Lietuvos Respublikos Vyriausybė
nutarimas
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VYRIAUSYBĖS 2004 M. BIRŽELIO 28 D. NUTARIMO NR. 801 „DĖL IŠMOKŲ VAIKAMS SKYRIMO IR MOKĖJIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. birželio 19 d. Nr. 511
Vilnius
1. Pakeisti Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatus, patvirtintus Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2004 m. birželio 28 d. nutarimu Nr. 801 „Dėl Išmokų vaikams skyrimo ir mokėjimo nuostatų patvirtinimo“:
1.1. Pakeisti 6 punkto septintąją ir aštuntąją pastraipas ir jas išdėstyti taip:
„Asmenų, Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo nustatyta tvarka nedeklaravusių gyvenamosios vietos ir neįtrauktų į gyvenamosios vietos nedeklaravusių asmenų apskaitą, faktinė gyvenamoji vieta nustatoma vadovaujantis asmens, pateikusio prašymą gauti išmoką, (toliau – pareiškėjas) pateikta informacija, ir duomenimis, tvarkomais registrų, valstybės ir (ar) vidaus administravimo informacinėse sistemose, pagrindžiančiais asmenų ekonominius, socialinius ar asmeninius interesus toje savivaldybėje.
Tais atvejais, kai, įvertinus pareiškėjo pateiktą informaciją ir duomenis apie gyvenamąją vietą, paaiškėja, kad jie netikslūs ar klaidingi, ir (ar) registrų, valstybės ir (ar) vidaus administravimo informacinėse sistemose nėra duomenų apie pareiškėją, gyvenamoji vieta patikrinama savivaldybės administracijos socialinių darbuotojų ir (ar) kitų savivaldybės administracijos direktoriaus įgaliotų savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ar savivaldybės administracijos darbuotojų ir surašomas socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytos formos buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktas.“
1.2. Pakeisti 12.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„12.1. pateikti mokymo įstaigos išduotą pažymą, jeigu 18–24 metų asmuo mokosi ar studijuoja (nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data, mokymo įstaiga, mokymosi ar studijavimo patvirtinimas, mokymo ar studijų programa), ir šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose. Jei vaikas (asmuo) mokosi užsienio valstybės mokymo įstaigoje, būtina pateikti dokumentus, patvirtinančius mokymąsi pagal mokymo programas, atitinkančias Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 1 dalyje nustatytas mokymo programas. Savivaldybių administracijos užsienio valstybės mokymo įstaigų mokymo programų atitiktį Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 1 dalyje nurodytoms mokymo programoms nustato įvertinusios pareiškėjo dokumentuose pateiktą informaciją apie mokymo įstaigą, mokymo dalykus, besimokančio asmens amžių ir (ar) kitą informaciją, leidžiančią nustatyti, kad asmuo mokosi pagal nustatytas programas. Jeigu pagal pareiškėjo pateiktus dokumentus savivaldybių administracijos negali nustatyti užsienio valstybės mokymo įstaigos mokymo programos atitikties Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 1 dalyje nustatytoms mokymo programoms, jos raštu per 5 darbo dienas nuo dokumentų, patvirtinančių mokymąsi užsienio valstybės mokymo įstaigoje, gavimo savivaldybės administracijoje dienos kreipiasi į Studijų kokybės vertinimo centrą (nurodomas vaiko (asmens) vardas, pavardė, gimimo data, mokymo įstaiga, mokymo programa);“.
1.3. Pakeisti 12.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„12.8. pateikti Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos) (toliau –Asmens su negalia teisių apsaugos agentūra) išduotą sprendimą dėl asmens neįgalumo lygio ar dalyvumo lygio (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygio) arba kitus dokumentus, patvirtinančius vaikui nustatytą neįgalumo lygį ar asmeniui nustatytą dalyvumo lygį (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygį) (nurodomas vaiko (asmens) vardas, pavardė, gimimo data, nustatytas neįgalumo lygis ar dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis), terminas, kuriam nustatytas neįgalumo lygis ar dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis), jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose;“.
