LIETUVOS RESPUBLIKOS
GENERALINIS PROKURORAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS GENERALINIO PROKURORO 2004 M. VASARIO
25 D. ĮSAKYMO NR. I-40 „DĖL REKOMENDACIJŲ PATVIRTINIMO“
PAKEITIMO
2018 m. birželio 27 d. Nr. I-221
Vilnius
1. Pakeičiu Lietuvos Respublikos generalinio prokuroro 2004 m. vasario 25 d. įsakymą Nr. I-40 „Dėl Rekomendacijų patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:
1.2. Pakeičiu dėstomąją dalį ir ją išdėstau taip:
1.3. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Rekomendacijas dėl ikiteisminio tyrimo organizavimo ir vadovavimo jam:
1.3.1. Pakeičiu 14.8 papunktį ir jį išdėstau taip:
„14.8. vykdyti žodinius ir rašytinius prokuroro pavedimus bei nurodymus, informuoti prokurorą apie pavedimo, nurodymo įvykdymą arba apie priežastis, dėl kurių pavedimas ar nurodymas nebuvo įvykdytas, Integruotos baudžiamojo proceso informacinės sistemos priemonėmis suderinti su prokuroru tolesnio nurodymų vykdymo apimtis, jeigu vykdant rašytinius prokuroro nurodymus ir atliekant kitus ikiteisminio tyrimo veiksmus paaiškėja, kad dalis jų tapo neaktualūs, pertekliniai ar nereikalingi;“.
1.3.2. Pakeičiu 54 punktą ir jį išdėstau taip:
„54. Aukštesnysis prokuroras, nagrinėdamas proceso dalyvio skundą arba savo iniciatyva nustatęs prokuroro padarytus proceso įstatymų pažeidimus, panaikina neteisėtus ar nepagrįstus prokuroro priimtus nutarimus ir duoda prokurorui privalomus nurodymus, išskyrus nurodymą, kokį proceso sprendimą priimti (BPK 170 str. 5 d.).
Jeigu vykdant aukštesniojo prokuroro nurodymus ir atliekant kitus ikiteisminio tyrimo veiksmus paaiškėja, kad dalis jų tapo neaktualūs, pertekliniai ar nereikalingi, ikiteisminį tyrimą kontroliuojantis prokuroras privalo apie tai informuoti nurodymus davusį aukštesnįjį prokurorą ir su juo suderinti tolesnio nurodymų vykdymo apimtis. Aukštesniojo prokuroro priimtas sprendimas (dalies nurodymų atšaukimas arba nepritarimas prokuroro pasiūlymams) įforminamas rezoliucija.“
1.3.3. Pakeičiu 62 punktą ir jį išdėstau taip:
„62. Aukštesnysis prokuroras, įvertinęs prokuroro proceso sprendimą ir nustatęs, kad jis yra neteisėtas ir (ar) nepagrįstas, panaikina proceso sprendimą. Nutarime panaikinti proceso sprendimą nurodomi prokuroro padaryti pažeidimai, pasiūloma juos pašalinti, duodami privalomi nurodymai, išskyrus nurodymą, kokį proceso sprendimą priimti. Toks aukštesniojo prokuroro sprendimas BPK nustatyta tvarka gali būti skundžiamas ikiteisminio tyrimo teisėjui.
Jeigu vykdant aukštesniojo prokuroro nutarime išdėstytus nurodymus ir atliekant kitus ikiteisminio tyrimo veiksmus paaiškėja, kad dalis jų tapo neaktualūs, pertekliniai ar nereikalingi, taikomos Rekomendacijų 54 punkto antrosios pastraipos nuostatos“.