KELMĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS

TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL INTEGRALIOS PAGALBOS ASMENS NAMUOSE PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO IR TEIKIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2023 m. vasario 23 d. Nr. T-51

Kelmė

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 16 straipsnio 4 dalimi, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 13 straipsniu, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2006 m. spalio 10 d. nutarimu Nr. 978 „Dėl Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikos patvirtinimo“, Socialinių paslaugų katalogu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-93, Integralios pagalbos plėtros veiksmų planu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. rugpjūčio 24 d. įsakymu Nr. A1-552 „Dėl integralios pagalbos plėtros 2022–2029 metų veiksmų plano patvirtinimo“, Kelmės rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

1.  Patvirtinti Integralios pagalbos asmens namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašą (pridedama).

2Pripažinti netekusiu galios Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2016 m. gruodžio 22 d. sprendimą Nr. T-412(E) „Dėl Integralios pagalbos asmens namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo ir kainos patvirtinimo“.

Sprendimas per vieną mėnesį gali būti skundžiamas Regionų apygardos administraciniam teismui, skundą (prašymą) paduodant bet kuriuose šio teismo rūmuose, Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                       Ildefonsas Petkevičius

 


 

PATVIRTINTA

Kelmės rajono savivaldybės tarybos

2023 m. vasario 23 d. sprendimu Nr. T-51

 

 

 

INTEGRALIOS PAGALBOS ASMENS NAMUOSE PASLAUGŲ ORGANIZAVIMO IR TEIKIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.  Integralios pagalbos asmens namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato integralios pagalbos (dienos socialinės globos ir slaugos) asmens namuose (toliau – integrali pagalba) paslaugų gavėjus, paslaugų trukmę, integralios pagalbos organizavimo ir teikimo pagrindinius principus, integralios pagalbos paslaugų sąrašus, finansavimą.

2Apraše vartojamos sąvokos:

2.1. integrali pagalbadienos socialinė globa ir slauga, teikiama vaikams su negalia, suaugusiems asmenims su negalia, senyvo amžiaus asmenims;

2.2. mobilioji komanda – socialinių paslaugų srities ir slaugos specialistai (socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojas, slaugytojas, slaugytojo padėjėjas, prireikus – psichologas, reabilitacijos specialistas ir kt.), kurie, dirbdami kartu, teikia integralią pagalbą;

2.3. kitos vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos sveikatos sistemos įstatyme vartojamas sąvokas.

3. Integralios pagalbos (dienos socialinės globos namuose) tikslas – sudaryti sąlygas asmeniui kuo ilgiau visavertiškai gyventi namuose, bendruomenėje, užtikrinti tinkamą socialinės globos ir slaugos paslaugų organizavimą bei teikimą, stiprinti asmens gebėjimus ir savarankiškumą, palaikyti socialinius ryšius su šeima, bendruomene.

4. Integralią pagalbą teikia biudžetinė įstaiga Liolių socialinės globos namai (toliau – Įstaiga). Įstaiga atitinka socialinės globos normatyvus, turi licenciją teikti bendrosios praktikos slaugos paslaugą.

5. Integralios pagalbos teikimą administruoja Kelmės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijos Socialinės paramos skyrius (toliau – Socialinės paramos skyrius).

 

II SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS SUDĖTIS

 

6. Integrali pagalba susideda iš dvejų dalių:

6.1. dienos socialinė globa asmens namuose – tai visuma socialinių paslaugų, kuriomis asmeniui teikiama kompleksinė pagalba namuose dienos metu;

6.2. slauga asmens namuose – tai asmens sveikatos priežiūros paslaugos, teikiamos asmeniui namuose, siekiant užtikrinti paslaugų prieinamumą ir tęstinumą, tenkinant asmens slaugos poreikius namų sąlygomis.

 

III SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS ASMENS NAMUOSE TEIKIMO TIKSLAI IR PRINCIPAI

 

7. Integrali pagalba skiriama ir teikiama vadovaujantis šiais principais:

7.1. prieinamumo – integrali pagalba skiriama ir teikiama taip, kad būtų užtikrintas šių paslaugų teikimo asmeniui prieinamumas – kuo arčiau jo gyvenamosios vietos (asmens namuose);

7.2. tinkamumo – turi būti užtikrinta integralios pagalbos kokybė ir efektyvumas. Asmeniui skiriamos ir teikiamos tokios integralios pagalbos paslaugos, kurios atitinka asmens interesus ir nustatytus poreikius;

7.3. bendradarbiavimo – integralios pagalbos organizavimas ir teikimas turi būti pagrįstas įstaigų, teikiančių socialinės globos ir slaugos paslaugas, asmens sveikatos priežiūros įstaigų, Savivaldybės administracijos padalinių ir specialistų, šeimos, bendruomenės, visuomeninių organizacijų bendradarbiavimu ir tarpusavio pagalba, siekiant tinkamos, kokybiškos ir prieinamos asmenims integralios pagalbos;

7.4. kompleksiškumo – integrali pagalba asmeniui turi būti nustatoma kompleksiškai, įvertinant asmens, jo šeimos galimybes ir derinant su kitomis socialinės paramos ir sveikatos apsaugos formomis;

7.5. saugumo – asmeniui, jo šeimai turi būti užtikrintas kvalifikuotas integralios pagalbos teikimas bei saugus socialinių darbuotojų, individualios priežiūros darbuotojų, slaugytojų, slaugytojų padėjėjų, kineziterapeuto, masažuotojo darbas;

7.6. komandos – tai socialinio darbo ir slaugos specialistų susitelkimas tenkinti asmens poreikius, paslaugų prieinamumą, panaudojant savo profesines žinias ir įgūdžius bei dalijantis atsakomybe už suteiktas paslaugas.

8. Integralios pagalbos namuose paslaugų intensyvumas priklauso nuo teikiamų socialinės globos paslaugų skaičiaus ir trukmės.

9. Integralios pagalbos asmens namuose paslaugų trukmė gali būti skirtinga, individualiai atsižvelgiant į socialinės globos namuose poreikį, asmens gyvenimo ir buities sąlygas.