1.4. Pakeisti 12.9 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„12.9. pateikti mokymo įstaigos išduotą pažymą, jei vaikui (asmeniui) akademines atostogas mokymo įstaiga suteikė dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros (nurodomas vaiko (asmens) vardas, pavardė, gimimo data, suteiktų akademinių atostogų patvirtinimas, jų suteikimo data ir terminas), jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose.“
1.5. Pakeisti 14.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„14.7. mokymo įstaigos išduotą pažymą, jei vaikas (asmuo) mokosi ir yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) bendrojo ugdymo mokyklos, profesinio mokymo teikėjo ar aukštosios mokyklos bendrabutyje arba vaikų socializacijos centre (nurodomas vaiko (asmens) vardas, pavardė, gimimo data ir mokymosi bei išlaikymo patvirtinimas), jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose;“.
1.6. Pakeisti 14.9 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.7. Pakeisti 14.10 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„14.10. mokymo įstaigos išduotą pažymą, jei vaikui (asmeniui) akademines atostogas mokymo įstaiga suteikė dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros (nurodomas vaiko (asmens) vardas, pavardė, gimimo data, suteiktų akademinių atostogų patvirtinimas, jų suteikimo data ir terminas), jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose;“.
1.8. Pakeisti 14.12 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„14.12. Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros išduotą sprendimą dėl asmens neįgalumo lygio ar kitus dokumentus, patvirtinančius vaikui nustatytą neįgalumo lygį (nurodomas vaiko vardas, pavardė, gimimo data, nustatytas neįgalumo lygis, terminas, kuriam nustatytas neįgalumo lygis), jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose.“
1.9. Pakeisti 142 punktą ir jį išdėstyti taip:
„142. Kreipiantis dėl vaiko laikinosios priežiūros išmokos, būtina pateikti Vaiko laikinosios priežiūros organizavimo vaiko ir tėvų ar kitų jo atstovų pagal įstatymą gyvenamojoje vietoje / vaiką laikinai prižiūrinčių asmenų gyvenamojoje vietoje akto ir Vaiko laikinosios priežiūros nutraukimo akto ar Vaiko laikino apgyvendinimo akto, išduodamų Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ar jos įgalioto teritorinio skyriaus, kopijas, jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose.“
1.10. Pakeisti 15.4 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„15.4. pateikti mokymo įstaigos išduotą pažymą, patvirtinančią, kad asmuo mokosi ar studijuoja (nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data, mokymo įstaiga, mokymosi ar studijavimo patvirtinimas, mokymo ar studijų programa), jeigu vienkartinė išmoka įsikurti naudojama studijų ir neformaliojo švietimo kainai padengti ar mokymosi priemonėms įsigyti, arba darbo sutartį ar kitus dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo dirba arba yra savarankiškai dirbantis asmuo (darbo sutarties nuostatas dėl darbo fakto (darbdavio ir darbuotojo duomenys (vardas ir pavardė, asmens kodas (gimimo data, jei neturi asmens kodo), jeigu darbdavys juridinis asmuo – darbdavio pavadinimas, juridinio asmens kodas, registruotos buveinės adresas, darbo funkcijos apibūdinimas ar darbo (pareigų) pavadinimas), Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos išduotą individualios veiklos vykdymo pažymą ar verslo liudijimą, ar kitus dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo dirba arba yra savarankiškai dirbantis asmuo), jeigu vienkartinė išmoka įsikurti naudojama darbo priemonėms įsigyti. Šių dokumentų pateikti nereikia, jeigu duomenys apie mokymąsi, studijavimą ar darbą yra registrų arba valstybės informacinėse sistemose;“.
