konturas

ŠAKIŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ IR PRADINIO, PAGRINDINIO BEI VIDURINIO UGDYMO KLASIŲ KOMPLEKTAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2019 m. vasario 15 d. Nr. T-51

Šakiai

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 6 straipsnio 5 ir 8 punktais, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 58 straipsnio 1 dalies 1 punktu, 58 straipsnio 2 dalies 2 punktu, Priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo lavinimo, profesinę mokyklą bendrųjų kriterijų sąrašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2004 m. birželio 25 d. įsakymu Nr. ISAK-1019 „Dėl priėmimo į valstybinę ir savivaldybės bendrojo lavinimo, profesinę mokyklą bendrųjų kriterijų sąrašo patvirtinimo“, Mokymo lėšų skyrimo, apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 nutarimu Nr. 679 „Dėl mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ bei Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklėmis, patvirtintomis Lietuvos Respublikos vyriausybės 2011 m. birželio 29 d. nutarimu Nr. 768 „Dėl mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“,  Lietuvos Respublikos higienos norma HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“, patvirtinta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2016 m. sausio 26 d. įsakymu Nr. V-93 „Dėl Lietuvos higienos normos HN 75:2016 „Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų vykdymo bendrieji sveikatos saugos reikalavimai“ patvirtinimo“, Šakių rajono savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo klasių komplektavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios rajono savivaldybės tarybos 2012 m. vasario 15 d. sprendimą Nr. T-51 „Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupių ir pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo klasių komplektavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

3. Šis sprendimas įsigalioja nuo 2019 m. kovo 1 d.

Šis sprendimas per vieną mėnesį nuo sprendimo paskelbimo dienos gali būti skundžiamas Lietuvos administracinių ginčų komisijos Kauno apygardos skyriui adresu: Laisvės al. 36, Kaunas, arba Regionų apygardos administracinio teismo Kauno rūmams adresu: A. Mickevičiaus g. 8A, Kaunas.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                     Edgaras Pilypaitis

 

 

PATVIRTINTA

Šakių rajono savivaldybės tarybos

2019 m. vasario 15 d. sprendimu Nr. T-51

 

IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO GRUPIŲ IR PRADINIO, PAGRINDINIO BEI VIDURINIO UGDYMO KLASIŲ KOMPLEKTAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Šakių rajono savivaldybės švietimo įstaigų (bendrojo ugdymo mokyklų ir ikimokyklinio ugdymo mokyklų) ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo ir pradinio, pagrindinio bei vidurinio ugdymo klasių komplektavimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato bendrus reikalavimus formaliojo ir neformaliojo švietimo programas vykdančioms įstaigoms (toliau – Mokykla) dėl grupių ir klasių komplektavimo.

2. Apraše naudojamos sąvokos: Miesto mokyklos – Šakių „Varpo“ mokykla ir Šakių „Žiburio“ gimnazija. Kaimo mokyklos – kitos rajono bendrojo ugdymo mokyklos.

3. Formuojant grupes ir klases pagal šiame Apraše numatytą ugdytinių ir mokinių skaičių grupėse ir klasėse, skaičiuojamas realus mokinių skaičius (ne sutartiniai, kurie naudojami mokymo lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikoje bei kituose dokumentuose).

 

II. IKIMOKYKLINIO, PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO IR PRADINIO, PAGRINDINIO BEI VIDURINIO UGDYMO KLASIŲ KOMPLEKTAVIMO KRITERIJAI

 

4. Vaikų ikimokyklinio ir (ar) priešmokyklinio ugdymo grupės (toliau – Grupė) formuojamos iš to paties arba skirtingo amžiaus vaikų, užtikrinant vaiko dienos ir ugdymo režimo fiziologinius ir amžiaus ypatumus bei higienos normoje nustatytas vaiko ugdymo sąlygas. Grupių sąrašai turi būti sudaromi neviršijant šioje higienos normoje pagal amžiaus grupes nurodyto vaikų skaičiaus:

4.1. nuo gimimo iki 1 metų amžiaus gali būti ne daugiau kaip 6 vaikai;

4.2. nuo 1 iki 2 metų – ne daugiau kaip 10 vaikų;

4.3. nuo 2 iki 3 metų – ne daugiau kaip 15 vaikų;

4.4. nuo 3 metų iki pradinio ugdymo pradžios – ne daugiau kaip 20 vaikų;

