Šilutės rajono savivaldybėS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

ĮSAKYMAS

 

DĖL PROJEKTO „KOMPLEKSIŠKAI TEIKIAMŲ PASLAUGŲ ŠEIMAI ORGANIZAVIMAS IR TEIKIMAS ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE“ PARTNERIŲ ATRANKOS TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2017 m. kovo 17 d. Nr. A1-293

Šilutė

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 29 straipsnio 8 dalies 2 punktu, Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai 2016–2020 m. veiksmų plano, patvirtinto 2016 m. kovo 10 d. Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro įsakymo Nr. A1-133 „Dėl kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai 2016–2020 m. veiksmų plano patvirtinimo“, 29 punktu ir 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“  įgyvendinimo priemonės Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“ projektų finansavimo sąlygų aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2016 m. liepos 15 d.  įsakymu Nr. A1-364,

t v i r t i n u projekto „Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Šilutės rajono savivaldybėje“ partnerių atrankos tvarkos aprašą (pridedama).

 

 

 

Administracijos direktorius                                                                                      Sigitas Šeputis

 


 

PATVIRTINTA

Šilutės rajono savivaldybės

administracijos direktoriaus

2017 m. kovo 17 d.

įsakymu Nr. A1-293

 

PROJEKTO „KOMPLEKSIŠKAI TEIKIAMŲ PASLAUGŲ ŠEIMAI ORGANIZAVIMAS IR TEIKIMAS ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE“ PARTNERIŲ ATRANKOS TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Partnerių atranka (toliau – atranka) organizuojama siekiant kokybiškai įgyvendinti   2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“ projektą „Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Šilutės rajono savivaldybėje“ (toliau – projektas). Projekto partnerių atrankos tvarkos aprašas (toliau – aprašas) parengtas vadovaujantis priemonės Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“ projektų finansavimo sąlygų aprašu (toliau – finansavimo sąlygų aprašas), patvirtintu Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2016 m. liepos 15 d. įsakymu Nr. A1-364 „Dėl 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 8 prioriteto „Socialinės įtraukties didinimas ir kova su skurdu“ įgyvendinimo priemonės Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“ projektų finansavimo sąlygų aprašo patvirtinimo“.

2. Priemonės Nr. 08.4.1-ESFA-V-416 „Kompleksinės paslaugos šeimai“ projektų įgyvendinimą administruoja Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija ir Europos socialinio fondo agentūra.

3. Aprašas reglamentuoja reikalavimus partneriams, nustato atrankos tvarką ir vertinimą. 

4. Informacija apie atranką skelbiama Šilutės rajono savivaldybės internetinėje svetainėje www.silute.lt.

5. Atrankos tikslas – siekiant kokybiško projekto įgyvendinimo, atrinkti projekto partnerius, kurie užtikrintų kokybišką kompleksinių paslaugų šeimoms teikimą projekto įgyvendinimo laikotarpiu.

6. Tinkama projekto tikslinė grupė yra šeima – Lietuvos Respublikos piliečiai ir nuolat Šilutės rajono savivaldybės teritorijoje gyvenantys asmenys.

7. Preliminari projekto pradžios data ir įgyvendinimo trukmė mėnesiais –  48 mėnesiai.

8. Projekto vertė ir paslaugų teikimo įkainiai bus nustatyti ir aiškiai apibrėžti po Projekto finansavimo ir administravimo sutarties pasirašymo.

9. Apraše vartojamos sąvokos:

9.1. paraiška - Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu patvirtintas nustatytos formos dokumentas, teikiamas atrankos konkursui, siekiant būti partneriu teikiant kompleksines paslaugas šeimoms;

9.2. projekto partneris – kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai teikėjas, išreiškęs norą tapti  projekto partneriu, laiku pateikęs visus reikalingus atrankai dokumentus ir palankiai įvertintas  komisijos, pasirašęs jungtinės veiklos sutartį dėl projekto įgyvendinimo;

9.3. kompleksiškai teikiamos paslaugos šeimai – vienos ar kelių rūšių paslaugos, skirtos šeimai įgalinti, t. y. šeimą palaikančioms ir pozityvią jos raidą užtikrinančioms socialinėms, psichologinėms, saugumo galimybėms stiprinti;

9.4. psichosocialinė pagalba – pagalba asmenims, išgyvenantiems krizę ar patyrusiems traumuojančius emocinius išgyvenimus (ligas, netektis, skyrybas ir kt.), ir jų šeimoms, artimiesiems, apimanti socialinę, psichologinę, psichoterapinę pagalbą, sielovadą, taip pat pagalbą įveikiant priklausomybes nuo psichoaktyviųjų medžiagų, lošimų ir kt.;

9.5. pozityviosios tėvystės mokymai – paslaugos, teikiamos šeimoms, norinčioms tobulinti ar įgyti tėvystės įgūdžių, siekiant išugdyti geriausias tėvų ir vaikų savybes bei padėti jiems atskleisti savo gebėjimus ir galimybes;

9.6. šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos – įvairūs šeimos gyvenime reikalingus įgūdžius, nuostatas ugdantys grupių užsiėmimai, šeimų klubų veikla, šeimos finansų planavimo ir valdymo mokymai, šeimų stovyklų organizavimas, neformalios pagalbos, savanorystės skatinimas ir taip toliau.

10. Kitos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatyme, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Lietuvos Respublikos nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme vartojamas sąvokas.

