LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL MENO KŪRĖJŲ SOCIALINĖS APSAUGOS KOMISIJOS SUDĖTIES IR DARBO REGLAMENTO PATVIRTINIMO

 

2014 m. gegužės 8 d. Nr. ĮV-332

Vilnius

 

Įgyvendindamas Meno kūrėjų socialinės apsaugos programos administravimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. kovo 16 d. nutarimu Nr. 316 ,,Dėl meno kūrėjų socialinės apsaugos programos“, 17 punktą:

1. S u d a r a u trejiems metams šios sudėties Meno kūrėjų socialinės apsaugos komisiją:

Irena Aleksaitė – Lietuvos rašytojų sąjungos narė, Meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso suteikimo tarybos narė;

Marija Kutienė – Kultūros ministerijos Personalo skyriaus vyriausioji specialistė;

Vilma Samulionytė – Lietuvos fotomenininkų sąjungos narė;

Edita Utarienė – Lietuvos dailininkų sąjungos narė;

Elė Ona Vilkienė – Kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Profesionalaus meno skyriaus vedėja.

2. S k i r i u Jurgį Giedrį, Kultūros ministerijos Meno ir kūrybinių industrijų politikos departamento Profesionalaus meno skyriaus patarėją, šio įsakymo 1 punkte nurodytos komisijos sekretoriumi.

3. T v i r t i n u Meno kūrėjų socialinės apsaugos komisijos darbo reglamentą (pridedama).

4. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2011 m. gegužės 17 d. įsakymą Nr. ĮV-359 ,,Dėl Meno kūrėjų socialinės apsaugos komisijos sudėties ir darbo reglamento patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

Kultūros ministras                                                                                         Šarūnas Birutis

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos kultūros ministro

2014 m. gegužės 8 d. įsakymu Nr. ĮV-332

 

 

MENO KŪRĖJŲ SOCIALINĖS APSAUGOS KOMISIJOS

DARBO REGLAMENTAS

 

 

I  SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Meno kūrėjų socialinės apsaugos komisijos darbo reglamentas (toliau – šis reglamentas) nustato Meno kūrėjų socialinės apsaugos komisijos (toliau – Komisija) uždavinį, funkcijas, teises ir darbo organizavimą.

2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos meno kūrėjo ir meno kūrėjų organizacijų statuso įstatymu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, Lietuvos Respublikos kultūros ministro įsakymais, kitais teisės aktais, taip pat šiuo reglamentu.

3. Komisija, priimdama sprendimus, laikosi skaidrumo, nešališkumo, teisėtumo, sąžiningumo principų, Komisijos darbas grindžiamas kolegialiu klausimų svarstymu.

4. Komisiją techniškai aptarnauja Kultūros ministerija.

5. Komisijos nariams už darbą Komisijoje nemokama.

 

II  SKYRIUS

KOMISIJOS UŽDAVINYS IR FUNKCIJOS

 

6. Komisijos uždavinys – spręsti su meno kūrėjų kūrybinių prastovų skyrimu susijusius klausimus.

7. Vykdydama savo uždavinį, Komisija atlieka šias funkcijas:

7.1. nagrinėja meno kūrėjų prašymus skirti kūrybinę prastovą;

7.2. vertina meno kūrėjų prašymus ir prie jų pateiktus dokumentus, priima sprendimus dėl jų ir teikia savo pasiūlymus kultūros ministrui;

7.3. svarsto kitus, susijusius su meno kūrėjų socialinėmis garantijomis, klausimus, dėl kurių į Komisiją kreipiasi kultūros ministras.

 

III  SKYRIUS

KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS IR TEISĖS

 

8. Pagrindinė Komisijos veiklos forma yra posėdžiai.

9. Prireikus svarstyti klausimus skubos tvarka, nesant galimybės surengti posėdžio, sprendimai gali būti priimami remiantis Komisijos narių rašytinės apklausos arba apklausos elektroniniu paštu rezultatais.

10. Komisijos posėdžius kviečia, jų vietą ir laiką nustato, jiems pirmininkauja Komisijos pirmininkas, o jo nesant – Komisijos pirmininko pavedimu Komisijai vadovaujantis kitas Komisijos narys. Komisijos pirmininkas renkamas paprasta balsų dauguma pirmame Komisijos posėdyje.

