Pasvalio rajono savivaldybės taryba

 

Sprendimas

Dėl PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ASMENS SU NEGALIA GEROVĖS TARYBOS Įsteigimo ir NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2024 m. balandžio 24 d. Nr. T1-126

Pasvalys

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 14 punktu, 15 straipsnio 2 dalies 4 punktu, 16 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymo 16 straipsnio 1 dalies 9 punktu, Pasvalio rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1.   Įsteigti Pasvalio rajono savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybą.

2. Patvirtinti Pasvalio rajono savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos nuostatus (pridedama).

3. Pripažinti netekusiu galios Pasvalio rajono savivaldybės tarybos 2015 m. lapkričio 25 d. sprendimą Nr. T1-179 „Dėl Pasvalio rajono savivaldybės neįgaliųjų reikalų komisijos sudarymo ir jos nuostatų patvirtinimo“.

4.   Nustatyti, kad šis sprendimas:

4.1. skelbiamas Teisės aktų registre ir Pasvalio rajono savivaldybės interneto svetainėje www.pasvalys.lt;

4.2. įsigalioja kitą dieną po oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre.

Sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                            Gintautas Gegužinskas

 

PATVIRTINTA

Pasvalio rajono savivaldybės tarybos

2024 m. balandžio 24 d. sprendimu Nr. T1-126

 

PASVALIO RAJONO SAVIVALDYBĖS ASMENS SU NEGALIA GEROVĖS TARYBOS NUOSTATAI

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Pasvalio rajono savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato Pasvalio rajono savivaldybės asmens su negalia gerovės tarybos (toliau – Taryba) veiklos tikslą, funkcijas, teises, Tarybos sudarymo tvarką ir Tarybos darbo organizavimą.

2.  Taryba sudaroma visuomeniniais pagrindais iš Pasvalio rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybės) institucijų, administracijos ir asmenų su negalia organizacijų deleguotų atstovų.

3.  Taryba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Jungtinių Tautų neįgaliųjų teisių konvencija, Lietuvos Respublikos asmens su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatymu, kitais asmens su negalia visuomeninius santykius reglamentuojančiais teisės aktais, Savivaldybės tarybos sprendimais bei šiais Nuostatais.

4.  Taryba, priimdama sprendimus, laikosi skaidrumo, nešališkumo, teisėtumo, sąžiningumo principų.

II SKYRIUS

TARYBOS VEIKLOS TIKSLAS IR FUNKCIJOS

 

5.    Tarybos veiklos tikslas – nagrinėti asmens su negalia gerovės klausimus bendradarbiaujant su Savivaldybės institucijomis, Savivaldybės administracija, socialinių paslaugų įstaigomis, nevyriausybinėmis organizacijomis, gerinti Savivaldybės institucijų, Savivaldybės administracijos ir įstaigų veiklos koordinavimą, jų bendravimą ir bendradarbiavimą su nevyriausybinėmis organizacijomis ir teisės aktų įgyvendinimą asmenų su negalia teisių apsaugos srityje, informuoti visuomenę ir asmenis su negalia apie socialinės paramos politiką.

6.    Taryba atlieka šias funkcijas:

6.1. analizuoja asmens su negalia teisių apsaugos ir jo gerovės būklę Savivaldybėje ir teikia pasiūlymus Savivaldybės merui, Savivaldybės administracijos direktoriui pagal jiems priskirtas valdymo sritis, Savivaldybės institucijoms ir įstaigoms dėl jų formuojamos politikos ir (ar) jos įgyvendinimo tobulinimo;

6.2. teikia siūlymus dėl pritarimo/nepritarimo planuojamiems vykdyti projektams asmens su negalia gerovės, socialinės integracijos srityse;

6.3. inicijuoja asmens su negalia poreikių ir jų gyvenimo kokybės tyrimus, organizuoja diskusijas, pasitarimus, konferencijas asmenims su negalia aktualiais klausimais;

6.4. skatina Savivaldybės institucijų ir (ar) įstaigų, organizacijų, veikiančių asmens su negalia gerovės, socialinės integracijos srityje, bendradarbiavimą;

6.5. teikia pasiūlymus ir rekomendacijas Savivaldybės administracijai ir jos padaliniams, socialinių paslaugų, sveikatos priežiūros, švietimo ir kitoms įstaigoms dėl asmens su negalia problemų sprendimo būdų;

6.6. siekia, kad asmenys su negalia aktyviai dalyvautų sprendžiant visus su jų gyvenimu, veikla, gerove susijusius klausimus;

6.7. bendradarbiauja su kitomis Lietuvos ir užsienio institucijomis ir (ar) organizacijomis, sprendžiančiomis asmenų su negalia gerovės, socialinės integracijos klausimus.

