SKUODO rajono savivaldybės taryba

 

SPRENDIMAS

DĖL SKUODO RAJONO SAVIVALDYBĖS ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGOS TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

2024 m. gegužės 30 d. Nr. T9-113

Skuodas

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 26 punktu ir 15 straipsnio 2 dalies 28 punktu, Lietuvos Respublikos želdynų įstatymo 5 straipsnio 1 dalies 1 punktu, Skuodo rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Tvirtinti Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisykles (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Skuodo rajono savivaldybės tarybos 2023 m. birželio 30 d. sprendimą Nr. T9-144 „Dėl Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių patvirtinimo“ su visais pakeitimais.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                   Stasys Gutautas

 

PATVIRTINTA

Skuodo rajono savivaldybės tarybos

2024 m. gegužės 30 d. sprendimu Nr. T9-113

 

 

 

SKUODO RAJONO SAVIVALDYBĖS ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGOS TAISYKLĖS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklės (toliau – Taisyklės)  nustato Skuodo rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) teritorijoje ne miško žemėje esančių želdynų ir želdinių apsaugos, kūrimo bei tvarkymo principus, saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo leidimų išdavimo ir prašymų dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydžio perskaičiavimo nagrinėjimo ir sumokėtos želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos grąžinimo tvarką, fizinių ir juridinių asmenų teises ir pareigas, susijusias su želdynų ir želdinių apsauga, želdynų ir želdinių apsaugos kontrolės vykdymą.

2.  Šios Taisyklės parengtos vadovaujantis Lietuvos Respublikos želdynų įstatymu (toliau – Įstatymas), šio Įstatymo įgyvendinamaisiais teisės aktais ir kitais teisės aktais, reglamentuojančiais želdynų ir želdinių tvarkymą ir apsaugą.

3.  Taisyklių tikslas – išsaugoti želdynus ir želdinius kaip estetiškai, ekologiškai, istoriškai ir kultūrai svarbius kraštovaizdžio elementus, kurie užtikrintų gamtinio ir kultūrinio kraštovaizdžio stabilumą, gyventojų teisę į jų gyvenimo kokybę gerinančias aplinkos sąlygas.

4.  Taisyklės yra privalomos visiems Savivaldybės teritorijoje esančių želdynų ir želdinių savininkams, valdytojams, naudotojams, želdynus ir želdinius prižiūrinčioms įmonėms, fiziniams ir juridiniams asmenims, išskyrus mokslinės paskirties želdynuose (botanikos soduose, arboretumuose, dendrologinėse kolekcijose (rinkiniuose), dendrologinę reikšmę turinčiuose parkuose). Fiziniai ir juridiniai asmenys želdynus ir želdinius saugo, tvarko ir prižiūri patys arba sudaro sutartis su atitinkamą kvalifikaciją turinčiais asmenimis, kuriems teisės aktų tvarka yra suteikta teisė vykdyti šiuos darbus.

5Privačios žemės valdoje esančius želdinius, kurie teisės aktais nepriskirti saugotiniems, savininkai ir valdytojai tvarko savo nuožiūra, nepažeisdami kaimyninių žemės sklypų ir namų valdų savininkų, valdytojų ar naudotojų interesų.

6.    Taisyklėse vartojamos sąvokos atitinka Įstatyme, šio Įstatymo įgyvendinamuosiuose teisės aktuose ir kituose teisės aktuose, reglamentuojančiuose želdynų ir želdinių tvarkymą ir apsaugą, vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

ŽELDYNŲ KŪRIMAS, ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGA, PRIEŽIŪRA IR TVARKYMAS, ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ INVENTORIZAVIMAS IR BŪKLĖS STEBĖSENA

 

7.     Medžiai ir krūmai priskiriami saugotiniems želdiniams, kai jie atitinka Vyriausybės nutarimu nustatytus kriterijus, pagal kuriuos medžiai ir krūmai, augantys ne miškų ūkio paskirties žemėje, priskiriami saugotiniems ir (ar) Savivaldybės tarybos sprendimu saugotinais paskelbti dendrologiškai, ekologiškai, estetiškai vertingi, kultūros paveldui ir kraštovaizdžiui reikšmingi želdiniai.

8.     Priklausomųjų želdynų įrengimas ar pertvarkymas numatomas statinių ir įrenginių projektuose, kuriuose būtina įvertinti želdinių inventorizavimo duomenis ir nepriklausomo želdynų ir želdinių eksperto išvadą, kai tokią išvadą parengti būtina pagal šių Taisyklių 47 punktą, vadovaujantis priklausomųjų želdynų normomis, teritorijų planavimo dokumentų sprendiniais, statybą ir teritorijų planavimą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimais.

9. Privatiems želdynams įrengti, prižiūrėti ir tvarkyti želdynų projektų rengti neprivaloma. Įrengiant ir pertvarkant privačius želdynus, veisiant želdinius privačioje žemėje, būtina laikytis želdinių sodinimo minimalių atstumų ir priežiūros reikalavimų, nustatytų aplinkos ministro tvirtinamose Želdynų įrengimo ir želdinių veisimo taisyklėse.

10. Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose, viešuosiuose želdynuose želdinius, kurie teisės aktais nėra priskirti saugotiniems, tvarko ir prižiūri Savivaldybės administracijos seniūnijos.

11. Savivaldybės teritorijoje medžiai ir krūmai veisiami, vejos ir gėlynai įrengiami vadovaujantis Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtintomis Želdynų įrengimo ir želdinių veisimo taisyklėmis.

12. Sodinamiems medžių ir krūmų sodmenims taikomi Lietuvos Respublikos aplinkos ministro patvirtinti Sodmenų kokybės reikalavimai.

13. Želdynai ir želdiniai nuo ligų ir kenkėjų saugomi vadovaujantis aplinkos ministro tvirtinamomis Želdynų ir želdinių sanitarinės apsaugos taisyklėmis.

14. Viešųjų želdynų ir želdinių priežiūros ir tvarkymo metu turi būti išsaugoti augantys sveiki, gyvybingi, estetiniu ir ekologiniu požiūriu vertingi, perspektyvūs augalai – dar nepasiekę gamtinės brandos ar ją pasiekę, tačiau nekeliantys nei fizinio, nei ligų ar kenkėjų židinių susidarymo pavojaus aplinkai.

15. Draudžiama kirsti, kitaip iš augimo vietos pašalinti ar intensyviai genėti saugotinus medžius viešuosiuose želdynuose ir viešuosius želdinius, kurie priskiriami saugotiniems medžiams, nuo kovo 15 dienos iki rugpjūčio 1 dienos, išskyrus atvejus, kai jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams, eismo ar skrydžių saugumui, taip pat kai tai būtina remontuojant, rekonstruojant ar tiesiant naują valstybinės reikšmės kelią, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus.

16. Saugomais gamtos paveldo objektais želdynai ir želdiniai skelbiami, prižiūrimi ir tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos saugomų teritorijų įstatymu ir Įstatymu. Saugomais kultūros paveldo objektais želdynai skelbiami, prižiūrimi ir tvarkomi vadovaujantis Lietuvos Respublikos nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos įstatymu ir Įstatymu.

17. Želdinių apsaugos reikalavimai vykdant statybos darbus, įskaitant valstybinės reikšmės kelių ir viešosios geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių statybos ir remonto darbus, nustatomi aplinkos ministro tvirtinamose Želdinių apsaugos, vykdant statybos darbus, taisyklėse.

18. Želdinius, augančius po elektros ir ryšių linijomis, prižiūri ir tvarko želdinius prižiūrinčios organizacijos, želdinių savininkai ar valdytojai, vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės ir miško naudojimo sąlygų įstatymo ir Įstatymo nuostatomis.

19. Želdinius, kurie auga viešosios geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių, geležinkelio želdinių apsaugos zonose, tvarko ir naujus želdinius šiose zonose veisia viešosios geležinkelių infrastruktūros valdytojas.

20. Valstybinės reikšmės automobilių kelių želdiniai prižiūrimi ir tvarkomi vadovaujantis Įstatymu, Lietuvos Respublikos kelių įstatymu ir Vyriausybės patvirtintu Kelių priežiūros tvarkos aprašu.

21. Želdynų ir želdinių inventorizavimo ir apskaitos tikslas – surinkti, apibendrinti ir  viešinti duomenis apie želdynų ir želdinių rūšinę sudėtį, plotus, želdinių parametrus, būklę, sudaryti sąlygas šiuos duomenis naudoti planuojant ir projektuojant želdynus, planuojant želdinių apsaugą, priežiūrą ir tvarkymą, vertinant želdynų plotų atitiktį teisės aktuose nustatytoms želdynų normoms ir nustatant želdynų ir želdinių būklės pokytį.

