e

RASEINIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL JAUNIMO ORGANIZACIJŲ IR NEFORMALIŲ JAUNIMO GRUPIŲ TEIKIAMŲ SOCIALINIŲ IR PILIETINIŲ INICIATYVŲ FINANSAVIMO KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠo patvirtinimo

 

2022 m. kovo 24 d. Nr. TS-81

Raseiniai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 22 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatymo 7 straipsnio 4 dalimi ir atsižvelgdama į Raseinių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos 2022 m. vasario 11  d. nutarimą (protokolo Nr. (64.1.) JR-1), Raseinių rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a: 

1.         Patvirtinti jaunimo organizacijų ir neformalių jaunimo grupių teikiamų socialinių ir pilietinių iniciatyvų finansavimo konkurso organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2.         Pripažinti netekusiu galios Raseinių rajono savivaldybės tarybos 2021 m. kovo 25 d. sprendimą Nr. TS-76 „Dėl jaunimo organizacijų ir neformalių jaunimo grupių teikiamų socialinių ir pilietinių iniciatyvų projektų finansavimo konkurso organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Šis sprendimas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka per vieną mėnesį nuo paskelbimo ar įteikimo suinteresuotai šaliai dienos gali būti skundžiamas Regionų apygardos administracinio teismo Šiaulių rūmams (Dvaro g. 80, LT-76298 Šiauliai).

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Andrius Bautronis

 

PATVIRTINTA

Raseinių rajono savivaldybės tarybos

2022 m. kovo 24 d. sprendimu

Nr. TS-81

 

 

JAUNIMO ORGANIZACIJŲ IR NEFORMALIŲ JAUNIMO GRUPIŲ TEIKIAMŲ SOCIALINIŲ IR PILIETINIŲ INICIATYVŲ FINANSAVIMO KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Jaunimo organizacijų ir neformalių jaunimo grupių teikiamų socialinių ir pilietinių iniciatyvų finansavimo konkurso organizavimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato Raseinių rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) biudžeto lėšomis finansuojamų iniciatyvų konkurso (toliau – konkursas) organizavimo, reikalavimų iniciatyvų teikėjams ir dalyviams, iniciatyvų vertinimo, iniciatyvų finansavimo, atsakomybės ir atsiskaitymo, iniciatyvų priežiūros ir kontrolės vykdymo tvarką.

2. Finansavimas iniciatyvoms skiriamas iš Savivaldybės biudžeto lėšų skirtai 02 Švietimo pažangos ir jaunimo užimtumo programos 02.02.01.02 Raseinių rajono jaunimo organizacijų ir neformalių grupių projektų finansavimo priemonei.

3. Konkurso tikslas – stiprinti jaunimo organizacijų ir neformalių jaunimo grupių, kaip savanoriškos veiklos pagrindu veikiančių asmenų, tenkinančių jaunimo užimtumo poreikį, skatinančių jaunų žmonių pilietinį aktyvumą, socialinę atsakomybę ir savanorystę.

4. Skiriamas  maksimalus finansavimas iniciatyvai 1000 Eur (vienas tūkstantis eurų). Finansuojamos iniciatyvos surinkusios daugiau nei 30 balų ir esant einamaisiais metais 02.02.01.02 Raseinių rajono jaunimo organizacijų ir neformalių grupių projektų finansavimo priemonei Savivaldybės biudžete skirtų asignavimų.

5. Konkurso apraše vartojamos sąvokos:

iniciatyva – tikslinė jaunų žmonių grupės ar jaunimo organizacijos veikla, kuri yra apibrėžta pasirengimo ir įgyvendinimo terminais, tikslais, finansavimo šaltiniais ir vykdytojais;

iniciatyvos teikėjas – organizacija, neformali jaunimo grupė teikianti konkursui paraišką;

iniciatyvos vykdytojai – asmenys, tiesiogiai ir nuolat prisidedantys prie iniciatyvos įgyvendinimo, konkrečiai atsakingi už iniciatyvos ir (ar) tam tikrų jo dalių įgyvendinimą. Iniciatyvos vykdytojai nėra asmenys, laikinai prisidedantys prie iniciatyvos įgyvendinimo savo žiniomis, įgūdžiais ir veikla (pvz.: lektoriai, meno kolektyvai ir pan.). Iniciatyvos vykdytojai nėra asmenys, prisidedantys prie iniciatyvos įgyvendinimo finansine ir (ar) ūkine veikla (pvz., rėmėjai);

jaunas žmogus – asmuo nuo 14 iki 29 metų;

jaunimo organizacija – įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka įregistruota asociacija, kurioje ne mažiau kaip 2/3 narių yra jauni žmonės;

neformali jaunimo grupė – neįregistruota visuomeninė organizacija, kurioje ne mažiau kaip 2/3 narių sudaro jauni žmonės.

