KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS taryba

 

sprendimas

DĖL vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą NUOSTATŲ PATVIRTINIMO

 

2014 m. gruodžio 18 d. Nr. T2-378

Kretinga

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 18 straipsnio 1 dalimi, Rinkliavų įstatymo 11 straipsnio 1 dalies 8 punktu, 12 straipsniu, Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012-11-20 įsakymu Nr. D1-950 patvirtintu Komunalinių atliekų turėtojų registravimo tvarkos aprašu ir Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2012-10-23 įsakymu Nr. D1-857 patvirtintais Minimalių komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kokybės reikalavimais bei atsižvelgdama į Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje tarnybos 2014-02-11 raštą Nr. (5.1.)-TR-68 „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. birželio 30 d. sprendimo Nr. T2-195 1 punktu patvirtintų Kretingos rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų pakeitimo“, Kretingos rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

1. Pavirtinti Kretingos rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatus (pridedama).

2. Pripažinti netekusiais galios:

2.1. Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009 m. birželio 30 d. sprendimą Nr. T2-195 „Dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą“ (su vėlesniais pakeitimais);

2.2. Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2010-10-28 sprendimu Nr. T2-372 „Dėl Kretingos rajono savivaldybės tarybos 2009-06-30 sprendimo Nr. T2-195 „Dėl vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą“ pakeitimo“ (su vėlesniais pakeitimais).

3. Sprendimas įsigalioja nuo 2015 m. sausio 1 d.

4. Teisės aktą skelbti Teisėkūros pagrindų įstatymo nustatyta tvarka.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                                 Juozas Mažeika


PATVIRTINTA

Kretingos rajono savivaldybės tarybos

2014 m. gruodžio 18 d. sprendimu Nr.T2-378 

 

 

 

KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIETINĖS RINKLIAVOS UŽ KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ SURINKIMĄ IŠ ATLIEKŲ TURĖTOJŲ IR ATLIEKŲ TVARKYMĄ NUOSTATAI

 

I. BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą ir tvarkymą nuostatai (toliau-Nuostatai) reglamentuoja vietinės rinkliavos mokėtojų registro sudarymą, vietinės rinkliavos apskaičiavimą, vietinės rinkliavos mokėjimą, išieškojimą ir apskaitą.

2. Nuostatai galioja visoje Kretingos rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) teritorijoje.

 

II. PAGRINDINĖS SĄVOKOS

 

3. Nuostatuose naudojamos šios sąvokos:

3.1. Komunalinės atliekos – buitinės (buityje susidarančios) ir kitokios atliekos, kurios savo pobūdžiu ar sudėtimi yra panašios į buitines atliekas.

3.2. Komunalinių atliekų turėtojas – asmuo, kuris turi komunalinių atliekų.

3.3. Komunalinių atliekų tvarkymas – šių atliekų surinkimo, vežimo, naudojimo ir šalinimo veikla, taip pat atliekų tvarkymo veiklos priežiūra bei atliekų šalinimo vietų priežiūra po jų uždarymo.

3.4. Leidimas – taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimas, rengiamas ir išduodamas Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka.

3.5. Rinkliavos administratorius – juridinis asmuo, kuriam teisės aktų nustatyta tvarka pavesta administruoti Vietinės rinkliavos surinkimą.

3.6. Vietinė rinkliava už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą (toliau – Vietinė rinkliava) – tai Kretingos rajono savivaldybės tarybos (toliau – savivaldybės Taryba) sprendimu už komunalinių atliekų surinkimą iš komunalinių atliekų turėtojų ir jų tvarkymą nustatyta privaloma įmoka, galiojanti Savivaldybės teritorijoje, kurią kiekvienas komunalinių atliekų turėtojas privalo sumokėti šiuose Nuostatuose nustatyta tvarka.

3.7. Vietinės rinkliavos mokėtojai – komunalinių atliekų turėtojai, privalantys mokėti vietinę rinkliavą, išskyrus juridinius asmenis ir juridinių asmenų padalinius, turinčius Leidimus, kuriuose nustatyti atliekų tvarkymo reikalavimai negali būti įvykdyti Savivaldybės organizuojamoje atliekų tvarkymo sistemoje.

3.8. Faktinė gyvenamoji vieta – vieta, kur asmuo nuolat ar daugiausia gyvena, laikydamas tą vietą savo asmeninių, socialinių ar ekonominių interesų buvimo vieta

4. Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos teisės aktuose.

