RADVILIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2014 m. lapkričio 20 d. sprendimu Nr. T-893 Patvirtinto Radviliškio rajono savivaldybės ir patikėjimo teise perduoto valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašo pakeitimo

 

2019 m. rugsėjo 26 d. Nr. T-102

Radviliškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo Nr. VIII-729 5, 6, 10, 12, 14, 15, 16, 19, 20, 21, 24 straipsnių pakeitimo ir 18 straipsnio pripažinimo netekusiu galios 2019 m. liepos 25 d. įstatymu Nr. XIII-2398, Radviliškio rajono savivaldybės taryba nusprendžia pakeisti Radviliškio rajono savivaldybės tarybos 2014 m. lapkričio 20 d. sprendimu Nr. T-893 patvirtintą Radviliškio rajono savivaldybės ir patikėjimo teise perduoto valstybės turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo tvarkos aprašą:

1.  Pakeisti 10 ir 11 punktus ir juos išdėstyti taip:

10. Savivaldybės institucijos, įstaigos ir organizacijos, savivaldybės įmonės Savivaldybės turtą patikėjimo teise valdo, naudoja bei disponuoja juo pagal įstatymus Savivaldybės tarybos sprendimuose nustatyta tvarka. Šiame punkte nurodyti savivaldybės turto patikėjimo teisės subjektai turi teisę priimti sprendimus, susijusius su savivaldybės turto valdymu, naudojimu ir disponavimu juo, išskyrus sprendimus, susijusius su šio turto perleidimu kitų asmenų nuosavybėn ar su daiktinių teisių suvaržymu, jeigu kiti įstatymai nenustato kitaip.

11. Kitiems, šio aprašo 10 punkte nenurodytiems, juridiniams asmenims Savivaldybės turtas patikėjimo teise gali būti perduodamas pagal turto patikėjimo sutartį (1 priedas) savivaldybių funkcijoms įgyvendinti tik tais atvejais, kai šie juridiniai asmenys pagal įstatymus gali atlikti savivaldybių funkcijas. Sprendimą dėl turto perdavimo patikėjimo teise kitiems juridiniams asmenims priima Savivaldybės taryba. Tokiame sprendime turi būti nurodyta Savivaldybės institucija ar įstaiga, įgaliota sudaryti turto patikėjimo sutartį, juridinis asmuo, pagal įstatymus galintis atlikti savivaldybių funkcijas, sutarties galiojimo terminas, kuris negali būti ilgesnis kaip 20 metų, jeigu įstatymai nenustato kitaip. Kiti juridiniai asmenys, kuriems savivaldybės turtas perduotas pagal turto patikėjimo sutartį, negali šio turto perduoti nuosavybės teise kitiems asmenims, jo įkeisti ar kitaip suvaržyti daiktines teises į jį, juo garantuoti, laiduoti ar kitu būdu juo užtikrinti savo ir kitų asmenų prievolių įvykdymą, jo išnuomoti, suteikti panaudos pagrindais ar perduoti jį kitiems asmenims naudotis kitu būdu. Šis turtas gali būti naudojamas tik savivaldybių funkcijoms įgyvendinti. Turto patikėjimo sutartyje gali būti nustatyti ir kiti Savivaldybės tarybos sprendime nustatyti patikėjimo teisės subjekto (patikėtinio) teisių dėl turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo apribojimai. Savivaldybės institucija ar įstaiga, sudariusi turto patikėjimo sutartį, privalo prižiūrėti, kad turto patikėjimo sutartis būtų tinkamai vykdoma. Turto patikėjimo sutartį, vadovaujantis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.953–6.968 straipsniais, šio Aprašo 1 priede nurodyta pavyzdine patikėjimo sutarties forma ir konkretaus perduodamo turto valdymą, naudojimą ir disponavimą juo nusakančiais norminiais aktais ar sutartimis, sudaro ir pasirašo turto valdytojas, valdantis Savivaldybės turtą patikėjimo teise (jeigu Savivaldybės taryba nenustato kitaip) ir vieną sutarties egzempliorių, užregistruotą Savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriuje, pateikia atitinkamo turto apskaitą vykdančiam skyriui ar darbuotojui. Turto patikėjimo sutartis pasibaigia Civilinio kodekso nustatytais atvejais. Sutartį sudariusi savivaldybės institucija ar įstaiga privalo atsisakyti patikėjimo sutarties vadovaudamasi Civilinio kodekso 6.967 straipsnio 1 dalies 5 punktu, jeigu juridinis asmuo (patikėtinis) nebegali (ar atsisako) įgyvendinti savivaldybių funkcijų, kurioms įgyvendinti pagal turto patikėjimo sutartį buvo perduotas savivaldybės turtas. Pasibaigus turto patikėjimo sutarčiai, turtą patikėjimo teise valdo, naudoja ir disponuoja juo sutartį pasirašiusi savivaldybės institucija ar įstaiga, jeigu Savivaldybės taryba nenustato kitaip.“

2.  Pakeisti 20, 21, 22 ir 23 punktus ir juos išdėstyti taip:

20. Savivaldybės administracijos padalinys, įgyvendinęs investicinius projektus, atlikęs pastatų, statinių ir inžinerinių tinklų statybos, remonto, rekonstrukcijos darbus, per 1 mėnesį įregistruoja juos viešame Nekilnojamojo turto registre ir perduoda šio nekilnojamojo turto kadastrinių matavimų bylas ir registro išrašus Investicijų ir turto valdymo skyriui.

21. Dokumentus, susijusius su objekto statyba, rekonstrukcija ir pan., užbaigus statybos objektą, įstatymų nustatyta tvarka saugo atitinkamą projektą įgyvendinęs Savivaldybės administracijos padalinys.

22. projektą įgyvendinęs Savivaldybės administracijos padalinys informuoja Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyrių apie naujai sukurtą turtą, kurį patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti reikia perduoti kitoms Savivaldybės įstaigoms, ir, jeigu reikia, pateikia rašytinį atitinkamos institucijos leidimą perduoti šį turtą. Turtas perduodamas Savivaldybės tarybos sprendimu, kurį rengia Investicijų ir turto valdymo skyrius.

23. Savivaldybės turtas gali būti perduodamas panaudos pagrindais laikinai neatlygintinai valdyti ir naudotis pagal panaudos sutartis:

23.1. biudžetinėms įstaigoms;

23.2. viešosioms įstaigoms, kurios pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą laikomos viešojo sektoriaus subjektais;

23.3. asociacijoms (tik Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 14 straipsnio 2 dalyje nustatytiems veiklos tikslams);

23.4. labdaros ir paramos fondams (tik Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 14 straipsnio 2 dalyje nustatytiems veiklos tikslams);

23.5. egzilio sąlygomis veikiančioms aukštosioms mokykloms;

23.6. kitiems subjektams, jeigu tokio perdavimo tvarka ir sąlygos nustatytos Lietuvos Respublikos Prezidento įstatyme, Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme, Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme, Lietuvos Respublikos šeimynų įstatyme, Lietuvos Respublikos Lietuvos šaulių sąjungos įstatyme, Lietuvos Respublikos investicijų įstatyme, Lietuvos Respublikos koncesijų įstatyme, Lietuvos Respublikos valstybės įmonės Lietuvos oro uostų valdomų oro uostų koncesijos įstatyme, tarptautinėse sutartyse ar tarptautiniuose susitarimuose.“

3.   Pakeisti 27, 28, 29 punktus ir juos išdėstyti taip:

27. Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas, Savivaldybei patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti perduotas valstybės ilgalaikis materialusis turtas gali būti išnuomojamas jeigu:

27.1. valstybės arba savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas neskirtas šalies gynybai ar saugumui užtikrinti, išskyrus atvejus, kai turtas nuomojamas karinių pratybų ir kitų karinio bendradarbiavimo renginių metu;

27.2. valstybės arba savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas nenaudojamas valstybinėms arba savivaldybių funkcijoms įgyvendinti.

28. Sprendimą dėl Savivaldybei patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti perduoto valstybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos priima Radviliškio rajono savivaldybės taryba, o sprendimą dėl savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos – Savivaldybės taryba arba savivaldybės administracijos direktorius.

