LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO
MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2012 M. KOVO 15 D. ĮSAKYMO NR. 3D-171 „DĖL
PARAMOS UŽ ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ IR KITUS PLOTUS PARAIŠKOS IR
TIESIOGINIŲ IŠMOKŲ ADMINISTRAVIMO BEI KONTROLĖS TAISYKLIŲ
PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2014 m. kovo 20 d.. Nr. 3D-161
Vilnius
P a k e i č i u Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2012 m. kovo 15 d. įsakymu Nr. 3D-171 „Dėl Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei kontrolės taisyklių patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 8 punktą ir jį išdėstau taip:
2. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:
„17. Tiesiogines išmokas galima gauti tik už geros agrarinės būklės naudmenas. Jei patikros vietoje metu nustatoma, kad prašoma paramos už medžiais, krūmais ir piktžolėmis apaugusius plotus, t. y. plotai neatitinka GAAB aprašo 1.4 ir 1.6 reikalavimų ir juose nėra vykdoma žemės ūkio veikla, pareiškėjui taikomos sankcijos dėl tyčinio neteisingo deklaravimo nuostatos. Deklaruojant šiuos plotus, turi būti suteikiamas klasifikatoriaus VII grupės 142 eilutės kodas „Netinkami paramai plotai“.
3. Papildau 21.14 papunkčiu:
4. Pakeičiu 31.14 papunktį ir jį išdėstau taip:
„31.14. baigusi administruoti paraišką, informaciją apie pareiškėjui apskaičiuotas išmokas bei pritaikytas sankcijas skelbia Portale ir, jei pareiškėjas pateikė pageidavimą būti kitu būdu informuotas – vienu iš šių būdų. Informaciniame pranešime pareiškėjams administravimo metu nustatyti neatitikimai nedetalizuojami, pateikiama tik rezultatų visuma. Informaciniame pranešime turi būti nurodyta, kad informacija apie fizinių ir juridinių asmenų gautą paramą (pareiškėjo vardas ir pavardė / pavadinimas, savivaldybė, pašto kodas, iš Europos žemės ūkio garantijų fondo ir Europos žemės ūkio fondo kaimo plėtrai gautos paramos suma, finansuojamų priemonių pobūdis ir aprašymas) bus paskelbta viešai (nurodant laiką, kada informacija bus paskelbta) visuomenei informuoti, taip pat gali būti perduota Europos Sąjungos ir Lietuvos Respublikos audito ir tyrimų institucijoms, siekiant apsaugoti Europos Sąjungos finansinius interesus;“.
5. Pakeičiu 32 punktą ir jį išdėstau taip:
„32. Pareiškėjus patikrai vietoje ar nuotolinei patikrai atrenka Agentūra atsitiktinės atrankos bei rizikos analizės būdu. Prireikus, gali būti skiriamos užsakomosios patikros. Jei pareiškėjo įbraižyti laukai ar jų dalys patenka į KŽS, kurių GKODAS yra bl1b, bl2, Agentūra deklaravimą šiuose plotuose įsitraukia į rizikos analizės kriterijus ir atrinktiems deklaruotiems plotams atlieka planines patikras. Jei pareiškėjo įbraižyti laukai ar jų dalys patenka į KŽS, kurio GKODAS yra bl3 daugiau nei 0,1 ha, o į KŽS bl9 daugiau nei 0,05 ha Agentūra atlieka patikras vietoje. Tuo atveju, jei Agentūra jau buvo atlikusi patikrą vietoje bl1b, bl2, bl3 KŽS, pakartotinės patikros šiuose sklypuose neatliekamos“.
6. Pakeičiu 33.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
8. Pakeičiu 36.2.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
„36.2.6. kontrolinis mišrus žemės sklypas bl9 – tai sklypas, kuriame vyraujantis dangos tipas yra žemės ūkiui nenaudojama žemė (pelkėtos teritorijos, karjerai, laikinai įmirkę plotai ir pan.). Šio KŽS tinkamas tiesioginėms išmokoms skirti plotas, prilygintas 0, tačiau gali būti tinkamas paramai gauti pagal KPP priemones;“.
9. Pakeičiu 36.2.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
10. Pakeičiu 38.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
„38.7. pareiškėjas, įbraižydamas deklaruojamų naudmenų ar kitų plotų ribas, turi išskirti didesnius nei 0,1 ha netinkamus paramai plotus, esančius deklaruojamuose plotuose (pastatus, vandens telkinius, medžius, krūmynus, medžių grupes ir kt.), kurie nėra išskirti KŽS_DB5LT kaip atskiri KŽS. Tokie plotai turi būti išmatuoti ir į plotą, už kurį skiriama parama, neįskaitomi. Deklaruojant šiuos plotus, turi būti suteikiamas klasifikatoriaus VII grupės 142 eilutės kodas „Netinkami paramai plotai“ ir pažymimas pasikeitimas iš sąrašo;“.
11. Pakeičiu 38.11 papunktį ir jį išdėstau taip:
„38.11. už laukus ar jų dalis, patenkančias į KŽS bl3, bl9, kuriuose tinkamas paramai tiesioginėmis išmokomis skirti plotas yra prilygintas 0, pareiškėjai gali prašyti paramos už plotus pagal KPP priemones. Tais atvejais, kai pareiškėjai prašo tiesioginių išmokų už laukus ar jų dalis, patenkančias į KŽS bl1b, bl2, bl3, bl9 Agentūra atlieka patikras vietoje, atsižvelgdama į taisyklių 32 punkte nustatytus reikalavimus. Pareiškėjams, prašantiems tiesioginių išmokų už minėtus laukus, PPIS aprašomas KŽS ribų pasikeitimas arba pažymimas pasikeitimas iš sąrašo (neaprašius KŽS ribų pasikeitimų, PPIS negalima išsaugoti tokio lauko). Sankcijos dėl neteisingo ar tyčinio neteisingo deklaravimo netaikomos, jei Agentūra, atlikusi patikrą, nustato, kad laukas ar jo dalis, patenkanti į KŽS bl1b, bl2, bl3, bl9, yra dirbama (prižiūrima) ir tinkama paramai tiesioginėmis išmokomis gauti;“.
12. Pakeičiu 38.12 papunktį ir jį išdėstau taip:
13. Pakeičiu 38.16.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„38.16.2. kai įbraižomas plotas patenka į KŽS bl3, bl9 ar kerta jų ribas, PPIS aprašomas KŽS ribų pasikeitimas arba pažymimas pasikeitimas iš sąrašo (neaprašius KŽS ribų pasikeitimų, PPIS negalima išsaugoti tokio lauko). Vadovaujantis Agentūros patikros vietoje duomenimis, KŽS_DB5LT želdinamiems plotams priskiriamas GKODAS bl3, o apsauginėms juostoms GKODAS pagal situaciją;“.
14. Papildau 38.17 papunkčiu:
15. Pakeičiu 40 punktą ir jį išdėstau taip:
„40. Jei naudmenų ar kitų plotų nedeklaravęs, tačiau jų nuosavybės ar valdymo teisę turintis asmuo praneša apie pareiškėją, kuris einamaisiais arba praėjusiais metais neteisėtai deklaravo jo valdomus plotus, parama už šiuos plotus pareiškėjui bus mokama tik tuo atveju, jeigu jis pateiks šių plotų dirbimo (žemės ūkio veiklą, kuri įrodoma pagal žemės ūkio produkcijos realizavimo, seniūnijos išduotą pažymą bei kitus minėtos veiklos fakto patvirtinimo dokumentus) bei žemės valdymo teisės (nuosavybės, nuomos ar kitais pagrindais) patvirtinimo dokumentus. Minėtus dokumentus pareiškėjas privalo pateikti ir tada, kai yra gaunamas skundas, pranešimas ar kita informacija apie galbūt netiksliai ir (arba) neteisėtai jo deklaruotą plotą. Agentūra, remdamasi žemės sklypo planu ir nuosavybės dokumentais, nustatys, ar pareiškėjas teisėtai deklaruoja minėtus plotus. Pareiškėjui, įrodžiusiam žemės ūkio veiklos faktą ir žemės nuosavybės ar valdymo teisę, o Agentūrai pagal žemės nuosavybės ar valdymo teisės patvirtinimo dokumentus nustačius deklaravimo teisėtumą, išmokos bus mokamos, jei pareiškėjas tą teisę įrodė iki išmokų mokėjimo pabaigos. Už paramai deklaruotus plotus, kuriuose pareiškėjas neužsiėmė žemės ūkio veikla, taikomos nuostatos dėl tyčinio neteisingo deklaravimo“.