22. Želdynai ir želdiniai inventorizuojami visoje Savivaldybės teritorijoje pagal aplinkos ministro patvirtintas Želdynų ir želdinių inventorizavimo ir apskaitos taisykles, neatsižvelgiant į žemės, kurioje jie yra, nuosavybės formą. Želdynai ir želdiniai inventorizuojami surenkant pagrindinius duomenis (želdinio rūšį, želdyno rūšinę sudėtį, plotą) apie neurbanizuotoje teritorijoje esančius želdynus ir želdinius, žaliųjų jungčių želdinius, privačioje žemėje esančius želdynus ir želdinius ir išsamius duomenis (be pagrindinių duomenų, surenkami duomenys apie želdinių kiekį, amžių, aukštį, skersmenį, būklę, tvarkymo priemones) apie viešųjų atskirųjų ir priklausomųjų želdynų, viešųjų ir konfesinių kapinių, kelių, gatvių želdinius, kitus miestų, miestelių ir kaimo gyvenamųjų vietovių viešuosius želdynus ir želdinius.

23. Želdynų ir želdinių inventorizavimo darbai ir informacija apie inventorizaciją skelbiama Savivaldybės interneto svetainėje.

24. Želdynų ir želdinių būklės stebėsena vykdoma pagal Savivaldybės želdynų ir želdinių būklės stebėsenos planą, parengtą vadovaujantis aplinkos ministro tvirtinama Želdynų ir želdinių būklės stebėsenos programa.

 

III SKYRIUS

LEIDIMŲ ir sprendimų Saugotinų želdinių kirtimUI, kitokiAM pašalinimUI iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo darbams IŠDAVIMAS

 

25. Saugotinus želdinius kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti galima tik turint Savivaldybės vykdomosios institucijos išduotą leidimą (Taisyklių 1 priedas) kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius (toliau – Leidimas), išduotą pagal Taisyklių 1 priede nustatytą formą, ar vadovaujantis galiojančiu Savivaldybės vykdomosios institucijos sprendimu dėl saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo (toliau – Sprendimas), ir sumokėjus į Savivaldybės administracijos nurodytą sąskaitą, Savivaldybės vykdomosios institucijos pagal aplinkos ministro tvirtinamus želdinių atkuriamosios vertės įkainius, kai šalinami Vyriausybės nustatytus kriterijus dėl augimo vietos, rūšies, matmenų ir būklės atitinkantys saugotini želdiniai, arba pagal Savivaldybės atstovaujamosios institucijos sprendimu saugotinais paskelbtų želdinių atkuriamosios vertės įkainius, kai šios institucijos sprendimu yra nustatyti didesni šių želdinių atkuriamosios vertės įkainiai ir kai šalinami jos sprendimu saugotinais paskelbti želdiniai, apskaičiuotą želdinių atkuriamosios vertės kompensaciją (išskyrus Taisyklių 26 punkte nurodytus atvejus).

26. Saugotinus želdinius kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti be Leidimo ar Sprendimo galima, kai:

26.1. jie auga elektros tinklų, šilumos perdavimo tinklų, magistralinių dujotiekių ir naftotiekių (produktotiekių) apsaugos zonose ir šiuos darbus atlieka, prieš darbų pradžią apie juos raštu informavę žemės, kurioje auga saugotini želdiniai, savininką ar valdytoją, elektros tinklus, šilumos tinklus, magistralinius dujotiekius ir naftotiekius (produktotiekius) eksploatuojantys asmenys ar jų įgalioti tretieji asmenys;

26.2. šiuos darbus reikia atlikti nedelsiant – dėl gamtinio, eismo ar kito įvykio pakitus saugotinų želdinių būklei, kai dėl to jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui. Šiuo atveju darbus atlikę asmenys per 3 darbo dienas privalo raštu informuoti Savivaldybės administraciją, nurodydami saugotino želdinio vietą (adresą ar koordinates) ir pateikdami 3 nuotraukas, kuriose būtų užfiksuotas vaizdas prieš atliekant darbus ir iš skirtingų pusių užfiksuotas nukirstas, kitaip pašalintas iš augimo vietos ar intensyviai nugenėtas saugotinas želdinys.

27. Želdinių atkuriamosios vertės kompensacija neskaičiuojama ir apie tai pažymima Leidime arba Sprendime, kai saugotini želdiniai:

27.1. nebus kertami – Leidimas ar Sprendimas išduotas intensyviam želdinių genėjimui;

27.2. kertami, kitaip pašalinami iš augimo vietos ar intensyviai genimi 26 punkte numatytais atvejais;

27.3. yra pažeisti stiebo ir šaknų puvinio arba vabzdžių kenkėjų ar grybinių ligų (išskyrus biologinei įvairovei svarbius želdinius, kurie nekelia pavojaus gyventojams, jų turtui, statiniams ir eismo saugumui);

27.4. yra pasvirę didesniu kaip 45 laipsnių kampu;

27.5. kertami vykdant teritorijų planavimo dokumentuose, viešųjų atskirųjų želdynų projektuose numatytus kraštovaizdžio formavimo kirtimus;

27.6. auga ant piliakalnių, pilkapių;

27.7. auga kapinėse ir ardo paminklus, antkapius, kitus kapinių statinius ar įrenginius;

27.8. gadina pastato pamatus ar kitas jo dalis;

27.9. auga apsaugos zonose, kai tai nesuderinama su šioms apsaugos zonoms Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme nustatytais apribojimais;

27.10. auga geležinkelio kelių ir jų įrenginių, geležinkelio želdinių apsaugos zonoje;

27.11. auga teritorijoje, kuri naudojama valstybinės reikšmės keliams eksploatuoti;

27.12. auga valstybinės ar vietinės reikšmės kelio juostoje ir dėl blogos būklės kelia grėsmę užvirsti ant kelio;

27.13. nurodyti saugomų teritorijų planavimo, saugomų rūšių ar buveinių apsaugos priemonių įgyvendinimo dokumentuose kaip kertami ar kitaip pašalinami iš augimo vietos;

27.14. auga žemėje, kurioje teisės aktų nustatyta tvarka leidžiama veisti mišką;

27.15. kertami ar kitaip pašalinami iš augimo vietos įgyvendinant krašto apsaugos ar valstybės sienos apsaugos tikslus.

28. Kai Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose arba ne Savivaldybės valdomoje valstybinėje žemėje ketinama kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos 10 ar daugiau saugotinų želdinių, viešuosiuose atskiruosiuose želdynuose augančius saugotinus želdinius, Savivaldybės administracija privalo gauti Želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos (toliau – Komisija) išvadą dėl būtinybės kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos saugotinus želdinius. Komisija išvadą privalo pateikti per 20 darbo dienų.

29. Kai ketinama atlikti želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo darbus privačiame žemės sklype:

29.1. privačios žemės sklypo savininkas pateikia Savivaldybės administracijai nustatytos formos (Taisyklių 3 priedas) prašymą (toliau – Prašymas) dėl Leidimo išdavimo;

29.2. Savivaldybės administracija įvertinusi pateiktą Prašymą ir nustačiusi, kad asmuo, prašantis išduoti Leidimą, pateikė netinkamai užpildytą Prašymą, per 5 darbo dienas nuo Prašymo gavimo dienos raštu informuoja apie tai Prašymą pateikusį asmenį ir nustato 5 darbo dienų terminą patikslintam Prašymui pateikti;

29.3. gavusi asmens tinkamai užpildytą Prašymą, Savivaldybės administracija organizuoja prašymo išduoti Leidimą nagrinėjimą;

29.4. Savivaldybės administracijai patikrinus, ar numatomas saugotinų želdinių kirtimas, kitoks pašalinimas iš augimo vietos, ar intensyvus genėjimas neprieštarauja Savivaldybės strateginiams plėtros ir veiklos planams, Savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens kompleksinio ir specialiojo teritorijų planavimo dokumentams, ir apskaičiavus pašalinamų želdinių atkuriamąją vertę, Savivaldybės vykdomoji institucija išduoda Leidimą kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius;

29.5. Prašymas turi būti išnagrinėtas ir Leidimas turi būti išduotas per 20 darbo dienų nuo tinkamai užpildyto Prašymo gavimo dienos;

29.6. Taisyklių nustatyta tvarka ir terminais išnagrinėjus prašymą ir nustačius, kad numatomas saugotinų želdinių kirtimas, kitoks pašalinimas iš augimo vietos ar intensyvus genėjimas prieštarauja Savivaldybės strateginiams plėtros ir veiklos planams, Savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens kompleksinio ir specialiojo teritorijų planavimo dokumentams, Prašymą pateikęs asmuo apie atsisakymą išduoti Leidimą informuojamas raštu, nurodant motyvus;