10. Integralios pagalbos asmens namuose paslaugų teikimas yra derinamas su slaugos asmens namuose paslaugomis.

11. Slaugos asmens namuose paslaugų tikslas – pagerinti asmens gyvenimo kokybę, išsaugoti jo savarankiškumą gyvenamojoje aplinkoje, skatinant jo gebėjimą pasirūpinti savimi.

12. Integralios pagalbos į namus padalinyje dirbantis slaugytojas ir ambulatorinių slaugos paslaugų namuose (toliau – ASPN) teikimo komanda derina tarpusavyje apsilankymo pas integralios pagalbos gavėją laiką ir periodiškumą bendradarbiavimo tarp integralią pagalbą teikiančios įstaigos ir ASPN teikiančios įstaigos sutartyje nustatytu būdu.

13. Integrali pagalba asmens namuose teikiama komandos principu, kurios tikslas – išsiaiškinti asmens socialinės globos ir slaugos namuose paslaugų poreikį, organizuoti ir teikti šias paslaugas, taikant efektyvias slaugos priemones bei socialines paslaugas.

14. Komandą sudaro šie specialistai: socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojai, slaugytojas ir jo padėjėjai ir kiti sveikatos priežiūros specialistai (kineziterapeutas, masažuotojas).

15. Individualios priežiūros darbuotojas ir slaugytojo padėjėjas yra tiesioginiai integralios pagalbos teikėjai. Jų pareigos, teisės ir atsakomybė numatomi teisės aktuose bei pareigybės aprašyme.

 

IV SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS GAVĖJAI

 

16. Integralios pagalbos gavėjai yra asmenys, kurių deklaruota ar faktinė gyvenamoji vieta yra Savivaldybė:

16.1. suaugę darbingo amžiaus asmenys su negalia, pripažinti nedarbingais, kuriems nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis, taip pat teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis;

16.2. senatvės pensijos amžių sukakę asmenys su sunkia negalia, kuriems nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis, taip pat teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis;

16.3. suaugę darbingo amžiaus asmenys su negalia ir senatvės pensijos amžių sukakę asmenys su negalia, kuriems nustatytas visiško nesavarankiškumo lygis, taip pat teisės aktų nustatyta tvarka nustatytas specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis;

16.4. vaikams su negalia, kuriems nustatytas vidutinis ar sunkus neįgalumas ir kuriems nustatytas specialusis nuolatinės slaugos ar specialusis nuolatinės priežiūros (pagalbos) poreikis.

17. Asmenims, sergantiems infekcinėmis, psichikos ligomis ar turintiems proto negalią (jei asmuo yra agresyvus ir neprognozuojamas), sergantiems chronišku alkoholizmu, narkomanams integrali pagalba neteikiama.

 

V SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS PASLAUGŲ TRUKMĖ

 

18. Integralios pagalbos namuose trukmė:

18.1. integrali pagalba namuose teikiama iki 8 valandų per dieną iki 5 kartų per savaitę asmens namuose (išskirtiniais atvejais, kai paslaugų gavėjas neturi jokių artimųjų ir galimybės pasinaudoti neformalia pagalba, paslaugos gali būti teikiamos iki 10 valandų per dieną iki 7 kartų per savaitę, atsižvelgiant į paslaugas teikiančios įstaigos galimybes). Socialinis darbuotojas apsilankymo pas asmenį namuose metu suderina paslaugų teikimo trukmę su atvejo vadybininku ir su pageidaujančiu gauti paslaugas asmeniu (jo globėju, rūpintoju arba asmeniui atstovaujančiu suaugusiu šeimos nariu);

18.2. slaugytojas pirmo apsilankymo pas asmenį namuose metu suderina paslaugų teikimo trukmę su atvejo vadybininku ir su pageidaujančiu gauti paslaugas asmeniu (jo globėju, rūpintoju arba asmeniui atstovaujančiu suaugusiu šeimos nariu).

19. Jeigu asmeniui integralios pagalbos paslaugų nepakanka ar susidarius krizinei situacijai (pablogėjus asmens sveikatos būklei, atsiradus ekstremalioms aplinkybėms šeimoje ir pan.), asmuo (globėjas, rūpintojas arba asmeniui atstovaujantis suaugęs šeimos narys) gali kreiptis dėl siuntimo į slaugos ligoninę ar ilgalaikės (trumpalaikės) socialinės globos institucijoje skyrimo.

 

VI SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS ORGANIZAVIMAS IR TEIKIMAS

 

20. Asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių, globėjų), pageidaujantis gauti integralios pagalbos į namus paslaugas, vadovaujantis Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2022 m. rugpjūčio 25 d. sprendimu Nr. T-253 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, nustatyta tvarka turi kreiptis į Kelmės rajono socialinių paslaugų centrą arba į savo gyvenamosios vietos seniūniją.

21. Socialinės paramos skyrius gautą asmens bylą registruoja, analizuoja gautus dokumentus ir skyriaus vedėjas priima sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo. Jei Įstaigoje nėra laisvų vietų paslaugoms teikti, asmuo yra įtraukiamas į eilę.

22. Sprendimas dėl integralios pagalbos paslaugų asmeniui (dienos socialinės globos namuose) skyrimo priimamas per 20 kalendorinių dienų nuo socialinio darbuotojo asmens socialinės globos poreikio vertinimo išvadų ir suformuotos asmens bylos Socialinės paramos skyriui pateikimo dienos.

23. Sprendimas dėl integralios pagalbos skyrimo ir suformuota asmens byla perduodama ir saugoma socialines paslaugas teikiančioje įstaigoje.

24. Asmenys, norintys gauti integralios pagalbos paslaugas, pateikę visus reikalingus dokumentus, bet nesant laisvų vietų, gali būti įrašomi į eilę. Eilė integralios pagalbos paslaugoms gauti sudaroma atsižvelgiant į sprendimo integralios pagalbos paslaugoms gauti priėmimo datą.

25. Įstaiga, gavusi iš Socialinės paramos skyriaus asmens bylą su sprendimu dėl integralios pagalbos skyrimo, per 3 darbo dienas organizuoja integralios pagalbos teikimą ir sudaro su asmeniu (jo globėju, rūpintoju arba asmeniui atstovaujančiu suaugusiu šeimos nariu) integralios pagalbos teikimo sutartį (1 priedas).

