ragai1

 

ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

SPRENDIMAS

DĖL ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS 2018 M. SPALIO 25 D. SPRENDIMO NR. 1-213 „DĖL ŠIRVINTŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS MOKYMO LĖŠŲ PASKIRSTYMO IR NAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ DALINIO PAKEITIMO

 

2021 m. rugsėjo 24 d. Nr. 1-194

Širvintos

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. rugpjūčio 18 d. nutarimu Nr. 674 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimo Nr. 679 „Dėl Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo“,

Širvintų rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

Iš dalies pakeisti Širvintų rajono savivaldybės mokymo lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašą (toliau – tvarkos aprašas), patvirtintą Širvintų rajono savivaldybės tarybos 2018 m. spalio 25 d. sprendimo Nr. 1-213 „Dėl Širvintų rajono savivaldybės mokymo lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ 1 punktu:

1. Pakeisti tvarkos aprašo 1 punktą ir jį išdėstyti taip:

1. Širvintų rajono savivaldybės Mokymo lėšų paskirstymo ir naudojimo tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) reglamentuoja specialios tikslinės dotacijos mokymo lėšų, skirtų Širvintų rajono savivaldybei paskirstymo ir naudojimo tvarką. Šis tvarkos aprašas taikomas Širvintų rajono savivaldybės mokykloms, teikiančioms ikimokyklinį, priešmokyklinį, bendrąjį ugdymą (toliau – mokyklos), neformaliojo vaikų švietimo mokykloms ir Širvintų rajono savivaldybės administracijai (toliau – Savivaldybės administracija).“

2. Pakeisti tvarkos aprašo 4.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

4.2. švietimo pagalbai mokyklose vykdyti ir mokyklos bibliotekos darbuotojams išlaikyti;“

3. Pakeisti tvarkos aprašo 4.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

4.5. formalųjį švietimą papildančio ugdymo programoms finansuoti (įskaitant apmokėjimą už darbą mokytojams, dirbantiems pagal šias programas, jų kvalifikacijai tobulinti, su šių programų įgyvendinimu susijusių prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms pagal finansų ministro tvirtinamą Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikaciją);“

4. Pakeisti tvarkos aprašo 4.6.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

4.6.2. ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo kokybei ir prieinamumui užtikrinti (tarp jų ir mokyti namuose);“

5. Pakeisti tvarkos aprašo 6.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

6.2. mokykloms ir Savivaldybės administracijai, finansuojančiai ne viešąjį asmenį:

6.2.1. švietimo pagalbai mokyklose vykdyti. Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus Biudžeto valdymo ir strateginio planavimo poskyris lėšas paskirsto proporcingai kiekvienai mokyklai pagal Aprašo 1 priede nurodytus atitinkamų ugdymo reikmių koeficientus ir faktinį mokinių skaičių;

6.2.2. mokyklos bibliotekos darbuotojams išlaikyti. Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus Biudžeto valdymo ir strateginio planavimo poskyris lėšas paskirsto proporcingai mokykloms, vykdančioms bendrojo ugdymo programas, pagal Aprašo 1 priede nurodytus atitinkamų ugdymo reikmių koeficientus ir faktinį mokinių skaičių, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas;“

6. Pakeisti tvarkos aprašo 6.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

6.3. mokykloms – pedagoginei psichologinei pagalbai organizuoti. Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus Biudžeto valdymo ir strateginio planavimo poskyriui mokyklos iki einamųjų metų lapkričio 5 d. (o 2021 m. dar ir iki rugsėjo 30 d.) pateikia informaciją apie vertinamų specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių skaičių, vertinimų kainą ir esamų specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių skaičių. Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus Biudžeto valdymo ir strateginio planavimo poskyris lėšas paskirsto proporcingai kiekvienai mokyklai pagal:

6.3.1. vertinamų specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių skaičių ir vertinimų kainą;

6.3.2. esamų specialiųjų ugdymosi poreikių turinčių mokinių skaičių einamųjų metų rugsėjo 30 dienos duomenis;“

7. Pakeisti tvarkos aprašo 6.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:

6.5. neformaliojo vaikų švietimo mokykloms – formalųjį švietimą papildančio ugdymo programoms finansuoti (apmokėjimas už darbą mokytojams, dirbantiems pagal šias programas, jų kvalifikacijos tobulinimas, su šių programų įgyvendinimu susijusių prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidos pagal finansų ministro tvirtinamą Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikaciją). Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus Biudžeto valdymo ir strateginio planavimo poskyris lėšas paskirsto proporcingai pagal mokinių, besimokančių pagal formalųjį švietimą papildančio ugdymo programas, skaičių, nurodytą Mokinių registre;“