29.7. jeigu per nustatytą terminą pagal tinkamai užpildytą Prašymą Leidimas neišduodamas arba Taisyklių nustatyta tvarka motyvuotai neatsisakoma jį išduoti, laikoma, kad Leidimas išduotas;

29.8. Savivaldybės administracija, laikydamasi asmens duomenų apsaugą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, privalo ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Leidimo išdavimo dienos Savivaldybės interneto svetainėje paskelbti informaciją apie išduotą Leidimą, nurodydama numatomų kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinų želdinių vietą, rūšį, skaičių, skersmenį;

29.9. Leidime numatyti saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo darbai gali būti pradėti tik suėjus šių Taisyklių 32 punkte numatytam terminui;

29.10. Leidimas galioja neterminuotai.

30. Kai ketinama kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti želdinius Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose:

30.1. Skuodo rajono savivaldybės administracijos seniūnija (tos teritorijos, kurioje ketinama kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti želdinius) Savivaldybės merui pateikia Prašymą (Taisyklių 3 priedas);

30.2. Savivaldybės vykdomoji institucija, per 20 darbo dienų nuo gauto ir tinkamai užpildyto Prašymo gavimo dienos, įvertinusi ar numatomas saugotinų želdinių kirtimas, kitoks pašalinimas iš augimo vietos ar intensyvus genėjimas neprieštarauja Savivaldybės strateginiams plėtros ir veiklos planams, Savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens kompleksinio ir specialiojo teritorijų planavimo dokumentams, taip pat šių Taisyklių numatytais atvejais atsižvelgdama į Komisijos išvadą ir (ar) Želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, priima Sprendimą (Taisyklių 2 priedas), kuris įsigalioja ne anksčiau kaip po 20 darbo dienų nuo Sprendimo priėmimo dienos. Ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Sprendimo priėmimo dienos Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiama informacija apie priimtą Sprendimą, nurodant numatomų kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinų želdinių vietą, rūšį, skaičių, skersmenį, želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydį bei numatomą Sprendimo įsigaliojimo dieną;

30.3. kartu su Sprendimu Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiama Komisijos išvada ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada, kai šias išvadas šių Taisyklių numatytais atvejais privaloma gauti ir įvertinti iki Sprendimo priėmimo;

30.4. jeigu iki nurodytos Sprendimo įsigaliojimo dienos Savivaldybės administracija gauna rašytinį suinteresuotos visuomenės prašymą atlikti želdynų ir želdinių būklės ekspertizę arba suinteresuotos visuomenės pranešimą apie jos iniciatyva užsakytą želdynų ir želdinių būklės ekspertizę ir tai patvirtinančius dokumentus, Sprendimo įsigaliojimas atidedamas laikotarpiui, reikalingam želdynų ir želdinių būklės ekspertizei atlikti;

30.5. gavusi želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, Savivaldybės vykdomoji institucija per 5 darbo dienas susipažįsta su želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada ir Sprendimo nekeičia, Sprendimą pakeičia arba Sprendimą panaikina, šią informaciją ir želdinių būklės ekspertizės išvadą paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje. Jeigu Savivaldybės vykdomoji institucija neatsižvelgė ar atsižvelgė tik iš dalies į Komisijos išvadą ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, nurodomos tokio sprendimo priežastys ir motyvai;

30.6. Sprendime numatyti saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo darbai gali būti pradėti tik suėjus šių Taisyklių 32 punkte numatytam terminui.

31. Kai ketinama kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti želdinius valstybinėje žemėje (išskyrus Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijas):

31.1. Valstybinės žemės valdytojas, ketinantis kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius, Savivaldybės administracijai pateikia Prašymą (Taisyklių 3 priedas) dėl Leidimo išdavimo;

31.2.  Savivaldybės vykdomoji institucija, įvertinusi, ar numatomas saugotinų želdinių kirtimas, kitoks pašalinimas iš augimo vietos ar intensyvus genėjimas neprieštarauja Savivaldybės strateginiams plėtros ir veiklos planams, Savivaldybės ir (ar) vietovės lygmens kompleksinio ir specialiojo teritorijų planavimo dokumentams, taip pat šių Taisyklių numatytais atvejais atsižvelgusi į Komisijos išvadą, priima Sprendimą išduoti Leidimą ir numato Leidimo įsigaliojimo terminą, kuris gali būti ne ankstesnis kaip po 20 darbo dienų nuo Sprendimo priėmimo dienos. Ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Sprendimo išduoti leidimą priėmimo dienos Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiama informacija apie priimtą Sprendimą išduoti Leidimą, nurodant numatomų kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinų želdinių vietą, rūšį, skaičių, skersmenį, želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydį bei numatomą Leidimo įsigaliojimo dieną;

31.3. kartu su Sprendimu dėl Leidimo išdavimo Savivaldybės interneto svetainėje paskelbiama Komisijos išvada ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada, kai šias išvadas šių Taisyklių numatytais atvejais privaloma gauti ir įvertinti iki Sprendimo dėl Leidimo išdavimo priėmimo;

31.4. jeigu per nustatytą terminą Savivaldybės administracija gauna rašytinį suinteresuotos visuomenės prašymą atlikti želdynų ir želdinių būklės ekspertizę arba suinteresuotos visuomenės pranešimą apie jos iniciatyva užsakytą želdynų ir želdinių būklės ekspertizę ir tai patvirtinančius dokumentus, Leidimo įsigaliojimas atidedamas laikotarpiui, reikalingam želdynų ir želdinių būklės ekspertizei atlikti;

31.5. gavusi želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, Savivaldybės vykdomoji institucija per 5 darbo dienas susipažįsta su želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada ir priima sprendimą nekeisti Leidimo, pakeisti Leidimą arba panaikinti Sprendimą dėl Leidimo išdavimo ir jį kartu su želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvada paskelbia Savivaldybės interneto svetainėje. Jeigu Savivaldybės vykdomoji institucija neatsižvelgė ar atsižvelgė tik iš dalies į Komisijos išvadą ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadą, Savivaldybės vykdomosios institucijos Sprendime dėl leidimo išdavimo privaloma nurodyti tokio sprendimo priežastis ir motyvus;

31.6. Leidimas galioja neterminuotai;

31.7. Leidime numatyti saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo darbai gali būti pradėti tik suėjus šių Taisyklių 32 punkte numatytam terminui.

32. Želdynų ir želdinių tvarkymo, saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo bei viešųjų želdynų įrengimo ar pertvarkymo darbai gali būti pradėti ne anksčiau kaip po 10 darbo dienų nuo informacijos apie numatomus darbus paskelbimo Savivaldybės interneto svetainėje (kai numatytiems vykdyti darbams nereikia šių Taisyklių 26 punkte numatyto leidimo ar sprendimo) arba nuo įsigaliojusio Leidimo ar Sprendimo paskelbimo Savivaldybės interneto svetainėje. Nurodytas terminas netaikomas, kai viešųjų želdynų ir želdinių tvarkymo, saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo darbus atlikti reikia nedelsiant, kai dėl gamtos sąlygų, eismo ar kito įvykio želdinio būklė pakito ir želdinys kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui.

33. Savivaldybės administracija prieš Leidimo išdavimą ar Sprendimo priėmimą dėl išvados gavimo kreipiasi į Kultūros paveldo departamentą prie Kultūros ministerijos, kai saugotini medžiai ir krūmai yra kultūros paveldo objektų ar vietovių vertingosios savybės. Leidimas neišduodamas ir (ar) Sprendimas nepriimamas, kol negauta išvada.

34. Prašymas išvadai gauti iš 33 punkte nurodytos institucijos neteikiamas, jei nustatyta tvarka parengtuose ir patvirtintuose detaliuosiuose ir specialiuosiuose teritorijų planavimo dokumentuose, atskirųjų ir priklausomųjų želdynų kūrimo ir tvarkymo projektuose, kurie yra suderinti su Taisyklių 33 punkte nurodyta institucija, yra nurodyti kertami, kitaip pašalinami iš augimo vietos ar intensyviai genimi saugotini želdiniai.

35. Leidimo galiojimas panaikinamas:

35.1. kai įsiteisėja teismo sprendimas;

35.2. kai Savivaldybės vykdomoji institucija išduoda naują Leidimą;

35.3. privataus žemės sklypo savininko ar valstybinės žemės valdytojo prašymu.

