LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO
2013 M. GRUODŽIO 6 D. ĮSAKYMO NR. V-1149 „DĖL VAISTINIŲ PREPARATŲ IR MEDICINOS PAGALBOS PRIEMONIŲ KOMPENSAVIMO KOMISIJOS SUDARYMO IR JOS DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. liepos 30 d. Nr. V-775
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2013 m. gruodžio 6 d. įsakymą Nr. V-1149 „Dėl Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos sudarymo ir jos darbo reglamento patvirtinimo“:
1 Pakeičiu 1.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių kompensavimo komisijos sudarymo ir jos darbo reglamentą:
2.1. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Pagrindinis Komisijos uždavinys – teikti siūlymus dėl Ligų ir kompensuojamųjų vaistinių preparatų joms gydyti sąrašo (A sąrašas), Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašo (C sąrašas) (toliau – Sąrašai), Rezervinio vaistų sąrašo, Rezervinio medicinos pagalbos priemonių sąrašo ir Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašo sudarymo ir keitimo.“
2.2. Pakeičiu 4.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„4.1. nagrinėja paraiškas, pateiktas siekiant įrašyti vaistinį preparatą ar medicinos pagalbos priemonę į Sąrašus ar Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą, nustatyti ar pakeisti nustatytas vaistinių preparatų ir (ar) medicinos pagalbos priemonių skyrimo sąlygas ir (ar) kompensavimo lygį, bei su tuo susijusius dokumentus; nagrinėja rekomendacijas dėl vaistinio preparato ar medicinos pagalbos priemonės kompensavimo tikslingumo;“.
2.3. Pakeičiu 4.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„4.3. priima sprendimus siūlyti įrašyti ar neįrašyti vaistinį preparatą ar medicinos pagalbos priemonę į Sąrašus, išbraukti juos iš Sąrašų, įrašyti ar siūlyti išbraukti vaistinius preparatus iš Rezervinio vaistų sąrašo, siūlyti įrašyti ar neįrašyti vaistinį preparatą ar medicinos pagalbos priemonę į Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą ar išbraukti iš jo, nustatyti ar pakeisti nustatytas vaistinių preparatų ir (ar) medicinos pagalbos priemonių skyrimo sąlygas ir (ar) kompensavimo lygį;“.
2.4. Pakeičiu 4.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
2.5. Papildau 61 punktu:
„61.Komisijos nariai privalo vykdyti Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupių, komisijų, komitetų, tarybų ar kitų darinių, neturinčių viešojo administravimo įgaliojimų ir nepriimančių trečiųjų asmenų atžvilgiu privalomų sprendimų, pirmininkų, narių ir išorės ekspertų (specialistų) interesų deklaravimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2023 m. gruodžio 29 d. įsakymu Nr. V-1406 „Dėl Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos darbo grupių, komisijų, komitetų, tarybų ar kitų darinių, neturinčių viešojo administravimo įgaliojimų ir nepriimančių trečiųjų asmenų atžvilgiu privalomų sprendimų, pirmininkų, narių ir išorės ekspertų (specialistų) interesų deklaravimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ (toliau – Deklaravimo aprašas), nustatytas pareigas.“
2.6. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:
„7. Komisijos nariai už pareigų, nustatytų Farmacijos įstatyme, Tvarkos apraše, šiame reglamente ir kituose teisės aktuose, nevykdymą ar netinkamą vykdymą šalinami iš Komisijos ir atsako įstatymų nustatyta tvarka. Netinkamu komisijos nario pareigų vykdymu ar nevykdymu laikomas toks Komisijos nario elgesys, kuriuo pažeidžiama Farmacijos įstatyme ir Tvarkos apraše nustatyta paraiškų įrašyti ligą, vaistinį preparatą ar medicinos pagalbos priemonę į Sąrašus ar Centralizuotai apmokamų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių sąrašą, nagrinėjimo ir sprendimų dėl jų priėmimo tvarka. Sužinojęs apie galimą Komisijos nario pareigų nevykdymą ar netinkamą vykdymą, Komisijos pirmininkas, o jei įtariamas Komisijos pirmininkas, Komisijos pirmininko pavaduotojas kreipiasi į Komisijos nario pareigų nevykdymu ar netinkamu vykdymu įtariamą Komisijos narį ir per 5 darbo dienas paprašo Komisijos primininkui, o jei įtariamas padaręs pažeidimą Komisijos pirmininkas, Komisijos pirmininko pavaduotojui pateikti raštu paaiškinimą dėl galimų pažeidimų. Įvertinęs pateiktą paaiškinimą ir nustatęs, kad Komisijos narys netinkamai vykdė pareigas, Komisijos pirmininkas (Komisijos pirmininko pavaduotojas) ne vėliau kaip per 5 darbo dienas teikia siūlymą sveikatos apsaugos ministrui pašalinti pažeidimą padariusį Komisijos narį iš Komisijos, nurodydamas pašalinimo priežastis. Sveikatos apsaugos ministrui pritarus (pritarimas įforminamas rezoliucija) siūlymui, Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos departamentas parengia sveikatos apsaugos ministro įsakymo dėl Komisijos sudėties keitimo projektą. Komisijos nario elgesyje esant Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso (toliau – ANK) 681 straipsnyje numatyto administracinio nusižengimo požymių, Sveikatos apsaugos ministerijoje, vadovaujantis ANK, pradedama administracinio nusižengimo nagrinėjimo procedūra. Jeigu Komisijos narys yra valstybės tarnautojas, apie jo pareigų nevykdymą ar netinkamą vykdymą informuojamas institucijos ar įstaigos vadovas.“
2.7. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
„9. Komisijos posėdžius kviečia Komisijos pirmininkas, jei jo nėra – pirmininko pavaduotojas arba Komisijos sekretorius, suderinęs su Komisijos pirmininku (jei jo nėra – su pirmininko pavaduotoju). Komisijos posėdžio darbotvarkė skelbiama Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje ne vėliau kaip prieš 5 darbo dienas iki Komisijos posėdžio.“
2.8. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
„11. Kvietimai į posėdį pareiškėjams, per 3 darbo dienas nuo darbotvarkės paskelbimo pareiškusiems norą dalyvauti Komisijos posėdyje, išsiunčiami elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki Komisijos posėdžio. Pareiškėjas ne vėliau kaip kitą darbo dieną turi informuoti Komisiją apie kvietimo gavimą.“
2.9. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:
„16. Komisijos posėdžiai protokoluojami ir daromas garso įrašas. Protokole nurodoma data, posėdžio dalyviai, nagrinėto klausimo esmė, Komisijos narių pastabos ir siūlymai, priimtas sprendimas ir sprendimo priėmimo argumentai ir motyvai, balsavimo rezultatai (nurodant, kaip balsavo kiekvienas Komisijos narys posėdyje svarstytais klausimais), informacija apie nusišalinimą, kita, Komisijos nuomone, svarbi informacija. Protokolas elektroniniu būdu turi būti suderintas su visais posėdyje dalyvavusiais Komisijos nariais. Protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas, jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas ir Komisijos sekretorius.“
2.10. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:
2.11. Pakeičiu VI skyrių ir jį išdėstau taip:
„VI SKYRIUS
INTERESŲ DEKLARAVIMAS IR JŲ VALDYMAS
22. Komisijos nariai, Komisijos posėdyje dalyvaujantys specialistai ir specialistai, rengiantys rašytinę informaciją, nepriklausomi ekspertai bei kiti asmenys, teikiantys išvadas ar kitaip darantys įtaką Komisijos sprendimo priėmimui (toliau – specialistai), Komisijos posėdyje dalyvaujantys ar teikiantys rašytinę informaciją pacientų organizacijos atstovai (ne Komisijos nariai) (toliau – asmenys, susiję su Komisijos veikla) Deklaravimo aprašo nustatyta tvarka užpildo ir pateikia Deklaravimo aprašo 1 priede nustatytos formos interesų deklaraciją (toliau – deklaracija).
23. Deklaraciją Deklaravimo aprašo nustatytais terminais Komisijos nariai pateikia vieną kartą per metus, o specialistai ir asmenys, susijęs su Komisijos veikla, užpildytą deklaraciją pateikia prieš Komisijos posėdį, kuriame dalyvauja, arba pateikia kartu su Komisijos posėdyje svarstoma rašytine informacija. Jeigu nurodyti asmenys užpildytos deklaracijos nepateikia, jie negali dalyvauti Komisijos posėdyje arba jų pateikta rašytinė informacija nesvarstoma. Užpildytas deklaracijas Komisijos nariai, specialistai ir asmenys, susiję su Komisijos veikla, pateikia Komisijos pirmininkui ir (ar) sekretoriui, o Komisijos pirmininkas – sveikatos apsaugos ministrui. Pasikeitus deklaruotiniems duomenims, Komisijos nariai, specialistai ir asmenys, susiję su Komisijos veikla, Deklaravimo aprašo nustatyta tvarka privalo pateikti patikslintą deklaraciją. Ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo deklaracijų pateikimo Komisijos pirmininkui ir (ar) sekretoriui ar sveikatos apsaugos ministrui dienos jos paskelbiamos Sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje. Prieš kiekvieno klausimo svarstymą Komisijos sekretorius papildomai apklausia Komisijos narius ir specialistus dėl galimo interesų konflikto. Jei paaiškėja galimas viešųjų ir privačių interesų konfliktas, Komisijos nariai Deklaravimo aprašo nustatyta tvarka teikia pranešimą apie savo nusišalinimą Komisijos pirmininkui ir (ar) sekretoriui. Komisijos pirmininkas pranešimą apie savo nusišalinimą teikia sveikatos apsaugos ministrui. Komisijos nariai nušalinami ar nusišalinimo procedūros vykdomos Deklaravimo aprašo nustatyta tvarka. Nušalinimo ar nusišalinimo faktas nurodomas Komisijos posėdžio protokole, paaiškinant, kas ir dėl kokios priežasties buvo nušalintas ar nusišalino.
24. Ne rečiau kaip vieną kartą per metus Komisijos pirmininkas ar, Komisijos pirmininkui pavedus, komisijos sekretorius patikrina deklaracijų turinio atitiktį Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos skelbiamose ataskaitose apie perleistas vertes fiziniams asmenims pateikiamai informacijai pagal deklaruojamą laikotarpį. Radus neatitikčių, apie tai informuojamas deklaraciją pateikęs asmuo, kuris Deklaravimo aprašo nustatyta tvarka turi pateikti patikslintą deklaraciją. Kilus abejonių dėl galimo interesų konflikto, klausimas dėl tokio asmens dalyvavimo Komisijos veikloje sprendžiamas Deklaravimo aprašo nustatyta tvarka.“
2.12. Papildau VII skyriumi:
„VII SKYRIUS
BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
25. Su Komisijos veikla susijusį techninį ir organizacinį darbą atlieka Sveikatos apsaugos ministerijos Farmacijos politikos departamentas.