herbas2

Molėtų rajono savivaldybės taryba

 

SPRENDIMAS

Dėl molėtų rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo

2020 m. liepos 23 d. Nr. B1-196

Molėtai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi ir Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. birželio 2 d. įsakymu Nr. V-823 „Dėl Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo ir lėšų skyrimo savivaldybėms“, 8 punktu,

Molėtų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Molėtų rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

Savivaldybės meras                                                                                              Saulius Jauneika

 

PATVIRTINTA

Molėtų rajono savivaldybės tarybos

2020 m. liepos 23 d. sprendimu Nr. B1-196

 

 

MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS VAIKŲ VASAROS STOVYKLŲ IR KITŲ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO VEIKLŲ FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Molėtų rajono savivaldybės vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašo (toliau – Aprašas) paskirtis – nustatyti valstybės biudžeto lėšų (toliau – Tikslinė dotacija), skirtų Molėtų rajono savivaldybei (toliau – Savivaldybė) organizuoti vaikų vasaros stovyklas (toliau – Stovyklos) ir kitas neformaliojo vaikų švietimo veiklas (toliau – NVŠ veiklos), paskirstymo, naudojimo ir atsiskaitymo už jas tvarką.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2020 m. birželio 2 d. įsakymu Nr. V-823 „Dėl Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašo patvirtinimo ir lėšų skyrimo savivaldybėms“. Apraše vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir kituose teisės aktuose.

3. Lėšos Stovyklų ir NVŠ veiklų (neformaliojo vaikų švietimo projektams, edukacinėms programoms, ugdomojo pobūdžio renginiams) organizavimui skiriamos konkurso būdu.

4. Konkursą skelbia ir lėšas programų įgyvendinimui paskirsto Molėtų rajono savivaldybės administracijos direktorius (toliau – Administracijos direktorius).

 

II SKYRIUS

KONKURSO ORGANIZAVIMAS IR FINANSAVIMO PRIORITETAI

 

5. Konkurso tikslas – skatinti turiningą mokinių užimtumą stovyklose ir kitose NVŠ veiklose.

6. Konkurso uždaviniai:

6.1. sudaryti galimybes mokiniams turiningai praleisti laiką atostogų metu;

6.2. sudaryti galimybes mokiniams dalyvauti edukacinėse programose;

6.3. sudaryti sąlygas mokiniams dalyvauti ugdomojo pobūdžio renginiuose.

7. Paraiškų teikėjais (toliau – Teikėjai) gali būti švietimo įstaigos bei kiti juridiniai asmenys, kurių nuostatuose įteisinta švietimo, ugdymo, užimtumo arba stovyklų organizavimo veikla, laisvieji mokytojai, turintys teisę vykdyti NVŠ veiklas.

8. Stovyklos ir kitos NVŠ veiklos gali būti finansuojamos, jeigu atitinka šiuos kriterijus:

8.1. jose dalyvauja rajono mokyklose pagal pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas besimokantys mokiniai;

8.2. užtikrinama dalyvių sveikata ir saugumas, atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. kovo 14 d. nutarimo Nr. 207 „Dėl Karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo“ nuostatas, Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro – valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo 2020 m. gegužes 14 d. sprendimą Nr. V-1162 „Dėl Neformaliojo vaikų švietimo organizavimo būtinų sąlygų“ ir Sveikatos apsaugos ministerijos 2020 m. gegužės 18 d. rekomendacijas „Dėl vaikų poilsio stovyklų edukacinių programų organizavimo karantino metu“;

8.3. neformaliojo vaikų švietimo veiklas vykdo asmenys, turintys teisę dirbti mokytoju (pagal Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 48 straipsnį).

9. Prioritetai teikiami:

9.1. Stovyklų programoms, kuriose vasaros atostogų metu organizuojama neformaliojo švietimo veikla, teikiamos maitinimo ir (arba) apgyvendinimo paslaugos;

9.2. programoms, kuriose planuojama užimti mokinius, turinčius didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl negalios, gaunančius socialinę paramą, augančius riziką patiriančiose šeimose;

9.3. švietimo teikėjams, kurių savininko teises ir pareigas įgyvendina ne savivaldybė arba valstybė.

