Pagėgių savivaldybės administracijos direktorius

 

įsakymas

dėl juridinio, CENTRALIZUOTO VIDAUS AUDITO, FINANSŲ, CIVILINĖS METRIKACIJOS, CIVILINIO IR PRIEŠGAISRINIO, TURTO VALDYMO, VAIKŲ TEISIŲ APSAUGOS, SKYRIŲ nuostatų patvirtinimo

 

2009 m. vasario 24 d. Nr. A1-138

Pagėgiai

 

 

 Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994, Nr.55-1049; 2000, Nr.91-2832; 2008, Nr.113-4290) 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu,

T v i r t i n u:

1. Juridinio skyriaus nuostatus (pridedami). 

2. Centralizuoto vidaus audito skyriaus nuostatus (pridedami).

3. Finansų skyriaus nuostatus (pridedami).

4. Civilinės metrikacijos skyriaus nuostatus (pridedami).

5. Civilinio ir priešgaisrinio skyriaus nuostatus (pridedami).

6. Vaikų teisių apsaugos skyriaus nuostatus (pridedami).

7. Turto valdymo skyriaus nuostatus (pridedami).

 

 

 

Administracijos direktorius      Vaidas Bendaravičius

 

PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės   administracijos direktoriaus

2009 m. vasario 24 d. įsakymu Nr. A1-138

 

 

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

JURIDINIO SKYRIAUS NUOSTATAI

 

 

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Juridinis skyrius (toliau – skyrius) yra Savivaldybės administracijos padalinys,

pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui.

2.Skyrius vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, kitais teisės aktais, savivaldybės Tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais ir šiais nuostatais.

3. Skyriaus darbuotojų kompetenciją nustato jų pareiginiai nuostatai.

 

PAGRINDINIAI SKYRIAUS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Rengti savivaldybės Tarybos, Kolegijos sprendimų, mero potvarkių, administracijos direktoriaus įsakymų projektus.

5. Derinti visus rengiamus savivaldybės Tarybos, Kolegijos sprendimų, mero potvarkių, administracijos direktoriaus įsakymų projektus.

6. Rengti ir vizuoti savivaldybės vardu sudaromų Savivaldybės administracijos sutarčių projektus.

7. Informuoti Savivaldybės administracijos darbuotojus apie naujus įstatymus, kitus teisės aktus.

8. Konsultuoti savivaldybės institucijas, Savivaldybės administracijos, savivaldybės biudžetinių ir viešųjų įstaigų darbuotojus teisės klausimais, susijusiais su savivaldybės funkcijomis.

9. Sisteminti teisinę literatūrą.

10. Rengti pretenzijas kitoms organizacijoms, ieškinius teismams, rašyti apeliacinius ir kasacinius skundus.

11. Atstovauti savivaldybės Tarybai, merui, Savivaldybės administracijos direktoriui teismuose ir ginti jų interesus.

12. Laikytis Savivaldybės administracijos vidaus darbo tvarkos taisyklių.

13. Priimti sprendimus dėl nekilnojamojo turto nuosavybės teisės atkūrimo.

14. Teikti valstybės garantuojamą pirminę teisinę pagalbą Pagėgių savivaldybės gyventojams ir pagal kompetenciją nagrinėti jų prašymus.

15. Vykdyti valstybės garantiją nuomininkams, išsikeliantiems iš savininkams grąžintinų gyvenamųjų namų, ar jų dalių ir butų.

16. Dalyvauti drausminių, tarnybinių nuobaudų skyrimo procedūroje, padėti rengti teisės aktų projektus.

17. Dalyvauti administracinėje komisijoje prie savivaldybės tarybos, savivaldybės visuomeninių administracinių ginčų komisijoje.

18. Organizuoti, kontroliuoti, o esant reikalui ir vykdyti prekių, paslaugų ir darbų viešuosius pirkimus, vadovaujantis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu ir kitais su juo susijusiais teisės aktais, Pagėgių savivaldybės administracijos prekių, paslaugų ir darbų viešųjų pirkimų, taikant įprastą komercinę praktiką, taisyklėmis.

19. Organizuoti konkursus, testavimus pretendentų priėmimo į valstybės tarnybą.

 

SKYRIAUS TEISĖS IR PAREIGOS

 

20. Skyriaus darbuotojai turi teisę:

20.1. gauti iš administracijos struktūrinių padalinių darbui reikalingą informaciją;

20.2. nederinti iš struktūrinių padalinių gautus netinkamai parengtus dokumentus, sprendimus, potvarkius, įsakymų projektus, grąžinti juos pataisyti;

20.3. dalyvauti savivaldybės Tarybos bei jos komitetų, savivaldybės Kolegijos posėdžiuose.

20.4. reikalauti iš administracijos struktūrinių padalinių darbuotojų pateikti dokumentus, susijusius su viešaisiais pirkimais, kontroliuoti jų teisėtumą ir vykdymą.

 

 

SKYRIAUS DARBO ORGANIZAVIMAS IR ATSAKOMYBĖ

 

21. Skyriui vadovauja ir atsako už jos veiklą skyriaus vedėjas, kurį priima į darbą ir atleidžia iš darbo Savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymu ir kitais teisės aktais.

22. Skyriaus specialistus priima į darbą ir atleidžia iš darbo Savivaldybės administracijos direktorius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais.

23. Keičiantis skyriaus vedėjui visos skyriaus bylos ir dokumentai perduodami perdavimo priėmimo aktu.

 

 

 

__________________________

 

Patvirtinta

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus 2009 m. vasario 24 d.

įsakymu Nr. A1-138

 

 

PAGĖGIŲ SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS CENTRALIZUOTO vidaus audito SKYRIAUS nuostatai

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Pagėgių savivaldybės administracijos centralizuoto vidaus audito skyriaus nuostatai reglamentuoja vidaus audito skyriaus (toliau vadinama – Skyrius) uždavinius ir funkcijas, teises ir veiklos organizavimą.

2. Skyriaus paskirtis – atlikti nepriklausomą, objektyvią tyrimo, vertinimo ir konsultavimo veiklą siekiant užtikrinti Pagėgių savivaldybės administracijos (toliau vadinama – Savivaldybės administracija), jos struktūrinių padalinių, jai pavaldžių ir jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų veiklos gerinimą.

3. Skyrius yra tiesiogiai pavaldi ir atskaitinga Savivaldybės administracijos direktoriui.

4. Skyrius yra nepriklausomas nuo vertinamos viešojo Savivaldybės administracijos veiklos, jos atliekamų vidaus kontrolės procedūrų ir nėra už jas atsakingas.

5. Skyrius savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymu (Žin., 2002, Nr. 123-5540), kitais norminiais teisės aktais, reglamentuojančiais vidaus auditą, ir Skyriaus nuostatais, patvirtintais Savivaldybės administracijos direktoriaus.

6. Skyriaus vadovo – valstybės tarnautojo, taip pat vidaus auditorių – valstybės tarnautojų skyrimo į pareigas ir atleidimo iš pareigų tvarka nustatyta Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatyme (Žin., 1999, Nr. 66-2130; 2002, Nr. 45-1708), o kitų darbuotojų – Lietuvos Respublikos darbo kodekse (Žin., 2002, Nr. 64-2569).

 

II. SKYRIAUS TIKSLAI, UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

7. Skyriaus tikslai – padėti didinti Savivaldybės administracijos, jai pavaldžių ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų veiklos efektyvumą, įgyvendinti strateginį ir kitus veiklos planus, programas ir procedūras.

8. Skyriaus uždaviniai:

8.1. tikrinti ir vertinti, ar audituojamoje Savivaldybės administracijoje, jai pavaldžiuose ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtuose viešuosiuose juridiniuose asmenyse sukurta ir įdiegta vidaus kontrolės sistema yra pakankama ir veiksminga, ar jų veikla atitinka įstatymus ir kitus norminius teisės aktus, jų vietinių (lokalinių) norminių teisės aktų reikalavimus, ar informacija apie finansinę ir ūkinę veiklą yra išsami ir patikima, ar pasiekti nustatyti tikslai ir uždaviniai;

8.2. teikti Savivaldybės administracijos direktoriui, jam pavaldžių ir (arba) jo valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų vadovams objektyvią informaciją, rekomendacijas ir išvadas dėl audituoto viešojo juridinio asmens veiklos, vidaus kontrolės būklės, strateginių arba kitų veiklos planų, programų vykdymo, galimos arba nustatytos veiklos rizikos audituotuose viešojo juridinio asmens padaliniuose, jam pavaldžiuose ir (arba) jo valdymo sričiai priskirtuose viešuosiuose juridiniuose asmenyse.