1.11. Pakeisti 15.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„15.5. pateikti galiojantį vairuotojo pažymėjimą, kuriuo patvirtinama asmens teisė vairuoti atitinkamos kategorijos motorinę transporto priemonę, jei vienkartinė išmoka įsikurti naudojama automobiliui, mopedui, motociklui įsigyti, jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose.“
1.12. Pakeisti 17.2 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„17.2. mokymo įstaigos išduotą pažymą, patvirtinančią, kad vaikas (asmuo) mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa, formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinę studijų formą, doktorantūroje ar rezidentūroje (nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data, mokymosi ar studijavimo patvirtinimas), arba, baigus mokslus ar studijas, mokymo įstaigos išduotą mokymosi ir (ar) kvalifikacijos pasiekimus įteisinantį dokumentą, patvirtinantį įgytą pagrindinį, vidurinį išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją. Šių dokumentų pateikti nereikia, jeigu duomenys apie mokymąsi yra registrų arba valstybės informacinėse sistemose;“.
1.13. Pakeisti 17.5 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„17.5. mokymo įstaigos išduotą pažymą, jei vaikui (asmeniui) akademines atostogas mokymo įstaiga suteikė dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros (nurodomas vaiko (asmens) vardas, pavardė, gimimo data, suteiktų akademinių atostogų patvirtinimas, jų suteikimo data ir terminas), jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose.“
1.14. Papildyti 171 punktu:
„171. Kreipiantis dėl vaiko priežiūros kompensacinės išmokos, būtina pateikti:
171.1. vaiko priežiūros sutartį arba darbo sutartį, sudarytą tarp vieno iš vaiką auginančių tėvų (ar turimo vienintelio iš tėvų) (įtėvių) ar globėjų ir vaiko priežiūrą vykdančio fizinio asmens (nuostatas dėl vaiko priežiūros: vieno iš vaiką auginančių tėvų (ar turimo vienintelio iš tėvų) (įtėvių) ar globėjų, vaiko priežiūrą vykdančio fizinio asmens ir vaiko, už kurį kreipiamasi dėl vaiko priežiūros kompensacinės išmokos skyrimo, (toliau – prižiūrimas vaikas) duomenys (vardas, pavardė, asmens kodas (gimimo data, jei neturi asmens kodo), gyvenamosios vietos adresas), teikiamų paslaugų arba darbo funkcijos apibūdinimas ar darbo (pareigų) pavadinimas, atlyginimas ar darbo užmokestis už vaiko priežiūrą, vaiko priežiūros sutarties arba darbo sutarties terminas, jei sudaryta terminuota sutartis, vaiko priežiūros pradžios data);
171.2. jei vienas iš vaiką auginančių tėvų (ar turimas vienintelis iš tėvų) (įtėvių) ar globėjų ir vaiko priežiūrą vykdantis fizinis asmuo sudaro vaiko priežiūros sutartį – Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos išduotą individualios veiklos vykdymo pažymą, patvirtinančią, kad vaiką prižiūrintis fizinis asmuo vykdo vaikų dienos priežiūros veiklą;
171.3. dokumentus, patvirtinančius, kad prižiūrimą vaiką auginantys ir (ar) globojantys bendrai gyvenantys asmenys arba globėjas ir su juo bendrai gyvenantys asmenys, išskyrus darbingo amžiaus asmenis, kuriems nustatytas 0–25 procentų dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis), dirba pagal darbo sutartį ar darbo santykiams prilygintų teisinių santykių pagrindu arba yra savarankiškai dirbantys asmenys (darbo sutarties nuostatas dėl darbo fakto (darbdavio ir darbuotojo duomenys (vardas ir pavardė, asmens kodas (gimimo data, jei neturi asmens kodo), gyvenamosios vietos adresas, jeigu darbdavys juridinis asmuo – darbdavio pavadinimas, juridinio asmens kodas, registruotos buveinės adresas), darbo sutarties terminas, jei sudaryta terminuota darbo sutartis, darbo pradžios data), Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos išduotą individualios veiklos vykdymo pažymą ar verslo liudijimą, ar kitus dokumentus, patvirtinančius, kad asmuo dirba arba yra savarankiškai dirbantis asmuo), jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose;
171.4. jei prižiūrimą vaiką auginantys ir (ar) globojantys bendrai gyvenantys asmenys arba globėjas ir su juo bendrai gyvenantys asmenys yra darbingo amžiaus asmenys, kuriems nustatytas 0–25 procentų dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis) – Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros išduotą sprendimą dėl asmens dalyvumo lygio (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygio) arba kitus dokumentus, patvirtinančius asmeniui nustatytą dalyvumo lygį (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygį) (nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data, nustatytas dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis), terminas, kuriam nustatytas dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis), jeigu šių duomenų nėra registrų arba valstybės informacinėse sistemose;
1.15. Pakeisti 27.1 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„27.1. jas moka, iki atsiranda aplinkybių, turinčių įtakos išmokos dydžio pasikeitimui, išmokos mokėjimo sustabdymui ar nutraukimui. Aplinkybės, turinčios įtakos išmokos dydžio pasikeitimui, išmokos mokėjimo sustabdymui ar nutraukimui, savivaldybės administracijos gali būti nustatytos įvertinus išmokos skyrimą ir mokėjimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nurodytus duomenis, tvarkomus registrų, valstybės ir (ar) vidaus administravimo informacinėse sistemose, ir (ar) asmenų pateiktą papildomą informaciją ir (ar) dokumentus, įrodančius teisę gauti išmoką, ir (ar) patikrinus asmenų gyvenimo sąlygas ir surašius socialinės apsaugos ir darbo ministro nustatytos formos buities ir gyvenimo sąlygų patikrinimo aktą;“.