10. Finansavimas gali būti skiriamas, kai:

10.1. Stovykloje numatoma užimti ne mažiau kaip 12 mokinių, o programos trukmė – ne trumpesnė kaip 5 dienos;

10.2. NVŠ veiklose numatoma užimti ne mažiau kaip 15 mokinių, o programos trukmė – ne trumpesnė kaip 2 dienos.

11. Programos dalyvių skaičius, reglamentuotas 10 punkte, gali būti mažinamas iki 8, jeigu programoje planuojama užimti mokinius, turinčius didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl negalios.

12. Vienas Teikėjas konkursui gali teikti ne daugiau kaip 2 paraiškas.

13. Teikėjai turi užpildyti Programos paraišką, 1 egz. (1 priedas) ir ją pateikti Molėtų rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir švietimo skyriui (Vilniaus g. 44, kabinetas Nr. 411, Molėtai) arba elektroniniu būdu dokumentai siunčiami adresu svietimas@moletai.lt .

14. Konkursui pasibaigus, paraiškos negrąžinamos ir saugomos vienerius metus.

15. Programas vertina Administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų finansavimo  programų vertinimo komisija (toliau – Komisija). Komisija pateikia siūlymus Administracijos direktoriui dėl lėšų paskirstymo Programoms.

16. Programos vertinamos pagal Programos atitikties reikalavimams vertinimo kriterijus (2 priedas). Programai, Komisijos įvertinta mažiau nei 15 balų, finansavimas neskiriamas.

17. Savivaldybės administracijos direktorius, atsižvelgdamas į Komisijos siūlymą, įsakymu lėšas paskirsto Programų vykdytojams.

 

III SKYRIUS

LĖŠŲ NAUDOJIMAS IR ATSISKAITYMAS

 

18. Programos įgyvendinimui paskirtos lėšos gali būti naudojamos:

18.1. fizinių asmenų, dalyvaujančių įgyvendinant Stovyklų ir kitas NVŠ veiklas, darbo užmokesčiui ir su juo susijusiais privalomais mokėti mokesčiais;

18.2. mokinių dalyvavimo vaikų vasaros stovyklose išlaidoms finansuoti;

18.3. maitinimo, nakvynės išlaidoms;

18.4. transporto išlaidoms, kurui;

18.5. patalpų, tiesiogiai naudojamų Stovykloms ir kitoms NVŠ veikloms vykdyti, nuomos ir komunalinėms, aplinkos ir kitoms išlaidoms veiklų įgyvendinimo laikotarpiu;

18.6. išlaidoms, kurios reikalingos Stovykloms ir kitoms NVŠ veikloms vykdyti, prekėms ir paslaugoms įsigyti ar nuomoti.

19. Tikslinės dotacijos lėšos negali būti naudojamos:

19.1. rekonstrukcijos, remonto, statybos išlaidoms padengti ir ilgalaikiam turtui įsigyti;

19.2. įsiskolinimams padengti;

19.3. išlaidoms, susijusioms su lizingo, išperkamosios nuomos sutartimis;

19.4. išlaidoms, skirtoms savivaldybės ir (arba) valstybės finansuojamų NVŠ programoms, įskaitant ir formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas, įgyvendinti;

19.5. išlaidoms, kurios finansuotos iš kitų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ar savivaldybių biudžetų lėšų, įskaitant Europos Sąjungos finansinės paramos ir kitos gaunamos finansinės paramos bei bendrojo finansavimo lėšas.

20. Savivaldybė naudoja Tikslinės dotacijos lėšas iki einamųjų biudžetinių metų pabaigos, vadovaudamasi galiojančiais Lietuvos Respublikos įstatymais ir kitais teisės aktais, užtikina lėšų naudojimo teisėtumą, ekonomiškumą, efektyvumą ir rezultatyvumą.