6. Šiame apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos jaunimo politikos pagrindų įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II SKYRIUS

REIKALAVIMAI INICIATYVŲ TEIKĖJAMS IR DALYVIAMS

 

7. Konkursas organizuojamas Raseinių rajono savivaldybės lygmeniu.

8. Paraiškas teikti gali jaunimo organizacija ar neformali jaunimo grupė (toliau – teikėjas), kurios veikia Raseinių rajone. Neformali jaunimo grupė, neturinti juridinio statuso, turi pateikti bendradarbiavimo sutartį (3 priedas su įstaiga, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendinančioji institucija yra ne Savivaldybės taryba; 4 priedas su įstaiga, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendinančioji institucija yra Savivaldybės taryba) tarp neformalios grupės ir finansavimo sutartį pasirašysiančios organizacijos, dėl lėšų pervedimo ir naudojimo iniciatyvai įgyvendinti.

9. Ne mažiau 2/3 pilietinės ir socialinės iniciatyvos vykdytojų turi būti jauni žmonės, tačiau iniciatyva gali būti nukreipta į įvairias visuomenės grupes.

10. Paraiškas gali teikti teikėjai, kurie yra pateikę ataskaitas, teisės aktų nustatyta tvarka, už Savivaldybės biudžeto lėšomis finansuojamas iniciatyvas iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

 

III SKYRIUS

KONKURSO ORGANIZAVIMAS IR INICIATYVŲ PRIORITETAI

 

11. Konkursas skelbiamas Raseinių rajono savivaldybės interneto puslapyje www.raseiniai.lt. Paraiškas galima teikti  iki einamųjų metų lapkričio 15 d.

12. Konkursą organizuoja Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorius.

13. Konkursui teikiama paraiška pagal nustatytą formą (1 priedas).

14. Paraišką ir kitus reikalingus dokumentus pateikti su lydraščiu (adresuojant Savivaldybės administracijai) per dokumentų valdymo sistemą (siunčiamas dokumentas, perdavimo būdas – raštinė) arba atsiųsti el. paštu savivaldybe@raseiniai.lt.

15. Konkurso prioritetai:

15.1. jaunimo užimtumo didinimas;

15.2. jaunimo pilietiškumo skatinimas;

15.3. jaunų žmonių lyderystės įgūdžių ugdymas;

15.4. jaunimo organizacijų/neformalių jaunimo grupių stiprinimas;

15.5. jaunimo atstovavimo didinimas Savivaldybės lygmeniu;

15.6. savanorystės skatinimas;

15.7. bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimas su kitomis socialinėmis grupėmis.

 

IV SKYRIUS

INICIATYVOS VERTINIMAS

 

16. Konkursui pateiktas paraiškas vertina Raseinių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta vertinimo komisija (toliau – Komisija). Kiekvieną paraišką vertina visi Komisijos nariai pagal patvirtintą vertinimo formą (2 priedas).

17. Komisijos nariai prieš gaudami, bet kokią su konkursui pateiktų paraiškų vertinimu susijusią informaciją, privalo pasirašyti:

17.1. konfidencialumo pasižadėjimus (5 priedas), užtikrinti konkurso informacijos konfidencialumą, viešai neskelbti ir neplatinti šios informacijos;

17.2. nešališkumo deklaracijas (6 priedas), dėl objektyvių sprendimų priėmimo bei viešųjų ir privačių interesų konflikto vengimo.

18. Jeigu yra aplinkybių, galinčių turėti įtakos sprendimui, Komisijos narys, prieš pradėdamas nagrinėti paraiškas, turi nusišalinti, prieš tai pranešęs Komisijos pirmininkui. Jeigu Komisijos narys nenusišalina, o vėliau dėl to kyla interesų konfliktas, jo vertinimo rezultatai interesų konfliktą sukėlusiu klausimu laikomi negaliojančiais.

19. Komisijos posėdžiui sekretoriauja Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorius. Sekretorius neturi balsavimo teisės.

20. Komisijai teikiamos paraiškos, kurios atitinka formaliuosius kriterijus:

20.1. paraiška pateikta  iki lapkričio 15 d.;

20.2. teikėjas yra jaunimo organizacija arba neformali jaunimo grupė;

20.3. paraiška pateikta su lydraščiu (jei teikia neformali grupė pridėta pasirašyta bendradarbiavimo sutartis);

20.4. pateikta paraiška pasirašyta;

20.5. teikėjas yra pateikęs ataskaitas už gautą finansavimą iš Savivaldybės biudžeto nustatyta tvarka.

