herbas_jb_sm

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS NUSIKALTIMŲ PREVENCIJOS IR KONTROLĖS KOMISIJOS VEIKLOS NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2024 m. vasario 8 d. Nr. T-16

Joniškis

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 34 punktu, 15 straipsnio 2 dalies 4 punktu, 22 straipsniu, Saugios savivaldybės koncepcija, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. vasario 17 d. nutarimu Nr. 184 „Dėl Saugios savivaldybės koncepcijos patvirtinimo“, Joniškio rajono savivaldybės taryba n u s p r e n d ž i a:

1. Patvirtinti Joniškio rajono savivaldybės nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos veiklos nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Joniškio rajono savivaldybės tarybos 2019 m. gegužės 30 d. sprendimą Nr. T-91 „Dėl Joniškio rajono savivaldybės nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos sudarymo ir veiklos nuostatų patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                  Vitalijus Gailius

 

PATVIRTINTA

Joniškio rajono savivaldybės tarybos

2024 m. vasario 8 d. sprendimu Nr. T-16

 

 

JONIŠKIO RAJONO SAVIVALDYBĖS NUSIKALTIMŲ PREVENCIJOS

IR KONTROLĖS KOMISIJOS VEIKLOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Joniškio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisija (toliau – Komisija) yra nuolatinė komisija, koordinuojanti nusikaltimų prevencijos ir kontrolės veiksmus, susijusius su gyventojų saugumo užtikrinimu ir saugios savivaldybės aplinkos kūrimu Joniškio rajono savivaldybės teritorijoje.

2. Komisijos veiklos nuostatai (toliau – Nuostatai) reglamentuoja Komisijos tikslą, funkcijas, uždavinius, teises ir darbo organizavimą, kitus su komisijos veikla susijusius klausimus.

3. Komisija sudaroma Savivaldybės tarybos sprendimu Savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui iš Savivaldybės, valstybės institucijų ir įstaigų deleguotų atstovų – ne mažiau kaip 10 narių. Komisijos nariai gali būti Savivaldybės tarybos nariai, Savivaldybės administracijos  valstybės tarnautojai, darbuotojai, dirbantys pagal darbo sutartis, kitų institucijų atstovai.

4. Komisijos pirmininką, jo pavaduotoją, naują Komisijos narį skiria Savivaldybės taryba.

5. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos įstatymais, Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimais, , Savivaldybės tarybos sprendimais, kitais teisės aktais ir šiais nuostatais.

 

II SKYRIUS

KOMISIJOS TIKSLAS IR UŽDAVINIAI

 

6. Komisijos tikslas – planuoti ir koordinuoti nusikaltimų prevencijos priemones, susijusias su gyventojų saugumo užtikrinimu ir saugios Savivaldybės aplinkos kūrimu.

7. Komisijos uždaviniai yra šie:

7.1. nustatyti gyventojų saugumo stiprinimo tikslus, rengti programas ir priemones tikslams pasiekti ir kontroliuoti jų įgyvendinimą;

7.2. vertinti nusikaltimų prevencijos priemonių įgyvendinimo efektyvumą.

 

III SKYRIUS

KOMISIJOS FUNKCIJOS

 

8. Komisija vykdo šias funkcijas:

8.1. organizuoja pasitarimus, seminarus, konferencijas nusikaltimų prevencijos ir kontrolės klausimais;

8.2. rengia Savivaldybės Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programą, priemonių planą ir teikia Savivaldybės tarybai tvirtinti, koordinuoja jų vykdymą;

8.3. vertina turimus administracinius, organizacinius, finansinius ir žmogiškuosius išteklius gyventojų saugumo stiprinimo veiklai organizuoti;

8.4. nustato opiausias gyventojų saugumo Savivaldybėje problemas, jų priežastis ir sąlygas, taip pat saugumo požiūriu problemines teritorijas ir asmenų grupes;

8.5. bendradarbiauja su įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, religinėmis bendruomenėmis ir kitomis organizacijomis nusikaltimų prevencijos ir kontrolės klausimais;

8.6. analizuoja ir vertina:

8.6.1. gaunamus statistinius duomenis, informaciją, ataskaitas apie įvykdytus nusikaltimus, jų prevenciją ir kontrolę;

8.6.2. informaciją apie asmenis, grįžusius iš pataisos namų, ir jų socialinę integraciją į visuomenę ir prevencinį darbą su linkusiais į nusikalstamumą vaikais ir jaunuoliais;

8.7. teikia Savivaldybės tarybai pasiūlymus dėl Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės ir kitų programų, susijusių su nusikalstamumu, nedarbu ir kitais socialiniais klausimais, finansavimo;

8.8. informuoja Savivaldybės tarybą apie Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės programos priemonių plano vykdymą;

8.9. vykdo švietėjišką veiklą, siekdama mažinti nusikalstamumą Savivaldybės teritorijoje.

 

IV SKYRIUS

KOMISIJOS TEISĖS

 

9. Komisija, vykdydama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

9.1. teisės aktų nustatyta tvarka gauti iš suinteresuotų institucijų informaciją, statistinius duomenis, ataskaitas Komisijos kompetencijos klausimais;

9.2. teikti Savivaldybės tarybai, merui, administracijos direktoriui, suinteresuotoms institucijoms pasiūlymus, rekomendacijas nusikaltimų prevencijos ir kontrolės klausimais;

9.3. kviesti į Komisijos posėdžius Savivaldybės administracijos struktūrinių padalinių, seniūnijų, suinteresuotų įstaigų ir organizacijų vadovus arba specialistus;

9.4. dalyvauti renginiuose (rajoniniuose ir respublikiniuose) nusikaltimų prevencijos ir kontrolės klausimais.

