herbas2

 

Molėtų rajono savivaldybės taryba

 

 

 

SPRENDIMAS

 

Dėl MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2020 M. RUGSĖJO 24 D. SPRENDIMO NR. B1-241 „DĖL MOLĖTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS SPECIALIOSIOS TIKSLINĖS DOTACIJOS MOKYMO LĖŠŲ DALIES APSKAIČIAVIMO, PASKIRSTYMO IR PANAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

2022 m. sausio 27 d. Nr. B1-5

Molėtai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. gruodžio 29 d. nutarimu Nr. 1146 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimo Nr. 679 „Dėl Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“,

Molėtų rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

Pakeisti Molėtų rajono savivaldybės specialiosios tikslinės dotacijos mokymo lėšų dalies apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašą, patvirtintą Molėtų rajono savivaldybės tarybos 2020 m. rugsėjo 24 d. sprendimu Nr. B1–241 „Dėl Molėtų rajono savivaldybės specialiosios tikslinės dotacijos mokymo lėšų dalies apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.   Pakeisti 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1. Molėtų rajono savivaldybės specialiosios tikslinės dotacijos mokymo lėšų dalies apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašas (toliau – savivaldybės aprašas) parengtas vadovaujantis Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimu Nr. 679 „Dėl mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.“

2. Pakeisti 2 punktą ir jį išdėstyti taip:

2. Savivaldybės aprašas reglamentuoja Molėtų rajono savivaldybei (toliau – savivaldybė) iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto (toliau – valstybės biudžetas) skiriamų mokymo lėšų apskaičiavimą, paskirstymą ir panaudojimą savivaldybės ir nevalstybinių mokyklų, teikiančių ikimokyklinį, priešmokyklinį ir bendrąjį ugdymą (toliau kartu – mokyklos), mokinių, kurie mokosi pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, pagrindinio arba vidurinio ugdymo programas (toliau – mokiniai), ugdymo reikmėms tenkinti, taip pat atvejus, kuomet savivaldybė dalį mokymo lėšų paskirsto ugdymo reikmėms savo nustatyta tvarka.“

3. Pakeisti 3 punktą ir jį išdėstyti taip:

3. Savivaldybės aprašo tikslas – užtikrinti mokymo lėšų, skirtų iš valstybės biudžeto, efektyvų naudojimą, taikant mokymo lėšų skyrimo klasei principą, ir ugdymo paslaugų kokybės gerinimą.“

4. Pakeisti 4 punktą ir jį išdėstyti taip:

4. Savivaldybės apraše vartojamos sąvokos apibrėžtos Lietuvos Respublikos švietimo įstatyme ir Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimu Nr. 679 „Dėl mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.“

5. Pakeisti 6 punktą ir jį išdėstyti taip:

6. Vadovaujantis Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašu (toliau – Aprašas), patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimu Nr. 679 „Dėl Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, apskaičiuojamas kiekvienos ugdymo įstaigos sąlyginis klasių (grupių) skaičius ir sąlyginis klasių (grupių) dydis pagal faktinį mokinių skaičių sraute.“

6. Pakeisti 12.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

12.2. švietimo pagalbai mokyklose ir pedagoginę psichologinę pagalbą teikiančiose įstaigose (darbo užmokesčiui mokėti, paslaugoms, susijusioms su psichologine, specialiąja pedagogine, specialiąja ir socialine pedagogine pagalba, prevencinėms programoms įgyvendinti);“

7. Pakeisti 12.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

12.4. formalųjį švietimą papildančio ugdymo programoms finansuoti (apmokėti už darbą mokytojams, dirbantiems pagal šias programas, jų kvalifikacijai tobulinti, su šių programų įgyvendinimu susijusių prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms pagal finansų ministro tvirtinamą Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikaciją);“

8. Pakeisti 12.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:

12.6. skaitmeninio ugdymo plėtrai (švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus reikalavimus atitinkantiems skaitmeniniams mokymo(si) ištekliams, priemonėms ir informacinių ir komunikacinių technologijų įrangai įsigyti, taip pat mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijai tobulinti pagal skaitmeninio raštingumo programas, atitinkančias švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus reikalavimus);“

