h

ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL SOCIALINIO darbo su socialinės rizikos šeimomis  tVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2014 m. gruodžio 29 d. Nr. A1-1623

Šilutė

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi, 4 dalies 1 ir 2 punktais:

1. T v i r t i n u Socialinio darbo su socialinės rizikos šeimomis tvarkos aprašą (pridedama);

2. P a v e d u pasirašytinai supažindinti su šiuo įsakymu seniūnijų seniūnams – seniūnijų socialinius darbuotojus darbui su socialinės rizikos šeimomis.

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                      Sigitas Šeputis


 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

 

 

ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

SOCIALINIO DARBO SU SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMOMIS TVARKOS APRAŠAS 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Socialinio darbo su socialinės rizikos šeimomis tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja darbo su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus organizavimą ir vykdymą, socialinių paslaugų joms teikimą Šilutės rajono savivaldybėje. 

2. Aprašo tikslas – atkurti, ugdyti, palaikyti ir stiprinti socialinės rizikos šeimos socialinius įgūdžius bendraujant ir bendradarbiaujant šeimoje ir už jos ribų, įveikiant krizines situacijas, savarankiškai priimant sprendimus ir užtikrinant visapusišką vaikų poreikių tenkinimą bei jų asmenybės ugdymą. Teikiant socialines paslaugas socialinės rizikos šeimai, turi būti užtikrinamas socialinių paslaugų teikimas ir vaikams

3. Socialinės rizikos šeima – tai šeima, kurioje auga vaikų iki 18 metų ir kurioje bent vienas iš tėvų piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, yra priklausomas nuo azartinių lošimų, dėl socialinių įgūdžių stokos nemoka ar negali tinkamai prižiūrėti vaikų, naudoja prieš juos psichologinę, fizinę ar seksualinę prievartą, gaunamą valstybės paramą panaudoja ne šeimos interesams ir todėl iškyla pavojus vaikų fiziniam, protiniam, dvasiniam, doroviniam vystymuisi bei saugumui.

4. Socialinės rizikos šeimai priskiriama ir šeima, kurios vaikui įstatymų nustatyta tvarka yra nustatyta laikinoji globa (rūpyba)

5. Kitos šiame Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

 

II. SOCIALINIŲ PASLAUGŲ TEIKĖJŲ PAREIGOS, ATSAKOMYBĖ IR FUNKCIJOS

6. Šiame Apraše numatytos socialinės paslaugos teikiamos šeimoms, kurios yra įrašytos į Šilutės rajono savivaldybės socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitą (toliau – Apskaita).  

7. Socialines paslaugas socialinės rizikos šeimoms (toliau – šeima) teikia bei jų socialinę priežiūrą vykdo Šilutės rajono savivaldybės administracijos seniūnijose dirbantys socialiniai darbuotojai, kurių pareigybės aprašyme numatytas darbas su socialinės rizikos šeimomis, auginančiomis vaikus  (toliau – socialiniai darbuotojai).

8.  Socialines paslaugas šeimai socialiniai darbuotojai teikia darbo dienomis ir darbo valandomis, bet, esant reikalui ir suderinus su seniūnu, galima teikti socialines paslaugas ir kitu ne darbo laiku. Darbas poilsio metu kompensuojamas teisės aktų nustatyta tvarka.

9. Socialinis darbuotojas savo darbe privalo vadovautis Lietuvos Respublikos Konstitucija, įstatymais ir kitais teisės aktais, laikytis Lietuvos socialinių darbuotojų etikos kodekso, gebėti efektyviai panaudoti turimas žinias, pasitelkti vertybes ir įgūdžius, organizuoti socialinio darbo procesą su šeima, nustatant ir įvertinant socialinius poreikius ir socialines problemas, planuoti ir organizuoti savo veiklą.

10. Socialiniai darbuotojai neturi teisės atskleisti konfidencialios informacijos tretiesiems asmenims apie paslaugų gavėją be jo sutikimo, išskyrus atvejus, kuriuos numato įstatymai.

11. Socialiniai darbuotojai privalo oriai ir sąžiningai atlikti socialinio darbuotojo pareigas, būti objektyvūs ir nepriklausomi, saugoti profesines paslaptis, nuolat gilinti profesines žinias.

12. Socialiniai darbuotojai darbo vietoje privalo turėti darbuotojo pažymėjimą.

13. Įtarus, kad lankytis šeimoje gali būti nesaugu, socialinis darbuotojas vyksta į šeimą su kitu specialistu ar pareigūnu.

14. Socialinio darbuotojo funkcijos:

14.1. Informuoti – teikti reikalingą informaciją apie socialinę pagalbą asmeniui (šeimai).

14.2.     Konsultuoti – kartu su asmeniu analizuoti asmens (šeimos) probleminę situaciją ir ieškoti veiksmingų problemos sprendimo būdų.

14.3.    Tarpininkauti ir atstovauti – teikti pagalbą asmeniui (šeimai), sprendžiant įvairias asmens (šeimos)  problemas (teisines, sveikatos, ūkines, buitines, tvarkant dokumentus, mokant mokesčius, užrašant pas specialistus, organizuojant ūkio darbus ir kt.), tarpininkauti tarp asmens (šeimos) ir jo aplinkos (kitų institucijų, specialistų, asmenų).

14.4. Ugdyti ir palaikyti kasdieninio asmens (šeimos) gyvenimo įgūdžius – planuojant ir atliekant namų ruošos darbus, prižiūrint vaikus, bendraujant ir panašiai.

14.5. Ugdyti darbinius įgūdžius – padėti savarankiškai susitvarkyti patalpas, aplinką, planuoti atlikti šiuos darbus.

14.6. Telkti pedagogus, socialinius pedagogus,  psichologus ir  kitus specialistus darbui su socialinės rizikos šeimomis.