 

 

II skyrius

PROJEKTO VEIKLOS

 

11. Projekto veiklos, kurioms vykdyti atrenkami partneriai:

11.1. Paslaugų šeimai organizavimas ir koordinavimas. Vadovaujantis „vieno langelio“ principu bus teikiamos konsultacijos ir informacija apie projektą asmenims Bendruomeniniuose šeimos namuose (toliau – BŠN), kuriuose bus įdarbinti šias paslaugas teiksiantys darbuotojai. Paslaugos bus teikiamos asmenims, kurie atvyks į BŠN arba paskambins telefonu. BŠN darbuotojų pagrindinė funkcija bus koordinuoti, organizuoti ir užtikrinti aprašo 6 punkte nurodytų paslaugų teikimą šeimoms, atstovauti BŠN, teikti informaciją apie visas savivaldybės teritorijoje teikiamas paslaugas šeimai, tarpininkauti tarp paslaugų teikėjų ir gavėjų, esant poreikiui teikti vaikų priežiūros paslaugas.

11.2. Psichosocialinė pagalba. Ši veikla yra vienas iš svarbiausių kompleksinės pagalbos šeimai įrankių. Psichosocialinės pagalbos paslaugas šeimoms teiks psichologas. Psichosocialinė pagalba bus teikiama suaugusiam asmeniui ir jo šeimai, vaikui ir jo šeimai, artimiesiems, senyvo amžiaus asmeniui ir jo šeimai, artimiesiems, kitam asmeniui ir jo šeimai. Projekto metu, siekiant priartinti pagalbą kuo arčiau asmens gyvenamos vietos, planuojami individualūs ir grupiniai užsiėmimai BŠN, stovyklose, seniūnijose, o esant poreikiui pačiose bendruomenėse.

11.3. Pozityvios tėvystės mokymai:

11.3.1. Tėvystės įgūdžių lavinimas. Tėvų įgūdžių lavinimo lektorius vykdys tikslinius mokymus, skirtus tėvystės įgūdžiams tobulinti. Mokymų metu tėvai įgis žinių apie efektyvius vaikų auklėjimo ir ugdymo būdus, emocinę vaiko kompetenciją, stiprių jausmų valdymą, pozityvų vaikų auklėjimą ir prasmingą baudimą, ribas ir taisykles, kurios padeda auklėti vaikus. Tėvai ugdys gebėjimus, padedančius auklėti ir ugdyti vaikus, turinčius elgesio ir / arba emocijų sunkumų, spręsti vaikų ugdymo ir auklėjimo sunkumus, mokyti vaiką atpažinti ir valdyti stiprius jausmus.

11.3.2. Kursai nėščiosioms ir jų artimiesiems. Nėščiųjų kursų lektorius vykdys tikslinius mokymus, skirtus busimų mamų įgūdžiams tobulinti. Nėščiųjų kursai svarbūs visiems šeimos nariams, kadangi atitinkamą pasiruošimą gavusios poros ramiau išgyvena nėštumo laikotarpį, turi aiškų gimdymo vaizdą, labiau pasitiki vienas kitu.

11.4. Šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos:

11.4.1. Šeimų stiprinimas. Šeimos įgūdžių ugdymo paslaugos teikiamos asmenims (šeimoms), siekiant palaikyti ir atstatyti savarankiškumą, atliekant įvairias visuomeniniame ar asmeniniame (šeimos) gyvenime reikalingas funkcijas. Bendrųjų mokymų paslaugos asmenims (šeimoms) apims socialinių ir pilietinių gebėjimų tobulinimą, kultūrinio sąmoningumo ir raiškos tobulinimą, finansų planavimą, vaikų ir tėvų tarpusavio bendravimo gerinimą, padės išreikšti jausmus, įveikti baimes ir atskleisti kūrybingumą.

11.4.2. Socialinių įgūdžių stovyklos šeimoms. Socialinių įgūdžių stovyklos bus organizuojamos prevenciniais tikslais, siekiant išvengti socialinių problemų, mažinant socialinę atskirtį. Socialinių įgūdžių stovyklose asmenys (šeimos) galės bendrauti, dalyvauti grupinio socialinio darbo užsiėmimuose, naudotis psichologo pagalba individualiuose ir grupiniuose užsiėmimuose, ugdyti šeimos įgūdžius, tėvystės įgūdžius, sportuoti, užsiimti mėgstama veikla.

11.5. Informacinių iniciatyvų organizavimas. Siekiant išplatinti informaciją apie projekte  vykdomas veiklas ir organizuojamus renginius bus vykdomos informacinės iniciatyvos. Ši veikla apims potencialios tikslinės grupės informavimą apie kompleksiškai teikiamas paslaugas šeimai, jos įtraukimą į projekto veiklas, konsultavimą apie kitas savivaldybėje teikimas paslaugas. Šios veiklos vykdymas padės giliau įsiskverbti į tikslines grupes ir pasiekti asmenis, turinčius didžiausią poreikį paslaugoms.

12. Vadovaujantis projektų finansavimo sąlygų aprašu, 11.1. ir 11.5 veikloms vykdyti atrenkamas vienas partneris, likusioms suplanuotoms veikloms partneriai gali būti skirtingi.

 

 

III skyrius

REIKALAVIMAI PROJEKTO PARTNERIUI

 

13. Projekto partneriu gali būti:

13.1. už socialinių paslaugų organizavimą atsakingos Savivaldybės biudžetinės įstaigos;

13.2. nevyriausybinės organizacijos, kaip jos apibrėžtos Nevyriausybinių organizacijų plėtros įstatyme.