26. Integrali pagalba teikiama asmens namuose, atsižvelgiant į individualius asmens ir jo šeimos interesus.

27. Asmuo privalo sudaryti tinkamas sąlygas integralios pagalbos namuose paslaugoms teikti (turėti tinkamus indus, priemones, įrangą ir pan.).

28. Teikiant integralią pagalbą, pildomi reikalingi dokumentai, kuriuos tvirtina Įstaigos direktorius savo įsakymu.

29. Gavęs sprendimą dėl integralios pagalbos namuose paslaugų skyrimo, Įstaigos slaugytojas atlieka slaugos namuose poreikio vertinimą, atsižvelgdamas į asmens sveikatos būklę, šeimos gydytojo (gydančio gydytojo) rekomendacijas, paskyrimus (forma 027/a), asmens savarankiškumo lygį, ir užpildo Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintą slaugos poreikių namuose vertinimo anketą.

30. Slaugos namuose paslaugų teikimas yra derinamas su socialinės globos asmens namuose paslaugų teikimu vadovaujantis Slaugos ir socialinių paslaugų bendro teikimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu, kitais teisės aktais, reglamentuojančiais integralios pagalbos asmens namuose teikimą, ir šiuo Aprašu.

31. Kineziterapijos ir masažo paslaugos yra teikiamos pateikus sveikatos priežiūros įstaigos užpildytą medicinos dokumentų išrašą (F027/a).

32. Integralios pagalbos į namus padalinyje dirbantis atvejo vadybininkas, kartu su socialiniu darbuotoju ir slaugytoju įvertinę poreikį, nustato socialinės globos ir slaugos teikimo dažnumą ir trukmę paslaugų gavėjams ir sudaro integralios pagalbos į namus padalinyje dirbančių individualios priežiūros darbuotojų ir slaugytojo padėjėjų apsilankymų asmens namuose grafikus.

33. Integralios pagalbos poreikį šių paslaugų teikimo laikotarpiu, pasikeitus aplinkybėms ar asmens sveikatos būklei, iš naujo įvertina Įstaigos socialinis darbuotojas ir slaugytojas.

34. Jei asmeniui, gaunančiam integralią pagalbą, reikia keisti paslaugų rūšį, integralios pagalbos į namus padalinyje dirbantis socialinis darbuotojas dėl paslaugų rūšies keitimo kreipiasi į Socialinės paramos skyrių Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2022 m. rugpjūčio 25 d. sprendimu Nr. T-253 „Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

35. Individualios priežiūros darbuotoju, slaugytojo padėjėju, teikiančiu integralią pagalbą, negali dirbti asmuo, kurį su paslaugų gavėju sieja giminystės ryšiai.

 

VII SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS (DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS IR SLAUGOS) PASLAUGŲ SĄRAŠAI

 

36. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų sąrašas sudaromas vadovaujantis Socialinių paslaugų katalogu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymu (2 priedas).

37. Slaugos asmens namuose paslaugų sąrašas sudaromas vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl Bendrosios praktikos slaugos paslaugų teikimo integralią pagalbą gaunantiems asmenims tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir „Dėl Lietuvos medicinos normos MN 21:2000 „Slaugytojo padėjėjas. Funkcijos, pareigos, teisės, kompetencija ir atsakomybė“ (3 priedas).

38. Slaugos paslaugoms teikti asmuo turi įsigyti medikamentines medžiagas ir vienkartines procedūrų priemones savo lėšomis.

39. Kineziterapijos paslaugų skaičių nustato kineziterapeutas (jeigu šeimos gydytojas nenurodo kitaip), vadovaudamasis sveikatos priežiūros įstaigos užpildytu medicinos dokumento išrašu (F027/a), Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl Kineziterapijos paslaugų teikimo reikalavimų aprašo patvirtinimo“ ir Medicinos normomis: MN 124:2016 „Kineziterapeutas. Teisės, pareigos, kompetencija ir atsakomybė“.

40. Masažo paslaugų skaičių nustato masažuotojas, vadovaudamasis sveikatos priežiūros įstaigos užpildytu medicinos dokumento išrašu (F027/a) (jeigu šeimos gydytojas nenurodo kitaip), Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu „Dėl Gydomojo masažo paslaugų teikimo reikalavimų aprašo patvirtinimo“ ir Medicinos normomis: MN 165:2021 „Gydomojo masažo specialistas“.

 

VIII SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS SUSTABDYMAS IR NUTRAUKIMAS

 

41. Integralios pagalbos (dienos socialinės globos ir slaugos) į namus paslaugos gali būti sustabdomos / atnaujinamos arba nutraukiamos Kelmės rajono savivaldybės tarybos 2022 m. rugpjūčio 25 d. sprendimu Nr. T-253 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ nustatyta tvarka.

42. Paslaugų gavėjui išvykus gydytis į gydymo įstaigą ar dėl kitų priežasčių paslaugos gali būti sustabdomos (grįžus į namus – atnaujinamos) paslaugas teikiančios įstaigos direktoriaus įsakymu. Apie paslaugų asmeniui sustabdymą / atnaujinimą informuojamas Socialinės paramos skyrius.

43. Paslaugų gavėjui mirus arba gavus paslaugų gavėjo / jo artimojo prašymą dėl paslaugų nutraukimo, paslaugas teikiančios įstaigos direktorius informuoja Socialinės paramos skyrių, kuris priima sprendimą nutraukti paslaugas.

 

IX SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ INTEGRALIĄ PAGALBĄ

 

44. Integrali pagalba susideda iš dvejų dalių: dienos socialinės globos asmens namuose ir slaugos paslaugų asmens namuose.

45. Slaugos paslaugos asmens namuose Integralios pagalbos plėtros programos įgyvendinimo laikotarpiu, kai jos finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis, teikiamos nemokamai.

46. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugų kaina, teikiant integralią pagalbą, apskaičiuojama vadovaujantis Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodika, patvirtinta Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu, įvertinant socialinės globos paslaugų organizavimo išlaidas ir Savivaldybės tarybos nustatytą kainą už valandą.

47. Dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos kaina, teikiant integralią pagalbą, – tai socialinių paslaugų teikimo vienam paslaugos gavėjui per atitinkamą laikotarpį išlaidų pinigine išraiška suma.

