VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS

ADMINISTRACIJOS DIREKTORIUS

 

ĮSAKYMAS

DĖL SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ĮSTAIGŲ, ĮGYVENDINANČIŲ UŽIMTUMO SKATINIMO IR MOTYVAVIMO PASLAUGŲ NEDIRBANTIEMS IR SOCIALINĘ PARAMĄ GAUNANTIEMS VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS MODELĮ, ATRANKOS TVARKOS APRAŠO TVIRTINIMO

 

2022 m. rugsėjo 30 d. Nr. 30-3179/22

Vilnius

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. A1-715 „Dėl Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus 2022 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. 30-2131/22 „Dėl Užimtumo skatinimo ir motyvavimo nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams modelio įgyvendinimo tvarkos aprašo tvirtinimo“ patvirtinto Užimtumo skatinimo ir motyvavimo nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams modelio įgyvendinimo tvarkos aprašo 10 punktu:

1. T v i r t i n u Socialinių paslaugų įstaigų, įgyvendinančių Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams modelį, atrankos tvarkos aprašą (pridedama).

2. Į g a l i o j u Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus vedėją Nadeždą Buinickienę (jos nesant – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus Socialinės integracijos poskyrio vedėją Ireną Kiselienę) Vilniaus miesto savivaldybės administracijos vardu pasirašyti jungtinės veiklos sutartis su atrinktomis socialinių paslaugų įstaigomis, įgyvendinančiomis Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams modelį.

3. P a v e d u  Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui, kuruojančiam socialinių paslaugų sritį, kontroliuoti, kaip laikomasi 1 punktu patvirtinto tvarkos aprašo nuostatų.

 

 

Administracijos direktorė                                                                                         Lina Koriznienė

 


 

PATVIRTINTA

Vilniaus miesto savivaldybės

administracijos direktoriaus

2022 m. rugsėjo 30 d,

įsakymu Nr. 30-3179/22

 

 

SOCIALINIŲ PASLAUGŲ ĮSTAIGŲ, ĮGYVENDINANČIŲ UŽIMTUMO SKATINIMO IR MOTYVAVIMO PALSAUGŲ NEDIRBANTIEMS IR SOCIALINĘ PARAMĄ GAUNANTIEMS VILNIAUS MIESTO SAVIVALDYBĖS GYVENTOJAMS MODELĮ, ATRANKOS TVARKOS APRAŠAS

 

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Socialinių paslaugų įstaigų, įgyvendinančių Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams modelį, atrankos tvarkos aprašas (toliau – tvarkos aprašas) nustato reikalavimus socialinių paslaugų įstaigoms, teikiančioms užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugas nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams, reglamentuoja paraiškų turinio, jų teikimo, vertinimo ir atrankos tvarką.

2. Šis tvarkos aprašas parengtas vadovaujantis Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. gruodžio 12 d. įsakymu Nr. A1-715 „Dėl Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rengimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ patvirtintu Užimtumo didinimo programos, skirtos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems asmenims modeliui įgyvendinti, rengimo tvarkos aprašu ir Vilniaus miesto administracijos direktoriaus 2022 m. rugpjūčio 1 d. įsakymu Nr. 30-2131/22 „Dėl Užimtumo skatinimo ir motyvavimo nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams modelio įgyvendinimo tvarkos aprašo tvirtinimo“ patvirtintu Užimtumo skatinimo ir motyvavimo nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams modelio įgyvendinimo tvarkos aprašu.

3. Atrankos tikslas – atrinkti socialinių paslaugų įstaigas, įgyvendinančias Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams modelį (toliau – Modelis).

4. Atrankoje gali dalyvauti Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 2 straipsnio 10 dalyje nurodytos socialinių paslaugų įstaigos (toliau – socialinių paslaugų įstaiga).

5. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos:

5.1. paraiška – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus nustatytos formos dokumentas, teikiamas atrankos konkursui siekiant būti socialinių paslaugų įstaiga, įgyvendinančia Modelį;

5.2. atvejo vadybininkas socialinių paslaugų įstaigos darbuotojas, koordinuojantis susitarimo dėl integracijos į darbo rinką įgyvendinimą ir jame numatytų užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų teikimą asmenims;

5.3. pareiškėjas – atrankoje dalyvaujanti socialinių paslaugų įstaiga.

6. Modelį įgyvendinančioms socialinių paslaugų įstaigoms skiriamos lėšos atvejo vadybininkų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo užmokesčiui, apskaičiuotam vadovaujantis Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo ir komisijų narių atlygio už darbą įstatyme nustatytais kriterijais (rekomenduojamas darbo užmokesčio koeficientas – 8,1); gyventojų nedarbo priežastis padėsiančių spręsti paslaugų (priklausomybių konsultacijoms ir gydymui, psichologų, teisininkų, krizių valdymo specialistų konsultacijoms, finansinio ir kompiuterinio raštingumo mokymams ir kt.) įsigijimui ir administravimui ne daugiau nei 20 proc. nuo atvejo vadybininkų darbo užmokesčiui skirtų lėšų.