36. Saugotinų medžių ir krūmų persodinimas vykdomas išimtiniais atvejais, kai nėra galimybės jiems augti toje vietoje, kurioje jie buvo pasodinti – platinant gatves, vykdant statybos ar rekonstravimo darbus, formuojant kraštovaizdį:

36.1. stambūs medžiai persodinami su žemės gumulu, kurio diametras ne mažesnis kaip 2,0 x 2,0 m;

36.2. saugotinų medžių ir krūmų persodinimo darbai vykdomi pagal nustatytąja tvarka parengtą ir patvirtintą atskirųjų ir priklausomųjų želdynų tvarkymo ir kūrimo projektą;

36.3. persodinami sveiki, gerai išsivystę, be mechaninių pažeidimų, šalčio plyšių ir persodinimui paruošti medžiai;

36.4. persodintus medžius privaloma ne mažiau kaip 3 metus prižiūrėti;

36.5. draudžiama persodinti medžius su sausa viršūne, stiebo ir (ar) šaknų puviniu, ligotus, vienašone, nesusiformavusia laja, jų vegetacijos metu.

37. Kitos su Leidimo ar Sprendimo išdavimu susijusios nuostatos:

37.1. Prašyme pateiktoms priežastims pagrįsti iš asmens, prašančio kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti želdinius, Savivaldybės administracija gali prašyti papildomos informacijos ir (ar) želdynų ir želdinių būklės ekspertizės, kai to nereikalauja Želdynų įstatymas;

37.2 Savivaldybės administracija, esant poreikiui, gali kreiptis į Komisiją dėl išvados pateikimo planuojant kirsti saugotinus želdinius kitais nei šių taisyklių 28 punkte nustatytais atvejais;

37.3. priimdama Sprendimą išduoti Leidimą, Savivaldybės vykdomoji institucija ar išvadą dėl Leidimo išdavimo teikianti Komisija prioritetą teikia esamų sveikų, gyvybingų, estetiniu ir ekologiniu požiūriu vertingų, perspektyvių želdinių išsaugojimui, jei reikia, – pasiūlo juos genėti;

37.4. Leidimą kirsti saugotinus želdinius Savivaldybės vykdomoji institucija išduoda ar Komisija išvadą dėl Leidimo išdavimo teikia įsitikinusi, kad šie želdiniai kelia fizinę grėsmę žmonėms, statiniams ar eismui, ligų ar kenkėjų židinių susidarymo pavojų arba nėra kitų priimtinų alternatyvių sprendimų išsaugoti želdinius statant ar rekonstruojant statinius;

37.5. priėmus Sprendimą ar išdavus Leidimą dėl saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo, Savivaldybės administracijos darbuotojas saugotinus želdinius pažymi dažais (raudonas X – šalinamas; geltonas taškas – genėjimas; žalia „P“- persodinimas);

37.6.  draudžiama kertant ar genint medžius piliakalnių ar pilkapių objekto teritorijoje, darbams naudoti sunkiąją ar kitą techniką, galinčią pažeisti kultūrinį sluoksnį. Draudžiama rauti kelmus.

38. Leidimas ar Sprendimas neišduodamas, kai:

38.1. privačios žemės savininkas ar valstybinės žemės valdytojas, kitas fizinis ar juridinis asmuo nepateikia papildomos informacijos priežastims, pateiktoms Prašyme, pagrįsti arba pateikia klaidingą informaciją apie prašomo kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti želdinio būklę;

38.2. Taisyklių  33 punkte nurodyta institucija motyvuotai atsisako suderinti Leidimą ar Sprendimą;

38.3. Savivaldybės vykdomoji institucija gauna neigiamą Komisijos išvadą;

38.4. vadovaujantis Taisyklių 47 punkte nurodytais atvejais nebuvo atlikta želdinių būklės ekspertizė.

 

IV SKYRIUS

PRAŠYMŲ PERSKAIČIUOTI ŽELDINIŲ ATKURIAMOSIOS VERTĖS KOMPENSACIJĄ NAGRINĖJIMO IR SUMOKĖTOS ŽELDINIŲ ATKURIAMOSIOS VERTĖS KOMPENSACIJOS GRĄŽINIMO TVARKA

 

39. Jeigu želdinį nukirtus ar kitaip pašalinus iš augimo vietos paaiškėja, kad privačios žemės sklypo savininkui ar valstybinės žemės valdytojui išduotame Leidime nurodytas želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydis yra netikslus arba neturėjo būti skaičiuojamas, privačios žemės sklypo savininkas ar valstybinės žemės valdytojas turi teisę užpildydamas prašymą dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos perskaičiavimo (Taisyklių 4 priedas) kreiptis į  Savivaldybės vykdomąją instituciją dėl želdinių atkuriamosios vertės dydžio perskaičiavimo ir dalies ar visos sumokėtos želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos grąžinimo.

40. Savivaldybės vykdomoji institucija privalo privačios žemės sklypo savininko ar valstybinės žemės valdytojo prašymą dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos perskaičiavimo išnagrinėti ir priimti sprendimą dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos permokos grąžinimo per 20 darbo dienų nuo tinkamai užpildyto prašymo gavimo ir grąžinti želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos permoką per 20 darbo dienų nuo sprendimo priėmimo.

41. Jeigu nukirtus ar kitaip pašalinus iš augimo vietos Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijoje buvusį želdinį paaiškėja, kad sprendime nurodytas želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydis yra netikslus arba neturėjo būti skaičiuojamas, Savivaldybės vykdomoji institucija jį perskaičiuoja ir atitinkamai sumažina ar padidina želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydį.

42. Lėšos, gautos atlyginus iškirstų želdinių atkuriamosios vertės kompensaciją, turint Savivaldybės institucijos Leidimą ar Sprendimą, pervedamos į Savivaldybės aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos sąskaitą ir naudojamos želdiniams veisti ir prižiūrėti.

43. Želdinių genėjimo, kirtimo metu susidariusios žaliosios atliekos (šakos), mediena gali būti panaudojama biokuro gamybai, taip pat socialinėms įmonėms, organizacijoms, šeimoms, asmenims aprūpinti. 

 

V SKYRIUS

SAVIVALDYBĖS ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ APSAUGOS, PRIEŽIŪROS IR TVARKYMO KOMISIJA, ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ BŪKLĖS EKSPERTIZĖ

 

44. Skuodo rajono želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisija (toliau – Komisija) – Savivaldybės tarybos sudarytas kolegialus organas, kuris šiame punkte nustatytais atvejais Savivaldybės vykdomajai institucijai teikia išvadas dėl būtinybės kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos želdinius. Komisija išvadas Savivaldybės vykdomajai institucijai privalo pateikti per 20 darbo dienų. Komisija savo veikloje vadovaujasi Želdynų įstatymu, šiomis Taisyklėmis ir Komisijos nuostatais. Savivaldybės vykdomoji institucija privalo gauti Komisijos išvadą dėl būtinybės kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos saugotinus želdinius, kai Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose arba ne Savivaldybės valdomoje valstybinėje žemėje ketinama kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos:

44.1. 10 ar daugiau saugotinų želdinių;

44.2. viešuosiuose atskiruosiuose želdynuose augančius saugotinus želdinius.

45. Komisijos išvados, pateiktos Savivaldybės vykdomajai institucijai, viešai skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.

46. Savivaldybės taryba tvirtina Komisijos sudėtį ir šios Komisijos nuostatus, kurie nustato Komisijos funkcijas, teises ir pareigas, Komisijos sudarymo, jos darbo organizavimo tvarką.

47. Želdynų ir želdinių būklės ekspertizė privaloma ir jos išvadą Savivaldybės vykdomoji institucija turi gauti, kai:

47.1. numatoma pertvarkyti didesnius kaip 1 hektaro ploto viešuosius želdynus urbanizuotose teritorijose;

47.2. numatoma kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos gatvių želdinius ilgesniame kaip 100 m gatvės ruože, kai numatomame pertvarkyti gatvės ruože auga 10 ir daugiau saugotinų želdinių;

47.3. suinteresuotos visuomenės reikalavimu, kai pateikiamas rašytinis prašymas dėl numatomų tvarkyti viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizės atlikimo, kurį pasirašė ne mažiau kaip 100 asmenų, kai numatoma kirsti viešuosius želdinius miesto ar miestelio teritorijoje, arba kurį pasirašė ne mažiau kaip 40 asmenų, kai numatoma kirsti viešuosius želdinius kurorto ar kaimo teritorijoje.

48. Suinteresuota visuomenė turi teisę savo iniciatyva užsakyti viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizę, kai jos atlikti neprivaloma, ir perduoti ekspertizės išvadą Savivaldybės vykdomajai institucijai. Apie užsakytą ir numatomą atlikti viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizę suinteresuotos visuomenės atstovai privalo informuoti Savivaldybės vykdomąją instituciją raštu, pateikdami pranešimą apie užsakytą želdynų ir želdinių būklės ekspertizę ir tai patvirtinančius dokumentus iki Leidimo įsigaliojimo termino arba iki viešojo atskirojo želdyno projektavimo parengiamojo etapo pabaigos.

