MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS VAIKŲ LOPŠELIO-DARŽELIO DIREKTORIAUS PAREIGYBĖS APRAŠYMO PATVIRTINIMO
2014 m. birželio 30 d. Nr. 1-245
Marijampolė
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos darbo kodekso (Žin., 2002, Nr.64-2569) 232 straipsniu, Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo (Žin., 1994,Nr.55-1049; 2008, Nr.113-4290; 2010, Nr.86-4525; 2011, Nr.52-2504; 2012, Nr.136-6958; 2013, Nr.76-3826) 16 straipsnio 3 dalies 1 punktu, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos biudžetinių įstaigų įstatymo (Žin., 1995, Nr.104-2322; 2010, Nr.15-699) 4 straipsnio 2 dalimi ir 3 dalies 2 punktu, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo (Žin., 1991, Nr.23-593; 2011, Nr.38-1804 ) 59 straipsnio 2 dalimi, Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 (Žin., 2011, Nr. 83-4051), Marijampolės savivaldybės taryba nusprendžia:
1. Patvirtinti Marijampolės savivaldybės vaikų lopšelio-darželio direktoriaus pareigybės aprašymą (pridedama).
PATVIRTINTA
Marijampolės savivaldybės tarybos
2014-06-30 sprendimu Nr.1-245
MARIJAMPOLĖS SAVIVALDYBĖS VAIKŲ LOPŠELIO-DARŽELIO DIREKTORIAUS PAREIGYBĖS APRAŠYMAS
I. PAREIGYBĖS CHARAKTERISTIKA
1. Šis pareigybės aprašymas reglamentuoja Marijampolės savivaldybės vaikų lopšelio-darželio (toliau – Lopšelio-darželio) direktoriaus pareigybės charakteristiką, paskirtį, veiklos sritis, kvalifikacinius reikalavimus darbuotojui, einančiam šias pareigas, funkcijas, teises, atsakomybę, pavaldumą.
2. Direktorius savo darbe vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Vyriausybės nutarimais, kitais poįstatyminiais teisės aktais, Marijampolės savivaldybės tarybos sprendimais, mero potvarkiais, administracijos direktoriaus įsakymais, Lopšelio-darželio nuostatais ir šiuo pareigybės aprašymu.
3. Direktorių į darbą priima ir iš darbo atleidžia Marijampolės savivaldybės taryba įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.
II. DIREKTORIAUS PAREIGYBĖS PASKIRTIS
6. Direktoriaus pareigybė reikalinga organizuoti Lopšelio-darželio veiklą, kad būtų padedama šeimai vykdyti vaikų priežiūros ir ugdymo funkcijas, vaikams sudarytos sveikos ir saugios ugdymo sąlygos, padedama tenkinti prigimtinius, kultūros, socialinius ir pažintinius poreikius, formuojamas ir įgyvendinamas vaikų ugdymo turinys pagal ikimokyklinio ugdymo programą, parengtą pagal švietimo ir mokslo ministro patvirtintą ikimokyklinio ugdymo kriterijų aprašą, ir priešmokyklinio ugdymo programą, parengtą pagal Bendrąją priešmokyklinio ugdymo programą.
III. KVALIFIKACINIAI REIKALAVIMAI DIREKTORIUI
8. Atitikti bent vieną iš šių reikalavimų:
8.2. turėti magistro laipsnį, pedagogo kvalifikaciją ir ne mažesnį kaip 2 metų pedagoginio darbo stažą;
8.3. turėti ne mažesnę kaip 3 metų profesinės veiklos, kuri atitinka VI ar aukštesnį kvalifikacijų lygį pagal Lietuvos kvalifikacijų sandaros aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2010 m. gegužės 4 d. nutarimu Nr. 535 (Žin., 2010, Nr. 56-2761; 2011, Nr.71-3402, Nr.107-5057), patirtį, o Kvalifikacinių reikalavimų valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovams aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. V-1194 (Žin., 2011, Nr. 83-4051;), 5 punktu nustatytų vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijų lygio vidurkis turi būti ne žemesnis kaip pakankamas.
9. Turėti vadovavimo švietimo įstaigai kompetencijas:
9.1. Bendrąsias kompetencijas (savybes, nuostatas, žinias, gebėjimus ir įgūdžius, kuriais paremta visa vadovo veikla):
12. Gerai mokėti lietuvių kalbą, jos mokėjimo lygis turi atitikti Valstybinės kalbos mokėjimo kategorijų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. gruodžio 24 d. nutarimu Nr. 1688 (Žin., 2003, Nr.123-5618; 2011, Nr.92-4382), reikalavimus.
IV. DIREKTORIAUS FUNKCIJOS
14. Vadovauja Lopšelio-darželio strateginio plano ir metinių veiklos planų, Lopšelio-darželio švietimo programų rengimui; šiuos dokumentus tvirtina, vadovauja jų vykdymui.
15. Informuoja ir supažindina Lopšelio-darželio bendruomenę su valstybine ir savivaldybės švietimo politika, inicijuoja jos aptarimus ir įgyvendinimą.