9. Papildyti 12.7 papunkčiu ir jį išdėstyti taip:

12.7. mokyklų bibliotekų darbuotojams išlaikyti.“

10. Papildyti 121 punktu ir jį išdėstyti taip:

121. Nevalstybinėms mokykloms mokymo lėšos, apskaičiuotos švietimo informacinėje sistemoje ŠVIS, skiriamos taikant tuos pačius kriterijus kaip ir savivaldybės mokykloms, ir turi būti to paties dydžio kaip ir lėšos, skiriamos atitinkamoms savivaldybės mokykloms.“

11. Papildyti 122 punktu ir jį išdėstyti taip:

122. Asignavimai, apskaičiuoti nevalstybinėms mokykloms, pervedami pagal biudžeto lėšų naudojimo sutartį, kurią pasirašo Savivaldybės administracijos direktorius ir nevalstybinės mokyklos vadovas.“

12. Pakeisti 13.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

13.2. švietimo pagalbai mokyklose ir pedagoginę psichologinę pagalbą teikiančiose įstaigose (darbo užmokesčiui mokėti, paslaugoms, susijusioms su psichologine, specialiąja pedagogine, specialiąja ir socialine pedagogine pagalba, prevencinėms programoms įgyvendinti);“

13. Pakeisti 13.2.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

13.2.2. skiriama ne mažiau kaip 100 procentų lėšų, apskaičiuotų pagal Aprašo 1 priede nurodytus atitinkamų ugdymo reikmių koeficientus ir faktinį mokinių skaičių.“

14. Pripažinti netekusiu galios 13.2.3.5 papunktį.

15. Pakeisti 13.2.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:

13.2.6. švietimo pagalbai organizuoti apskaičiuotas lėšas savivaldybė paskirsto savivaldybės bendrojo ugdymo, ikimokyklinio ugdymo mokykloms ir Molėtų r. švietimo pagalbos tarnybai taip: mokyklos, atsižvelgdamos į mokinių, besimokančių mokyklose ir dėl įgimtų arba įgytų sutrikimų turinčių nedidelių, vidutinių arba didelių ir labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, skaičių, suderina su Kultūros ir švietimo skyriaus vedėju mokyklos švietimo pagalbos specialistų, mokytojo padėjėjų poreikį ir iki rugsėjo 15 d. pateikia jį Kultūros ir švietimo skyriui kartu su pagal mokyklos patvirtintą darbo apmokėjimo sistemą nustatytais pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientais. Lėšos skiriamos atsižvelgiant į bendrą savivaldybei priklausančią lėšų sumą, skirtą švietimo pagalbai mokyklose ir pedagoginę psichologinę pagalbą teikiančiose įstaigose ir faktinį lėšų poreikį.“

16. Pakeisti 13.6.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:

13.6.1. skiriama ne mažiau kaip 100 procentų lėšų, apskaičiuotų pagal Aprašo 1 priede nurodytą atitinkamą ugdymo reikmių koeficientą ir faktinį mokinių skaičių;“

17. Papildyti 13.7. papunkčiu ir jį išdėstyti taip:

13.7. mokyklos bibliotekos darbuotojams išlaikyti:

13.7.1. bendrojo ugdymo mokyklose steigiama viena mokyklos bibliotekininko pareigybė ne daugiau kaip 400 žmonių;

13.7.2. skiriama ne mažiau kaip 100 procentų lėšų, apskaičiuotų pagal Aprašo 1 priede nurodytą atitinkamą ugdymo reikmių koeficientą ir faktinį mokinių skaičių.“.

18. Pakeisti 17 punktą ir jį išdėstyti taip:

17. Mokymo lėšos naudojamos laikantis teisės aktų, reglamentuojančių Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymą ir vykdymą, atsižvelgiant į švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamas mokymo lėšų naudojimo rekomendacijas ir šį savivaldybės aprašą.“

 

 

Savivaldybės meras                                                                                              Saulius Jauneika