LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIS KOMISARAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS POLICIJOS GENERALINIO KOMISARO 2011 M. LIEPOS 19 D. ĮSAKYMO NR. 5-V-673 „DĖL POLICIJOS PATRULIŲ VEIKLOS

INSTRUKCIJOS PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2015 m. rugsėjo 24 d. Nr. 5-V-846

Vilnius

 

 

Siekdamas tobulinti policijos patrulių veiklos organizavimą ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymo 12 straipsnio 2 dalies 2 punktu:

1Pakeičiu Policijos patrulių veiklos instrukciją, patvirtintą Lietuvos policijos generalinio komisaro 2011 m. liepos 19 d. įsakymu Nr. 5-V-673 „Dėl Policijos patrulių veiklos instrukcijos patvirtinimo“:

1.1.      pakeičiu 3 punkto sąvoką „Mobili kompiuterizuota darbo vieta“ ir ją išdėstau taip:

Mobili kompiuterizuota darbo vieta – tarnybinėje transporto priemonėje esanti darbo vieta, kurioje įdiegta techninė ir programinė įranga, skirta dirbti su Policijos registruojamų įvykių registru (toliau – PRĮR), Vieninga pajėgų valdymo sistema, Administracinių teisės pažeidimų registru ir Eismo įvykių informacine sistema, kitais registrais ir posistemiais;“

1.2.      pakeičiu 6.5.1 papunktį ir jį išdėstau taip:

6.5.1. laiku organizuoti policijos patrulių tarnybos metu gautos informacijos, priskirtinos kitiems policijos įstaigų padaliniams, valstybinėms institucijoms, persiuntimą elektroniniu paštu, naudojantis registrais (PRĮR, Administracinių teisės pažeidimų registru ir Eismo įvykių informacine sistema);“

1.3.      pakeičiu 9.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.2. specialioms ar papildomoms užduotims vykdyti policijos patruliui išduodamos specialiosios policijos priemonės;“

1.4.      pakeičiu 48 punktą ir jį išdėstau taip:

48. Policijos patruliui dirbant mobilioje kompiuterizuotoje darbo vietoje, tais atvejais, kai nėra būtinybės pažeidėjo pristatyti į policijos įstaigą, o jo asmenybė gali būti nustatyta pažeidimo padarymo vietoje, jis į policijos įstaigą nepristatomas. Tada policijos patrulis surašo pažeidėjui administracinio teisės pažeidimo protokolą (gali būti surašytas ir nutarimas administracinio teisės pažeidimo byloje bei administracinis nurodymas (dokumentai pildomi Administracinių teisės pažeidimų registre) ar šaukimą atvykti į policijos įstaigą;“

1.5.      pakeičiu 52 punktą ir jį išdėstau taip:

52. Vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos policijos veiklos įstatymu ir kitais teisės aktais, atsižvelgdami į teisės pažeidimo pobūdį, pavojingumą, pažeidėjo elgesį ir kitas aplinkybes bei situaciją ir sulaikydami bei pristatydami į policijos įstaigą asmenį (-is), įtariamą (-us) padarius teisės pažeidimą, policijos patruliai turi teisę įstatymo nustatyta tvarka naudoti prievartą ar specialiąsias policijos priemones;“

1.6.      pakeičiu 53 punktą ir jį išdėstau taip:

53. Pareigūnas turi teisę panaudoti prievartą, kai būtina užkirsti kelią teisės pažeidimui, sulaikyti jį padariusį asmenį ir kitais atvejais, saugant ir ginant asmens, visuomenės, valstybės teisėtus interesus. Prieš naudodamas fizinę prievartą arba specialiąsias policijos priemones, pareigūnas privalo įspėti apie šį ketinimą, suteikdamas asmeniui galimybę įvykdyti pareigūno reikalavimus ar nurodymus, išskyrus atvejus, kai delsimas kelia grėsmę pareigūno ar kito asmens gyvybei ar sveikatai arba kai įspėti yra neįmanoma.

2. N u s t a t a u, kad šio įsakymo 1.3, 1.5 ir 1.6 papunkčiai įsigalioja nuo 2016 m. sausio 1  d.

3. S k e l b i u šį įsakymą Policijos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos interneto svetainėje.

 

 

 

Policijos generalinio komisaro pavaduotojas,

atliekantis policijos generalinio komisaro funkcijas                                            Donatas Malaškevičius