48. Dienos socialinės globos asmens namuose 1 valandos kainą tvirtina Savivaldybės taryba.

49. Mokėjimo už dienos socialinės globos paslaugas, teikiant integralią pagalbą, dydis asmeniui (šeimai) nustatomas individualiai, atsižvelgiant į asmens (šeimos) finansines galimybes mokėti, vadovaujantis Mokėjimo už socialines paslaugas tvarkos aprašu, patvirtintu Kelmės rajono savivaldybės tarybos sprendimu, ir šiuo Aprašu.

50. Asmens finansines galimybes mokėti už dienos socialinės globos paslaugas asmens namuose, teikiant integralią pagalbą, vertina Socialinės paramos skyriaus atsakingas specialistas.

51. Įvertinus asmens (šeimos) gyvenimo ir buities sąlygas, atsižvelgiant į Socialiniams klausimams spręsti komisijos rekomendacines išvadas, Socialinės paramos skyriaus vedėjo sprendimu mokestis už paslaugas gali būti mažinamas.

 

X SKYRIUS

INTEGRALIOS PAGALBOS FINANSAVIMAS, ATSKAITOMYBĖ, KONTROLĖ

 

52. Integrali pagalba finansuojama iš:

52.1. valstybės biudžeto specialiųjų tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams asmenims su sunkia negalia socialinei globai teikti;

52.2. Europos socialinio fondo lėšų.

53. Integrali pagalba gali būti finansuojama:

53.1. iš savivaldybės biudžeto lėšų;

53.2. integralios pagalbos gavėjų mokėjimų lėšomis;

53.3. iš kitų lėšų.

54. Lėšos, gautos už integralios pagalbos teikimą, traukiamos į apskaitą įstatymų ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka.

55. Įstaiga atsako už lėšų, skirtų integraliai pagalbai finansuoti, tinkamą panaudojimą.

56. Integraliai pagalbai teikti skirtos lėšos asmeniui (šeimos nariams) grynaisiais pinigais neišmokamos.

57. Įstaigos veiklos ir išorės finansinį auditą atlieka Savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba. Vidaus auditas atliekamas vadovaujantis Lietuvos Respublikos vidaus kontrolės ir vidaus audito įstatymu ir kitais vidaus auditą reglamentuojančiais teisės aktais.

 

XI SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

58. Šis Aprašas gali būti keičiamas, papildomas pasikeitus teisės aktams ir Socialinės paramos skyriaus iniciatyva.

59. Asmens dienos socialinės globos ir slaugos poreikių vertinimo ar asmens (šeimos) finansinių galimybių mokėti už socialinę globą vertinimo išvadas, sprendimą dėl integralios pagalbos skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Savivaldybės administracijos direktoriui arba Socialinių paslaugų priežiūros departamentui prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

60. Šis Aprašas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

___________________________

 

part_b1052099a4da462b9836d4ed4d681cf8_end


 

Integralios pagalbos

asmens namuose

paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo

1 priedas

 

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS IR SLAUGOS ASMENS NAMUOSE ORGANIZAVIMO, TEIKIMO IR MOKĖJIMO UŽ PASLAUGAS SUTARTIS

 

202_ m. ____________ ______ d. Nr. __________

 

BĮ Liolių socialinės globos namai (toliau – PASLAUGŲ TEIKĖJAS), atstovaujami _________________________________, įstaiga, veikianti pagal nuostatus, ir __________________

gim., gyvenanti(s) adresu ____________________________________________________

paslaugos gavėjo vardas, pavardė, gimimo metai, adresas

(toliau – PASLAUGŲ GAVĖJAS), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos teisės aktais, Kelmės rajono savivaldybės tarybos ___________ m. ___________   _____ d. sprendimu Nr. ________ „Dėl Integralios pagalbos asmens namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo 202___ m. ___________   ______d. sprendimu Nr. ___________, sudarėme šią sutartį:

 

I. SUTARTIES DALYKAS

1. ________________________ teikiamos dienos socialinės globos asmens namuose paslaugos nuo

____________________________iki projekto „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ Nr. 07-003-P-001 pabaigos.

2. DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS ASMENS NAMUOSE paslaugų teikimo trukmė nuo _______ iki .... per dieną, iki ..... per savaitę asmens namuose, atsižvelgiant į asmens poreikius ir galimybes.

3. PASLAUGŲ SUDĖTIS (teikiamas pažymėti x):

3.1. □ informavimas;

3.2. □ konsultavimas;

3.3. □ tarpininkavimas ir atstovavimas;

3.4. □ bendravimas;

3.5. □ pagalba sprendžiant asmens problemas;

3.6. □ pagalba buityje ir namų ruošoje;

3.7. □ maitinimo organizavimas;

3.8. □ asmeninės higienos paslaugų organizavimas;

3.9. □ sveikatos priežiūros organizavimas;

3.10. □ ūkio darbai (krosnies iškūrenimas, vandens atnešimas ir pan.);

3.11. □ kasdienio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas (tvarkant pinigų apskaitą, apsiperkant ir mokant mokesčius, planuojant ir atliekant namų ruošos darbus ir pan.);

3.12. □ kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį (parašyti) ________________________________________________________________________

4. _______________________ teikiamos dienos slaugos globos asmens namuose paslaugos nuo     

______________________________ iki projekto „Integralios pagalbos teikimas ir plėtra Lietuvos savivaldybėse“ Nr. 07-003-P-001 pabaigos.

5. SLAUGOS ASMENS NAMUOSE paslaugų teikimo trukmė nuo ______ iki ..... per dieną, ..... per savaitę asmens namuose, atsižvelgiant į asmens poreikius ir galimybes.