14.7. Bendradarbiauti su Savivaldybės administracijos Socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos skyriais, socialinių paslaugų, ugdymo ir švietimo, sveikatos priežiūros ir gydymo bei teisėsaugos įstaigomis ir kitomis įstaigomis bei fiziniais ar juridiniais asmenimis.

14.8.    Skatinti šeimas kreiptis teisinės pagalbos dėl tėvystės vaikui nustatymo, išlaikymo priteisimo, santuokos, ištuokos ir kitų juridinių faktų nustatymo.

14.9. Padėti šeimai tikslingai panaudoti išmokas – pagalba planuojant ir tvarkant pinigų apskaitą, apsiperkant ir mokant mokesčius (Susitarimo dėl pagalbos paskirstant šeimos pajamas (6 priedas)). Socialiniam darbuotojui nustačius, kad Susitarimo paskirstant šeimos pajamas nepakanka – surašo šeimos buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą  (8 priedas) ir informuoja Socialinės paramos skyrių dėl išmokų mokėjimo būdo nepinigine forma pagal Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. spalio 28 d. įsakymu Nr. A1-1138 patvirtintą Išmokų teikimo asmenims, patyrusiems socialinę riziką tvarkos aprašą.

14.10. Organizuoti intensyvios krizių įveikimo pagalbos suteikimą šeimai, vaikui atsidūrus krizinėje  situacijoje.

14.11. Dirbti intensyvų socialinį darbą su šeima, kurios vaikams nustatyta laikina globa, siekiant juos grąžinti biologinei šeimai bei palaikyti ryšį su vaiko globėjais (rūpintojais).

14.12.  Teikti kitas paslaugas, būtinas socialinių įgūdžių ugdymui ir palaikymui.

14.13 Vertinti šeimai teikiamų socialinių paslaugų veiksmingumą ir efektyvumą bei rinkti ir kaupti informaciją, ataskaitas, kitus dokumentus apie šeimos problemas ir jų socialinę aplinką šeimos byloje, kurioje kaupiama informacija apie šeimą.

14.14. Siūlyti šeimą, auginančią vaikus, įtraukti į Apskaitą – gavus informaciją  iš mokyklos, bendruomenės, kaimynų ir kt. apie tai, kad auginančioje vaikus šeimoje, kuri nėra įtraukta į Apskaitą ir nustačius (surinkus informaciją), kad yra pagrindas šeimą įtraukti į Apskaitą – ir pridėti tai pagrindžiančius dokumentus: Seniūnijos siūlymą, Atvejo aprašymą (4 priedas), šeimos buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą (8 priedas), medicinos, mokymosi, teisėsaugos institucijų, kitų juridinių ar fizinių ar asmenų gautą informaciją apie vaiko teisių pažeidimus šeimoje ir panašiai.

 

III. DARBO SU SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMOMIS ORGANIZAVIMAS

IR VYKDYMAS

 

15. Savivaldybės administracijos direktoriui priėmus įsakymą dėl šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų apskaitą, Vaiko teisių apsaugos skyrius ne vėliau kaip per 5 kalendorines dienas raštu apie tai informuoja Socialinės paramos skyrių, seniūniją, šeimą.

15.1. Išimtinais atvejais, siekiant skubiai užtikrinti vaiko teisių interesus, Vaiko teisių apsaugos skyriaus raštišku prašymu, gali būti pradėtos teikti šeimai ir vaikui socialinės paslaugos, dar tik rengiant dokumentus dėl šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų apskaitą.

16. Socialinis darbuotojas ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo iš Vaiko teisių apsaugos skyriaus gautos raštiškos informacijos apie šeimos įtraukimą į Apskaitą aplanko šeimą, ir, priima Prašymą-paraišką socialinėms paslaugoms gauti (SP-8).

16.1. Socialinis darbuotojas, vadovaudamasis Savivaldybės tarybos 2014 m. liepos 3 d. sprendimu Nr. T1-2141 patvirtintu Socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašu, Asmens (šeimos) socialinės priežiūros paslaugų poreikį nustato, suformuoja bylą, užpildo: Šeimos kortelę (1 priedas), Individualaus pagalbos  šeimai veiksmų planą (2 priedas), Darbo su šeima eigos aprašymą (3 priedas), šeimos buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą (8 priedas) ir per 14 kalendorinių dienų nuo Prašymo-paraiškos priėmimo dienos – pateikia Socialinės paramos skyriui.

17. Socialinės paramos skyrius raštu informuoja šeimą bei raštu arba el. p. seniūniją ir Vaiko teisių apsaugos skyrių apie priimtą sprendimą dėl socialinių paslaugų ir specialiosios pagalbos priemonių šeimai skyrimo.

18. Socialinis darbuotojas, padėdamas šeimai spręsti socialines problemas, šeimoje lankosi pagal poreikį, bet ne rečiau kaip: du kartus kartą per savaitę – Sunkios rizikos šeimoje, kartą per savaitę – Vidutinės rizikos šeimoje, kartą per dvi savaites – Lengvos rizikos šeimoje.

18.1. Socialinės priežiūros paslaugų teikimo metu paaiškėjus, kad vaikui reikalingas ugdymas ikimokyklinio ugdymo įstaigoje – socialinis darbuotojas tarpininkauja šeimai pateikiant reikalingus dokumentus Savivaldybės administracijos Švietimo skyriui dėl vaiko patekimo į švietimo įstaigą.