 

21. Savivaldybė lėšas apskaito kaip valstybės biudžeto lėšas teisės aktų nustatyta tvarka.

22. Teikėjai, kurių parengtoms programoms skirtas finansavimas pasirašo Vaikų vasaros stovyklų ir kitų NVŠ veiklų finansavimo lėšų naudojimo sutartį (toliau – Sutartis) su Administracijos direktoriumi;

23. Teikėjai už skirtų tikslinių lėšų naudojimą ne pagal paskirtį atsako teisės aktų nustatyta tvarka. Koreguoti sąmatą ir keisti išlaidų ekonominės klasifikacijos straipsnius gali tik prieš tai raštu suderinę su Buhalterinės apskaitos skyriumi.

24. Pasibaigus programai, bet ne vėliau kaip iki kitų metų sausio 5 d., vykdytojas Savivaldybės administracijai pateikia programos vykdymo ataskaitą (3 priedas) ir biudžeto išlaidų sąmatos vykdymo ataskaitą (forma Nr. 2, patvirtinta Lietuvos Respublikos finansų ministro įsakymu) ir išlaidas patvirtinančių dokumentų kopijas.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

25. Informacija apie konkursą, jo laimėtojus ir skiriamas lėšas Programų įgyvendinimui skelbiama Savivaldybės tinklapyje www.moletai.lt.

26. Programų vykdytojai teisės aktų nustatyta tvarka atsako už programose dalyvaujančių vaikų saugą, sveikatos priežiūrą, higienos sąlygas ir veiklos organizavimo kokybę.

27.Aprašo įgyvendinimo priežiūrą atsako Savivaldybės administracija.

_______________________

 

Molėtų rajono savivaldybės vasaros

stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų    

švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

VAIKŲ VASAROS STOVYKLŲ IR KITŲ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO VEIKLŲ FINANSAVIMO PROGRAMŲ PARAIŠKA

 

Programos pavadinimas:   

Programos kryptis:                         

Stovykla: nurodyti tipą (stacionari, turistinė, dieninė) ir kryptį (meninė, sportinė, turistinė, kraštotyrinė, mokslinė, kalbų, konfesinė, karinė, bendro pobūdžio, kt.)

NVŠ veikla: nurodyti veiklos kryptį:

 

1.

Įstaigos pavadinimas

2.

Kodas

3.

Juridinis statusas

4.

Adresas

5.

Telefono numeris

6.

El. pašto adresas

7.

Interneto svetainės adresas

8.

Pagrindinė veiklos sritis (įrašykite švietimas, sportas, kultūra, turizmas ir pan.)

Informacija apie NVŠ teikėjo (institucijos) vadovą

9.

Vardas ir pavardė

10.

El. pašto adresas

11.

Telefono numeris

Informacija apie Programos teikėją (toliau – Teikėjas) – fizinį asmenį

12.

Vardas ir pavardė

13.

Viešai skelbtinas adresas, telefono Nr., el. pašto adresas, interneto svetainės adresas

14.

Veiklos pagrindas

 

 

Programos vykdymo laikas (data, nuo–iki):

 

Jei organizuojamos kelios pamainos, nurodykite kiekvienos pamainos laiką (nuo–iki):

 

Edukacinės veiklos trukmė (dienų skaičius)

 

 

 

Programos vykdymo vieta (įstaiga, adresas)

 

 

Programos pristatymas:

- trumpas programos pristatymas;

- tikslas, uždaviniai;

- aktualumas, naujumas, naudingumas;

- siekiami rezultatai, sėkmės kriterijai;

- veiklų sklaida, viešinimas.

Vykdomos priemonės, renginiai

Vykdymo laikas

Atsakingas vykdytojas

Vieta

 

 

 

 

 

Programos dalyviai:

bendras vaikų skaičius:

 

iš jų, socialiai remtini;

 

turintys didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių dėl negalios;

 

Vaikų amžius (nuo–iki)

 

Pamainų skaičius (jeigu teikiama stovyklos programa):

 

Vienoje pamainoje vaikų skaičius (jeigu teikiama stovyklos programa):

 

Darbuotojai ir jų atitikimas reikalavimams

Patvirtinu (pabraukti), kad neformaliojo vaikų švietimo veiklas vykdo asmenys, turintys teisę dirbti mokytoju (pagal Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 48 straipsnį)

bendras skaičius:

 

iš jų, mokytojai:

 

sveikatos priežiūros specialistai

 

Kiti (nurodyti)

 

 

Informacija apie programoje dalyvaujančias partnerius (nurodykite konkrečius partnerius, dalyvaujančius programoje)

 

 

Kiti finansavimo šaltiniai (nurodykite) 

 

 

Eil.

