Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. SAUSIO 9 d. nutarimo Nr. 21 „DĖL EUROPOS SĄJUNGOS REIKALŲ KOORDINAVIMOPAKEITIMO

 

2017 m. lapkričio 22 d. Nr. 962

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

1.   Pakeisti Europos Sąjungos reikalų koordinavimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. sausio 9 d. nutarimu Nr. 21 „Dėl Europos Sąjungos reikalų koordinavimo“:

1.1.      Pakeisti I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS“.

1.2. Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4. Lietuvos Respublikos pozicijos ir kiti dokumentai teikiami svarstyti Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime ar Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje vadovaujantis šiomis Taisyklėmis ir Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamentu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1994 m. rugpjūčio 11 d. nutarimu Nr. 728 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamento patvirtinimo“ (toliau vadinama – Lietuvos Respublikos Vyriausybės darbo reglamentas).“

1.3.      Pakeisti II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

II SKYRIUS

LIETUVOS RESPUBLIKOS POZICIJOS RENGIMAS“.

1.4.      Pakeisti 8 punktą ir jį išdėstyti taip:

8. ES Tarybos Generalinio sekretoriato siunčiami ES dokumentai, neturintys slaptumo žymos, gaunami ir registruojami Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarijoje. Vyriausybės kanceliarija registruotus ES dokumentus nedelsdama pateikia atitinkamoms valstybės institucijoms ir įstaigoms pagal jų kompetenciją (toliau vadinama – už Lietuvos Respublikos pozicijos parengimą atsakingos institucijos; atsakingos institucijos) ir apie tai informuoja Užsienio reikalų ministeriją. Pasiūlymai priimti ES teisės aktus taip pat siunčiami Lietuvos Respublikos Seimui, Europos teisės departamentui prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos (toliau vadinama – Europos teisės departamentas) ir Užsienio reikalų ministerijai. ES bendrosios užsienio ir saugumo politikos, Europos saugumo ir gynybos politikos ir kitus dokumentus, siunčiamus per COREU (pranc. Correspondance Européenne) ir ESDP (angl. European Security and Defence Policy Network) tinklus, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka administruoja Užsienio reikalų ministerija. ES Tarybos Generalinio sekretoriato siunčiamus ES dokumentus, žymimus slaptumo žyma „Riboto naudojimo“ (pranc. RESTREINT UE), gauna, registruoja ir nedelsdama pateikia atsakingoms institucijoms Užsienio reikalų ministerija.“

1.5.      Pakeisti 10 punktą ir jį išdėstyti taip:

10. Už Lietuvos Respublikos pozicijos parengimą atsakinga institucija prireikus rengia Lietuvos Respublikos poziciją klausimais, kurie nagrinėjami Europos Sąjungos Komisijos (toliau vadinama – Europos Komisija) komitetuose, taip pat komitetuose, grupėse ir kituose organuose, nurodytuose Belgijos Karalystės, Danijos Karalystės, Vokietijos Federacinės Respublikos, Graikijos Respublikos, Ispanijos Karalystės, Prancūzijos Respublikos, Airijos, Italijos Respublikos, Liuksemburgo Didžiosios Hercogystės, Nyderlandų Karalystės, Austrijos Respublikos, Portugalijos Respublikos, Suomijos Respublikos, Švedijos Karalystės, Jungtinės Didžiosios Britanijos ir Šiaurės Airijos Karalystės (Europos Sąjungos valstybių narių) ir Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos, Slovakijos Respublikos sutarties dėl Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos ir Slovakijos Respublikos stojimo į Europos Sąjungą sutarties (toliau vadinama – Stojimo į Europos Sąjungą sutartis) Akto dėl Čekijos Respublikos, Estijos Respublikos, Kipro Respublikos, Latvijos Respublikos, Lietuvos Respublikos, Vengrijos Respublikos, Maltos Respublikos, Lenkijos Respublikos, Slovėnijos Respublikos ir Slovakijos Respublikos stojimo sąlygų ir sutarčių, kuriomis yra grindžiama Europos Sąjunga, pritaikomųjų pataisų 52 straipsnyje (toliau vadinama – Europos Komisijos komitetai ir kiti komitetai). Tokia Lietuvos Respublikos pozicija rengiama, derinama ir pristatoma laikantis šių Taisyklių 12 punkte ir III bei IV skyriuose nustatytos procedūros.“

1.6.      Pakeisti III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

III SKYRIUS

LIETUVOS RESPUBLIKOS POZICIJOS DERINIMAS, SVARSTYMAS IR PRISTATYMAS“.

