LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
Įsakymas
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2020 M. KOVO 17 D. ĮSAKYMO NR. 1R-82 „DĖL VEIKLOS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS SRITYJE KOORDINAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2020 m. liepos 13 d. Nr. 1R-218
Vilnius
Pakeičiu Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2020 m. kovo 17 d. įsakymą Nr. 1R-82 „Dėl Veiklos vartotojų teisių apsaugos srityje koordinavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:
2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintą Veiklos vartotojų teisių apsaugos srityje koordinavimo tvarkos aprašą:
2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Veiklos vartotojų teisių apsaugos srityje koordinavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos vykdomą valstybės ir savivaldybių institucijų, įgyvendinančių savo funkcijas vartotojų teisių apsaugos srityje, veiklos bei šių institucijų ir vartotojų asociacijų veiklos organizuojant vartotojų švietimą koordinavimą.“
2.2. Papildau 5.1.6 papunkčiu:
2.3. Pakeičiu 5.2.1 papunktį ir jį išdėstau taip:
2.4. Pakeičiu 10.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
2.5. Pakeičiu 10.4 papunktį ir jį išdėstau taip:
2.6. Pakeičiu 10.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
2.7. Papildau IV skyriumi:
„IV SKYRIUS
VARTOTOJŲ ŠVIETIMO KOORDINAVIMAS
12. Gavusi informaciją apie valstybės institucijų planuojamą vykdyti vartotojų švietimo veiklą, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba kasmet iki kovo 1 dienos parengia vartotojų švietimo veiklos planą, kuriame nurodo vartotojų švietimo prioritetines sritis, priemones ir vartotojų švietimą vykdančias institucijas.
13. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba ne vėliau kaip iki einamųjų metų balandžio 1 dienos vartotojų švietimo veiklos planą suderina su valstybės institucijomis ir paskelbia jį Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos interneto svetainėje.
14. Vartotojų švietimas planuojamas, organizuojamas ir jo rezultatai vertinami pagal Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus tvirtinamas vartotojų švietimo gaires.
15. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba kasmet parengia ir teikia savivaldybių institucijoms apibendrintą informaciją apie priimtus ir (ar) pakeistus teisės aktus, susijusius su vartotojų teisių apsauga, taip pat parengia informacinę medžiagą vartotojams (rekomendacijas, atmintines ir kitus praktinius vartotojams patarimus), kurią savivaldybių institucijos paskelbia savo interneto svetainėse.