6. PASLAUGŲ SUDĖTIS (teikiamas pažymėti x):

6.1. □ konsultavimas sveikatos priežiūros paslaugų teikimo klausimais;

6.2. □ medikamentų vartojimas (asmens aprūpinimas medikamentais ir kitomis priemonėmis);

6.3. □ maitinimas;

6.4. □ organizmo sistemų matavimas;

6.5. □ asmens higienos paslaugos;

6.6. □ pragulų profilaktika;

6.7. □ kitos slaugos procedūros;

6.8. □ masažo paslauga;

6.9. □ kineziterapijos paslauga;

II. ŠALIŲ TEISĖS IR PAREIGOS

7. PASLAUGŲ TEIKĖJAS įsipareigoja:

7.1. kokybiškai ir laiku teikti dienos socialinės globos ir slaugos asmens namuose paslaugas;

7.2. garantuoti duomenų apie paslaugų gavėją konfidencialumą;

7.3. informuoti asmenį apie nustatytą paslaugų teikimo ir mokėjimo tvarką bei jos pasikeitimus;

7.4. socialinių ir slaugos paslaugų teikimo laikotarpiu, periodiškai arba pasikeitus asmens sveikatos būklei, svarstyti iš naujo asmens socialinių paslaugų poreikį;

7.5. užtikrinti paslaugų prieinamumą ir tęstinumą, tenkinant asmens poreikius namų sąlygomis ir skatinant paciento savirūpą;

7.6. informaciją apie asmenį, gaunantį (gaunančią) socialines ir slaugos paslaugas, kaupti ir saugoti asmens byloje.

8. PASLAUGŲ GAVĖJAS įsipareigoja:

8.1. sudaryti paslaugų teikėjui palankias sąlygas teikti dienos socialinės globos ir slaugos asmens namuose paslaugas, tinkamai ir korektiškai elgtis su paslaugų teikėjo atstovais, (turėti tinkamus indus, priemones, įrangą, ir pan.);

8.2. teikti paslaugų teikėjui reikalingus ir teisingus duomenis;

8.3. sutarties 11 punkte (III. Mokėjimas už socialines paslaugas) nurodyta tvarka mokėti mokesčius už suteiktas dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas (jei neatleistas nuo mokėjimo).

9. PASLAUGŲ TEIKĖJAS turi teisę:

9.1. gauti iš Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus visą informaciją apie asmenį, kuri yra reikalinga dienos socialinės globos ir slaugos asmens namuose paslaugoms teikti;

9.2. kas 3 mėnesius kreiptis į Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių dėl asmens finansinių galimybių vertinimo iš naujo; perskaičiavus asmens finansines galimybes asmuo už suteiktą paslaugą moka nuo mėnesio, per kurį pasikeitė mokėjimo už paslaugą dydis;

9.3. teikti informaciją apie asmenį Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui;

9.4. siūlyti nutraukti paslaugų teikimą, jei paslaugos gavėjas ar jo šeimos nariai bei kartu gyvenantys asmenys kelia grėsmę paslAUGŲ TEIKĖJO atstovo sveikatai ir gyvybei.

10. PASLAUGŲ GAVĖJAS turi teisę:

10.1. sutartu laiku gauti dienos socialinės globos ir slaugos asmens namuose paslaugas;

10.2. esant poreikiui prašyti pervertinti socialinių paslaugų poreikį;

10.3. savo noru atsisakyti socialinių ir slaugos paslaugų teikimo.

III. MOKĖJIMAS UŽ SOCIALINES PASLAUGAS

11. Mokėjimas už dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas:

11.1. mokėjimas už dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas apskaičiuojamas, vadovaujantis Kelmės rajono savivaldybės tarybos 20__ m. _________  ____ d. sprendimu Nr. _____ „Dėl Integralios pagalbos asmenims namuose paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Kelmės rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus asmens mokėjimo už paslaugas galimybių skaičiavimu;

11.2. paslaugos teikiamos (pabraukti) mokamai / nemokamai;

11.3. PASLAUGŲ GAVĖJAS už dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas moka ne daugiau kaip ______ proc. asmens pajamų per mėnesį;

11.4. Mokėjimo už trumpiau nei visą kalendorinį mėnesį teikiamą paslaugą dydis nustatomas proporcingai teikiamos paslaugos trukmei;

11.5. Mokestis už praėjusio mėnesio dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas mokamas pagal pateiktą sąskaitą faktūrą iki kito mėnesio 25 dienos į PASLAUGŲ TEIKĖJO nurodytą sąskaitą Nr. LT854010043800040103, esančią Luminor, banko kodas 40100;

11.6. PASLAUGŲ GAVĖJUI už per mėnesį suteiktas dienos socialinės globos asmens namuose  paslaugas nesumokėjus ilgiau kaip 2 mėnesius, paslaugų teikimas yra nutraukiamas;

11.7. Pasikeitus PASLAUGOS GAVĖJO pajamoms ir pervertinus jo finansines galimybes, atitinkamai keičiasi mokestis už dienos socialinės globos asmens namuose paslaugas;

11.8. Slaugos paslaugos asmens namuose Integralios pagalbos plėtros programos įgyvendinimo laikotarpiu, kai jos finansuojamos Europos socialinio fondo lėšomis, teikiamos nemokamai.

IV. ASMENS DUOMENŲ APSAUGA

12. PASLAUGOS GAVĖJO ir (ar) jo atstovo pateikti asmens duomenys yra tvarkomi šios sutarties sudarymo, vykdymo ir apskaitos tikslais.

13. PASLAUGOS TEIKĖJAS šios Sutarties 12 dalyje nurodytu tikslu gali tvarkyti šiuos PASLAUGOS GAVĖJO ir (ar) jo atstovo asmens duomenis: (i) Vardas; (ii) Pavardė; (iii) Asmens kodas; (iv) Gimimo data; (v) Gyv. adresas; (vi) El. paštas; (vii) Banko sąskaitos Nr.; (viii) Informacija apie turtą; (ix) Informacija apie gaunamas pajamas; (x) Dokumentai apie neįgalumą; (xi) Specialių poreikių nustatymo pažyma; (xii) Informacija apie biologinę šeimą; (xiii) Telefono numeris; (xiv) Duomenys apie sveikatos būklę.

14. PASLAUGOS GAVĖJO ir (ar) jo atstovo pateiktų duomenų teisėto tvarkymo kriterijus – asmens duomenys tvarkomi siekiant suteikti dienos socialinės globos ir slaugos paslaugas ir įvykdyti sutartį.

15. PASLAUGOS TEIKĖJAS gali perduoti PASLAUGOS GAVĖJO ir (ar) jo atstovo asmens duomenis savo įgaliotiems asmens duomenų tvarkytojams, kurie padeda globos namams vykdyti socialinių ir slaugos paslaugų prievolę.

