LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2024 M. KOVO 19 D. ĮSAKYMO NR. 3D-223 „DĖL LIETUVOS ŽEMĖS ŪKIO IR KAIMO PLĖTROS 2023–2027 METŲ STRATEGINIO PLANO INTERVENCINĖS PRIEMONĖS „TRUMPOS TIEKIMO GRANDINĖS“ ĮGYVENDINIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. rugsėjo 24 d. Nr. 3D-673
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinės priemonės „Trumpos tiekimo grandinės“ įgyvendinimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2024 m. kovo 19 d. įsakymu Nr. 3D-223 „Dėl Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinės priemonės „Trumpos tiekimo grandinės“ įgyvendinimo taisyklių patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:
„2. Taisyklės nustato paramos teikimo ir administravimo tvarką pagal Strateginio plano intervencinę priemonę „Trumpos tiekimo grandinės“ (toliau – intervencinė priemonė). Taisyklės taikomos pareiškėjams, rengiantiems ir teikiantiems paramos paraiškas (paramos paraiška turi būti parengta pagal Nacionalinės mokėjimo agentūros prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Agentūra) parengtą ir patvirtintą Paramos paraiškos pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano intervencinės priemonės „Trumpos tiekimo grandinės“ įgyvendinimo taisykles formą (toliau – paramos paraiška)), paramos gavėjams, įgyvendinantiems projektus, kuriems skirta parama pagal intervencinę priemonę, taip pat institucijoms, atliekančioms paramos paraiškų vertinimą, atranką ir projektų įgyvendinimo priežiūrą. Paramos teikimo ir administravimo tvarka, kurios nereglamentuoja Taisyklės, nustatyta Administravimo taisyklėse.“
2. Pakeičiu 3 punktą ir jį išdėstau taip:
„3. Taisyklėse vartojamos sąvokos apibrėžtos Strateginiame plane, Administravimo taisyklėse, Lietuvos Respublikos žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatyme, Lietuvos Respublikos kooperatinių bendrovių (kooperatyvų) įstatyme, Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme. Lietuvos Respublikos viešųjų įstaigų įstatyme, Lietuvos Respublikos asociacijų įstatyme, Lietuvos Respublikos bendruomeninių organizacijų plėtros įstatyme, Dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą nustatymo metodikoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. lapkričio 27 d. įsakymu Nr. 3D-889 „Dėl Dirbtinai sukurtų sąlygų gauti paramą nustatymo metodikos patvirtinimo“, Projektų inovatyvumo vertinimo metodikoje, patvirtintoje Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2023 m. kovo 24 d. įsakymu Nr. 3D-181 „Dėl Projektų inovatyvumo vertinimo metodikos patvirtinimo.“
3. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
„11. Pagal intervencinę priemonę parama teikiama Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedo produktams (išskyrus žvejybos ir akvakultūros produktus), bendradarbiaujant tarp ūkio subjektų ir valdoje (-ose) pagamintiems produktams apdoroti ir (arba) perdirbti ir (ar) rinkodarai. Apdorojimo ir perdirbimo proceso metu gautas galutinis produktas turi būti Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priede nurodytas produktas. Detalusis produktų sąrašas pateikiamas 1987 m. liepos 23 d. Tarybos reglamento (EEB) Nr. 2658/87 dėl tarifų ir statistinės nomenklatūros bei dėl Bendrojo muitų tarifo I priede. Parama kooperatinėms bendrovėms, superkančioms ir realizuojančioms savo narių jų valdose pagamintus (išaugintus) žemės ūkio produktus, perdirbančioms iš savo narių supirktus žemės ūkio produktus ir realizuojančioms iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus, veiklai vykdyti teikiama, jei produktai yra Sutarties dėl Europos Sąjungos veikimo I priedo produktai (išskyrus žvejybos ir akvakultūros produktus).“
4. Pakeičiu 12.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„12.2. privatus juridinis asmuo, užsiimantis žemės ūkio ir (ar) maisto produktų gamybos, ir (ar) perdirbimo, ir (ar) rinkodaros, ir (ar) maisto produktų realizavimo (prekybos jais) veikla, atitinkantis labai mažai, mažai ir vidutinei įmonei (toliau – MVĮ) keliamus reikalavimus, nurodytus Lietuvos Respublikos smulkiojo ir vidutinio verslo plėtros įstatyme (toliau – SVV plėtros įstatymas).“
5. Papildau 12.3 papunkčiu:
6. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:
7. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:
„14. Partneriu, įskaitant tarpininko funkcijas atliekantį partnerį (tarpininką), gali būti fizinis ir juridinis asmuo, nurodytas Taisyklių 12 punkte. Tarpininkas į projektą įtraukiamas, kai būtina, t. y. kai nėra galimybių įgyvendinti projekto be jo. Tarpininkas projekte pasitelkiamas kaip trumpos tiekimo grandinės procesų organizatorius, bet ne kaip jos produktų supirkėjas ir pardavėjas.“
8. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:
„20. Partneriai (įskaitant tarpininką) projekte dalyvauja jungtinės veiklos sutarties pagrindu (pavyzdinę jungtinės veiklos sutarties formą rengia ir tvirtina Agentūra), kuri yra pasirašoma visų trumpos tiekimo grandinės projekto dalyvių iki paraiškos pateikimo ir kurioje turi būti aptartos bent šios sąlygos (neapsiribojant):“.