9. Įgyvendindamas jam nustatytus uždavinius, Skyrius atlieka šias funkcijas:

9.1. tikrina ir vertina Savivaldybės administracijos, jai pavaldžių ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų:

9.1.1. vidaus kontrolės sistemos funkcionavimą (nustatytų vidaus taisyklių, vidaus kontrolės procedūrų veiksmingumą, pakankamumą ir jų laikymąsi, organizacinės struktūros optimalumą, funkcijų paskirstymo, intelekto išteklių panaudojimo racionalumą ir kita), rizikos veiksnių valdymo efektyvumą;

9.1.2. veiklos atitiktį Lietuvos Respublikos įstatymams, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimams, kitiems norminiams teisės aktams;

9.1.3. strateginių ir kitų planų įgyvendinimą, veiklos atitiktį jų tikslams ir uždaviniams, Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto asignavimų valdytojų programų vykdymą, joms skirtų lėšų bei valstybės ir savivaldybės turto naudojimą efektyvumo, ekonomiškumo ir rezultatyvumo požiūriais;

9.1.4. finansinių ir veiklos ataskaitų duomenų teisingumą, apskaitos informacijos tinkamumą, objektyvumą, pateikimą laiku;

9.1.5. lėšų, gautų iš Europos Sąjungos, užsienio institucijų arba fondų, administravimą ir panaudojimą;

9.1.6. turto apskaitą ir apsaugą;

9.1.7. informacinių sistemų saugumą, veiksmingumą ir informacinių sistemų projektus;

9.2. atlieka Europos Sąjungos paramos lėšų panaudojimo privalomuosius patikrinimus pagal Europos Komisijos reikalavimus;

9.3. rengia vidaus audito ataskaitas su išvadomis ir rekomendacijomis, kaip ištaisyti vidaus audito metu nustatytus neatitikimus, kaip tobulinti savivaldybės administracijos ir jai pavaldžių arba jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų veiklą ir vidaus kontrolę;

9.4. vykdo pažangos stebėjimą (veiklą po audito);

9.5. rengia Skyriaus veiklos ataskaitą;

9.6. organizuoja ir tvarko Skyriaus raštvedybą, užtikrina tinkamą dokumentų saugojimą ir perdavimą nustatytąja tvarka į archyvą;

9.7. atlieka kitas įstatymų, kitų norminių teisės aktų nustatytas funkcijas, Savivaldybės administracijos direktoriaus nurodymus, susijusius su vidaus auditu.

10. Skyrius įgyvendina savo uždavinius ir funkcijas palaikydama glaudžius ryšius su Savivaldybės administracijos padaliniais, jai pavaldžiais ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtais viešaisiais juridiniais asmenimis, keisdamasis su jais reikiama informacija ir dokumentais, kurių reikia vidaus auditui atlikti.

 

III. SKYRIAUS TEISĖS

 

11. Skyrius turi teisę:

11.1. vadovaudamasis norminiais teisės aktais, reglamentuojančiais vidaus auditą, pasirinkti vidaus audito mastą, tikslus ir taikomų vidaus audito procedūrų pobūdį;

11.2. atlikti kontrolinius matavimus, turto inventorizavimą, kitaip tikrinti audituojamojo Savivaldybės administracijos, jai pavaldžių ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų turtą, taip pat imtis kitų būtinų veiksmų;

11.3. naudotis Savivaldybės administracijos, jai pavaldžių ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų sukaupta informacija, kuri būtina vidaus auditui atlikti;

11.4. be atskiro Savivaldybės administracijos direktoriaus, jam pavaldžių ir (arba) jo valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų vadovų nurodymo gauti iš visų padalinių visų vidaus auditui atlikti reikiamų dokumentų kopijas ir informaciją;

11.5. tikrinti Savivaldybės administracijos, jai pavaldžių ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų finansinius ir kitus veiklos dokumentus, turtą, kurį jie valdo, naudoja arba juo disponuoja;

11.6. gauti audituojamų savivaldybės administracijos padalinių, jai pavaldžių ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų vadovų, valstybės tarnautojų ar darbuotojų paaiškinimus raštu ir žodžiu;

11.7. gavęs Savivaldybės administracijos direktoriaus sutikimą (kai audituojamas jam pavaldus arba jo valdymo sričiai priskirtas viešasis juridinis asmuo – šio viešojo juridinio asmens vadovo sutikimą), pasitelkti kitų savivaldybės administracijos padalinių, jai pavaldžių ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų padalinių atitinkamų sričių valstybės tarnautojus arba darbuotojus specifinių sričių vidaus auditui atlikti;

11.8. dalyvauti mokyme ir kelti savo kvalifikaciją;

11.9. reikalauti, kad Savivaldybės administracijos direktorius, jam pavaldžių ir (arba) jo valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų vadovai sudarytų sąlygas atlikti vidaus auditą.

 

IV. SKYRIAUS VEIKLOS organizavimas

 

12. Skyriui vadovauja ir vadovaudamasis Nuostatais jos veiklą savarankiškai organizuoja Skyriaus vedėjas, kuris tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui.

13. Skyriaus vedėjas atsako už Nuostatais Skyriui pavestų uždavinių ir funkcijų vykdymo organizavimą.

14. Skyriaus vedėjas, be Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymo 8 straipsnio 3 dalyje nustatytų pagrindinių funkcijų, vadovaudamasis vidaus audito nepriklausomumo principu:

14.1. organizuoja ir tobulina Skyriaus darbą, pagal Skyriaus kompetenciją teikia pasiūlymus savivaldybės administracijos direktoriui;

14.2. pagal Skyriaus kompetenciją atstovauja Savivaldybės administracijai kitose institucijose, įstaigose ir organizacijose;

14.3. palaiko profesinius ryšius vidaus audito klausimais su šalies ir užsienio institucijomis, įstaigomis bei organizacijomis;

14.4. stebėtojo teisėmis dalyvauja Savivaldybės administracijos organizuojamuose pasitarimuose;

14.5. rengia Skyriaus vidaus auditorių pareigybių aprašymus (pareigines instrukcijas) ir teikia juos Savivaldybės administracijos direktoriui tvirtinti;

14.6. pagal suderintą su Savivaldybės administracijos direktoriumi Skyriaus veiklos planą organizuoja Savivaldybės administracijos padalinių, jai pavaldžių ir (arba) jos valdymo sričiai priskirtų viešųjų juridinių asmenų vidaus auditą;

14.7. teikia Savivaldybės administracijos direktoriui pasiūlymus dėl Skyriaus vidaus auditorių skatinimo ir tarnybinių nuobaudų jiems skyrimo, jų kvalifikacijos kėlimo ir profesinių įgūdžių tobulinimo;

14.8. prižiūri Skyriaus vidaus auditorių atliekamą vidaus auditą ir įvertina jų darbo dokumentų ir vidaus audito ataskaitos kokybę, norminių teisės aktų nustatyta tvarka vertina Skyriaus vidaus auditorių (valstybės tarnautojų) tarnybinę veiklą.

15. Skyriaus vedėjas kasmet, iki kovo 1 d., parengia ir pateikia Finansų ministerijai, Savivaldybės administracijos direktoriui, taip pat steigėjui jo prašymu metinę Skyriaus veiklos ataskaitą.

16. Skyriaus vidaus auditoriai yra tiesiogiai pavaldūs Skyriaus vedėjui ir atsako už tinkamą savo funkcijų atlikimą bei gautų pavedimų vykdymą.

17. Skyriaus vedėjo ir vidaus auditorių kvalifikacinius reikalavimus, pavaldumą, jų funkcijas, teises, pareigas ir atsakomybę nustato Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymas, kiti norminiai teisės aktai, taip pat pareigybių aprašymai (pareiginės instrukcijos).

18. Skyriaus vidaus auditorių profesinio elgesio principus ir normas, kurių jie turi laikytis įgyvendindami savo teises, atlikdami teisės aktuose nustatytas pareigas ir funkcijas, nustato Viešojo juridinio asmens, kuris valdo, naudoja valstybės ir savivaldybės turtą ir juo disponuoja, vidaus auditorių profesinės etikos taisyklės, patvirtintos finansų ministro 2003 m. gegužės 2 d. įsakymu Nr.1K-117 (Žin., 2003, Nr.43-1982).

 

––––––––––––––––

 

PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės

administracijos direktoriaus

2009 m. vasario 24 d.

įsakymu Nr. A1-138

 

 

pagėgių savivaldybės finansų skyriaus

nuostatai

 

 

I. BENDROJI DALIS

 

1. Finansų skyrius (toliau tekste Skyrius) yra Pagėgių savivaldybės administracijos struktūrinis padalinys. Skyrių steigia, likviduoja ir reorganizuoja Pagėgių savivaldybės taryba.