29. Valstybės arba Savivaldybės ilgalaikis materialusis turtas išnuomojamas viešo nuomos konkurso būdu, išskyrus Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo 15 straipsnio 2 dalyje nustatytus valstybės arba savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto nuomos atvejus, kai toks turtas gali būti išnuomotas be konkurso. Turtas nuomojamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės arba Radviliškio rajono savivaldybės tarybos nustatytomis atitinkamai valstybės arba savivaldybės ilgalaikio materialiojo turto viešo nuomos konkurso ir nuomos be konkurso organizavimo ir vykdymo tvarkomis.“

4.   Pakeisti 31 punktą ir jį išdėstyti taip:

31. Nuompinigių dydį apskaičiuoja ir Savivaldybės tarybai arba Savivaldybės administracijos direktoriui teikia tvirtinti savivaldybės turto valdytojas. Savivaldybės turto nuompinigiai apskaičiuojami vadovaujantis Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotos institucijos patvirtinta nuompinigių už valstybės ilgalaikio ir trumpalaikio materialiojo turto nuomą skaičiavimo tvarka. Nuomos sutartis, turto perdavimo ir priėmimo aktus pasirašo Savivaldybės tarybos sprendime arba Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakyme įgaliotas asmuo.“

5.   Papildyti 37 punktą nauja antra pastraipa ir visą punktą išdėstyti taip:

37. Valstybei ir savivaldybei nuosavybės teise priklausantis registruotinas turtas, su šiuo turtu, daiktinėmis teisėmis į jį ir su šių teisių suvaržymais susiję juridiniai faktai teisės aktų nustatyta tvarka registruojami viešuosiuose registruose.

Informacija apie savivaldybės turto panaudos, nuomos, pirkimo-pardavimo, patikėjimo sutartis (nekilnojamojo turto adresas, unikalus numeris, plotas, sutarties šalys, sutarties sudarymo ir galiojimo data, sutarties kaina, teisinis pagrindas, kuriuo vadovaujantis priimtas sprendimas dėl sutarties sudarymo) ne vėliau kaip per du mėnesius nuo sutarties sudarymo dienos teikiama Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriui ir ne vėliau kaip per tris mėnesius nuo sutarties sudarymo dienos skelbiama savivaldybės interneto svetainėje.“

6.   Pakeisti 38 punktą ir jį išdėstyti taip:

38. Savivaldybei patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti perduoto valstybės turto apskaitą tvarko Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyrius, Buhalterinės apskaitos skyrius ir Savivaldybės administracijos filialai – seniūnijos (savivaldybės administracijos struktūriniai teritoriniai padaliniai). Seniūnijos tvarko tik seniūnijų funkcijoms vykdyti skirto turto apskaitą. Valstybės turto apskaita tvarkoma atskirai nuo Savivaldybei nuosavybės teise priklausančio turto.

Savivaldybei nuosavybės teise valdyti perduotas valstybės turtas įtraukiamas į Radviliškio rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriaus apskaitą ir atskiru turto perdavimo ir priėmimo aktu, kurį pasirašo Savivaldybės tarybos įgaliotas asmuo, perduodamas jį valdyti, naudoti ir disponuoti juo patikėjimo teise Radviliškio rajono savivaldybės tarybos sprendime nurodytai įstaigai, įmonei, organizacijai.“

7.   Pakeisti 40 punktą ir jį išdėstyti taip:

40. Savivaldybei nuosavybės teise priklausantį turtą, kuris nėra perduotas patikėjimo teise valdyti kitiems vešiesiems juridiniams asmenims, Savivaldybės akcinį kapitalą ir Savivaldybės, kaip dalininko, įnašus apskaitoje tvarko Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyrius.“

8.   Pakeisti 69 ir 70 punktus ir juos išdėstyti taip:

69. Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyrius valstybės žemės panaudos sutartį per 1 mėnesį užregistruoja VĮ Registrų centre ir Savivaldybei panaudos pagrindais perduotą valstybės žemės sklypą apskaito nebalansinėje sąskaitoje.

70. Savivaldybei panaudos pagrindais perduotos valstybės žemės panaudos sutartis ir kitus žemės dokumentus saugo Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyrius, o šiuose sklypuose esančių pastatų, statinių valdytojui pateikiamos šių dokumentų kopijos.“

9.   Pakeisti 75 punktą ir jį išdėstyti taip:

75. Turto patikėtiniai, naudojantys Savivaldybės turtą pagal turto patikėjimo sutartį, kiekvienų metų gegužės 1 d. pateikia informaciją Savivaldybės administracijos Investicijų ir turto valdymo skyriui apie jiems priskirto turto panaudojimą (reikalingumą).“

 

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                 Antanas Čepononis