1.16. Pakeisti 27.3 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„27.3. papildomai skiria ir moka išmoką vaikui, nustatytą Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 3 punkte, vaikui su negalia iki nustatyto neįgalumo lygio termino pabaigos, bet ne ilgiau, iki jam sukaks 18 metų arba iki nepilnametis vaikas su negalia bus pripažintas emancipuotu ar sudarys santuoką. Jeigu, pasibaigus paskirtos išmokos vaikui mokėjimo laikotarpiui, neįgalumo lygis vaikui nustatomas ne pirmą kartą, savivaldybės administracijai gavus iš Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros duomenis apie neįgalumo lygio nustatymą ne pirmą kartą (nurodoma vaiko vardas, pavardė, gimimo data, neįgalumo lygio nustatymo ne pirmą kartą data ir terminas) arba išmokos gavėjui pateikus dokumentus, nurodytus Nuostatų 12.8 papunktyje, išmokos mokėjimas vaikui iki 18 metų tęsiamas be atskiro prašymo, bet ne ilgiau negu iki nustatyto neįgalumo lygio termino pabaigos. Pasibaigus paskirtos išmokos vaikui mokėjimo laikotarpiui, kai vaikui sukanka 18 metų arba kai nepilnametis vaikas pripažįstamas emancipuotu, arba kai nepilnametis vaikas sudaro santuoką, jeigu šie asmenys arba vyresni kaip 18 metų asmenys, kuriems nustatytas 55 procentų ir mažesnis dalyvumo lygis (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygis), ir toliau mokosi pagal bendrojo ugdymo programą (įskaitant asmenis, kurių mokymą pagal bendrojo ugdymo programą ir pagal bendrojo ugdymo programą kartu su profesinio mokymo programa vykdo profesinio mokymo teikėjai, iki šie asmenys baigs bendrojo ugdymo programą, taip pat asmenis akademinių atostogų, profesinio mokymo teikėjų suteiktų dėl ligos, nėštumo ar vaiko priežiūros, laikotarpiu), dėl tolesnio išmokos vaikui skyrimo nustatytam 55 procentų ir mažesnio dalyvumo lygio (iki 2023 m. gruodžio 31 d. – darbingumo lygio) terminui, bet ne ilgiau, iki jiems sukaks 23 metai, asmenys turi teisę kreiptis per Išmokų vaikams įstatymo 18 straipsnio 2 dalyje nustatytą terminą ir pateikti dokumentus, nurodytus Nuostatų III skyriuje;“.