1.7.      Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Jeigu Vyriausybės kanceliarija nenustato kito termino, už Lietuvos Respublikos pozicijos parengimą atsakinga institucija parengtą ir suderintą, kaip nustatyta šių Taisyklių 12–15 punktuose, Lietuvos Respublikos poziciją pateikia Užsienio reikalų ministerijai ir Vyriausybės kanceliarijai per 15 darbo dienų nuo pasiūlymo priimti ES teisės aktą ar kito ES dokumento pateikimo už Lietuvos Respublikos pozicijos parengimą atsakingai institucijai datos, bet ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki ES Tarybos darbo grupių ar komitetų, ES Tarybos ir Europos Vadovų Tarybos posėdžių.“

1.8.      Pakeisti 18 punktą ir jį išdėstyti taip:

18. Pastabas ir pasiūlymus dėl Europos Vadovų Tarybos, ES Tarybos ir COREPER posėdžio darbotvarkės projekto suinteresuotos institucijos parengia ir informuoja Užsienio reikalų ministeriją ir Vyriausybės kanceliariją per 1 darbo dieną nuo darbotvarkių išsiuntimo suinteresuotoms institucijoms.“

1.9.      Pakeisti 19 punktą ir jį išdėstyti taip:

19. Valstybės institucijos ir įstaigos, naudodamosi Lietuvos narystės ES informacine sistema, informuoja Užsienio reikalų ministeriją, Vyriausybės kanceliariją ir kitas valstybės institucijas ir įstaigas apie svarbią papildomą informaciją, kuri teikiama Europos Komisijai, jos komitetams, ES Tarybai, jos darbo grupėms ir komitetams, kitoms ES institucijoms ir susijusi su nagrinėjamais pasiūlymais priimti ES teisės aktus ar kitais ES dokumentais. Valstybės institucijos ir įstaigos raštu arba elektroniniu būdu informuoja Užsienio reikalų ministeriją ir Vyriausybės kanceliariją apie valstybės institucijų ir įstaigų atstovų svarbių susitikimų su ES institucijų, ES valstybių narių atstovais (kuriuose svarstomi pasiūlymai priimti ES teisės aktus ir kiti ES dokumentai) darbotvarkes, jų klausimus, dalijamąją medžiagą ir susirašinėjimą su ES institucijomis.“

1.10.    Pakeisti 21 punktą ir jį išdėstyti taip:

21. Lietuvos Respublikos pozicija dėl pasiūlymo priimti ES teisės aktą ar kito ES dokumento, kuris apima dviejų ar daugiau valstybės institucijų ar įstaigų veiklos kompetenciją ir dėl kurio nepavyko pasiekti susitarimo tarp suinteresuotų institucijų ir įstaigų, derinama Užsienio reikalų ministerijos rengiamuose pasitarimuose (dalyvaujant suinteresuotų valstybės institucijų ir įstaigų, taip pat Vyriausybės kanceliarijos ir Europos teisės departamento atstovams), Komisijos posėdyje, o prireikus svarstoma Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje.

Užsienio reikalų ministerijos rengiamus pasitarimus gali pasiūlyti rengti ir valstybės institucijos ir įstaigos, pateikdamos argumentuotą pasiūlymą Užsienio reikalų ministerijai.“