19. Socialinės priežiūros paslaugų teikimui naudoti reikalingų blankų formas:

19.1. Šeimos kortelės (1 priedas);

19.2. Individualus pagalbos šeimai veiksmų plano (2 priedas);

19.3. Darbo su šeima eigos aprašymo (3 priedas);

19.4. Atvejo aprašymo (4 priedas);

19.5. Informacijos apie šeimą ir jai teikiamą pagalbą (5 priedas);

19.6. Susitarimo dėl pagalbos paskirstant šeimos pajamas (6 priedas);

19.7. Individualaus pagalbos šeimai veiksmų plano įvykdymo (7 priedas);

19.8. Socialinės rizikos šeimos, auginančios vaikus, buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo akto (8 priedas);

19.9. Atstumų kilometrais nuo teikėjo darbo vietos iki socialinės priežiūros paslaugų gavėjo gyvenamosios vietos (9 priedas);

19.10. Statistinių duomenų apie išmokų naudojimą pagal paskirtį (10 priedas).

19.11. Pakartotinio aplankymo akto (11 priedas).

20. Socialinis darbuotojas vertina šeimos pokyčius, fiksuoja pozityvius ir negatyvius pokyčius šeimoje, ir, esant poreikiui, koreguoja darbo su šeima veiklą, renka papildomą informaciją apie šeimą remdamasis vidiniais (seniūnijos, Socialinės paramos, Vaiko teisių apsaugos skyrių ir kt.) ir išoriniais (ugdymo, sveikatos priežiūros įstaigų, policijos pareigūnų, giminaičių ir kt.) šaltiniais.

21. Socialinis darbuotojas, socialinių paslaugų šeimai teikimo metu (netrumpiau kaip 3 mėnesius), kai šeimoje nefiksuojama jokių socialinės situacijos pagerėjimo požymių ar šeimos nariai nevykdo Individualaus pagalbos šeimai veiksmų plane (2 priedas) numatytų įsipareigojimų, organizuoja Atvejo peržiūrą (pasitarimą), pasikviesdamas bendradarbiaujančių institucijų atstovus. Pasitarimas protokoluojamas.

21.1. Atvejo peržiūra gali vykti Vaiko teisių apsaugos skyriuje, šeimos gyvenamojoje vietoje, vaiko mokymosi vietoje, seniūnijoje bei pagal poreikį ir kitur. Atvejo aprašymo formą pildo socialinis darbuotojas ir visais atvejais pateikia: el. paštu – Socialinės paramos skyriui, raštu – Vaiko teisių apsaugos skyriui.

22. Socialinis darbuotojas, darbo laiku gavęs informaciją apie tėvų ar kito teisėto vaiko atstovo smurtavimą prieš vaiką ar kitokį piktnaudžiavimą tėvų valdžia ir dėl to kylančią realią grėsmę vaiko sveikatai ar gyvybei arba tėvų ar kitų artimųjų be priežiūros paliktą vaiką ir dėl to kylantį pavojų vaiko sveikatai ir saugumui ar vaiką, rastą be priežiūros, nedelsdamas informuoja Vaiko teisių apsaugos skyrių ir pagal situaciją kitas reikiamas tarnybas (policiją, greitąją pagalbą ir pan.).

22.1. Tuo atveju, kai šeimai paskiriamos Šilutės socialinių paslaugų centro teikiamos socialinės priežiūros paslaugos, socialinės priežiūros paslaugų teikimas  sustabdomas seniūnijos (įstaigos), teikiančios socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas, teikimu. Sprendimas dėl šeimai socialinių paslaugų sustabdymo priimamas Skyriaus vedėjo įsakymu, kuris yra išsiunčiamas Vaiko teisių apsaugos skyriui, seniūnijai.

22.2. Siekiant užtikrinti šeimai socialinių paslaugų teikimo perimamumą bei tęstinumą – seniūnijos socialinis darbuotojas, teikiantis socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugas šeimai, bendradarbiauja su Šilutės socialinių paslaugų centro darbuotojais.

22.3. Jei Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu pakeistas šeimos piniginės socialinės paramos mokėjimo būdas – seniūnijos socialinis darbuotojas skirtas išmokas (išmokų likutį) perduoda Šilutės socialinių paslaugų centro atsakingam darbuotojui. Surašomas pinigų perdavimo aktas.

22.4. Vaiko teisių ar Socialinės paramos skyriaus prašymu – Šilutės socialinių paslaugų centro atsakingi specialistai privalo teikti raštišką informaciją, susijusią su Šilutės socialinių paslaugų centro socialinės priežiūros paslaugų teikimu

22.5. Per 5 darbo dienas nuo Skyriaus vedėjo įsakymo dėl Šilutės socialinių paslaugų centro socialinės priežiūros paslaugų teikimo nutraukimo pasirašymo dienos – Socialinės paramos skyrius informuoja seniūniją, Vaiko teisių apsaugos skyrių apie socialinės priežiūros paslaugų šeimai teikimo nutraukimą.

22.6. Seniūnija, gavus  Skyriaus vedėjo įsakymo dėl Šilutės socialinių paslaugų centro socialinės priežiūros paslaugų teikimo nutraukimo kopiją, atnaujina socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugų teikimą šeimai. 

22.7. Nutraukus šeimai Šilutės socialinių paslaugų centro socialinės priežiūros paslaugų teikimą – Skyriaus vedėjo įsakymas dėl šeimai socialinių paslaugų sustabdymo netenka galios.

23. Socialinis darbuotojas, įvertinęs šeimos situaciją bei teigiamus pasikeitimus šeimoje, pateikia siūlymą dėl šeimos išbraukimo iš Apskaitos ir konkrečius argumentus bei juos patvirtinančius faktus, užpildydamas reikalingus dokumentus: Seniūno teikimą, šeimos buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą, medicinos, mokymosi, teisėsaugos institucijų, kitų juridinių ar fizinių ar asmenų gautą informaciją apie teigiamus pasikeitimus ir panašiai.