21. Gautą ir užregistruotą paraišką dokumentų valdymo sistemoje per 3 darbo dienas atitiktį formaliesiems kriterijams įvertina Komisijos sekretorius.

22. Jei pateikta paraiška neatitinka formaliųjų kriterijų, Komisijos sekretorius informuoja paraiškos teikėjus, kurie gali pateikti trūkstamus duomenis per 3 darbo dienas.

23. Formaliuosius kriterijus atitinkančias iniciatyvas Komisija turi įvertinti per 10 darbo dienų.

24. Iniciatyvos vertinimo kriterijai:

24.1. ne mažiau 2/3 vykdytojų yra jauni žmonės (asmuo nuo 14 iki 29 metų);

24.2. sprendžiama jaunimui aktuali problema;

24.3. didinamas jaunimo užimtumas;

24.4. ugdomi jaunų žmonių lyderystės įgūdžiai;

24.5. stiprinama jaunimo organizacija/ neformali jaunimo grupė;

24.6. didinamas jaunimo atstovavimas Savivaldybės lygmeniu;

24.7. skatinamas jaunimo pilietiškumas;

24.8. skatinama savanorystė;

24.9. bendravimo ir bendradarbiavimo skatinimas su kitomis socialinėmis grupėmis;

24.10. aiškiai suformuluoti tikslai, uždaviniai ir numatytos priemonės padės pasiekti užsibrėžtų tikslų;

24.11. numatytas iniciatyvos matomumas;

24.12. pareiškėjai turi žmogiškųjų resursų įgyvendinti iniciatyvą;

24.13. lėšų racionalumas.

25. Iniciatyvų vertinimas:

25.1. kiekvieną iniciatyvą pagal išskirtus kriterijus įvertinama balais Komisijos narių;

25.2. finansuojama iniciatyva, surinkusi ne mažiau 30 balų;

25.3. Komisija protokoliniu sprendimu priima  sprendimą:

25.3.1. skirti numatytas lėšas iniciatyvai;

25.3.2. neskirti lėšų iniciatyvai;

25.3.3. skirti dalį lėšų iniciatyvai.

26. Jei einamaisiais metais 02.02.01.02 Raseinių rajono jaunimo organizacijų ir neformalių grupių projektų finansavimo priemonei skirtų lėšų nepakanka, Komisijos apsvarstyta ir surinkusi ne mažiau 30 balų iniciatyva įtraukiama į rezervinį sąrašą.

27. Maksimalus balų skaičius iniciatyvai gali būti skiriamas - 48 balai.

 

V SKYRIUS

INICIATYVOS FINANSAVIMAS

 

28.  Lėšos iniciatyvai įgyvendinti skiriamos Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, atsižvelgiant į Komisijos siūlymą.

29.  Lėšas iniciatyvos vykdytojams, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendinančioji institucija yra Savivaldybės taryba, pagal Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymą paskirsto Savivaldybės administracijos Biudžeto ir finansų analizės skyrius tikslinant Savivaldybės biudžetą.

30. Lėšas iniciatyvoms vykdytojams, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendinančioji institucija yra ne Savivaldybės taryba, skiriamos pagal biudžeto lėšų naudojimo sutartis (sudarytas tarp iniciatyvų vykdytojų ir Savivaldybės administracijos direktoriaus). Sutartyse aprašomi organizacijos įsipareigojimai, nustatomas finansavimo dydis, veiklos vertinimo kriterijai, finansavimo teikimo terminai, lėšų naudojimo, atsakomybės, atsiskaitymo tvarka, lėšų paskirstymas, sutarties nutraukimo ir kitos sąlygos.

31. Gali būti finansuojamos tik su iniciatyvos įgyvendinimu susijusios išlaidos, padarytos nuo sutarties pasirašymo dienos (vykdytojams, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendinančioji institucija yra Savivaldybės taryba, nuo Savivaldybės biudžeto patikslinimo) iki einamųjų metų  gruodžio 23 d.

32. Jei iniciatyvai buvo skirtas dalinis finansavimas, organizacija, sudarydama sutartį su  Savivaldybe, turi teisę keisti savo iniciatyvos veiklos apimtį, bet neturi teisės keisti paraiškoje aprašytos veiklos tikslų ir uždavinių. Iniciatyvos teikėjai turi pateikti patikslintą veiklos planą Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriui.

33. Tinkamos finansuoti iniciatyvos išlaidos turi būti tiesiogiai susijusios su iniciatyvoje numatytomis veiklomis, pagrįstos iniciatyvos įgyvendinimo eiga ir planu, išlaidų pobūdžiu ir kiekiu, būtinos iniciatyvai įgyvendinti, taip pat patirtos bei apmokėtos pareiškėjo iniciatyvos veiklų vykdymo laikotarpiu.

34. Tinkamos finansuoti iniciatyvos išlaidos:

34.1. iniciatyvai įgyvendinti reikalingoms priemonėms, įrangai, prekėms ir reikmenims  įsigyti;

34.2. transporto išlaidoms (degalams, tepalams, viešojo transporto bilietai;

34.3. kanceliarinėms prekėms įsigyti;

34.4. išlaidos autoriniams atlyginimams (pagal autorines sutartis) ir atlygiui už suteiktas paslaugas (pagal atlygintinų paslaugų teikimo sutartis);

34.5. išlaidos iniciatyvos dalyviams maitinti (ne daugiau kaip 8 Eur per dieną vienam asmeniui, jeigu planuojamų veiklų trukmė ne trumpesnė kaip 4 valandos);

34.6. kitos tinkamos finansuoti išlaidos, reikalingos iniciatyvai įgyvendinti.

35. Netinkamos finansuoti išlaidos:

35.1. išlaidos, tiesiogiai nesusijusios su iniciatyvos įgyvendinimu ar nebuvo įtrauktos į iniciatyvos sąmatą;

35.2. įsiskolinimams padengti;

35.3. pastatų statybai, rekonstrukcijai, kapitaliniam ir einamajam remontui bei pastatų draudimui;

35.4. išperkamajai nuomai;

35.5. kurių tikslas – atostogos ir (ar) turizmas;

35.6. ilgalaikio materialiojo turto, kurio vertė 500 Eur ir didesnė, kaip tai reglamentuoja Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. birželio 10 d. nutarimas Nr. 564 „Dėl minimalios ilgalaikio materialiojo turto vertės nustatymo ir ilgalaikio turto nusidėvėjimo (amortizacijos) minimalių ir maksimalių ekonominių normatyvų viešojo sektoriaus subjektams patvirtinimo“, įsigijimo išlaidos.

36. Norėdamas patikslinti sąmatą, pareiškėjas turi pateikti Savivaldybės jaunimo reikalų koordinatoriui pagrįstą prašymą tikslinti iniciatyvos išlaidų sąmatą, nurodant iš kokios į kokią veiklos plano priemonę bus perkeltos lėšos ir pridėti lyginamąjį tikslinamų išlaidų sąmatos projektą. Pareiškėjas gali teikti prašymą tikslinti sąmatą tik dėl nepatirtų išlaidų.

37. Jaunimo reikalų koordinatorius per 5 darbo dienas nuo prašymo gavimo dienos išanalizuoja sąmatos projektą (jo atitikimą veiklos planui, ar bus pasiekti iniciatyvos tikslai ir uždaviniai) ir priima sprendimą dėl sąmatos tikslinimo ir apie tai informuoja pareiškėją žodžiu ar elektroniniu paštu.

38. Nepanaudotos iniciatyvai įgyvendinti skirtos lėšos grąžinamos į Savivaldybės administracijos sąskaitą per 5 darbo dienas nuo iniciatyvos įgyvendinimo, bet ne vėliau kaip iki einamųjų metų gruodžio 23 d.

 

VI SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ IR ATSISKAITYMAS

 

39. Už paraiškoje pateiktų duomenų teisingumą atsako teikėjas.

40. Už iniciatyvos įgyvendinimą atsako vadovas ir vykdytojai.

41. Lėšas turi panaudoti pagal paraiškoje pateiktą planą.

42. Už kiekvieną ketvirtį, ne vėliau kaip ketvirčiui pasibaigus per 3 darbo dienas, iniciatyvos vykdytojai turi pateikti ketvirčio ataskaitas, o įvykdžius sutarties įsipareigojimus, per 15 kalendorinių dienų, bet ne vėliau kaip iki einamųjų biudžetinių metų gruodžio 23 d. – su lydraščiu Savivaldybės administracijai pateikti programos ataskaitą (7 priedas) ir biudžetinių lėšų panaudojimo ataskaitą:

42.1. biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaita pateikiama sutrumpinta forma, ji pildoma eurais ir euro centais, praleidžiant tuščias eilutes;

42.2. biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaita pateikiama su dokumentų, patvirtinančių iniciatyvos išlaidas (sąskaitos faktūros, prekių (paslaugų) pirkimo kvitų kopijos, sutartys, kelionės lapai, žiniaraščiai ir kt. bei mokėjimą įrodantys dokumentai (banko išrašai, čekiai ir kt.)) sąrašu (8 priedas). Esant poreikiui iniciatyvos vykdytojai turi leisti susipažinti su dokumentų, patvirtinančių iniciatyvos išlaidas, originalais arba pateikti šių dokumentų kopijas.