16. Tvirtina Lopšelio-darželio struktūrą ir pareigybių sąrašą, neviršijant nustatyto didžiausio leistino pareigybių skaičiaus.
17. Lietuvos Respublikos darbo kodekso ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka skiria ir atleidžia pavaduotojus, ikimokyklinio ugdymo pedagogus, kitus ugdymo procese dalyvaujančius asmenis ir aptarnaujantį personalą, tvirtina jų pareigybių aprašymus, skiria drausmines nuobaudas ir skatina.
18. Skelbia viešai informaciją apie Lopšelyje-darželyje vykdomas neformaliojo švietimo programas, jų pasirinkimo galimybes, priėmimo į Lopšelį-darželį sąlygas, mokamas paslaugas, mokytojų kvalifikaciją, svarbiausius Lopšelio-darželio išorinio vertinimo rezultatus, bendruomenės tradicijas ir pasiekimus.
19. Atsako už demokratinį Lopšelio-darželio valdymą, užtikrina bendradarbiavimu grįstus santykius, mokytojo etikos normų laikymąsi, skaidriai priimamus sprendimus, bendruomenės narių informavimą.
20. Atsako už pedagoginio ir nepedagoginio personalo profesinį tobulėjimą, sveiką, saugią, užkertančią kelią bet kokioms smurto, prievartos apraiškoms bei žalingiems įpročiams aplinką.
21. Analizuoja Lopšelio-darželio veiklos ir valdymo išteklių būklę, inicijuoja Lopšelio-darželio veiklos kokybės įsivertinimą ir atsako už įstaigos veiklos rezultatus.
22. Su ugdytinių tėvais (globėjais, rūpintojais) sudaro ugdymo sutartį pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio ugdymo programas, plėtoja bendradarbiavimą su ugdytinių tėvais (globėjais, rūpintojais).
23. Leidžia įsakymus, kontroliuoja jų vykdymą, organizuoja Lopšelio-darželio dokumentų saugojimą ir valdymą teisės aktų nustatyta tvarka.
24. Rengia Lopšelio-darželio darbo tvarkos taisykles, organizuoja jų projekto svarstymą ir teikia Lopšelio-darželio tarybai aprobuoti.
26. Organizuoja maisto produktų bei kitų materialinių vertybių pirkimą vadovaudamasis įstatymų nustatyta tvarka, priima ir kontroliuoja maisto produktų kiekius, asortimentą, vartojimo terminus ir kokybę.
27. Sudaro Lopšelyje-darželyje Vaiko gerovės komisiją, rūpinasi socialinės, specialiosios pedagoginės ir psichologinės pagalbos vaikams teikimu.
28. Kontroliuoja, kad Lopšelio-darželio aplinkoje nebūtų vartojami alkoholiniai gėrimai, narkotinės ir psichotropinės medžiagos, imasi priemonių, kad laiku būtų suteikta pagalba vaikui, kurio atžvilgiu buvo taikytas smurtas, prievarta, seksualinio ar kitokio pobūdžio išnaudojimas, ir apie tai informuoja suinteresuotas institucijas.
29. Kreipiasi į savivaldybės administracijos direktorių dėl minimalios ir vidutinės priežiūros priemonių vaikui skyrimo Lietuvos Respublikos vaiko minimalios ir vidutinės priežiūros įstatymo nustatyta tvarka.
30. Tvirtina saugos ir sveikatos darbe, priešgaisrinės saugos, aplinkos ir turto apsaugos instrukcijas.
31. Kartu su Lopšelio-darželio taryba sprendžia, ar leisti ant Lopšelio-darželio pastatų ar įstaigos teritorijoje statyti judriojo (mobiliojo) ryšio stotis įstatymų nustatyta tvarka.
32. Rūpinasi Lopšelio-darželio intelektiniais, materialiniais ir finansiniais ištekliais, darbų ir civiline sauga, organizuoja ir kontroliuoja atsiskaitymus su biudžeto, valstybinio socialinio draudimo įstaigomis, kreditoriais, tiekimo organizacijomis.
34. Užtikrina, kad pagal Lietuvos Respublikos viešojo sektoriaus atskaitomybės įstatymą teikiami įstaigos ataskaitų rinkiniai būtų teisingi.
35. Užtikrina racionalų ir taupų lėšų bei turto naudojimą, veiksmingą biudžetinės įstaigos vidaus kontrolės sistemos sukūrimą, jos veikimą ir tobulinimą.
36.Užtikrina Lopšelio-darželio teikiamų duomenų švietimo registrams ir informacinėms sistemoms tikslumą, Lopšelio-darželio finansinių ir statistinių ataskaitų teisingumą.
39.Atstovauja arba įgalioja kitus darbuotojus atstovauti Lopšeliui-darželiui valstybinėse valdžios, valdymo ir teisėsaugos institucijose ar santykiuose su kitais juridiniais ir fiziniais asmenimis.