1.11.    Pakeisti 25 punktą ir jį išdėstyti taip:

25. Tais atvejais, kai Lietuvos Respublikos pozicija po svarstymo ES Tarybos darbo grupių, komitetų, Specialiojo žemės ūkio komiteto ir COREPER posėdžiuose iš esmės skiriasi nuo anksčiau suderintos Lietuvos Respublikos pozicijos, atsakinga institucija prireikus kartu su darbo grupe aptaria iš naujo parengtą Lietuvos Respublikos poziciją, kurią ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki kartotinio svarstymo ES Tarybos darbo grupių, komitetų, Specialiojo žemės ūkio komiteto, COREPER ar ES Tarybos posėdžiuose pateikia Užsienio reikalų ministerijai ir Vyriausybės kanceliarijai. Už Lietuvos Respublikos pozicijos parengimą atsakingai institucijai pateikus argumentuotą prašymą, 3 darbo dienų terminą Vyriausybės kanceliarija gali sutrumpinti iki 1 darbo dienos. Tokia Lietuvos Respublikos pozicija derinama ir prireikus svarstoma vadovaujantis šių Taisyklių 13, 20–22, 24 punktais.“

1.12.    Pakeisti IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

IV SKYRIUS

LIETUVOS RESPUBLIKOS POZICIJOS PRISTATYMAS ES INSTITUCIJOSE“.

1.13.    Pakeisti 34 punktą ir jį išdėstyti taip:

34. Lietuvos Respublikos atstovai, dalyvavę ES Tarybos, ES Tarybos darbo grupių ir komitetų posėdžiuose, remdamiesi dalyvavimo ES institucijų, jų darbo grupių, komitetų posėdžiuose ir susitikimuose su ES institucijų ir valstybių narių atstovais ataskaitos tipine struktūra (šių Taisyklių 6 priedas), parengia ataskaitą, kurią ne vėliau kaip per 1 darbo dieną po posėdžio kartu su svarbia svarstyta informacija šių Taisyklių 6 punkte nustatyta tvarka pateikia už Lietuvos Respublikos pozicijos parengimą atsakingai institucijai, Užsienio reikalų ministerijai, Vyriausybės kanceliarijai, Lietuvos nuolatinei atstovybei, o prireikus išplatina ir darbo grupės nariams. Šią ataskaitą rengia už dalyvavimą posėdyje ar susitikime atsakinga institucija. Lietuvos nuolatinė atstovybė rengia COREPER posėdžių ataskaitas.

Lietuvos Respublikos atstovai, dalyvavę Europos Komisijos komitetų ir kitų komitetų posėdžiuose ir atskiruose susitikimuose su ES institucijų ir valstybių narių nuolatinių atstovybių darbuotojais, remdamiesi dalyvavimo ES institucijų, jų darbo grupių, komitetų posėdžiuose ir susitikimuose su ES institucijų ir valstybių narių atstovais ataskaitos tipine struktūra (šių Taisyklių 6 priedas), parengia ataskaitą, kurią ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po posėdžio ar susitikimo kartu su svarbia svarstyta informacija šių Taisyklių 6 punkte nustatyta tvarka pateikia už Lietuvos Respublikos pozicijos parengimą atsakingai institucijai, Užsienio reikalų ministerijai, Vyriausybės kanceliarijai, Lietuvos nuolatinei atstovybei, o prireikus išplatina ir darbo grupės nariams. Šią ataskaitą rengia už dalyvavimą posėdyje ar susitikime atsakinga institucija.“

1.14.    Pakeisti V skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

V SKYRIUS

ES TEISĖS AKTŲ PERKĖLIMO Į NACIONALINĘ TEISĘ IR ĮGYVENDINIMO KOORDINAVIMAS“.

1.15.    Pakeisti 41.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

41.3. kai direktyvos ar kito ES teisės akto nuostatos jau yra perkeltos ir (ar) įgyvendintos nacionalinėje teisėje galiojančiu teisės aktu (teisės aktais), – šio (šių) teisės akto (teisės aktų) pavadinimą, numerį, priėmimo datą ir paskelbimo Teisės aktų registre datą ir numerį.“