 

III. VIETINĖS RINKLIAVOS MOKĖTOJAI IR JŲ REGISTRAVIMAS

 

5. Vietinė rinkliava nustatoma visiems Savivaldybės komunalinių atliekų turėtojams, išskyrus juridinius asmenis ir juridinių asmenų padalinius, turinčius Leidimus, kuriuose nustatyti atliekų tvarkymo reikalavimai negali būti įvykdyti Savivaldybės organizuojamoje komunalinių atliekų tvarkymo sistemoje.

6. Vietinės rinkliavos mokėtojų registrą organizuoja ir tvarko Rinkliavos administratorius.

7. Rinkliavos administratorius sukuria ir administruoja Savivaldybės Vietinės rinkliavos mokėtojų registro duomenų bazę, kuriai sukurti gali naudotis VĮ Registrų centro, Gyventojų registro tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos, Mokesčių mokėtojų registro, Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos ir kitų subjektų turimais duomenimis.

8. Rinkliavos administratorius Vietinės rinkliavos mokėtojų registro duomenų bazėje registruoja ir tvarko šiuos duomenis apie Vietinės rinkliavos mokėtojus:

8.1. fizinio asmens – vardas, pavardė, gimimo data, juridinio asmens – pavadinimas, kodas;

8.2. mokėtojo adresas, juridinio asmens buveinės adresas;

8.3. mokėtojo kodas;

8.4. fizinio asmens deklaruota ar faktinė gyvenamoji vieta ir kartu gyvenantieji šeimos nariai bei faktiškai gyvenantys ar deklaravę gyvenamąją vietą kiti asmenys;

8.5. nekilnojamojo turto savininko ar naudotojo vardas, pavardė arba juridinio asmens pavadinimas;

8.6. nekilnojamojo turto adresas;

8.7. nekilnojamojo turto pagrindinė naudojimo paskirtis;

8.8. nekilnojamojo turto bendras plotas;

8.9. kiti duomenys, būtini Vietinės rinkliavos mokėtojų registrui administruoti.

9. Vietinės rinkliavos registrui būtini duomenys renkami, tvarkomi, saugomi ir naudojami laikantis Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų.

 

IV. VIETINĖS RINKLIAVOS DYDŽIO APSKAIČIAVIMAS IR VIETINĖS RINKLIAVOS DYDŽIAI

 

10. Vietinės rinkliavos dydžiai apskaičiuojami ir perskaičiuojami vadovaujantis savivaldybės Tarybos patvirtinta Kretingos rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą skaičiavimo metodika (toliau – Metodika).

11. Rinkliavos administratorius atsako už Vietinės rinkliavos dydžio apskaičiavimą ir pateikimą savivaldybės Tarybai. Visa informacija, susijusi su Vietinės rinkliavos dydžių apskaičiavimu ir taikymu, yra viešai prieinama.

12. Vietinės rinkliavos dydžius nustato savivaldybės Taryba teisės aktų nustatyta tvarka.

13. Vietinės rinkliavos dydis apskaičiuojamas toks, kad gautos įplaukos kompensuotų visas komunalinių atliekų tvarkymo sistemos sąnaudas.

14. Vietinė rinkliava apskaičiuojama už mokestinį laikotarpį – kalendorinius metus. Vietinė rinkliava nustatoma eurais be centų, kai vietinės rinkliavos dydis yra lygus arba didesnis kaip 10 eurų. Kai vietinės rinkliavos dydis yra ne didesnis kaip 10 eurų, jis nustatomas eurais su centais, vieno skaitmens po kablelio tikslumu.

15. Visiems komunalinių atliekų turėtojams Savivaldybės teritorijoje nustatomi Vietinės rinkliavos dydžiai, kai vienos tonos atliekų tvarkymo sąnaudos yra 77,96 Eur (iš jų vienos tonos atliekų surinkimo ir transportavimo sąnaudos yra 42,42 Eur).

16. Mažiausias laikotarpis, už kurį Vietinės rinkliavos mokėtojui gali būti skaičiuojama  Vietinės rinkliavos įmoka, – vienas mėnuo.

17. Vietinės rinkliavos dydžiai yra nurodyti šių Nuostatų priede.

18. Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta nuolatinė Komisija prašymams dėl lengvatų teikimo už vietinę rinkliavą už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nagrinėti ir siūlymams savivaldybės Tarybai teikti (toliau – Komisija) gali nustatyti faktinę nekilnojamojo turto naudojimo paskirtį ir/arba vykdomos veiklos pobūdį ir priskirti Atliekų turėtoją pagal jo pateiktą prašymą kitai Atliekų turėtojų grupei. Rinkliavos administratorius, vadovaudamasis tokiu Komisijos nutarimu, perskaičiuoja Vietinės rinkliavos įmokas ir išsiunčia mokėtojui patikslintus mokėjimo pranešimus Nuostatuose nustatyta tvarka.