16. Pakeičiu 66 punktą ir jį išdėstau taip:
„66. Pareiškėjai įsipareigoja, Agentūrai pareikalavus ir jos nustatytais terminais bei tvarka pagal reglamento (EB) Nr. 1122/2009 4 straipsnį, atkurti paskutiniaisiais metais paraiškose deklaruotą daugiamečių (5 metai ir daugiau) ganyklų arba pievų plotą (paraiškos pateikimo metu valdytą nuosavybės, nuomos, panaudos ar kt. pagrindais), taip pat kitą paskutiniaisiais metais buvusį daugiamečių ganyklų arba pievų plotą, kurį pareiškėjai valdo (nuosavybės, nuomos, panaudos ar kt. pagrindais) tais metais, kuriais taikomas minėtas Agentūros reikalavimas“.
Paramos už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus
paraiškos ir tiesioginių išmokų administravimo bei
kontrolės taisyklių
2 priedas
PARAIŠKOS GAUTI TIESIOGINES IŠMOKAS UŽ ŽEMĖS ŪKIO NAUDMENŲ IR kitus PLOTUS, TIESIOGINES IŠMOKAS UŽ BALTĄJĮ CUKRŲ, mėsinius galvijus, mėsines avis, ĖRIAVEDES IR PARAMĄ PAGAL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2007–2013 METŲ PROGRAMOS PRIEMONES, MOKAMĄ UŽ PLOTUS, PILDYMO INSTRUKCIJA
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Paraiškos gauti tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenų ir kitus plotus, baltąjį cukrų, mėsinius galvijus, mėsines avis, ėriavedes ir paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“, „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“, „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos“, „Natura 2000 išmokos“, „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“, „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“, „Miškų aplinkosaugos išmokos“ (toliau – paraiška) duomenys įvedami elektroniniu būdu į paraiškų priėmimo informacinę sistemą. Išspausdintos paraiškos taisymai retušuojant korektoriumi paraiškoje (popieriniame paraiškos egzemplioriuje, teikiamame pareiškėjui) ir paraiškos bei prašymo pakeisti paraiškos duomenis registravimo dokumente griežtai draudžiami.
3. Deklaruojamų laukų plotai ir apskaičiuojamos plotų sumos hektarais nurodomi dviejų skaitmenų po kablelio tikslumu. Vienas deklaruojamas laukas įrašomas paraiškoje tik vieną kartą, nurodant naudmenų kodą pagal šios instrukcijos VI skyriuje pateiktą naudmenų klasifikatorių.
II. PARAIŠKOS PIRMOJO LAPO PILDYMAS
5. Išspausdintos paraiškos pirmojo lapo viršutinėje dalyje esančioje lentelėje tam skirtoje vietoje pasirašo seniūnijos ar konsultavimo biuro darbuotojas, priėmęs paraišką. Seniūnijos ar konsultavimo biuro darbuotojo pareigos, vardas, pavardė paraiškoje įrašomi automatiškai.
6. Pareiškėjo nurodomi duomenys (išskyrus 6.5 punkte nustatytuosius):
6.1. fizinio asmens – vardas ir pavardė, juridinio asmens – juridinio asmens teisinė forma ir pavadinimas;
6.3. tikslus adresas pagal gyvenamąją vietą: savivaldybė, seniūnija, kaimas / miestelis, gatvės pavadinimas, namo numeris, buto numeris;
6.4. jei pareiškėjas turi – telefono numeris bei elektroninio pašto adresas, kuriuo būtų galima susisiekti su pareiškėju;
7. Skyriuje „I. Bendrieji duomenys“ nurodomas valdos numeris, kuris yra suteikiamas Žemės ūkio ir kaimo verslo registre, ir informacija, kur turi būti pervesta apskaičiuota paramos suma – atsiskaitomosios sąskaitos numeris. Taip pat X ženklu pažymima, kaip pareiškėjas pageidauja gauti su paraiška susijusią informaciją: portale, el. paštu, trumpąja žinute mobiliuoju telefonu arba paštu, pažymėdamas vieną iš išvardytų būdų.
iii. PARAIŠKOS ANTROJO LAPO PILDYMAS
9. Lentelėje nurodomi duomenys apie visas pareiškėjo valdomas žemės ūkio naudmenas ir kitus plotus:
9.1. pirmoje skiltyje – eilės numeris (ši skiltis užpildoma automatiškai, įvedant duomenis į paraiškų priėmimo informacinę sistemą);
9.2. antroje skiltyje – kontrolinio žemės sklypo numeris, susidedantis iš vienuolikos simbolių (ši skiltis užpildoma automatiškai, įvedant duomenis į paraiškų priėmimo informacinę sistemą). Deklaruojant melioracijos griovio plotą, ši skiltis nepildoma;
9.3. trečioje skiltyje – lauko numeris kontroliniame žemės sklype (ši skiltis užpildoma automatiškai, įvedant duomenis į paraiškų priėmimo informacinę sistemą). Laukai numeruojami eilės tvarka kontroliniame žemės sklype, o melioracijos grioviai ir gyvatvorės numeruojami eilės tvarka paraiškoje;
9.4. ketvirtoje skiltyje – atitinkamo lauko naudmenų kodas pagal šioje instrukcijoje pateiktą klasifikatorių (VI skyrius);
9.5. penktoje skiltyje – atitinkamo lauko, už kurį mokamos tiesioginės išmokos plotas hektarais. Klasifikatoriaus I grupės 28–32 eilutėmis nurodomi tie verslinių sodų plotai, kurių pomedžiuose laikomas herbicidinis pūdymas, tarpueiliuose juodasis pūdymas arba intensyviai šienaujama veja, nuolat genimi, purškiami nuo ligų ir kenkėjų bei tręšiami. Klasifikatoriaus I grupės 34–39 eilutėmis nurodomi intensyviai prižiūrimų verslinių uogynų plotai, kurių pokrūmiuose laikomas herbicidinis pūdymas arba piktžolės išravėtos, tarpueiliuose juodasis pūdymas arba intensyviai šienaujama veja, purškiami nuo ligų ir kenkėjų, tręšiami bei genimi. Klasifikatoriaus 42 eilute „Medelynai“ nurodomi plotai dekoratyvinių augalų sodmenims, skiepūgliams, ūgliams išauginti ir poskiepiams dauginti, taip pat žemės ūkio paskirties žemėje įveisti komerciniai miško medžių medelynai. Klasifikatoriaus 49 eilute „Kiti žemės ūkio augalai“ nurodomi kitose klasifikatoriaus eilutėse neišvardytų ariamojoje žemėje auginamų žemės ūkio augalų, daržų ir daugiamečių augalų (taip pat augalų po stiklu), kaip nustatyta Europos Sąjungos Komisijos statistikos (EUROSTAT) tikslais (2002 m. liepos 24 d. Komisijos reglamentas (EB) Nr. 1444/2002 iš dalies pakeičiantis Komisijos sprendimą 2000/115/EB dėl rodiklių apibrėžimų, apibrėžimų išimčių ir regionų bei rajonų, taikytinų atliekant žemės ūkio valdų struktūros tyrimus (OL 2004 m. specialusis leidimas, 3 skyrius, 36 tomas, p. 450), plotai bei laukų, sujungtų taisyklių 13 punkte nustatyta tvarka, plotas. Klasifikatoriaus II grupės 78 eilute nurodomi miežių, skirtų salyklui, plotai, nepriklausomai nuo to, ar salykliniai miežiai yra vasariniai, ar žieminiai. Klasifikatoriaus II grupės 90 eilute nurodomi naudmenų laukų, sujungtų taisyklių 13 punkte nustatyta tvarka, plotas. Klasifikatoriaus VI grupės augalus leidžiama auginti tik priėmus atitinkamus teisės aktus, nustatančius kanapių auginimo tvarką;