43. Iniciatyvos vykdytojai dokumentus patvirtinančius iniciatyvos išlaidas turi saugoti 5 metus po programos įgyvendinimo.

44. Iniciatyvos vykdytojai už skirtų tikslinių lėšų naudojimą ne pagal paskirtį atsako teisės aktų nustatyta tvarka.

 

VII SKYRIUS

INICIATYVOS PRIEŽIŪROS IR KONTROLĖS VYKDYMAS

 

45. Vykdant iniciatyvos įgyvendinimo priežiūrą bei kontrolę siekiama šių tikslų:

45.1. patikrinti iniciatyvos vykdytojų gautų Savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo tikslingumą;

45.2. patikrinti, kaip laikomasi iniciatyvos veiklos plano;

45.3. patikrinti finansavimo konkurso apraše, biudžeto lėšų naudojimo sutartyse numatytų įsipareigojimų vykdymą;

45.4. teikti pastabas, rekomendacijas, apibendrintą analizę dėl iniciatyvos vykdymo.

46.    Iniciatyvų priežiūra ir kontrolė atliekama tikrinant iniciatyvų įgyvendinimą pagal pateiktą paraišką. Susitikimo su iniciatyvos vykdytojais metu Savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatorius užpildo Raseinių rajono savivaldybės biudžeto lėšų panaudojimo jaunimo socialinių ir pilietinių iniciatyvų veiklos ir turinio tikrinimo formą (9 priedas).

47. Priežiūra ir kontrolė atliekama visų iniciatyvų, kurios finansuojamos iš Savivaldybės biudžeto lėšų, skirtų iš Švietimo pažangos ir jaunimo užimtumo programos Raseinių rajono jaunimo organizacijų ir neformalių grupių projektų finansavimo priemonės.

48. Iniciatyvos vykdytojai apie numatomą atlikti veiklos turinio tikrinimą informuojami raštu arba žodžiu likus 2 darbo dienoms iki susitikimo.

49. Administracijos darbuotojas, atlikęs iniciatyvų veiklos ir turinio analizę, pateikia apibendrintas išvadas Savivaldybės administracijos direktoriui.

 

VIII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

50. Skyrus finansavimą pareiškėjo pateiktai iniciatyvai, pareiškėjas įsipareigoja viešinti vykdomą iniciatyvą. Viešindamas iniciatyvą, pareiškėjas turi nepažeisti viešosios tvarkos ir laikytis teisės aktų nustatytos tvarkos bei nurodyti, kad iniciatyvai lėšų skyrė Savivaldybė.

51. Už informacijos ir su iniciatyva bei jos įgyvendinimu susijusių duomenų tikslumą, teisėtumą, gautų lėšų buhalterinės apskaitos tvarkymą atsako pareiškėjas. Dokumentus, susijusius su iniciatyvos bei jos įgyvendinimu (paraiška, buhalterinės apskaitos dokumentai ir kt.), pareiškėjas privalo tvarkyti ir saugoti dokumentų tvarkymą ir saugojimą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka, taip pat Savivaldybės administracijos reikalavimu pateikti konkursui pateiktų dokumentų bei su iniciatyvos įgyvendinimu susijusių dokumentų originalus ir (ar) jų patvirtintas kopijas.

52. Savivaldybės administracija neprisiima atsakomybės, jei dėl iniciatyvoje nurodytų klaidingų pareiškėjo kontaktinių duomenų (adreso, telefono, elektroninio pašto adreso ir kt.), pareiškėjas negauna laiškų arba su juo negalima susisiekti kitu būdu.

53. Paraiškos, iniciatyvų vertinimo anketos ir kiti su konkurso organizavimu ir iniciatyvų įgyvendinimu susiję dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

54. Savivaldybės administracijos veiksmai ir neveikimas, Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimas dėl lėšų skyrimo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

55. Šis Jaunimo organizacijų ir neformalių jaunimo grupių teikiamų socialinių ir pilietinių iniciatyvų finansavimo konkurso organizavimo tvarkos aprašas gali būti keičiamas ar naikinamas Raseinių rajono savivaldybės tarybos sprendimu.

 

_________________________