2. Skyriaus veiklos nuostatai reglamentuoja skyriaus uždavinius, funkcijas ir teises bei darbo organizavimo tvarką.

3. Skyrius savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Darbo kodeksu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Administracijos nuostatais, administracijos direktoriaus įsakymais, Vidaus darbo tvarkos taisyklėmis bei kitais normatyviniais teisės aktais.

 

 

II. SKYRIAUS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4. Skyriaus uždaviniai :

4.1. Ruošti savivaldybės biudžeto projektą;

4.2. Dalyvauti savivaldybės biudžeto vykdymo procese;

4.3. Tvarkyti biudžeto pajamų pagal rūšis ir išlaidų pagal valstybines bei ekonomines funkcijas vykdymo apskaitą, parengti finansinius atskaitomybės dokumentus;

4.4. Vykdyti valstybinės žemės ir vandens telkinių nuomos mokesčio apskaičiavimą ir mokesčio surinkimo kontrolę.

5. Skyriaus funkcijas :

5.1. Kaupia ir sistemina finansinę, ekonominę bei kitą informaciją, reikalingą savivaldybės

finansinei politikai planuoti ir įgyvendinti.

5.2. Planuoja ir kaupia biudžeto lėšas savivaldybės viešojo administravimo ir viešųjų paslaugų

funkcijoms įgyvendinti, savivaldybės programoms ir projektams finansuoti.

5.3. Rengia savivaldybės biudžeto projektą pagal programas ir išlaidų sąmatas, jį teikia

svarstyti administracijos direktoriui ir tvirtinti savivaldybės tarybai.

5.4. Kontroliuoja, kad asignavimų valdytojai, vadovaudamiesi Pagėgių savivaldybės biudžeto

sudarymo ir vykdymo tvarka, laiku pateiktų patvirtintas biudžeto ir specialiųjų programų išlaidų sąmatas, biudžeto vykdymo ataskaitas, tinklo , etatų ir kontingentų ataskaitas.

5.5. Ruošia pajamų ir išlaidų ketvirtinį paskirstymą ir teikia tvirtinti administracijos direktoriui.

5.6. Kontroliuoja biudžeto pajamų ir išlaidų ketvirtinio paskirstymo vykdymą, tikslina biudžetą.

5.7. Pateikia Lietuvos Respublikos Finansų ministerijai, sudarytą savivaldybės biudžetą pagal

funkcinę ir ekonominę klasifikaciją.

5.8. Tvarko savivaldybės biudžeto pajamų pagal pajamų rūšis apskaitą, analizuoja pajamų ir išlaidų plano vykdymą ( bendradarbiaujant su Valstybine mokesčių inspekcija, savivaldybės administracijos padaliniais bei savivaldybės teritorijoje esančiomis įmonėmis, įstaigomis, organizacijomis).

5.9. Finansuoja pagal patvirtintą biudžetą iš savivaldybės biudžeto išlaikomas įstaigas, ekonomines ir socialines programas bei kitas priemones savivaldybės funkcijoms vykdyti, atsižvelgiant į vykdomą pajamų planą.

5.10.Teikia administracijos direktoriui, tarybai, merui, pasiūlymus dėl savivaldybės biudžeto asignavimų valdytojų finansavimo apribojimo ar sustabdymo, dėl lėšų naudojimo ne pagal paskirtį.

5.11.Vykdo tarpusavio atsiskaitymų su Finansų ministerija apskaitą.

5.12.Analizuoja ir teikia išvadas dėl biudžeto vykdymo.

5.13.Sudaro biudžeto vykdymo suvestines ataskaitas ir nustatytais terminais pateikia jas finansų ministerijai.

5.14.Sudaro savivaldybės skolinių įsipareigojimų ir suteiktų garantijų bei paskolų, kreditinio – debitinio įsiskolinimo ataskaitas ir pateikia Finansų ministerijai.

5.15.Teikia pasiūlymus tarybai dėl viršplaninių biudžeto pajamų bei netekusių tikslinės

paskirties asignavimų paskirstymo, dėl biudžete patvirtintų išlaidų finansavimo nevykdant pajamų surinkimo plano.

5.16. Vykdo žemės nuomos mokesčio administravimą ir kontroliuoja mokesčių išieškojimą.

5.17. Išduoda licencijas verstis mažmenine prekyba alkoholiniais gėrimais, tabako gaminiais, naftos ir dujų produktais, metalo laužo ir atliekų supirkimu, verstis kelių transporto veikla.

5.18. Priima ir ruošia dokumentus turizmo paslaugų pažymėjimams išduoti.

5.19. Ruošia dokumentus paskolų gavimo klausimais ir vykdo paskolų apskaitą.

5.20.Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos įstatymais bei kitais teisės aktais, rengia savivaldybės tarybos sprendimų, mero potvarkių ir administracijos direktoriaus įsakymų projektus biudžeto sudarymo, vykdymo klausimais .

5.21.Teikia iš savivaldybės biudžeto išlaikomoms įstaigoms metodinę pagalbą, išlaidų sąmatų sudarymo ir vykdymo bei finansinės atskaitomybės metodikos klausimais.

5.22. Kartu su darbo birža organizuoja ir rengia gyventojų užimtumo programas.

5.23. Turi teisę raštu pareikalauti iš įstaigų, administracijos padalinių vedėjų paaiškinimų dėl neefektyvaus lėšų naudojimo , esant reikalui informuoti savivaldybės administracijos direktorių dėl finansinės kontrolės stiprinimo.

5.24. Pagal kompetenciją ir nomenklatūros reikalavimus dokumentų bylas perduoda archyvui.

5.25. Rengia paraiškas lėšoms gauti pagal valstybės investicijų programoje numatytus investicinius projektus.

5.26. Dalyvauja savivaldybės administracijos sudarytų komisijų darbe.

 

III. FINANSŲ SKYRIAUS TEISĖS IR PAREIGOS

 

6. Skyriaus valstybės tarnautojai ir darbuotojai, įgyvendindami pavestus uždavinius ir vykdydami savo veiklos funkcijas, turi šias teises ir pareigas:

6.1. teisę gauti reikiamą informaciją iš valstybės institucijų, savivaldybės teritorijoje esančių įstaigų, įmonių ir organizacijų, savivaldybės įstaigų, savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių bei kitų specialistų tarnybos kompetencijos klausimais;

6.2. pagal skyriaus kompetenciją turi teisę teikti administracijos direktoriui pasiūlymus organizaciniais ir skyriaus darbo gerinimo klausimais;

6.3. tobulinti savo kvalifikaciją;

6.4. laiku vykdyti administracijos direktoriaus pavedimus savo kompetencijos klausimais;

6.5. Laikytis Lietuvos Respublikos įstatymų.

 

VI. ATSAKOMYBĖ

 

Skyriaus darbuotojai atsako už skyriui nustatytų uždavinių ir funkcijų vykdymą, užtikrina, kad būtų laikomasi LR įstatymų ir Vyriausybės nutarimų. Vykdo savivaldybės tarybos sprendimus ir administracijos direktoriaus įsakymus.

 

PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės administracijos direktoriaus

2009 m. vasario 24 d. įsakymu Nr. A1-1381385-494

 

 

CIVILINĖS METRIKACIJOS TARNYBOS VEIKLOS NUOSTATAI

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Civilinės metrikacijos skyrius (toliau - Skyrius) yra Savivaldybės tarybos įsteigtas savarankiškas Savivaldybės administracijos struktūrinis dalinys, vykdantis valstybės deleguotas civilinės būklės aktų registravimo Pagėgių savivaldybės teritorijoje funkcijas.

2. Skyrius savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymu, Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymu, Darbo kodeksu, Civilinės metrikacijos taisyklėmis bei kitais Respublikos Vyriausybės nutarimais ir teisės aktais, Pagėgių savivaldybės Tarybos sprendimais, mero potvarkiais, Savivaldybės administracijos nuostatais, Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymais ir šiais Skyriaus veiklos nuostatais.

3. Šie nuostatai reglamentuoja savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus uždavinius, funkcijas, pareigas ir teises, darbo organizavimą, pasibaigimą arba pertvarkymą.

4. Skyrius turi antspaudą su savo pavadinimu. Skyriaus buveinės adresas: Vilniaus g. 11, Pagėgiai, Pagėgių savivaldybė.

 

II. UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

5. Skyriaus uždaviniai yra:

5.1. įgyvendinti teisės aktus ir valstybės bei Savivaldybės institucijų ir Savivaldybės administracijos sprendimus viešojo administravimo srityje;

5.2. įgyvendinti valstybės deleguotas civilinės būklės aktų registravimo Savivaldybės teritorijoje funkcijas;

5.3. atstovauti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka Savivaldybės interesams tesimuose;

5.4. dalyvauti Savivaldybės plėtros strateginio plano vykdymo darbe bei padėti įgyvendinti Savivaldybės institucijų suformuotą politiką.