9. Papildau 221 punktu:
„221. Bendradarbiaujant trumpos tiekimo grandinės projekte (kontrolės laikotarpiu, kaip nurodyta Taisyklių 38 punkte), pateikus Agentūrai pranešimą, į trumpos tiekimo grandinės veiklą galima įtraukti kitus fizinius asmenis (ūkininkus), atitinkančius Taisyklių 12.1 papunktį, kurie tiesiogiai nedalyvavo įgyvendinant projektą kaip partneriai.“
10. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:
11. Pakeičiu 22.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
12. Pakeičiu 22.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„22.2. jei gaunamas motyvuotas paramos gavėjo prašymas (kuriame pateikiamas paaiškinimas, kodėl partnerio pokyčiai projekte būtini, taip pat jungtinės veiklos sutarties pakeitimo projektas bei paramos paraiškos verslo plano dalių patikslinimas (nurodant keičiamo ar naujai įtraukiamo partnerio informaciją)) keisti partnerį ar įtraukti naują partnerį, Agentūra, vadovaudamasi Taisyklių nuostatomis, turi įvertinti partnerio atitiktį atrankos bei tinkamumo sąlygoms ir reikalavimams, taip pat partnerio pakeitimo, įtraukimo įtaką projektui (tikslams, rezultatams), jo prisidėjimą prie vykdomo projekto (partnerio finansinis ir veiklos įnašai). Atsižvelgiant į Agentūros priimtą sprendimą dėl partnerio keitimo, gali būti atliekamas paramos paraiškos ir jungtinės veiklos sutarties keitimas. Partnerio pakeitimui nustatomas 3 mėnesių terminas nuo fakto, kai partneris pranešė apie pasitraukimą iš projekto.“
13. Pakeičiu 24.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
14. Pakeičiu 24.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
„24.5. pareiškėjas ir (ar) partneris – ne anksčiau kaip 12 mėn. iki paramos paraiškos pateikimo įsteigta kooperatinė bendrovė, užsiimanti žemės ūkio, maisto produktų gamyba ir (arba) perdirbimu, turi būti sudaryta iš narių, kurių ne mažiau kaip 50 proc. nepertraukiamai vykdo veiklą ne trumpiau kaip 1 metus iki paraiškos pateikimo dienos ir kurių pajamos iš žemės ūkio produktų gamybos ir (ar) maisto produktų perdirbimo, ir (ar) gamybos, ir (ar) rinkodaros veiklos per ataskaitinį laikotarpį iki paramos paraiškos pateikimo sudaro ne mažiau kaip 50 proc. visų veiklos pajamų. Reikalavimas turėti savo vardu įregistruotą valdą netaikomas kooperatinėms bendrovėms, kurios superka ir realizuoja iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar išaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus;“.
15. Pakeičiu 24.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
„24.6. pareiškėjas ir (ar) partneris – viešasis juridinis asmuo, turi veikti žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros srityse ir prisidėti prie BŽŪP tikslų įgyvendinimo. Atitiktis patikrinama pagal viešojo juridinio asmens (organizacijos) steigimo dokumentus, skelbiamus Lietuvos Respublikos viešuosiuose registruose;“.