1.17. Pakeisti 27.7 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„27.7. skiria ir moka išmokas asmenims, nurodytiems Išmokų vaikams įstatymo 1 straipsnio 2 dalyje, išskyrus Išmokų vaikams įstatymo 1 straipsnio 2 dalies 1 punkte nurodytus asmenis, iki asmenų, besikreipiančių dėl išmokų, dokumentų, patvirtinančių jų teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, galiojimo termino pabaigos, bet ne ilgiau, iki asmuo turi teisę gauti išmoką. Jeigu, paskirtos išmokos mokėjimo laikotarpiui pasibaigus, išmokos gavėjai pateikia savivaldybės administracijai dokumentus, patvirtinančius jų teisę gyventi Lietuvos Respublikoje, jeigu šių duomenų nėra registrų, valstybės ir (ar) vidaus administravimo informacinėse sistemose, sprendimą skirti ir mokėti priklausančias išmokas savivaldybės administracija priima be atskiro prašymo nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos pagal asmenų pateiktą informaciją ir (ar) dokumentus, nurodytus Nuostatų III skyriuje, ir (ar) išmokos skyrimą ir mokėjimą reglamentuojančiuose teisės aktuose nurodytus duomenis, tvarkomus registrų, valstybės ir (ar) vidaus administravimo informacinėse sistemose;“.
1.18. Pakeisti 27.8 papunktį ir jį išdėstyti taip:
1.19. Pakeisti 27.10 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„27.10. skiria ir moka globos (rūpybos) išmoką, nustatytą Išmokų vaikams įstatymo 11 straipsnio 1 dalies 4 punkte, vaikui su negalia jo globos (rūpybos) laikotarpiu iki nustatyto neįgalumo lygio termino pabaigos, bet ne ilgiau, iki vaikui sukaks 18 metų arba iki nepilnametis vaikas bus pripažintas emancipuotu ar sudarys santuoką. Jeigu, pasibaigus paskirtos globos (rūpybos) išmokos mokėjimo laikotarpiui, neįgalumo lygis vaikui nustatomas ne pirmą kartą, savivaldybės administracijai gavus iš Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros duomenis apie neįgalumo lygio nustatymą ne pirmą kartą (nurodoma vaiko vardas, pavardė, gimimo data, neįgalumo lygio nustatymo ne pirmą kartą data ir terminas) arba išmokos gavėjui pateikus dokumentus, nurodytus Nuostatų 14.12 papunktyje, globos (rūpybos) išmokos, nustatytos Išmokų vaikams įstatymo 11 straipsnio 1 dalies 4 punkte, mokėjimas vaikui iki 18 metų tęsiamas be atskiro prašymo, bet ne ilgiau negu iki neįgalumo lygio termino pabaigos. Jeigu, pasibaigus paskirtos globos (rūpybos) išmokos mokėjimo laikotarpiui, neįgalumo lygis vaikui nenustatomas, globos (rūpybos) išmokos mokėjimas vaikui iki 18 metų tęsiamas be atskiro prašymo, jam mokant Išmokų vaikams įstatymo 11 straipsnio 1 dalies 1–3 punktuose nustatytą globos (rūpybos) išmoką;“.
1.20. Pakeisti 27.14 papunktį ir jį išdėstyti taip:
„27.14. iš registrų arba valstybės informacinių sistemų gavusi duomenis apie globos (rūpybos) išmokos gavėjui paskirtą ar perskaičiuotą našlaičio pensiją ir (ar) vaiko išlaikymo išmoką ir (arba) išmokos gavėjui pateikus duomenis apie gautą ar negautą vaikui išlaikyti skirtą periodinę išmoką (antstolio pažymą, laisvos formos rašytinį patvirtinimą ir kt.), perskaičiuoja globos (rūpybos) išmokos dydį ir tęsia jos mokėjimą be atskiro prašymo, bet ne ilgiau, iki išmokos gavėjas turi teisę ją gauti.“
1.21. Papildyti 27.15 papunkčiu:
„27.15. moka vaiko priežiūros kompensacinę išmoką iki vaiko priežiūros sutarties arba darbo sutarties, sudarytos tarp vieno iš vaiką auginančių tėvų (ar turimo vienintelio iš tėvų) (įtėvių) ar globėjų ir vaiko priežiūrą vykdančio fizinio asmens, termino pabaigos, jeigu vaiko priežiūros sutartis arba darbo sutartis terminuota, bet ne ilgiau iki dienos, kai prižiūrimam vaikui pradedamas teikti priešmokyklinis ugdymas, o jeigu vaiko priežiūros sutartis arba darbo sutartis neterminuota – ne ilgiau iki dienos, kai prižiūrimam vaikui pradedamas teikti priešmokyklinis ugdymas.“
1.22. Pakeisti 281 punktą ir jį išdėstyti taip:
„281. Jei bendrai gyvenančių asmenų arba globėjo (rūpintojo) auginamam ir (ar) globojamam vaikui (asmeniui) su negalia papildomai paskirta išmoka vaikui, nustatyta Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 3 punkte, ir kiti bendrai gyvenančių asmenų arba globėjo (rūpintojo) auginami ir (ar) globojami vaikai (asmenys) įgyja teisę ir kreipiasi dėl išmokos vaikui, nustatytos Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 1 ar 2 punkte, ir jos mokėjimo laikotarpis yra ilgesnis nei išmokos, paskirtos vaikui (asmeniui) su negalia, vaikui (asmeniui) su negalia papildomai išmoka vaikui skiriama iš naujo pagal Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 1 ar 2 punktą be atskiro prašymo. Tais atvejais, kai bendrai gyvenančių asmenų arba globėjo (rūpintojo) auginamam ir (ar) globojamam vaikui (asmeniui) su negalia papildomai paskirtos išmokos vaikui, nustatytos Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 3 punkte, mokėjimo laikotarpis yra ilgesnis nei kitiems bendrai gyvenančių asmenų arba globėjo (rūpintojo) auginamiems ir (ar) globojamiems vaikams (asmenims) papildomai skiriamos išmokos vaikui, nustatytos Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 1 ar 2 punkte, vaikui (asmeniui) su negalia paskirtos išmokos vaikui mokėjimo laikotarpis nekeičiamas. Jei bendrai gyvenančių asmenų arba globėjo (rūpintojo) auginamiems ir (ar) globojamiems vaikams (asmenims) paskirta išmoka vaikui, nustatyta Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 1 ar 2 punkte, ir šių asmenų auginamas ir (ar) globojamas vaikas (asmuo) su negalia įgyja (įgijo) teisę gauti išmoką vaikui, nustatytą Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 3 punkte, ir jos mokėjimo laikotarpis yra ilgesnis nei išmokos, paskirtos pagal Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 1 ar 2 punktą, savivaldybės administracijai gavus iš Asmens su negalia teisių apsaugos agentūros duomenis apie neįgalumo lygio nustatymą arba išmokos gavėjui pateikus dokumentus, nurodytus Nuostatų 12.8 papunktyje, vaikui (asmeniui) su negalia papildomai išmoka vaikui skiriama iš naujo pagal Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 3 punktą be atskiro prašymo, o jeigu išmokos, nustatytos Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 3 punkte, kurią vaikas (asmuo) su negalia įgyja (įgijo) teisę gauti, mokėjimo laikotarpis trumpesnis nei išmokos, paskirtos pagal Išmokų vaikams įstatymo 6 straipsnio 2 dalies 1 ar 2 punktą, šios paskirtos išmokos vaikui mokėjimo laikotarpis nekeičiamas.“
1.23. Pakeisti 34 punktą ir jį išdėstyti taip:
„34. Išmoka besimokančio ar studijuojančio asmens vaiko priežiūrai, vaiko priežiūros kompensacinė išmoka, išmoka gimus vienu metu daugiau kaip vienam vaikui, išmoka vaikui, išmoka privalomosios pradinės karo tarnybos kario vaikui, globos (rūpybos) išmoka, išmoka įvaikinus vaiką ir globos (rūpybos) išmokos tikslinis priedas skiriami ir mokami nuo teisės gauti išmoką atsiradimo dienos, tačiau ne daugiau kaip už 12 praėjusių mėnesių nuo prašymo ir visų reikiamų dokumentų išmokai skirti pateikimo savivaldybės administracijai dienos, o jeigu prašymo ir visų reikiamų dokumentų pateikimo diena nesutampa, – nuo prašymo skirti išmoką pateikimo savivaldybės administracijai dienos.“