6. Skyrius, vykdydamas jam pavestus uždavinius, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka, atlieka šias funkcijas:

6.1. registruoja asmens gimimą, mirtį, santuokos sudarymą, jos nutraukimą, įvaikinimą, tėvystės (motinystės) pripažinimą ir nustatymą, vardo, pavardės, tėvo vardo, tautybės ir asmens lyties pakeitimą, sudarydamas civilinės būklės akto įrašą;

6.2. pagal gyventojų registro kodų suteikimo žiniaraštį suteikia Pagėgių savivaldybės naujagimiams asmens kodus;

6.3. priima gyventuojų prašymus kartotiniams liudijimams gauti ir išduoda pakartotinius civilinės būklės aktų įregistravimo liudijimus;

6.4. išduoda civilinės būklės aktų įregistravimo (asmens gimimo, mirties, santuokos sudarymo ir jos nutraukimo, įvaikinimo, tėvystės (motinystės) pripažinimo ir nustatymo, vardo, pavardės, tautybės pakeitimo, asmens lyties pakeitimo) ir pakartotinius liudijimus, įrašų kopijas ir nuorašus;

6.5. išrašo pažymas laidojimo pašalpoms gauti;

6.6. rengia medžiagą, teikia išvadas Teisingumo ministerijai dėl piliečių vardo, pavardės, tautybės pakeitimo;

6.7. sudaro civilinės būklės aktų neteisingų įrašų ištaisymo, papildymo, pakeitimo, atkūrimo ir anuliavimo bylas;

6.8. surašo išvadą dėl civilinės būklės akto įrašo ištaisymo, papildymo, pakeitimo, atkūrimo ir anuliavimo;

6.9. išduoda Pagėgių savivaldybės gyventojams pažymas apie šeiminę padėtį santuokai su užsienio piliečiais;

6.10. pildo civilinės būklės aktų registravimo liudijimų blankų apskaitos žurnalą, kontroliuoja liudijimų blankų apskaitą ir saugojimą;

6.11. tvarko įstatymais priskirtus registrus ir teikia civilinės būklės aktų duomenis Gyventojų registro tarnybai prie Vidaus reikalų ministerijos, teisės aktų nustatytais atvejais - kitoms įstaigoms;

6.12. teikia Lietuvos Respublikos Teisingumo ministerijai žinias apie ataskaitiniais metais įrašytų civilinės būklės aktų įrašų ir panaudotų civilinės būklės aktų įregistravimo liudijimų blankų skaičių;

6.13. sudaro pagal pareiškėjų pageidavimą iškilmingą aplinką jubiliejinei santuokai, gimimui registruoti;

6.14. teikia prašymus Lietuvos Respublikos valstybės istorijos archyvui civilinės būklės aktų įrašų nuorašams ir archyvo pažymėjimams gauti, sudaro jų bylas ir jas saugo;

6.15. rengia pagal kompetenciją Savivaldybės tarybos sprendimų, mero potvarkių, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų, sutarčių, programų projektus, teikia dėl jų išvadas;

6.16. rengia Skyriaus ataskaitas, teikia žinias civilinės būklės aktų registravimo klausimais;

6.17. rengia pranešimus Statistikos departamentui, Teritoriniam gynybos štabui apie šaukiamojo amžiaus mirusius vyrus, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos Tauragės rajono skyriui apie mirusius asmenis;

6.18. tvarko mirusių asmenų pasų apskaitą ir kas mėnesį perduoda apyrašus ir pasus Pagėgių policijos komisariato migracijos grupei;

6.19. aprūpina seniūnijas mirties liudijimų blankais, kontroliuoja jų saugojimą ir panaudojimą;

6.20. tvarko Skyriaus raštvedybą;

6.21. kaupia, kompiuterizuoja, saugo civilinės metrikacijos archyvą, dokumentų bylas, registracijos knygas (žurnalus);

6.22. apskaito Lietuvos Respublikos piliečių vaikų gimimą, santuoką su užsienio valstybės piliečiu, bažnyčios (konfesijų) nustatyta tvarka sudarytą santuoką, užsienyje įregistruotą Lietuvos Respublikos piliečio santuokos nutraukimą, užsienio valstybėse užregistruotas mirtis.

6.23. priima asmenis, svarsto piliečių prašymus, skundus, pageidavimus, rengia atsakymus;

6.24. užtikrina, kad civilinės būklės įrašai būtų sudaromi laiku, Lietuvos Respublikos įstatymų nustatytais terminais;

6.25. užtikrina sudaromų ir registruojamų civilinės būklės aktų įrašų Savivaldybės teritorijoje teisėtumą;

6.26. reikalauja pareiškėjų už civilinės būklės aktų įrašų sudarymą ir liudijimų išdavimą valstybės rinkliavos įmokų dokumentų;

6.27. bendradarbiauja su įvairiomis institucijomis, teikiančiomis informaciją dėl civilinės būklės įrašų sudarymo;

6.28. palaiko ryšį su kitų savivaldybių Civilinės metrikacijos skyriais, analizuoja užsienio valstybių patirtį, sprendžiant civilinės būklės aktų registravimo problemas;

6.29. priima seniūnijų ataskaitas apie mirusius asmenis, įtraukia duomenis į LR Gyventijų registro duomenų bazę.

6.30. atstovauja Skyrių ir veikia jo vardu;

6.31. įgaliojus Savivaldybės merui, administracijos direktoriui, atstovauja savivaldybės institucijai teismuose savo kompetencijos klausimais;

6.32. saugo asmens duomenis, gaunamus pagal Savivaldybės ir Savivaldybės administracijos vardu sudarytas sutartis iš institucijų bei įstaigų ir joms teikiamus, ne ilgiau, nei to reikalauja asmens duomenų tvarkymo tikslai; saugo asmens duomenų paslaptį, jei duomenys neskirti skelbti viešai;

6.33. vykdo savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymus, kitus raštiškus ir žodinius nurodymus ir pavedimus;

6.34. vykdo kitas Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytas funkcijas. 

 

III. TEISĖS IR PAREIGOS

 

7. Skyrius, įgyvendindamas jam pavestus uždavinius, turi teisę:

7.1. nustatyta tvarka gauti iš valstybės ir Savivaldybės institucijų, įstaigų bei Savivaldybės administracijos dalinių dokumentus, būtinus civilinės būklės aktų įrašams atkurti, pakeisti, ištaisyti, papildyti bei anuliuoti;

7.2. pareikalauti piliečių registruoti civilinės būklės aktus, įrašus nustatytais terminais, prašymuose nurodant teisingus duomenis;

7.3. dalyvauti Tarybos, jos komitetų posėdžiuose, Savivaldybės administracijos, jos dalinių vadovų pasitarimuose svarstant atitinkamus klausimus;

7.4. dalyvauti, kaip suinteresuotas asmuo, teismo posėdžiuose, nustatant tam tikrus juridinės reikšmės turinčius faktus bei civilinės būklės aktų įrašų netikslumus;

7.5. teikti siūlymus, išvadas Skyriaus darbo organizavimo klausimais;

7.6. tobulinti savo kvalifikaciją;

7.7. laiku vykdyti administracijos direktoriaus pavedimus savo kompetencijos klausimais;

8. Turi ir kitų Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų suteiktų teisių.

 

IV. DARBO ORGANIZAVIMAS

 

9. Skyriuje gali būti šios pareigybės:

9.1 skyriaus vedėjo;

9.2. vyresniojo specialisto.

10. Skyriui vadovauja Skyriaus vedėjas, kurį pagal Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymą priima į pareigas ir iš jų atleidžia Savivaldybės administracijos direktorius.

11. Skyriaus veiklos nuostatus tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius.

12. Skyriaus darbas organizuojamas remiantis Savivaldybės administracijos direktoriaus patvirtintais Administracijos darbo veiklos nuostatais.