9.6. šeštoje skiltyje – lauko, už kurį pareiškėjas neprašo tiesioginių išmokų, plotas hektarais. Jei lauko plotas mažesnis negu 0,1 ha, pareiškėjas gali nurodyti bet kurį naudmenų klasifikatoriuje nurodytą augalą. Jei lauko plotas didesnis nei 0,1 ha, laukas priskiriamas VII, IX grupėms ir VIII grupės 150, 188–190 eilutėse įvardytiems plotams. Klasifikatoriaus VII grupės 141 eilute „Tinkami paramai plotai, kurie einamaisiais metais neatitinka paramos skyrimo reikalavimų“, nurodomi tinkami paramai gauti, tačiau laikinai nenaudojami žemės ūkio veiklai: nešienaujami, neprižiūrimi, apaugę piktžolėmis žemės ūkio naudmenų plotai. Klasifikatoriaus VII grupės 142 eilute „Netinkami paramai plotai“ nurodomi kiti plotai, už kuriuos nemokama parama t. y. pastatai, vandens telkiniai, pelkės, medžiais apaugę plotai, krūmynai, nauji infrastruktūros objektai ir pan. Klasifikatoriaus VIII grupės 150 eilute nurodomi šlapynių plotai, kurie neatitinka reikalavimų tiesioginėms išmokoms gauti. Klasifikatoriaus IX grupės I ir II pogrupio 192–205 eilutėmis pagal miško rūšinę sudėtį nurodomi įveisto miško laukai, kuriuos sudaro miško sodmenimis apsodintas plotas ir priešgaisrinės mineralizuotos juostos, elektros perdavimo linijų, magistralinių dujotiekių ir naftotiekių trasos, einančios per įveistą miško plotą, neapželdinti žemės ruožai prie melioracijos griovių arba drenažo rinktuvų, neapsodintos apsauginės juostos, besiribojančios su suprojektuotais želdiniais prie kelių ir vandens telkinių, neapželdintos juostos, suprojektuotos šalia kitų žemės savininkų, besiribojančių su suprojektuotais želdiniais / žėliniais (deklaruojami įveisto miško laukų plotai turi sutapti su faktiškai įveistu miško plotu. Jei buvo atlikta įveisto miško ploto patikra vietoje ir buvo nustatytas mažesnis nei pirmaisiais dalyvavimo priemonėje metais pateiktoje paraiškoje nurodytas plotas, deklaruojamas miško plotas turi sutapti su patikros vietoje metu nustatytu faktiniu plotu). Klasifikatoriaus IX grupės III pogrupio 206 ir 207 eilutėmis nurodomi miško plotai, už kuriuos yra prašoma paramos (deklaruojami miško plotai turi sutapti su faktiniu miško plotu, už kurį skirta parama. Jei buvo atlikta miško ploto patikra vietoje ir patikros metu buvo nustatytas mažesnis nei pirmaisiais dalyvavimo priemonėje metais, deklaruojamas miško plotas turi sutapti su patikros vietoje metu nustatytu faktiniu plotu;
9.7. septintoje skiltyje X ženklu pažymimi laukai, jei pareiškėjas už juos prašo paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės ,,Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programą ,,Ekologinis ūkininkavimas“;
9.8. aštuntoje skiltyje X ženklu pažymimi laukai, jei pareiškėjas už juos prašo paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės ,,Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programą „Tausojanti aplinką vaisių ir daržovių auginimo sistema“;
9.9 devintoje skiltyje X ženklu pažymimi laukai, jei pareiškėjas už juos prašo paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos (Parama Natura 2000 vietovėse žemės ūkio paskirties žemėje)“ ir „Natura 2000 išmokos (Parama Natura 2000 miškų teritorijose)“;
9.10. dešimtoje ir vienuoliktoje skiltyse X ženklu pažymimi tie laukai, už kuriuos pareiškėjas prašo paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“ (vienoje eilutėje galima pažymėti tik vieną iš dviejų skilčių priklausomai nuo to, kokiam nepalankumo lygiui priskirtoje teritorijoje yra deklaruojamas atitinkamas laukas);
9.11. dvyliktoje skiltyje X ženklu pažymimi žemės ūkio naudmenų plotai, už kuriuos mokamos tiesioginės išmokos, ar plotai, už kuriuos nemokamos tiesioginės išmokos, kuriems apželdinti mišku yra pateikta paramos paraiška pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ ar „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“, kai miškas dar nėra įveistas. Įveisus mišką, šis langelis nėra žymimas, o ketvirtoje skiltyje nurodomas atitinkamas naudmenų kodas, nurodytas naudmenų klasifikatoriaus IX grupės I–II pogrupiuose;
9.12. tryliktoje skiltyje X ženklu pažymimi visi pageidaujami einamaisiais metais sertifikuoti pagal ekologinei gamybai keliamus reikalavimus laukai, taip pat ir tie, kurie jau pažymėti septintoje skiltyje (t. y. visi laukai, kuriuos pareiškėjas pageidauja sertifikuoti kaip ekologinius ir už kuriuos pareiškėjas prašo paramos pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonės ekologinio ūkininkavimo programą bei tie laukai, už kuriuos pareiškėjas neprašo minėtos paramos);
9.13. keturioliktoje skiltyje X ženklu pažymimi tie laukai, kuriuose pareiškėjas deklaruoja genetiškai modifikuotus augalus;
9.14. penkioliktoje–aštuonioliktoje skiltyse X ženklu pažymimi laukai, nurodant atitinkamo lauko valdymo teisę (pvz., jei laukas yra nuomojamas iš privataus asmens, tuomet reikia X ženklą žymėti septynioliktoje skiltyje). Vienoje eilutėje turi būti pažymėta kuri nors viena arba kelios (kai vienas laukas yra naudojamas mišriais pagrindais, pvz., dalis lauko yra nuosava žemė, dalis – nuomojama iš privačių asmenų, tai žemės valdymo teisė X ženklu žymima penkioliktoje ir septynioliktoje skiltyse) iš minėtų skilčių;
9.15. devynioliktoje skiltyje X ženklu pažymimi laukai, kuriems pateikiami dokumentai dvigubo deklaravimo atveju;
10. Kiekvienas žemės ūkio naudmenų ir kitas laukas ar melioracijos griovys yra nurodomas atskiroje eilutėje.
11. Kiekvieno žemės ūkio naudmenų ir kito lauko ar melioracijos griovio dydis nurodomas viename iš 9.5, 9.6 punktuose minimų skilčių.
12. Jei pareiškėjas deklaruoja daugiau kaip 15 laukų, likusi informacija pateikiama papildomuose lapuose.
15. Paraiškos antrasis lapas ir kiekvienas papildomas duomenų apie žemės ūkio naudmenas lapas turi būti patvirtintas pareiškėjo: nurodomas pareiškėjo vardas, pavardė, pasirašoma. Jei pareiškėjas yra juridinis asmuo, papildomai nurodomos juridinio asmens vadovo pareigos. Paraiškos antrajame lape ir kiekviename papildomame lape paraišką priėmęs seniūnijos arba rajono konsultavimo biuro darbuotojas nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir pasirašo.
iv. PARAIŠKOS TREČIOJO ir ketvirtojo lapų PILDYMAS
17. Antrojoje lentelėje nurodoma visoje paraiškoje (paraiškos antrajame lape bei papildomuose lapuose) deklaruotų laukų plotų suma hektarais:
17.1. pirmoje skiltyje – naudmenų laukų, už kuriuos mokamos tiesioginės išmokos plotų suma hektarais;
18. Trečiojoje lentelėje tuščias langelis pažymimas X tuo atveju, jei pareiškiama, kad deklaruoti laukai, mažesni kaip 0,1 ha, atitinka išvardytas sąlygas gauti tiesiogines išmokas už žemės ūkio naudmenų plotus einamaisiais metais.