16. PASLAUGOS GAVĖJO ir (ar) jo atstovo pateikti asmens duomenys saugomi sutarties galiojimo metu ir 10 metų po sutarties sudarymo arba tiek, kiek reikalauja atskiri su socialinėmis paslaugomis susiję Lietuvos Respublikos teisės aktai.

17. PASLAUGOS GAVĖJAS ir (ar) jo atstovas, pasirašydamas sutartį, patvirtina, jog yra informuotas ir sutinka, kad:

17.1. PASLAUGOS TEIKĖJAS tvarkytų ir valdytų PASLAUGOS GAVĖJO ir (ar) jo atstovo asmens duomenis siekiant tinkamai suteikti užsakytas socialines ir slaugos paslaugas;

17.2. Asmens duomenys būtų tvarkomi ir valdomi remiantis Reglamento Nr. 2016/679 ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu;

17.3. Turi teisę būti informuoti apie savo asmens duomenų tvarkymą, susipažinti su duomenimis, reikalauti ištaisyti, sunaikinti arba sustabdyti, išskyrus saugojimą, PASLAUGOS GAVĖJO ir (ar) jo atstovo asmens duomenų tvarkymo veiksmus, remiantis Reglamento Nr. 2016/679 ar Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

17.4. Taip pat turi teisę pateikti skundą Valstybinei duomenų apsaugos inspekcijai (A. Juozapavičiaus g. 6, 09310 Vilnius, tel. (8 5) 271 2804, el. paštas ada@ada.lt).

18. PASLAUGOS GAVĖJAS ir (ar) jo atstovas gali pasinaudoti anksčiau aprašytomis teisėmis, be kita ko, kreiptis į PASLAUGOS TEIKĖJO duomenų apsaugos pareigūną Mindaugą Slavinską el. p. info@teiseslabirintai.lt, tel. 8 630 17 959 arba reg. paštu adresu: Nepriklausomybės g. 39,
LT-86232 Lioliai, Kelmės r. sav.

19. PASLAUGOS TEIKĖJAS informuoja, jog asmens duomenys gali būti teikiami toliau nurodytiems subjektams dėl buhalterinės apskaitos, archyvavimo ar tinkamo socialinių paslaugų įvykdymo tikslų: (i) Kelmės rajono savivaldybei ir jai pavaldžioms įstaigoms; (ii) seniūnijoms; (iii) VSDFV; (iv) VMI prie LR FM; (v) Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybai; (vi) ugdymo įstaigoms; (vii) kitoms valstybės ir (ar) savivaldybės institucijoms.

20. PASLAUGOS TEIKĖJAS užtikrina, kad PASLAUGOS GAVĖJO ir (ar) jo atstovo atskleisti asmens duomenys būtų prieinami tik tiems asmenims, kurie pagal darbo funkcijas turi turėti prieigą duomenų tvarkymo tikslais. Be to, PASLAUGOS TEIKĖJAS užtikrina, kad asmenys, turintys leidimą tvarkyti asmens duomenis, yra įsipareigoję laikytis konfidencialumo principo, arba teisės aktuose jiems yra numatyta atitinkama prievolė užtikrinti konfidencialumą. Šis konfidencialumo užtikrinimo įsipareigojimas išlieka galioti po šios Sutarties galiojimo pabaigos, nutraukimo arba panaikinimo.

21. PASLAUGOS TEIKĖJAS užtikrina, kad šios sutarties įgyvendinimo metu gautų asmens duomenų tvarkymas bus vykdomas tik Europos Sąjungos valstybėje narėje arba kitoje Europos ekonominėje erdvėje esančioje valstybėje, arba valstybėje, kuri, Europos Komisijos sprendimu, užtikrina tinkamą duomenų apsaugos lygį arba kitaip atitinka šį punktą. Norint gautus asmens duomenis perduoti arba prie jų suteikti prieigą valstybei, kuri neatitinka šiame punkte nurodytų reikalavimų, reikia gauti išankstinį raštišką arba elektroninės formos (pavyzdžiui, el. paštu) PASLAUGOS GAVĖJO ir (ar) jo atstovo sutikimą ir laikytis asmens duomenų perdavimo trečiosioms valstybėms taisyklių (BDAR 44–45 str.).

 

V. KITOS SĄLYGOS

22. Ginčai ir nesutarimai dėl sutarties nevykdymo ar netinkamo vykdymo sprendžiami šalių susitarimu, o šalims nesusitarus – Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

23. Sutartis įsigalioja nuo jos pasirašymo dienos.

24. Sutartis gali būti nutraukta, jei paslaugų teikėjas ir paslaugų gavėjas nesilaiko sutartyje numatytų sąlygų.

25. Sutartis gali būti keičiama tik raštišku abiejų šalių susitarimu.

26. Sutartis surašyta dviem egzemplioriais, turinčiais vienodą juridinę galią, po vieną sutarties egzempliorių kiekvienai šaliai.

 


part_9ad6519eda8840ee998f6a31312edd78_end

Paslaugų teikėjas:            

BĮ Liolių socialinės globos namai                                                  

Nepriklausomybės g. 39, Lioliai, Kelmės r.                                                                    

tel. Nr.8 605 00 736

Įm. kodas 162768381                                

Direktorius

______________________________

__________________________________

A. V.          

Paslaugų gavėjas (atstovas):

 

________________________________

( vardas, pavardė)

____________________________________________________________________

(adresas)

_________________________________

(parašas)       



 

 

Sutartis nutraukta___________________________

(sprendimo data ir numeris)

 

Sutartis pakeista (papildyta) ________________________________________________________________________________

(nurodyti, kurios pirminės šios sutarties sąlygos pakeistos)

________________________________________________________________________________

 

Paslaugų teikėjas _________________________

(vardas pavardė, parašas)

Paslaugų gavėjas

________________________________________

(vardas pavardė, parašas)

 

A. V.       

 

 

 

part_9ce0bd2a0bf0459887551b24874f0fff_end

part_923a1e03167548da835af6cffdc980c8_end

part_d12579097c174ecd86439d4524eb899f_end


 

Integralios pagalbos asmens namuose

paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo

2 priedas

 

DIENOS SOCIALINĖS GLOBOS PASLAUGŲ, TEIKIAMŲ ASMENS NAMUOSE, SĄRAŠAS

 

Nr.