8. Pakeisti tvarkos aprašo 6.6 papunktį ir jį išdėstyti taip:

6.6. mokykloms – pedagoginių darbuotojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų skirtumams mokyklose išlyginti, ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo kokybei ir prieinamumui užtikrinti, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo formų įvairovei diegti, finansuoti užsienio kalbų mokymąsi laikinosiose grupėse, mažesnėse už numatytąsias švietimo ir mokslo ministro tvirtinamuose pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo programų bendruosiuose ugdymo planuose, finansuoti priemonėms, skirtoms mokinių iš nepalankios socialinės, ekonominės ir kultūrinės aplinkos mokymosi skirtumams sumažinti. Mokymo lėšos skiriamos mokymo lėšų trūkumui padengti. Mokyklos, kurioms nepakanka lėšų ugdymo planui (ugdomai veiklai) įgyvendinti ir (ar) lėšų daliai ugdymo proceso organizavimo ir valdymo 1 pareigybei finansuoti, švietimo pagalbai vykdyti, Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus Biudžeto valdymo ir strateginio planavimo poskyriui pateikia motyvuotą prašymą, kuriame detalizuoja šiame punkte nurodytų ugdymo reikmių trūkstamų lėšų poreikį. Kartu su prašymu pateikia pedagoginių darbuotojų tarifikacijų sąrašą pagal rugsėjo 1 d. arba sausio 1 d. duomenis, kuriame darbo užmokestis pedagogams būtų apskaičiuotas nustatytais pastoviosios dalies koeficientais (įskaitant pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų padidinimą dėl veiklos sudėtingumo). Nesant lėšų poreikio, mokymo lėšos paskirstomos proporcingai kiekvienai mokyklai pagal joms skirtas lėšas ugdymo planui įgyvendinti.“

9. Pakeisti tvarkos aprašo 6.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:

6.7. mokykloms, vykdančioms bendrojo ugdymo programas, – skaitmeninio ugdymo plėtrai. Ekonomikos ir strateginio planavimo skyriaus Biudžeto valdymo ir strateginio planavimo poskyris lėšas paskirsto proporcingai mokykloms, vykdančioms bendrojo ugdymo programas, pagal Aprašo 1 priede nurodytus atitinkamų ugdymo reikmių koeficientus ir faktinį mokinių skaičių, kurie mokosi pagal bendrojo ugdymo programas. Lėšos naudojamos pagal švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus reikalavimus atitinkantiems skaitmeniniams mokymo(si) ištekliams, priemonėms ir informacinių ir komunikacinių technologijų įrangai įsigyti, taip pat mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijai tobulinti pagal skaitmeninio raštingumo programas, atitinkančias švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus reikalavimus.“

10. Pakeisti tvarkos aprašo 7.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:

7.2. vadovėliams ir kitoms mokymo priemonėms įsigyti ir nuomoti (įskaitant ir skaitmenines versijas), kurios naudojamos vadovaujantis švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamu Bendrojo ugdymo dalykų vadovėlių ir mokymo priemonių atitikties teisės aktams įvertinimo ir aprūpinimo jais tvarkos aprašu);“

11. Pakeisti tvarkos aprašo 7.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:

7.3. mokinių pažintinei veiklai ir profesiniam orientavimui, kurias rekomenduojama naudoti vadovaujantis švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamomis Mokinių pažintinei veiklai skirtų lėšų naudojimo metodinėmis rekomendacijomis;“

12. Pakeisti tvarkos aprašo 7.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:

7.4. mokytojų ir kitų ugdymo procese dalyvaujančių asmenų kvalifikacijai tobulinti, kurios naudojamos kvalifikacijai tobulinti vadovaujantis švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamais Valstybinių ir savivaldybių švietimo įstaigų (išskyrus aukštąsias mokyklas) vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų, mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų kvalifikacijos tobulinimo nuostatais, taip pat komandiruočių išlaidoms padengti, kai vykstama tobulinti kvalifikacijos;“

13. Pakeisti tvarkos aprašo 9 punktą ir jį išdėstyti taip:

9. Mokymo lėšos tarp mokyklų perskirstomos pakitus mokinių ir sąlyginių klasių (grupių) skaičiui einamųjų metų rugsėjo 1 d. ir įvertinus Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos patikslintą specialią tikslinę dotaciją, skirtą mokymo reikmėms finansuoti nuo einamųjų metų rugsėjo 1 d. iki einamųjų metų pabaigos.“

14. Pakeisti tvarkos aprašo 24 punktą ir jį išdėstyti taip:

24. Mokymo lėšos naudojamos laikantis teisės aktų, reglamentuojančių Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir savivaldybių biudžetų sudarymą ir vykdymą, ir atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro tvirtinamas lėšų naudojimo atitinkamoms ugdymo reikmėms tenkinti rekomendacijas.“

15. Pakeisti tvarkos aprašo 25 punktą ir jį išdėstyti taip:

25. Informaciją, kurios reikia mokymo lėšų sumai apskaičiuoti, mokyklos teikia Švietimo informacinių technologijų centrui Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatyta tvarka.“

16. Pakeisti tvarkos aprašo 26 punktą ir jį išdėstyti taip:

26. Mokymo lėšų naudojimo kontrolę vykdo Valstybės kontrolė, Širvintų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos Centralizuotas vidaus audito skyrius.“

Šis sprendimas gali būti skundžiamas Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės merė                                                                                                     Živilė Pinskuvienė