 

 

 

 

III SKYRIUS

TARYBOS TEISĖS

 

7.    Taryba, atlikdama jai pavestas funkcijas, turi teisę:

7.1. gauti iš Savivaldybės administracijos informaciją, būtiną Tarybos funkcijoms atlikti;

7.2. deleguoti savo narius dalyvauti Savivaldybės tarybos, komitetų ir komisijų, Savivaldybės administracijos, jos struktūrinių padalinių posėdžiuose, kai svarstomi asmenų su negalia teisių apsaugos ir jų gerovės būklės klausimai;

7.3. kviesti į Tarybos posėdžius Savivaldybės institucijų ir įstaigų, nevyriausybinių organizacijų ir kitų įstaigų atstovus;

7.4. skleisti visuomenei informaciją apie Tarybos vykdomą veiklą, organizuoti diskusijas asmenims su negalia aktualiais klausimais;

7.5. teikti Savivaldybės institucijoms pasiūlymus asmenų su negalia gerovės, socialinės integracijos klausimais;

7.6. lankytis Savivaldybės teritorijoje esančiose socialinių paslaugų įstaigose ir susipažinti su jų veikla asmenų su negalia teisių apsaugos srityje.

7.7.

IV SKYRIUS

TARYBOS SUDARYMO TVARKA IR DARBO ORGANIZAVIMAS

 

8.  Tarybos sudėtį Savivaldybės tarybos kadencijos laikotarpiui tvirtina, Tarybos pirmininką, pirmininko pavaduotoją skiria Savivaldybės taryba.

9.  Taryba sudaroma iš 11 deleguotų narių: Savivaldybės taryba deleguoja 2 Tarybos narius, vicemerą, kuruojantį socialinę sritį, deleguoja Savivaldybės meras, 3 Savivaldybės administracijos atstovus,  atsakingus už socialinę, švietimo, sveikatos sritis, deleguoja Savivaldybės administracijos direktorius, 3 socialinių paslaugų įstaigų atstovus, į Tarybą deleguoja socialinės įstaigos, pateikdamos raštiškus pranešimus apie savo atstovų delegavimą. Kvietimas deleguoti Savivaldybės įstaigų atstovus į Tarybą skelbiamas viešai Savivaldybės interneto svetainėje nurodant kandidatūrų pateikimo terminą, 2 asmenų su negalia nevyriausybinių organizacijų atstovus, deleguoja Savivaldybėje veikiančios nevyriausybinės organizacijos, pateikdamos raštiškus pranešimus apie savo atstovų delegavimą. Kvietimas deleguoti nevyriausybinių organizacijų atstovus į Tarybą skelbiamas viešai Savivaldybės interneto svetainėje nurodant kandidatūrų pateikimo terminą.

10.     Pirmasis Tarybos posėdis sušaukiamas ne vėliau kaip per 2 mėnesius nuo jos sudarymo.

11.    Tarybos posėdžių sekretorių (Savivaldybės administracijos darbuotoją), kuris rengia

Tarybos posėdžių darbotvarkių projektus, tvarko Tarybai pateiktą medžiagą ir Tarybos veiklos dokumentus,  kitus su Tarybos veikla susijusius dokumentus, skiria Savivaldybės administracijos direktorius įsakymu. Tarybos posėdžių sekretorius nėra Tarybos narys.

12.  Tarybos darbą organizuoja, posėdžiams pirmininkauja, už Tarybos veiklą atsako ir jai atstovauja Tarybos pirmininkas, jo nesant – Tarybos pirmininko pavaduotojas.

13.    Tarybos nario įgaliojimai nutrūksta, kai:

13.1. jis atsistatydina, raštu apie tai pranešdamas jį į Tarybą delegavusiai Savivaldybės

institucijai ar įstaigai, nevyriausybinei organizacijai, arba jį iš Tarybos atšaukia jį į Tarybą delegavusi Savivaldybės institucija, įstaiga ar nevyriausybinė organizacija;

13.2. jis nustoja eiti pareigas jį į Tarybą delegavusioje Savivaldybės institucijoje, įstaigoje

ar jis nebėra nevyriausybinės organizacijos narys;

13.3. jis miršta.