13.3. Atranka gali būti nevykdoma partneriui, kuris yra Savivaldybės biudžetinė įstaiga arba viešoji įstaiga, kurios savininkė yra savivaldybė, jei šis partneris vykdys Aprašo 11.1 ir 11.5 papunkčiuose numatytas veiklas.

14. Atrankai paraiškas gali teikti partneriai, kurie atitinka visas apraše išvardytas sąlygas:

14.1. partneris atitinka statusą, kaip nurodyta 13 punkte;

14.2. partneris yra įvykdęs pareigas, susijusias su mokesčių ir socialinio draudimo įmokų mokėjimu;

14.3. partneriui nėra iškeltos bylos dėl bankroto arba restruktūrizavimo, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės komercinės veiklos arba jis nėra likviduojamas, nėra priimtas kreditorių susirinkimo nutarimas bankroto procedūras vykdyti ne teismo tvarka;

14.4. partneriui nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo dėl paramos skyrimo iš ES ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų naudojimo pažeidimo;

14.5. partnerio vadovas ar kitas darbuotojas, įgyvendinsiantis projektą, neturi neišnykusio ar nepanaikinto teistumo už profesinės veiklos pažeidimus;

14.6. partneris nėra juridinių asmenų filialas ir (arba) atstovybė;

14.7. partnerio viešai skelbiama informacija apie teikiamas paslaugas atitinka šio projekto įgyvendinimo metu planuojamas teikti paslaugas;

14.8. partneris turi reikiamą kvalifikaciją teikti aprašo 11 punkte numatytas paslaugas;

14.9. Partneris per paskutinius 3 (trejus) metus arba per laiką nuo partnerio įregistravimo dienos (jeigu partneris vykdė veiklą mažiau nei 3 metus) yra sėkmingai įvykdęs bent 1 (vieną) socialinių paslaugų šeimai teikimo sutartį arba vykdęs mokymus (užsiėmimus) socialinėmis temomis (socialinės grupės: tėvai, vaikai, jaunimas), kurios vertė ne mažesnė kaip 8 000,00 (aštuoni tūkstančiai) Eur su PVM 11.2, 11.3, 11.4 veikloms, ne mažesnę kaip 7000,00 (septyni tūkstančiai) Eur su PVM 11.1, 11.5 veikloms.

15. Jei partneris netenkina nors vieno iš aprašo 14.1–14.9 punktų reikalavimų, laikoma, kad partnerio paraiška neatitinka aprašo reikalavimų, ir yra atmetama.

16. Prioritetas teikiamas partneriams, kurie:

16.1. turi patirties bei kompetencijos, teikiant socialines paslaugas šeimai arba panašaus pobūdžio veikloje;

16.2. turi žmogiškųjų ir materialiųjų išteklių, reikalingų aprašo 11 punkte nurodytoms veiklos atlikti. Jeigu partneris neturi žmogiškųjų išteklių, reikalingų aprašo 11 punkte nurodytoms veiklos atlikti, jo paraiška atmetama;

16.3. turi savo padalinius ir (arba) filialus, kurie veikia Klaipėdos regione ir (arba) Šilutės rajono savivaldybėje.

17. Partnerių atitikimas 16.1-16.3 punktams vertinamas balų sistema pagal nustatytus kriterijus. Didžiausia galimų balų suma – 70. Surinkus mažiau nei 30 balų partnerio paraiška atmetama.

18. Vadovaujantis finansavimo sąlygų aprašu, projekto partneriams, kurie yra nevyriausybinės organizacijos, skiriama ne mažiau nei 75 proc. projekto lėšų.

 

IV SKYRIUS

PARAIŠKŲ TEIKIMAS

 

19. Atrankos konkursui teikiamą paraišką partneris užpildo pagal aprašo 1 priede nustatytą formą.

20. Paraiška turi būti pasirašyta asmens, turinčio teisę veikti įstaigos, organizacijos vardu, nurodant vardą, pavardę ir pareigas, bei patvirtinta antspaudu, jei tokį antspaudą partneris privalo turėti.          

21. Paraiška turi būti užpildyta kompiuteriu lietuvių kalba, atspausdinta ir kartu su kitais teikiamais dokumentais susegta į aplanką. Visi paraiškos bei prie jos pridedamų dokumentų lapai turi būti sunumeruoti. Paraiškos ir prie jos pridedamų dokumentų numeracija turi būti ištisinė. Paskutinio lapo antroje pusėje paraiška turi būti patvirtinta atrankos dalyvio ar jo įgalioto asmens parašu, nurodytas įgalioto asmens vardas, pavardė, pareigos bei paraišką sudarančių lapų skaičius.