19. Ketvirtojoje lentelėje tuščias langelis pažymimas X tuo atveju, jei pareiškėjas pageidauja, kad jam būtų suteiktos prisijungimo prie informacinio portalo teisės. Prisijungimo teisės pareiškėjui suteikiamos bei prisijungimui reikalingi duomenys nurodytu elektroninio pašto adresu išsiunčiami tuo atveju, jei pareiškėjas, pažymėdamas tuščią langelį, patvirtina, kad nesinaudoja internetinės bankininkystės paslaugomis bei neturi kitos galimybės prisijungti prie informacinio portalo.
20. Penktojoje ir šeštojoje lentelėse tuščias langelis pažymimas X tuo atveju, jei pareiškėjas sutinka, kad jo paraiškos duomenys būtų perduoti VšĮ Ekoagros, VĮ Lietuvos žemės ūkio ir maisto produktų rinkos reguliavimo agentūrai.
21. Septintojoje lentelėje pareiškėjas informuoja, kad pageidauja gauti tiesioginę išmoką už mėsinius galvijus ir (arba) mėsines avis, ėriavedes ir primelžtą pieno toną.
22. Aštuntojoje lentelėje pateikiami duomenys, reikalingi tiesioginei išmokai už baltąjį cukrų apskaičiuoti:
22.1. pirmoje skiltyje – baltojo cukraus gamintojo, su kuriuo 2006–2007 prekybiniais metais buvo sudaryta cukrinių runkelių tiekimo sutartis, pavadinimas;
22.2. antroje skiltyje – 2006–2007 prekybiniais metais sudarytos cukrinių runkelių tiekimo sutarties numeris;
22.3. trečioje skiltyje – 2006–2007 prekybiniais metais turėta baltojo cukraus kvota (tonomis) pagal referenciniais metais su baltojo cukraus gamintoju sudarytą cukrinių runkelių tiekimo sutartį;
22.4. ketvirtoje skiltyje – 2006–2007 prekybiniais metais turėta baltojo cukraus kvota, už kurią pareiškėjas prašo išmokos, tonomis;
22.5. visos aštuntosios lentelės skiltys paraiškų priėmimo informacinėje sistemoje yra užpildomos automatiškai. Lentelės trečioje ir ketvirtoje skiltyse pateikiami duomenys sutampa. Pareiškėjas gali pataisyti lentelės ketvirtoje skiltyje pateikiamus duomenis, jei pageidauja gauti išmoką ne už visą 2006 metais turėtos baltojo cukraus kvotos kiekį.
23. Devintojoje lentelėje langelis „Taip“ pažymimas X tuo atveju, jei nuo ankstesnio atnaujinimo iki paraiškos pateikimo dienos pareiškėjo žemės ūkio valdoje neįvyko pokyčių ir pareiškėjas prašo laikyti atnaujintais nepakitusius žemės ūkio valdos duomenis. Langelis „Ne“ pažymimas X tuo atveju, jei žemės ūkio valdoje vyko pasikeitimų, ir pareiškėjas turi kreiptis į seniūnijos darbuotoją, kuris atnaujintų žemės ūkio valdos duomenis Lietuvos Respublikos žemės ūkio ir kaimo verslo registro informacinėje sistemoje.
Apatinėje lentelės eilutėje teikiami duomenys apie žemės ūkio valdoje naudotas mineralines ir organines trąšas. Ir mineralinių, ir organinių trąšų skiltys turi būti užpildytos. Jei praėjusiais kalendoriniais metais žemės ūkio valdoje mineralinės ar organinės trąšos nebuvo naudojamos, į atitinkamą lentelės skiltį įrašomas nulis.
24. Dešimtos lentelės antros skilties antroje eilutėje esantis langelis „Taip“ pažymimas X tuo atveju, jei pareiškėjas, kurio 5–6 metų įsipareigojimai pagal KPP priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklas „Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas“ (tik tų pareiškėjų, kurie laiko gyvulius), „Šlapynių tvarkymas“, „Vandens telkinių apsauga nuo taršos ir dirvos erozijos ariamojoje žemėje“, „Medingų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“, pagal programą „Ekologinis ūkininkavimas“ ir programą „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“ baigiasi 2014 m., prisiimtus įsipareigojimus tęs vienerius metus.
Dešimtos lentelės antros skilties ketvirtoje eilutėje esantis langelis „Taip“ pažymimas X tuo atveju, jei pareiškėjas, kurio 7 metų įsipareigojimai pagal KPP priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programos „Kraštovaizdžio tvarkymas“ veiklas „Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas“ (tik tų pareiškėjų, kurie laiko gyvulius), „Šlapynių tvarkymas“, „Vandens telkinių apsauga nuo taršos ir dirvos erozijos ariamojoje žemėje“, „Medingų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“, pagal programą „Ekologinis ūkininkavimas“ ir programą „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“ baigiasi 2014 m., prisiims naujus įsipareigojimus penkeriems metams, su sąlyga, kad šie įsipareigojimai bus peržiūrėti ir nutraukti nuo 2015 m. prasidėjus naujam finansavimo laikotarpiui.
25. Paraiškos ketvirtojo lapo apatinėje dalyje pareiškėjas patvirtina, kad pateikė teisingus duomenis ir prisiima išvardytus įsipareigojimus, nurodydamas vardą, pavardę ir pasirašydamas. Jei pareiškėjas yra juridinis asmuo, papildomai nurodomos juridinio asmens vadovo pareigos. Paraišką priėmęs seniūnijos arba konsultavimo biuro darbuotojas nurodo savo pareigas, vardą, pavardę ir pasirašo.
v. PARAIŠKOS penktojo–penkIOLIKTOJO LAPŲ PILDYMAS
26. Paraiškos lapai nuo penktojo iki penkioliktojo pildomi:
26.1. pretenduojantiesiems gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones:
26.1.1. „Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves“ – paraiškos penktasis lapas;
26.1.2. „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programas:
26.1.3. „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos (Parama Natura 2000 vietovėse žemės ūkio paskirties žemėje)“ – paraiškos dešimtasis lapas;
26.1.4. „Natura 2000 išmokos (Parama Natura 2000 miškų teritorijose)“ – paraiškos vienuoliktasis lapas;
26.1.6. „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ – paraiškos tryliktasis lapas;
27. Kartu su paraiška teikiant paraiškos lapus su įsipareigojimais pagal priemonės „Agrarinės aplinkosaugos išmokos“ programą „Ekologinis ūkininkavimas“, pareiškėjai, pageidaujantys gauti kompensacines išmokas už daugiamečių žolių aprobuotus sėklinių žemės ūkio augalų plotus, turi pridedamoje lentelėje esantį langelį pažymėti X.