1.16.    Pakeisti 52 punktą ir jį išdėstyti taip:

52. Valstybės institucijos ir įstaigos informaciją apie direktyvos nuostatas perkeliančius ir įgyvendinančius nacionalinės teisės aktus suveda į elektroninio notifikavimo duomenų bazę per 3 darbo dienas po atitinkamo nacionalinio teisės akto paskelbimo Teisės aktų registre. Europos teisės departamentas, vadovaudamasis valstybės institucijų ir įstaigų elektroninio notifikavimo duomenų bazėje tinkamai suvesta informacija, ne vėliau kaip per 3 darbo dienas notifikuoja Europos Komisijai apie direktyvų perkėlimą ir įgyvendinimą nacionalinėje teisėje. Pakeitus, papildžius ar pripažinus netekusiomis galios notifikuotų nacionalinės teisės aktų nuostatas, perkeliančias ir (ar) įgyvendinančias atitinkamos direktyvos nuostatas, už atitinkamos direktyvos perkėlimą ir įgyvendinimą atsakingos valstybės institucijos informaciją apie tai nedelsdamos suveda į elektroninio notifikavimo duomenų bazę.“

1.17.    Pakeisti 54 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

Valstybės institucijos ir įstaigos atsakymus ES institucijoms į šiuos paklausimus derina su Europos teisės departamentu, kuris pagal kompetenciją pastabas ir pasiūlymus dėl valstybės institucijų ir įstaigų atsakymų pateikia per 5 darbo dienas, jeigu valstybės institucija ar įstaiga nenustato kito termino, kuris negali būti trumpesnis kaip 3 darbo dienos. Europos teisės departamentui, Vyriausybės kanceliarijai ir Užsienio reikalų ministerijai valstybės institucijų ir įstaigų atsakymų į paklausimus, susijusius su ES teisės perkėlimu, įgyvendinimu arba taikymu, kopijos pateikiamos ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo šių atsakymų išsiuntimo ES institucijoms.“

1.18.    Pakeisti 57 punktą ir jį išdėstyti taip:

57. Jeigu pranešimą rengianti institucija mano, kad parengtame pranešime esanti informacija gali paliesti svarbius Lietuvos Respublikos interesus, susijusius su parengto pranešimo turiniu, ji pranešimo projektą pateikia Europos teisės departamentui, Vyriausybės kanceliarijai, Užsienio reikalų ministerijai ir kitoms kompetentingoms valstybės institucijoms, kurios per 5 darbo dienas nuo projekto gavimo pateikia savo pastabas. Pranešimą rengiančios institucijos, Europos teisės departamento, Vyriausybės kanceliarijos ar Užsienio reikalų ministerijos iniciatyva toks pranešimas gali būti aptariamas Komisijos posėdyje, o prireikus svarstomas Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės posėdyje.“

1.19.    Pakeisti 60 punktą ir jį išdėstyti taip:

60. Valstybės institucijos ir įstaigos raštu arba elektroniniu būdu informuoja Vyriausybės kanceliariją, Europos teisės departamentą ir Užsienio reikalų ministeriją apie svarbią teikiamą Europos Komisijai, jos komitetams, ES Tarybai, jos darbo grupėms ir komitetams, kitoms ES institucijoms papildomą informaciją, susijusią su ES teisės perkėlimu ir (ar) įgyvendinimu, apie valstybės institucijų ir įstaigų atstovų svarbius susitikimus su ES institucijų, ES valstybių narių atstovais (kuriuose svarstomi ES teisės perkėlimo ir (ar) įgyvendinimo klausimai), dalijamąją medžiagą ir susirašinėjimą su ES institucijomis ES teisės perkėlimo ir (ar) įgyvendinimo klausimais.“

1.20.    Pakeisti VI skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

VI SKYRIUS

ES TEISĖS PAŽEIDIMO PROCEDŪROS KOORDINAVIMAS“.

1.21.    Pakeisti 63 punktą ir jį išdėstyti taip:

63. Lietuvos nuolatinė atstovybė Europos Komisijos dokumentus, susijusius su ES teisės pažeidimo procedūros ikiteisminiu procesu (oficialius pranešimus, pagrįstas nuomones ir kitus dokumentus), siunčia Europos teisės departamentui, o kopijas (elektroniniu paštu) pateikia Užsienio reikalų ministerijai, Vyriausybės kanceliarijai ir kitoms suinteresuotoms valstybės institucijoms ir įstaigoms.“