22. Kartu su paraiška atrankai privaloma pateikti šiuos dokumentus:

22.1. steigimo dokumentų (įstatų arba nuostatų) kopiją;

22.2. dokumento, pagrindžiančio teisę naudotis patalpomis, kuriose esant poreikiui vyktų apraše nurodytos veiklos, kopiją. Patalpos prireikus turi būti prieinamos judėjimo, regos ar kitą negalią turintiems asmenims;

22.3. valstybės įmonės Registrų centro Lietuvos Respublikos Vyriausybės nustatyta tvarka išduotą dokumentą / išrašą iš teismo sprendimo / Informatikos ir ryšių departamento prie Vidaus reikalų ministerijos išduotą dokumentą / Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos teritorinės valstybinės mokesčių inspekcijos išduotą dokumentą, kad:

22.3.1. nėra iškeltos bylos dėl bankroto arba restruktūrizavimo, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės komercinės veiklos, nėra likviduojamas, nėra priimtas kreditorių susirinkimo nutarimas bankroto procedūras vykdyti ne teismo tvarka;

22.3.2. nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo dėl paramos skyrimo iš ES ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų naudojimo pažeidimo;

22.3.3. neturi neįvykdytų mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus;

22.3.4. dalyvis, turintis balsų daugumą juridinio asmens susirinkime, neturi neišnykusio ar nepanaikinto teistumo už nusikalstamą bankrotą. Dokumentas galioja jei jis išduotas ne anksčiau nei prieš 30 dienų.

22.4. vadovo ar jo įgalioto asmens pasirašytą laisvos formos pažymą, kad:

22.4.1. nėra iškeltos bylos dėl bankroto arba restruktūrizavimo, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės komercinės veiklos, nėra likviduojamas, nėra priimtas kreditorių susirinkimo nutarimas bankroto procedūras vykdyti ne teismo tvarka;

22.4.2. nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo dėl paramos skyrimo iš ES ir (arba) Lietuvos Respublikos biudžeto lėšų naudojimo pažeidimo;

22.4.3. teikdamas pasiūlymą nėra pateikęs melagingos informacijos;

22.4.4. dalyvis, turintis balsų daugumą juridinio asmens susirinkime, neturi neišnykusio ar nepanaikinto teistumo už nusikalstamą bankrotą.

23. Partneris gali pateikti ir kitus dokumentus ir (arba) informaciją, reikalingą paraiškos vertinimui bei papildomus dokumentus, galinčius padėti vertinti paraišką.

24. Pasirašyta popierinė paraiška su priedais teikiama užklijuotame voke su užrašu „Projekto „Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai organizavimas ir teikimas Šilutės rajono savivaldybėje“ partnerių atrankai“ Šilutės rajono savivaldybės administracijai (113 kab.) adresu: Dariaus ir Girėno g. 1, Šilutė. Kartu su popierine projekto paraiška elektroninėje laikmenoje teikiama elektroninė projekto paraiškos su priedais versija. Ant elektroninės laikmenos turi būti nurodytas partnerio pavadinimas. Paraiškos originalo ir elektroninės versijos turinys turi būti identiškas. Nustačius, kad paraiškos elektroninės versijos turinys neatitinka originalo, vadovaujamasi paraiškos originale nurodyta informacija. Paraiška gali būti pateikta registruotu laišku, per pašto kurjerį arba įteikta asmeniškai kvietime nurodytu adresu. Paraiška turi būti pateikta iki skelbime, paskelbtame Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.silute.lt, nustatyto termino paskutinės dienos.

25. Visos 22 punkte išvardytų dokumentų kopijos privalo būti patvirtintos laikantis Dokumentų rengimo taisyklių, patvirtintų Lietuvos vyriausiojo archyvaro 2011 m. liepos 4 d. įsakymu Nr. V-117 „Dėl Dokumentų rengimo taisyklių patvirtinimo“, reikalavimų.

26. Atrankoje dalyvaujantis partneris iki galutinio paraiškų pateikimo termino turi teisę pakeisti arba atšaukti savo pateiktą paraišką. Toks pakeitimas arba pranešimas, kad paraiška atšaukiama, pripažįstamas galiojančiu, jeigu atrankos komisija jį gauna pateiktą raštu iki paraiškų pateikimo termino pabaigos.

27. Vienas partneris atrankai gali pateikti tik vieną paraišką konkrečioms paslaugoms teikti.

 

V SKYRIUS

ATRANKOS KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS

 

28. Paraiškas vertina sudaryta atrankos komisija (toliau – komisija). Komisija yra kolegialus organas, sudarytas Administracijos direktoriaus įsakymu, priimantis sprendimus aprašo veiklos klausimais.

29. Komisiją sudaro ne mažiau kaip 3 (trys) asmenys. Komisijos darbui vadovauja komisijos pirmininkas. Komisijos darbą organizuoja ir jai vadovauja Komisijos pirmininkas, jo nesant – pirmininko pavaduotojas. Komisiją techniškai aptarnauja Komisijos sekretorius, paskirtas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu.

30. Komisijos sprendimai įforminami komisijos posėdžio protokoluose, kuriuose nurodoma:

30.1. posėdžio data ir vieta;

30.2. posėdyje dalyvavę komisijos nariai;

30.3. posėdžio metu svarstytos paraiškos;

30.4. pateikti argumentai, paaiškinimai, priimti sprendimai;

30.5. kita, komisijos nuomone, svarbi posėdžio informacija.

31. Komisijos sprendimai priimami bendru sutarimu arba, jei jo negalima pasiekti, komisijos nariams balsuojant. Balsuojant sprendimai priimami paprasta dalyvaujančių narių balsų dauguma. Balsams pasiskirsčius po lygiai lemia komisijos pirmininko balsas.

32. Komisijos sprendimai galioja tik tada, jei jie yra priimti dalyvaujant ne mažiau kaip ½ visų komisijos narių.

33. Komisijos narys, turįs interesų ar ryšių, susijusių su organizacija ar įstaiga, pateikusia paraišką, nedalyvauja balsavime Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nustatyta tvarka.

