VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBOS DIREKTORIAUS 2017 M. GRUODŽIO 28 D. ĮSAKYMO NR. 1S-181 „DĖL NAUDOJIMOSI CENTRINE VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ INFORMACINE SISTEMA TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2024 m. lapkričio 19 d. Nr. 1S-177

Vilnius

 

 

1Pakeičiu  Viešųjų pirkimų tarnybos direktoriaus 2017 m. gruodžio 28 d. įsakymą Nr. 1S-181 „Dėl Naudojimosi Centrine viešųjų pirkimų informacine sistema taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija:

 

VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ TARNYBOS

DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL NAUDOJIMOSI CENTRINE VIEŠŲJŲ PIRKIMŲ INFORMACINE SISTEMA TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo 95 straipsnio 1 dalies 10 punktu, Viešųjų pirkimų tarnybos nuostatų, patvirtintų Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. gruodžio 21 d. nutarimu Nr. 1517 „Dėl Viešųjų pirkimų tarnybos nuostatų patvirtinimo“, 13.2, 13.4 papunkčiais,

tvirtinu Naudojimosi Centrine viešųjų pirkimų informacine sistema taisykles (pridedama).“

2N u s t a t a u,  kad iki 2024 m. lapkričio 30 d. (įskaitytinai) Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos registruotų naudotojų veiklai, susijusiai su iki šio įsakymo įsigaliojimo Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje pradėtų viešųjų pirkimų, viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, energijos ar kuro, kurių reikia elektros ir šilumos energijai gaminti bei vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities pirkimų ar koncesijų suteikimo procedūromis, dalyvavimu jose bei pasiūlymų šifravimui taikoma iki šio įsakymo įsigaliojimo galiojusi naudojimosi Centrine viešųjų pirkimų informacine sistema tvarka.

 

 

 

Direktorius                                                                                                                       Darius Vedrickas

 

PATVIRTINTA

Viešųjų pirkimų tarnybos

direktoriaus 2017 m. gruodžio 28 d.

įsakymu Nr. 1S-181

(Viešųjų pirkimų tarnybos

direktoriaus 2024 m. lapkričio 19 d.

įsakymo Nr. 1S-177 redakcija)

 

 

NAUDOJIMOSI Centrine Viešųjų pirkimų informacine sistema taisyklĖS

 

 

IBENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Naudojimosi Centrine viešųjų pirkimų informacine sistema taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato Centrinės viešųjų pirkimų informacinės sistemos (toliau – CVP IS) naudotojo teises, pareigas ir atsakomybę, Viešųjų pirkimų tarnybos (toliau – Tarnyba) teises ir pareigas, taip pat pasiūlymo šifravimo tvarką.

2. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos:

2.1CVP IS techninė problema – tai nustatytas CVP IS sutrikimas, dėl kurio daugiau nei 10 registruotų naudotojų (skirtingose organizacijose) negali vykdyti būtinų funkcijų, t. y. neįmanoma prisijungti prie CVP IS (https://viesiejipirkimai.lt), neveikia CVP IS susirašinėjimo funkcija, neatsidaro pasiūlymų pateikimo langas, ar kitas būtinų funkcijų sutrikimas ir informacija apie CVP IS sutrikimą yra paskelbta Tarnybos interneto svetainėje (http://vpt.lrv.lt/);

2.2Dokumento šifravimas – tai dokumente esančios informacijos apsaugos būdas, kai dokumento turinys užšifruojamas, o jam peržiūrėti būtinas slaptažodis, kurį žino ir pateikia tik dokumentą užšifravęs asmuo;

2.3Išorinis naudotojas – fizinis ar juridinis asmuo (toliau – Asmuo), kuris nėra registruotas CVP IS;

2.4Pirkimo vykdytojas – tai perkančioji organizacija, atliekanti pirkimus, projekto konkursus pagal Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymą ar Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymą, perkantysis subjektas, atliekantis pirkimus pagal Lietuvos Respublikos pirkimų, atliekamų vandentvarkos, energetikos, transporto ar pašto paslaugų srities perkančiųjų subjektų, įstatymą (toliau – Komunalinio sektoriaus pirkimų įstatymas), suteikiančioji institucija, vykdanti koncesijų suteikimo procedūrą pagal Lietuvos Respublikos koncesijų įstatymą, įsigyjančioji organizacija, atliekanti pirkimus pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2003 m. kovo 3 d. nutarimą Nr. 277 „Dėl Įmonių, veikiančių energetikos srityje, energijos ar kuro, kurių reikia elektros ir šilumos energijai gaminti, pirkimų taisyklių patvirtinimo“ (toliau – Kuro taisyklės);

