PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS ADMINISTRACIJOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

Dėl DIREKTORIAUS 2019 M. VASARIO 21 D. ĮSAKYMO NR. A1-212 „Dėl Socialinių paslaugų skyrimo ir teikimo administravimo procedūrų tvarkos aprašo patvirtinimo“ PAKEITIMO

 

2022 m. spalio 7 d. Nr. A1-1543

Palanga

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, 29 straipsnio 8 dalies 1 ir 2 punktais, Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2022 m. birželio 30 d. įsakymu Nr. A1-448 „Dėl Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymo Nr. A1-94 „Dėl asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo ir senyvo amžiaus asmens bei suaugusio asmens su negalia socialinės globos poreikio nustatymo metodikos patvirtinimo“ pakeitimo“,

pakeičiu Socialinių paslaugų skyrimo ir teikimo administravimo procedūrų tvarkos aprašą (toliau – Aprašas), patvirtintą Palangos miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2019 m. vasario 21 d. įsakymo Nr. A1-212 „Dėl Socialinių paslaugų skyrimo ir teikimo administravimo procedūrų tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktu:

1. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Aprašas taikomas nustatant individualų asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, priimant sprendimą dėl socialinių paslaugų skyrimo (neskyrimo), jų teikimo sustabdymo ir nutraukimo bei siuntimo į Globos namus asmenims, kurių gyvenamoji ar nuolatinė gyvenamoji (deklaruota) vieta yra Palangos miesto savivaldybėje (toliau – Savivaldybė), pageidaujantiems gauti socialines paslaugas, kurias finansuoja Savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto dotacijų savivaldybių biudžetams.“.

2. Pakeičiu 6 punktą ir jį išdėstau taip:

6. Dėl socialinių paslaugų, kurių teikimą finansuoja savivaldybė iš savo biudžeto lėšų ar iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams (išskyrus globos centro teikiamas socialines paslaugas), gavimo asmuo, kurio gyvenamoji ar nuolatinė gyvenamoji (deklaruota) vieta yra Savivaldybėje (vienas iš suaugusių šeimos narių), ar jo globėjas, rūpintojas, bendruomenės nariai ar kiti suinteresuoti asmenys raštišku prašymu tiesiogiai, paštu ar elektroniniu būdu, jeigu valstybės elektroninės valdžios sistemoje teikiama tokios rūšies elektroninė paslauga, kreipiasi į:

6.1. Palangos miesto socialinių paslaugų centrą (toliau – Socialinių paslaugų centras) – dėl bendrųjų socialinių paslaugų, socialinės priežiūros paslaugų (išskyrus socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje), dienos socialinės globos (institucijoje ir asmens namuose) paslaugų;

6.2. Socialinės rūpybos skyrių (išskyrus Skyrimo tvarkos apraše nurodytus atvejus, kai asmuo yra kitoje įstaigoje) – dėl ilgalaikės ir trumpalaikės socialinės globos;

6.3. akredituotą socialinės priežiūros – socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugą teikiančią įstaigą (toliau – Akredituota įstaiga).“.

3. Papildau 61 punktu:

61.. Asmuo, pageidaujantis gauti socialines paslaugas, priklausomai nuo aplinkybių, pateikia dokumentus, nurodytus Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2006 m. balandžio 5 d. įsakymu Nr. A1-94 „Dėl Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikio nustatymo ir skyrimo tvarkos aprašo“ (2021 m. sausio 22 d. įsakymo Nr. A1-56 redakcija) (toliau – Tvarkos aprašas).“.

4. Pakeičiu 21 punktą ir jį išdėstau taip:

21. Asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, išskyrus Tvarkos apraše numatytas išimtis, kai poreikį vertina įstaigos, kurioje tuo metu yra asmuo, paskirti socialiniai darbuotojai, nustato Socialinio paslaugų centro direktoriaus įsakymu paskirti Socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai. Paskiriant socialinius darbuotojus, nustatančius asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį, atsižvelgiama į jų specializaciją darbui su atskiromis asmenų socialinėmis grupėmis, kompetenciją ir gebėjimus, reikalingus vertinimui atlikti. Socialinių paslaugų centras socialinių paslaugų poreikio vertinimą organizuoja ir atlieka Socialinių paslaugų centro direktoriaus nustatyta tvarka.

Socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugų poreikį nustato Akredituotos įstaigos paskirti socialiniai darbuotojai teisės aktų nustatyta tvarka.“.