34. Komisijos posėdžių protokolai ir posėdyje svarstytų klausimų dokumentai saugomi Šilutės rajono savivaldybės administracijoje.

 

VI SKYRIUS

PARAIŠKŲ VERTINIMAS IR JUNGTINĖS VEIKLOS SUTARTIES PASIRAŠYMAS

 

35. Komisijos nariai pateiktas paraiškas vertina užpildydami paraiškos vertinimo formą (2 priedas).

36. Paraiškos vertinimo metu komisija gali paprašyti pateikti trūkstamą informaciją ir (arba) dokumentus. Partneris privalo pateikti šią informaciją ir (arba) dokumentus per komisijos nustatytą terminą. Gali būti tikslinama tik ta pasiūlymo dalis, kuriai netaikoma balų vertinimo sistema.

37. Komisija, apsvarsčiusi pateiktas paraiškas, komisijos narių užpildytas paraiškų vertinimo formas ir padariusi išvadas, parengia protokolą su sprendimu dėl partnerių atrinkimo.

38. Atrankos rezultatai skelbiami Šilutės rajono savivaldybės interneto svetainėje www.silute.lt.

39. Su atrinktais partneriais tik suderinus veiklas ir lėšas, vadovaujantis galiojančiais teisės aktais, pasirašomos jungtinės veiklos sutartys, kuriose nustatomos pareiškėjo ir partnerio tarpusavio teisės, pareigos ir atsakomybė įgyvendinant projektą.

 

VII SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

40. Partneriui, dalyvaujančiam atrankoje, el. paštu siunčiami klausimai ir prašymai, susiję su paraiškos teikimu atrankai, laikomi oficialiais.

41. Gavęs finansavimą, partneris įsipareigoja, suderinęs su Šilutės rajono savivaldybės administracija, viešinti vykdomą projektą.

_________________________

 

Projekto

„Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai

organizavimas ir teikimas Šilutės rajono savivaldybėje“ partnerių atrankos aprašo

1 priedas

 

(paraiškos forma)

 

____________________________________________________

(partnerio pavadinimas)

 

PARAIŠKA

DĖL ĮTRAUKIMO Į PARTNERIŲ, DALYVAUSIANČIŲ ĮGYVENDINANT PROJEKTĄ „KOMPLEKSIŠKAI TEIKIAMŲ PASLAUGŲ ŠEIMAI ORGANIZAVIMAS IR TEIKIMAS ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE“, SĄRAŠĄ

 

____________

(data)

 

1.   Informacija apie partnerį

 

Pavadinimas

 

Adresas, pašto indeksas

 

Telefonas

 

Faksas

 

El. paštas, interneto svetainė

 

Vykdomos veiklos aprašymas

(pateikti informaciją apie įstaigos, organizacijos, privataus juridinio ar fizinio asmens tikslą (-us), uždavinius, pagrindines veiklas, kurios yra susijusios su kompleksinių paslaugų teikimu šeimoms ar panašaus pobūdžio veikla, numatomus projekto dalyvius, tikslinę grupę, kuriems bus skirtos paslaugos)

 

2.   Pageidaujamos projekte vykdyti veiklos (pabraukti: 2.1 ir (arba) 2.2 ir (arba) 2.3 veiklą ir t.t.):

 

2.1. Paslaugų šeimai organizavimas ir koordinavimas.

 

2.2. Psichosocialinė pagalba:

 

2.2.1. Individualios konsultacijos;

 

2.2.2. Grupinės konsultacijos;

 

2.3. Pozityvios tėvystės mokymai:

 

2.3.1. Tėvystės įgūdžių lavinimas;

 

2.3.2. Kursai nėščiosioms ir jų artimiesiems;

 

2.4. Šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos:

 

2.4.1. Šeimos stiprinimas;

 

2.4.2. Socialinių įgūdžių stovykla šeimoms.

2.5. Informacinių iniciatyvų organizavimas.

 

1 priedo 3 ir 4 punktuose informacija pildoma pagal 2 punkte pasirinką (pabrauktą) veiklą (-as) (pvz.: jei 2 punkte pasirinkta vykdyti 2.2 veiklą, tai 3 ir 4 punktuose turi būti užtikrintas 2.2.1 ir 2.2.2. poveiklių įgyvendinimas).

 

3.   Veiklos pristatymas

 

Paslaugos pavadinimas

Veiklos aprašymas

Priemonės ir metodai veiklos įgyvendinimui

2.1. Paslaugų šeimai organizavimas ir koordinavimas

Paslaugos bus teikiamos asmenims, kurie atvyks į bendruomeninius šeimos namus arba paskambins telefonu, kuriuose bus įdarbinti šias paslaugas teikti reikiami darbuotojai. 