2.5Registruotas naudotojas – Pirkimo vykdytojas ir tiekėjas ar ekonominės veiklos vykdytojas (toliau kartu – tiekėjas), užsiregistravęs CVP IS Registracijos Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje tvarkos aprašo, patvirtinto Viešųjų pirkimų direktoriaus 2022 m. birželio 7 d. įsakymu Nr. 1S-81 „Dėl Registracijos Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje tvarkos aprašo patvirtinimo“ nustatyta tvarka ir turintis prieigą prie CVP IS.

3. Šiose Taisyklėse vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Viešųjų pirkimų įstatyme, Komunalinio sektoriaus pirkimų įstatyme, Viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatyme, Koncesijų įstatyme ir kituose pirkimų ir (ar) koncesijų vykdymą reglamentuojančiuose teisės aktuose.

4. CVP IS teikiamos paslaugos skirstomos į registruotiems naudotojams teikiamas paslaugas ir išoriniams naudotojams teikiamas paslaugas.

5. Išoriniai naudotojai gali susipažinti su visa CVP IS viešai prieinama informacija, pavyzdžiui, skelbimais, planuojamų kiekvienais metais vykdyti viešųjų pirkimų, atliekamų pagal Viešųjų pirkimų įstatymą, pirkimų, atliekamų pagal Komunalinio sektoriaus pirkimų įstatymą (toliau kartu – pirkimai) suvestinėmis, pirkimų, vykdomų pagal Kuro taisykles (toliau – kuro pirkimai) planais, išankstinėmis konsultacijomis, techninių specifikacijų projektais, Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašais, Nepatikimų tiekėjų sąrašais, laimėjusių dalyvių pasiūlymais, sudarytomis sutartimis ir jų pakeitimais, paskelbtais pirkimo dokumentais ir pan.

6. Registruoti Pirkimo vykdytojo naudotojai be išoriniams naudotojams teikiamų paslaugų, papildomai gali naudotis šiomis CVP IS teikiamomis paslaugomis: vykdyti pirkimų, viešųjų pirkimų pagal Viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatymą (toliau – gynybos pirkimai), kuro pirkimų procedūras ir koncesijų suteikimo procedūras CVP IS priemonėmis ir atlikti su tuo susijusius veiksmus (pavyzdžiui, skelbimo pildymas ir viešinimas, dokumentų viešinimas, susirašinėjimas ir pan.), vykdyti išankstines konsultacijas, skelbti techninių specifikacijų projektus, pildyti ir viešinti planuojamų pirkimų suvestines ir kuro pirkimų planus, pirkimus laimėjusius pasiūlymus, viešinti pirkimų ir koncesijų sutartis ir jų pakeitimus, įrašyti ir viešinti pirkimuose ar koncesijų suteikimo procedūrose dalyvavusius tiekėjus į Nepatikimų tiekėjų sąrašus, įrašyti ir viešinti pirkimuose ar koncesijų suteikimo procedūrose dalyvavusius tiekėjus į Melagingą informaciją pateikusių tiekėjų sąrašus, pildyti ir viešinti ataskaitas, taip pat Pirkimo vykdytojai gali administruoti ir tvarkyti duomenis apie organizaciją ir jos paskyros naudotojus, tvarkyti elektroninius dokumentus.

7. Registruoti tiekėjų naudotojai, be išoriniams naudotojams teikiamų paslaugų, papildomai gali naudotis šiomis CVP IS teikiamos paslaugomis: susipažinti su pirkimų, gynybos pirkimų, kuro pirkimų ir koncesijų sąlygomis ir dokumentais, teikiamais susirašinėjimo priemonėmis, tiekėjai gali teikti pastabas ir (ar) pasiūlymus išankstinėms konsultacijoms, techninių specifikacijų projektams, teikti pasiūlymus skelbiamiems ir neskelbiamiems pirkimams, gynybos pirkimams ir kuro pirkimams, teikti pasiūlymus koncesijoms, administruoti ir tvarkyti duomenis apie organizaciją ir jos paskyros naudotojus, tvarkyti elektroninius dokumentus, įsirašyti į įmonių, nurodytų Viešųjų pirkimų įstatymo 23 straipsnyje / Komunalinio sektoriaus pirkimų įstatymo 35 straipsnyje sąrašą.