13. Skyrius už savo veiklą atskaitingas Savivaldybės administracijos direktoriui.

 

V. ATSAKOMYBĖ

 

13. Skyrius tiesiogiai ir asmeniškai atsako už:

13.1. Lietuvos Respublikos įstatymų, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų bei kitų teisės aktų, nuostatų įgyvendinimą;

13.2. Tarybos sprendimų, mero potvarkių, savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymų vykdymą laiku;

13.3. mero, mero pavaduotojo, savivaldybės administracijos direktoriaus nurodymų vykdymą laiku;

13.4. Skyriaus veiklos nuostatų, Skyriaus tarnautojų pareigybių aprašymų vykdymą;

13.5. dokumentų pateikimą pagal paskirtį laiku;

13.6. liudijimų blankų apskaitą ir saugojimą;

13.7. archyvo dokumentų tvarkymą ir saugojimą, vadovaujantis teisės aktais;

13.8. asmens duomenų apsaugą, valstybės tarnautojų veiklos etikos taisyklių laikymąsi, etišką profesinių pareigų atlikimą ir tarnybinės paslapties išsaugojimą;

13.9. Savivaldybės turto, darbo priemonių ir reikmenų tausojimą ir priežiūrą.

14. Už Skyriui pavestų uždavinių ir funkcijų vykdymą atsakingas Skyriaus vedėjas.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

15. Skyriaus veikla gali pasibaigti arba būti pertvarkyta įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

 

PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės

administracijos direktoriaus

2009 m. vasario 24 d. įsakymu

Nr.A1-138

 

 

CIVILINĖS IR PRIEŠGAISRINĖS SAUGOS SKYRIAUS

NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Savivaldybės civilinės ir priešgaisrinės saugos skyrius (toliau skyrius) yra savivaldybės administracijos struktūrinis padalinys. Jo tikslas yra vykdyti prevencines civilinės ir priešgaisrinės saugos priemones. Susidarius ekstremalioms situacijoms, kilus gaisrams – vykdyti specialias priemones siekiant užtikrinti žmonių, valstybinio bei asmeninio turto, kultūros vertybių saugumą. Organizuoti gelbėjimo ir kitus darbus nelaimių ištiktose vietose, gaisravietėse, administracijos direktoriaus arba ekstremalių situacijų valdymo centro vadovo pavedimu.

2. Skyrius savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos konstitucija, įstatymais, Vyriausybės nutarimais, kitais teisės aktais, savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, administracijos direktoriaus įsakymais, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento nurodymais ir šiais nuostatais.

3.Skyriaus buveinės adresas: Vilniaus g. 9, Pagėgiai LT99288, Lietuvos Respublika.

 

II. SKYRIAUS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

4.Svarbiausi skyriaus uždaviniai yra šie:

4.1.organizuoti gelbėjimo ir neatidėliotinus darbus ekstremalių situacijų židiniuose, pasitelkiant policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo bei medicinos tarnybas, įmonių, įstaigų, organizacijų formuotes ir jų techninius rezervus;

4.2.sudaryti savivaldybės civilinės saugos parengties ekstremalioms situacijoms planą.

Sudaryti ir periodiškai tikslinti rizikos objektų savivaldybėje sąrašą, kontroliuoti jų civilinės saugos parengties būklę;

4.3.saugoti ir nustatytais terminais tikrinti civilinės saugos valstybinio rezervo priemones. Savalaikei informuoti priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą apie turimą priemonių kiekį, jų būklę ir reikalingą papildymą;

4.4.įspėti ir informuoti gyventojus apie žmonių gyvybei, sveikatai, turtui gresiantį pavojų. Gesinti gaisrus ir atlikti pirminius gelbėjimo darbus;

4.5.tikrinti kolektyvinių apsaugos priemonių techninę būklę, informuoti jų savininkus, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą apie jų stovį. Esant būtinumui, numatyti priemones trūkumams pašalinti ir pateikti jas administracijos direktoriui;

4.6.teikti metodinę pagalbą seniūnijų, įmonių, įstaigų, organizacijų vadovams ir jų įgaliotiems asmenims;

4.7.kaupti ir periodiškai tikslinti žinias apie įstaigose ir įmonėse esančias civilinės saugos formuotes, techniką ir materialinius išteklius, kuriuos galima būtų pasitelkti ekstremalių situacijų atvejais;

4.8.periodiškai tikrinti seniūnijų, savivaldybės įstaigų, rizikos objektų civilinės saugos parengties ekstremalioms situacijoms planus. Pagal galimybes organizuoti civilinės saugos pratybas, imituojant galimus pavojus;

4.9.vykdyti kitas teisės aktų nustatytas funkcijas.

 

III. SKYRIAUS TEISĖS

 

5. Skyrius, vykdydamas savo funkcijas, turi teisę:

5.1. gauti iš visų savivaldybės struktūrinių padalinių, seniūnijų, savivaldybės reguliavimo sferoje esančių įmonių, įstaigų ir organizacijų reikalingą informaciją;

5.2. gauti skyriaus darbui reikalingą finansavimą darbo užmokesčiui, patikėto turto eksploatacijai ir remontui, inventoriaus įsigijimui ir kitoms ūkinėms reikmėms;

5.3. kompetencijos ribose atstovauti savivaldybės interesus valstybinėse ir kitose institucijose;

5.4. teikti savivaldybės merui ir jo sudarytoms komisijoms, administracijos direktoriui siūlymus skyriaus kompetencijos klausimais.

 

IV. SKYRIAUS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

6. Skyriui vadovauja vedėjas, kurį Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka skiria į pareigas ir atleidžia iš jų savivaldybės administracijos direktorius:

6.1. skyriaus vedėjas yra pavaldus savivaldybės administracijos direktoriui;

6.2. skyriaus darbuotojų skaičių, jų priėmimą ir atleidimą sprendžia savivaldybės administracijos direktorius skyriaus vedėjo teikimu.

7. Skyriaus vedėjas:

7.1. atstovauja skyriui valstybinėse ir kitose institucijose;

7.2. administruoja savivaldybės ugniagesių komandų darbą;

7.3. sprendžia skyriaus kompetencijai priskirtus klausimus, taip pat vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų nustatytas funkcijas, savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus suteiktus įgaliojimus ir pavedimus, asmeniškai atsako už tai, kad būtų vykdomi skyriui pavesti uždaviniai;

7.4. užtikrina įstatymų, savivaldybės tarybos, mero potvarkių, administracijos direktoriaus įsakymų ir kitų teisės aktų vykdymą;

7.5. savivaldybės tarybos darbo reglamento nustatyta tvarka teikia savivaldybės tarybos sprendimų, administracijos direktoriaus įsakymų ir kitų teisės aktų projektus;

7.6. teikia savivaldybės tarybai skyriaus veiklos ataskaitas;

 

V. RYŠIAI

 

8. Civilinės ir priešgaisrinės saugos skyrius palaiko ryšius su priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentu prie Vidaus reikalų ministerijos, apskrities civilinės saugos ir mobilizacijos skyriumi bei kitomis institucijomis, savivaldybės taryba, savivaldybės administracijos darbuotojais, seniūnijomis, kaimyninių rajonų kolegomis.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

9. Skyrius gali būti reorganizuojamas arba likviduojamas savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

 

___________________

 

PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės administracijos

direktoriaus 2009 m. vasario 24 d.

įsakymu Nr. A1-138

 

 

VAIKŲ TEISIŲ APSAUGOS SKYRIAUS NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.Šie nuostatai reglamentuoja savivaldybės vaikų teisių apsaugos skyriaus uždavinius, funkcijas, pareigas ir teises, darbo organizavimą, pasibaigimą arba pertvarkymą.

2.Skyrius savivaldybės teritorijoje įgyvendina pagrindines Jungtinių Tautų Organizacijos 1989 metų Vaiko teisių konvencijos nuostatas, vykdo vaiko teisių apsaugą, įstatymų nustatyta tvarka gina vaiko teises ir teisėtus interesus, organizuoja ir prižiūri likusių be tėvų globos vaikų globą (rūpybą).

3.Skyrius yra savivaldybės administracijos struktūrinis padalinys. Skyrius savivaldybės mero teikimu steigiamas tarybos sprendimu ir finansuojamas iš savivaldybės biudžeto įstatymų nustatyta tvarka.

4.Skyrius savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Jungtinių Tautų Organizacijos 1989 metų Vaiko teisių konvencija, kitomis Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu (Žin., 2000, Nr.74-2262), Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymu (Žin., 1996, Nr.33-807), Vaiko globos organizavimo nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. kovo 27 d. nutarimu Nr.405 (Žin., 2002, Nr.35-1275), Šeimynų nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. liepos 3 d. nutarimu Nr.1037 (Žin., 2002, Nr.70-2888), Vaiko laikinosios globos (rūpybos) nuostatais, patvirtintais socialinės apsaugos ir darbo ministro 2002 m. balandžio 18 d. įsakymu Nr.56 (Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2007 m. gegužės 28 d. įsakymo Nr. A1-145 redakcija) (Žin., 2007, Nr. 61-2360), Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnyboje (skyriuje) tvarkos aprašu, patvirtintu socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. liepos 28 d. įsakymu Nr.A1-212 (Žin., 2006, Nr. 86-3373), kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

5.Skyrius pagal savo kompetenciją bendradarbiauja su Lietuvos Respublikos ministerijomis, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus įstaiga, teismais, prokuratūra, Statistikos departamentu prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, kitomis valstybės ir savivaldybės institucijomis bei įstaigomis, nevyriausybinėmis institucijomis ir organizacijomis, kurios rūpinasi vaiko teisių apsauga.

6.Skyrius turi savo antspaudą.