(aprašyti, kokiomis priemonėmis, taikomais metodais bus užtikrintas veiklos įgyvendinimas, pateikti atitikimą finansavimo sąlygų aprašui)

2.2. Psichosocialinė pagalba

2.2.1. Individualios psichologo (psichoterapeuto) konsultacijos

 

(aprašyti, kokiomis priemonėmis, taikomais metodais bus užtikrintas veiklos įgyvendinimas, pateikti atitikimą finansavimo sąlygų aprašui)

2.2.2. Grupiniai psichologo (psichoterapeuto) užsiėmimai.

 

(aprašyti, kokiomis priemonėmis, taikomais metodais bus užtikrintas veiklos įgyvendinimas, pateikti atitikimą finansavimo sąlygų aprašui)

2.3. Pozityvios tėvystės mokymai

2.3.1. Tėvystės įgūdžių lavinimas

(aprašyti, kokiomis priemonėmis, taikomais metodais bus užtikrintas veiklos įgyvendinimas, pateikti atitikimą finansavimo sąlygų aprašui)

2.3.2. Kursai nėščiosioms ir jų artimiesiems

(aprašyti, kokiomis priemonėmis, taikomais metodais bus užtikrintas veiklos įgyvendinimas, pateikti atitikimą finansavimo sąlygų aprašui)

2.4. Šeimos įgūdžių ugdymas ir sociokultūrinės paslaugos

2.4.1. Šeimų stiprinimas

(aprašyti, kokiomis priemonėmis, taikomais metodais bus užtikrintas veiklos įgyvendinimas, pateikti atitikimą finansavimo sąlygų aprašui)

2.4.2. Socialinių įgūdžių stovykla šeimoms

 

(aprašyti, kokiomis priemonėmis, taikomais metodais bus užtikrintas veiklos įgyvendinimas, pateikti atitikimą finansavimo sąlygų aprašui)

2.5. Informacinių iniciatyvų organizavimas

Ši veikla apims potencialios tikslinės grupės informavimą, konsultavimą apie kompleksiškai teikiamas paslaugas šeimai, įtraukimas į paslaugas.

(aprašyti, kokiomis priemonėmis, taikomais metodais bus užtikrintas veiklos įgyvendinimas, pateikti atitikimą finansavimo sąlygų aprašui)

 

 

4.  Planuojami pasitelkti žmogiškieji ištekliai

 

Vertinimo kriterijus

Pateikiami duomenys ir dokumentai

Žmogiškieji ištekliai (etatai / darbuotojų skaičius) socialinių paslaugų teikimui

 

(pateikti dokumentus, patvirtinančius specialistų kvalifikaciją (gyvenimo aprašymus, diplomus, atestatus) ir kitą informaciją apie turimą patirtį teikiant atitinkamas paslaugas (patirtį panašių projektų įgyvendinime per pastaruosius 5 metus, projektų aprašymus, projektų įgyvendinimo trukmę); jei su specialistu nesudaryta darbo sutartis, bet planuojama pasitelkti šį specialistą projekto įgyvendinimui, turi būti pasirašytas ir pateiktas ketinimų protokolas)

1. Partneris turi turėti mažiausiai vieną specialistą, galintį teikti organizavimo ir koordinavimo paslaugas šeimai (aprašo 11.1 punktas)

 

 

(skiriamų specialistų vardas, pavardė; pildyti tiek eilučių, kiek planuojama pasitelkti specialistų šiai veiklai vykdyti)

(aprašyti teikiamą informaciją)

1.1.

 

 

1.2.

 

 

2. Partneris turi turėti mažiausiai vieną specialistą, galintį teikti psichologo paslaugas (aprašo 11.2 punktas)

 

 

(skiriamų specialistų vardas, pavardė; pildyti tiek eilučių, kiek planuojama pasitelkti specialistų šiai veiklai vykdyti)

(aprašyti teikiamą informaciją)

2.1.

 

 

2.2.

 

 

3. Partneris turi turėti mažiausiai vieną specialistą, galintį vesti pozityvios tėvystės mokymus (aprašo 11.3 punktas)

 

(skiriamo specialisto vardas, pavardė; pildyti tiek eilučių, kiek planuojama pasitelkti specialistų šiai veiklai vykdyti)

(aprašyti teikiamą informaciją)

3.1.

 

 

3.2.

 

 

4. Partneris turi turėti mažiausiai vieną specialistą, galintį teikti šeimos įgūdžių ugdymo ir sociokultūrines paslaugas (aprašo 11.4 punktas)

 

(skiriamo specialisto vardas, pavardė; pildyti tiek eilučių, kiek planuojama pasitelkti specialistų šiai veiklai vykdyti)

(aprašyti teikiamą informaciją)

4.1.

 

 

4.2.

 

 

5. Partneris turi turėti specialistą, turintį informacinių iniciatyvų vykdymo patirties (aprašo 11.5 punktas), įgyvendinant panašaus pobūdžio projektus;

 

(skiriamo specialisto vardas, pavardė; pildyti tiek eilučių, kiek planuojama pasitelkti specialistų šiai veiklai vykdyti)

(aprašyti teikiamą informaciją)

5.1.

 

 

5.2.

 

 


 

 

5.   Įgyvendintų projektų apimtis ir teritorinė aprėptis

 

Vertinimo kriterijus

Pateikiami duomenys ir dokumentai

1. Patirtis panašaus pobūdžio projektų įgyvendinime Partneris (kaip organizacija) yra įgyvendinęs projektų (suteikęs paslaugų), kurie buvo nukreipti į socialines paslaugas šeimai, arba įvykdęs mokymus (užsiėmimus) socialinėmis temomis, tokioms socialinėms grupėms, kaip vaikai, jaunimas ir tėvai (aprašo 14.9 ir 16.1 punktas)

 

(pateikti dokumentus įrodančius, kad partneris per pastaruosius 3 (trejus) yra įgyvendinęs projektų (suteikęs paslaugų), kurie buvo nukreipti į socialines paslaugas šeimai, arba įvykdęs mokymus (užsiėmimus) socialinėmis temomis, tokioms socialinėms grupėms, kaip vaikai, jaunimas ir tėvai, kurių vertė ne mažesnė kaip 8.000,00 (aštuoni tūkstančiai) Eur su PVM)

 

(įgyvendinto projekto ir (arba) įvykdytų mokymų pavadinimas, trumpas aprašymas, įgyvendinimo laikotarpis, vykdytų įsipareigojimų dydis; pildyti tiek eilučių, kiek yra įgyvendintų projektų ir (arba) įvykdytų mokymų)

(aprašyti teikiamą informaciją)

1.1.