24. Šeima išbraukiama iš Apskaitos Administracijos direktoriaus įsakymu, Vaiko teisių apsaugos skyriaus teikimu. Vaiko teisių apsaugos skyrius per 7 dienas nuo Administracijos direktoriaus įsakymo priėmimo – raštu informuoja seniūniją, Socialinės paramos skyrių ir šeimą apie šeimos išbraukimą iš socialinės rizikos šeimų apskaitos.

25. Šeimai iš vienos seniūnijos persikėlus gyventi į kitą, socialinis darbuotojas suformuotą šeimai teikiamų socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo paslaugų bylą perduoda šeimos naujos gyvenamosios vietos seniūnijos socialiniam darbuotojui tik šeimai persikėlus. 

25.1. Apie socialinės rizikos šeimos persikėlimą iš vienos seniūnijos į kitą raštu informuojamas Socialinės paramos ir Vaiko teisių apsaugos skyriai. Jei yra šeimai skirtų išmokų likutis, surašomas pinigų perdavimo aktas.

25.2. Šeimai išvykus gyventi į kitą savivaldybę ar į užsienio valstybę, socialinis darbuotojas apie tai raštu, nurodydamas šeimos adresą, informuoja Vaiko teisių apsaugos skyrių.

 

IV. SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

26. Šeima turi teisę į informacijos ir dokumentų apie šeimą konfidencialumą.

27. Suaugę šeimos nariai privalo teikti socialiniams darbuotojams informaciją, susijusią su šeimos socialinių paslaugų poreikio vertinimu ir atsakyti už pateikiamų vertinti duomenų tikrumą bei informacijos teisingumą.

28. Šeima turi teisę įstatymų nustatyta tvarka skųsti įsakymus dėl jos įrašymo ar išbraukimo iš socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus, apskaitos bei sprendimus dėl socialinių paslaugų skyrimo.

29. Šeimos nariai turi teisę susipažinti su savo šeimos byloje sukaupta informacija, išskyrus atvejus, kai informacijos atskleidimas gali pakenkti šeimos narių saugumui ar vaikų interesams.

 

V.  ATSISKAITYMAS IR KONTROLĖ

 

30. Socialinis darbuotojas (suderinęs su seniūnu arba įstaigos vadovu):

30.1. nuolatos, bet ne rečiau kaip du kartus per metus (iki 07.15 ir iki 01.15) raštu pateikia VTAS ir elektroniniu paštu Socialinės paramos skyriui – Šeimos kortelę (1 priedas) ir Informaciją apie šeimą ir jai teikiamą pagalbą (5 priedas).

30.2. elektroniniu paštu pateikia Socialinės paramos skyriui seniūnijos išvados kopiją ir raštu pateikia Vaiko teisių apsaugos skyriui seniūnijos išvadą ir visas šeimos byloje esančias dokumentų kopijas: kai priimamas sprendimas kreiptis į teismą dėl tėvų valdžios apribojimo, kai sprendžiamas klausimas dėl vaiko/ų globos (rūpybos) nustatymo tikslingumo, kai sprendžiamas klausimas dėl vaiko/ų globos (rūpybos) panaikinimo ir jų grąžinimo į šeimą, kai sprendžiamas klausimas dėl naujagimio atidavimo/neatidavimo į šeimą ir kitais nenumatytais atvejais.

31. Esant poreikiui, Socialinės paramos ar Vaiko teisių apsaugos skyrius gali pareikalauti ir kitų dokumentų, informacijos, susijusios su socialinių paslaugų šeimai teikimu. 

32. Seniūnija užtikrina socialinio darbo su šeimomis tęstinumą socialinio darbuotojo atostogų metu, jo ligos, komandiruotės ir kitais atvejais.

33. Už socialinių paslaugų šeimai planavimą, organizavimo administravimą ir priežiūrą bei kontrolę yra atsakingi seniūnai ir Socialinės paramos skyrius.

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

34. Duomenys apie socialinių paslaugų skyrimą, pakeitimą ir nutraukimą šeimoms vedami į socialinės paramos informacinę sistemą SPIS.

35. Darbe su socialinės rizikos šeimomis socialiniai darbuotojai vadovaujasi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2003 m. gruodžio 17 d. įsakymu Nr. A1-207 patvirtintomis Darbo su socialinės rizikos šeimomis metodinėmis rekomendacijomis ir šio Aprašo nuostatomis.

36. Skundų dėl teikiamų paslaugų kokybės nagrinėjimą organizuoja Savivaldybės administracijos direktorius arba jo įgaliotas asmuo.

37. Šio Aprašo įgyvendinimo kontrolę vykdo Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius.

38. Šis Aprašas gali būti keičiamas ar papildomas pasikeitus teisės aktams ar Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus iniciatyva.

 

_______________________________________

 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

1 priedas

 

ŠEIMOS KORTELĖ

20....... m. .................... ...... d.