 

II. SKYRIAUS UŽDAVINIAI

 

7.Svarbiausieji skyriaus uždaviniai yra šie:

7.1.užtikrinti vaiko teisių apsaugą;

7.2.užtikrinti vaiko teisių apsaugą reglamentuojančių įstatymų ir kitų teisės aktų įgyvendinimą ir priežiūrą;

7.3.rengti ir įgyvendinti priemones vaiko teisių apsaugai ir jo teisių pažeidimų prevencijai gerinti;

7.4.atstovauti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka vaiko teisėms ir teisėtiems interesams tesimuose;

7.5.ginti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka vaikų teises šeimose, globėjų (rūpintojų) ir įvaikintojų šeimose bei šeimynose, valstybės ir savivaldybės institucijose bei įstaigose, nevyriausybinių institucijų, organizacijų ir fizinių asmenų įsteigtose vaikų globos įstaigose ir kartu su vaiko tėvais (įvaikintojais), globėjais (rūpintojais), įstaigų darbuotojais šalinti aplinkybes, dėl kurių pažeidžiamos vaiko teisės;

7.6.organizuoti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka likusių be tėvų globos vaikų globą (rūpybą) šeimose bei šeimynose, valstybės ir savivaldybės institucijose bei įstaigose, nevyriausybinių institucijų, organizacijų ir fizinių asmenų įsteigtose vaikų globos įstaigose;

7.7.organizuoti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka įvaikinimą.

 

III. SKYRIAUS FUNKCIJOS

 

8.Skyrius, vykdydamas jam pavestus uždavinius, įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka atlieka šias funkcijas:

8.1.vykdo vaiko teisių apsaugą;

8.2.organizuoja prevencinį darbą su tėvais (kitais vaiko atstovais pagal įstatymą);

8.3.kreipiasi į atitinkamas teisėsaugos institucijas, kad asmenims, keliantiems grėsmę vaiko saugumui ir sveikatai, įstatymų nustatyta tvarka būtų taikomos civilinės, administracinės ar baudžiamojo poveikio priemonės;

8.4.teikia pagal savo kompetenciją metodinę paramą savivaldybės įstaigų, susijusių su vaiko teisių apsauga, darbuotojams;

8.5.konsuoltuoja tėvus, mokytojus, auklėtojus ir pačius vaikus jų teisių apsaugos, globos (rūpybos), įvaikinimo ir teisės pažeidimų prevencijos klausimais;

8.6.organizuoja asmens, norinčio tapti likusio be tėvų globos vaiko globėju (rūpintoju), pasirengimą globoti (rūpintis);

8.7.atlieka pasirengimo būti vaiko globėju (rūpintoju) vertinimą, priima sprendimą dėl fizinio arba juridinio asmens tinkamumo skirti vaiko globėju (rūpintoju);

8.8.organizuoja likusio be tėvų globos vaiko laikinąją ir nuolatinę globą (rūpybą);

8.9.atlieka vaikų laikinosios ir nuolatinės globos (rūpybos) priežiūrą šeimose bei šeimynose, valstybės ir savivaldybės institucijose bei įstaigose, nevyriausybinių institucijų, organizacijų ir fizinių asmenų įsteigtose vaikų globos įstaigose;

8.10.nustato vaikus, kuriems reikia globos (rūpybos), užtikrina šių vaikų, taip pat šeimose bei šeimynose, valstybės ir savivaldybės institucijose bei įstaigose, nevyriausybinių institucijų, organizacijų ir fizinių asmenų įsteigtose vaikų globos įstaigose globojamų (rūpinamų) vaikų apskaitą;

8.11.kaupia ir sistemina informaciją apie savivaldybėje esančius vaikus, kurie įstatymų nustatyta tvarka gali būti įvaikinami (toliau vadinama – galimi įvaikinti vaikai), ir asmenis, kurie nori įvaikinti;

8.12.teikia Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai prie socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją apie savivaldybės teritorijoje esančius galimus įvaikinti vaikus ir asmenims, kurie nori įvaikinti;

8.13.atlieka kitus Įvaikinimo apskaitos Lietuvos Respublikoje tvarkoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2002 m. rugsėjo 10 d. nutarimu Nr.1422 ( Žin., 2002, Nr. 90-3856), nustatytus veiksmus;

8.14.kaupia pranešimus apie smurtą patyrusiu vaikus, organizuoja pagalbą smurtą patyrusiems vaikams;

8.15.duoda sutikimą rūpintojui gyventi skyrium nuo rūpinamo nepilnamečio, sulaukusio 16 metų;

8.16.išduoda teisės aktų nustatyta tvarka tarpininkavimo dokumentus dėl prašymo išduoti (pakeisti) asmens tapatybės kortelę Lietuvos Respublikos piliečiui iki 16 metų arba pasą Lietuvos Respublikos piliečiui iki 18 metų.

9.Skyrius, atstovaudamas vaiko teisėms ir teisėtiems interesams, paduoda teismui prašymą:

9.1.atskirti vaiką nuo tėvų (tėvo ar motinos);

9.2.panaikinti vaiko atskyrimą nuo tėvų 9tėvo ar motinos);

9.3.nušalinti vaikot tėvus (ar vieną iš jų) nuo savo nepilnamečiam vaikui priklausančio turto tvarkymo, kai daroma žala vaiko turtiniams interesams.

10.Skyrius, atstovaudamas vaiko teisėms ir teisėtiems interesams, paduoda teismui pareiškimą dėl:

10.1.nepilnaemčio pripažinimo visiškai veiksniu (emancipuotu);

10.2.teismo duoto vienam iš sutuoktinių leidimo atlikti tam tikrus veiksmus pakeitimo ar panaikinimo;

10.3.vaiko nuolatinės globos (rūpybos) nustatymo;

10.4.vaiko globėjo (rūpintojo) skyrimo, kai nustatoma nuolatinė vaiko globa (rūpyba);

10.5.vaiko globėjo (rūpintojo) atleidimo iš pareigų, jeigu šis jų negali atlikti dėl savo ar artimųjų giminaičių ligos, savo turtinės padėties pablogėjimo ar kitų svarbių priežasčių, taip pat dėl globėjo (rūpintojo) nušalinimo nuo pareigų, jeigu globėjas (rūpintojas) netinkamai atlieka pareigas, neužtikrina globotinio ar rūpintinio teisių ir interesų apsaugos, naudojasi savo teisėmis savanaudiškais tikslais.

11.Skyrius, atstovaudamas vaiko teisėms ir teisėtiems interesams:

11.1.pareiškia (žodžiu arba raštu) apie vaiko gimimą valstybės ir savivaldybės institucijoms bei įstaigoms, jeigu tėvai serga, yra mirę ar dėl kitų priežasčių negali pareikšti apie vaiko gimimą;

11.2.savo pareiškimu įregistruoja rasto vaiko gimimą;

11.3.suteikia vaikui vardą ir pavardę, kai registruojamas vaiko, kurio tėvai nežinomi, gimimas.

12.Skyrius teikia Socialinės apsaugos ir darbo ministerijai:

12.1.kasmet nustatyta tvarka informaciją apie vaikus, vaiko globą (rūpybą) ir vaiko teisių ir teisėtų interesų pažeidimus;

12.2.ministerijos prašymu informaciją apie smurtą patyrusius vaikus ir organizuotą pagalbą jiems, kitą informaciją, susijusią su vaiko globa (rūpyba) ir vaiko teisių apsauga.

13.Skyrius, vadovaudamasis vaiko teisių ir teisėtų interesų gynybos principu, teikia fiziniams ir juridiniams asmenims:

13.1.tėvui ar motinai – informaciją apie vaiką, negyvenantį kartu su jais, išskyrus atvejus, kai yra grėsmė vaiko sveikatai ar gyvybei iš tėvo ar motinos pusės;

13.2.pedagogų taryboms, teismams, kitoms kompetetingoms institucijoms ar pareigūnams – išvadas (rekomendacijas) dėl tikslingumo taikyti poveikio priemones nepilnamečiams, siųsti juos į socializacijos centrus, paleisti iš šių centrų.