Nr.

Išlaidų pavadinimas

Lėšos, prašomos iš Programos

Kiti finansavimo šaltiniai

1.

Prekės (konkretizuokite)

 

 

2.

Paslaugos (konkretizuokite)

 

 

3.

Darbo užmokestis (konkretizuokite)

 

 

4.

Kitos išlaidos (konkretizuokite)

 

 

IŠ VISO

 

 

 

Vienos dienos bendra lėšų suma vienam vaikui (eurais)

 

 

Prie paraiškos pridedama

 

Teikėjo registravimo Juridinių asmenų registre pažymėjimo kopija (biudžetinėms įstaigoms pateikti nereikia).

Verslo liudijimo ar individualios veiklos pažymos (jei teikėjas – fizinis asmuo) kopija ar išrašas.

Dokumento (-ų), kuris (-ie) pagrindžia, kad teikėjas turi teisę dirbti mokytoju Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro nustatyta tvarka, kopija (-os) ar išrašas (-ai) (jei teikėjas – fizinis asmuo).

*ugdymo įstaigoms nuostatų kopijos pateikti nereikia

 

 

 

Programos teikėjas                          ______________     

           parašas                                      Vardas ir pavardė,           

 

 

Molėtų rajono savivaldybės vasaros

stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų    

švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

 

VAIKŲ VASAROS STOVYKLŲ IR KITŲ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO VEIKLŲ PROGRAMŲ VERTINIMO KRITERIJAI

 

Programos teikėjas ___________________________________________________

 

Programos pavadinimas ________________________________________________

Programa nevertinama, jei ji parengta ir pateikta nesilaikant Aprašo reikalavimų.

 

Eil. Nr.

Programos idėjos ir turinio vertinimas

Vertinimo kriterijų aprašymas

Balai

1.  

Atitikimas

(0–3 balai)

Programos atitikimas Aprašo reikalavimams:

Visiškai atitinka – 3

Iš dalies atitinka – 2

Labiau neatitinka nei atitinka – 1

Neatitinka – 0

 

2.   2.

Prioritetai

(0–4 balai)

Prioritetų atitikimas Aprašo prioritetams

Atitinka – 4

Neatitinka 0

 

3.  

Programos veiklos

(0–3 balai)

Programos veiklos plano vertinimas

Veiklos planuojamos konkrečiai, jos įdomios, orientuotos į vaiko tobulinimą – 3

Veiklos orientuotos į vaiko tobulinimą, tačiau plane jos pateiktos nepakankamai detaliai – 2

Veiklų planas nekonkretus, neinformatyvus – 1

Veiklos planas nepateiktas – 0

 

4.  

Siektini rezultatai

(0–2 balai)

Siekiamų rezultatų, sėkmės kriterijų dermė su tikslais, uždaviniais, planuojama vykdyti veikla

Taip – 2

Iš dalies – 1

Ne – 0

 

5.  

Programos dalyvių skaičius

(0–4 balai)

40 ir daugiau – 4

8 (pagal Aprašo 11 punktą) – 4

30–40 – 3

20–30 –               2

10–20 – 1

Iki 12 – 0

 

6.  

Trukmė

(0–2 balai)

Programos trukmė

Atitinka Aprašo 10 punkto reikalavimus – 2

Neatitinka Aprašo 10 punkto reikalavimų – 0

 

7.  

Programos vykdytojai

(0–4 balai)

Veiklas vykdys asmenys, turintys teisę dirbti mokytoju – 4

Nenurodo programos vykdytojų – 0

 

8.  

