UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL UKMERGĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS APGYVENDINIMO NAKVYNĖS NAMUOSE IR LAIKINO APNAKVINDINIMO PASLAUGŲ TEIKIMO IR APMOKĖJIMO UŽ PASLAUGAS TVARKOS APRAšo PATVIRTINIMO

 

2017 m. gruodžio 22 d. Nr. 7-289

Ukmergė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų  įstatymo 13 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. birželio 14 d. nutarimo Nr. 583 „Dėl Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašo patvirtinimo“ 20 punktu, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro  2006 m. balandžio 5 d. įsakymu „Dėl socialinių paslaugų katalogo patvirtinimo“, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2017 m. gegužės 10 d.  įsakymu Nr. A1-234 „ Dėl apgyvendinimo nakvynės namuose ir laikino apnakvindinimo paslaugų teikimo rekomendacijų patvirtinimo“, Ukmergės rajono savivaldybės taryba  n u s p r e n d ž i a:

Patvirtinti Ukmergės rajono savivaldybės apgyvendinimo nakvynės namuose ir laikino apnakvindinimo paslaugų teikimo ir apmokėjimo už paslaugas tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                            Rolandas Janickas

 

PATVIRTINTA

Ukmergės rajono savivaldybės

tarybos 2017 m. gruodžio 22 d.

sprendimu Nr. 7-289

 

 

Ukmergės rajono savivaldybės APGYVENDINIMO NAKVYNĖS NAMUOSE IR LAIKINO APNAKVINDINIMO PASLAUGŲ TEIKIMO IR APMOKĖJIMO UŽ PASLAUGAS TVARKOS APRAŠas

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Ukmergės rajono savivaldybės apgyvendinimo nakvynės namuose ir laikino apnakvindinimo paslaugų teikimo ir apmokėjimo už paslaugas tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja asmenų apgyvendinimo Ukmergės nestacionarių socialinių paslaugų centro (toliau – Centras) nakvynės namuose paslaugų skyrimo, teikimo ir mokėjimo už šias paslaugas tvarką.

2. Apgyvendinimo nakvynės namuose paslauga teikiama asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą ar faktiškai gyvenantiems Ukmergės rajone.

3. Apgyvendinimo nakvynės namuose paslauga – tai laikino apgyvendinimo, socialinių įgūdžių ugdymo, palaikymo ir kitų būtinųjų paslaugų suteikimas asmenims, neturintiems gyvenamosios vietos, siekiant atkurti savarankiškumą, prarastus socialinius ryšius ir padėti integruotis į visuomenę.

4. Laikino apnakvindinimo paslauga – tai nakvynės ir būtinųjų paslaugų suteikimas asmenims, kurie yra benamiai, piktnaudžiauja alkoholiu, narkotinėmis, psichotropinėmis ar toksinėmis medžiagomis, esant krizinei situacijai ir pan., kai, nesuteikus šių paslaugų, iškyla grėsmė asmens sveikatai ar gyvybei.

 

II SKYRIUS

APGYVENDINIMO PASLAUGOS SKYRIMO TVARKA

 

5. Apgyvendinimo nakvynės namuose paslauga skiriama socialinės rizikos asmenims (toliau – asmenys), kuriems nustatytas apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugos poreikis.

6. Nakvynės namuose apgyvendinimo paslaugos negali būti teikiamos asmenims, kurie apsvaigę nuo alkoholio, narkotinių ar psichotropinių medžiagų, turintiems sunkią proto ar psichinę negalią, sergantiems aktyviąja tuberkulioze ir kitomis užkrečiamosiomis ligomis, galinčiomis kelti grėsmę kitų gyventojų sveikatai ir asmenims, kuriems nustatytas nuolatinės slaugos poreikis.

7. Asmuo (bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys, nurodę priežastį, dėl kurios asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) negali to padaryti pats), pageidaujantis, kad jam būtų skirta apgyvendinimo paslauga, kreipiasi į Centrą ir pateikia:

7.1. užpildytą (gali būti pildoma vietoje) prašymo-paraiškos socialinėms paslaugoms gauti formą (SP-8 forma, patvirtinta Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro (toliau – Socialinės apsaugos ir darbo ministras);

7.2. asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą (pasą arba asmens tapatybės kortelę, arba leidimą gyventi Lietuvoje (ne Europos Sąjungos valstybių piliečiams);

7.3. pažymą apie sveikatos būklę (pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikiančio gydytojo išrašas iš medicininių dokumentų (F027/a). Jei asmuo, gyvenantis Nakvynės namuose, prašo pratęsti sutartį, ši pažyma nuo jos išdavimo datos galioja vienerius metus;

7.4. gyvenamosios vietos deklaracijos pažymą (jei nėra SPIS duomenų registre);

7.5.  neįgaliojo pažymėjimą (jei asmeniui nustatytas neįgalumas);

7.6. pažymą apie asmens paleidimą iš laisvės atėmimo, kardomojo kalinimo vietos, socialinės ir psichologinės reabilitacijos įstaigos, psichiatrijos ligoninės;

7.7. kitus dokumentus, reikalingus asmens socialinių paslaugų poreikiui nustatyti.

8. Centro socialinis darbuotojas per 14 darbo dienų nuo asmens prašymo gavimo dienos nustato asmens socialinių paslaugų poreikį, užpildydamas Socialinių paslaugų asmeniui (šeimai) poreikio vertinimo formą (patvirtinta Socialinės apsaugos ir darbo ministro) ir teikia dokumentus Ukmergės rajono savivaldybės administracijai (toliau – Administracija) dėl sprendimo apgyvendinti nakvynės namuose priėmimo.

9. Sprendimą dėl apgyvendinimo paslaugos skyrimo priima Administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo.

10. Asmuo pakartotinai dėl apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugos gali kreiptis po vieno mėnesio:

10.1. jei asmuo iš nakvynės namų buvo pašalintas už vidaus tvarkos taisyklių pažeidimus: sutarties sąlygų nesilaikymą, alkoholio, psichotropinių medžiagų įsinešimą ir vartojimą nakvynės namuose, psichologinio, fizinio, finansinio, seksualinio smurto naudojimą, triukšmavimą, necenzūrinių žodžių vartojimą darbuotojų ar gyventojų atžvilgiu, rūkymą neleistinose vietose, ginklų į nakvynės namus įsinešimą, ir dėl šių įvykių buvo surašyti Centro darbuotojų aktai;

10.2. kai su asmeniu sutartis buvo nutraukta dėl to, kad jis išvyko iš nakvynės namų ilgiau nei 5 darbo dienas ir apie tai nepranešė darbuotojams.

11. Išskirtiniais atvejais, kai asmuo patiria fizinį smurtą arba kyla grėsmė jo fiziniam saugumui, sveikatai ar gyvybei ir asmuo neturi gyvenamosios vietos, arba tarpininkaujant policijai ar sveikatos priežiūros įstaigai, apgyvendinimo paslauga skiriama nenustačius socialinių paslaugų poreikio. Tokiu atveju socialinių paslaugų poreikis nustatomas teikiant socialines paslaugas. Per 14 darbo dienų nuo asmens prašymo pateikimo dienos surenkami Tvarkos aprašo 7 punkte numatyti dokumentai (dėl objektyvių priežasčių gali būti surinkti ne visi 7 punkte numatyti dokumentai).

12. Apgyvendinimo paslauga skiriama iki 6 mėnesių ar ilgiau, atsižvelgiant į asmens socialinę situaciją. Asmeniui paprašius tęsti apgyvendinimo paslaugą, Centro socialinis darbuotojas Administracijai pateikia iš naujo atliktą paslaugų poreikio vertinimą ir kitus skiriant paslaugą reikalingus dokumentus.

 

III SKYRIUS

APGYVENDINIMO PASLAUGOS TEIKIMO ORGANIZAVIMAS

 

13. Gavę Administracijos sprendimą Centro darbuotojai pradeda teikti apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugą, su paslaugos gavėju pasirašoma nustatytos formos sutartis (sutarties forma tvirtinama Centro direktoriaus įsakymu), kurioje nustatomos apgyvendinimo paslaugos sąlygos, teikimo laikas, konkretus apmokėjimo už paslaugą dydis pinigine išraiška, mokėjimo tvarka, šalių teisės, pareigos ir kitos paslaugų teikimo ir nutraukimo sąlygos. Sutartį pasirašo apgyvendinimo paslaugos gavėjas ir Centro direktorius ar jo įgaliotas asmuo.

14. Kai nėra galimybės teikti paslaugos, asmenį pagal prašymo gavimo datą atsakingi Centro  darbuotojai įrašo į eilę paslaugoms gauti.

15. Nakvynės namuose atsiradus laisvai vietai, Centro darbuotojai pagal eilės sąrašą asmens nurodytu informavimo būdu informuoja asmenį apie jam skiriamą apgyvendinimo paslaugą. Jeigu asmuo, atsiradus laisvai vietai, per tris darbo dienas neatvyksta į Nakvynės namus, juose apgyvendinamas kitas asmuo, esantis eilėje.

16. Per 5 darbo dienas nuo sprendimo skirti paslaugą priėmimo dienos asmeniui neapsigyvenusiems nakvynės  namuose, sprendimas dėl paslaugos skyrimo pripažįstamas netekusiu galios.

17. Centro socialinis darbuotojas duomenis apie apgyvendinimo paslaugos teikimą ir nutraukimą suveda į Socialinės paramos šeimai informacinę sistemą (SPIS).

18. Apgyvendinimo paslaugą sudaro:

18.1. informacijos apie socialinę paramą teikiančias įstaigas teikimas;

18.2. konsultacijos apie socialines paslaugas, jų ypatumus, galimybę gauti paslaugą, apie įstaigas, galinčias padėti spręsti asmeniui iškilusias socialines, sveikatos problemas, teikimas;

18.3. tarpininkavimas ir atstovavimas, padedant asmenims spręsti sveikatos problemas, tvarkant dokumentus, esant galimybei, padėti apsirūpinti būtiniausiais drabužiais ir avalyne;

18.4. nakvynės suteikimas;

18.5. minimalios asmeninės higienos paslaugų organizavimas;

18.6. minimalių buitinių paslaugų organizavimas;

18.7. esant poreikiui, sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas.

19. Centro socialinis darbuotojas dėl apgyvendinimo paslaugos teikimo sudaro individualų darbo su asmeniu planą, kuriame pateikia informaciją apie asmenį, jo aplinką, šeimą, informaciją iš sveikatos priežiūros specialistų apie asmens sveikatos būklę, emocinę būklę ir socialinės rizikos lygį, numato, kokiomis priemonėmis bus siekiama socialinės priežiūros uždavinių įgyvendinimo, detalizuoja paslaugas (socialines, sveikatos priežiūros, psichologines ir kitas), kurios asmeniui bus teikiamos, rašo žymas apie periodiškai vykdomą plano peržiūrą (kokie buvo pokyčiai, kas patikslinta).

20. Paslaugų gavėjo gydymosi stacionarioje įstaigoje ar arešto (iki 3 mėnesių) metu, pateikus raštišką prašymą ar kitaip pranešus Centro socialiniam darbuotojui, apgyvendinimo paslauga jam laikinai neteikiama. Pasibaigus gydymo ar arešto laikotarpiui, asmuo iš atitinkamų įstaigų pristato pažymą, kuri įsegama į jo bylą, ir paslaugos teikimas tęsiamas.

21. Asmens, kuriam teikiama apgyvendinimo paslauga, arešto ar užsitęsusio gydymo (ilgiau nei 2 savaites) metu paslaugas Centro direktoriaus įsakymu laikinai gali gauti kitas asmuo, įrašytas į eilę asmenų, laukiančių paslaugos teikimo.

22. Pasikeitus asmens, kuriam teikiama apgyvendinimo paslauga, sveikatos būklei ar kitoms aplinkybėms, Centro socialinis darbuotojas iš naujo vertina asmens socialinių paslaugų poreikį.