14.Skyrius, vykdydamas jam pavestus uždavinius ir atlikdamas jam nustatytas funkcijas:

14.1.kaupia, analizuoja ir sistemina informaciją apie vaikus (neprižiūrimus, socialiai ir pedagogiškai apleistu), kurių asmenines, socialines ir turtines teises dėl nepalankų šeimos ar kitų aplinkybių turi ginti valstybė ar visuomenė;

14.2.kaupia ir sistemina informaciją apie vaikus, kuriems reikia globos (rūpybos), tvarko ir užtikrina šių vaikų apskaitą;

14.3.rengia pagal savo kompetenciją atitinkamoms valstybės ir savivaldybės institucijoms bei įstaigoms pasiūlymus dėl vaiko teisių apsaugos, vaiko globos (rūpybos) ir teisės pažeidimų prevencijos gerinimo;

14.4.rengia ir įgyvendina (pati arba kartu su valstybės ir savivaldybės institucijomis bei įstaigomis, nevyriausybinėmis institucijomis ir organizacijomis) tikslines programas ir kitas socialines priemones, susijusias su vaiko teisių apsauga, vaiko globa (rūpyba) ir teisės pažeidimų prevencija;

14.5.rūpinasi (pati arba kartu su valstybės ir savivaldybės institucijomis bei įstaigomis, nevyriausybinėmis institucijomis ir organizacijomis), kad būtų nustatomi ir registruojami vaikai, linkę į girtavimą, narkomaniją, toksikomaniją, valkatavimą, amoralų elgesį, turintys kitų sveikatos ar elgesio problemų;

14.6.rūpiansi kartu su valstybės ir savivaldybės institucijomis bei įstaigomis, nevyriausybinėmis institucijomis ir organizacijomis, kad būtų plėtojamos socialinės, psichologinės ir teisinės paslaugos vaikams, smurto aukoms;

14.7.sprendžia šalių sutikimu ginčus (išskyrus tuos, kuriuos pagal įstatymus gali spręsti tik teismas ar kitos valstybės institucijos) dėl vaiko teisių apsaugos, ugdymo, globos (rūpybos\ ir teisės pažeidimų prevencijos; stengiasi sutaikyti nukentėjusiuosius su vaikais, padariusiais fizinę, moralinę ar materialinę žalą;

14.8.palaiko ryšius su vaikais, pasiųstais į socializacijos centrus ar esančiais laisvės atėmimo vietose, taip pat su šių įstaigų administracijomis, vaikų tėvais, kitais vaikų atstovais pagal įstatymą, domisi šių vaikų elgesiu, jų ugdymo sąlygomis;

14.9.vykdo kitas įstatymų ir teisės aktų numatytas funkcijas.

 

IV. SKYRIAUS PAREIGOS

 

15.Skyrius, atstovaudamas vaiko teisėms ir teisėtiems interesams tesimuose, privalo:

15.1.dalyvauti sprendžiant klausimą dėl santuokos pripažinimo negaliojančia, kai vienas ar abu sutuoktiniai yra nepilnamečiai, ir pateikti išvadą, ar tai nepažeis šių asmenų ir jų vaikų teisių bei interesų;

15.2.dalyvauti sprendžiant klausimą dėl sutuoktinių, turinčių bendrų nepilnamečių vaikų, gyvenimo skyrium ir pateikti išvadą, ar nebus pažeisto vaikų teisės;

15.3.dalyvauti nagrinėjant ginčą dėl vaiko ir ištyręs šeimos aplinkos sąlygas pateikti išvadą dėl šio ginčo;

15.4.dalyvauti nagrinėjant pareiškimą dėl nepilnamečio pripažinimo visiškai veiksniu (emancipuotu) ir pateikti išvadą dėl nepilnamečio pripažinimo visiškai veiksniu (emancipuotu);

15.5.dalyvauti nagrinėjant ginčą dėl tėvų valdžios apribojimo ir ištyręs šeimos gyvenimo sąlygas pateikti išvadą dėl šio ginčo;

15.6.dalyvauti sprendžiant klausimą dėl santuokinio amžiaus sumažinimo ir pateikti išvadą, ar tikslinga sumažinti santuokinį amžių, ar tai atitinka nepilnamečio interesus;

15.7.dalyvauti nagrinėjant tėvystės (motinystės) nuginčijimo klausimą;

15.8.dalyvauti įstatymų nustatyta tvarka nepilnamečio liudytojo, nukentėjusiojo, įtariamojo ar kaltinamojo apklausoje;

15.9.vykdyti kitus teismų pavedimus, susijusius su vaiko teisių apsauga.

16.Skyrius arba skyrius kartu su policija įstatymų ir kitų teisės aktų nustatytais atvejais (kai tėvai (tėvas, motina) arba kiti vaiko atstovai pagal įstatymą smurtauja arba kitaip piktnaudžiauja tėvų valdžia ir dėl to kyla reali grėsmė vaiko sveikatai ar gyvybei) privalo nedelsdamas:

16.1.paimti vaiką iš tėvų arba kitų vaiko atstovų pagal įstatymą ar kitos vaiko buvimo vietos;

16.2.perduoti vaiką globoti (rūpintis) įstatymų nustatyta tvarka;

16.3.informuoti vaiko tėvus arba kitus vaiko atstovus pagal įstatymą apie viako paėmimą iš šeimos ar kitos jo buvimo vietos.

17.Skyrius iš mokymo, auklėjimo, sveikatos priežiūros, policijos ir kitų institucijų arba asmenų, turinčių duomenų apie nepilnametį, gavęs informaciją apie likusį be tėvų globos vaiką dėl tėvų ligos, mirties, išvykimo, dingimo, jų atsisakymo atsiimti vaiką iš mokymo, auklėjimo ar gydymo įstaigų arba apie žiaurų tėvų elgesį ar kitokius vaiko teisių ir teisėtų interesų pažeidimus privalo:

17.1.nedelsdama imtis visų teisėtų veiksmų, kurie užtikrintų vaiko teisių ir teisėtų interesų apsaugą;

17.2.užtikrinti vaikui, kuriam reikia globos (rūpybos), laikinosios globos (rūpybos) nustatymą įstatymų nustatyta tvarka.

18.Skyrius Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus reikalavimu privalo:

18.1.per 10 darbo dienų pateikti prašomą informaciją;

18.2.leisti susipažinti su reikalaujamais dokumentais;

18.3.vykdyti jo sprendimus;

18.4.laiku pranešti apie tai, kaip vykdomi kontrolieriaus sprendimai;

19.Skyrius atlieka ir kitas pareigas, kurias jam nustato įstatymai ir kiti teisės aktai.

 

V.SKYRIAUS TEISĖS

 

20.Skyrius, atstovaudamas vaiko teisėms ir teisėtiems interesams, turi teisę pareikšti ieškinį teismui dėl:

20.1.santuokos pripažinimo negaliojančia, kai pažeistos jos sudarymo sąlygos;

20.2.vaiko kilmės iš motinos nustatymo;

20.3.tėvystės nustatymo;

20.4.laikino ar neterminuoto tėvų valdžios apribojimo;

20.5.nepilnaemčių tėvų (ar vieno iš jų) pareigos materialiai išlaikyti savo nepilnamečius vaikus nevykdymo;

20.6.vaikui pritiesto išlaikymo dydžio sumažinimo arba padidinimo, jeigu pagal įstatymus iš esmės pasikeitė šalių turtinė būklė;

20.7.vaikui skirto išlaikymo panaudojimo ne vaiko interesais.

21.Skyrius, vadovaudamasis Lietuvos Respublikos civilinio kodekso nustatyta tvarka, gali:

21.1.įpareigoti tėvus sudaryti sąlygas artimiems giminaičiams bendrauti su vaiku (jeigu tėvai atsisako tokias sąlygas sudaryti);

21.2.atsisakyti įpareigoti tėvus sudaryti sąlygas vaikui bendrauti su artimaisiais giminaičiais (jeigu toks bendravimas prieštarauja vaiko interesams).

22.Skyrius turi teisę:

22.1.susipažinti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tarka su vaikų gyvenimo, ugdymo ir globos (rūpybos) sąlygomis šeimose ir šeimynose, valstybės ir savivaldybės institucijose bei įstaigose, nevyriausybinių institucijų, organizacijų ir fizinių asmenų įsteigtose vaikų globos įstaigose, kitose vaikų ir paauglių mokymo, ugdymo, gydymo, reabilitacijos įstaigose, darbo ir laisvės atėmimo vietose, pataisos namuose esančiuose vaikų (kūdikių) namuose ir pataisos namams priklausančiose arba nuomojamose gyvenamosiose patalpose, kuriose pataisos namų administracijos leidimu nuteistosios gyvena su vaikais iki 3 metų;

22.2.paimti įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka vaikus ir organizuoti jų globą (rūpybą) šeimose ir šeimynose, valstybės ir savivaldybės institucijose bei įstaigose, nevyriausybinių institucijų, organizacijų ir fizinių asmenų įsteigtose vaikų globos įstaigose, kai vaikų tėvai pažeidžia vaiko teises, žiauriai su jais elgiasi ar kitaip piktnaudžiauja tėvų valdžia;

22.3.surašyti įstatymų numatytais atvejais protokolus dėl administracinių teisės pažeidimų ;

22.4.sudaryti su valstybės ir savivaldybės institucijomis bei įstaigomis, nevyriausybinėmis institucijomis, organizacijomis ir fizinių asmenų įsteigtomis vaikų globos įstaigomis terminuotą (neterminuotą) bendradarbiavimo sutartį dėl vaiko globos (rūpybos) organizavimo, priežiūros, vaiko globėjų (rūpintojų) parinkimo, jų pasirengimo globoti (rūpintis);