 

 

1.2.

 

 

2. Teritorinė aprėptis (aprašo 16.3 ir 23.2 punktai)

 

(pateikti patalpų nuomos sutartis arba kitus dokumentus, pagrindžiančius teisę naudotis patalpomis, kuriose esant poreikiui vyktų projekto veiklos, Klaipėdos regione ir (arba) Šilutės rajono savivaldybėje; pateikti kitus buveinės, padalinių, filialų buvimą pagrindžiančius dokumentus)

(registracijos adresas, padalinio ir (arba) filialo ir (arba) veiklos buveinės adresas ....... regione ir (arba) ....... rajone, kur esant poreikiui vyktų projekto veiklos; pildyti tiek eilučių, kiek yra padalinių )

(aprašyti teikiamą informaciją)

2.1.

 

 

2.2.

 

 

 

 

 

 

 

 

6.  Prie paraiškos pridedamų privalomų pateikti dokumentų sąrašas:

 

 

 

Eil. Nr.

Dokumento pavadinimas

Lapų skaičius

1.

 

 

2.

 

 

 

 

Patvirtinu, kad (įrašyti įstaigos pavadinimą) pateikti duomenys yra teisingi, detaliai esame susipažinę su partnerių atrankos tvarkos aprašo reikalavimais ir sutinkame su partnerių atrankos tvarkos aprašo nuostatomis (reikalavimais).

 

 

___________________ __________ _________________

(Pareigų pavadinimas) (Parašas) (Vardas ir pavardė)

 

 


 

 

Projekto

„Kompleksiškai teikiamų paslaugų šeimai

organizavimas ir teikimas Šilutės rajono savivaldybėje“ partnerių atrankos aprašo

2 priedas

 

 

(Paraiškos vertinimo forma)

 

____________________________________________________

(partnerio pavadinimas)

 

PARAIŠKOS DĖL ĮTRAUKIMO Į PARTNERIŲ, DALYVAUSIANČIŲ ĮGYVENDINANT PROJEKTĄ „KOMPLEKSIŠKAI TEIKIAMŲ PASLAUGŲ ŠEIMAI ORGANIZAVIMAS IR TEIKIMAS ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖJE“ , SĄRAŠĄ VERTINIMO FORMA

_____________

(data)

 

Eil. Nr.

Vertinimo kriterijai

Maksimalus galimų balų skaičius

Skirtų balų skaičius

Pastabos

1.

Partnerio teisė teikti paslaugas:

ü steigimo dokumentuose (įstatuose arba nuostatuose) nurodyti pagrindiniai įstaigos, organizacijos veiklos tikslai ir (arba) uždaviniai yra susiję su pagalba asmeniui (šeimai) ar panašaus pobūdžio veikla

(Balais nevertinama. Jei partneris netenkina šio punkto pasiūlymas atmetamas)

 

 

2.

Partnerio finansinė atsakomybė

ü organizacija yra įvykdžiusi su mokesčių mokėjimu susijusius įsipareigojimus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus (ši nuostata netaikoma institucijoms bei įstaigoms, kurių veikla finansuojama iš Lietuvos Respublikos valstybės ir (arba) savivaldybių biudžetų ir (arba) valstybės pinigų fondų, ir juridiniams asmenims, kuriems Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka yra atidėti mokesčių arba socialinio draudimo įmokų mokėjimo).

(Balais nevertinama. Jei partneris netenkina šio punkto pasiūlymas atmetamas)

 

 

3.

Partnerio juridinė atsakomybė

ü organizacijai nėra iškelta byla dėl bankroto arba restruktūrizavimo, nėra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl ūkinės komercinės veiklos arba ji nėra likviduojama, nėra priimtas kreditorių susirinkimo nutarimas bankroto procedūras vykdyti ne teismo tvarka.

(Balais nevertinama. Jei partneris netenkina šio punkto pasiūlymas atmetamas)

 

 

4.

Partnerio juridinė atsakomybė

ü nėra įsiteisėjusio teismo sprendimo dėl paramos skyrimo iš ES ir (arba) Lietuvos Respublikos ir (arba) savivaldybės biudžeto lėšų naudojimo pažeidimo.

(Balais nevertinama. Jei partneris netenkina šio punkto pasiūlymas atmetamas)

 

 

5.

Partnerio patirtis

ü Partneris per paskutinius 3 (trejus) metus arba per laiką nuo partnerio įregistravimo dienos (jeigu partneris vykdė veiklą mažiau nei 3 metus) yra sėkmingai įvykdęs bent 1 (vieną) socialinių paslaugų šeimai teikimo sutartį arba vykdęs mokymus (užsiėmimus) socialinėmis temomis (socialinės grupės: tėvai, vaikai, jaunimas), kurios vertė ne mažesnė kaip 8 000,00 (aštuoni tūkstančiai) Eur su PVM 11.2, 11.3, 11.4 veikloms, ne mažesnę kaip 7000,00 (septyni tūkstančiai) Eur su PVM  11.1, 11.5 veikloms.

