LIETUVOS MOKSLO TARYBOS PIRMININKAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS–TAIVANO BENDRADARBIAVIMO SKATINIMO, RENGINIų ORGANIZAVIMO, DALYVIŲ ATRANKOS IR FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠo patvirtinimo

 

2024 m. liepos 16 d. Nr. V-313

Vilnius

 

 

Atsižvelgdamas į 2023 m. rugsėjo 13 d. pasirašytą Lietuvos mokslo tarybos ir Taivano nacionalinės mokslo ir technologijos tarybos memorandumą dėl bendradarbiavimo fizinių ir technologijos mokslų srityse įgyvendinimo,

t v i r t i n u Lietuvos–Taivano bendradarbiavimo skatinimo, renginių organizavimo, dalyvių atrankos ir finansavimo tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Pirmininkas                                                                                                      Gintaras Valinčius

 

 

PATVIRTINTA

Lietuvos mokslo tarybos pirmininko

2024 m. liepos 16 d. įsakymu Nr. V-313

 

 

LIETUVOS–TAIVANO BENDRADARBIAVIMO SKATINIMO, RENGINIų ORGANIZAVIMO, DALYVIŲ ATRANKOS IR FINANSAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Lietuvos–Taivano bendradarbiavimo skatinimo, renginių organizavimo, dalyvių atrankos ir finansavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Lietuvos mokslo tarybos (toliau – Taryba) ir Taivano nacionalinės mokslo ir technologijos tarybos (toliau – NSTC) dvišalio mokslo bendradarbiavimo skatinimo, renginių organizavimo, dalyvių atrankos ir išlaidų kompensavimo iš valstybės biudžeto lėšų sąlygas ir tvarką.

2. Aprašas parengtas vadovaujantis 2023 m. rugsėjo 13 d. Lietuvos mokslo tarybos ir Taivano nacionalinės mokslo ir technologijos tarybos memorandumu dėl bendradarbiavimo fizinių ir technologijos mokslų srityse (toliau – Memorandumas), kuriame šalys įsipareigoja skirti lėšas bendradarbiavimo veikloms įgyvendinti.

3. Apraše vartojamos sąvokos:

3.1. renginiai – simpoziumai, konferencijos ar seminarai, kurių organizavimas Lietuvoje ir Taivane yra Memorandume numatyta veikla, skirta skatinti Lietuvos ir Taivano naujas partnerystes ar toliau tobulinti esamą tyrėjų grupių bendradarbiavimą;

3.2. dalyviai – mokslininkai, nariai delegacijos, vykstančios į renginius organizuojamus Taivane;

3.3. jaunieji tyrėjai – mokslininkai, įgiję mokslo daktaro laipsnį ne vėliau kaip prieš 7 metus iki renginio datos; šis laikotarpis gali būti ilgesnis dėl karjeros pertraukos (-ų), pavyzdžiui, vaiko priežiūros atostogų, ilgalaikės ligos arba karinės tarnybos;

3.4. LietuvosTaivano projektai – Tarybos mokslinių tyrimų ir eksperimentinės plėtros (toliau – MTEP) finansavimo priemonė, įgyvendinama pagal Memorandumą (toliau – Projektai).

4. Kitos Apraše vartojamos sąvokos atitinka Mokslo ir studijų įstatyme vartojamas sąvokas.

 

II SKYRIUS

RENGINIŲ LIETUVOJE ORGANIZAVIMAS IR LĖŠŲ SKYRIMAS

 

5. Renginius Lietuvoje organizuoja Taryba (įprastu tarptautinių renginių organizavimo būdu) arba Lietuvos mokslo ir studijų institucija (toliau – Institucija) vykdanti mokslinius tyrimus organizuojamo renginio tematikoje. 

6. Taryba kompensuoja su renginio organizavimu susijusias Institucijos patirtas išlaidas, kurios neviršija Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. balandžio 29 d. nutarimu Nr. 526 „Dėl dienpinigių ir kitų komandiruočių išlaidų apmokėjimo“ patvirtintuose Maksimalių dienpinigių dydžių sąraše ir Komandiruočių išlaidų apmokėjimo biudžetinėse įstaigose taisyklėse nustatytų dienpinigių dydžių ir gyvenamojo ploto nuomos išlaidų normų. Galimos šios išlaidos:

6.1. patalpų ir įrangos nuomos;

6.2. maitinimo (kavos pertraukos, pietūs – renginio pranešėjams ir klausytojams, kviestinės vakarienės – tik renginio pranešėjams ir Tarybos, Institucijos atstovams);

6.3. kultūrinės programos (ekskursijos, parodos, vizitai ir kt.) ir su tuo susijusias transporto;

6.4. informacinės renginio sklaidos.

7. Su renginio organizavimu susijusios patirtos išlaidos pripažįstamos tinkamomis ir gali būti kompensuojamos, jei jos yra:

7.1. realios ir pagrįstos, kurių apmokėjimas yra įrodytas renginio organizavimo kalendoriniais metais išrašytais ir (ar) apmokėtais finansiniais, išlaidų pagrindimo bei jų apmokėjimo įrodymo ar lygiavertės įrodomosios vertės dokumentais;

7.2. atitinkančios Memorandume nurodytos maksimalios sumos reikalavimus;

7.3. patirtos renginį organizuojančios Lietuvos Institucijos ir jos apskaitytos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, apskaitos principais, vidaus taisyklėmis;

7.4. atitinka ekonomiškumo bei efektyvumo principus;

8. Lėšos Institucijai renginio organizavimui skiriamos avansinio apmokėjimo ir išlaidų kompensavimo tvarka. Dalis lėšų gali būti skirta avansu. Kompensavimo tvarka, avansu skiriamų lėšų dydis, lėšų pervedimo sąlygos ir terminai nustatomi Lėšų skyrimo renginiui organizuoti sutartyje, parengtoje pagal Tarybos pirmininko patvirtintą formą (toliau – Renginio sutartis). Remiantis Aprašo 7.1. papunktyje nurodytais dokumentais, Taryba kompensuoja Aprašo 6 punkte nurodytas išlaidas pagal pateiktą Finansinę lėšų panaudojimo ataskaitą (Renginio sutarties priedas) šioje sutartyje nurodyta tvarka ir terminais.

9. Aprašo 8 punkte minimą ataskaitą vertina Tarybos pirmininko patvirtinta vertinimo grupė, sudaryta iš Tarybos administracijos valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis (toliau – Vertinimo grupė). Vertindama ataskaitas, vertinimo grupė gali kreiptis į Instituciją nurodydama pataisyti pateiktą ataskaitą arba pateikti paaiškinimų.  

 

III SKYRIUS

DALYVIŲ ATRANKA Į RENGINIUS TAIVANE

 

10. Kandidatus vykti į renginius organizuojamus Taivane, siūlo Institucijos, kurių pareiškėjai yra teikę paraiškas pagal kvietimus bendriems Projektams finansuoti, įgyvendinamus remiantis Memorandumu. Taryba raštu kreipiasi į Institucijas, prašydama pateikti potencialių dalyvių, atitinkančių Aprašo 11 punkto nuostatas, sąrašą. Kartu su sąrašu Institucija privalo pateikti trumpus kandidatų gyvenimo aprašymus.

11. Renginio dalyviai turi būti mokslininkai, kurie renginio organizavimo metais tų pačių metų Projektų kvietimui neteikę paraiškų kaip projekto vadovai ar kiti pagrindiniai vykdytojai.

12. Taryba, gavusi kandidatų sąrašą, sudaro delegacijos sudėtį, vadovaujantis šiais principais:

12.1. prioritetas teikiamas kandidatams, visai nedalyvavusiems Projektų kvietimų konkursuose ir/ar dalyvavusiems, bet negavusiems finansavimo pagal šią MTEP priemonę;

12.2. tarp atrinktų dalyvių turi būti ir nors vienas jaunasis tyrėjas;

12.3. delegacijos narių vykdomų mokslinių tyrimų tematikos turi atitikti renginio temą.