4.5. nuo gimimo iki 3 metų – ne daugiau kaip 8 vaikai;

4.6. nuo gimimo iki pradinio ugdymo pradžios – ne daugiau kaip 10 vaikų;

4.7. nuo 1 metų iki pradinio ugdymo pradžios – ne daugiau kaip 12 vaikų;

4.8. nuo 2 metų iki pradinio ugdymo pradžios – ne daugiau kaip 16 vaikų;

4.9. vienas sutrikusio intelekto, kurčias, neprigirdintis, aklas, silpnaregis, turintis judesio ir padėties, elgesio, žymių kalbos ar kitų komunikacijos, įvairiapusių raidos sutrikimų ar kompleksinę negalią vaikas, ugdomas integruotai, prilyginamas dviem tos grupės, kurioje ugdomas, vaikams, todėl atitinkamai mažinamas 4.1–4.8 papunkčiuose nustatytas grupės vaikų skaičius

4.10. mažiausias vaikų skaičius ikimokyklinio ugdymo grupėje:

4.10.1. iki 2 metų – 5;

4.10.2. 2-3 metai – 8;

4.10.3. nuo 3 metų iki priešmokyklinio ugdymo – 10;

4.11. mažiausias vaikų skaičius priešmokyklinio ugdymo grupėje – 10;

4.12. mažiausias vaikų skaičius mišrioje ikimokyklinio-priešmokyklinio ugdymo grupėje – 10;

5. Kaimo mokyklose ir jų skyriuose komplektuojamos:

5.1. Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo bei mišrios grupės, vadovaujantis šio Aprašo 4 punkto reikalavimais.

5.2. pradinio ugdymo klasės, jei mokinių skaičius klasėje yra ne mažesnis nei 8.

5.3. pagrindinio ugdymo klasės, jei mokinių skaičius klasėje yra ne mažesnis nei 8.

5.4. vidurinio ugdymo pakopos klasės, jei mokinių skaičius klasėje yra ne mažesnis nei 12 ir mokinių, besimokančių pagal vidurinio ugdymo programą, klasių vidurkis yra ne mažesnis kaip 15.

5.5. jungtinės klasės:

5.5.1. pradiniame ugdyme jungiamos dvi, trys arba keturios klasės. Mažiausias mokinių skaičius jungtinėje klasėje – 8, didžiausias – 24;

5.5.2. pagrindinio ugdymo pirmoje dalyje jungiamos dvi klasės. Mažiausias mokinių skaičius jungtinėje klasėje – 8, didžiausias – 30. Rekomenduojama jungti gretimas klases.

6. Miesto mokyklose komplektuojamos:

6.1. Ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo bei mišrios grupės, vadovaujantis šio Aprašo 4 punkto reikalavimais.

6.2. pradinio ugdymo klasės, jei mokinių skaičius klasėje ne mažesnis nei 8;

6.3. pagrindinio ugdymo klasės, jei mokinių skaičius klasėje yra ne mažesnis nei 8;

6.4. vidurinio ugdymo pakopos klasės, jei yra formuojamos ne mažiau nei dvi vienuoliktos ir ne mažiau nei dvi dvyliktos klasės bei mokinių, besimokančių pagal vidurinio ugdymo programą, klasės vidurkis yra ne mažesnis kaip 25.

6.5. Jei miesto mokyklos ikimokyklinio, pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo skyriai yra kaimo vietovėje, tokiam skyriui taikomi šio Aprašo 5 punkto reikalavimai.

7. Visose mokyklose klasės mokinių skaičius negali būti didesnis nei:

7.1. 24, jei mokoma pagal pradinio ugdymo programą;

7.2. 30, jei mokoma pagal pagrindinio ar vidurinio ugdymo programą.

8. Specialiosios mokyklos klasėje mokinių turi būti:

8.1. turinčių nežymų protinį atsilikimą - ne mažiau 5 ir ne daugiau kaip 12 mokinių;

8.2. turinčių vidutinį, žymų ir labai žymų protinį atsilikimą – ne mažiau 5 ir ne daugiau 10 mokinių;

8.3. turinčių kompleksinių sutrikimų ne mažiau 4 ir ne daugiau kaip 6 mokiniai.