 

II. REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS

 

7. Atrankos konkursui paraiškas gali teikti pareiškėjai, atitinkantys šias sąlygas:

7.1. turi ne mažesnę nei 2 metų patirtį teikiant socialines paslaugas, skatinančias žmonių integravimą į darbo rinką;

7.2. turi reikiamos profesinės kvalifikacijos specialistus, teiksiančius atvejo vadybininko paslaugas.

8. Pareiškėjas negali teikti paraiškų atrankai, jei:

8.1. yra likviduojamas, sustabdęs ar apribojęs savo veiklą;

8.2. paraiškos teikimo dieną yra neįvykdęs mokesčių ar socialinio draudimo įmokų mokėjimo įsipareigojimų pagal Lietuvos Respublikos teisės aktus.

 

III. PARAIŠKŲ TURINIO REIKALAVIMAI

 

9. Paraiškose turi būti numatyta:

9.1. informacija apie pareiškėją;

9.2. informacija apie pareiškėjo patirtį teikiant socialines paslaugas, skatinančias žmonių integravimą į darbo rinką;

9.3. informacija apie atvejo vadybininkus;

9.4. planuojamas žmonių, kuriems bus suteiktos užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugos, skaičius;

9.5. trumpas numatytų vykdyti veiklų aprašymas (santrauka) ir įgyvendinimo planas;

9.6. sąmata;

9.7. prie paraiškos pridedamų dokumentų sąrašas.

 

IV. KVIETIMO SKELBIMAS IR PARAIŠKŲ TEIKIMO TVARKA

 

10. Informacija apie atranką skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje www.vilnius.lt.

11. Kvietime nurodoma:

11.1. bendrieji reikalavimai pareiškėjams;

11.2. paraiškų (1 priedas) teikimo tvarka ir terminas, kuris negali būti ilgesnis nei 15 kalendorinių dienų;

11.3. paraiškų teikimo būdai;

11.4. atsakingų už skelbimą ir konsultuojančių Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus (toliau – Socialinių paslaugų skyrius) darbuotojų vardai, pavardės, telefonų numeriai, elektroninių paštų adresai;

11.5. kita  reikalinga informacija.

12. Vienas pareiškėjas atrankai gali pateikti tik vieną paraišką.

13. Paraiška su priedais teikiama lietuvių kalba elektroniniu būdu per Vilniaus miesto savivaldybės elektroninių paslaugų valdymo sistemą http://paslaugos.vilnius.lt/. Paraišką su priedais turi teisę teikti pareiškėjo vadovas arba jo įgaliotas asmuo. Jeigu paraišką teikia pareiškėjo vadovo įgaliotas asmuo, prie paraiškos turi būti pridėtas įgaliojimas.

14.       Tuo atveju, jeigu paraiška dėl objektyvių priežasčių negali būti pateikta per elektroninių paslaugų sistemą http://paslaugos.vilnius.lt/, pareiškėjas, elektroniniu paštu suderinęs su Socialinių paslaugų skyriumi ir gavęs jo patvirtinimą, elektroniniu paštu savivaldybe@vilnius.lt gali pateikti kvalifikuotu elektroniniu parašu pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens pasirašytą paraišką su priedais. Jeigu paraišką teikia pareiškėjo vadovo įgaliotas asmuo, prie paraiškos turi būti pridėtas įgaliojimas.

15.       Pareiškėjas kartu su paraiška privalo pateikti šiuos dokumentus:

15.1.    pareiškėjo įstatų ar kitų įstatams prilygstančių steigimo dokumentų kopiją;

15.2.    pareiškėjo vadovo arba jo įgalioto asmens pasirašytą laisvos formos pažymą, kad nėra aplinkybių, nurodytų tvarkos aprašo 8 punkte;

15.3.    atvejo vadybininkų profesinę kvalifikaciją pagrindžiančius dokumentus;

15.4. pastarųjų 2 metų vykdytų veiklų, susijusių su žmonių integravimu į darbo rinką, sąrašą su nurodytais finansavimo šaltiniais, finansuotinomis veiklomis, skirtomis lėšomis, paslaugų gavėjų skaičiumi, kokybiniais ir kiekybiniais rezultatais (rodikliais).

16. Pareiškėjas, rengdamas paraišką, turi teisę paraiškos rengimo klausimais gauti informaciją ir konsultacijas, kurias teikia Socialinių paslaugų skyriaus darbuotojai telefonu ir elektroniniu paštu.

17. Paraiškos, gautos pasibaigus nustatytam paraiškų teikimo terminui, nevertinamos. Socialinių paslaugų skyrius apie tai pareiškėjui praneša raštu per 5 darbo dienas nuo paraiškos gavimo.