 

(Balais nevertinama. Jei partneris netenkina šio punkto pasiūlymas atmetamas)

 

 

6.

Partnerio vadovo juridinė atsakomybė

ü Partnerio, kuris yra juridinis asmuo, dalyvis, turintis balsų daugumą juridinio asmens dalyvių susirinkime, neturi neišnykusio ar nepanaikinto teistumo už nusikalstamą bankrotą.

(Balais nevertinama. Jei partneris netenkina šio punkto pasiūlymas atmetamas)

 

 

7.

Partnerio viešai skelbiama informacija apie teikiamas paslaugas atitinka   planuojamas teikti paslaugas šio projekto įgyvendinimo metu.

(Balais nevertinama. Jei partneris netenkina šio punkto pasiūlymas atmetamas)

 

 

8.

Partneris pateikė dokumentus, pagrindžiančius šio aprašo 14 ir 23 punkte keliamus reikalavimus.

(Balais nevertinama. Jei partneris netenkina šio punkto pasiūlymas atmetamas)

 

 

9.

Pasirengimas įgyvendinti planuojamas veiklas (vertinamas partnerio pasirengimas teikti paslaugas pagal pateiktą veiklų įgyvendinimo aprašymą):

ü Veiklų įgyvendinimas realiai ir išsamiai suplanuotas, atitinka aprašo ir finansavimo sąlygų aprašo reikalavimus;

ü Trūksta detalesnio veiklų įgyvendinimo pagrindimo, turi trūkumų atitinkant aprašo reikalavimus;

ü Veiklų įgyvendinimo pagrindimas neišsamus, dalinai atitinka aprašo reikalavimus;

 

ü Veiklų įgyvendinimo aprašymas visiškai neatitinka reikalavimų;

 

 

 

20

 

(Balais vertinama atskirai kiekviena veikla. Veiklos vykdymui pasirenkamas partneris, kuris surenka daugiausiai balų)

12

5

0

10.

Turimi žmogiškieji ištekliai (projekto veikloms (atitinkamai pagal aprašo 11 punktą) vykdyti turi reikalingų specialistų):

ü Turi pakankamai (daugiau nei po vieną specialistą atitinkamai veiklai);

ü Iš dalies pakankamai (turi po vieną specialistą atitinkamai veiklai);

ü Neturi specialistų atitinkamoms veikloms vykdyti (jei partneris neturi žmogiškųjų išteklių veikloms vykdyti paraiška atmetama (aprašo 16.2 punktas).

 

 

 

15

 

(Balais vertinama atskirai kiekviena veikla. Veiklos vykdymui pasirenkamas partneris, kuris surenka daugiausiai balų)

9

0

 

11.

Partnerio (kaip organizacijos) įgyvendintų projektų (suteiktų paslaugų) apimtys per pastaruosius 3 metus, kurie buvo nukreipti į socialines paslaugas šeimai ar mokymus (užsiėmimus) socialinėmis temomis, tokioms socialinėms grupėms, kaip vaikai, jaunimas ir tėvai:

ü Įgyvendino daugiau nei vieną projektą (suteikė paslaugas);

ü Įgyvendino vieną projektą (suteikė paslaugas);

 

ü Neturi įgyvendintų projektų, neteikė paslaugų (jei partneris neturi patirties įgyvendinant projektus socialinėmis temomis paraiška atmetama (aprašo 14.9 ir 16 punktai).

 

 

 

 

 

 

 

13

 

 

7

0

12.

Turimų specialistų patirtis įgyvendinant panašaus tipo projektus, paslaugas (specialistai turi patirties bei kompetencijos teikiant socialines paslaugas šeimai, socialinėms grupėms arba panašaus pobūdžio veikloje; specialisto įgyta patirtis turi atsispindėti gyvenimo aprašyme ir kituose ją pagrindžiančiuose dokumentuose):

ü Turi 5 (penkerių) metų patirtį;

ü Turi bent 3 (trejų) metų patirtį;

ü Turi bent 2 (dvejų) metų patirtį;

ü Neturi jokios patirties. 

 

 

 

 

 

 

12

 

(Balais vertinama atskirai kiekviena veikla. Veiklos vykdymui pasirenkamas partneris, kuris surenka daugiausiai balų. Jei partneris atitinkamai veiklai pateikė vieną specialistą su atitinkama patirtimi -  jo gauti balai dalinami iš dviejų. Jei partneris  atitinkamai veiklai pateikė du  specialistus su atitinkama patirtimi – jų gauti balai sumuojami ir dalinami iš dviejų.

Jei partneris atitinkamai veiklai pateikė daugiau nei du specialistus su atitinkama patirtimi, pasirenkami du daugiausiai balų gavę specialistai, – jų gauti balai sumuojami ir dalinami iš dviejų)

6

4

0

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13.

Partnerio teritorinė aprėptis:

ü Turi biurą, buveinę ....... rajone;

ü Turi biurą, buveinę ....... regione;

 

ü Neturi biuro, buveinės ....... regione.

 

10

 

 

5

0

Didžiausia galima balų suma

70

 

 

Mažiausia privaloma surinkti balų suma

30

 

 

 

 

__________________________ ___________ __________________

(vertintojo pareigų pavadinimas) (parašas) (vardas ir pavardė)