(pildymo data)

Šeimos sudėtis:

Giminystės ryšys

Vardas, pavardė

Asmens kodas /

gimimo data

Užimtumas / suaugusių šeimos narių išsilavinimas

Darbovietė /

mokykla

Kitos įstaigos, organizacijos, specialistai, kurie padeda šeimai, kokią pagalbą teikia (-ė), periodiškumas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kiti asmenys, gyvenantys kartu su šeima:

Vardas, pavardė

Ryšys

Gimimo data

Užimtumas

Pastabos

 

 

 

 

 

 

Šeimos adresas (deklaruota gyvenamoji vieta, faktinė gyvenamoji vieta), tel. Nr.:

 

Šeimos finansinė padėtis:

Šeimos pragyvenimo šaltiniai:

Pastabos:

Skolos:

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gyvenimo sąlygos:

Šeimos narių sveikata:

Kitos problemos:

 

 

 

Šeimos rizikos lygis:

Rizikos lygis

Sunkios rizikos šeima

Vidutinės rizikos šeima

Lengvos rizikos šeima

 

 

 

 

Šeimos įrašymo į socialinės rizikos šeimų sąrašą data:

 

Priežastys, dėl kurios šeima priskirta socialinės rizikos grupei:

Artimieji, draugai, kt. asmenys, su kuriais šeima palaiko ryšį:

Giminės, draugai kt. artimi asmenys, su kuriais ryšys nutrūkęs:

Kita reikšminga informacija apie šeimą:

Šeimai nustatytas paslaugų poreikis ir planuojamos teikti paslaugos:

 

Socialinė darbuotoja

darbui su socialinės rizikos šeimomis _______________                  ____________________________

(parašas) (vardas ir pavardė)

 

 

Šeima išbraukta iš socialinės rizikos šeimų sąrašo (sprendimo data, išbraukimo priežastys): ...........................................................................................

......................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................................

 

Ar šeimai būtinos paslaugos, pagalba po išbraukimo? Jei taip, tai kokios?

 

Tolimesni veiksmai:

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

2 priedas

 

Individualus pagalbos ______________________________ šeimai veiksmų planas

 

20.... m. ...................... ........ d.

(pildymo data)

 

Šį Individualų pagalbos šeimai veiksmų planą (toliau – Planas) sudarė:

Kliento (-ų) vardas (-ai), pavardė (-ės) _______________________________________________

Adresas (susitarimo sudarymo dieną):________________________________________________

Socialinis darbuotojas ____________________________________________________________

 

1. Plano įgyvendinimo trukmė/Įvykdymo terminas: ___________________________________ .

2. Problemos (-ų) pristatymas ir apibrėžimas (socialinio darbuotojo nuomonė):

2.1 Svarbiausios problemos (išvardinti):

2.2. Šalutinės problemos (išvardinti):

2.3. Pozityvieji faktai (išvardinti):

2.4. Negatyvieji faktai (išvardinti):

2.5. Suaugusio (-ų) šeimos nario (-ų) ir vaiko (-ų) suvokimas apie problemą (-as) ) (aprašyti):

2.5.1.

2.5.2.

3. Problemų sprendimo priemonės (išvardinti):

3.1. Informavimas ir konsultavimas (aprašyti):

3.2. Tarpininkavimas (aprašyti):

3.2. Bendradarbiavimas (įstaigos, organizacijos ar kt. dalyvaujančios problemų sprendime):

3.3. Kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (aprašyti):

3.4. Dėl įsipareigojimų vykdymo - raštiškų susitarimų tarp socialinio darbuotojo ir kliento sudarymas (nurodyti):

Tikslas:

Eil. Nr.

Uždavinys (-iai)

Įvykdymo terminas

1.

 

 

2.

 

 

 

3.5. Kitos priemonės  (išvardinti): ____________________________________________________

________________________________________________________________________________

Plano peržiūrėjimo ir pervertinimo data: ____________________________________________

Šis planas papildomas (data): ______________________________________________________

Dėl: ____________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Planą sudarė:

 

Šeimos atstovas (-ai)                 _________________             _______________________________                                                                             (parašas)                                                                                                   (vardas, pavardė)

Socialinis darbuotojas                ______________ _____________________________

(parašas) (vardas, pavardė)


 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

3 priedas

 

 

Darbo su šeima eigos aprašymas

Laikotarpis nuo 20 ___m.                  d. iki 20___m.____________d.

Data

Socialinio darbuotojo ir kliento veiksmai

 

Užfiksuoti pokyčiai (teigiami, neigiami)

 

Tolimesni veiksmai

 

Kita informacija

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pokyčių analizė per mėnesį:

Tolimesni veiksmai ateinantį mėnesį:  

Socialinė darbuotoja (darbui su socialinės rizikos šeimomis) __________________________

(vardas, pavardė, parašas)             

 


 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

4 priedas

 

 

ATVEJO APRAŠYMAS

20... m. .................  ..... d.

Klientas: ________________________________________________________________________________

Susitikimo data: __________________________________________________________________

Susitikimo vieta: __________________________________________________________________

Atvejo aprašymas: ________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Išvados ir rekomendacijos: _________________________________________________________

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Socialinis darbuotojas ______________________________

(vardas, pavardė, parašas)

 


 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

5 priedas

 

 

 

INFORMACIJA

APIE ŠEIMĄ IR JAI TEIKIAMĄ PAGALBĄ

 

20.... m. metų ....... pusmetis

 

1. Šeima:

· Motina (pamotė, globėja):_______________________________________________

· Tėvas (patėvis, globėjas):_______________________________________________

· Vaikai (įvaikiai, globojami vaikai):________________________________________

2. Kiti svarbūs šeimai asmenys (močiutė, senelis, teta, dėdė ir pan.)______________________

3. Šeimos gyvenamoji vieta:_____________________________________________________

4. Šeimos rizikos laipsnis:_______________________________________________________

5. Problemos:_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

6. Socialinio darbo šeimoje tikslas:________________________________________________

7. Teiktos (teikiamos) ar organizuotos (organizuojamos) socialinės paslaugos ir šeimos dalyvavimas veiklose:

 

SUTEIKTOS PASLAUGOS

SUAUGUSIEMS ŠEIMOS NARIAMS

(teikimo dažnumas)

VAIKAMS

(teikimo dažnumas)

Pastabos

 

BENDROSIOS SOCIALINĖS PASLAUGOS

Informavimas

 

 

 

Konsultavimas

 

 

 

Tarpininkavimas ir atstovavimas

 

 

 

Maitinimo organizavimas (labdara, maisto paketai)

 

 

 

Aprūpinimas būtiniausiais drabužiais ir avalyne

 

 

 

Transporto organizavimas

 

 

 

Sociokultūrinės paslaugos (laisvalaikis, sportas)

 

 

 

Asmens higienos (skalbimo, dušo) paslaugų organizavimas

 

 

 

Lydėjimas į įvairias įstaigas

 

 

 

Kitos (įrašykite)

 

 

 

SPECIALIOSIOS SOCIALINĖS PASLAUGOS (SOCIALINIŲ ĮGŪDŽIŲ UGDYMAS IR PALAIKYMAS)

Kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (pagalba buityje ir namų ruošoje, apsiperkant, mokant mokesčius, prižiūrint vaikus, bendravimas ir kt.)