28. Kartu su paraiška teikiant paraiškos lapus su įsipareigojimais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Natura 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos (Parama Natura 2000 vietovėse žemės ūkio paskirties žemėje)“, paraiškos dešimtajame lape užpildoma pridedama lentelė:
28.5. penktoje, šeštoje, septintoje, aštuntoje ir devintoje skiltyse, priklausomai nuo valdoje taikomų draudimų ar apribojimų, nurodytų paraiškos dešimtajame lape, atitinkamoje skiltyje pažymimas X ženklas;
29. Kartu su paraiška teikiant paraiškos lapus su įsipareigojimais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Natura 2000 išmokos (Parama Natura 2000 miškų teritorijose)“, paraiškos vienuoliktajame lape nurodoma, kurioje saugomos teritorijos direkcijoje išduota pažyma, ir užpildoma pridedama lentelė:
29.6. šeštojoje, septintojoje, aštuntojoje ir devintojoje skiltyse, atsižvelgiant į nustatytus ir valdoje taikomus veiklos apribojimus, nurodytus paraiškos vienuoliktajame lape, atitinkamoje skiltyje pažymimas X ženklas;
30. Kartu su paraiška teikiant paraiškos lapus su įsipareigojimais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ ar „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ ir norint gauti kompensacines išmokas už įveisto miško priežiūrą ir apsaugą bei prarastų pajamų kompensavimo išmokas, paraiškos dvyliktajame ir (ar) tryliktajame lape užpildoma pridedama lentelė:
30.6. šeštoje skiltyje nurodomas pirmais priemonėje dalyvavimo metais pateiktos paraiškos registracijos numeris (paraiškos, teiktos gauti paramą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemones „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ ar „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“). Šios skilties pildyti nereikia, jei paraiška pagal minėtas paramos schemas dar nėra pateikta.
31. Kartu su paraiška teikiant paraiškos lapus su įsipareigojimais pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonę „Miškų aplinkosaugos išmokos“ paraiškos keturioliktajame lape užpildoma pridedama lentelė:
vi. Naudmenų KLASIFIKATORIUS
33. Pildant paraišką, naudmenų kodai surašomi pagal šį klasifikatorių:
Eil. Nr. |
DEKLARUOJAMŲ PLOTŲ PAVADINIMAS |
KODAS |
|
I GRUPĖ |
DAUGIAMETĖS GANYKLOS (PIEVOS), PAŠARINIAI AUGALAI, DARŽOVĖS, SODAI IR KITI DAUGIAMEČIAI AUGALAI |
||
1 |
Bulvės (išskyrus skirtas perdirbti į krakmolą ir pašarui) |
5BU-2 |
|
2 |
Bulvės pašarui |
5BU-3 |
|
3 |
Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) – gūžiniai kopūstai |
5DA-1 |
|
4 |
Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) – žiediniai kopūstai |
5DA-2 |
|
5 |
Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) – kininiai kopūstai |
5DA-3 |
|
6 |
Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) – burokėliai |
5DA-4 |
|
7 |
Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) – morkos |
5DA-5 |
|
8 |
Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) – svogūnai |
5DA-6 |
|
9 |
Daržovės (atviro grunto, be sėklojų ir pasodų) – kitos |
5DA-7 |
|
10 |
Daržovės (uždaro grunto) – agurkai |
5DA-8 |
|
11 |
Daržovės (uždaro grunto) – pomidorai |
5DA-9 |
|
12 |
Daržovės (uždaro grunto) – kitos |
5DA-10 |
|
13 |
Daržovių sėklojai ir pasodai |
5DA-11 |
|
14 |
Gėlės ir dekoratyviniai augalai (uždaro grunto) |
5UG-1 |
|
15 |
Daugiametės ganyklos (pievos) (5 m. ir daugiau), skirtos prekinei žolinės produkcijos gamybai |
5PP-2 |
|
16 |
Daugiametės ganyklos (pievos) (5 m. ir daugiau) |
5DG-1 |
|
17 |
Ganyklos (pievos) (iki 5 m.) |
5GP-1 |
|
18 |
Pupos (daržo) |
5PU-2 |
|
19 |
Pūdymas (juodasis) |
5PD-1 |
|
20 |
Pūdymas (sideracinis) |
5PD-2 |
|
21 |
Runkeliai (cukriniai) |
5CR-1 |
|
22 |
Šakniavaisiai (pašariniai) (be sėklojų ir pasodų) |
5SP-1 |
|
23 |
Šakniavaisiai (pašariniai) (sėklojai ir pasodai) |
5SP-2 |
|
24 |
Techniniai augalai (tabakas, apyniai ir kt.) |
5TA-1 |
|
25 |
Pirmamečiai kmynai |
5KM-1 |
|
26 |
Kmynai |
5KM-2 |
|
27 |
Aromatiniai, medicininiai ir prieskoniniai augalai (mėtos, kalendros, medetkos, čiobreliai, ramunėlės, mairūnai, šalavijai, pankoliai, bazilikai, melisos, valerijonai ir kt.) |
5AM-1 |
|
28 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) obelų sodai |
5SD-1 |
|
29 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) kriaušių sodai |
5SD-2 |
|
30 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) slyvų sodai |
5SD-3 |
|
31 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) vyšnių sodai |
5SD-4 |
|
32 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) trešnių sodai |
5SD-5 |
|
33 |
Kiti sodai (vaismedžiai, lazdynai) |
5SD-6 |
|
34 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) juodųjų serbentų uogynai |
5UO-1 |
|
35 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) raudonųjų serbentų uogynai |
5UO-2 |
|
36 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) braškių uogynai |
5UO-3 |
|
37 |
Uždaro grunto braškių uogynai |
5UO-8 |
|
38 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) aviečių uogynai |
5UO-4 |
|
39 |
Versliniai (intensyviai prižiūrimi) aronijų uogynai |
5UO-5 |
|
40 |
Kiti uogynai |
5UO-6 |
|
41 |
Pirmamečiai ir antramečiai uogynai |
5UO-7 |
|
42 |
Pirmamečiai ir antramečiai sodai |
5SD-7 |
|
43 |
Medelynai |
5MD-1 |
|
44 |
Gluosnis, karklas (Salix L) |
5MR-1 |
|
45 |
Tuopa, drebulė (Populus tremula L., populus tremula*Populus tremuloides |
5MR-2 |
|
46 |
Baltalksnis (Alnus incana L, Moench) |
5MR-3 |
|
47 |
Kiti trumpos rotacijos plantaciniai želdiniai |
5MB-1 |
|
48 |
|
|
|
49 |
Kiti žemės ūkio augalai |
5KT-1 |
|
50 |
Svidrės |
5SV-1 |
|
51 |
Esparcetai |
5EC-1 |
|
52 |
Aliejiniai ridikai |
5AR-1 |
|
53 |
Baltosios garstyčios |
5BG-1 |
|
54 |
Rudosios, juodosios garstyčios |
5RG-1 |
|
55 |
Beginklės dirsuolės |