 

V SKYRIUS

KOMISIJOS NARIŲ PAREIGOS

 

10. Komisijos nariai privalo:

10.1. būti objektyvūs, nešališki;

10.2. dalyvauti Komisijos posėdžiuose;

10.3. teikti pasiūlymus ir pastabas dėl svarstomų klausimų, Komisijos protokolinių sprendimų įgyvendinimo;

10.4. neviešinti su nusikalstamumu susijusios konfidencialios informacijos.

 

VI SKYRIUS

KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

11. Pagrindinė Komisijos veiklos forma – posėdžiai. Komisijos posėdis gali vykti komisijos nariams fiziškai susirenkant į posėdį, taip pat nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu (daliai komisijos narių fiziškai susirenkant, kitai daliai – dalyvaujant nuotoliniu būdu).

12. Komisijos nariai gali dalyvauti Komisijos darbe tik pasirašę nustatytos formos Nešališkumo deklaraciją (Nuostatų 1 priedas) ir Konfidencialumo pasižadėjimą (Nuostatų 2 priedas).

13. Komisijos pirmininkas:

13.1. rengia Komisijos posėdžių darbotvarkę;

13.2. organizuoja Komisijos posėdžius ir jiems vadovauja;

13.3. pagal kompetenciją gali pareikalauti informacijos iš įstaigų ir organizacijų, susijusios su Komisijos darbu.

14. Komisijos sekretoriaus pareigas atlieka Savivaldybės administracijos direktoriaus paskirtas darbuotojas. Sekretorius neturi Komisijos nario teisių. Komisijos sekretorius pasirašo Nuostatų 12 punkte nurodytą nustatytos formos Konfidencialumo pasižadėjimą.

15. Komisijos posėdis yra teisėtas, jeigu jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 Komisijos narių. Sprendimai yra priimami atviru balsavimu, paprasta balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai, balsuojama dar kartą. Jeigu balsavus dar kartą balsai pasiskirsto po lygiai, balsavimas tęsiamas arba skelbiama pertrauka, po kurios balsuojama dar kartą. Jeigu po trečio balsavimo balsai pasiskirsto po lygiai, laikoma, kad sprendimas nepriimtas.

16. Komisijos posėdžio protokolas surašomas ir pasirašomas ne vėliau kaip per 5 darbo dienas po posėdžio. Komisijos posėdžio protokolą pasirašo Komisijos pirmininkas (jo nesant – Komisijos pirmininko pavaduotojas) ir sekretorius.

17. Komisijos posėdžių metu daromas garso ir vaizdo įrašas. Posėdžiai transliuojami tiesiogiai, garso ir vaizdo įrašai Dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka saugomi informacinėse laikmenose ir skelbiami viešai Savivaldybės interneto svetainėje.

18. Sprendimą organizuoti posėdį nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priima Komisijos pirmininkas savo iniciatyva arba gavęs Komisijos nario prašymą dalyvauti posėdyje nuotoliniu būdu. Apie priimtą sprendimą Komisijos posėdį organizuoti nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu nedelsiant elektroninių ryšių priemonėmis turi būti pranešta Komisijos nariams ir kitiems posėdžio dalyviams. Mišriuoju būdu organizuojamame posėdyje kiti Komisijos nariai ir kiti posėdžio dalyviai savo pasirinkimu gali dalyvauti nuotoliniu būdu arba atvykę į Komisijos posėdžių salę. Komisijos posėdžiai nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vykti negali, jeigu tam raštu prieštarauja daugiau kaip pusė visų Komisijos narių, išskyrus:

18.1. kai dėl nepaprastosios padėties, ekstremaliosios situacijos ar karantino Komisijos posėdžiai negali vykti Komisijos nariams posėdyje dalyvaujant fiziškai;

18.2. artimiausią numatytą nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu vyksiantį Komisijos posėdį.

19. Komisijos posėdžio klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis šiuose Nuostatuose nustatytų reikalavimų. Nuotoliniu būdu arba mišriuoju būdu priimant Komisijos sprendimus, turi būti užtikrinamas Komisijos nario tapatybės ir jo balsavimo rezultatų nustatymas.

20. Komisijos narys neturi balso teisės ir neįskaitomas į posėdžio kvorumą, jeigu kyla privačių ir viešų interesų konfliktas svarstomu klausimu, ir jis nusišalina nuo balsavimo.

21. Komisijos posėdžiai vyksta ne rečiau kaip vieną kartą per pusmetį. Komisijos posėdis taip pat gali būti sušaukiamas Komisijos pirmininko iniciatyva arba jeigu to prašo ne mažiau kaip pusė Komisijos narių.

22. Komisijos narys, negalintis atvykti į posėdį, apie tai ne vėliau kaip prieš 1 darbo dieną iki Komisijos posėdžio turi pranešti Komisijos sekretoriui arba Komisijos pirmininkui elektroniniu paštu, raštu ar telefonu.

23. Komisijos išvados ir pasiūlymai yra rekomendacinio pobūdžio.

24. Komisija kartą per metus už savo veiklą atsiskaito Savivaldybės tarybai. Komisijos veiklos ataskaitos skelbiamos Savivaldybės interneto svetainėje.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

25. Šie nuostatai gali būti keičiami, pildomi ar naikinami Savivaldybės tarybos sprendimu.

26. Komisijos veiklos dokumentai saugomi Savivaldybės administracijoje Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.

___________________