VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS
ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL SANTUOKOS REGISTRAVIMO VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS CIVILINĖS METRIKACIJOS SKYRIUJE TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO
2019 m. lapkričio 4 d. Nr. 40-464/19
Vilnius
1. T v i r t i n u pridedamą Santuokos registravimo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje tvarkos aprašą.
PATVIRTINTA
Vilniaus miesto savivaldybės
administracijos direktoriaus
2019 m. lapkričio 4 d.
įsakymu Nr. 40-464/19
SANTUOKOS REGISTRAVIMO Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje tVARKOS APRAŠAS
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrius (toliau – Civilinės metrikacijos skyrius) vykdo valstybinę (valstybės perduotą savivaldybėms) funkciją – santuokos registravimą.
2. Civilinės metrikacijos skyrius, vykdydamas valstybinę funkciją – santuokos registravimą, vadovaujasi Lietuvos Respublikos civiliniu kodeksu, Lietuvos Respublikos civilinės būklės aktų registravimo įstatymu, Lietuvos Respublikos gyventojų registro įstatymu, Civilinės būklės aktų registravimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2016 m. gruodžio 28 d. įsakymu Nr. 1R-334, ir kitais Lietuvos Respublikos įstatymais bei teisės aktais, Civilinės metrikacijos skyriaus nuostatais, Skyriaus vedėjo, patarėjo, specialistų pareigybių aprašymais.
3. Santuokos registravimo Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyriuje tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato santuokos registravimo procedūros atlikimo tvarką.
II. SANTUOKOS REGISTRAVIMAS Civilinės metrikacijos skyriUJE
6. Santuokos registravimo ceremonija (toliau – ceremonija) organizuojama Civilinės metrikacijos skyriaus antro aukšto iškilmių patalpose.
7. Ceremonija organizuojama ketvirtadieniais, penktadieniais, šeštadieniais Civilinės metrikacijos skyriaus darbo valandomis. Ceremonijos laikas skiriamas eilės tvarka kas 10 minučių.
8. Jeigu vienas iš norinčių susituokti asmenų serga ir jo ligą patvirtina asmens sveikatos priežiūros įstaigos išduotas dokumentas, santuoka gali būti registruojama sergančiojo gyvenamojoje patalpoje arba stacionarinėje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje trečiadieniais Civilinės metrikacijos skyriaus darbo valandomis. Santuokos registravimui skiriama ne daugiau kaip 50 minučių, įskaitant nuvykimą į vietą ir sugrįžimą.
Apie santuokos registravimo vietą pažymima santuokos sudarymo įrašo skiltyje „Pastabos“.
9. Jeigu vienas iš norinčių susituokti asmenų yra laikomas Vilniaus miesto savivaldybės teritorijoje esančioje laisvės atėmimo vietoje, pateikus tai patvirtinantį dokumentą, santuoka gali būti registruojama laisvės atėmimo vietoje ketvirtadieniais Civilinės metrikacijos skyriaus darbo valandomis. Santuokos registravimui skiriama ne daugiau kaip 50 minučių, įskaitant nuvykimą į vietą ir sugrįžimą.
Apie santuokos registravimo vietą pažymima santuokos sudarymo įrašo skiltyje „Pastabos“.
10. Skyriaus vedėjas, atsižvelgęs į norinčių susituokti asmenų motyvuotą prašymą ir jame nurodytas svarbias priežastis, gali perkelti ceremonijos datą ir (ar) laiką Civilinės metrikacijos skyriaus darbo laiku, vadovaudamasis teisės aktais, reglamentuojančiais santuokos registravimą.
11. Norinčių susituokti asmenų sąrašas ne vėliau kaip prieš dvi savaites iki santuokos registravimo dienos skelbiamas viešai Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje. Sąraše nurodomi norinčių susituokti asmenų vardai, pavardės, gimimo datos ir būsimos santuokos registravimo data ir valanda.
12. Santuoka registruojama dalyvaujant norintiems susituokti asmenims ir dviem liudytojams. Norintys susituokti asmenys santuokos registravimo dieną turi pateikti galiojančius asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, kuriuos pateikė darbuotojui paduodami prašymą registruoti santuoką.
13. Patalpoje, kurioje organizuojama ceremonija, privalo būti Lietuvos Respublikos herbas ir valstybės vėliava. Santuokos registravimo ceremonija vyksta lietuvių kalba, atsižvelgiant į susiklosčiusias tradicijas ir papročius. Ceremonijai skiriama iki 10 minučių.
14. Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai antrame pastato aukšte pasitinka ceremonijos dalyvius ir suteikia jiems visą reikalingą informaciją apie ceremonijos eigą. Ceremonijos dalyviai ir jų svečiai daiktus, nesusijusius su ceremonija (apsiaustus, skėčius, kuprines ir pan.), palieka drabužinėje.
Pasibaigus ceremonijai, Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojas išlydi dalyvius iš salės, kurioje vyko ceremonija.
15. Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai, dalyvaujantys ceremonijoje, turi elgtis pagarbiai vieni su kitais, ceremonijos dalyviais ir jų svečiais, būti tvarkingos išvaizdos, jų apranga – švari, dalykinio stiliaus, specialiai skirta dalyvauti ceremonijoje.
16. Ceremonijos dalyviai ir jų svečiai turi būti tvarkingos išvaizdos, elgtis pagarbiai su darbuotojais, vieni su kitais ir netriukšmauti. Vykstant ceremonijai laikytis rimties, netrikdyti ceremonijos eigos.
17. Ceremonijos metu gali fotografuoti ir (ar) filmuoti ceremonijos dalyvių pakviesti asmenys. Fotografuojantys ir (ar) filmuojantys asmenys neturi trukdyti darbuotojams atlikti jiems priskirtų funkcijų ir trikdyti ceremonijos. Fotografavimas ir (ar) filmavimas negali užtrukti ilgiau, nei pati ceremonija. Užeiti už iškilmių stalo ir fotografuoti, ir (ar) filmuoti draudžiama. Draudžiama įrengti fotografavimo ir (ar) filmavimo prietaisus, jei juos įrengus būtų sugadintos Civilinės metrikacijos skyriaus patalpos ar jose esantis turtas.
III. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
18. Laisvas ir užimtas santuokos registravimo laikas skelbiamas Savivaldybės interneto svetainės www.vilnius.lt skiltyje „Civilinės santuokos registracijos peržvalga“.
Savivaldybės interneto svetainėje teikiama ir kita informacija, susijusi su Civilinės metrikacijos skyriaus veikla.