16. Pakeičiu 24.8 papunktį ir jį išdėstau taip:
„24.8. pareiškėjas ir partneriai yra ekonomiškai gyvybingi. Atitiktis vertinama pagal verslo planą, kuris yra paramos paraiškos formos sudėtinė dalis, kur pareiškėjas ir partneriai įrodo, kad atitinka ekonominį gyvybingumą apibūdinančius rodiklius ir jų kritines reikšmes, kaip nustatyta Ūkio subjektų, siekiančių pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano priemones, ekonominio gyvybingumo nustatymo taisyklių, patvirtintų Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. liepos 28 d. įsakymu Nr. 3D-440 „Dėl Ūkio subjektų, siekiančių pasinaudoti parama pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos ir Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano priemones, ekonominio gyvybingumo nustatymo taisyklių patvirtinimo“, III skyriuje „Ekonominį gyvybingumą apibūdinančių rodiklių reikšmės ir ekonominio gyvybingumo nustatymo tvarka“. Tuo atveju, kai projekte yra numatyta turtą įsigyti finansinės nuomos (lizingo) būdu, verslo plano prognozės turi būti pateiktos visam finansinės nuomos (lizingo) projekto kontrolės laikotarpiui (kaip nurodyta Taisyklių 38 punkte) nuo paskutinio paramos lėšų išmokėjimo. Finansinės nuomos (lizingo) būdu įsigyjamas turtas turi tapti paramos gavėjo ir (ar) partnerių nuosavybe iki projekto įgyvendinimo pabaigos. Pagal finansinės nuomos (lizingo) sutartį, įsigyjamo turto dalis, už kurią nesumokėta iki projekto įgyvendinimo pabaigos, paramos lėšomis nefinansuojama.“
17. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
„25. Parama teikiama, jei ne mažiau kaip 51 proc. projekto grandinės dalyvių (pareiškėjų ir partnerių), užsiimančių žemės ūkio produktų gamyba, dalyvaujančių projekte ir vykdančių trumpos tiekimo grandinės veiklą, žemės ūkio valdos ekonominis dydis (toliau – VED), išreikštas produkcijos standartine verte, yra ne mažesnis kaip 8 000 Eur (atskirai patikrinama pareiškėjo ir kiekvieno partnerio atitiktis). Šis reikalavimas netaikomas kooperatinėms bendrovėms, kurios superka ir realizuoja tik savo narių valdose pagamintus ar užaugintus žemės ūkio produktus arba supirktus iš savo narių jų valdose pagamintus ar užaugintus žemės ūkio produktus perdirba ir realizuoja iš jų pagamintus maisto ir ne maisto produktus. VED skaičiuojamas pagal Produkcijos standartine verte išreikšto žemės ūkio valdos ekonominio dydžio apskaičiavimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2014 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. 3D-382 „Dėl Produkcijos standartine verte išreikšto žemės ūkio valdos ekonominio dydžio apskaičiavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“. VED, išreikštas produkcijos standartine verte, paramos paraiškos pateikimo dienos duomenimis, nustatomas:“.
18. Pakeičiu 28.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„28.1. jei nustatoma, kad pareiškėjas ir (arba) partneris (-iai) dirbtinai sukūrė sąlygas paramai gauti. Vertinama pagal pareiškėjo ir (arba) partnerio – fizinio asmens – dalyvavimą kitų juridinių asmenų – pareiškėjo ir (arba) projekto partnerio (-ių), paraiškas pateikusių pagal kitas trumpų tiekimo grandinių paramos schemas, – valdyme (tikrinama pagal paramos paraiškos duomenis bei duomenis, esančius viešuosiuose registruose, ar fiziniai asmenys yra kito juridinio asmens vadovai, ar turi ne mažiau kaip 25 ir ne daugiau kaip 50 procentų kitos įmonės akcijų, pajų ar kitokių dalyvavimą įmonės kapitale žyminčių kapitalo dalių arba tiesiogiai ar netiesiogiai (pagal balsavimo sutartį, balsavimo teisės perleidimo sutartį, įgaliojimą ir pan.) turi ne mažiau kaip 25 ir ne daugiau kaip 50 procentų visų kitos įmonės dalyvių balsų). Atitiktį Reglamento (ES) Nr. 2021/2016 62 straipsnio nuostatai dėl dirbtinai sukurtų lengvatų gavimo sąlygų patikrina Agentūra, vadovaudamasi jos veiklą reglamentuojančiais teisės aktais;“.
19. Pakeičiu 36 punktą ir jį išdėstau taip:
„36. Pareiškėjo ir partnerio nekilnojamasis turtas (statiniai ir žemė po esamais ir (ar) numatomais statyti statiniais) gali būti nuomojamas arba kitaip užtikrinamas teisėtas naudojimasis juo ne trumpesniam terminui kaip iki projekto kontrolės laikotarpio (kaip nurodyta Taisyklių 38 punkte) pabaigos. Nuomos arba kito teisėto naudojimosi iš trečiųjų asmenų (kurie projekte tiesiogiai nedalyvauja) nekilnojamuoju turtu atveju sutartis gali būti sudaryta tik su valstybės ar savivaldybės nekilnojamojo turto valdytoju.“
20. Pakeičiu 37.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
21. Pakeičiu 37.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
22. Pakeičiu 38 punktą ir jį išdėstau taip:
„38. Šiame skyriuje nurodomi bendri įsipareigojimai, kuriuos pareiškėjas ir partneris prisiima ir jų laikosi iki projekto kontrolės laikotarpio pabaigos, t. y. nuo galutinio paramos išmokėjimo dienos, per kurį tikrinama, kaip paramos gavėjas laikosi projekte (paramos paraiškoje ir verslo plane) numatytų įsipareigojimų:
23. Pakeičiu 39 punktą ir jį išdėstau taip:
24. Pakeičiu 39.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
„39.3. iki paskutinio mokėjimo prašymo pateikimo dienos sukurti ne mažiau kaip 1 (mažmeninės) prekybos ir (arba) realizavimo vietą, susijusią su projekto veikla, kuriai prašoma paramos, ir išlaikyti ją (-as) iki projekto kontrolės laikotarpio (kaip nurodyta Taisyklių 38 punkte) pabaigos. Prekybos vieta laikoma parduotuvė, nuolatinės veiklos mobili parduotuvė (automobilinė parduotuvė), internetinė parduotuvė, paviljonai ir (ar) turgus, kuriuose verčiamasi mažmenine prekyba ir kurie įrengti laikantis maisto tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, taip pat prekyba produktų gamybos vietose (ūkiuose). Kiti prekybos būdai ir periodinės (ar) laikinos prekybos vietos (pvz., prekyba trumpalaikiuose renginiuose ir vietos, kuriose prekyba vykdoma iš prekybos automatų (be pardavėjo)), gali būti kuriamos papildomai;“.
25. Pakeičiu 39.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
26. Pakeičiu 39.6 papunktį ir jį išdėstau taip:
27. Pakeičiu 39.9 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„39.9. užtikrinti, kad ne mažiau kaip 51 proc. projekto grandinės dalyvių (pareiškėjų ir partnerių) valdos ekonominis dydis, išreikštas produkcijos standartine verte, nuo paramos paraiškos pateikimo dienos iki projekto kontrolės laikotarpio (kaip nurodyta Taisyklių 38 punkte) pabaigos bus ne mažesnis kaip 8 000 Eur, išskyrus Taisyklių 25 punkte numatytas išimtis (taikoma projektams, įgyvendinamiems pagal 2 ir 3 paramos modelius).“
28. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:
„43. Įsteigti regioninio lygmens žemės ūkio ir maisto produktų realizavimo tinklą (logistikos centrą) ir tiekti žemės ūkio ir maisto produktus į realizavimo vietas ir (arba) vykdyti (mažmeninę) prekybą, nesumažinant jo fizinio ploto visą projekto kontrolės laikotarpį (kaip nurodyta Taisyklių 38.3 papunktyje).“
29. Pakeičiu 45 punktą ir jį išdėstau taip:
„45. Veikti didesniu nei vienos savivaldybės lygiu, t. y. realizuojama produkcija turi būti tiekiama ne vienos savivaldybės viešąsias paslaugas teikiančioms įstaigoms ar įmonėms ir (ar) pirkėjams. Projekto kontrolės laikotarpiu (kaip nurodyta Taisyklių 38.3 papunktyje) projekto metinėse ataskaitose teikti Agentūrai informaciją apie turimas produkcijos tiekimo sutartis su viešąsias paslaugas teikiančiomis įstaigomis ar įmonėmis (turi būti nurodomas pirkėjo pavadinimas, įmonės kodas, sutarties objektas (konkrečiai įvardyti produktai, dėl kurių teikimo susitarta), produkcijos vidutiniai metiniai ar metiniai kiekiai, kuriuos įsipareigojama tiekti, sutarties galiojimo laikas ir suma).“
30. Pakeičiu 46 punktą ir jį išdėstau taip:
„46. Užtikrinti pagrindinių produktų grupių (grūdų produktų, daržovių, vaisių ir uogų, riebalų, pieno produktų, mėsos ir kiaušinių) asortimento krepšelį (užtikrinamo produktų krepšelio asortimentas gali būti plečiamas laipsniškai (kaip numatoma verslo plane), tačiau iki projekto kontrolės laikotarpio (kaip nurodyta Taisyklių 38.3 papunktyje) pabaigos į produktų asortimentą turi būti įtrauktos visos produktų grupės).“
31. Pakeičiu 51 punktą ir jį išdėstau taip:
„51. Pareiškėjo ir (arba) partnerio (-ių) dalyvavimas kitose SP intervencinėse priemonėse, pateikus paraišką pagal šią intervencinę priemonę, neribojamas, tačiau paramos gavėjo, partnerių, susijusių įmonių, sutuoktinių didžiausia bendra gauta paramos suma 2023–2027 metų laikotarpiu pagal šią intervencinę priemonę negali viršyti 1 500 000 Eur be PVM.“
32. Pakeičiu 52.1–52.2 papunkčius ir juos išdėstau taip:
33. Pakeičiu 53 punktą ir jį išdėstau taip:
„53. Paramos intensyvumas:
53.1. 60 proc. paramos intensyvumas taikomas projekto verslo plano įgyvendinimo išlaidoms finansuoti;
34. Pakeičiu 55.8 papunktį ir jį išdėstau taip:
„55.8. gauta nauda konkrečiam ūkio subjektui (pareiškėjui ir partneriams atskirai) nustatoma vadovaujantis jungtinės veiklos sutartimi arba pagal paramos paraiškoje pateiktą informaciją planuojamoms įsigyti investicijoms. Tuo atveju, jeigu neįmanoma nustatyti, kokia nauda atitenka kiekvienam iš projekte dalyvaujančių ūkio subjektų (pareiškėjui ir partneriams atskirai), laikytina, jog visiems jiems yra suteikiama visa projekto paramos suma, kuri turi būti įregistruota Registre.“
35. Pakeičiu 60.2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
„60.2.1. |
Susijusios su projekto valdymo ir koordinavimo veiklomis |
Darbo užmokesčio projekto vadovui, jei projektas įgyvendinamas ne mažiau kaip trijų projekto grandinės dalyvių pagal 2 ir 3 paramos modelius (šis ribojimas netaikomas kooperatinėms bendrovėms ir žemės ūkio kooperatinėms bendrovėms (kooperatyvams). Darbo užmokesčio buhalteriui. Mokymų, susijusių su projekto įgyvendinimu. Administracinių patalpų (biuro) nuomos. Komunalinių paslaugų, jei jos neįeina į administracinių patalpų nuomos kainą. Kanceliarinių prekių įsigijimo, ryšio paslaugų išlaidos. Kai projekte numatyta investuoti į netiesiogines išlaidas, kurios apima einamąsias bendradarbiavimo išlaidas, susijusias su projekto valdymo ir koordinavimo veiklomis, jų apmokėjimui taikoma fiksuotoji norma, apskaičiuojama biudžeto projekto metodu individualiai kiekvienam projektui, vadovaujantis Taisyklių 4 priede patvirtintu aprašu.“ |
36. Pakeičiu 62 punktą ir jį išdėstau taip:
37. Pakeičiu 64 punktą ir jį išdėstau taip:
„64. Paramos paraiška ir su paramos paraiška pateikiami dokumentai turi būti pateikti per Žemės ūkio ministerijos informacinę sistemą (toliau – ŽŪMIS) Administravimo taisyklėse nustatyta tvarka. Intervencinei priemonei netaikoma Administravimo taisyklių 91.5 papunkčio nuostata, tačiau su paramos paraiška nepateikus jungtinės veiklos sutarties, nurodytos Taisyklių 20 punkte, ir finansinės atskaitomybės dokumentų, nurodytų Taisyklių 24.7 papunktyje, paraiška atmetama.“
38. Pakeičiu 66 punktą ir jį išdėstau taip:
„66. Pareiškėjo ir (ar) partnerių dalyvavimas intervencinėje priemonėje:
66.2. pakartotinai paramos pareiškėjas gali kreiptis tik įgyvendinęs ankstesnįjį investicinį projektą, t. y. ne anksčiau kaip pateikus galutinį mokėjimo prašymą;
39. Pakeičiu 71 punktą ir jį išdėstau taip:
„71. Agentūra, įvertinusi paramos paraiškas, teikia jas svarstyti Agentūros projektų atrankos komitetui, sudarytam Administravimo taisyklėse nustatyta tvarka. Sprendimą dėl paramos skyrimo ar neskyrimo priima Agentūros direktorius arba jo įgaliotas asmuo, vadovaudamasis projektų vertinimo rezultatais, ir informuoja pareiškėjus Administravimo taisyklėse nustatyta tvarka.“
41. Pakeičiu 84 punktą ir jį išdėstau taip: