Paveikslėlis, kuriame yra eskizas, piešimas, iliustracija, simbolis  Automatiškai sugeneruotas aprašymas

 

LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SOCIALINĖS APSAUGOS IR DARBO MINISTRO 2019 M. GRUODŽIO 30 D. ĮSAKYMO NR. A1-803 „DĖL VAIKO SITUACIJOS VERTINIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. spalio 24 d. Nr. A1-698

Vilnius

 

1. Pakeičiu Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2019 m. gruodžio 30 d. įsakymu Nr. A1-803 „Dėl Vaiko situacijos vertinimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu 5 punktą ir jį išdėstau taip:

5. Vaiko situacijos vertinimas turi būti atliktas ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo pranešimo gavimo dienos. Jei gaunamas pranešimas apie galimą smurto prieš vaiką naudojimą, galimai kilusį pavojų vaiko fiziniam ar psichiniam saugumui, sveikatai ar gyvybei ar vaiko buvimą jam nesaugioje aplinkoje, Tarnyba arba jos įgaliotas teritorinis skyrius Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo 36 straipsnio 1 dalyje numatytus veiksmus pradeda atlikti ne vėliau kaip per 6 valandas nuo pranešimo gavimo momento ir vaiko situacijos vertinimą baigia ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo pranešimo gavimo dienos. Jei gaunamas pranešimas apie vaiką, galimai nukentėjusį nuo seksualinio smurto, Tarnyba ar jos įgaliotas teritorinis skyrius taip pat turi įvertinti specializuotos pagalbos poreikį galimai seksualinį smurtą patyrusiems vaikams socialinės apsaugos ir darbo ministro tvirtinamame Specializuotos pagalbos galimai seksualinį smurtą patyrusiems vaikams poreikio nustatymo bei teikimo apraše nustatyta tvarka.“

1.2. Pakeičiu 10.1.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.1.1. vaiką (vaiko vardas, pavardė, vaiko asmens kodas arba gimimo data (jei vaikas neturi asmens kodo arba asmens kodas nežinomas), gyvenamosios vietos adresas);“.

1.3. Pakeičiu 10.1.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.1.2. vaiko atstovus pagal įstatymą (vardai, pavardės, gimimo datos, gyvenamosios (-ųjų) vietos (-ų) adresas (-ai), kontaktiniai duomenys (ryšio numeris ir elektroninio pašto adresas), vaiko atstovų pagal įstatymą šeiminė padėtis (susituokę, nutraukę santuoką, gyvena skyriumi, nesusituokę, bet veda bendrą ūkį), kita svarbi informacija apie vaiko atstovus pagal įstatymą (vyksta skyrybų procesas, vaiko atstovas (-ai) pagal įstatymą gyvena užsienio valstybėje, vaiko tėvystė nenustatyta).“

1.4. Pakeičiu 10.2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

10.2.1. vaiku (aprašant bendravimą su vaiku nurodoma: susitikimo su vaiku data, laikas, vieta, adresas, forma (gyvai, elektroninių ryšių priemonėmis), aplinkybės (ar kalbėta su vaiku atskirai, ar buvo įtampos, ar vaiko atstovai pagal įstatymą prieštaravo susitikimui ir (ar) bendravimui (jeigu prieštaravo tik vienas iš vaiko atstovų pagal įstatymą, nurodyti, kuris (vardas, pavardė)), kaip, bendraujančio su vaiku darbuotojo nuomone, galimai jautėsi vaikas susitikimo ir bendravimo metu) ir vaiko elgesys (ar vaikas lengvai užmezgė ryšį, ar drąsiai kalbėjo ir pan.), bendravimo su vaiku turinys (ką vaikas papasakojo, kaip pakomentavo situaciją, ar vaiko pasakojimas patvirtino pranešimo apie galimą vaiko teisių pažeidimą aplinkybes, ar jis nurodė kitus galimus rizikos veiksnius ir pan.), vaiko nuomonė apie pagalbos jam ir (ar) šeimai poreikį; jei su vaiku dėl jo amžiaus, atsisakymo bendrauti ar kitų aplinkybių nėra galimybės pabendrauti, nurodomos specialisto pastabos apie vaiko savijautą, elgesį).“

2Nustatau, kad šis įsakymas įsigalioja 2024 m. lapkričio 1 d.

 

 

 

Socialinės apsaugos ir darbo ministras                                                                      Vytautas Šilinskas