1.22.    Pakeisti 71 punktą ir jį išdėstyti taip:

71. Lietuvos Respublikos pozicija dėl ES teisės pažeidimo rengiama vadovaujantis Lietuvos Respublikos pozicijos ES institucijose nagrinėjamais klausimais tipine struktūra (šių Taisyklių 3 priedas) – užpildomi jos 1, 4 punktai, 7.2 papunktis, 8, 9, 11 punktai, 14.1, 14.2 papunkčiai, 15, 17–20 punktai.“

1.23.   Pakeisti 72 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

„Atsakymą rengianti institucija atsakymą Europos Komisijai dėl oficialaus pranešimo ar kito dokumento, pasirašytą atitinkamos valdymo srities ministro ir prireikus aptartą Komisijos posėdyje, ne vėliau kaip iki oficialiame pranešime ar kitame dokumente nustatytos atsakymo pateikimo Europos Komisijai datos per Lietuvos nuolatinę atstovybę pateikia Europos Komisijai (Generaliniam sekretoriatui), o kopiją – Europos teisės departamentui, Vyriausybės kanceliarijai ir Užsienio reikalų ministerijai.“

1.24.    Pakeisti 73 punktą ir jį išdėstyti taip:

73. Lietuvos Respublikos pozicija dėl ES teisės pažeidimo ir atsakymo Europos Komisijai dėl pagrįstos nuomonės projektas teikiami svarstyti Komisijos posėdyje, o prireikus – Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime ne vėliau kaip likus atitinkamai dviem savaitėms ir savaitei iki pagrįstoje nuomonėje nustatytos atsakymo pateikimo Europos Komisijai datos. Atsakymą rengianti institucija Komisijos posėdyje arba Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime apsvarstytą ir atitinkamos valdymo srities ministro pasirašytą atsakymą Europos Komisijai dėl pagrįstos nuomonės ne vėliau kaip iki pagrįstoje nuomonėje nustatytos atsakymo pateikimo Europos Komisijai datos per Lietuvos nuolatinę atstovybę pateikia Europos Komisijai (Generaliniam sekretoriatui), o kopiją – Europos teisės departamentui, Užsienio reikalų ministerijai ir Vyriausybės kanceliarijai.“

1.25.    Pakeisti 75 punkto antrąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:

Stojimui į bylą, pastabų pateikimui byloje, taip pat Lietuvos Respublikos vardu teikiamam ieškiniui ar kitokiam dokumentui arba atsiliepimui į ieškinį ir pozicijai, kurioje nurodomi pagrindiniai motyvai, dėl kurių stojama į bylą, teikiamos pastabos byloje, Lietuvos Respublikos vardu teikiamas ieškinys ar kitoks dokumentas arba atsiliepimas į ieškinį, taip pat principiniai Lietuvos Respublikos palaikomi teiginiai arba reikalavimai (toliau šiame skyriuje vadinama – Lietuvos Respublikos pozicija), pritariama Komisijos posėdyje ar Lietuvos Respublikos Vyriausybės pasitarime šių Taisyklių 88 ir 89 punktuose nustatyta tvarka.“

1.26.    Pakeisti VII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

VII SKYRIUS

LIETUVOS RESPUBLIKOS POZICIJOS DĖL EUROPOS TEISMINĖSE INSTITUCIJOSE SVARSTOMŲ BYLŲ RENGIMAS, DERINIMAS, TVIRTINIMAS, PATEIKIMAS IR ATSTOVAVIMAS JAI, EUROPOS TEISMINIŲ INSTITUCIJŲ PRIIMTŲ SPRENDIMŲ VYKDYMAS“.

1.27.    Pakeisti 86 punktą ir jį išdėstyti taip:

86. Šių Taisyklių 78.4 papunktyje nustatytais atvejais Lietuvos Respublikos poziciją rengia ir teikia derinti šių Taisyklių 84 punkte nustatyta tvarka kompetentinga institucija ar įstaiga.“

1.28.    Pakeisti 95 punktą ir jį išdėstyti taip:

95. Europos teisės departamentas informuoja suinteresuotas valstybės institucijas ir įstaigas, Vyriausybės kanceliariją ir Užsienio reikalų ministeriją apie Europos teisminių institucijų priimtus sprendimus bylose, kuriose buvo atstovaujama Lietuvos Respublikos pozicijai.“

1.29.    Pakeisti 1 priedą:

1.29.1. Pakeisti I skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS“.

1.29.2. Pakeisti II skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

II SKYRIUS

DARBO GRUPĖS FUNKCIJOS IR TEISĖS“.

