KULTŪROS PAVELDO DEPARTAMENTO

PRIE KULTŪROS MINISTERIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL KULTŪROS PAVELDO DEPARTAMENTO PRIE KULTŪROS MINISTERIJOS PREKĖS ŽENKLŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

 

2024 m. balandžio 4 d. Nr. Į-88

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2005 m. balandžio 1 d. įsakymu Nr. ĮV-116 „Dėl Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos nuostatų patvirtinimo“, 17.4 papunkčiu:

1.    Tvirtinu Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos prekės ženklų naudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2.    P a v e d u:

2.1.    Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (toliau – Departamentas) Teisės ir personalo skyriui su šiuo įsakymu per Dokumentų valdymo bendrąją informacinę sistemą (toliau – DBSIS) supažindinti visus Departamento valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartį;

2.2.    Departamento struktūrinių padalinių vadovams per DBSIS su šiuo įsakymu supažindinti naujai priimamus jiems pavaldžius valstybės tarnautojus ir darbuotojus, dirbančius pagal darbo sutartį.

 

 

 

Direktorius                                                                                        Vidmantas Bezaras

 

PATVIRTINTA

Kultūros paveldo departamento

prie Kultūros ministerijos direktoriaus

2024 m. balandžio 4 d. įsakymu Nr. Į-88

 

 

 

KULTŪROS PAVELDO DEPARTAMENTO PRIE KULTŪROS MINISTERIJOS PREKĖS ŽENKLŲ NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos prekės ženklų naudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) reglamentuoja Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos (toliau – Departamentas) prekės ženklų aprašymą, naudojimą, teisės naudoti prekės ženklus suteikimą ir sutikimo panaikinimą.

2.    Departamento prekės ženklai yra registruoti Lietuvos Respublikos prekių ženklų registre, jiems suteikti numeriai 42541 ir 42540.

3.    Prekės ženklai yra Departamento nematerialusis turtas.

4.    Departamentas turi išimtines Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatyme nurodytas teises naudoti, o taip pat suteikti kitiems asmenims teisę naudotis Lietuvos Respublikos aktų nustatyta tvarka įregistruotais grafiniais, kombinuotais prekių ir paslaugų ženklais, į kurių sudėtį įeina vienas ar keli žymenys. Departamentas turi išimtines teises uždrausti kitiems asmenims savo veikloje bet kuriuo būdu naudoti žymenį, kuris yra tapatus arba panašus į Departamento prekės ženklus, ir imtis Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatyme ir kituose teisės aktuose numatytų teisinės gynybos priemonių prieš asmenis, kurie neteisėtai naudoja Departamentui priklausančius prekės ženklus.

 

II SKYRIUS

PREKĖS ŽENKLŲ APRAŠYMAS IR NAUDOJIMAS

 

5.    Departamento prekės ženklai:

5.1. Lietuvos Respublikos prekių ženklų registre registruotas prekės ženklas Nr. 42541  tai geltonos spalvos apskritimu atribotame plote, kurio reikšmė – saugoti, komponuojamos keturios geltonos spalvos menamos S raidės. Šių raidžių jungtis suformuoja kvadratą, kurio reikšmė – saugomas. Visų linijų plotis yra vienodas. Ženklo fono spalva mėlyna;

5.2. Lietuvos Respublikos prekių ženklų registre registruotas prekės ženklas Nr. 42540  tai juodos spalvos apskritimu atribotame plote, kurio reikšmė – saugoti, komponuojamos keturios juodos spalvos menamos S raidės. Šių raidžių jungtis suformuoja kvadratą, kurio reikšmė – saugomas. Visų linijų plotis yra vienodas. Ženklo fonas bet kuri spalva, kuriame jis naudojamas.

6.    Departamentas, jo struktūriniai padaliniai prekės ženklus naudoja savo veikloje, reprezentaciniais ar atpažinimo tikslais. Prekės ženklai gali būti naudojami tarnybinėse uniformose, tarnybinio transporto žymėjime, institucijos informacinėse lentelėse, Departamento interneto svetainėje, informacinių sistemų žymėjimuose, informaciniuose leidiniuose, spaudiniuose, reprezentacinių prekių ir pan. žymėjime. Departamento veikloje naudojamų prekės ženklų maketai turi būti pateikti suderinti  (derinimo žymą sudaro derinimo rezultatą nurodantis žodis „suderinta“, „nesutinku“ ar kt.) Departamento Tarptautinių ryšių ir paveldo sklaidos skyriaus vedėjui ar jo pavedimu paskirtam skyriaus valstybės tarnautojui ar darbuotojui, dirbančiam pagal darbo sutartį.    

7.    Kiti fiziniai ir juridiniai asmenys Departamento prekės ženklus gali naudoti tik iš anksto raštu gavę Departamento sutikimą. Departamento sutikimas raštu nėra būtinas kai prekės ženklais žymimi Nekilnojamojo kultūros paveldo pažinimo sklaidos, atgaivinimo ir leidybos projektai, kurie dalinai finansuoti valstybės biudžeto lėšomis.

8.    Departamentas suteikia teisę naudoti prekės ženklus tik tais atvejais, kai prekės ženklų naudojimu yra viešinama Departamento veikla, siekiama populiarinti instituciją ar gerinamas Departamento įvaizdis.

9.    Prekės ženklai negali būti modifikuojami, adaptuoti, laisvai perpiešiami ar keičiama jų forma, spalvos ir proporcijos.

10.  Naudojant prekės ženklus turi būti išlaikytas prekės ženklų elementų skaitomumas, vaizdo ryškumas bei stilius.

11.  Publikuojant Departamento prekės ženklus, jie negali būti mažesni nei kiti šalia esantys prekės ženklai, o reprodukcija visada turi būti tik geros kokybės.

 

III SKYRIUS

PRAŠYMO IŠDUOTI SUTIKIMĄ PATEIKIMAS

12.  Asmenys, siekiantys gauti teisę naudoti Departamento prekės ženklus, prašymą gali pateikti Departamentui pašto korespondencijos siunta, elektroninio pašto adresu (centras@kpd.lt), E. pristatymo sistema arba pristatant tiesiogiai į Departamentą (Vilnius, Šnipiškių g. 3).

13Kreipdamiesi dėl teisės naudoti prekės ženklus suteikimo, pareiškėjai pateikia:

13.1.    užpildytą prašymą (Aprašo priedas);

13.2.    įgaliojimą, jeigu atstovaujama fiziniam ar juridiniam asmeniui, atitinkantį Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse nustatytus reikalavimus;

13.3.    prekės ženklų naudojimo maketus, schemas ar kitą vizualinę medžiagą (jeigu turima).

14.  Pateikti prašymai registruojami Dokumentų valdymo bendrojoje informacinėje sistemoje.

15Jeigu pareiškėjas pateikė netinkamai įformintus ar ne visus Aprašo 13 punkte nurodytus dokumentus, klaidingus duomenis arba trūksta duomenų sprendimui priimti pareiškėjui nustatomas ne trumpesnis kaip 5 darbo dienų terminas pateiktiems dokumentams patikslinti ar papildomiems pateikti. Jei per nustatytą terminą pareiškėjas nepateikia patikslintų ar papildomų dokumentų, prašymas paliekamas nenagrinėtu ir apie tai per 3 darbo dienas informuojamas pareiškėjas.

 

 

 

 

 

IV SKYRIUS

SUTIKIMO NAUDOTI PREKĖS ŽENKLUS IŠDAVIMAS IR SUTIKIMO PANAIKINIMAS

 

16.      Sutikimas naudoti Departamento prekės ženklus pareiškėjui išduodamas per Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo 10 straipsnyje nustatytą terminą.

17.      Sutikimas išduodamas, jeigu nenustatomi Aprašo 19 punkte nurodyti apribojimai.

18.      Departamento prekės ženklų naudojimo kontrolę vykdo Departamento Tarptautinių ryšių ir paveldo sklaidos skyrius, kuris:

18.1.    Lietuvos Respublikos prekės ženklų įstatymo nustatyta tvarka rengia paraiškas įregistruoti naujus Departamento prekės ženklus ar išregistruoti įregistruotus Lietuvos Respublikos prekių ženklų registre;

18.2.    kontroliuoja Departamento prekės ženklų registracijos galiojimo terminus, teikia prašymus Valstybiniam patentų biurui dėl prekės ženklų registracijos galiojimo termino pratęsimo;

18.3.    nagrinėja pareiškėjų prašymus, rengia administracinių sprendimų projektus Departamento direktoriui pasirašyti dėl sutikimo naudoti Departamento prekės ženklus;

18.4.    nagrinėja gautus pranešimus dėl netinkamo Departamento prekės ženklų naudojimo, teikia išvadas ir pasiūlymus Departamento direktoriui dėl tolesnių veiksmų;

18.5.    derina Departamento veikloje naudojamų prekės ženklų maketus, teikia išvadas, nuomonę dėl jų naudojimo;

18.6.    konsultuoja fizinius ir juridinius asmenis bei teikia informaciją apie prekės ženklų naudojimą.

19.      Sutikimas naudoti Departamento prekių ženklus negali būti suteikiamas fiziniams ar juridiniams asmenims, jei:

19.1.   prekės ženklai bus naudojami politinėje veikloje;

19.2.   prekės ženklų naudojimu nėra viešinama Departamento veikla, nesiekiama populiarinti institucijos ar gerinti Departamento įvaizdžio;

19.3.   prekės ženklai naudojami produktų, prekių ženklinimui, skirtam komercinei veiklai ar pelno siekimui.