5BD-1 |
|
56 |
Daugiametės svidrės |
5DS-1 |
|
57 |
Facelijos |
5FL-1 |
|
58 |
Geltonžiedžiai, baltažiedžiai barkūnai |
5GB-1 |
|
59 |
Nendriniai dryžučiai |
5ND-1 |
|
60 |
Paprastieji gargždeniai |
5PG-1 |
|
61 |
Pieviniai pašiaušėliai |
5PP-1 |
|
62 |
Rytiniai ožiarūčiai |
5RO-1 |
|
63 |
Seradėlės |
5SR-2 |
|
64 |
Liucernos |
5LC-1 |
|
65 |
Lubinai pašarui |
5LU-2 |
|
66 |
Dobilai pašarui |
5DB-1 |
|
67 |
|
|
|
II GRUPĖ |
JAVAI, RAPSAI IR SĖMENINIAI LINAI |
||
68 |
Avižos |
5AV-1 |
|
69 |
Grikiai |
5GR-1 |
|
70 |
Kukurūzai grūdams |
5KZ-1 |
|
71 |
Kukurūzai silosui, žaliajam pašarui |
5KZ-2 |
|
72 |
Kviečiai (vasariniai) |
5KV-1 |
|
73 |
Kviečiai (žieminiai) |
5KV-2 |
|
74 |
Kvietrugiai (vasariniai) |
5KR-1 |
|
75 |
Kvietrugiai (žieminiai) |
5KR-2 |
|
76 |
Sėmeniniai (aliejiniai) linai |
5LI-2 |
|
77 |
Sėmeniniai (aliejiniai) linai sėklai |
5LI-3 |
|
78 |
Miežiai (salykliniai) |
5MI-1 |
|
79 |
Miežiai (vasariniai, nesalykliniai) |
5MI-2 |
|
80 |
Miežiai (žieminiai, nesalykliniai) |
5MI-3 |
|
81 |
Rugiai |
5RU-1 |
|
82 |
Rugiai (vasariniai) |
5RU-2 |
|
83 |
Saulėgrąžos |
5SA-1 |
|
84 |
Sorgas (grūdinis) |
5SO-1 |
|
85 |
Soros |
5SR-1 |
|
86 |
Strypainių sėklos (kanarėlių lesalas) |
5ST-1 |
|
87 |
Rapsai (vasariniai) |
5RA-1 |
|
88 |
Rapsai (žieminiai) |
5RA-2 |
|
89 |
Rapsukai |
5RA-3 |
|
90 |
Sujungtas laukas, kuriame auginami II grupės augalai |
JSL-1 |
|
III GRUPĖ |
LINAI PLUOŠTUI |
||
91 |
Linai pluoštui |
5LI-1 |
|
IV GRUPĖ |
BALTYMINIAI AUGALAI |
||
92 |
Lubinai (saldieji) |
5LU-1 |
|
93 |
Žirniai |
5ZI-1 |
|
94 |
Sojos |
5SJ-1 |
|
95 |
Pupos (lauko/pašarinės) |
5PU-1 |
|
96 |
Varpinių-baltyminių (žirnių, lauko/pašarinių pupų ir saldžiųjų lubinų)-aliejinių augalų mišiniai (kuriuose baltyminiai augalai yra vyraujantys) |
5VA-2 |
|
V GRUPĖ |
DAUGIAMETĖS ŽOLĖS SĖKLAI IR PAŠARINIŲ AUGALŲ MIŠINIAI |
||
97 |
Bulvės, skirtos perdirbti į krakmolą |
5BU-1 |
|
98 |
Varpinių-baltyminių (kitų nei žirnių, lauko / pašarinių pupų ar saldžiųjų lubinų)-aliejinių augalų mišiniai |
5VA-1 |
|
99 |
Varpinių-baltyminių (žirnių, lauko / pašarinių pupų ir saldžiųjų lubinų)-aliejinių augalų mišiniai (kuriuose baltyminiai augalai nėra vyraujantys) |
5VA-3 |
|
100 |
Varpinių-ankštinių (išskyrus vikius) javų mišiniai |
5VA-4 |
|
101 |
Vikiai ir jų mišiniai |
5VI-1 |
|
102 |
Kiti varpiniai javai, įskaitant jų mišinius |
5KJ-1 |
|
103 |
Pluoštiniai linai sėklai |
5SE-1 |
|
104 |
Ruginiai vikiai sėklai |
5SE-2 |
|
105 |
Sėjamieji vikiai sėklai |
5SE-3 |
|
106 |
Paprastosios šunažolės sėklai |
5SE-4 |
|
107 |
Paprastosios smilgos sėklai |
5SE-5 |
|
108 |
Baltosios smilgos sėklai |
5SE-6 |
|
109 |
Didžiosios smilgos sėklai |
5SE-7 |
|
110 |
Šuninės smilgos sėklai |
5SE-8 |
|
111 |
Aukštosios avižuolės sėklai |
5SE-9 |
|
112 |
Tikrieji eraičinai sėklai |
5SE-10 |
|
113 |
Raudonieji eraičinai sėklai |
5SE-11 |
|
114 |
Nendriniai eraičinai sėklai |
5SE-12 |
|
115 |
Aviniai eraičinai sėklai |
5SE-13 |
|
116 |
Tarpgentiniai hibridai sėklai |
5SE-14 |
|
117 |
Gausiažiedės svidrės sėklai |
5SE-15 |
|
118 |
Daugiametės svidrės sėklai |
5SE-16 |
|
119 |
Bušo svidrės sėklai |
5SE-17 |
|
120 |
Pašariniai motiejukai sėklai |
5SE-18 |
|
121 |
Smulkieji motiejukai sėklai |
5SE-19 |
|
122 |
Pievinės miglės sėklai |
5SE-20 |
|
123 |
Pelkinės miglės sėklai |
5SE-21 |
|
124 |
Paprastosios miglės sėklai |
5SE-22 |
|
125 |
Gojinės miglės sėklai |
5SE-23 |
|
126 |
Raudonieji dobilai sėklai |
5SE-24 |
|
127 |
Baltieji dobilai sėklai |
5SE-25 |
|
128 |
Rausvieji dobilai sėklai |
5SE-26 |
|
129 |
Egiptiniai dobilai sėklai |
5SE-27 |
|
130 |
Purpuriniai dobilai sėklai |
5SE-28 |
|
131 |
Persiniai dobilai sėklai |
5SE-29 |
|
132 |
Mėlynžiedės liucernos sėklai |
5SE-30 |
|
133 |
Apyninės liucernos sėklai |
5SE-31 |
|
134 |
Vainikinės kirvenės sėklai |
5SE-32 |
|
135 |
Sėjamieji esparcetai sėklai |
5SE-33 |
|
136 |
Sujungtas laukas, kuriame auginami V grupės augalai |
5SL-1 |
|
137 |
Raženiai (dvispalviai) |
5RZ-1 |
|
138 |
Lęšiai |
5LE-1 |
|
VI GRUPĖ |
KANAPĖS |
||
139 |
Sėjamoji kanapė sėklai |
SKN-1 |
|
140 |
Sėjamoji kanapė pluoštui |
SKN-2 |
|
VII GRUPĖ |
PLOTAI, UŽ KURIUOS NEMOKAMOS TIESIOGINĖS IŠMOKOS |
||
141 |
Tinkami paramai plotai, kurie einamaisiais metais neatitinka paramos skyrimo reikalavimų |
5TP-1 |
|
142 |
Netinkami paramai plotai |
5NP-1 |
|
143 |
Grybai |
5GB-2 |
|
144 |
Uždrausta vykdyti pagrindinius miško kirtimus medyne, kuris yra pasiekęs IV miškų grupės miškams taikomą kirtimų amžių, arba pagrindiniai kirtimai yra atidėti vėlesniam laikui |
5MS-1 |
|
145 |
Leidžiami pagrindiniai miško kirtimai, tačiau jie turi būti vykdomi neplynaisiais kirtimais |
5MS-2 |
|
146 |
Plynose pagrindinių miško kirtimų biržėse turi būti paliekamas papildomas skaičius neiškirstų žalių medžių |
5MS-3 |
|
147 |
Sanitariniais kirtimais retinimo amžių pasiekusiuose ir vyresniuose medynuose negali būti iškertami visi džiūstantys ar išdžiūvę medžiai |
5MS-4
|
|
VIII GRUPĖ |
DEKLARUOJAMI PLOTAI PAGAL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2007–2013 METŲ PROGRAMOS PRIEMONĖS „AGRARINĖS APLINKOSAUGOS IŠMOKOS“ PROGRAMAS „KRAŠTOVAIZDŽIO TVARKYMAS“ IR „RIZIKOS“ VANDENS TELKINIŲ BŪKLĖS GERINIMAS“ |
||
I pogrupis |
PROGRAMA „KRAŠTOVAIZDŽIO TVARKYMAS“ |
||
I veiklos sritis |
„Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas“ |
||
148 |
Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas |
5PT-1 |
|
II veiklos sritis |
„Šlapynių tvarkymas“ |
||
149 |
Šlapynių tvarkymas (plotai, už kuriuos mokamos tiesioginės išmokos) |
5PT-2 |
|
150 |
Šlapynių tvarkymas (plotai, už kuriuos nemokamos tiesioginės išmokos) |
5PT-3 |
|
III veiklos sritis |
„Vandens telkinių pakrančių apsaugos juostos tvarkymas pievose“ |
||
151 |