 

 

 

Darbinių įgūdžių ugdymas (siuvimas, mezgimas, dailės dirbiniai, keramika ir kt.)

 

 

 

Psichologinės / psichoterapinės pagalbos organizavimas

 

 

 

Socialinė priežiūra vaikų dienos centre

 

 

 

Kitos (įrašykite)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8. Pokyčiai šeimoje:

8.1. Teigiami pokyčiai__________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

8.2. Išlieka neigiama_____________________________________________________________

_____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Išvada:______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Socialinis darbuotojas ___________________________________

(vardas, pavardė, parašas)

 

 


 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

6 priedas

 

 

 

 

SUSITARIMAS DĖL PAGALBOS PASKIRSTANT ŠEIMOS PAJAMAS

20.... m. ............................ ..... d.

Aš, .......................................................................................................................................................,

(vardas, pavardė, gimimo data ar asmens kodas)

gyvenantis (-i).......................................................................................................................................,

(adresas)

sutinku, kad socialinis darbuotojas .......................................................................................................

(vardas, pavardė)

tarpininkautų bei padėtų man paskirstant gaunamas pajamas.

 

................................

(parašas)

Eil. Nr.

Data

Suma

Pinigų panaudojimo tikslas (maistui, drabužiams, buitinėms prekėms, mokesčiams ir pan.)

Išlaidos

Pinigų likutis

Kliento parašas

Socialinio darbuotojo parašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

................................................................................................................................................................ (socialinio darbuotojo vardas, pavardė, parašas, data)

 


 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

7 priedas

 

Individualaus pagalbos ______________________________ šeimai veiksmų plano įvykdymo

 

išsikelto tikslo ir uždavinių įgyvendinimas / neįgyvendinimas:

 

Nr. 

Individualaus pagalbos  šeimai veiksmų plane išsikeltas

Tikslas:

 

Uždaviniai

Įvykdė

Neįvykdė

Priežastys, jei nepavyko įvykdyti

Socialinio darbuotojo veiksmai

1.

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

Išvados: _______________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Šeimos atstovas (-ai) ______________ _______________________

(parašas) (vardas, pavardė)

______________ ______________________

(parašas) (vardas, pavardė)

Socialinis darbuotojas ______________ ______________________

(parašas) (vardas, pavardė)

 

 


 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

8 priedas

 

 

 

ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

_________________ SENIŪNIJOS

 

SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMOS, AUGINANČIOS VAIKUS,

BUITIES IR GYVENIMO SĄLYGŲ PATIKRINIMO AKTAS

20___  m. _________ d.

Šilutė

 

 

 

I. DUOMENYS APIE SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMOS, auginančios vaikus,  NARIUS

 

 

Vyras / žmona           Asmuo, vienas  auginantis vaiką (-us)                         Sugyventinis / sugyventinė  (reikalingą pabraukti)

Asmens kodas

 

 

Vardas, pavardė

Deklaruota gyvenamoji vieta

 

Faktinė gyvenamoji vieta

 

Socialinė padėtis (užimtumas)

 

SOCIALINĖ PADĖTIS

 

SOCIALINĖ PADĖTIS

 

 

Telefono Nr.

 

 

 

Kitas suaugęs šeimos narys:                     Vyras / žmona                  Sugyventinis / sugyventinė

(tai, kas reikalinga, pabraukti)

Asmens kodas

 

 

Vardas, pavardė

Deklaruota gyvenamoji vieta

 

Faktinė gyvenamoji vieta

 

Socialinė padėtis (užimtumas)

 

 

 

Telefono Nr.

 

 

Su šeima kartu gyvenantys kt. asmenys

(ne socialinės rizikos šeimos, auginančios vaikus, nariai):

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Gyvenamas būstas priklauso (savininkas):

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Duomenys apie socialinės rizikos šeimoje augančius vaikus

Eil. Nr.

Vaiko pavardė, vardas

Asmens kodas

Užimtumas/sveikata

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Duomenys apie socialinės rizikos šeimos gimines (jei žinoma)

Eil. Nr.

Pavardė, vardas

Telefono Nr.

/

Giminystės ryšys

Gimimo data

(jei žinoma)

Gyvenamosios vietos adresas

Užimtumas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Aplankymo tikslas (priežastis) ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

 

Buities sąlygos lankymosi metu (sanitarinės sąlygos, tvarka, namų apyvokos daiktai, patalynė, maistas ir pan., (aprašyti):

1. Būstas ir maistas:

1.1. pastogė, lovos, šildymas, grynas oras

1.2. ar pakanka maisto (ar pakanka pinigų maistui nusipirkti)

1.3. ar pakanka vietos miegoti ir žaisti, ruošti pamokas (jei vaikas (-ai) yra moksleiviai)

1.4. ar būstas švarus

 

2. Kasdienis gyvenimas:

2.1. ar visada yra vaikus prižiūrintis žmogus

2.2. saugus kelias į mokyklą ir į namus

2.3. reguliaraus valgymo, miegojimo, žaidimų laikas

 

