VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS
DIREKTORIUS
ĮSAKYMAS
DĖL VALSTYBINĖS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS TARNYBOS DIREKTORIAUS 2021 M. RUGPJŪČIO 9 D. NR. 1-206 ĮSAKYMO „DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS VARTOTOJŲ TEISIŲ APSAUGOS ĮSTATYMO 40 STRAIPSNYJE ĮTVIRTINTŲ PAŽEIDIMŲ NAGRINĖJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2022 m. gruodžio 28 d. Nr. 1-242
Vilnius
Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo Nr. I-657 12, 22-2, 23, 23-3, 25, 27, 28, 29-3, 32, 33, 40 straipsnių pakeitimo ir Įstatymo papildymo 35-1, 35-2 straipsniais įstatymo 13 straipsniu,
p a k e i č i u Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo 40 straipsnyje įtvirtintų pažeidimų nagrinėjimo tvarkos aprašą, patvirtintą Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos direktoriaus 2021 m. rugpjūčio 9 d. įsakymu Nr. 1-206 „Dėl Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo 40 straipsnyje įtvirtintų pažeidimų nagrinėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo 40 straipsnyje įtvirtintų pažeidimų nagrinėjimo tvarkos aprašas (toliau – aprašas) nustato Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo (toliau – Vartotojų teisių apsaugos įstatymas) 40 straipsnio 1 ir 2 dalyse nurodytų pažeidimų (toliau – vartotojų teisių pažeidimas (-ai) Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje nagrinėjimo ir sankcijų už juos skyrimo tvarką.“
2. Papildau nauju 6.7 papunkčiu:
„6.7. jeigu skundas teikiamas dėl vartojimo sutarčių sąlygų, kurios įsiteisėjusiu teismo sprendimu arba Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimu buvo pripažintos nesąžiningomis, tolesnio taikymo po atitinkamo teismo sprendimo įsiteisėjimo arba Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimo paskelbimo, taip pat už Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos patvirtintų verslininko rašytinių įsipareigojimų, nurodytų Vartotojų teisių apsaugos įstatymo 351 straipsnio 8 dalyje, nesilaikymą, nurodomas įsiteisėjęs teismo sprendimas arba Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos nutarimas, kuriuo vartojimo sutarčių sąlygos buvo pripažintos nesąžiningomis, ar verslininko rašytinis įsipareigojimas, kurio nesilaikoma;“
4. Pakeičiu 12 punktą ir jį išdėstau taip:
„12. Pradėjus galimo vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūrą, Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos struktūrinio padalinio, atsakingo už vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūros įgyvendinimą, vadovas paskiria atsakingą valstybės tarnautoją ar darbuotoją, dirbantį pagal darbo sutartį (toliau – darbuotojas), kuriam paveda atlikti tyrimą dėl vartotojų teisių pažeidimo, paruošti ir pateikti vartotojų teisių pažeidimo medžiagą Komisijai (toliau – atsakingas darbuotojas). Vartotojų teisių pažeidimą nagrinėjant žodinės procedūros tvarka, atsakingas darbuotojas atlieka ir posėdžio sekretoriaus funkcijas.“
5. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:
„14. Už informacijos, reikalingos vartotojų teisių pažeidimo nagrinėjimo procedūrai atlikti, nepateikimą, taip pat neteisingos ar ne visos informacijos pateikimą, taip pat už vengimą Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos reikalavimu atvykti ir pateikti paaiškinimus, jeigu prieš tai buvo taikytas įspėjimas, pardavėjui / paslaugų teikėjui, kurio veiksmai skundžiami, gali būti skiriama Vartotojų teisių apsaugos įstatymo 40 straipsnio 8 dalyje numatyto dydžio bauda.“
6. Pakeičiu 30 punktą ir jį išdėstau taip:
„30. Komisijai nutarus, nutarimo dėl bylos priėmimas ir paskelbimas gali būti atidėtas, bet ne ilgiau kaip 5 darbo dienoms nuo paskutinio bylų nagrinėjimo posėdžio dienos. Apie nutarimo paskelbimo atidėjimą procedūros dalyviams pranešama nedelsiant elektroniniu būdu arba registruotu laišku (jei elektrinio pašto adresas nėra žinomas arba procedūros dalyvis yra pateikęs prašymą dokumentus jam siųsti registruotu paštu).“
7. Pakeičiu 49 punktą ir jį išdėstau taip:
„49. Komisijai nutarus, nutarimo dėl bylos priėmimas ir paskelbimas gali būti atidėtas, bet ne ilgiau kaip 5 darbo dienoms nuo paskutinio bylų nagrinėjimo posėdžio dienos. Komisija apie tai pasirašytinai paskelbia bylos nagrinėjime dalyvaujantiems bylos nagrinėjimo procedūros dalyviams ar jų atstovams, o nedalyvavusiems – praneša nedelsiant elektroniniu būdu arba registruotu laišku (jei elektrinio pašto adresas nėra žinomas arba procedūros dalyvis yra pateikęs prašymą dokumentus jam siųsti registruotu paštu). Nutarimą, kurio priėmimas ir paskelbimas buvo atidėtas, gali paskelbti Komisijos pirmininkas arba jo pavedimu vienas iš bylą nagrinėjusių Komisijos narių, kitiems Komisijos nariams nedalyvaujant.“