22.5.kreiptis į atitinkamas valstybės ir savivaldybės institucijas bei įstaigas, nevyriausybinių institucijų, organizacijų ir fizinių asmenų įsteigtas vaikų globos įstaigas dėl vaiko teisių r teisėtų interesų pažeidimų, dėl vaikų globos (rūpybos), įdarbinimo, kitos socialinės paramos jiems ir reikalauti, kad būtų pašalintos vaiko teisių pažeidimų priežastys bei sąlygos;

22.6.gauti iš valstybės ir savivaldybės institucijų bei įstaigų visą reikiamą informaciją apie vaiko teisių ir teisėtų interesų apsaugą, vaikų priežiūrą, valstybines programas ir jų projektus, metodines rekomendacijas, kaip tobulinti veiklą;

22.7.gauti iš teisėsaugos institucijų visą reikiamą informaciją apie vaikus, girtaujančius, vartojančius narkotines, nuodingąsias, kitas stipriai organizmą veikiančias priemones bei medžiagas, valkataujančius, patyrusius fizinį, seksualinį ar emocinį smurtą, apie šių reiškinių priežastis, sąlygas ir prevenciją, taip pat apie būsimųjų vaiko globėjų (rūpintojų), įtėvių teistumą;

22.8.gauti iš sveikatos priežiūros įstaigų visą reikiamą informaciją apie nepilnamečių nėštumą, gimdymą, šių reiškinių priežastis, apie vaikus, patyrusius smurtą, apie vaikų savižudybes, psichikos sutrikimus ir šių reiškinių prevenciją, taip pat apie vaiko tėvų, būsimųjų tėvų (įtėvių), būsimųjų globėjų (rūpintojų) sveikatą;

22.9.gauti išvadas ir informaciją iš šeimų bei šeimynų, valstybės ir savivaldybės institucijų bei įstaigų, nevyriausybinių institucijų, organizacijų ir fizinių asmenų įsteigtų vaikų globos įstaigų apie globojamų (rūpinamų) vaikų gyvenimo, ugdymo ir globos (rūpybos) sąlygas;

22.10.gauti iš sveikatos priežiūros ir švietimo įstaigų visą reikiamą informaciją apie vaikus, kurie pagal įstatymus gali būti globojami (rūpinami) ar įvaikinami;

22.11.teikti atitinkamoms valstybės ir savivaldybės institucijoms bei įstaigoms pasiūlymus dėl vaiko teisių apsaugos, vaikų globos (rūpybos) ir teisės pažeidimų prevencijos gerinimo savivaldybėse.

23.Skyrius turi ir kitų teisių, kurias jam nustato įstatymai ir kiti teisės aktai.

 

VI. SKYRIAUS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

24.Skyriuje gali būti šios pareigybės:

24.1.skyriaus vedėjo;

24.2.vyriausiojo specialisto 2 pareigybės.

25.Skyriaus vedėjas:

25.1.organizuoja skyriaus darbą pagal funkcinį ir teritorinį veiklos principą;

25.2.atsako už skyriaus veiklą;

25.3.veikia skyriaus vardu, atstovauja jam valstybės ir savivaldybės institucijose bei įstaigose, nevyriausybinėse institucijose ir organizacijose, teismuose.

26.Skyrius už savo veiklą atsiskaito steigėjui.

26.1.Skyriaus veiklą tiesiogiai kontroliuoja savivaldybės administracijos direktorius.

 

VII. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

27.Skyrius gali pasibaigti arba būti pertvarkomas įstatymų nustatyta tvarka.

 

 

PATVIRTINTA

Pagėgių savivaldybės

administracijos direktoriaus

2009 m. vasario 24 d. įsakymu

Nr. A1-138

 

TURTO VALDYMO SKYRIAUS

NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Turto valdymo skyrius (toliau vadinama - skyrius) yra Pagėgių savivaldybės administracijos struktūrinis padalinys. Turto valdymo skyrių steigia, reorganizuoja ir likviduoja Pagėgių savivaldybės taryba. Skyrius organizuoja savivaldybės valdomo nekilnojamojo turto efektyvų naudojimą ir valdymą, dalyvauja vykdant pirkimus pagal Viešųjų pirkimų įstatymą.

2. Skyrius savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais, kitais teisės aktais, Pagėgių savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, administracijos direktoriaus įsakymais, taip pat šiais nuostatais.

Skyriaus buveinės adresas: Vilniaus g. 9, Pagėgiai, Lietuvos Respublika.

 

II. SKYRIAUS UŽDAVINIAI IR FUNKCIJOS

 

3. Svarbiausieji skyriaus uždaviniai yra šie:

3.1. organizuoti nekilnojamojo turto efektyvų naudojimą ir valdymą;

3.2. rengti dokumentus ir vykdyti visus su savivaldybės objektų privatizavimu susijusius darbus.

3.3. dalyvauti ir vykdyti prekių, paslaugų ar darbų pirkimus pagal Viešųjų pirkimų įstatymą ir siekti, kad vykdant pirkimus taupiai būtų naudojamos Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto, savivaldybės biudžeto lėšos;

4. Įgyvendindamas pavestus uždavinius, skyrius vykdo šias funkcijas:

4.1. rengia savivaldybės teisės aktus turto įsigijimo, valdymo, nuomos, panaudos, nurašymo klausimais;

4.2. rengia privatizuojamų objektų programas, nustatyta tvarka teikia jas Valstybės turto fondui, organizuoja savivaldybės turto privatizavimo viešuosius aukcionus;

4.3. rengia dokumentus valstybinės žemės sklypams parduoti ir nuomoti, organizuoja viešuosius aukcionus;

4.4. organizuoja nekilnojamojo turto vertinimą;

4.5. nustatyta tvarka nagrinėja gyventojų, įmonių, įstaigų prašymus bei pasiūlymus ir teikia pasiūlymus jų sprendimui, priima sprendimus savo kompetencijos ribose;

4.6. organizuoja turto valdymo ir privatizavimo fondo lėšų sąmatos sudarymą ir kontroliuoja jos vykdymą;

4.7. vykdo kitas teisės aktų nustatytas funkcijas.

 

III. SKYRIAUS TEISĖS

 

5. Skyrius, vykdydamas savo funkcijas, turi teisę:

5.1. gauti iš visų savivaldybės struktūrinių padalinių, seniūnijų, savivaldybės reguliavimo sferoje esančių įmonių, įstaigų ir organizacijų su nekilnojamuoju turtu susijusią informaciją;

5.2. gavus savivaldybės mero įgaliojimus, atstovauti valstybės valdžios institucijose, teisme;

5.3. savivaldybės tarybos nustatyta tvarka arba gavus mero įgaliojimą, sudaryti sandorius su fiziniais ar juridiniais asmenimis;

5.4. teikti savivaldybės merui, jo sudarytoms komisijoms siūlymus skyriaus kompetencijos klausimais.

 

IV. SKYRIAUS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

6. Skyriui vadovauja vedėjas, kurį Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka skiria į pareigas ir atleidžia iš jų savivaldybės administracijos direktorius.

6.1. Skyriaus vedėjas yra pavaldus savivaldybės administracijos direktoriui.

6.2. Savivaldybės administracijos direktorius skatina skyriaus vedėją, prireikus skiria jam tarnybines nuobaudas.

7. Skyriaus vedėjas:

7.1. atstovauja skyriui valstybės valdžios institucijose, teisme;

7.2. sprendžia skyriaus kompetencijai priskirtus klausimus, taip pat vykdo Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimų nustatytas funkcijas, savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus suteiktus įgaliojimus ir pavedimus, asmeniškai atsako už tai, kad būtų vykdomi skyriui pavesti uždaviniai;

7.3. užtikrina įstatymų, savivaldybės tarybos, mero potvarkių, administracijos direktoriaus įsakymų ir kitų teisės aktų vykdymą;

7.4. savivaldybės tarybos darbo reglamento nustatyta tvarka teikia savivaldybės tarybos sprendimų, administracijos direktoriaus įsakymų ir kitų teisės aktų projektus;

7.5. užtikrina savivaldybės tarybos, mero ir administracijos direktoriaus pavedimų įvykdymą;

7.6. teikia savivaldybės tarybai skyriaus veiklos ataskaitas;

 

V. RYŠIAI

 

8. Turto valdymo skyrius palaiko ryšius su savivaldybės taryba, Lietuvos Respublikos Valstybės įmone Valstybės turto fondu, Aplinkos ministerija, Ūkio ministerija, Vidaus reikalų ministerija ir kitomis institucijomis.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

10. Skyrius gali būti reorganizuojamas arba likviduojamas savivaldybės tarybos nustatyta tvarka.

 

_______________________