3. Fizinis ir psichinis saugumas:

3.1. vaikai turi savo lovas

3.2. tėvai jaučiasi atsakingi už savo vaikų saugumą

3.3. tėvai rūpinasi ir teikia pagalbą vaikams, kai jie serga arba kai turi problemų

 

4. Vaikai auginami ugdant jų mokymosi įgūdžius ir skatinant vystymąsi:

4.1. tėvai moko vaikus būtinų įgūdžių pagal jų amžių

4.2. tėvai skatina tolesnį vaikų vystymąsi

4.3. tėvai lankosi vaikų mokymosi įstaigoje (-ose)

 

Kitos pastabos (tėvų, vaikų paaiškinimai; tėvų suvokimas apie problemą; kitų specialistų suteikta informacija; kitų institucijų intervencijos ir pan.) ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Pasiūlymai dėl priemonių taikymo šeimai ________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

IŠVADA

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

 

Aktą surašė                        ______________                                     __________________________

(parašas)                                                                                 (vardas, pavardė)                    

 

 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

9 priedas

 

ATSTUMAI KILOMETRAIS NUO PASLAUGŲ TEIKĖJO DARBO VIETOS (seniūnijos)

IKI SOCIALINĖS PRIEŽIŪROS GAVĖJO GYVENAMOSIOS VIETOS

 

____________________________ SENIŪNIJA

 

Eil.

Nr.

______________

Seniūnijos kaimai

/

miesto gatvės

 

Atstumai kilometrais nuo ____________ iki gavėjo

Socialinės rizikos šeimų skaičius

Vaikų skaičius

Lankomasi kartų per mėn.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Duomenis pateikė:             _________________                                                                                      __________________________

(parašas)                                                                                                         (vardas, pavardė)

 

 

 

 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

10 priedas

 

STATISTINIAI DUOMENYS APIE IŠMOKŲ NAUDOJIMĄ PAGAL PASKIRTĮ

 

___________________ seniūnijos, 

Socialinės rizikos šeimų, auginančių vaikus,  IŠMOKAMOS IŠMOKOS PAGAL PASKIRTĮ per  20___ m.

 

Eil.

Nr.

Socialinės rizikos šeima

(vardas, pavardė)

 

Administracijos direktoriaus įsakymo Nr., skyrimo data

Išmokos rūšis

/

Asmenų skaičius

(išvardinti)

Suma Lt/Eur

Išmokama išmoka (-os

kitam asmeniui

(nurodoma vardas, pavardė)

Išmokama išmoka (-os)  socialiniam darbuotojui, darbui su socialinės rizikos šeimomis

(nurodoma vardas, pavardė)

1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

1.

 

 

 

 

 

 

2.

 

 

 

 

 

 

3.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Duomenis pateikė:             _________________                                                                                      __________________________

(parašas)                                                                                                         (vardas, pavardė)

 

 

 

 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

Administracijos direktoriaus

2014-12-29. įsakymu Nr. A1-1623

11 priedas

 

 

 

 

PAKARTOTINIO APLANKYMO AKTAS

 

20 m. mėn. d.

________________________

(sudarymo vieta)

Aplankyta (vardas, pavardė)

___________________________________________________________________________šeima

Gyvenamoji vieta (faktinė gyvenamoji vieta)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

Aplankymo tikslas (priežastis)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Pastabos (pastebėti pasikeitimai, įpareigojimų vykdymas)

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Išvados (pasiūlymai)

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Šeimoje lankėsi___________________________________________________________________

________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Aktą surašė ______________________________________________________________________

(vardas, pavardė)__________________________________________ (parašas)________________

 

 

TEISĖS AKTŲ PROJEKTŲ ANTIKORUPCINIO VERTINIMO PAŽYMA

 

DĖL SOCIALINIO DARBO SU SOCIALINĖS RIZIKOS ŠEIMOMIS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

(Teisės akto projekto pavadinimas)

 

AUDRONĖ BARAUSKIENĖ

(Teisės akto projekto tiesioginis rengėjas)

 

Eil. Nr.

Kriterijus

Pagrindimas (nurodomos konkrečios teisės akto projekto ar kitų teisės aktų nuostatos, pagrindžiančios teigiamą atsakymą, arba pateikiamos antikorupcinį teisės akto projekto vertinimą atliekančio specialisto pastabos ir pasiūlymai dėl korupcijos rizikos mažinimo)

Teisės akto projekto pakeitimas, mažinantis korupcijos riziką, arba teisės akto projekto tiesioginio rengėjo argumentai, kodėl neatsižvelgta į pastabą

Išvada dėl teisės akto projekto pakeitimų arba argumentų, kodėl neatsižvelgta į pastabą

 

 

pildo teisės akto projekto vertintojas

pildo teisės akto projekto tiesioginis rengėjas

pildo teisės akto projekto vertintojas

1.

Teisės akto projektas nesudaro išskirtinių ar nevienodų sąlygų subjektams, su kuriais susijęs teisės akto įgyvendinimas

Teisės akto projektas nesudaro išskirtinių ar nevienodų sąlygų

 

tenkina

 

netenkina

2.

Teisės akto projekte nėra spragų ar nuostatų, leisiančių dviprasmiškai aiškinti ir taikyti teisės aktą

Teisės akto projekte nėra spragų ar nuostatų, leisiančių dviprasmiškai aiškinti ir taikyti teisės aktą.

 

tenkina

 

netenkina

3.