19. Komisija gali nustatyti faktinę nekilnojamojo turto naudojimo paskirtį ir/arba vykdomos veiklos pobūdį ir priskirti atliekų turėtoją kitai atliekų turėtojų grupei nuo einamųjų metų datos, nurodytos atliekų turėtojo prašyme.

20. Atliekų turėtojas prašymą Komisijai nustatyti faktinę nekilnojamojo turto naudojimo paskirtį ir/arba vykdomos veiklos pobūdį ir priskirti jį kitai atliekų turėtojų grupei gali pateikti iki einamųjų metų gruodžio 15 d.

21. Pasikeitus patalpų ar pastatų faktinei naudojimo paskirčiai, atliekų turėtojas per 10 dienų apie tai turi pranešti Rinkliavos administratoriui, kitu atveju, nustačius tokį faktą, Rinkliavos administratorius vietinę rinkliavą pradeda skaičiuoti pagal Nekilnojamojo turto registre nurodytą patalpų ar pastato naudojimo paskirtį.

22. Gyventojui, deklaravusiam arba seniūnui nurodžius jo faktinę gyvenamąją vietą Savivaldybėje einamaisiais mokestiniais metais iki einamojo mėnesio 15 dienos, vietinė rinkliava skaičiuojama nuo einamojo mėnesio pradžios, o deklaravusiam arba seniūnui nurodžius faktinę gyvenamąją vietą po einamojo mėnesio 15 dienos, vietinė rinkliava skaičiuojama nuo ateinančio mėnesio 1 dienos.

23. Gyventojui, išvykusiam iš Savivaldybės teritorijos per mokestinius metus ir gavusiam iš Gyventojų registro tarnybos arba seniūnijos, kurioje faktiškai gyveno iki išvykimo, patvirtinimą apie gyvenamosios vietos pasikeitimą, vietinė rinkliava perskaičiuojama nuo išvykimo mėnesio 1 dienos, jeigu asmuo išvyko iki 15 d., ir nuo ateinančio mėnesio 1 d., – jeigu asmuo išvyko po 15 d.

24. Savivaldybės Taryba sprendimu gali indeksuoti Vietinės rinkliavos dydžius kartą per metus, taikydama metinį vartojimo kainų indeksą, jei jis didesnis kaip 1,1.

25. Rinkliavos administratorius vieną kartą per metus teikia savivaldybės Tarybai Metodikoje nustatyta tvarka perskaičiuotus Vietinės rinkliavos dydžius bei jų pagrindimą.

 

V. VIETINĖS RINKLIAVOS NETAIKYMO ATVEJAI IR TVARKA

 

26. Vietinė rinkliava einamaisiais metais netaikoma:

26.1. asmenims, išvykusiems mokytis kasdieniniu mokymosi būdu į švietimo įstaigas, esančias ne Savivaldybės teritorijoje;

26.2. asmenims, išvykusiems į užsienį arba į kitą savivaldybę mokytis, stažuotis, dirbti, į komandiruotę ir kitais tikslais ne trumpiau kaip 30 kalendorinių dienų ir gyvenantiems ne Savivaldybės teritorijoje;

26.3. asmenims, atliekantiems karinę tarnybą;

26.4. asmenims, kurie gydosi stacionariose sveikatos priežiūros įstaigose ne trumpiau kaip 30 kalendorinių dienų;

26.5. asmenims, kurie atlieka laisvės atėmimo bausmę arba laikomi kardomojo kalinimo vietoje ne trumpiau kaip 30 kalendorinių dienų;

26.6. asmenims, kuriems Savivaldybės teritorijoje nuosavybės teise priklausančiose ar teisėtai naudojamose negyvenamosios paskirties patalpose ar pastatuose nevykdoma ūkinė ar komercinė veikla arba šios patalpos ar pastatai netinkami naudoti;

26.7. kaimo bendruomenėms, kurios naudojasi patalpomis, bet jose nevykdo ūkinės-komercinės veiklos.

27. Asmenys, nurodyti 26.1 – 26.5 punktuose, prašymus bei dokumentus dėl Vietinės rinkliavos netaikymo pateikia seniūnijai, kurioje gyvena arba kurioje deklaruota gyvenamoji vieta.

