PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA
SPRENDIMAS
DĖL TARYBOS 2018 M. BALANDŽIO 26 D. SPRENDIMO NR. T2-96 PAKEITIMO
2018 m. lapkričio 29 d. Nr. T2-207
Palanga
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Palangos miesto savivaldybės taryba nusprendžia:
Pakeisti Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo Palangos miesto savivaldybėje tvarkos aprašo, patvirtinto Palangos miesto savivaldybės tarybos 2018 m. balandžio 26 d. sprendimu Nr. T2-96 „Dėl globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo Palangos miesto savivaldybėje tvarkos aprašo patvirtinimo“5 skyrių ir jį išdėstyti taip:
„5. GLOBOS CENTRO, BUDINČIO GLOBOTOJO IR SOCIALINIO GLOBĖJO VEIKLOS FINANSAVIMAS
43. Globos centro teikiamos paslaugos budintiems globotojams, socialiniams globėjams, globėjams giminaičiams, įtėviams, šeimynų dalyviams, bendruomeninių vaikų globos namų darbuotojams finansuojamos iš savivaldybės biudžeto lėšų. Apie lėšų, reikalingų globos centro funkcijoms vykdyti, poreikį globos centro funkcijas atliekanti socialinių paslaugų įstaiga informuoja savivaldybės administracijos Biudžeto skyrių.
45. Savivaldybė globos centrui už budinčio globotojo prižiūrimą vaiką skiria:
45.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu nustatytos 1,0 minimaliosios mėnesinės algos (toliau – MMA) dydžio atlygį budinčiam globotojui, kuris didinamas:
45.1.1. po 0,25 MMA per mėnesį už kiekvieną budinčiojo globotojo šeimoje apgyvendintą vaiką nuo 3 iki 18 metų;
45.4. išmokas vaikui, mokamas Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka, vaikui skirtą slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokamą pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą, ir kitas išmokas, jei teisė gauti šias išmokas vaikui ir globėjui (rūpintojui) numatyta teisės aktuose;
45.5. pagalbos pinigus:
45.5.1. 3 bazinių socialinių išmokų (toliau – BSI) dydžio išmoką per mėnesį už kiekvieną budinčio globotojo šeimoje apgyvendintą vaiką, kuri naudojama vaiko poreikiams tenkinti;
45.5.2. 5 BSI dydžio vienkartinę įsikūrimo išmoką vaiko apgyvendinimui skirtai vietai įkurti. Šita išmoka turi būti naudojama vaiko gyvenimo sąlygoms pritaikyti, įsigyti būtiniausiems daiktams, namų apyvokos reikmenims, taip pat kitoms einamosioms išlaidoms, susijusioms su globojamo (rūpinamo) vaiko poreikių tenkinimu. Ji mokama už kiekvieną įkurtą vaiko apgyvendinimui skirtą vietą ir pervedama ne vėliau kaip per 14 darbo dienų nuo išlaidas patvirtinančių dokumentų išmoką mokančiai įstaigai pateikimo dienos.
46. Palangos miesto socialinių paslaugų centras, vykdydamas globos centro funkcijas, perveda Aprašo 45.1, 45.2, 45.4 ir 45.5 papunkčiuose nurodytas išmokas budinčiam globotojui tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje nustatytomis sąlygomis.
47. Atlygis, nurodytas Aprašo 45.1 papunktyje, budinčiam globotojui mokamas globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo laikotarpiu net ir tais atvejais, kai globos centras neperduoda budinčiam globotojui prižiūrėti vaiko arba kai jam yra suteikta laikino atokvėpio paslauga. Atlygis įskaitomas į jį gaunančio asmens pajamas ir nuo jo sumokami teisės aktais nustatyti mokesčiai.
48. Tais atvejais, kai tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartį sudaro sutuoktiniai, atlygis mokamas tik vienam iš jų.
49. Aprašo 45.3 papunktyje nurodytą išmoką globos centras naudoja papildomai pagalbai vaikui (pvz., logopedo, psichiatro, vaiko neformaliojo ugdymo ar užimtumo paslaugoms) ir (ar) pagalbai budinčiam globotojui (pvz., psichoterapijai, supervizijai, profesinės kompetencijos ugdymui) teikti, jos neperduodamas budinčiam globotojui, jei tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje nenumatyta kitaip.
50. Budintys globotojai įsipareigoja Aprašo 45.2, 45.4 papunkčiuose numatytas gaunamas išmokas naudoti vaiko išlaikymui, siekiant tenkinti jo bazinius ir saviraiškos poreikius (pvz., maistas, drabužiai, kanceliarinės prekės, higienos prekės, laisvalaikiui ir ugdymui skirtos išlaidos, kišenpinigiai, medikamentai ir pan.). Globos centras turi teisę prašyti budinčių globotojų pateikti išlaidas pagrindžiančius dokumentus tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje nustatyta tvarka.
51. Socialiniam globėjui mokama:
51.1. vykdant vaiko globą (rūpybą) – vaiko globos (rūpybos) išmokos, globos (rūpybos) išmokų tiksliniui priedai, išmokos vaikui, mokamos Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka, pagalbos pinigai, nurodyti Aprašo 45.5.2 papunktyje, vaikui skirta slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinė kompensacija, mokama pagal Tikslinių kompensacijų įstatymą, ar kitos išmokos, jei teisė gauti šias išmokas vaikui ir globėjui (rūpintojui) numatyta teisės aktuose;
51.2. vykdant vaiko laikiną priežiūrą kriziniais, laikino atokvėpio, laikinosios globos (rūpybos) atvejais pagal individualios veiklos pažymėjimą tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo su globos centru sutartyje nustatytomis sąlygomis – išmokos nustatytos Aprašo 45.1–45.4 ir 45.5.1 papunkčiuose.
52. Pagalbos pinigai budinčiam globotojui ar socialiniam globėjui mokami už vaikus, kuriuos jie prižiūri ar globoja (rūpinasi) nuo 2019-01-01 ir kurių faktinė ar deklaruota gyvenamoji vieta juos paimant prižiūrėti ar steigiant globą (rūpybą) buvo Palangos miesto savivaldybėje. Prašymas ir kiti išmokai skirti reikalingi dokumentai pagalbos pinigams gauti teikiami Palangos miesto socialinių paslaugų centrui. Pagalbos pinigai asmenims, turintiems teisę ją gauti, skiriami ir išmokami ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo pateikimo dienos. Pagalbos pinigus administruoja ir jų panaudojimo kontrolę vykdo Palangos miesto socialinių paslaugų centras“.