Vandens telkinių pakrančių apsaugos juostos tvarkymas pievose (privaloma juosta) |
5PT-5 |
|
152 |
Vandens telkinių pakrančių apsaugos juostos tvarkymas pievose (papildomai įrengta juosta) |
5PT-6 |
|
IV veiklos sritis |
„Vandens telkinių apsauga nuo taršos ir dirvos erozijos ariamojoje žemėje“ |
||
153 |
Vandens telkinių apsauga nuo taršos ir dirvos erozijos ariamojoje žemėje |
5PT-7 |
|
V veiklos sritis |
„Ražienų laukai per žiemą“ |
||
Daugiamečių ganyklų (pievų), pašarinių augalų, sodų ir daržovių plotai, už kuriuos mokamos kompensacinės išmokos pagal veiklos sritį „Ražienų laukai per žiemą“ |
|||
154 |
Lubinai pašarui ir jų ražienos |
RLU-2 |
|
Javų, rapsų ir sėmeninių linų plotai, už kuriuos mokamos kompensacinės išmokos pagal veiklos sritį „Ražienų laukai per žiemą“ |
|||
155 |
Avižos ir jų ražienos |
RAV-1 |
|
156 |
Grikiai ir jų ražienos |
RGR-1 |
|
157 |
Kviečiai (vasariniai) ir jų ražienos |
RKV-1 |
|
158 |
Kviečiai (žieminiai) ir jų ražienos |
RKV-2 |
|
159 |
Kvietrugiai (vasariniai) ir jų ražienos |
RKR-1 |
|
160 |
Kvietrugiai (žieminiai) ir jų ražienos |
RKR-2 |
|
161 |
Sėmeniniai (aliejiniai) linai |
RLI-2 |
|
162 |
Sėmeniniai (aliejiniai) linai sėklai |
RLI-3 |
|
163 |
Miežiai (salykliniai) ir jų ražienos |
RMI-1 |
|
164 |
Miežiai (vasariniai, nesalykliniai) ir jų ražienos |
RMI-2 |
|
165 |
Miežiai (žieminiai, nesalykliniai) ir jų ražienos |
RMI-3 |
|
166 |
Rugiai (žieminiai ir vasariniai) ir jų ražienos |
RRU-1 |
|
167 |
Sojos ir jų ražienos |
RSJ-1 |
|
168 |
Sorgas (grūdinis) ir jo ražienos |
RSO-1 |
|
169 |
Soros ir jų ražienos |
RSR-1 |
|
170 |
Strypainių sėklos (kanarėlių lesalas) ir jų ražienos |
RST-1 |
|
171 |
Rapsai (vasariniai) ir jų ražienos |
RRA-1 |
|
172 |
Rapsai (žieminiai) ir jų ražienos |
RRA-2 |
|
173 |
Rapsukai ir jų ražienos |
RRA-3 |
|
174 |
Kukurūzai grūdams ir jų ražienos |
RKZ-1 |
|
175 |
Kukurūzai silosui ir žaliajam pašarui ir jų ražienos |
RKZ-2 |
|
176 |
Lubinai (saldieji) ir jų ražienos |
RLU-1 |
|
177 |
Žirniai ir jų ražienos |
RZI-1 |
|
178 |
Pupos (lauko / pašarinės) ir jų ražienos |
RPU-1 |
|
179 |
Varpinių-baltyminių (žirnių, lauko / pašarinių pupų ir saldžiųjų lubinų)-aliejinių augalų mišiniai (kuriuose baltyminiai augalai yra vyraujantys) ir jų ražienos |
RVA-2 |
|
Daugiamečių žolių plotai, už kuriuos mokamos kompensacinės išmokos pagal veiklos sritį „Ražienų laukai per žiemą“ |
|||
180 |
Varpinių-baltyminių (kitų nei žirnių, lauko / pašarinių pupų ar saldžiųjų lubinų)-aliejinių augalų mišiniai ir jų ražienos |
RVA-1 |
|
181 |
Varpinių-baltyminių (žirnių, lauko / pašarinių pupų ir saldžiųjų lubinų)-aliejinių augalų mišiniai (kuriuose baltyminiai augalai nėra vyraujantys) ir jų ražienos |
RVA-3 |
|
182 |
Varpinių-ankštinių (išskyrus vikius) javų mišiniai ir jų ražienos |
RVA-4 |
|
183 |
Vikiai ir jų mišiniai ir jų ražienos |
RVI-1 |
|
184 |
Kiti varpiniai javai, įskaitant jų mišinius ir jų ražienos |
RKJ-1 |
|
185 |
Ruginiai vikiai sėklai ir jų ražienos |
RSE-2 |
|
186 |
Sėjamieji vikiai sėklai ir jų ražienos |
RSE-3 |
|
VI veiklos sritis |
„Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje“ |
||
187 |
Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamojoje žemėje |
5PT-8 |
|
VII veiklos sritis |
„Kraštovaizdžio elementų (gyvatvorių) valdoje tvarkymas“ |
||
188 |
Kraštovaizdžio elementų (gyvatvorių) valdoje tvarkymas (plotai, už kuriuos nemokamos tiesioginės išmokos) |
5PT-9
|
|
VIII veiklos sritis |
„Melioracijos griovių tvarkymas“
|
||
189 |
Melioracijos griovių tvarkymas (plotai, už kuriuos nemokamos tiesioginės išmokos) |
5PT-10 |
|
190 |
Melioracijos griovių tvarkymas nuo 2012 m. (plotai, už kuriuos nemokamos tiesioginės išmokos ir kuriuose nušienauta žolė bus nupjauta ir išvežta) |
5PT-11 |
|
II pogrupis |
PROGRAMA „RIZIKOS“ VANDENS TELKINIŲ BŪKLĖS GERINIMAS |
||
191 |
Programa „Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas |
5RV-1 |
|
IX GRUPĖ |
DEKLARUOJAMI PLOTAI PAGAL Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 metų programos priemonEs „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“, „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ IR „Miškų aplinkosaugos išmokos“ |
||
I pogrupis |
PRIEMONĖ „Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ |
||
Kodai pagal miško rūšinę sudėtį |
|||
192 |
Spygliuočių su minkštaisiais lapuočiais (ne mažiau kaip 20 proc.) ar minkštųjų lapuočių želdiniai |
ŽM-1 |
|
193 |
Spygliuočių ir (arba) minkštųjų lapuočių želdiniai su ne mažiau kaip 20 proc. kietųjų lapuočių ir (arba) liepų priemaiša |
ŽM-2 |
|
194 |
Kietųjų lapuočių ir (arba) liepų želdiniai su spygliuočių ir (arba) minkštųjų lapuočių priemaiša iki 40 proc. |
ŽM-3 |
|
195 |
Kietųjų lapuočių, liepų, selekcinių drebulių (įskaitant hibridines drebules) grynieji želdiniai |
ŽM-4 |
|
196 |
Ąžuolų želdiniai, kai želdinamame plote pasodinta ir apsaugota individualiomis apsaugomis ne mažiau kaip 2500 vnt./ha ąžuolo sodmenų |
ŽM-5 |
|
197 |
Greitai augančių hibridinių drebulių trumpos rotacijos plantaciniai želdiniai |
ŽM-6 |
|
198 |
Kitų greitai augančių medžių trumpos rotacijos plantaciniai želdiniai |
ŽM-7
|
|
II pogrupis |
PRIEMONĖ „Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku“ |
||
Kodai pagal miško rūšinę sudėtį |
|||
199 |
Spygliuočių su minkštaisiais lapuočiais (ne mažiau kaip 20 proc.) ar minkštųjų lapuočių želdiniai |
NM-1 |
|
200 |
Spygliuočių ir (arba) minkštųjų lapuočių želdiniai su ne mažiau kaip 20 proc. kietųjų lapuočių ir (arba) liepų priemaiša |
NM-2 |
|
201 |
Kietųjų lapuočių ir (arba) liepų želdiniai su spygliuočių ir (arba) minkštųjų lapuočių priemaiša iki 40 proc. |
NM-3 |
|
202 |
Kietųjų lapuočių, liepų, selekcinių drebulių (įskaitant hibridines drebules) grynieji želdiniai |
NM-4 |
|
203 |