Teisės akto projekte nustatyta, kad sprendimą dėl teisių suteikimo, apribojimų nustatymo, sankcijų taikymo ir panašiai priimantis subjektas atskirtas nuo šių sprendimų teisėtumą ir įgyvendinimą kontroliuojančio (prižiūrinčio) subjekto

Sprendimą dėl teisių suteikimo priimantis subjektas atskirtas nuo šių sprendimų teisėtumą ir įgyvendinimą kontroliuojančio subjekto.

 

tenkina

 

netenkina

4.

Teisės akto projekte nustatyti subjekto įgaliojimai (teisės) atitinka subjekto atliekamas funkcijas (pareigas)

Savivaldybės administracijos įgaliojimai atitinka atliekamas funkcijas.

 

tenkina

 

netenkina

5.

Teisės akto projekte nustatytas baigtinis sprendimo priėmimo kriterijų (atvejų) sąrašas

Taip

 

 

tenkina

 

netenkina

6.

Teisės akto projekte nustatytas baigtinis sąrašas motyvuotų atvejų, kai priimant sprendimus taikomos išimtys

Teisės akto projekte III skyr. numatytos išimtys

 

tenkina

 

netenkina

7.

Teisės akto projekte nustatyta sprendimų priėmimo, įforminimo tvarka ir priimtų sprendimų viešinimas

Tai numato Lietuvos Respublikos teisėtvarkos

pagrindų įstatymas, LR teisingumo ministro 2013-12-23 įsakymas Nr.1R-298 ir Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2014-09-17 įsakymas Nr.A1-1125

 

tenkina

 

netenkina

8.

Teisės akto projekte nustatyta sprendimų dėl mažareikšmiškumo priėmimo tvarka

Netikslinga

 

tenkina

netenkina

9.

Jeigu pagal numatomą reguliavimą sprendimus priima kolegialus subjektas, teisės akto projekte nustatyta kolegialaus sprendimus priimančio subjekto:

 

9.1. konkretus narių skaičius, užtikrinantis kolegialaus sprendimus priimančio subjekto veiklos objektyvumą;

 

9.2. jeigu narius skiria keli subjektai, proporcinga kiekvieno subjekto skiriamų narių dalis, užtikrinanti tinkamą atstovavimą valstybės interesams ir kolegialaus sprendimus priimančio subjekto veiklos objektyvumą ir skaidrumą;

 

9.3. narių skyrimo mechanizmas;

9.4. narių rotacija ir kadencijų skaičius ir trukmė;

 

9.5. veiklos pobūdis laiko atžvilgiu;

 

9.6. individuali narių atsakomybė

Šiam teisės aktui netaikoma

 

 

 

tenkina

 

netenkina

10.

Teisės akto projekto nuostatoms įgyvendinti numatytos administracinės procedūros yra būtinos, nustatyta išsami jų taikymo tvarka

Teisės akto projekto nuostatų įgyvendinimui šį tvarkos aprašą tvirtina Savivaldybės administracijos direktorius

 

tenkina

 

netenkina

11.

Teisės akto projekte nustatytas baigtinis sąrašas motyvuotų atvejų, kai administracinė procedūra netaikoma

Nenustatyta

Administracinė procedūra taikoma be išlygų.

 

tenkina

12.

Teisės akto projektas nustato jo nuostatoms įgyvendinti numatytų administracinių procedūrų ir sprendimo priėmimo konkrečius terminus

Teisės akto projekto nuostatoms įgyvendinti numatytos administracinių procedūrų ir sprendimų priėmimo konkretūs terminai ( III ,IV skyr.)

 

 

tenkina

 

netenkina

13.

Teisės akto projektas nustato motyvuotas terminų sustabdymo ir pratęsimo galimybes

Nenumatyta

Tai numatyta Šilutės rajono savivaldybės tarybos 2014-07-03 sprendime Nr. T1-2141 (paslaugų skyrimas, sustabdymas ir nutraukimas)

tenkina

 

netenkina

14.

Teisės akto projektas nustato administracinių procedūrų viešinimo tvarką

Taip

Šis teisės akto projektas taip pat bus viešinamas TAR (teisės aktų registre)

tenkina

 

netenkina

15.

Teisės akto projektas nustato kontrolės (priežiūros) procedūrą ir aiškius jos atlikimo kriterijus (atvejus, dažnį, fiksavimą, kontrolės rezultatų viešinimą ir panašiai)

Nustatyta

Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius

 

tenkina

 

netenkina

16.

Teisės akto projekte nustatytos kontrolės (priežiūros) skaidrumo ir objektyvumo užtikrinimo priemonės

Taip

Vadovaujasi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2003-12 17 įsakymu Nr. A1-207

 

tenkina

 

netenkina

17.

Teisės akto projekte nustatyta subjektų, su kuriais susijęs teisės akto projekto nuostatų įgyvendinimas, atsakomybės rūšis (tarnybinė, administracinė, baudžiamoji ir panašiai)

Nenustatyta

Tai numato Lietuvos Respublikos teisės aktai

 

tenkina

 

netenkina

18.

Teisės aktų projekte numatytas baigtinis sąrašas kriterijų, pagal kuriuos skiriama nuobauda (sankcija) už teisės akto projekte nustatytų nurodymų nevykdymą, ir nustatyta aiški jos skyrimo procedūra

Nenumatyta

Tai numato Lietuvos Respublikos teisės aktai

 

tenkina

 

netenkina

19.

Kiti svarbūs kriterijai

Nėra

 

 

 

 

 

Teisės akto projekto tiesioginis rengėjas:

Socialinės paramos skyriaus pavaduotoja Audronė Barauskienė

Teisės akto projekto vertintojas:

Vyr. spec. korupcijos prevencijai ir mobilizacijai Jūratė Bandzienė

 

(pareigos) (vardas ir pavardė

2014-12-17

 

(pareigos) (vardas ir pavardė)

2014-12-17

 

 

(parašas) (data)

 

(parašas) (data)