20.      Priėmus sprendimą neišduoti sutikimo naudoti Departamento prekės ženklus, pareiškėjas apie tai informuojamas Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nustatyta tvarka. Sprendime nurodomos priežastys, dėl kurių neišduodamas sutikimas, pagrindžiant jas konkrečiomis Aprašo 19.1 – 19.3 papunkčiuose nurodytomis nuostatomis, ir šio sprendimo apskundimo tvarka.   

21.      Sutikimas naudoti Departamento prekės ženklus išduodamas nemokamai ir neatlygintinai.

22.      Departamento išduotame rašytiniame sutikime nurodomos sąlygos, kuriomis prekės ženklai gali būti naudojami, nurodomas terminas, jeigu sutikimas naudoti prekės ženklus išduotas laikinai bei apibrėžiamos kitos prekės ženklų naudojimo sąlygos, kai tokios nustatomos.  

23.      Nustačius, kad fizinis ar juridinis asmuo pažeidė šio Aprašo 9 11, 19 punktuose nurodytus reikalavimus ir (ar) Departamento sutikime nurodytas sąlygas, Departamentas raštu apie tai informuoja prekės ženklus naudojantį asmenį bei nurodo terminą, per kurį turi būti ištaisyti nustatyti neatitikimai.

24.      Departamento direktoriaus motyvuotu sprendimu sutikimas naudoti prekės ženklus gali būti panaikintas šiais atvejais:

24.1.    nustatoma, kad, norėdamas gauti sutikimą, pareiškėjas pateikė klaidingą informaciją, dėl kurios sutikimas negalėjo būti išduotas;

24.2.    nustatoma, kad fizinis ar juridinis asmuo per Departamento nustatyta terminą nepašalino ar netinkamai pašalino nustatytus trūkumus.

25.       Apie priimtą sprendimą panaikinti Departamento išduotą sutikimą naudoti prekės ženklus ne vėliau, kaip per 3 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos raštu pranešama sutikimą gavusiam asmeniui ir nurodoma sutikimo naudoti prekės ženklus pripažinimo netekusiu galios priežastys, data bei sprendimo apskundimo tvarka.

26.       Savavališkai naudojant prekių ženklus ar tęsiant prekių ženklų naudojimą po sutikimo naudoti prekės ženklus panaikinimo, Departamentas gindamas prekės ženklų savininko teises turi teisę taikyti Lietuvos Respublikos prekių ženklų įstatymo 70 straipsnyje nurodytus teisių gynimo būdus bei Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso 28 straipsnyje nustatyta tvarka teikti ieškinį Vilniaus apygardos teismui.

 

V SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

27.       Šis Aprašas keičiamas ar naikinamas Departamento direktoriaus įsakymu, įsakymų projektų rengimą organizuoja Departamento Tarptautinių ryšių ir paveldo sklaidos skyrius.

28.       Fiziniai ir juridiniai asmenys už prekės ženklų netinkamą naudojimą atsako įstatymų nustatyta tvarka.

29.       Departamento priimti administraciniai sprendimai ar kitokie atsakymai į pareiškėjų prašymą ar skundą arba veiksmą (neveikimą), taip pat Departamento vilkinimas atlikti jo kompetencijai priskirtus veiksmus gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo nustatyta tvarka ir terminais.

____________

 

 

 

Kultūros paveldo departamento prie

Kultūros ministerijos prekės ženklų

naudojimo tvarkos aprašo

priedas

 

 

 

(fizinio asmens vardas, pavardė / juridinio asmens pavadinimas, kodas)

 

(adresas, telefono numeris, elektroninio pašto adresas / buveinė, telefono numeris, elektroninio pašto adresas)

 

 

Kultūros paveldo departamentui prie Kultūros ministerijos

 

 

 

(Prašymo gauti sutikimą naudoti prekės ženklus forma)

 

 

 

Prašau suteikti teisę naudoti Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos prekės ženklus.

 

 

(detalus aprašymas koks (-ie) prekės ženklai, kur, kaip, kiek laiko bus naudojami ir kt.)

 

 

 

 

Įsipareigoju prekės ženklus naudoti laikydamasis prekės ženklus reglamentuojančių įstatymų, Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos prekės ženklų naudojimo tvarkos aprašo reikalavimų ir Departamento rašytiniame sutikime nurodytų sąlygų.

 

PRIDEDAMA:

 

 

 

 

 

 

(vardas, pavardė/ juridinio asmens pavadinimas)

 

(parašas)

 

_________