LIETUVOS RESPUBLIKOS ENERGETIKOS MINISTRAS
įsakymas
DĖL lietuvos respublikos energetikos ministro 2012 m. rugsėjo 28 d. įsakymo nr. 1-191 „Dėl gamtinių dujų, suskystintų naftos dujų ir biodujų aplinkoje atliekamų darbų saugos taisyklių patvirtinimo“ pakeitimo
2018 m. vasario 19 d. Nr. 1-36
Vilnius
1. P a k e i č i u Gamtinių dujų, suskystintų naftos dujų ir biodujų aplinkoje atliekamų darbų saugos taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos energetikos ministro 2012 m. rugsėjo 28 d. įsakymu Nr. 1-191 „Dėl Gamtinių dujų, suskystintų naftos dujų ir biodujų aplinkoje atliekamų darbų saugos taisyklių patvirtinimo“:
1.1. Pakeičiu 92.3 papunktį ir jį išdėstau taip:
1.2. Pakeičiu 94 punktą ir jį išdėstau taip:
„94. Vieno buitinio vartotojo dujų sistemoje, kurioje darbinis dujų slėgis ne didesnis kaip 30 mbar, atlikus darbus (be suvirinimo išardyti srieginiai sujungimai, pakeistas skaitiklis ir pan.), kai iš vartotojo dujų sistemos ar jos dalies trumpam laikui buvo išleistos dujos, kontrolinį sandarumo patikrinimą galima atlikti vamzdyne buvusiomis (esančiomis) dujomis darbiniu dujų slėgiu. Patikrinimo trukmė turi būti ne mažesnė kaip 5 minutės ir dujų slėgis neturi sumažėti. Kontrolinio sandarumo patikrinimo vamzdyne buvusiomis (esančiomis) dujomis metu, ardytų sujungimų bei kitos tikėtino dujų nuotėkio vietos turi būti tikrinamos dujų nuotėkio paieškos priemonėmis. Jeigu kontrolinio sandarumo patikrinimo dujomis metu buvo nustatytas dujų slėgio kritimas, bandomo dujotiekio dalies kontrolinis sandarumo patikrinimas turi būti atliktas oru, azotu ar inertinėmis dujomis. Esamose mažo slėgio pastatų dujų sistemose, kai iš pastato dujų sistemos ar jos dalies dėl atliekamų techninės priežiūros ar remonto darbų trumpam laikui buvo išleistos dujos, vietoj kontrolinio sandarumo patikrinimo gali būti atliekamas sandarumo bandymas vamzdyne esančiomis dujomis vadovaujantis Taisyklių 2 priedo 13 punkte nurodyto teisės akto 176.2 ir 176.2.1 papunkčių nuostatomis.“
1.3. Pakeičiu 103 punktą ir jį išdėstau taip:
„103. Būtina kontroliuoti prapūtimo procesą, dujų ir oro arba inertinių dujų mišinio išleidimo vietoje neleisti rūkyti, naudoti atvirą liepsną ir kitus degimo šaltinius, naudoti įrenginius, įrankius bei kitus daiktus, galinčius įskelti kibirkštį bei atlikti kitus veiksmus, dėl kurių galėtų užsidegti dujų ir oro mišinys.“
1.4. Pakeičiu 1 priedo 36 punktą ir jį išdėstau taip:
1.5. Pakeičiu 1 priedo 43 punktą ir jį išdėstau taip:
1.7. Pakeičiu 1 priedo 65 punktą ir jį išdėstau taip: