Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
Dėl LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 1997 M. gruodžio 12 D. NUTARIMO NR. 1407 „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SPECIALIŲJŲ ATAŠĖ NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2014 m. vasario 26 d. Nr. 176
Vilnius
Pakeisti Lietuvos Respublikos specialiųjų atašė nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1997 m. gruodžio 12 d. nutarimu Nr. 1407 „Dėl Lietuvos Respublikos specialiųjų atašė nuostatų patvirtinimo“:
1. Pakeisti 10 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstyti taip:
„10. Visos išlaidos, susijusios su specialiojo atašė, jo pavaduotojo ir padėjėjo išlaikymu užsienyje, apmokamos iš juos delegavusios ministerijos, kitos valstybės institucijos ar įstaigos šiam tikslui patvirtintos išlaidų sąmatos, išskyrus išlaidas, susijusias su specialiojo atašė, jo pavaduotojo ir padėjėjo ūkiniu aprūpinimu, sveikatos draudimu ir reprezentacija, kaip numatyta šio punkto trečiojoje ir penktojoje pastraipose.“
2. Papildyti 10 punktą nauja ketvirtąja pastraipa:
„Priėmus sprendimą įsteigti specialiojo atašė, jo pavaduotojo ir padėjėjo pareigybę ir paskyrus specialųjį atašė, jo pavaduotoją ir padėjėją po atitinkamų metų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų finansinių rodiklių patvirtinimo įstatymo įsigaliojimo, jeigu kartu nėra naikinama kita specialiojo atašė, jo pavaduotojo ir padėjėjo pareigybė, šio punkto trečiojoje ir penktojoje pastraipose numatytos išlaidos iki einamųjų metų pabaigos apmokamos iš specialųjį atašė, jo pavaduotoją ir padėjėją delegavusiai ministerijai, kitai valstybės institucijai ar įstaigai skirtų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų pagal Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės pateiktas sąskaitas.“
3. Buvusias 10 punkto ketvirtąją–septintąją pastraipas laikyti atitinkamai penktąja–aštuntąja pastraipomis.
4. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:
„17. Specialusis atašė, jo pavaduotojas ir padėjėjas, išskyrus gynybos atašė, jo pavaduotoją ir padėjėją, gali būti skiriami dirbti Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ne ilgesniam kaip 3 metų laikotarpiui. Esant tarnybinei būtinybei ir rašytiniam užsienio reikalų ministro pritarimui, šis terminas gali būti pratęstas iki vienų metų arba asmuo gali būti paskirtas antrai kadencijai, tačiau jis gali eiti šias pareigas ne ilgiau negu 6 metus iš eilės.“