Ąžuolų želdiniai, kai želdinamame plote pasodinta ir apsaugota individualiomis apsaugomis ne mažiau kaip 2500 vnt./ha ąžuolo sodmenų |
NM-5 |
|
204 |
Greitai augančių hibridinių drebulių trumpos rotacijos plantaciniai želdiniai |
NM-6 |
|
205 |
Kitų greitai augančių medžių trumpos rotacijos plantaciniai želdiniai |
NM-7 |
|
III pogrupis |
PRIEMONĖ „Miškų aplinkosaugos išmokos“ |
||
I veiklos sritis |
Išmokos už pagrindinių miško kirtimų nevykdymą nustatytose kertinėse miško buveinėse |
||
206 |
Išmokos už pagrindinių miško kirtimų nevykdymą nustatytose kertinėse miško buveinėse (miško plotas už kurį mokama parama) |
AI-1 |
|
II veiklos sritis |
Išmokos už neplynuosius miško kirtimus vietoj galimų plynųjų |
||
207 |
Išmokos už neplynuosius miško kirtimus vietoj galimų plynųjų (miško plotas, už kurį mokama parama) |
AI-2 |
|
VIII GRUPĖ |
NUO 2012 M. NAUJAI ĮSIPAREIGOJAMI PLOTAI PAGAL LIETUVOS KAIMO PLĖTROS 2007–2013 METŲ PROGRAMOS PRIEMONĖS „AGRARINĖS APLINKOSAUGOS IŠMOKOS“ PROGRAMAS „KRAŠTOVAIZDŽIO TVARKYMAS“, „RIZIKOS“ VANDENS TELKINIŲ BŪKLĖS GERINIMAS“ IR „EKOLOGINIS ŪKININKAVIMAS“ |
|
|
I pogrupis |
PROGRAMA „KRAŠTOVAIZDŽIO TVARKYMAS“ |
|
|
I veiklos sritis |
„Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas“ |
|
|
208 |
,,Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas (nuo 2012 m.)“ |
2PT-1 |
|
II pogrupis |
PROGRAMA „RIZIKOS“ VANDENS TELKINIŲ BŪKLĖS GERINIMAS |
|
|
209 |
,,Programa ,,Rizikos“ vandens telkinių būklės gerinimas“ (nuo 2012 m.)“ |
2RV-1 |
|
III pogrupis |
PROGRAMA „EKOLOGINIS ŪKININKAVIMAS“ |
|
|
210 |
,,Daugiametės ganyklos (pievos) 5 m. ir daugiau (Ekologinio ūkininkavimo programa (nuo 2012 m.)“ |
EDG-1 |
|
211 |
,,Ganyklos (pievos) iki 5 m. (Ekologinio ūkininkavimo programa (nuo 2012 m.)“ |
EGP-1 |
|
VII GRUPĖ |
PLOTAI, UŽ KURIUOS NEMOKAMOS TIESIOGINĖS IŠMOKOS |
|
|
212 |
Daugiametės ganyklos (pievos) 5 m. ir daugiau |
NDG-1 |
|
213 |
Ganyklos (pievos) iki 5 m. |
NGP-1 |
|
214 |
Melioracijos griovių tvarkymas nuo 2013 m. (plotai, kuriuose nušienauta ir susmulkinta žolė bus paskleista ant melioracijos griovio šlaito) |
5PT-12 |
|
VII. Paraiškos pildymo suderinamumas
34. Pareiškėjas, vykdydamas veiklą pagal Lietuvos kaimo plėtros 2007–2013 m. programos priemonę, už tą patį lauką gali gauti paramą tik pagal tas priemones, kurios pažymėtos „+“ ženklu pagal šią lentelę:
Priemonės Nr. |
Priemonės pavadinimas |
|||||||||||||||||||||
1 |
Tiesioginės išmokos už žemės ūkio naudmenas |
|||||||||||||||||||||
2 |
Išmokos ūkininkams vietovėse, kuriose yra kliūčių, išskyrus kalnuotas vietoves |
|||||||||||||||||||||
3 |
NATURA 2000 išmokos ir su direktyva 2000/60/EB susijusios išmokos |
|||||||||||||||||||||
4 |
NATURA 2000 išmokos |
|||||||||||||||||||||
5 |
Natūralių ir pusiau natūralių pievų tvarkymas |
|||||||||||||||||||||
6 |
Šlapynių tvarkymas (plotai, už kuriuos mokamos tiesioginės išmokos) |
|||||||||||||||||||||
7 |
Šlapynių tvarkymas (plotai, už kuriuos nemokamos tiesioginės išmokos) |
|||||||||||||||||||||
8 |
Vandens telkinių pakrančių apsaugos juostos tvarkymas pievose (privaloma juosta) |
|||||||||||||||||||||
9 |
Vandens telkinių pakrančių apsaugos juostos tvarkymas pievose (papildoma juosta) |
|||||||||||||||||||||
10 |
Vandens telkinių apsauga nuo taršos ir dirvos erozijos ariamoje žemėje |
|||||||||||||||||||||
11 |
Ražienų laukai per žiemą |
|||||||||||||||||||||
12 |
Medingųjų augalų juostos ar laukai ariamoje žemėje |
|||||||||||||||||||||
13 |
Kraštovaizdžio elementų valdoje (gyvatvorių) tvarkymas |
|||||||||||||||||||||
14 |
Melioracijos griovių tvarkymas |
|||||||||||||||||||||
15 |
Rizikos vandens telkinių būklės gerinimas |
|||||||||||||||||||||
16 |
Ekologinis ūkininkavimas |
|||||||||||||||||||||
17 |
Tausojanti aplinką vaisių ir daržovių auginimo sistema |
|||||||||||||||||||||
18 |
Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku |
|||||||||||||||||||||
19 |
Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku |
|||||||||||||||||||||
20 |
Miškų aplinkosaugos išmokos |
|||||||||||||||||||||
21. |
Pirmas žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku (kai miškas dar neįveistas) |
|||||||||||||||||||||
22. |
Pirmas ne žemės ūkio paskirties ir apleistos žemės ūkio paskirties žemės apželdinimas mišku (kai miškas dar neįveistas) |
|||||||||||||||||||||
Priemonių suderinamumas |
||||||||||||||||||||||
Priemonės Nr. |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
1 |
x |
+ |
+ |
|
+ |
+ |
|
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
|
+ |
+ |
+ |
|
|
|
+ |
+ |
2 |
+ |
x |
+ |
|
|
|
|
+ |
+ |
+ |
+ |
+ |
|
|
+ |
+ |
+ |
|
|
|
+ |
+ |
3 |
+ |
+ |
x |
|
|
|
|
|
|
|
+ |
+ |
|
|
|
+ |
+ |
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
+ |
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+ |
+ |
6 |
+ |
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+ |
+ |
7 |
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+ |
+ |
8 |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+ |
+ |
9 |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+ |
+ |
11 |
+ |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
+ |
+ |
12 |
+ |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
+ |
+ |
13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
+ |
+ |
16 |
+ |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
+ |
+ |
17 |
+ |
+ |
+ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
|
18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
|
19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
|
20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
x |
|
|
21 |
+ |
+ |
|
|
+ |
+ |
+ |
+ |
|
+ |
+ |
+ |
|
|
+ |
+ |
|
|
|
|
x |
|
22 |
+ |
+ |
|
|
+ |
+ |
+ |
+ |
|
+ |
+ |
+ |
|
|
+ |
+ |
|
|
|
|
|
x |