 

IICVP IS NAUDOJIMOSI TVARKA

 

8. Taisyklėmis privalo vadovautis tiek iki Taisyklių įsigaliojimo įregistruoti CVP IS naudotojai, tiek po Taisyklių įsigaliojimo naujai registruoti CVP IS naudotojai.

9. Asmuo, Tarnybos nustatyta tvarka pateikęs registravimosi duomenis, savo registravimosi formoje nurodytu elektroninio pašto adresu gauna kodą, kurį, pirmą kartą jungdamasis prie CVP IS paskyros su savo vartotojo vardu ir slaptažodžiu, įveda tik po to, kai gauna elektroninio pašto adresu Tarnybos sprendimą dėl Asmens registracijos patvirtinimo.

10. Slaptažodžiui sudaryti neturi būti naudojama asmeninio pobūdžio informacija ir jis turi būti:

10.1. mažiausiai iš 6 simbolių;

10.2. bent viena mažoji ir bent viena didžioji lotynų abėcėlės raidė;

10.3. mažiausiai iš 3 skaitmenų;

10.4. bent vienas specialus simbolis (!, @, #, $, |);

10.5. suformuotas taip, kad nesutaptų dvi ir daugiau vartotojo varde esančių raidžių su raidėmis slaptažodyje (pavyzdžiui, jeigu vartotojo vardas yra „Vardenis“, tai slaptažodyje negali būti pasirenkamos dvi iš eilės esančios raidės „va“, „ar“ „den“ ir pan.).

11. Pirkimo vykdytojo naudotoju pirmiausia registruojasi Pirkimo vykdytojo paskyros administratorius, kuris turi teisę:

11.1. peržiūrėti ir redaguoti informaciją, susijusią su organizacijos CVP IS paskyra;

11.2. kurti ir panaikinti kitus tos pačios organizacijos naudotojus, priskirti jiems naudotojų vaidmenis (pirkimų administratoriaus asistento, pirkimų specialisto), redaguoti jų informaciją;

11.3. įjungti / išjungti CVP IS įspėjimus, priminimus;

11.4. naudoti organizacijos šablonų biblioteką;

11.5. atlikti kitas Pirkimo vykdytojams Taisyklių 6 punkte aprašytas funkcijas;

11.6. naudotis kitomis CVP IS elektroninėmis paslaugomis.

12Tiekėjo naudotoju pirmiausia registruojasi tiekėjo paskyros administratorius, kuris turi teisę:

12.1. peržiūrėti ir redaguoti informaciją, susijusią su tiekėjo CVP IS paskyra;

12.2. kurti ir panaikinti kitus tiekėjo naudotojus, priskirti jiems naudotojų vaidmenis, redaguoti jų informaciją;

12.3. atlikti kitas CVP IS tiekėjams Taisyklių 7 punkte aprašytas funkcijas;

12.4. naudotis kitomis CVP IS teikiamomis elektroninėmis paslaugomis.

13. Registruotas naudotojas įsipareigoja:

13.1. CVP IS teikti teisingus, tikslius, išsamius duomenis, o jiems pasikeitus užtikrinti, kad duomenys būtų pakeisti ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo jų pasikeitimo. Pakeitimus CVP IS atlieka Pirkimo vykdytojo arba tiekėjo naudotojas, turintis administratoriaus teises;

13.2. tvarkyti savo organizacijos registruotų naudotojų, pirkimų, gynybos pirkimų, kuro pirkimų ir koncesijų tiekėjų, taip pat kitų asmenų, nepriklausomai nuo jų teisinio ryšio su organizacija, asmens ir konfidencialius duomenis vadovaudamasis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu ir kitais teisės aktais;

13.3. saugoti jam suteiktus prisijungimo duomenis ir neperduoti jų tretiesiems asmenims Atsakomybė už visus veiksmus, atliktus CVP IS naudojant prisijungimo duomenis, taip pat už paskelbtus duomenis ir dokumentus pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus tenka asmeniui, kuriam suteikti prisijungimo duomenys;

13.4. nedelsiant informuoti Tarnybą elektroninio pašto adresu pagalba@vpt.lt, jeigu naudotojo vardo ar slaptažodžio saugumas ar konfidencialumas yra pažeistas;

13.5. susilaikyti nuo bet kokių veiksmų, kuriais būtų siekiama pakeisti, sutrikdyti CVP IS veikimą ar kitaip jai pakenkti;

13.6. įkelti, paskelbti ar kitaip perduoti nepageidaujamą ar neleistiną reklamą, taip pat medžiagą, kurioje yra programinės įrangos virusų ar kitokio kompiuterio kodo, failų ar programų, skirtų nutraukti, sunaikinti arba riboti bet kurios programinės įrangos ar techninės įrangos arba telekomunikacijos įrangos funkcionalumą;

13.7. įkelti, paskelbti ar kitaip perduoti bet kokį turinį, pažeidžiantį asmens patentą, prekės ženklą, komercinę paslaptį, autorių teises ar kitas nuosavybės teises;

13.8. nevartoti necenzūrinių žodžių, nešmeižti asmenų, nežeminti kito asmens garbės bei orumo, neskatinti ir nepropaguoti rasinės, religinės ar kitokios diskriminacijos CVP IS priemonėmis.

14. Už Asmens registruotų naudotojų sukurtų naudotojų asmens duomenų tvarkymą, jų tikslumą ir teisėtumą atsako pats Asmuo.

15. Esant CVP IS techninėms problemoms, kai tiekėjas neturi galimybės pateikti pasiūlymo CVP IS priemonėmis, Pirkimo vykdytojas privalo nukelti pasiūlymo pateikimo bei vokų atplėšimo terminus ir apie tai informuoti tiekėjus. Be to, tiekėjas, teikdamas pasiūlymą, turi iš anksto įvertinti galimų trikdžių (interneto ryšio greitis, interneto ryšio nutrūkimas, elektros tiekimo sutrikimas, kompiuterizuotos darbo vietos nustatymų pakeitimas ir t.t.) riziką ir skirti daugiau laiko pasiūlymo pateikimo procedūrai. Tiekėjas, teikdamas pasiūlymą likus mažiau nei 2 valandoms iki pasiūlymų pateikimo termino pabaigos, prisiima asmeninę atsakomybę dėl nepateikto pasiūlymo.

 

IIIPASIŪLYMŲ ŠIFRAVIMAS

 

16. Tiekėjas gali užšifruoti visą pasiūlymą arba pasiūlymo dokumentą, kuriame nurodyta pasiūlymo kaina (toliau kartu – Kainos pasiūlymas). Derybų atveju tiekėjas gali užšifruoti galutinį Kainos pasiūlymą (pirminio Kainos pasiūlymo nešifruoja). Užšifruojant Kainos pasiūlymą turi būti vadovaujamasi Taisyklių priedu Nr. 4 „Kainos pasiūlymų šifravimo galimybės“.

17. Tiekėjas gali užšifruoti pasiūlymą, kuriame nurodyta koncesijos vertė, o jeigu taikoma, koncesininko mokėtinas mokestis suteikiančiajai institucijai ir (ar) suteikiančiosios institucijos mokėtinas atlygis koncesininkui (toliau kartu – Koncesijos vertės pasiūlymai).

18. Užšifruoti Kainų ar Koncesijos vertės pasiūlymai (toliau kartu – Kainos ar vertės pasiūlymai) gali būti pateikiami (prisegami) iki pasiūlymų pateikimo termino pabaigos, taip pat kaip ir neužšifruoti Kainų pasiūlymai.

19. Kad būtų galima iššifruoti Kainos ar vertės pasiūlymus, tiekėjas CVP IS susirašinėjimo priemonėmis privalo laiku, t. y. iki vokų, kuriuose nurodytos kainos, atplėšimo procedūros (posėdžio) pradžios, Pirkimo vykdytojui pateikti slaptažodį.

20. Pirkimo vykdytojas (išskyrus suteikiančiąją instituciją), vykdydamas elektroninį pirkimą, kurio metu teikiamas vienas pasiūlymas, o vertinimo kriterijus yra mažiausia kaina, vokų atplėšimo procedūrą (posėdį) turi numatyti ne anksčiau nei po 30 min. pasibaigus pasiūlymo pateikimo terminui. Jeigu vykdomas elektroninis pirkimas, kurio metu teikiami pirminiai, o vėliau galutiniai pasiūlymai, vokų su pirminiais pasiūlymais atplėšimo procedūros (posėdžio) laikas gali sutapti su pirminių pasiūlymų pateikimo termino pabaiga, o vokų su galutiniais pasiūlymais atplėšimo procedūra (posėdis) turi būti numatyta ne anksčiau nei po 30 min. pasibaigus pasiūlymo pateikimo terminui (ši nuostata netaikoma, jei pasirinktas ekonomiškai naudingiausio pasiūlymo vertinimo kriterijus ir galutinius pasiūlymus prašoma pateikti dviejuose vokuose).

21. Suteikiančioji institucija, vykdydama elektroninę koncesijos suteikimo procedūrą, tais atvejais, kai yra numatyta, kad tiekėjai teiks tik įpareigojamąjį pasiūlymą, vokų atplėšimo procedūrą (posėdį) turi numatyti ne anksčiau nei po 30 min. pasibaigus pasiūlymo pateikimo terminui. Jeigu vykdoma elektroninė koncesijos suteikimo procedūra, kurios metu yra teikiami preliminarūs neįpareigojamieji pasiūlymai, o vėliau įpareigojamieji pasiūlymai, vokų su preliminariais neįpareigojamaisiais pasiūlymais atplėšimo procedūros (posėdžio) laikas gali sutapti su preliminarių neįpareigojamųjų pasiūlymų pateikimo termino pabaiga, o vokų su įpareigojamaisiais pasiūlymais atplėšimo procedūra (posėdis) turi būti numatyta ne anksčiau nei po 30 min. pasibaigus pasiūlymo pateikimo terminui. Derybų atveju turi būti suteikiama galimybė tiekėjui užšifruoti galutinį pasiūlymą ar pasiūlymo dokumentą, kuriame nurodyta koncesijos vertė.

22Pirkimo vykdytojas vokų atplėšimo procedūros (posėdžio) datą privalo nurodyti skelbime ir (arba) elektroninio pirkimo dokumentuose.

23. Tiekėjas, norėdamas pateikti užšifruotą Kainos ar vertės pasiūlymą, turi atlikti šiuos veiksmus:

23.1Programinės įrangos paruošimas. Tiekėjas privalo turėti programinę įrangą ir, vadovaudamasis Taisyklių 1 priedu „Programinės įrangos, reikalingos Kainos ar vertės pasiūlymui šifruoti, diegimo instrukcija“, ją įdiegti į kompiuterį;

23.2Kainos ar vertės pasiūlymo užšifravimas. Tiekėjai Kainos ar vertės pasiūlymus turi užšifruoti vadovaudamiesi Taisyklių 2 priedu „Kainos pasiūlymų užšifravimo instrukcija“. Rekomenduojama naudoti saugius slaptažodžius (nuo 12 iki 30 simbolių ilgio, sudarytus iš skaičių, lotynų abėcėlės didžiųjų ir mažųjų raidžių bei specialiųjų simbolių (!"#$%&'()*+,-./:;<=>?@[\]^-`{|}));

23.3Kainos ar vertės pasiūlymo įkėlimas. Užšifruotą Kainos ar vertės pasiūlymą tiekėjas turi įkelti į CVP IS iki pasiūlymų pateikimo termino pabaigos. Užšifruotas Kainos ar vertės pasiūlymas įkeliamas taip pat kaip ir  neužšifruotas Kainos ar vertės pasiūlymas (instrukcija, kaip pateikti pasiūlymą CVP IS priemonėmis yra Tarnybos interneto svetainėje);

23.4Užšifruoto dokumento patikrinimas. Pateikusiam pasiūlymą tiekėjui rekomenduojama iš atitinkamos Kainos ar vertės pasiūlymo pateikimo lango skilties atsisiųsti ir išsaugoti užšifruotą Kainos ar vertės pasiūlymą savo kompiuteryje ir, vadovaujantis Taisyklių 3 priedu „Kainos pasiūlymų iššifravimo instrukcija“ (toliau – Iššifravimo instrukcija), patikrinti, ar dokumentą galima sėkmingai iššifruoti panaudojant slaptažodį;

23.5Slaptažodžio pateikimas. Iki vokų su nurodytomis kainomis atplėšimo procedūros (posėdžio) pradžios (arba po informavimo apie kvalifikacijos ir techninius duomenis, bet iki antrųjų vokų atplėšimo) tiekėjas CVP IS susirašinėjimo priemonėmis Pirkimo vykdytojui privalo pateikti slaptažodį, kuris leistų iššifruoti užšifruotą Kainos ar vertės pasiūlymą. Tiekėjas yra atsakingas už slaptažodžio pateikimą laiku, kadangi jo nepateikus pasiūlymas bus laikomas nepateiktu arba bus atmestas;

23.6Pateikimo termino nukėlimas (tiekėjams). Iškilus CVP IS techninėms problemoms, kai tiekėjas neturi galimybės pateikti slaptažodžio per CVP IS, tiekėjas turi teisę slaptažodį pateikti kitomis priemonėmis pasirinktinai: Pirkimo vykdytojui oficialiu elektroninio pašto adresu, faksu arba raštu. Tiekėjui rekomenduojama įsitikinti, kad pateiktas slaptažodis laiku pasiekė adresatą (pavyzdžiui, susisiekęs su Pirkimo vykdytoju oficialiu jo telefonu ir (arba) kitais būdais). Taip pat tiekėjui rekomenduojama patikrinti, ar gautą slaptažodį Pirkimo vykdytojas įkėlė į sistemą CVP IS susirašinėjimo priemonėmis. Kainos ar vertės pasiūlymo iššifravimo slaptažodis visuomet turi būti matomas CVP IS susirašinėjimo priemonėje ateities auditavimo reikmėms.

24. Perkančioji organizacija, vykdydama viešąjį pirkimą ar gynybos pirkimą ar įsigyjančioji organizacija, vykdydama kuro pirkimą, o suteikiančioji institucija – koncesijos suteikimą, CVP IS priemonėmis, turi atlikti šiuos veiksmus:

24.1Programinės įrangos paruošimas. Pirkimo vykdytojas turi turėti kompiuterį, kuriame turi būti įdiegta programinė įranga, aprašyta šių Taisyklių 23.1 papunktyje;

24.2Kainos ar vertės pasiūlymo iššifravimas. Pirkimo vykdytojas tiekėjo pateiktą Kainos ar vertės pasiūlymą iššifruoja, naudodamasis tiekėjo slaptažodžiu, pateiktu iki vokų, kuriuose nurodytos kainos, atplėšimo procedūros (posėdžio) pradžios. Iššifruojant Kainos ar vertės pasiūlymą vadovaujamasi Iššifravimo instrukcija. Jei prieš vokų su nurodytomis kainomis atplėšimo procedūros (posėdžio) pradžią dar yra likę užšifruotų Kainos ar vertės pasiūlymų, kuriems nebuvo pateiktas slaptažodis CVP IS priemonėmis, Pirkimo vykdytojas privalo įsitikinti, ar slaptažodis nėra pateiktas kitomis priemonėmis, t. y. oficialiu elektroninio pašto adresu, faksu ar raštu. Tiekėjui nepateikus (dėl jo paties kaltės) slaptažodžio ar pateikus neteisingą slaptažodį, kuriuo naudodamasis Pirkimo vykdytojas negalėjo iššifruoti Kainos ar vertės pasiūlymo, Pirkimo vykdytojas, vertindamas pasiūlymus, vadovaujasi šiomis taisyklėmis:

24.2.1. jeigu Pirkimo vykdytojas dėl šios aplinkybės negali atplėšti ir vertinti nei vieno tiekėjo pasiūlymo dokumento – tiekėjo pasiūlymas laikomas nepateiktu ir nėra vertinamas;

24.2.2. jeigu dalis pasiūlymo dokumentų jau yra įvertinti arba gali būti atplėšiami ir vertinami – Pirkimo vykdytojas tiekėjo pasiūlymą atmeta kaip neatitinkantį pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų (tiekėjas nepateikė pasiūlymo kainos);

24.2.3. jeigu elektroninio pirkimo metu teikiami pirminiai ir galutiniai pasiūlymai ir pirkimo dokumentuose nurodoma, kad tiekėjui nepateikus galutinio pasiūlymo, pirminis pasiūlymas vertinamas kaip galutinis pasiūlymas, tiekėjo pasiūlymas nėra atmetamas, o vertinama pirminiame pasiūlyme (įskaitant derybų metu atliktus patikslinimus ir (ar) papildymus, jei tokie atlikti) pateikta informacija;

24.3Pateikimo termino nukėlimas (Pirkimo vykdytojams). Esant CVP IS techninėms problemoms, kai tiekėjas neturi galimybės pateikti slaptažodžio per CVP IS, Pirkimo vykdytojas tiekėjo slaptažodį turi priimti kitomis priemonėmis: oficialiu elektroninio pašto adresu, faksu arba raštu. Taip pat Pirkimo vykdytojas privalo įvesti gautą slaptažodį CVP IS susirašinėjimo priemonėje. Kainos ar vertės pasiūlymo iššifravimo slaptažodis turi būti matomas CVP IS susirašinėjimo priemonėje auditavimo reikmėms.

25. Tiekėjas, norėdamas užšifruoti Kainos ar vertės pasiūlymą, turi naudoti nemokamą 7-Zip programinę įrangą, kurioje naudojamas AES-256 standarto šifravimo algoritmas. Užšifruotas dokumentas privalo būti sukurtas ZIP formatu. Rekomenduojame naudoti naujausią oficialią 7-Zip programinės įrangos versiją. Šią programinę įrangą galima atsisiųsti iš gamintojo svetainės arba Tarnybos interneto svetainėje „Nuorodos“ ---> „Kitos nuorodos“ ---> „Šifravimo priemonių aprašas“.

 

IV. TARNYBOS TEISĖS IR PAREIGOS

 

26. Tarnyba registruotiems naudotojams suteikia teisę naudotis CVP IS interneto svetainėje pateikiamais dokumentais, grafine medžiaga, tekstine informacija, programine įranga, kitu elektroniniu turiniu (toliau – Medžiaga).

27. Tarnyba, palaikydama ir tobulindama CVP IS, suteikia galimybę Pirkimo vykdytojams vykdyti elektroninius pirkimus, o tiekėjams dalyvauti tokiuose pirkimuose.

28. Tarnyba pasilieka teisę keisti CVP IS, joje pateikiamą Medžiagą ir elektroninių pirkimų priemones. Apie atliktus sistemos pakeitimus registruoti naudotojai informuojami per protingą terminą. Informacija apie pakeitimus gali būti pateikiama vienu iš šių būdų: Tarnybos interneto svetainėje, elektroniniu paštu arba jų deriniu ir kitais būdais.

29. Tarnyba turi teisę kreiptis į CVP IS naudotoją dėl dalyvavimo anoniminėje apklausoje.

30. Tarnyba turi teisę CVP IS Pirkimo vykdytojo paskyroje sukurti naujus naudotojus Tarnybos atstovams ir kitiems asmenims ir institucijoms, turinčioms teisę pagal jų veiklą reglamentuojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, susipažinti su visa su pirkimais susijusia informacija, kai tai būtina jų funkcijoms atlikti. Pirkimo vykdytojas neturi teisės pašalinti tokių Tarnybos sukurtų naudotojų. Tarnyba informuoja pirkimo vykdytoją apie naujo naudotojo sukūrimą, jei jis sukurtas siekiant Tarnybai vykdyti Pirkimo vykdytojo pirkimo, gynybos pirkimo, kuro pirkimo ar koncesijos priežiūrą, nurodant naudotojo vardą bei tokio naudotojo sukūrimo tikslą. Kitais atvejais, Tarnybai atliekant rizikos analizę, vykdant pažeidimų prevenciją ar atliekant kitas Viešųjų pirkimų įstatyme, Viešųjų pirkimų, atliekamų gynybos ir saugumo srityje, įstatyme, Komunalinio sektoriaus pirkimų įstatyme, Koncesijų įstatyme, Kuro taisyklėse nustatytas funkcijas ar įgyvendinant minėtuose teisės aktuose suteiktas teises ar kitų asmenų ir institucijų, turinčių teisę pagal jų veiklą reglamentuojančius Lietuvos Respublikos įstatymus, susipažinti su visa su pirkimais susijusia informacija (įskaitant asmens duomenis), funkcijų atlikimui ar teisių įgyvendinimui nepakanka viešai skelbiamos informacijos ir (ar) dokumentų (įskaitant asmens duomenis), o Pirkimo vykdytojo informavimas gali turėti neigiamos įtakos tinkamam įstatymuose nustatytų funkcijų atlikimui ar teisių įgyvendinimui, apie tokių naudotojų sukūrimą Pirkimo vykdytojas nėra informuojamas. Šiame punkte nurodytais tikslais sukurtas naudotojas panaikinamas nedelsiant, baigus vykdyti funkcijas ar įgyvendinti teises, bet ne vėliau, kaip po 30 kalendorinių dienų nuo sukūrimo.

31. Tarnyba, nustačiusi, kad CVP IS paskyros naudotojas nesilaiko Taisyklių 13 punkte nustatytų pareigų turi teisę apriboti tiekėjui, Pirkimo vykdytojui galimybę prisijungti prie CVP IS 1 mėnesiui. Tarnyba, pakartotinai nustačiusi, kad CVP IS paskyros naudotojas nesilaiko Taisyklių 13 punkte nustatytų pareigų, turi teisę apriboti tiekėjui, Pirkimo vykdytojui galimybę prisijungti prie CVP IS 3 mėnesiams arba pašalinti CVP IS paskyros naudotoją.

32. Tarnyba turi teisę elektroniniu paštu prašyti Pirkimo vykdytojų išregistruoti paskyrą iš CVP IS, jeigu nuo visų Pirkimo vykdytojo naudotojų paskutinio prisijungimo praėjo daugiau nei 2 metai. Pirkimo vykdytojai per 30 kalendorinių dienų nuo laiško gavimo turi pateikti CVP IS priemonėmis trūkstamas (jei tokių yra) ataskaitas, sutartis ir atsiųsti Tarnybai išregistravimo iš CVP IS anketą arba elektroninio pašto adresu pagalba@vpt.lt informuoti, kad atitinka Pirkimo vykdytojo statusą ir jo paskyra neturi būti išregistruota. Jeigu Pirkimo vykdytojas per 60 kalendorinių dienų nepateikia trūkstamų ataskaitų ir neinformuoja, kad atitinka Pirkimo vykdytojo statusą, Pirkimo vykdytojas pašalinamas.

33. Tarnyba turi teisę pašalinti tiekėjo paskyrą iš CVP IS, jeigu nuo visų tiekėjo naudotojų paskutinio prisijungimo prie CVP IS praėjo daugiau nei 2 metai ir per 14 kalendorinių dienų tiekėjo naudotojas elektroniniu paštu neatsako į Tarnybos siųstą prašymą informuoti apie naudojimąsi CVP IS paskyra. Jeigu tiekėjo naudotojas informuoja, kad CVP IS paskyra naudosis, bet 6 mėnesius po informavimo nei vienas tiekėjo naudotojas neprisijungia prie CVP IS, Tarnyba turi teisę pašalinti tiekėjo paskyrą be papildomo įspėjimo. Esant poreikiui naudotis CVP IS, tiekėjas užpildo naują registracijos anketą.

34. Tarnyba turi teisę pašalinti Viešųjų pirkimų įstatymo 23 straipsnyje ir Komunalinio sektoriaus pirkimų įstatymo 35 straipsnyje nurodytų tiekėjų „VPĮ 23 str. ir PĮ 35 str. įmonės“ atitinkamo tiekėjo paskelbtus jo gaminamų prekių, teikiamų paslaugų ir atliekamų darbų sąrašus, jeigu tiekėjas paviešintos informacijos neatnaujino daugiau nei 2 metus ir per 14 kalendorinių dienų tiekėjo naudotojas, paviešinęs sąrašus, elektroniniu paštu neatsako į Tarnybos siųstą prašymą atnaujinti informaciją bei šios informacijos neatnaujina.

35. Tarnyba neprisiima atsakomybės dėl nuostolių, įskaitant, bet neapsiribojant, nuostoliais dėl duomenų praradimo, išlaidų padidėjimo ar kitokios žalos, patirtos naudojantis CVP IS ir kilusios dėl:

35.1. CVP IS laikino nepasiekiamumo, neveikimo, įvykusio ne dėl Tarnybos kaltės;

35.2. vėlavimo įkeliant ar apdorojant failus;

35.3. CVP IS registruotų naudotojų patalpintos CVP IS informacijos ir duomenų (ne) tikslumo, (ne) tinkamumo, (ne) naudingumo ir (ne) išsamumo;

35.4. CVP IS veiklos sutrikimų, kilusių dėl programinės įrangos atnaujinimų, kai informacija apie galimą CVP IS sutrikimą yra paskelbta Tarnybos interneto svetainėje (http://vpt.lrv.lt/);

35.5. klaidų, kylančių perduodant ir (ar) atsisiunčiant dokumentus iš CVP IS;

35.6. naudotojų CVP IS paskelbtų arba įkeltų duomenų ir informacijos neprieinamumo, netikslumo;

35.7. CVP IS naudotojų padarytų šių Taisyklių pažeidimų;

35.8išorinių nuorodų ir jose esančios informacijos patikimumo ir tikslumo;

35.9. dėl techninių CVP IS trikdžių sukeltų duomenų ar informacijos praradimų;

35.10. asmenų, įskaitant kandidatus ir dalyvius, pirkimo ar koncesijų suteikimo procedūrų reikalavimų (įskaitant nustatytus terminus) nesilaikymo;

35.11. CVP IS naudotojų paskyros informacijos apie Pirkimo vykdytoją, tiekėją (ne) išsamumo, (ne) tikslumo, taip pat dėl aktyvuotų CVP IS įspėjimų, priminimų;

35.12. CVP IS neveikimo, gedimo ir su tuo susijusių techninių problemų, kilusių ne dėl Tarnybos kaltės.

 

_________________________