vytis

 

MUITINĖS DEPARTAMENTO

PRIE LIETUVOS RESPUBLIKOS FINANSŲ MINISTERIJOS

GENERALINIS DIREKTORIUS

 

 

ĮSAKYMAS

DĖL SIUNTŲ VEŽĖJŲ SĄRAŠO ADMINISTRAVIMO

 

2021 m. birželio 29 d. Nr. 1B-436

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis 2013 m. spalio 9 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 952/2013, kuriuo nustatomas Sąjungos muitinės kodeksas, 6 straipsnio 1 dalimi, 162 ir 201 straipsniais, 2015 m. liepos 28 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2015/2446, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 952/2013 papildomas išsamiomis taisyklėmis, kuriomis patikslinamos kai kurios Sąjungos muitinės kodekso nuostatos, 140, 141, 142 straipsnio b punktu, 143a ir 148 straipsniais, 2015 m. lapkričio 24 d. Komisijos įgyvendinimo reglamento (ES) 2015/2447, kuriuo nustatomos išsamios tam tikrų Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) Nr. 952/2013, kuriuo nustatomas Sąjungos muitinės kodeksas, nuostatų įgyvendinimo taisyklės, 221 straipsniu ir Lietuvos Respublikos muitinės įstatymo 24 straipsnio 3 dalimi,

nustatau, kad:

1.  Siuntų vežėjai, atitinkantys 2015 m. liepos 28 d. Komisijos deleguotojo reglamento (ES) 2015/2446, kuriuo Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) Nr. 952/2013 papildomas išsamiomis taisyklėmis, kuriomis patikslinamos kai kurios Sąjungos muitinės kodekso nuostatos, 1 straipsnio 47 punkto ir Lietuvos Respublikos muitinės įstatymo 24 straipsnio 3 dalies reikalavimus ir kurie iki 2021 m. liepos 1 d. nesikreipė (nesiidentifikavo) į Muitinės departamentą prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – Muitinės departamentas) dėl įtraukimo į Siuntų vežėjų sąrašą (toliau – Sąrašas), privalo raštu kreiptis į Muitinės departamentą su laisvos formos prašymu (toliau – Prašymas) dėl įtraukimo į Siuntų vežėjų sąrašą nurodydami šiuos duomenis: EORI kodą, įmonės pavadinimą, laikinojo saugojimo sandėlio, kuriame bus laikomos atgabentos siuntos, muitinės suteiktą kodą, adresą ir muitinės postą, aptarnaujantį šią prekių laikinojo saugojimo vietą, ir datą, nuo kurios pateikta informacija turi būti prieinama fiziniams asmenims išmaniosios Muitinės deklaracijų apdorojimo sistemos (toliau – iMDAS) portale. Į Sąrašą įtrauktas Siuntų vežėjas (toliau – pareiškėjas) nustatyta tvarka turi būti prisijungęs prie iMDAS elektroniniams pranešimas apie aptarnaujamų fizinių asmenų muitinėje įformintas arba numatomas tikrinti siuntas gauti.

2.  Muitinės departamentas, gavęs Prašymą, įvertina pareiškėjo atitiktį siuntų vežėjo statusui ir ne vėliau kaip per 5 (penkias) darbo dienas nuo Prašymo įregistravimo Muitinės departamente informuoja pareiškėją apie priimtą sprendimą.

Jei pareiškėjo atžvilgiu priimamas neigiamas sprendimas, informaciniame pranešime pateikiami tokio sprendimo motyvai ir nurodoma apskundimo tvarka.

Jei pareiškėjo atžvilgiu priimamas teigiamas sprendimas, apie tai pareiškėjas informuojamas pažymint, kad Prašymas perduotas Muitinės informacinių sistemų centro Informacinių technologijų paslaugų centrui (toliau – ITPC) ir kad ne vėliau kaip per 2 (dvi) darbo dienas nuo tokio informavimo (rašto registracijos datos) Sąrašas bus papildytas pareiškėjo pateiktais duomenimis.

3.  ITPC, iš Muitinės departamento gavęs pareiškėjo atžvilgiu priimtą teigiamą sprendimą ir reikalingą informaciją dėl Sąrašo papildymo, ne vėliau kaip per 2 (dvi) darbo dienas papildo Sąrašą ir apie tai raštu informuoja Muitinės departamentą, kuris savo ruožtu nedelsdamas informuoja pareiškėją.

4.  Sąraše esančios (būsiančios) įmonės atskiru rašytiniu prašymu (pareiškėjui pageidaujant) gali būti pašalintos iš Sąrašo laikantis tų pačių terminų, kaip ir įtraukiant į Sąrašą.

5.  Sąrašo duomenys oficialiai neskelbiami.

 

 

 

Generalinis direktorius                                                                                                Darius Žvironas