Paslaugos pavadinimas

Specialistas

1.

Informavimas

socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojas

2.

Konsultavimas

socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojas

3.

Bendravimas

socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojas

4.

Tarpininkavimas ir atstovavimas

socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojas

5.

Pagalba sprendžiant asmens problemas

 

5.1.

Dokumentų ar pažymų tvarkymas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

5.2.

Mokesčių apskaičiavimas, knygelių užpildymas, sumokėjimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

5.3.

Transporto paslaugų organizavimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

5.4.

Laisvalaikio ir užimtumo organizavimas (laikraščių, knygų skaitymas)

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

5.5

Ugdymo organizavimas (vaikams su negalia ir suaugusiesiems asmenims su negalia iki 21 m.)

socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojas

6.

Maitinimo organizavimas

 

6.1.

Maisto produktų pirkimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

6.1.1.

Maisto produktų pirkimas (iki 5 kg) artimiausioje parduotuvėje be asmens

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

6.1.2.

Maisto produktų pirkimas turgavietėje (iki 5 kg) be asmens

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

6.2.

Maisto ruošimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

6.2.1.

Pagalba ruošiant maistą (sutvarkant darbo vietą)

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

6.2.2.

Maisto ruošimas (sutvarkant darbo vietą)

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

6.2.3.

Pagaminto maisto pašildymas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

6.3.

Pagalba maitinantis (išskyrus asmenis su rijimo sutrikimais ar maitinamus dirbtiniu būdu)

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

7.

Pagalba buityje ir namų ruošoje

 

7.1.

Indų plovimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

7.2.

Lovos klojimas ir patalynės keitimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

7.3.

Gyvenamosios vietos tvarkymas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

7.3.1.

Dalinis buto tvarkymas: dulkių valymas, grindų ar kilimo valymas neatstumiant baldų

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

7.3.2.

Virtuvės tvarkymas: dulkių valymas, grindų ar kilimo valymas neatstumiant baldų

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

7.3.3.

Tualeto patalpos grindų valymas, nevalomas klozetas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

7.3.4.

Vonios patalpos grindų valymas, nevaloma vonia

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

7.3.5.

Šiukšlių išnešimas iki 5 kg vienu metu

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

7.4.

Asmens naudojimo ir pramoninių prekių pirkimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

8.

Asmeninės higienos paslaugų organizavimas

 

8.1.

Skalbimas

8.1.1.

Skalbimas automatine skalbimo mašina, sudedant skalbinius bei skalbimo priemones į skalbimo mašiną

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

8.1.2.

Skalbinių pakabinimas ar nukabinimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

8.2.

Pagalba rengiantis, prausiantis

8.2.1.

Asmens higienos priemonių ir vandens paruošimas asmeniui apsiprausti

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

8.2.2.

Pagalba prausiantis

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

8.2.3.

Pagalba rengiantis

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

8.2.4.

Pagalba šukuojantis

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

8.2.5.

Vienkartinių asmens higienos priemonių keitimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

9.

Sveikatos priežiūros paslaugų organizavimas

 

9.1.

Medikamentų pirkimas artimiausioje vaistinėje be asmens

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

9.2.

Medikų kvietimo organizavimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

9.2.1.

Gydytojo kvietimo organizavimas ar užrašymas pas gydytoją telefonu iš asmens namų

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

9.2.2.

Nenumatytu atveju iškvietus medikus pas asmenį, jų laukimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.

Ūkio darbai

 

10.1.

Kuro įsigijimo organizavimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.1.1.

Malkų pirkimo ir supjovimo, kito kuro įsigijimo organizavimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.1.2.

Malkų ar kito kuro atnešimas iki 5 kg vienu kartu

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.2.

Krosnies iškūrenimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.2.1.

Krosnies iškūrenimas (1 krosnis)

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.2.2.

Krosnies pakuros valymas (1 krosnis)

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.3.

Vandens atnešimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.4.

Sniego nukasimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.4.1.

Sniego nukasimas malkoms atsinešti

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

10.4.2.

Sniego nukasimas vandeniui atsinešti

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

11.

Kasdieninio gyvenimo įgūdžių ugdymas ir palaikymas

 

11.1.

Pagalba tvarkant pinigų apskaitą

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

11.2.

Apsipirkimo ir mokesčių mokėjimo planavimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

11.3.

Namų ruošos darbų planavimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

12.

Kitos paslaugos, reikalingos asmeniui pagal jo savarankiškumo lygį

12.1.

Pagalba asmeniui judant ar keičiant kūno padėtį

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

12.2.

Pagalba sveikatos priežiūros specialistui teikiant slaugos paslaugą asmeniui: klojant lovą, keičiant patalynę, vienkartines asmens higienos priemones, prausiant, maudant, rengiant ir pan.

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

12.3.

Pagalba vartojant paskirtus medikamentus (slaugytojui prižiūrint)

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

12.4.

Pagalba matuojant organizmo kūno sistemų veiklą (slaugytojui prižiūrint)

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

12.5.

Patalpų vėdinimas

individualios priežiūros darbuotojas, socialinis darbuotojas

12.6

Socialinių įgūdžių ugdymas ir palaikymas ir (ar) atkūrimas

socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojas

12.7.

Darbo įgūdžių ugdymas (siuvimas, mezgimas, audimas, dailės dirbiniai, keramika, savarankiškas patalpų, aplinkos tvarkymas ir pan.)

socialinis darbuotojas, individualios priežiūros darbuotojas

________________________

 

part_0f7ccbc73a024da5a2f0d1a290d360ae_end


 

Integralios pagalbos asmens namuose

paslaugų organizavimo ir teikimo tvarkos aprašo

3 priedas

 

SLAUGOS PASLAUGŲ, TEIKIAMŲ ASMENS NAMUOSE, SĄRAŠAS

 

Nr.

Paslaugos pavadinimas

Specialistas

1.

Konsultavimas sveikatos priežiūros paslaugų teikimo klausimais

 

1.1.

