LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO

MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2007 M. GEGUŽĖS 11 D. ĮSAKYMO NR. 3D-228 „DĖL VALSTYBINĖS GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS NUOSTATŲ IR ADMINISTRACIJOS STRUKTŪROS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

 

2016 m. rugpjūčio 22 d. Nr. 3D-477

Vilnius

 

1.  P a k e i č i u Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2007 m. gegužės 11 d. įsakymą Nr. 3D-228 „Dėl Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos nuostatų ir administracijos struktūros patvirtinimo“:

1.1. Pakeičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintus Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos nuostatus:

1.1.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Valstybinė gyvulių veislininkystės priežiūros tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) yra biudžetinė įstaiga, įsteigta Lietuvos Respublikos Vyriausybės 1999 m. spalio 5 d. nutarimu Nr. 1113 „Dėl Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos“, veikianti prie Žemės ūkio ministerijos ir pagal savo kompetenciją įgyvendinanti valstybės politiką gyvulių veislininkystės srityje. Tarnybos savininkė yra valstybė, Tarnybos savininko teises ir pareigas (išskyrus sprendimų dėl Tarnybos reorganizavimo ir likvidavimo priėmimą) įgyvendina Žemės ūkio ministerija.“

1.1.2.   Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Tarnyba savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos Konstitucija, Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis, Lietuvos Respublikos gyvulių veislininkystės įstatymu, šiais nuostatais ir kitais susijusiais Lietuvos Respublikos ir Europos Sąjungos teisės aktais.

1.1.3.   Pakeičiu 5.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

5.1. pagal kompetenciją nuolat vykdo Europos Sąjungos teisės aktų stebėseną ir, atsižvelgdama į jų pasikeitimus bei kitas ES ir šalies aktualijas, rengia ir Žemės ūkio ministerijai teikia teisės aktams neprieštaraujančius pasiūlymus gyvulių veislininkystės klausimais dėl teisės aktų projektų rengimo, įformintus pagal teisės aktų rengimo reikalavimus;“

1.1.4.   Pakeičiu 5.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

5.2. teikia pasiūlymus Žemės ūkio ministerijai dėl veislininkystės darbo tobulinimo, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos ūkinių gyvūnų veislininkystės sistemoje dalyvaujančių institucijų siūlymus;“.

1.1.5.   Pakeičiu 5.12 papunktį ir jį išdėstau taip:

5.12. kontroliuoja ir konsultuoja veislininkystės darbą vykdančius juridinius ir fizinius asmenis, teikia jiems metodinę pagalbą, organizuoja jų kvalifikacijos kėlimo kursus;“.

1.1.6.   Pakeičiu 5.13 papunktį ir jį išdėstau taip:

5.13. tvirtina gyvulių veislininkystės apskaitos dokumentų formas, veislinių gyvulių, paukščių, bičių, žvėrelių, triušių produktyvumo kontrolės apskaitos, gyvūnų vertinimo pagal palikuonis, veislinių ūkinių gyvūnų vertinimo taisykles, nustato veislinių ūkių vertinimo kriterijus ir reikalavimus, organizuoja veislinių gyvulių, paukščių, žvėrelių ir bičių veislynų įvertinimą, atsižvelgdami į suinteresuotų institucijų pasiūlymus ir pastabas, tvirtina jų sąrašus;“.

1.1.7.   Pakeičiu 5.14 papunktį ir jį išdėstau taip:

5.14. kontroliuoja pripažintų veislininkystės institucijų parengtų veisimo programų, sudarytų reproduktorių parinkimo planų vykdymą;“.

1.1.8.   Pakeičiu 5.18 papunktį ir jį išdėstau taip:

5.18. pagal veiklos sritį dalyvauja tarptautiniuose projektuose ir tarptautinių organizacijų veikloje.

1.1.9.   Pakeičiu 6.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.2. pagal kompetenciją nuolat vykdyti Europos Sąjungos teisės aktų stebėseną ir atsižvelgiant į jų pasikeitimus bei pagal poreikį rengti ir Žemės ūkio ministerijai teikti teisės aktams neprieštaraujančius pasiūlymus dėl teisės aktų projektų rengimo, reikalingus gyvulių veislininkystės politikai įgyvendinti, įformintus pagal teisės aktų rengimo reikalavimus;“.

1.1.10. Pakeičiu 6.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.4. pagal kompetenciją palaikyti ir plėtoti ryšius su susijusios srities užsienio valstybių institucijomis, jų struktūriniais padaliniais, tarptautinėmis organizacijomis;“

1.1.11. Pakeičiu 6.6 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.6. sudaryti darbo grupes ir komisijas pasiūlymams dėl teisės aktų projektų gyvulių veislininkystės srityje rengti ir kitiems klausimams spręsti, į jas kviečiant dalyvauti kitų institucijų specialistus, organizuoti dalykinius susitikimus;“.