49. Želdynų ir želdinių būklės ekspertizės atlikimo išlaidas Taisyklių 47 punkte nurodytais privalomais želdynų ir želdinių būklės ekspertizės atlikimo atvejais apmoka želdyno ar želdinių savininkas ar valdytojas, kitais atvejais – želdynų ir želdinių būklės ekspertizės iniciatorius.

50. Želdynų ir želdinių būklės ekspertizę atlieka nepriklausomi želdynų ir želdinių ekspertai, turintys kvalifikaciją patvirtinantį atestatą.

 

VI SKYRIUS

ŽELDINIŲ SODINIMAS

 

51. Želdiniai Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose sodinami vadovaujantis projektavimo dokumentais, želdynų tvarkymo ir kūrimo projektais, želdinių inventorizacijos duomenimis ir atsižvelgiant į Savivaldybės tvarkomų objektų prioritetus. Aplinkos ministerijos patvirtintomis Želdynų įrengimo ir želdinių veisimo taisyklėmis ir Želdynų įstatymu.

52. Fiziniai ir juridiniai asmenys, pageidaujantys sodinti medžius ir krūmus Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijoje privalo pateikti prašymą ir želdinių sodinimo schemą, kurioje yra nurodyta sodinukų sodinimo vieta, rūšis, kiekis, sodinukų parametrai (skersmuo, aukštis, amžius). Projektus arba schemas privaloma derinti su Statybos, investicijų ir turto valdymo skyriumi.

53. Medžiai ir krūmai sodinami vadovaujantis Medžių ir krūmų veisimo, vejų ir gėlynų įrengimo taisyklėmis, Sodmenų kokybės reikalavimais, Statybos techniniu reglamentu STR 2.06.04:2014 „Gatvės ir vietinės reikšmės keliai. Bendrieji reikalavimai“. Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijoje pasodintus želdynus ir želdinius prižiūri seniūnija, kurios teritorijoje pasodinti želdynai ir želdiniai. Sodmenų kokybės reikalavimų lapuočiams ir spygliuočiams medžiams galima netaikyti sodinant želdinius valstybinėje ir Savivaldybei priskirtoje žemėje visuomeninių akcijų, talkų metu, kai želdinių sodinimo organizatorius raštu susitaria su Savivaldybės administracija arba tos žemės valdytoju dėl sodinamų želdinių kiekio, rūšies, želdinių sodinimo laiko, vietos, pasodintų želdinių priežiūros ir tvarkymo.

54. Statybos objektus, kurių projektinėje dokumentacijoje numatytos teritorijos želdinimas, Statybos, investicijų ir turto valdymo skyrius priima pasirašydamas statybos užbaigimo aktą tik tada, kai įvykdyti projektinėje dokumentacijoje numatyti želdinimo darbai. Kai objektas priimamas naudoti želdinimui nepalankiu metu, o želdinimo darbai objekte numatyti, statytojas pateikia savo prievolės įvykdymo garantiją, kurios įvykdymą kontroliuoja Statybos, investicijų ir turto valdymo skyrius.

55. Sodinant gatvės želdinius vietoje anksčiau augusių, privaloma juos atkurti buvusioje želdinių augimo vietoje. Kai želdinių atkūrimas buvusioje vietoje nesuderinamas su gatvių projektavimo techniniais reikalavimais, šie želdiniai atkuriami kitoje suprojektuotoje gatvės želdinių vietoje. Šioje dalyje nurodytais atvejais želdiniai turi būti atkurti ne vėliau kaip per vienus metus nuo statybos darbų pabaigos arba per vienus metus nuo želdinių, keliančių pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams ar eismo saugumui, pašalinimo dienos.

56. Medžiai ir krūmai veisiami:

56.1. medžiai – ne arčiau kaip 10 m atstumu, krūmai, aukštesni kaip 2 m–2,5 m atstumu, kiti krūmai – 1,5 m atstumu nuo daugiabučių gyvenamųjų pastatų sienų su langais, išskyrus teritorijas tarp pastatų ir gatvių ar kelių;

56.2. medžiai – ne arčiau kaip 5 m atstumu, krūmai – 1,5 m atstumu nuo pastatų (išskyrus nurodytus 55.1 papunktyje) sienų;

56.3. medžiai – 4 m atstumu nuo apšvietimo tinklo ar inžinerinių statinių atramų;

56.4. medžiai – ne arčiau kaip 3 m atstumu, krūmai – 1 m atstumu nuo atraminių sienelių papėdės išorinės pusės;

56.5. medžiai ir krūmai aukštesni kaip 3 m–5 m atstumu šiaurinėje pusėje, 3 m atstumu kitose pusėse nuo kaimyninio sklypo;

56.6. medžiai ir krūmai nuo 2 m iki 3 m aukščio – 2 m atstumu nuo kaimyninio sklypo;

56.7. medžiai ir krūmai žemesni kaip 2 m, gyvatvorė, skirianti kaimyninius sklypus (iki 1,3 m aukščio šiaurinėje pusėje) – 1 m atstumu iki kaimyninio sklypo;

56.8. gyvatvorė, skirianti kaimyninius sklypus, iki 2 metrų aukščio (išskyrus šiaurinę pusę) – 1 m atstumu iki kaimyninio sklypo;

56.9. norint valstybinėje žemėje veisti želdinius šalia privataus gyvenamojo pastato nesilaikant 56.1 ir 56.2 papunkčiuose nurodytų minimalių želdinių veisimo atstumų, želdiniai gali būti veisiami, jei gautas šio pastato savininko (ar bendraturčių) ar valdytojo sutikimas raštu (išskyrus, kai želdinius veisia statinio savininkas (ar bendraturčiai) ar valdytojas);

56.10. 56.5–56.8 papunkčiuose nurodytu mažiausiu leistinu atstumu iki kaimyninio sklypo ribos, kai želdiniai veisiami be šio sklypo savininko, valdytojo ar įgalioto asmens sutikimo raštu.

57.  Medžius ir krūmus draudžiama veisti:

57.1. vietose, kuriose Specialiosiose žemės naudojimo sąlygose įrašytas draudimas sodinti medžius ar krūmus;

57.2. melioracijos griovių ir vandens telkinių dugnuose, melioracijos griovių ir pylimų šlaituose;

57.3. kapavietėse ir kapinėse nesuderinus su savivaldybe ar seniūnija, išskyrus krūmus iki 1 m aukščio;

57.4. valstybinėje žemėje, nesuderinus su Savivaldybės administracija ar seniūnija arba tos žemės valdytoju, naudotoju ar neturint įgaliojimų tame sklype tvarkyti želdinius.

 

VII SKYRIUS

SU ŽELDYNAIS IR ŽELDINIAIS SUSIJĘS VIEŠASIS INTERESAS IR VISUOMENĖS INFORMAVIMAS

 

58. Vykdant tinkamą želdynų ir želdinių apsaugą, priežiūrą ir tvarkymą, įgyvendinant skaidrų želdynų kūrimo ir pertvarkymo procesą užtikrinamas viešasis interesas, kuris įgyvendinamas:

58.1. išsiaiškinant ir įvertinant visuomenės poreikius prieš pradedant planuoti, projektuoti ir įgyvendinti viešųjų želdynų projektus;

58.2. Teritorijų planavimo įstatymo ir Vyriausybės patvirtintų Visuomenės informavimo, konsultavimo ir dalyvavimo priimant sprendimus dėl teritorijų planavimo nuostatų nustatyta tvarka vykdant teritorijų planavimo dokumentų, kuriais planuojami želdynai, viešinimo procedūras ir Želdynų įstatyme nustatyta tvarka informuojant visuomenę apie numatomą viešųjų želdynų projektų rengimą ir įgyvendinimą;

58.3. per Taisyklėse numatytus terminus informuojant visuomenę apie priimtus sprendimus ir išduotus leidimus kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius, želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos išvadas, želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadas ir numatomus atlikti viešųjų želdynų ir želdinių tvarkymo darbus;

58.4. skelbiant želdynų ir želdinių inventorizavimo ir apskaitos duomenis ir juos patikslinant Želdynų įstatyme nustatyta tvarka;

58.5. Želdynų įstatyme nustatyta tvarka viešai skelbiant Savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose esančių želdynų ir želdinių būklės stebėsenos duomenis, želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvadas, želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos išvadas.

59. Viešųjų želdynų projektavimas yra viešas. Viešųjų atskirųjų želdynų projektavimo viešumą užtikrina želdyno projekto užsakovas. Viešųjų priklausomųjų želdynų projektavimo viešinimas įgyvendinamas rengiant teritorijų planavimo dokumentus arba statinių statybos projektus Teritorijų planavimo įstatymo ir Statybos įstatymo nustatyta tvarka.