Konsultavimas slaugos klausimais

Slaugytojas, masažuotojas,

kineziterapeutas

1.2.

Asmens gyvybinių veiklų stebėjimas, vertinimas, dokumentavimas

Slaugytojas, masažuotojas,

kineziterapeutas

2.

Maitinimas

 

2.1.

Maitinimas per burną (maisto paruošimas, maitinimas ar pagalba maitinantis)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

2.2.

Maitinimas per gastrostomą ir jejunostomą, gydytojui paskyrus (zondo keitimo paslauga neteikiama)

Slaugytojas

3.

Medikamentų vartojimas (asmens aprūpinimas medikamentais ir kitomis priemonėmis)

 

3.1.

Medikamentų vartojimo kontrolė (gydytojų rekomendacijų vykdymas, asmens ir jo artimųjų mokymas vartoti paskirtus medikamentus)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

3.2.

Rektalinių žvakučių įdėjimas (gydytojui paskyrus ar farmacininkui rekomendavus)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

3.3.

Gydomoji vonelė (gydytojui paskyrus ar farmacininkui rekomendavus)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

3.4.

Pavilgų dėjimas (gydytojui paskyrus ar farmacininkui rekomendavus)

Slaugytojas, slaugytojo padėjėjai

3.5.

Kompresų dėjimas (gydytojui paskyrus ar farmacininkui rekomendavus)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

3.6.

Tepalų naudojimas (gydytojui paskyrus ar farmacininkui rekomendavus)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

3.7.

Atlikti injekciją (į odą, poodį, raumenis, veną)

Slaugytojas

3.8.

Pasiruošti ir atlikti lašelinę infuziją, keisti tirpalus

Slaugytojas

4.

Organizmo sistemų veiklos matavimas

 

4.1.

Arterinio kraujo spaudimo matavimas

Slaugytojas

4.2.

Pulso skaičiavimas

Slaugytojas

4.3.

Kūno temperatūros matavimas

Slaugytojas

4.4.

Gliukozės kiekio periferiniame kraujuje nustatymas (asmuo turi turėti aparatą bei diagnostinę juostelę gliukozei nustatyti)

Slaugytojas

4.5.

Asmens skysčių balanso stebėjimas ir vertinimas

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.

Asmens higienos paslaugos

 

5.1.

Lytinių ir šalinimo organų higieninė priežiūra

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.2.

Kirkšnių priežiūra

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.3.

Krūtų priežiūra

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.4.

Burnos ertmės priežiūra (dantų valymas, burnos gleivinės priežiūra, išimamų dantų protezų priežiūra)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.5.

Nagų priežiūra (asmuo turi turėti specialias asmenines žirkles)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.6.

Akių priežiūra (plovimas, akinių, lęšių, dirbtinės akies higiena)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.7.

Ausų priežiūra (išorinių klausomųjų landų, klausos aparato valymas)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.8.

Nosies landų valymas

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.9.

Plaukų priežiūra (šukavimas, galvos plovimas, džiovinimas, vyrams – barzdos skutimas)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.10.

Asmens lovos tvarkymas

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.11.

Asmens marškinių ir kitų drabužių keitimas

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.12.

Asmens maudymas vonioje ar po dušu

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.13.

Asmens dalinis prausimas lovoje

Slaugytojas ir slaugytojo padėjėjai

5.14.

Sauskelnių, įklotų keitimas

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.15.

Pakišamųjų indų naudojimas (antelės, basonai), pagal kompetenciją duomenų apie turinio kiekį registravimas

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

5.16.

Šlapimo reflekso skatinimas

Slaugytojas, slaugytojo padėjėjas

6.

Pragulų profilaktika

 

6.1.

Kūno padėties keitimas

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

6.2.

Perkėlimas iš lovos į neįgaliojo vežimėlį, tualetinę kėdę ar iš jų (teikiama tik esant techninės pagalbos priemonėms)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

6.3.

Pagalba atsistojant ar atsisėdant (teikiama tik esant techninės pagalbos priemonėms)

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

6.4.

Pagalba asmeniui judant ir (ar) naudojantis judėjimo kompensacinės technikos priemonėmis.

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

7.

Kitos slaugos procedūros

 

7.1.

Šildyklės uždėjimas

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

7.2.

Ledo pūslės uždėjimas

 

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

7.3.

Žarnyno valymas valomosiomis klizmomis

 

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

7.4.

Dirbtinių kūno angų (stomų) priežiūra

Slaugytojas

7.5.

Atlikti šlapimo pūslės kateterizavimą minkštu kateteriu (prižiūrėti šlapimo pūslės kateterį)

Slaugytojas

7.6.

Vesti asmenį pasivaikščioti arba jį lydėti

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

7.7.

Paimti kraujo ėminius diagnostiniams tyrimams iš piršto arba iš venos (paslauga teikiama tik tais atvejais, kai šios paslaugos negali suteikti asmens sveikatos priežiūros įstaiga)

Slaugytojas

7.8.

Surinkti ar paimti šlapimo, išmatų, skreplių, mėginius diagnostiniam ištyrimui (paslauga teikiama tik tais atvejais, kai šios paslaugos negali suteikti asmens sveikatos priežiūros įstaiga)

Slaugytojas

7.9.

Lydėti asmenį jį transportuojant

Slaugytojas

7.10.

Registruoti moterų menstruacinį ciklą

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

7.11.

Prižiūrėti tracheostominį vamzdelį

Slaugytojas

7.12.

Tvarstyti, prižiūrėti žaizdas

Slaugytojas

7.13.

Suteikti pagalbą vemiant

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

7.14.

Mokyti sveikos gyvensenos

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

7.15.

Pagal savo kompetenciją atlikti gydytojo paskirtas procedūras

Slaugytojas ar slaugytojo padėjėjai

8.

Masažo paslauga

 

8.1.

Konsultavimas masažo klausimais

Masažuotojas, kineziterapeutas

8.2.

Masažo paslauga

Masažuotojas, kineziterapeutas

9.

Kineziterapijos paslauga

 

9.1.

Konsultavimas kineziterapijos klausimais

Kineziterapeutas

9.2.

Kineziterapijos paslauga

Kineziterapeutas

_______________________

 

part_d935386643e64bb2961752f69d8651ae_end