5. Pakeičiu 24 punktą ir jį išdėstau taip:

24. Jei asmuo nesutinka su įvertintu socialinių paslaugų poreikiu, poreikio vertinimo išvadas asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Savivaldybės administracijos direktoriui. Tokiais atvejais Savivaldybės administracijos direktoriaus per 20 darbo dienų sudaro komisiją, kuri pakartotinai nustato asmens (šeimos) socialinių paslaugų poreikį.

Asmens (šeimos) socialinių paslaugų, finansuojamų iš valstybės biudžeto specialių tikslinių dotacijų savivaldybių biudžetams, poreikio nustatymo išvadas dėl socialinių paslaugų teikimo, sprendimus dėl šių socialinių paslaugų skyrimo asmuo (vienas iš suaugusių šeimos narių) ar jo globėjas, rūpintojas, kiti suinteresuoti asmenys gali apskųsti Socialinių paslaugų priežiūros departamentui.“.

6. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:

25. Sprendimai dėl socialinių paslaugų, išskyrus globos centro teikiamas socialines paslaugas, skyrimo, teikimo sustabdymo ir nutraukimo priimami teisės aktuose nustatytais terminais ir tvarka. Sprendimą dėl bendrųjų socialinių paslaugų priima Administracijos direktoriaus įgaliotas asmuo, dėl socialinės priežiūros ar socialinės globos – Komisija. Sprendimą dėl socialinių paslaugų teikimo laikino sustabdymo priima socialines paslaugas teikiančios įstaigos vadovas. Globos centro teikiamos socialinės paslaugos įforminamos Socialinių paslaugų centro direktoriaus įsakymu.

Pasibaigus sprendime dėl socialinių paslaugų sustabdymo nurodytam laikotarpiui, socialinės paslaugos, kurių teikimas buvo sustabdytas, pradedamos teikti ne vėliau nei kitą darbo dieną nuo sustabdymo laikotarpio pabaigos ir teikiamos tomis pačiomis sąlygomis be atskiro sprendimo priėmimo.

Socialinių paslaugų įstaiga, gavusi asmens prašymą tęsti paslaugos teikimą nesibaigus sprendime dėl socialinių paslaugų sustabdymo nurodytam laikotarpiui, socialinių paslaugų teikimą atnaujina per 7 dienas nuo prašyme nurodyto sustabdymo laikotarpio pabaigos be atskiro sprendimo priėmimo.“.

7. Pakeičiu 68 punktą ir jį išdėstau taip:

68. Dienos socialinės globos paslaugos gali būti sustabdomos asmens, jo globėjo (rūpintojo) raštišku prašymu ne ilgiau nei 120 kalendorinių dienų per kalendorinius metus, išskyrus atvejus, kai socialinių paslaugų teikimas stabdomas dėl asmens išvykimo gydytis į sveikatos priežiūros įstaigą ar teismo sprendimo skirti asmeniui priverstinį gydymą.

Paslaugos sustabdymo laikotarpiu Socialinių paslaugų centras organizuoja dienos socialinės globos teikimą kitam asmeniui, kuriam priimtas sprendimas dėl šių paslaugų skyrimo. Sprendimą dėl dienos socialinės globos teikimo laikino sustabdymo ir atnaujinimo priima Socialinių paslaugų centro direktorius. Jei, praėjus prašymo sustabdyti dienos socialinės globos teikimą laikotarpiui, nesikreipiama dėl šių paslaugų teikimo atnaujinimo, dienos socialinės globos paslauga nutraukiama teisės aktų nustatyta tvarka.“.

8. Papildau 1211 punktu:

1211. Jeigu įstaiga, gavusi asmens laisvos formos prašymą ir įvertinusi visas įstaigos galimybes, negali laikino atokvėpio paslaugos teikti pagal asmens pageidaujamą datą, nurodytą prašyme, asmenį įrašo į asmenų laikino atokvėpio paslaugai gauti eilę (toliau – Atokvėpio eilė), kuri sudaroma pagal prašymo gavimo datą ir registracijos numerį. Įstaiga per 3 darbo dienas po asmens įrašymo į Atokvėpio eilę raštu informuoja Socialinės rūpybos skyrių ir asmenį, įrašytą į Atokvėpio eilę.“.

 

 

 

Direktorė                                                                                                                    Akvilė Kilijonienė