 

IV SKYRIUS

MOKĖJIMO UŽ APGYVENDINIMO PASLAUGĄ TVARKA

 

23. Asmuo už pirmą mėnesį teikiamą apgyvendinimo paslaugą nemoka.

24. Už paskesnius mėnesius ( antrą, trečią, ketvirtą, penktą ir šeštą ) moka po 20 Eurų per mėnesį.

25. Mokėjimo už trumpiau nei vieną kalendorinį mėnesį teikiamą apgyvendinimo paslaugą dydis nustatomas proporcingai teikiamos apgyvendinimo paslaugos trukmei.

26. Nemokamai asmuo nakvynės namuose gali gyventi vieną mėnesį per metus.

27. Asmuo, laikinai išvykęs iš nakvynės namų ir apie tai raštu pranešęs socialiniam darbuotojui, už vietos išsaugojimą nakvynės namuose (už nebūtą laiką) moka 20 Eurų dydžio mokestį.

 

V SKYRIUS

APGYVENDINIMO PASLAUGOS TEIKIMO NUTRAUKIMAS

 

28. Sutartis pasibaigia ir apgyvendinimo paslaugos teikimas nutraukiamas Administracijos direktoriaus ar jo įgalioto asmens sprendimu.

 

VI SKYRIUS

LAIKINO APNAKVINDINIMO PASLAUGOS TEIKIMO TVARKA

 

29. Asmuo, kuriam reikalinga laikino apnakvindinimo paslauga, kreipiasi į Centrą ir pateikia asmens dokumentą. Ši paslauga gali būti suteikta ir be asmens dokumento. Laikinam apnakvindinimui asmenys gali būti pristatomi greitosios medicinos pagalbos tarnybų, policijos transportu. Tokiais atvejais turi būti sveikatos priežiūros specialistų išvada, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba.

30. Darbuotojas užpildo registracijos žurnalą, kuriame įrašo asmens vardą, pavardę, asmens dokumento numerį (jei neturi, pažymima, kad neturi), gimimo datą, atvykimo laiką. Asmuo supažindinamas su Nakvynės namų vidaus tvarkos taisyklėmis.

31. Kai asmuo naudojasi laikino apnakvindinimo paslauga iš eilės 3 paras, Centro  socialinis darbuotojas įvertina asmens socialinių paslaugų poreikį ir nustatęs, kad asmeniui, kuriam teikiama laikino apnakvindinimo paslauga, šios paslaugos nepakanka ir jam reikia daugiau paslaugų, apie tai informuoja asmenį ir siūlo rašyti prašymą dėl nustatytų paslaugų skyrimo.

32. Laikino apnakvindinimo paslaugą sudaro:

32.1. informacijos apie socialinę paramą teikiančias įstaigas teikimas;

32.2. konsultacijos apie socialines paslaugas, jų ypatumus, galimybę gauti paslaugą, apie įstaigas, galinčias padėti spręsti asmeniui iškilusias socialines, sveikatos problemas, teikimas;

32.3. tarpininkavimas ir atstovavimas, padedant asmenims spręsti sveikatos problemas, tvarkant dokumentus, esant galimybei, padėti apsirūpinti būtiniausiais drabužiais ir avalyne;

32.4. nakvynės suteikimas;

32.5. minimalios asmeninės higienos paslaugų organizavimas;

32.6. minimalių buitinių paslaugų organizavimas;

32.7. esant poreikiui, sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas.

33. Laikino apnakvindinimo paslauga teikiama nemokamai.

34. Laikino apnakvindinimo paslaugos trukmė – iki trijų parų.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

35. Centras atsako už kokybišką apgyvendinimo nakvynės namuose ir laikino apnakvindinimo paslaugų teikimą.

36. Administracijos sprendimai dėl apgyvendinimo nakvynės namuose ir laikino apnakvindinimo paslaugų skyrimo, neskyrimo, nutraukimo gali būti skundžiami Administracijos direktoriui.

 

________________________