1.29.3. Pakeisti III skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

III SKYRIUS

DARBO GRUPĖS SUDARYMAS“.

1.29.4. Pakeisti IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstyti taip:

IV SKYRIUS

DARBO GRUPĖS DARBO ORGANIZAVIMAS“.

1.30.    Pakeisti 2 priedą ir jį išdėstyti nauja redakcija (pridedama).

1.31.    Pakeisti 3 priedo 9 punkto pirmąją skiltį ir ją išdėstyti taip:

9. Poveikio vertinimas pagal Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo metodikos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. vasario 26 d. nutarimu Nr. 276 „Dėl Numatomo teisinio reguliavimo poveikio vertinimo metodikos patvirtinimo“, 9.1, 9.2, 9.4, 9.5 papunkčius. Prireikus vertinama ir pagal šios metodikos 9.3, 9.6–9.11 papunkčius“.

1.32.    Pakeisti 4 priedą:

1.32.1.   Pakeisti 13 punkto trečiąją skiltį ir ją išdėstyti taip:

„Lietuvos transporto saugos administracija“.

1.32.2.   Pakeisti 14 punkto trečiąją skiltį ir ją išdėstyti taip:

„Lietuvos transporto saugos administracija“.

2. Šis nutarimas įsigalioja 2017 m. gruodžio 1 d.

 

 

 

Ministras Pirmininkas                                                                      Saulius Skvernelis

 

 

 

Krašto apsaugos ministras,

pavaduojantis užsienio reikalų ministrą                                          Raimundas Karoblis

 

Europos Sąjungos reikalų

koordinavimo taisyklių

2 priedas

 

 

ES REIKALŲ DARBO GRUPĖS

 

Eil. Nr.

Darbo grupė ir jos pogrupiai

Darbo grupėje dalyvaujančios institucijos

1.

Aplinkos apsaugos darbo grupė

Aplinkos ministerija (atsakinga institucija), Sveikatos apsaugos ministerija, Žemės ūkio ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Susisiekimo ministerija, Ūkio ministerija, Finansų ministerija, Energetikos ministerija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuvos statistikos departamentas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybinė darbo inspekcija prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Higienos institutas, Aplinkos apsaugos agentūra, Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba prie Aplinkos ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

radiacinės saugos pogrupis

Radiacinės saugos centras (atsakinga institucija), Ūkio ministerija, Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija, Aplinkos ministerija, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

triukšmo valdymo pogrupis

Sveikatos apsaugos ministerija (atsakinga institucija), Aplinkos ministerija, Aplinkos apsaugos agentūra, Susisiekimo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

2.

Bendrųjų reikalų ir išorinių santykių darbo grupė

Užsienio reikalų ministerija (atsakinga institucija), Krašto apsaugos ministerija, Valstybės saugumo departamentas, Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos ginklų fondas prie Vidaus reikalų ministerijos, Finansų ministerija, Teisingumo ministerija, Vyriausybės kanceliarija

3.

Ekonominės ir monetarinės politikos darbo grupė

Finansų ministerija (atsakinga institucija), Lietuvos bankas, Ūkio ministerija, Lietuvos statistikos departamentas, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

4.

Energetikos darbo grupė

Energetikos ministerija (atsakinga institucija), Aplinkos ministerija, Finansų ministerija, Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

branduolinės saugos ir „Euroatom“ garantijų pogrupis

Valstybinė atominės energetikos saugos inspekcija (atsakinga institucija), Energetikos ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Valstybės saugumo departamentas, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

5.

ES plėtros darbo grupė

Užsienio reikalų ministerija (atsakinga institucija), Finansų ministerija, Teisingumo ministerija, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kanceliarija, Ūkio ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Kultūros ministerija, Susisiekimo ministerija, Žemės ūkio ministerija, Energetikos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Aplinkos ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Krašto apsaugos ministerija (Pastaba. Užsienio reikalų ministerija gali kviesti dalyvauti grupėje kitas institucijas, nurodytas Europos Sąjungos reikalų koordinavimo taisyklių 1 priedo 3 punkte, ES plėtros klausimais pagal jų veiklos sritį)

6.