60. Informacija apie numatomą viešojo atskirojo želdyno projektavimą likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki šio projekto parengiamojo etapo pradžios dienos paskelbiama Savivaldybės interneto svetainėje, taip pat seniūnijos, kurioje numatytas projektuoti viešasis atskirasis želdynas, skelbimų lentoje, informaciniuose stenduose numatomo projektuoti viešojo atskirojo želdyno teritorijoje arba greta jos vizualinės apžvalgos zonoje, nurodant, kokie parengiamojo etapo darbai ir kokiu laiku numatomi, iki kada ir kur galima susipažinti su planuojamais darbais, siųsti pasiūlymus ir pastabas dėl planuojamų darbų, taip pat informacija apie numatomus želdyno projekto parengimo, pristatymo suinteresuotai visuomenei, projekto patvirtinimo ir įgyvendinimo terminus. Pastabos ir pasiūlymai dėl numatomų viešojo atskirojo želdyno projektavimo darbų teikiami viso projektavimo proceso metu iki viešo svarstymo su suinteresuota visuomene pabaigos, o viešo svarstymo metu pasiūlymai teikiami ir žodžiu.

61. Viešųjų želdynų ir želdinių tvarkymo, želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo bei viešųjų želdynų įrengimo ar pertvarkymo darbai gali būti pradėti ne anksčiau kaip po 10 darbo dienų nuo informacijos apie numatomus darbus paskelbimo Savivaldybės interneto svetainėje (išskyrus Taisyklių 26 punkte numatytus atvejus) arba nuo įsigaliojusio Leidimo ar Sprendimo paskelbimo Savivaldybės interneto svetainėje.

62. Savivaldybės interneto svetainėje kiekvienais metais ne vėliau kaip iki vasario 1 dienos paskelbiama informacija apie želdinių atkuriamosios vertės kompensacijų lėšų panaudojimą per praėjusius kalendorinius metus.

63. Želdynų ir želdinių būklės ekspertizę savivaldybės interneto svetainėje viešai skelbia Savivaldybės vykdomoji institucija per 3 darbo dienas nuo želdynų ir želdinių būklės ekspertizės išvados gavimo dienos.

64.  Inventorizavimo duomenys vieną kartą per kalendorinius metus turi būti patikslinti atsižvelgiant į per kalendorinius metus išduotus leidimus saugotiniems želdiniams kirsti ar kitaip pašalinti iš augimo vietos, pagal kuriuos iškirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos saugotini želdiniai, taip pat įtraukiant per paskutinius kalendorinius metus įrengtus viešuosius želdynus ir pasodintus viešuosius želdinius, nurodant duomenų patikslinimo datą.

65. Viešųjų želdynų kūrimo, viešųjų želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros, tvarkymo, būklės stebėsenos, viešųjų želdinių veisimo, privalomos viešųjų želdynų ir želdinių būklės ekspertizės, želdinių ir želdynų, neatsižvelgiant į žemės, kurioje jie yra, nuosavybės formą, inventorizavimo ir apskaitos darbai finansuojami iš:

65.1. Savivaldybės biudžeto lėšų;

65.2. Valstybės biudžeto lėšų;

65.3. Europos Sąjungos lėšų;

65.4. Savivaldybių aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšų.

66. Fiziniai ir juridiniai asmenys turi teisę:

66.1. teikti Savivaldybės administracijai, kitiems dokumentų, kuriuose numatomas želdynų ir želdinių kūrimas, pertvarkymas arba tvarkymas, rengėjams ir želdynų projektų užsakovams pasiūlymus dėl teritorijų planavimo dokumentuose, želdynų projektuose, statinių ir įrenginių projektuose siūlomų sprendinių viešųjų želdynų kūrimo, želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo klausimais;

66.2. Savivaldybės administracijos ar kitų viešųjų želdynų savininkų ir (ar) valdytojų nustatytomis sąlygomis ir tvarka padėti saugoti, prižiūrėti ir tvarkyti viešuosius želdynus ir želdinius;

66.3. gauti informaciją apie želdynų ir želdinių inventorizavimą, apskaitą, planuojamus ir vykdomus želdynų ir želdinių tvarkymo darbus, išduotus leidimus kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos ar intensyviai genėti saugotinus želdinius, pertvarkomus želdynus;

66.4. teikti pasiūlymus valstybės ir savivaldybių institucijoms dėl naujų viešųjų želdynų kūrimo, esamų viešųjų želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo;

66.5. Savivaldybės tarybos nustatyta tvarka dalyvauti želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos posėdžiuose;

66.6. teisės aktų nustatyta tvarka apskųsti valstybės ir savivaldybių institucijų, želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo komisijos, pareigūnų, fizinių ir juridinių asmenų veiksmus, kai jie pažeidžia teisės aktuose nustatytus želdynų kūrimo, želdynų ir želdinių apsaugos, priežiūros ir tvarkymo, želdinių veisimo reikalavimus.

67. Savivaldybė pagal kompetenciją nustatyta tvarka turi teisę leisti naudoti želdynus ir želdinius moksliniams tyrimams, mokymui, kultūrinei, švietėjiškai veiklai, gamtos ir kultūros objektų apsaugai, visuomenės lankymui, rekreacijai ir kitais įstatymams bei teisės aktams neprieštaraujančiais tikslais.

68. Saugomose teritorijose želdynus ir želdinius mokslo tyrimams, mokymui leidžiama naudoti, jeigu tai neprieštarauja saugomų teritorijų apsaugą, veiklą, paskirtį reglamentuojantiems įstatymams ir kitiems teisės aktams arba tai neuždrausta Savivaldybės administracijos ar Savivaldybės tarybos sprendimais.

69. Atskirieji želdynai, esantys valstybei ir savivaldybei nuosavybės teise priklausančioje žemėje, turi būti atviri lankymui, jeigu juose nevyksta uždaro pobūdžio renginiai, nevykdomi priežiūros ir kiti darbai.

70. Savivaldybės vykdomoji institucija pagal kompetenciją nustatyta tvarka suteikia teisę atlikti viešųjų atskirųjų želdynų kūrimo, želdinių sodinimo, apsaugos, priežiūros ir tvarkymo darbus ar dalį jų gyvenamosios vietos bendruomenėms, daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijoms, sodininkų bendrijoms, nevyriausybinėms organizacijoms ar kitiems juridiniams asmenims, taip pat turi teisę iš šių asmenų priimti savo nuosavybėn neatlygintinai perduodamus sodmenų kokybės reikalavimus viešųjų želdynų įrengimui ir želdinių viešosiose erdvėse sodinimui atitinkančius želdinius, sudarydama sutartis dėl bendradarbiavimo želdynų kūrimo, želdinių sodinimo, apsaugos, priežiūros ir tvarkymo srityje. Prieš sudarydama bendradarbiavimo sutartį, privalo įsitikinti, kad gyvenamosios vietos bendruomenės, daugiabučių gyvenamųjų namų savininkų bendrijos, sodininkų bendrijos, nevyriausybinės organizacijos ar kiti juridiniai asmenys galės užtikrinti Želdynų įstatymo VII skyriuje nustatytų reikalavimų laikymąsi.

 

VIII SKYRIUS

ŽELDYNŲ IR ŽELDINIŲ SAVININKŲ IR VALDYTOJŲ PAREIGOS IR TEISĖS

 

71. Želdynų ir želdinių savininkai ir valdytojai privalo:

72.1. saugoti želdynus ir želdinius, tinkamai juos prižiūrėti ir tvarkyti, užtikrinti želdinių gerovę;

72.2 leisti želdynus ir želdinius inventorizuojantiems specialistams, pateikusiems asmens dokumentą ir Savivaldybės administracijos išduotą patvirtinimą raštu apie Savivaldybės pavedimu atliekamus inventorizavimo darbus, atlikti inventorizavimo darbus, šviesiu paros metu darbo dienomis įeiti į teritorijas, kuriose auga želdiniai, ir atlikti inventorizavimo darbus;

72.3. nenaudoti invazinių rūšių augalų želdynams įrengti ir nesodinti invazinių rūšių augalų, išskyrus istorinius želdynus.

73. Želdynų ir želdinių savininkai ir valdytojai turi teisę:

73.1. privačioje žemės valdoje esančius želdynus ir želdinius, kurie teisės aktais nėra priskirti saugotiniems, tvarkyti savo nuožiūra, nepažeidžiant kaimyninių žemės sklypų ir namų valdų savininkų, valdytojų ar naudotojų interesų;

73.2. sudaryti sutartis su fiziniais ir juridiniais asmenimis, valstybės institucijomis ir savivaldybėmis dėl želdynų ir želdinių apsaugos ir priežiūros, kovos su augalų ligomis ir kenkėjais;

73.3. nustatyti želdynų lankymo sąlygas (laiką, lankymo įkainius).

