LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS KULTŪROS MINISTRO 2009 m. balandžio 7 d. ĮSAKYMO NR. ĮV-177 „DĖL RESTAURAVIMO TARYBOS NUOSTATŲ IR SUDĖTIES PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2018 m. birželio 11 d. Nr. ĮV-484
Vilnius
P a k e i č i u Lietuvos Respublikos kultūros ministro 2009 m. balandžio 7 d. įsakymą Nr. ĮV-177 „Dėl Restauravimo tarybos nuostatų ir sudėties patvirtinimo“:
1. Pakeičiu įsakymo preambulę ir ją išdėstau taip:
2. Pakeičiu šiuo įsakymu patvirtintus Restauravimo tarybos nuostatus:
2.2. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:
2.5. Pakeičiu IV skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
2.6. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:
„11. Kultūros ministras ne ilgiau kaip trejų metų laikotarpiui tvirtina Tarybos sudėtį. Taryba sudaroma iš kultūros ministro nustatyta tvarka atestuotų nepriekaištingos reputacijos restauratorių, turinčių pirmąją, aukščiausiąją arba eksperto kvalifikacinę kategoriją, ir nekilnojamojo kultūros paveldo apsaugos specialistų, turinčių ekspertizės specialisto kvalifikacinę kategoriją. Taryba iš savo narių visų Tarybos narių balsų dauguma išsirenka Tarybos pirmininką ir jo pavaduotoją.“
2.7. Pakeičiu 18 punktą ir jį išdėstau taip:
„18. Pagrindinė Tarybos darbo forma – posėdžiai. Taryba gali rengti ir išvažiuojamuosius posėdžius. Tarybos posėdžiai rengiami Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos, Departamento direktoriaus, Tarybos pirmininko ar ne mažiau dviejų Tarybos narių iniciatyva.
Tarybos nariai privalo dalyvauti Tarybos posėdžiuose. Apie nedalyvavimą Tarybos posėdyje dėl pateisinamos priežasties ar galimą privačiųjų ir viešųjų interesų konfliktą Tarybos nariai privalo iš anksto informuoti Tarybos pirmininką.“
2.8 Pakeičiu 19 punktą ir jį išdėstau taip:
„19. Svarstant klausimus, susijusius su konkrečiomis kilnojamosiomis kultūros vertybėmis, taip pat vertybe, kuri yra viena iš nekilnojamojo kultūros paveldo statinio vertingųjų savybių, ir dailės nekilnojamojo kultūros paveldo objektais, Tarybos posėdžiuose būtinas restauratorių, tiriančių ir konservuojančių bei restauruojančių šias vertybes ar dailės nekilnojamojo kultūros paveldo objektus, dalyvavimas. Jiems ir Nuostatų 8.1 papunktyje numatytiems asmenims už dalyvavimą Tarybos posėdžiuose neapmokama.“
2.9. Pakeičiu 22 punktą ir jį išdėstau taip:
„22. Viešųjų interesų viršenybės užtikrinimui, nešališkam, sąžiningam ir tinkamam pareigų atlikimui Tarybos narys negali balsuoti svarstomu klausimu, jeigu jis yra asmeniškai ar darbiniais santykiais suinteresuotas Tarybos sprendimo rezultatais bei priimtas sprendimas gali turėti jam materialinę, asmeninę ar kitokią naudą. Paaiškėjus tokioms aplinkybėms, jis privalo apie tai raštu informuoti Tarybos pirmininką ir nusišalinti nuo klausimo svarstymo. Apie Tarybos nario pareikštą nusišalinimą nurodoma Tarybos posėdžio protokole, o raštiškas nusišalinimas pridedamas prie protokolo.
Tarybos nariai Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo nustatyta tvarka ir terminais privalo pateikti privačių interesų deklaracijas.“
2.12. Pakeičiu 25 punktą ir jį išdėstau taip:
„25. Tarybos narių paslaugos apmokamos vadovaujantis Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos komisijų ir tarybų ekspertų teikiamų nematerialaus pobūdžio (intelektinių) paslaugų apmokėjimo taisyklėmis, patvirtintomis Departamento direktoriaus 2004 m. gruodžio 31 d. įsakymu Nr. Į-538 „Dėl Kultūros paveldo departamento prie Kultūros ministerijos komisijų ir tarybų ekspertų teikiamų nematerialaus pobūdžio (intelektinių) paslaugų apmokėjimo taisyklių patvirtinimo.“
2.13. Pakeičiu 26 punktą ir jį išdėstau taip:
„26. Asmenys dokumentus Tarybos posėdžiui pateikia elektroniniu formatu, nurodytu elektroninio pašto adresu, per Kultūros paveldo elektroninių paslaugų informacinę sistemą (KPEPIS) arba pristato į Departamentą Tarybos sekretoriui. Tarybos veiklos dokumentai (posėdžių protokolai, jų priedai ir kiti dokumentai) saugomi Departamente Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.“