Lėšų planavimo racionalumas

(0–3 balai)

Programos sąmatos analizė

Sąmata detali, lėšos planuojamos racionaliai – 3  

Sąmata nepakankamai detali, lėšų poreikis iš dalies pagrįstas – 2 

Sąmata nedetali – 1

Sąmata parengta pažeidžiant Aprašo reikalavimus – 0

 

 

 

Bendra balų suma

 

 

 

 

 

 

IŠVADA:

 

Rekomendacija dėl programos vykdymo ir lėšų skyrimo (siūloma skirti suma ir pagrindimas) ................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

................................................................................................................................................................

............................................................

 

 

 

__________________________

(vertintojo vardas, pavardė)

_______________

(parašas)

 

 

___________________________

 

Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų

švietimo veiklų finansavimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

VAIKŲ VASAROS STOVYKLŲ IR KITŲ NEFORMALIOJO VAIKŲ ŠVIETIMO VEIKLŲ ATASKAITOS FORMA

 

20 m. __________ ___ d.

 

1.      Vaikų vasaros stovyklų ir kitų neformaliojo vaikų švietimo veiklų (toliau - programa) teikėjo – juridinio asmens – pavadinimas / fizinio asmens vardas, pavardė.

2.      Adresas, telefonas, el. paštas.

3.      Programos vadovo (koordinatoriaus) vardas, pavardė, telefonas, elektroninio pašto adresas.

4.      Programos pavadinimas.

5.      Programos vykdymo vieta ir data (nurodyti trukmę).

6.      Stovyklos tipas (pabraukti):

6.1.  stacionari;

6.2.  turistinė;

6.3.  dieninė.

7.      Stovyklos profilis (pabraukti):

7.1.  bendro pobūdžio;

7.2.  kūrybinė, meninė;

7.3.  amatų;

7.4.  kraštotyrinė, etnokultūrinė;

7.5.  turistinė, sportinė,

7.6.  konfesinė;

7.7.  karinė;

7.8.  kitas (nurodyti).

8.      Programoje dalyvavusių vaikų skaičius (nurodyti), iš jų – socialiai remiamų (nurodyti).

9.      Programoje dalyvavusių darbuotojų skaičius (nurodyti) – .

Iš jų (nurodyti skaičių):

9.1.  pedagogų (įgiję pedagoginį, socialinio darbuotojo, socialinio pedagogo, edukologo, psichologo išsilavinimą arba išklausę pedagoginių-psichologinių žinių kursą);

9.2.  sveikatos priežiūros specialistų;

9.3.  pedagogines specialybes pasirinkusių studentų;

9.4.  tokiai veiklai pasirengusių savanorių.

10.    Programos rėmėjai (nurodyti).

11.    Gauta lėšų programai vykdyti (iš viso; nurodyti):

11.1. savivaldybės skirta lėšų;

11.2. labdara ir parama;

11.3. tėvų lėšos;

11.4. kitos lėšos.

12.    Liko nepanaudotų lėšų (nurodyti).

13.    Rezultatų aprašymas: nurodoma, kas atlikta panaudojus gautas lėšas, ar įgyvendinti tikslai ir uždaviniai, būtina išanalizuoti programos silpnąsias ir stipriąsias puses, plėtros galimybes bei teikti konkrečius pasiūlymus, ką organizuojant programą reikėtų daryti kitaip. Pageidautina, kad ataskaitoje būtų atsižvelgta į visų programoje dalyvavusių darbuotojų nuomonę. Prie ataskaitos turi būti pridėta turima vaizdinė medžiaga (gali būti elektroniniu formatu CD laikmenoje arba nurodomas interneto svetainės adresas ar www.facebook.com paskyra).

14.    Nelaimingi atsitikimai, traumos, vaikų ir suaugusiųjų susirgimai (nurodyti skaičių ir pobūdį).

15.    Programos dalyvių vardinis sąrašas (pridedama; vaikas įrašo savo vardą ir pavardę, gyvenamosios vietos adresą, pasirašo).

Programos teikėjas

 

 

 

 

(parašas)

 

(vardas ir pavardė)

Data

 

 

 

A. V.

 

 

 

 

_____________