18. Kad būtų užtikrintas paraiškų vertinimo skaidrumas ir pareiškėjų lygiateisiškumas, pareiškėjo iniciatyva pateiktų paraiškų negalima tikslinti.

 

V. PARAIŠKŲ VERTINIMAS IR ATRANKA

 

19. Paraiškas vertina Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta Socialinių paslaugų įstaigų, įgyvendinančių Užimtumo skatinimo ir motyvavimo paslaugų nedirbantiems ir socialinę paramą gaunantiems Vilniaus miesto savivaldybės gyventojams modelį, atrankos komisija (toliau – komisija). Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu skiriami komisijos pirmininkas, komisijos pirmininko pavaduotojas ir komisijos sekretorius, kuris nėra komisijos narys.

20. Komisija sudaroma iš ne mažiau kaip 5 narių: trijų Socialinių paslaugų skyriaus atstovų, vieno Užimtumo tarnybos prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovo, vieno Socialinių išmokų skyriaus atstovo. Į komisiją be balso teisės gali būti kviečiami kitų Vilniaus miesto savivaldybės administracijos padalinių atstovai.

21. Komisijos nariai pirmojo komisijos posėdžio metu susipažįsta su paraiškas pateikusių organizacijų sąrašu ir pasirašo komisijos nario konfidencialumo pasižadėjimą ir nešališkumo deklaraciją (2 priedas).

22. Komisijos posėdis yra teisėtas, jei jame dalyvauja ne mažiau kaip 2/3 komisijos narių.

23. Komisijos nariai negali dalyvauti svarstant ir vertinant paraiškas, jeigu:

23.1. su pareiškėjais komisijos narius sieja ryšiai, neleidžiantys priimti objektyvių sprendimų, – yra paraiškų teikėjų nariai, dalyvauja jų valdymo struktūrų ar kitoje organizacijos tiesiogiai vykdomoje veikloje;

23.2. yra kitaip susiję su paraiškos įgyvendinimu;

23.3. dėl jų veiklos komisijoje gali kilti viešųjų ir privačių interesų konfliktas.

24. Paraiškos nevertinamos, jeigu neatitinka šio tvarkos aprašo 14, 15 ir 17 punktuose nustatytų reikalavimų.

25. Kiekvieną pateiktą paraišką vertina ne mažiau kaip trys komisijos nariai, užpildydami atrankos vertinimo kriterijų anketas (3 priedas).

26. Paraiškos vertinamos balais. Aukščiausias galimas paraiškos įvertinimas – 35 balai.

27. Apskaičiuojamas komisijos narių balų vidurkis, kuris įrašomas į apibendrintą įvertintų paraiškų sąrašą.

28. Paraiškos, komisijos narių įvertintos mažiau nei 21 balu, atmetamos.

29. Esant dideliam galimų socialinių paslaugų įstaigų skaičiui, komisija gali priimti sprendimą dėl socialinių paslaugų įstaigų skaičiaus nustatymo, pirmenybę teikdama daugiausia balų surinkusiems pareiškėjams.

30. Komisijos sprendimai priimami posėdyje dalyvaujančių komisijos narių balsų dauguma per 15 darbo dienų nuo paraiškų teikimo termino pabaigos.

31. Jei komisijos narių balsai pasiskirto po lygiai, galutinį sprendimą priima komisijos pirmininkas, o jo nesant – komisijos pirmininko pavaduotojas.

32. Socialinių paslaugų įstaigų atvejo vadybininkų ir  gyventojų nedarbo priežastis padėsiančių spręsti paslaugų įsigijimo apimtys su atrinktais pareiškėjais suderinamos ir nustatomos sudarytose jungtinės veiklos sutartyse (4 priedas).

33. Sprendimą dėl atrinktų socialinių paslaugų įstaigų skyrimo įgyvendinti Modelį priima Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktorius atsižvelgdamas į komisijos protokolą per 10 darbo dienų nuo komisijos sprendimų priėmimo.  

 

VI. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

34. Tvarkos apraše nurodyti renkami duomenys tvarkomi ir saugomi vadovaujantis 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentu (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas (OL 2016 L 119, p. 1) ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymu.

35. Informacija apie atrinktas socialinių paslaugų įstaigas skelbiama Vilniaus miesto savivaldybės interneto svetainėje  www.vilnius.lt.

36. Už tvarkos aprašo nuostatų nesilaikymą valstybės tarnautojai atsako Lietuvos Respublikos valstybės tarnybos įstatymo nustatyta tvarka, o darbuotojai dirbantys pagal darbo sutartis – Lietuvos Respublikos darbo kodekso nustatyta tvarka.

37. Komisijos sprendimai, Savivaldybės administracijos valstybės tarnautojų ir kitų darbuotojų veiksmai įgyvendinant šį tvarkos aprašą gali būti skundžiami teisės aktų nustatyta tvarka.

38. Visi kilę klausimai ar ginčai sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.

_______________________

 

part_ec06416f38664677be344c68a084577b_end