74. Viešųjų želdynų savininkai ir (ar) valdytojai turi teisę apriboti ar uždrausti lankymąsi šiuose želdynuose, kai juose vykdomi priežiūros ir tvarkymo darbai. Apie priimtą sprendimą apriboti ar uždrausti viešojo želdyno lankymą viešųjų želdynų savininkai ir (ar) valdytojai privalo paskelbti Savivaldybės interneto svetainėje (kai viešojo želdyno savininkas ir (ar) valdytojas yra Savivaldybės institucija) ir želdynų informaciniuose stenduose, jeigu tokie įrengti, ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki numatytų apribojimų pradžios.

75. Sklypo savininkas turi teisę:

75.1. nupjauti ir pasilikti sau kaimyniniame žemės sklype augančių medžių, krūmų, kitų augalų šaknis ir šakas, esančias jo žemės sklype, prieš tai įspėjęs kaimyninio žemės sklypo savininką ir nustatęs terminą jas pašalinti, bet per nustatytą terminą nesulaukęs jų pašalinimo;

75.2. tokia teisė nesuteikiama žemės sklypo savininkui, jeigu kaimyniniame sklype augančių medžių, krūmų, kitų augalų šaknys ir šakos, esančios jo žemės sklype, netrukdo naudoti žemės sklypą;

75.3. visais atvejais žemės sklypo savininkas įgyja nuosavybės teisę į vaisius, gautus nuo kaimyniniame žemės sklype augančių medžių, krūmų šakų, esančių jo žemės sklype, ir į vaisius, gautus nuo kaimyniniame žemės sklype augančių kitų augalų stiebų, šakų ir šaknų, esančių jo žemės sklype.

 

IX SKYRIUS

DRAUDIMAI BENDROJO NAUDOJIMO ŽELDYNUOSE

 

76. Fiziniai ir juridiniai asmenys, valantys gatves, šaligatvius, aikštes ir skverus, privalo nepilti ir nelaikyti ant žaliųjų plotų, gėlynų, krūmų ir medžių sniego su žvyru ir druska, žvyro, įvairių chemikalų, taip pat nuo gatvių, skverų nuvalomų nešvarumų.

77. Želdynuose draudžiama:

77.1.  kirsti, laužyti ar kitaip žaloti (kalti vinis, tvirtinti reklaminius skydus ir kt.) medžius, krūmus, jų šakas, žievę, skinti lapus, žiedus, vaisius, pažeisti šaknis, trypti pomedį;

77.2. mindžioti gėlynus, vejas, važinėti dviračiais, jei nėra nurodytų arba įrengtų dviračių takų, taip pat važinėti bet kokios rūšies motorinėmis transporto priemonėmis, išskyrus parkų priežiūros techniką.

77.3. kirsti, persodinti ar kitaip pašalinti želdinius augalų vegetacijos metu, išskyrus atvejus, kai želdiniai yra avarinės būklės ir kelia grėsmę žmonėms, statiniams ar eismui;

77.4. fiziniams ir juridiniams asmenims savavališkai sodinti, persodinti, genėti, kirsti ar kitaip pašalinti želdinius;

77.5. leisti iš medžių sulą, pjaustinėti medžio žievę, daryti kitus mechaninius medžių pažeidimus;

77.6. savavališkai kabinti ant medžių elektros laidus, elektros lempučių girliandas (išskyrus renginių, švenčių metu), sūpuokles, virves ir kita;

77.7. valyti sniegą nuo stogų, neapsaugojus želdinių;

77.8. plauti visų rūšių transporto priemones;

77.9. deginti atliekas, lapus, šakas, kūrenti laužus ne tam skirtose vietose;

77.10. gaudyti ir naikinti paukščius, žvėris, smulkiąją fauną, ardyti skruzdėlynus;

77.11. be leidimo statyti palapines, laikinus statinius, reklaminius skydus;

77.12. sandėliuoti statybines ir kitas medžiagas, prekių atsargas ir tarą.

77.13. statyti motorines transporto priemones ne tam skirtose vietose, ant neuždengtų specialiomis grotelėmis pomedžių;

77.14. ganyti gyvulius;

77.15. sodinti:

77.15.1. teršiančius aplinką žiedadulkėmis, žiedynais ir vaisiais medžius ir krūmus, išskyrus apsauginės ir ekologinės paskirties atskiruosius ir mokslinės paskirties želdynus;

77.15.2. intensyviai plintančius šaknų atžalomis augalus, išskyrus apsauginės ir ekologinės paskirties atskiruosius ir mokslinės paskirties želdynus.

 

X SKYRIUS

ATSAKOMYBĖ UŽ TAISYKLIŲ PAŽEIDIMUS

 

78. Fiziniai ir juridiniai asmenys, pažeidę šių Taisyklių reikalavimus, atsako Administracinių nusižengimų kodekso nustatyta tvarka. Padaryta žala gamtai atlyginama kitų susijusių Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

 

XI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

79. Šios Taisyklės gali būti keičiamos, pildomos ir naikinamos Savivaldybės tarybos sprendimu.

80. Sprendimai, priimti vadovaujantis šiomis Taisyklėmis, gali būti skundžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

______________________________

 

Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir

želdinių apsaugos taisyklių

1 priedas

 

(Leidimo kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos, intensyviai genėti saugotinus želdinius forma)

 

SKUODO RAJONO SAVIVALDYBĖS MERAS

 

LEIDIMAS KIRSTI, KITAIP PAŠALINTI IŠ AUGIMO VIETOS, INTENSYVIAI GENĖTI
SAUGOTINUS ŽELDINIUS

 

_________________ Nr. _________________

(data)

Skuodas

 

Leidžiama pagal pateiktą prašymą _______________________________________________

(juridinio asmens pavadinimas (fizinio asmens vardas, pavardė),

________________________________________________________________________________

adresas, telefono numeris)

________________________________________________________________________________

(sklypo, kuriame vykdomi saugotinų želdinių kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos, intensyvaus genėjimo darbai, adresas, žemės sklypo kadastro numeris)

 

________________________________________________________________________________

(leidžiamų vykdyti darbų esmė)

 

Draudžiama kirsti, kitaip iš augimo vietos pašalinti ar intensyviai genėti saugotinus medžius nuo kovo 15 dienos iki rugpjūčio 1 dienos, išskyrus atvejus, kai jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams, eismo ar skrydžių saugumui, taip pat kai tai būtina remontuojant, rekonstruojant ar tiesiant naują valstybinės ar vietinės reikšmės kelią, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus.

(terminai, ribojantys darbus)

 

___________________                     ______________________               ______________
(saugotinų želdinio rūšys*)                                            (stiebo skersmuo 1,3 m aukštyje)                     (želdinių kiekis) 

 

Saugotinų želdinių atkuriamoji vertė __________________________ (žodžiais) _____ Eur ___ ct

 

Leidimas įsigalioja 20___ m. _____________________  ___ d.

 

Darbus vykdyti ne anksčiau kaip 20___ m. _____________________  ___ d.

 

Skuodo rajono savivaldybės meras            ____________________            ____________________ 

                                                                      (parašas) (vardas ir pavardė)

A. V.

 

SUDERINTA

_______________________

(saugomos teritorijos direkcijos

atstovo pareigų pavadinimas)

_______________________

(vardas, pavardė, parašas)

SUDERINTA

_____________________

(Kultūros paveldo departamento prie Kultūros

ministerijos Teritorinio skyriaus atstovo pareigų

pavadinimas)

_______________________

(vardas, pavardė, parašas)

 

 

 

 

*įterpiama eilučių tiek, kiek reikalinga išvardinti visas rūšis.

___________________

 

Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir

želdinių apsaugos taisyklių

2 priedas

 

(Sprendimo forma) 

 

SKUODO RAJONO SAVIVALDYBĖS MERAS

 

SPRENDIMAS KIRSTI, KITAIP PAŠALINTI IŠ AUGIMO VIETOS AR INTENSYVIAI GENĖTI SAUGOTINUS ŽELDINIUS

 

_________________ Nr. _________________

(data)

Skuodas

 

Nuspręsta pagal pateiktą prašymą ____________________________________________________

(juridinio asmens pavadinimas (fizinio asmens vardas, pavardė),

 

________________________________________________________________________________

adresas, telefono numeris)

žemės sklype _____________________________________________________________________

(sklypo, kuriame vykdomi saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos ar intensyvaus genėjimo darbai, adresas, žemės sklypo kadastro numeris)

 

________________________________________________________________________________

(leidžiamų vykdyti darbų esmė)

Draudžiama kirsti, kitaip iš augimo vietos pašalinti ar intensyviai genėti saugotinus medžius nuo kovo 15 dienos iki rugpjūčio 1 dienos, išskyrus atvejus, kai jie kelia pavojų gyventojams, jų turtui, statiniams, eismo ar skrydžių saugumui, taip pat kai tai būtina remontuojant, rekonstruojant ar tiesiant naują valstybinės ar vietinės reikšmės kelią, įgyvendinant ypatingos valstybinės svarbos projektus.