13. Dalyvių atranką atlieka Tarybos pirmininko įsakymu patvirtinta komisija (toliau – Komisija), sudaryta iš 3 narių. Į Komisijos sudėtį gali įeiti:

13.1. Tarybos Gamtos ir technikos mokslų (toliau – GTM) ekspertų komiteto nariai;

13.2. Projektų priemonę administruojančių Tarybos Tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus valstybės tarnautojų ir (ar) darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis.

14. Sudarant Komisiją, siekiama išvengti interesų konfliktų.

15. Pagrindinė Komisijos veiklos forma yra posėdis. Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja visi nariai ir sprendimai priimami bendru sutarimu. Komisijos posėdis gali būti organizuojamas ir elektroninėmis ryšio priemonėmis, pasitelkiant nuotolinėms vaizdo konferencijoms organizuoti skirtus įrankius (programas).

16. Komisija sudaro atrinktų kandidatų sąrašą, kurį aptaria su NSTC ir pateikia Tarybos pirmininkui. Tarybos pirmininkas priima galutinį sprendimą dėl kandidatų sąrašo sudėties. Apie atrankos rezultatus ir sprendimą dėl delegacijos sudėties Institucijos ir atrinkti dalyviai informuojami raštu per 3 darbo dienas nuo Tarybos pirmininko sprendimo priėmimo.

 

IV SKYRIUS

KOMPENSUOJAMOS RENGINIO TAIVANE DALYVIŲ IŠLAIDOS

 

17. Pagal šį Aprašą gali būti kompensuojamos šios renginių Taivane dalyvių iš Lietuvos išlaidos:

17.1. dienpinigiai, neviršijant dienpinigių normos, patvirtintos Lietuvos Respublikos Vyriausybės;

17.2. gyvenamojo ploto nuomos išlaidos;

17.3. kelionės išlaidos:

17.3.1. į Taivaną ir iš jo;

17.3.2. su renginiu susijusios vietinės kelionės Taivane ir Lietuvoje, įskaitant kelionės išlaidas iš/į oro uostą, išskyrus tarpmiestinio susisiekimo lengvuoju automobiliu taksi paslaugas;

17.4. kelionės draudimo (būtinosios medicinos pagalbos, repatriacijos, traumų, neįgalumo ir mirties).

18. Dalyvių kelionių išlaidos pripažįstamos tinkamomis ir gali būti kompensuojamos, jei jos yra:

18.1. realios ir pagrįstos, kurių apmokėjimas yra įrodytas renginio kalendoriniais metais išrašytais ir (ar) apmokėtais finansiniais, išlaidų pagrindimo bei jų apmokėjimo įrodymo ar lygiavertės įrodomosios vertės dokumentais;

18.3. patirtos Institucijos ir jos apskaitytos, vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, apskaitos principais, vidaus taisyklėmis;

18.4. atitinka ekonomiškumo bei efektyvumo principus.

19. Lėšos dalyvių kelionėms teikiamos avansinio apmokėjimo ir išlaidų kompensavimo tvarka. Dalis lėšų gali būti skirta avansu. Kompensavimo tvarka, avansu skiriamų lėšų dydis, lėšų pervedimo sąlygos ir terminai nustatomi Dalyvių kelionių finansavimo sutartyje, parengtoje pagal Tarybos pirmininko patvirtintą formą (toliau – Sutartis). Remiantis Aprašo 18.1. papunktyje nurodytais dokumentais, Taryba kompensuoja Aprašo 17 punkte nurodytas išlaidas pagal pateiktą Finansinę lėšų panaudojimo ataskaitą (Sutarties priedas) Sutartyje nurodyta tvarka ir terminais.

20. Aprašo 19 punkte minimą ataskaitą vertina Vertinimo grupė. Vertindama ataskaitas, vertinimo grupė gali kreiptis į Instituciją nurodydama pataisyti pateiktą ataskaitą arba pateikti paaiškinimų.  

21. Išlaidos, patirtos kita valiuta nei eurai, Finansinėje lėšų panaudojimo ataskaitoje nurodomos eurais, vadovaujantis Lietuvos Respublikos finansinės apskaitos įstatymu.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

22. Visi dokumentai, susiję su renginių organizavimu, dalyvių atranka ir finansavimu, saugomi vadovaujantis galiojančiais Lietuvos Respublikos teisės aktais.