14.  Dėl objektyvių priežasčių (pvz., Tarybos narys nevykdo ir (ar) netinkamai vykdo jam pavestas užduotis, ir (ar) sistemingai trukdo Tarybai dirbti, ir (ar) nedalyvauja 3 Tarybos posėdžiuose Tarybos pirmininkas, o kai jo nėra, – Tarybos pirmininko pavaduotojas savo iniciatyva arba Tarybos siūlymu turi teisę kreiptis į Tarybos narį delegavusį subjektą, prašyti atšaukti deleguotą atstovą ir deleguoti į Tarybą naują atstovą.

15.   Į Tarybos nario, kurio įgaliojimai baigėsi, vietą deleguojamas kitas asmuo ta pačia tvarka kaip ir asmuo, kurio įgaliojimai baigėsi. Tarybos sudėtis keičiama – Savivaldybės tarybos sprendimu.

16.  Pagrindinė Tarybos darbo forma – posėdžiai, kurie rengiami prireikus, bet ne rečiau kaip kartą per pusmetį. Eilinius Tarybos posėdžius šaukia Tarybos pirmininkas, jo nesant – Tarybos pirmininko pavaduotojas.

17.  Posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip pusė Tarybos narių.  Tarybos nutarimai priimami posėdyje dalyvaujančių Tarybos narių balsų dauguma. Jeigu balsai pasiskirsto po lygiai (laikoma, kad balsai pasiskirstė po lygiai tada, kai balsų „už“ gauta tiek pat, kiek „prieš“ ir susilaikiusiųjų kartu sudėjus), sprendimą lemia Tarybos pirmininko balsas.

18.  Posėdžiai gali vykti nuotoliniu būdu saugiomis elektroninėmis ryšio priemonėmis. Nuotoliniu būdu vyksiančiame Tarybos posėdyje svarstytini klausimai rengiami ir posėdis vyksta laikantis Nuostatų reikalavimų ir užtikrinant Tarybos nario teises. Tarybos posėdis gali būti fiksuojamas garso įrašu, išskyrus posėdžius, kurių viešinimas neatitiktų Reglamento (ES) 2016/679 reikalavimų.

19.  Tarybos priimti nutarimai įforminami protokolu. Protokolai įforminami vadovaujantis dokumentų rengimą reglamentuojančiais teisės aktais. Protokolą pasirašo Tarybos posėdžio pirmininkas ir sekretorius.

20. Tarybos posėdžio darbo organizavimo procedūrinius klausimus, nenumatytus Nuostatuose, sprendžia Tarybos pirmininkas, o kai jo nėra –jo pavaduotojas. Tarybos pirmininkas turi teisę, ne vėliau kaip likus 6 darbo dienoms iki Tarybos posėdžio, paprašyti į Tarybos darbotvarkę atitinkamą klausimą pasiūliusį įtraukti Tarybos narį ar kitą suinteresuotą asmenį jį patikslinti ir (ar) pateikti papildomą susijusią medžiagą.

21.  Esant poreikiui, patikslinus Tarybos posėdžio darbotvarkę ir Tarybai jai pritarus, jeigu į darbotvarkę yra įtrauktas klausimas, dėl kurio Tarybos nariui galėtų kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas, jis privalo apie tai nedelsdamas informuoti Tarybos pirmininką, jo nesant – Tarybos pirmininko pavaduotoją, ir, svarstant tą klausimą, nusišalinti. Jeigu, svarstant atitinkamą klausimą, viešųjų ir privačių interesų konfliktas gali kilti Tarybos pirmininkui, Tarybos pirmininkas nusišalina ir pirmininkavimą, svarstant tą klausimą, perduoda Tarybos pirmininko pavaduotojui.

22. Tarybos sekretorius atsako už dokumentų, kuriais priimami sprendimai, parengimą ir jų saugojimą Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

23. Taryba už savo veiklą kartą per metus atsiskaito Savivaldybės tarybai.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

24. Tarybos nuostatai gali būti keičiami, pripažįstami netekusiais galios Savivaldybės tarybos sprendimu.

25. Tarybą techniškai aptarnauja Savivaldybės administracija.

26. Informacija apie Tarybos veiklą (Tarybos nuostatai, sudėtis, Tarybos posėdžių  darbotvarkių projektai), skelbiami Savivaldybės interneto svetainėje.

27. Tarybos dokumentus saugo Savivaldybės administracija teisės aktų nustatyta tvarka.

______________________