(terminai, ribojantys darbus)

 

 

___________________                     ______________________               ______________
(saugotinų želdinio rūšys*)                                            (stiebo skersmuo 1,3 m aukštyje)                     (želdinių kiekis) 

 

Saugotinų želdinių atkuriamoji vertė __________________________ (žodžiais) _____ Eur ___ ct

 

Sprendimas įsigalioja 20___ m. _____________________  ___ d.

 

Darbus vykdyti ne anksčiau kaip 20___ m. _____________________  ___ d.

 

Skuodas rajono savivaldybės meras ____________________ ____________________

                                                                                                     (parašas) (vardas ir pavardė)

A. V.

 

SUDERINTA

_______________________

(saugomos teritorijos direkcijos

atstovo pareigų pavadinimas)

_______________________

(vardas, pavardė, parašas)

SUDERINTA

_____________________

(Kultūros paveldo departamento prie Kultūros

ministerijos Teritorinio skyriaus atstovo pareigų

pavadinimas)

_______________________

(vardas, pavardė, parašas)

 

 

*įterpiama eilučių tiek, kiek reikalinga išvardinti visas rūšis.

___________________

 

Skuodo rajono savivaldybės želdynų

ir želdinių apsaugos taisyklių

3 priedas

 

(Prašymo forma)

________________________________________________________________________________

(Prašymą teikiančio fizinio asmens vardas, pavardė ar juridinio asmens pavadinimas)

________________________________________________________________________________

(adresas, telefono numeris, el. paštas)

 

Skuodo rajono savivaldybės merui

 

PRAŠYMAS

_______________________________________

(data)

_______________________________________

(dokumento sudarymo vieta)

 

Prašau leisti kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos, intensyviai genėti saugotinus želdinius privačiame, valstybiniame žemės sklype ar savivaldybės želdynų ir želdinių teritorijose_________________________________________________________________

(kas reikia, pabraukti; adresas, žemės sklypo kadastro Nr.)

______________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(numatomi atlikti darbai, saugotinų želdinių rūšys, kiekis, medžio stiebo skersmuo 1,3 m aukštyje)

________________________________________________________________________________

________________________________________________________________________________

(saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, persodinimo ar kitokio pašalinimo, genėjimo priežastis)

Darbus numatoma pradėti ir baigti____________________________________________________

(numatoma darbų atlikimo data)

Pranešimus pageidaujama gauti raštu, elektroninėmis priemonėmis

(kas reikia, pabraukti)

Pateikiu šiuos dokumentus:

1. žemės sklypo plano kopiją;

2. Nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko išrašo apie nuosavybės teisę įregistruotą žemės sklypą kopiją;

3. įgaliojimo kopiją, jei prašymą ir dokumentus pasirašo ir teikia įgaliotas asmuo;

4. numatomų kirsti, persodinti ar kitaip pašalinti, genėti medžių schemą (schema gali būti parengta žemėlapio pagrindu arba nubraižyta laisva forma, pažymint želdinių augimo vietą, rūšis, skaičių, skersmenį);

5. prašomų kirsti, kitaip pašalinti iš augimo vietos, intensyviai genėti saugotinų želdinių nuotraukas;

6. bendrijos ar gyventojų susirinkimo protokolo, patvirtinančio, kad šiam prašymui pritarta paprasta balsų dauguma (50 proc. plius 1 balsas), kopiją arba išrašą (jei taikoma);

7. želdinių būklės ekspertizės išvadą (jeigu atliekama);

Suderinto ir patvirtinto projekto, kuriame numatytas želdinių kirtimas, persodinimas ar kitoks pašalinimas, intensyvus genėjimas, kopiją (jei yra).

8.____________________________________________________________________

 

________________                                                                            ________________________

(parašas)                                                                                                                      (vardas ir pavardė)

 

SUDERINTA

 

______________________

(asmens, kurio sklype auga

prašyme nurodyti saugotini želdiniai,

vardas, pavardė, parašas)

 

 

 

Pasirašydamas / -a patvirtinu, kad esu informuotas / -a, jog Skuodo rajono savivaldybės administracija, juridinio asmens kodas 188751834, adresas: Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas, tel. +370 440 73932, el. p. savivaldybe@skuodas.lt, tvarkydama mano asmens duomenis, veikia kaip duomenų valdytojas. Administracija mano asmens duomenis tvarko šiais tikslais ir pagrindais: norėdama įvykdyti mano pateiktą prašymą/skundą/pareiškimą, ir / arba vykdydama sutartį (arba siekdama imtis veiksmų mano prašymu prieš sudarant sutartį), kurios šalis aš esu, ir / arba dėl to, kad vykdo teisinę prievolę, kurią jai nustato teisės aktai.

Esu informuotas / -a, jog turiu šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus, papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai; teisę atšaukti sutikimą.

Suprantu, kad mano teisės gali būti įgyvendintos tik nustačius mano tapatybę, taip pat kiekvienu konkrečiu atveju įvertinus mano prašymo pagrįstumą. Administracijos duomenų apsaugos pareigūno, į kurį galiu kreiptis dėl savo duomenų subjekto teisių įgyvendinimo bei kitų klausimų, kontaktai – +370 440 52 781, el. p. vygintas.liaucys@skuodas.lt.

 

Skuodo rajono savivaldybės želdynų ir

želdinių apsaugos taisyklių

4 priedas

 

 

(Prašymo dėl želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydžio perskaičiavimo ir sumokėtos kompensacijos grąžinimo forma)

_______________________________________________________________________________

(Prašymą teikiančio fizinio asmens vardas, pavardė ar juridinio asmens pavadinimas)

 

_______________________________________________________________________________

(adresas, telefono numeris)

Skuodo rajono savivaldybės merui

PRAŠYMAS

_________________

(data)

_________________
(dokumento sudarymo vieta)

 

Prašau perskaičiuoti, grąžinti (reikiamą pabraukti) leidime Nr. ___________ _____________
                                                                                                                                                                                  (data)

dėl saugotinų medžių ir krūmų kirtimo, kitokio pašalinimo iš augimo vietos, intensyvaus genėjimo darbams, žemės sklype / teritorijoje _____________________________________________________                                  

(žemės sklypo adresas/vieta)

apskaičiuotą želdinių atkuriamosios vertės kompensacijos dydį į mano sąskaitą _____________________________________.

(asmens sąskaitos Nr. ir banko pavadinimas)

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

(aplinkybės dėl kurių želdinių atkuriamosios vertės kompensacija turėtų būti perskaičiuota ar gražinta, nurodant medžių rūšis ir kiekius)

 

Pateikiu šiuos dokumentus:

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

_______________________________________________________________________________

 

__________

(parašas)                                                                                                                                               (vardas ir pavardė)

 

Pasirašydamas / -a patvirtinu, kad esu informuotas / -a, jog Skuodo rajono savivaldybės administracija, juridinio asmens kodas 188751834, adresas: Vilniaus g. 13, LT-98112 Skuodas, tel. +370 440 73932, el. p. savivaldybe@skuodas.lt, tvarkydama mano asmens duomenis, veikia kaip duomenų valdytojas. Administracija mano asmens duomenis tvarko šiais tikslais ir pagrindais: norėdama įvykdyti mano pateiktą prašymą/skundą/pareiškimą, ir / arba vykdydama sutartį (arba siekdama imtis veiksmų mano prašymu prieš sudarant sutartį), kurios šalis aš esu, ir / arba dėl to, kad vykdo teisinę prievolę, kurią jai nustato teisės aktai.

Esu informuotas / -a, jog turiu šias duomenų subjekto teises: teisę susipažinti su savo duomenimis ir kaip jie yra tvarkomi; teisę reikalauti ištaisyti arba, atsižvelgiant į asmens duomenų tvarkymo tikslus, papildyti asmens neišsamius asmens duomenis; teisę prašyti savo duomenis sunaikinti arba sustabdyti savo duomenų tvarkymo veiksmus (išskyrus saugojimą); teisę prašyti, kad asmens duomenų tvarkymas būtų apribotas; teisę į duomenų perkėlimą; teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai; teisę atšaukti sutikimą.

Suprantu, kad mano teisės gali būti įgyvendintos tik nustačius mano tapatybę, taip pat kiekvienu konkrečiu atveju įvertinus mano prašymo pagrįstumą. Administracijos duomenų apsaugos pareigūno, į kurį galiu kreiptis dėl savo duomenų subjekto teisių įgyvendinimo bei kitų klausimų, kontaktai – +370 440 52 781, el. p. vygintas.liaucys@skuodas.lt.