ES teisės planavimo darbo grupė

Europos teisės departamentas (atsakinga institucija), Finansų ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Teisingumo ministerija, Ūkio ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Susisiekimo ministerija, Aplinkos ministerija, Vyriausybės kanceliarija

7.

ES teismų darbo grupė

Europos teisės departamentas (atsakinga institucija), Teisingumo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

 

(Pastaba. Darbo grupės vadovas gali kviesti dalyvauti grupėje kitų institucijų atstovus pagal ES teismuose nagrinėjamos bylos pobūdį)

8.

Finansinių ir biudžetinių reikalų darbo grupė

Finansų ministerija (atsakinga institucija), Žemės ūkio ministerija, Ūkio ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Aplinkos ministerija, Susisiekimo ministerija, Energetikos ministerija, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Lietuvos statistikos departamentas, Lietuvos bankas, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

9.

Finansinių paslaugų darbo grupė

Finansų ministerija (atsakinga institucija), Lietuvos bankas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

10.

Informacinės visuomenės darbo grupė

Susisiekimo ministerija (atsakinga institucija), Vidaus reikalų ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos statistikos departamentas, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija, Ūkio ministerija

11.

Institucinių, personalo ir administravimo reikalų darbo grupė

Vidaus reikalų ministerija (atsakinga institucija), Finansų ministerija, Teisingumo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

12.

Išorinių ekonominių santykių darbo grupė

Užsienio reikalų ministerija (atsakinga institucija)

išorinių ekonominių santykių pogrupis

Užsienio reikalų ministerija (atsakinga institucija), Ūkio ministerija, Žemės ūkio ministerija, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Lietuvos standartizacijos departamentas prie Aplinkos ministerijos, Nacionalinis akreditacijos biuras prie Aplinkos ministerijos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Vyriausybės kanceliarija

pagalbos pogrupis

Užsienio reikalų ministerija (atsakinga institucija), Ūkio ministerija, Finansų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

prekybos apsaugos priemonių pogrupis

Užsienio reikalų ministerija (atsakinga institucija), Žemės ūkio ministerija, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Lietuvos statistikos departamentas, Vyriausybės kanceliarija

13.

Jaunimo darbo grupė

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (atsakinga institucija), Švietimo ir mokslo ministerija, Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Kūno kultūros ir sporto departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Užsienio reikalų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

14.

Mokesčių darbo grupė

Finansų ministerija (atsakinga institucija), Ūkio ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Žemės ūkio ministerija, Lietuvos bankas, Valstybinė mokesčių inspekcija prie Finansų ministerijos, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

15.

Muitų sąjungos darbo grupė

Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos (atsakinga institucija), Finansų ministerija, Žemės ūkio ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Kultūros ministerija, Susisiekimo ministerija, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

16.

Pramonės ir verslo konkurencingumo darbo grupė

Ūkio ministerija (atsakinga institucija), Švietimo ir mokslo ministerija, Susisiekimo ministerija, Finansų ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Aplinkos ministerija, Žemės ūkio ministerija, Lietuvos statistikos departamentas, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija, Sveikatos apsaugos ministerija

mokslo tyrimų ir eksperimentinės plėtros pogrupis

Švietimo ir mokslo ministerija (atsakinga institucija), Ūkio ministerija, Finansų ministerija, Susisiekimo ministerija, Lietuvos statistikos departamentas, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija, Sveikatos apsaugos ministerija

17.

Regioninės politikos ir struktūrinių priemonių koordinavimo darbo grupė

Finansų ministerija (atsakinga institucija), Vidaus reikalų ministerija, Susisiekimo ministerija, Aplinkos ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Žemės ūkio ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Ūkio ministerija, Kultūros ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

18.

Socialinės politikos ir užimtumo darbo grupė

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (atsakinga institucija)

profesinių kvalifikacijų pripažinimo pogrupis

Ūkio ministerija (atsakinga institucija), Sveikatos apsaugos ministerija, Aplinkos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Teisingumo ministerija, Kultūros ministerija, Valstybinis turizmo departamentas prie Ūkio ministerijos, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

socialinės apsaugos pogrupis

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (atsakinga institucija), Finansų ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Žemės ūkio ministerija, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Lietuvos statistikos departamentas, Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba, Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Lietuvos savivaldybių asociacija, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

užimtumo pogrupis

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (atsakinga institucija), Ūkio ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Finansų ministerija, Lietuvos darbo birža prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

19.

Sveikatos apsaugos darbo grupė

Sveikatos apsaugos ministerija (atsakinga institucija), Aplinkos ministerija, Ūkio ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

20.

Teisingumo darbo grupė

Teisingumo ministerija (atsakinga institucija), Vidaus reikalų ministerija, Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra, Lietuvos teismo ekspertizės centras, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

21.

Telekomunikacijų darbo grupė

Susisiekimo ministerija (atsakinga institucija), Vidaus reikalų ministerija, Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Ryšių reguliavimo tarnyba, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

22.

Transporto darbo grupė

Susisiekimo ministerija (atsakinga institucija), Civilinės aviacijos administracija, Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, Lietuvos transporto saugos administracija, Aplinkos ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

23.

Vartotojų apsaugos darbo grupė

Teisingumo ministerija (atsakinga institucija), Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Sveikatos apsaugos ministerija, Ūkio ministerija, Susisiekimo ministerija, Aplinkos ministerija, Finansų ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Žemės ūkio ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Konkurencijos taryba, Ryšių reguliavimo tarnyba, Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

24.

Vidaus reikalų darbo grupė

Vidaus reikalų ministerija (atsakinga institucija), Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija, Valstybės saugumo departamentas

migracijos reikalų pogrupis

Vidaus reikalų ministerija (atsakinga institucija), Užsienio reikalų ministerija, Migracijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vyriausybės kanceliarija, Valstybės saugumo departamentas

policijos bendradarbiavimo pogrupis

Vidaus reikalų ministerija (atsakinga institucija), Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Valstybės sienos apsaugos tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija, Valstybės saugumo departamentas

civilinės saugos pogrupis

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos (atsakinga institucija), Aplinkos ministerija, Krašto apsaugos ministerija, Susisiekimo ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Valstybinė darbo inspekcija, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija, Valstybės saugumo departamentas

narkotikų kontrolės pogrupis

Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas (atsakinga institucija), Vidaus reikalų ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Teisingumo ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija, Valstybės saugumo departamentas

25.

Vidaus rinkos darbo grupė

Ūkio ministerija (atsakinga institucija), Susisiekimo ministerija, Aplinkos ministerija, Finansų ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Teisingumo ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Žemės ūkio ministerija, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, Konkurencijos taryba, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Lietuvos bankas, Viešųjų pirkimų tarnyba, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

autorių teisių pogrupis

Kultūros ministerija (atsakinga institucija), Teisingumo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Susisiekimo ministerija, Informatikos ir ryšių departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Policijos departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos, Vyriausybės kanceliarija

pramoninės nuosavybės pogrupis

Valstybinis patentų biuras (atsakinga institucija), Švietimo ir mokslo ministerija, Vidaus reikalų ministerija, Teisingumo ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Žemės ūkio ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarija, Ūkio ministerija

 

(Pastaba. Ūkio ministerija gali kviesti dalyvauti darbo grupėje kitų institucijų atstovus pagal vidaus rinkos srityje nagrinėjamus ES teisės aktų projektus)

26.

Žemės ūkio darbo grupė

Žemės ūkio ministerija (atsakinga institucija), Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Muitinės departamentas prie Finansų ministerijos, Valstybinė augalininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Lietuvos statistikos departamentas, Aplinkos ministerija, Finansų ministerija, Sveikatos apsaugos ministerija, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

27.

Žuvininkystės darbo grupė

Žemės ūkio ministerija (atsakinga institucija), Žuvininkystės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Aplinkos ministerija, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Užsienio reikalų ministerija, Vyriausybės kanceliarija

 

 

––––––––––––––––––––