1.1.12. Pakeičiu 6.9 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.9. nagrinėti administracinių nusižengimų bylas ir skirti administracines nuobaudas už ūkinių gyvūnų veislininkystės norminių aktų pažeidimus;“.

1.1.13. Pakeičiu 6.10 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.10. teisės aktų nustatyta tvarka sustabdyti fizinių ir juridinių asmenų veiklą gyvulių veislininkystės srityje ir gyvulių veislininkystės paslaugų teikimą, jeigu jie nesilaiko Lietuvos Respublikos gyvulių veislininkystės įstatymo ir kitų gyvulių veislininkystę reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų, o pažeidimus pašalinus, priimti sprendimą dėl draudimo verstis gyvulių veislininkystės veikla bei veislininkystės paslaugų teikimu panaikinimo;“.

1.1.14. Pakeičiu 7.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

7.1. pateikę tarnybinį pažymėjimą, tikrinti visus Lietuvos Respublikos teritorijoje esančius fizinius ir juridinius asmenis, turinčius teisę verstis reproduktorių spermos gamyba ir prekyba, užsiimančius embrionų persodinimu, gyvulių sėklinimu, turinčius veislinius gyvulius, paukščius, bites, žvėrelius ir užsiimančius veislinių ūkinių gyvūnų prekyba, tikrinti veislinės medžiagos apskaitos tvarkymą, veislinę medžiagą, gyvūnų laikymo ir šėrimo sąlygas;“.

1.1.15. Pakeičiu 7.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

7.3. reikalauti pasiaiškinimų, duomenų ir dokumentų iš asmenų, pažeidusių Lietuvos Respublikos gyvulių veislininkystės įstatymą ir kitus gyvulių veislininkystę reglamentuojančius teisės aktus, duoti jiems privalomus vykdyti nurodymus bei surašyti administracinių nusižengimų protokolus už gyvulių veislininkystės norminių aktų pažeidimus, trukdymą įgyvendinti jiems suteiktas teises ar atlikti pavestas pareigas, jų teisėtų reikalavimų, nurodymų ir sprendimų nevykdymą bei garbės ir orumo pažeminimą.“

1.1.16. Pakeičiu 13 punktą ir jį išdėstau taip:

13. Tarnybai vadovauja ir už jai pavestų uždavinių įgyvendinimą atsako viršininkas, vyriausiasis valstybinis veislininkystės inspektorius, kurį ketverių metų kadencijai Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka (ne politinio (asmeninio) pasitikėjimo pagrindu) priima į pareigas ir atleidžia iš jų žemės ūkio ministras. Viršininkas gali būti skiriamas eiti tas pačias viršininko pareigas ne daugiau kaip dvi kadencijas iš eilės. Viršininkas yra tiesiogiai pavaldus ir atskaitingas žemės ūkio ministrui.  Laikinai nesant viršininko, jo funkcijas atlieka Tarnybos viršininko pavaduotojas; jei pavaduotojai yra keli – žemės ūkio ministro įsakymu paskirtas Tarnybos viršininko pavaduotojas; jų nesant – ministro įsakymu paskirtas Tarnybos administracijos padalinio vadovas.“

1.1.17. Pakeičiu 14.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

14.3. leidžia įsakymus ir kitus teisės aktus bei kontroliuoja jų vykdymą;“.

1.2.     Pakeičiu nurodytuoju įsakymu patvirtintą Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos administracijos struktūrą ir ją išdėstau nauja redakcija (pridedama).

2.  N u s t a t a u, kad šis įsakymas įsigalioja  2017 m. sausio 3 d.

Į p a r e i g o j u Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos viršininką Vilių Rekštį atlikti šio įsakymo 1 punkte nurodytų nuostatų pakeitimo registraciją.

 

 

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė

 


 

PATVIRTINTA

Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2007 m. gegužės 11 d. įsakymu Nr. 3D-228

(Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro

2016 m. rugpjūčio 22 d. įsakymo Nr. 3D-477 redakcija)

 

 

 

VALSTYBINĖS GYVULIŲ VEISLININKYSTĖS PRIEŽIŪROS TARNYBOS PRIE ŽEMĖS ŪKIO MINISTERIJOS ADMINISTRACIJOS STRUKTŪRA

 

 

 

 

 

Valstybinės gyvulių veislininkystės priežiūros tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos (toliau – Tarnyba) administracijos struktūrą sudaro:

1. Tarnybos viršininkas;

2. Tarnybos viršininko pavaduotojas;

3. Tarnybos vyriausiasis patarėjas;

4. Apskaitos ir finansų skyrius;

5. Teisės ir personalo skyrius;

6. Gyvūnų veislininkystės koordinavimo skyrius;

7. Gyvūnų veislininkystės skatinimo ir plėtros skyrius;

8. Ūkio subjektų priežiūros ir kontrolės skyrius.

 

___________________