9. Vienas mokinys, dėl įgytų ar įgimtų sutrikimų turintis didelių arba labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių, besimokantis bendrojo ugdymo klasėje, prilyginamas dviem tos klasės mokiniams. Atitinkamai gali būti mažinamas didžiausias nustatytas mokinių skaičius klasėje. Bendrojo ugdymo klasėje, jungtinėje klasėje gali būti ne daugiau kaip 3 mokiniai, dėl įgimtų ar įgytų sutrikimų turintys didelių ar labai didelių specialiųjų ugdymosi poreikių

10. Jeigu mokyklai neužtenka pagal nustatytą mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo metodiką skiriamų mokymo lėšų, mokyklos direktorius gali priimti sprendimą dėl dalinio klasių jungimo atskiriems mokomiesiems dalykams ir/arba ugdymo pakopai.

11. IX ir X klasės nejungiamos. Jeigu nustatoma, kad IX ir/arba X klasėje mokinių skaičius mažesnis nei 8 ir nėra mokinių skaičiaus augimo perspektyvų, Savivaldybės tarybai siūloma priimti sprendimą dėl šių klasių nekomplektavimo.

12. Švietimo įstaigoje vienais mokslo metais nesuformavus klasės ar grupės, kitais mokslo metais šioje įstaigoje klasė ar grupė gali būti komplektuojamos tik savivaldybės tarybos sprendimu.

13. Rajono centro gimnazijoje į pirmąją ir antrąją gimnazijos klases priimama mokytis ne daugiau nei po 104 mokinius. Trečios ir ketvirtos rajono centro gimnazijos klasės komplektuojamos pagal norinčių mokytis mokinių skaičių. Kitose rajono gimnazijose į pirmąją ir antrąją gimnazijos klases priimama mokytis ne daugiau nei po 60 mokinių. Trečios ir ketvirtos gimnazijos klasės komplektuojamos pagal norinčių mokytis mokinių skaičių.

14. Atskiros suaugusiųjų mokymo klasės komplektuojamos, kai pagal pagrindinio ir vidurinio ugdymo programas dirbančioje klasėje mokosi ne mažiau kaip 8 mokiniai, bet klasės mokinių skaičius negali būti didesnis kaip 30 mokinių. Nesusidarius reikiamam suaugusiųjų klasių mokinių skaičiui, mokykla, pagal galiojančias teisės normas, gali pasiūlyti mokiniui kitas mokymosi galimybes.

15. Mokykla, pageidaujanti steigti naujas ikimokyklinio, priešmokyklinio ar mišraus ugdymo grupes bei naujas bendrojo ugdymo klases, privalo gauti Savivaldybės tarybos leidimą.

16. Savivaldybės taryba kasmet:

16.1. iki kovo 31 d. bendrojo ugdymo mokykloms ir jų skyriams nustato mokinių priėmimo laiką, kiekvienos klasės komplektų skaičių ir mokinių skaičių jose, priešmokyklinio ugdymo grupių ir vaikų skaičiaus vidurkį grupėse kitiems mokslo metams. Jei sudaro jungtines klases, tai nustato, iš kokių klasių sudaroma jungtinė klasė, ir nurodo kiekvienos klasės mokinių skaičių;

16.2. iki rugsėjo 1 d. patikslina patvirtintų klasių ir grupių skaičius mokyklose;

17. Mokyklų, kuriose klasės mokinių skaičius ar mokinių skaičiaus vidurkis yra mažesnis nei nurodyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimuose ir šiame Apraše, vadovai rajono savivaldybės tarybai pateikia prašymą dėl leidimo komplektuoti klases ar grupes su mažesniu mokinių skaičiumi nei nurodyta reglamentuojančiuose dokumentuose.

18. Šakių rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius, atsižvelgdamas į švietimo įstaigos motyvuotą prašymą,  įvertindamas klasėje esančių  mokinių skaičių, mokinių skaičiaus perspektyvas, galiojančius teisės aktus bei švietimo įstaigos finansines galimybes, teikia sprendimo projektą Šakių rajono savivaldybės tarybai dėl leidimo išimties tvarka mokykloje komplektuoti klasę ar grupę  su mažesniu, nei numatyta reglamentuojančiuose dokumentuose, mokinių skaičiumi.  

19. Mokyklų vadovai iki einamųjų mokslo metų balandžio 1 d. mokyklos tarybos nustatyta tvarka privalo mokinių tėvus informuoti apie sprendimus dėl planuojamų klasių ir grupių komplektavimo kitais mokslo metais.

_______________________________