Lietuvos Respublikos Vyriausybė

 

nutarimas

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1995 M. BALANDŽIO 7 D. NUTARIMO NR. 500 „DĖL MIŠKŲ PRIEŠGAISRINĖS APSAUGOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2022 m. rugsėjo 7 d. Nr. 915

Vilnius

 

 

Lietuvos Respublikos Vyriausybė nutaria:

Pakeisti Miškų priešgaisrinės apsaugos taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1995 m. balandžio 7 d. nutarimu Nr. 500 „Dėl Miškų priešgaisrinės apsaugos taisyklių patvirtinimo“:

1. Papildyti II skyrių 131 punktu:

131. Vykdant mokslinius-eksperimentinius darbus gali būti atliekamas kontroliuojamas miško paklotės deginimas. Kontroliuojamas miško paklotės deginimas vykdomas šią priemonę numačius gamtotvarkos plane ir suderinus su miško valdytojais, laikantis gamtotvarkos plane numatytų technologijų ir papildomų priešgaisrinės saugos reikalavimų:

131.1. apie numatomą deginti plotą, nurodant koordinates ir privažiavimo kelius, informuoti Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos teritorinį struktūrinį padalinį;

131.2. aprūpinti teritoriją, kurioje vykdomas deginimas, gaisro gesinimo priemonėmis (kastuvais, ugnies užplakikliais, kirviais, kibirais, kitomis priemonėmis) ir užtikrinti, kad budėtų priešgaisrinė komanda, susidedanti iš gaisro gesinimo darbus atlikti išmokytų ne mažiau kaip 4 narių ir komandos vadovo, atsakingo už gaisro gesinimo darbų organizavimą kilus gaisrui;

131.3. teritorija, kurioje numatytas kontroliuojamas miško paklotės deginimas, turi būti atribota mineralizuotomis juostomis arba natūraliais ugnį stabdančiais barjerais (paviršiniais vandens telkiniais, keliais, geležinkeliais);

131.4. draudžiama kontroliuojamą miško paklotės deginimą vykdyti kai yra didelis vėjas, sausra ir IV ar aukštesnė miško gaisringumo klasė.

2. Pakeisti 15 punktą ir jį išdėstyti taip:

15. Miškų priešgaisrinės apsaugos kontrolę pagal kompetenciją Lietuvos Respublikos miškuose vykdo aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, valstybinių miškų apsaugos pareigūnai ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai.“

3. Pakeisti 16 punktą ir jį išdėstyti taip:

16. Aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai, valstybinių miškų apsaugos pareigūnai, valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai turi teisę uždrausti taisykles pažeidžiančią veiklą miškuose.“

4. Pakeisti 20.4. papunktį ir jį išdėstyti taip:

20.4. darbų vykdymo vietas aprūpinti būtinomis gaisro gesinimo priemonėmis.“

5. Pakeisti 24.1. papunktį ir jį išdėstyti taip:

24.1. kasmet iki gaisrams kilti palankaus laikotarpio pradžios organizuoti gaisrinės technikos remontą, suformuoti priešgaisrines komandas, aprūpinti jas gaisro gesinimo ir ryšių priemonėmis;“.

6. Pakeisti 26.2. papunktį ir jį išdėstyti taip:

26.2. užtikrinti, kad esant padidėjusiam gaisrų pavojui (II–V miškų gaisringumo klasei) karinių pratybų miške metu būtų gaisro gesinimo priemonių (kastuvų, ugnies užplakiklių, kirvių, kibirų, kitų priemonių), o jei teritorijoje, kurioje vykdomos karinės pratybos, yra daugiau nei 700 ha miškų, – ir transporto priemonė, gaisrui gesinti;“.

7. Papildyti V skyrių 271 punktu:

271. Kai karinis poligonas ribojasi su miško žeme, karinio poligono naudotojai privalo:

271.1. karinio poligono teritorijoje įrengti 10–50 m pločio mineralizuotas juostas, kuriose pašalintos degiosios medžiagos, ir jas prižiūrėti;

271.2. kasmet iki gaisrams kilti palankaus laikotarpio pradžios išvalyti iš mineralizuotų juostų šiukšles, miško kirtimo liekanas.“

8. Papildyti V skyrių 272 punktu:

272. Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija, Lietuvos kariuomenė, savivaldybės, saugomų teritorijų direkcijos ir kiti juridiniai asmenys, patikėjimo ar panaudos teise valdantys valstybinės reikšmės miškus, renka ir aplinkos ministro nustatyta tvarka teikia informaciją apie miško gaisrus valstybės įmonei Valstybinių miškų urėdijai.

9. Pakeisti 32 punktą ir jį išdėstyti taip:

32. Organizuodami miško gaisrų gesinimą, valstybinių miškų apsaugos pareigūnai, aplinkos apsaugos valstybinės kontrolės pareigūnai ir valstybinės priešgaisrinės priežiūros pareigūnai, taip pat priešgaisrinės komandos turi teisę neatlygintinai naudotis kitoms įstaigoms, įmonėms ir organizacijoms priklausančiomis ryšio ir gaisro gesinimo priemonėmis.“

 

 

 

Ministrė Pirmininkė                                                                            Ingrida Šimonytė       

 

 

 

Aplinkos ministras                                                                              Simonas Gentvilas