11. Komisijos pirmininkas:

11.1. vadovauja Komisijos darbui ir atsako už jai pavestų funkcijų atlikimą;

11.2. pasirašo Komisijos posėdžių protokolus, Komisijos sprendimus, kitus dokumentus, susijusius su Komisijos veikla;

11.3. atstovauja Komisijai valstybės ir savivaldybių institucijose, įstaigose ir organizacijose arba paveda jai atstovauti kitam Komisijos nariui;

12. Komisijos posėdžiams rengti, dokumentams tvarkyti Kultūros ministerija skiria sekretorių. Komisijos sekretorius:

12.1. rengia Komisijos posėdžių medžiagą (darbotvarkes, protokolų, sprendimų projektus, kitą medžiagą);

12.2. suderinęs su Komisijos pirmininku, organizuoja Komisijos posėdžius ir juos protokoluoja;

12.3. renka ir apibendrina gautą informaciją, kurios reikia Komisijos veiklai vykdyti;

12.4. tvarko kitus dokumentus, susijusius su Komisijos posėdžių organizavimu;

12.5. vykdo kitus Komisijos pirmininko, o jo nesant – jo pavedimu Komisijai vadovaujančio kito Komisijos nario pavedimus Komisijos posėdžio rengimo klausimais.

13. Komisijos posėdžio darbotvarkė ir siūlomų nagrinėti klausimų medžiaga elektroniniu paštu pateikiama Komisijos nariams ne vėliau kaip prieš 2 darbo dienas iki Komisijos posėdžio.

14. Komisijos posėdis ir apklausos laikomi teisėtais, jeigu juose dalyvauja daugiau kaip pusė Komisijos narių ir Komisijos pirmininkas, o jo nesant – jo pavedimu Komisijai vadovaujantis kitas Komisijos narys.

15. Komisijos sprendimai priimami atviru balsavimu paprasta posėdyje dalyvaujančių Komisijos narių balsų dauguma. Kiekvienas Komisijos narys turi po vieną balsą. Balsams pasiskirsčius po lygiai, lemia Komisijos pirmininko, o jo nesant – jo pavedimu Komisijai vadovaujančio kito Komisijos nario balsas. Komisijos nario atskiroji nuomonė dėl Komisijos sprendimo turi būti įrašoma posėdžio protokole.

16. Komisijos narys, negalintis dalyvauti posėdyje, ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki kviečiamo posėdžio turi apie tai pranešti Komisijos sekretoriui. Jei Komisijos posėdyje Komisijos narys nedalyvauja, nuomonę dėl svarstomų klausimų jis gali pateikti Komisijos sekretoriui raštu ne vėliau kaip iki posėdžio dienos. Raštu pateiktą nuomonę Komisijos pirmininkas turi perskaityti posėdžio metu.

17. Komisijos narys privalo pranešti posėdžio dalyviams ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo, kai jo dalyvavimas balsuojant galėtų sukelti viešųjų ir privačių interesų konfliktą. Komisijos nariui nenusišalinus nuo tokio klausimo svarstymo, jo balsavimas anuliuojamas.

18. Komisijos pirmininko, o jo nesant – jo pavedimu Komisijai vadovaujančio kito Komisijos nario sprendimu į Komisijos posėdžius gali būti kviečiami ir kitų institucijų atstovai, nepriklausomi ekspertai. Komisijos pirmininko, o jo nesant – jo pavedimu Komisijai vadovaujančio kito Komisijos nario sprendimu į posėdį pakviesti ne Komisijos nariai gali dalyvauti tik svarstant tą posėdžio klausimą, kurį svarstyti jie pakviesti. Komisijos nariai gali į posėdžius kaip patarėjus pasikviesti jiems reikalingus savo atstovaujamos organizacijos atstovus.

19. Komisija turi teisę gauti iš valstybės ir savivaldybių institucijų, įstaigų ir organizacijų reikalingą informaciją jai pavestoms užduotims įgyvendinti, taip pat kviesti į Komisijos posėdžius šių institucijų atstovus.

 

IV SKYRIUS

KOMISIJOS SPRENDIMŲ ĮFORMINIMAS

 

20. Komisijos posėdžiai protokoluojami. Protokole nurodoma posėdžio data, protokolo eilės numeris, posėdžio dalyviai, svarstomų klausimų pavadinimai ir priimti sprendimai. Protokolą ne vėliau kaip per 2 darbo dienas po posėdžio pasirašo Komisijos pirmininkas, o jo nesant – jo pavedimu Komisijai vadovaujantis kitas Komisijos narys.

21. Sprendimai įforminami posėdžių, rašytinės apklausos ir apklausos elektroniniu paštu protokolais, kuriuos pasirašo Komisijos pirmininkas (jo nesant – jo pavedimu Komisijai vadovaujantis kitas Komisijos narys) ir sekretorius.

22. Prie Komisijos posėdžio protokolo gali būti pridedami įvairūs priedai, kita, Komisijos nuomone, svarbi posėdžio informacija.

 

V  SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

23. Komisijos sprendimai skelbiami Kultūros ministerijos interneto tinklalapyje www.lrkm.lt.

24. Komisijos veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, susirašinėjimo medžiaga, kiti dokumentai) saugomi Komisijos sekretoriaus Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

 

____________________________