28. Asmenų, nurodytų 26.6 – 26.7 punktuose, prašymus ir dokumentus priima ir tvarko Rinkliavos administratorius.

29. Asmenims, nurodytiems 26.1 ir 26.2 punktuose, Vietinė rinkliava netaikoma pagal seniūnijų seniūnų pateiktą faktinę padėtį patvirtinančią pažymą. Pažyma pateikiama kasmet. Nepateikus dokumento iki gruodžio 15 dienos, Vietinė rinkliava asmeniui už einamuosius metus neperskaičiuojama.

30. Nuostatų 26.3 – 26.5 punktuose nurodytiems asmenims Vietinė rinkliava netaikoma pateikus atitinkamų institucijų išduotus dokumentus. Kad asmeniui Vietinė rinkliava einamaisiais metais nebūtų taikoma, dokumentai turi būti pateikti iki gruodžio 15 dienos. Vietinė rinkliava netaikoma dokumentuose nurodytą laikotarpį, tačiau ne trumpesnį kaip 30 kalendorinių dienų.

31. Nuostatų 26.6. punkte nurodyti asmenys gali Rinkliavos administratoriui pateikti prašymą netaikyti Vietinės rinkliavos už prašyme nurodytą laikotarpį.

32. Su prašymu turi būti pateikti atitinkamų institucijų išduoti dokumentai (VST, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos, Statinių pripažinimo netinkamais naudoti komisijos pažymos ar kt.), kad pastatai ar patalpos netinkamos naudoti.

33. Vietinė rinkliava už einamuosius metus gali būti perskaičiuojama, jeigu dokumentai, nurodyti 32 punkte, pateikiami iki einamųjų metų gruodžio 15 d.

34. Pradėjęs vykdyti veiklą ar išnuomojęs pastatus ar patalpas kitiems asmenims, pastato savininkas ar teisėtas naudotojas privalo per 10 dienų apie tai pranešti Rinkliavos administratoriui. Nustačius faktą, kad Rinkliavos administratoriui nepranešta apie pradėtą vykdyti veiklą, vietinės rinkliavos mokėtojui apskaičiuojama Vietinė rinkliava, taikant savivaldybės Tarybos nustatytą rinkliavos dydį už visą Vietinės rinkliavos netaikymo laikotarpį.

35. Rinkliavos administratorius gali kreiptis į Komisiją dėl 31 punkte nurodytų Vietinės rinkliavos netaikymo atvejų. Išnagrinėjusi Rinkliavos administratoriaus pateiktus dokumentus ir apžiūrėjusi patalpas ar pastatus, Komisija teikia Rinkliavos administratoriui pasiūlymą taikyti ar netaikyti asmeniui Vietinę rinkliavą.

36. Nuostatų 26.7 punkte nurodytiems asmenims Vietinė rinkliava netaikoma pateikus prašymą, suderintą su seniūnijos seniūnu. Kad asmeniui Vietinė rinkliava einamaisiais metais nebūtų taikoma, prašymas turi būti pateiktas iki gruodžio 15 dienos.

37. Išimtiniais atvejais sprendimą netaikyti rinkliavos Nuostatų 26.1 – 26.7 punktuose nurodytiems asmenims, pavėlavusiems einamaisiais metais iki gruodžio 15 d. pateikti prašymus, Komisijai pritarus, gali priimti tik savivaldybės Taryba.

38. Savivaldybės administracijos seniūnijos priima ir tvarko 26.1. – 26.5 punktuose nurodytų asmenų pateiktų prašymų bei dokumentų apskaitą.

39. Seniūnai arba jų įgalioti asmenys yra atsakingi už dokumentų iš Vietinės rinkliavos mokėtojų priėmimą bei dokumentų kopijų patvirtinimą.

40. Seniūnijos Vietinės rinkliavos mokėtojų prašymus bei dokumentus už einamąjį mėnesį pateikia Rinkliavos administratoriui ne vėliau kaip kito mėnesio 2-ąją darbo dieną.

41. Rinkliavos administratorius, vadovaudamasis gautais dokumentais, perskaičiuoja  26.1 – 26.7 punktuose nurodytiems asmenims Vietinę rinkliavą ir parengia bei Nuostatuose nustatyta tvarka pateikia mokėtojams patikslintus mokėjimo pranešimus. Nuostatų 26.2, 26.4 ir 26.5 punktuose nurodytais atvejais Vietinė rinkliava už pateiktuose dokumentuose nurodyto laikotarpio nepilnus mėnesius netaikoma: pirmąjį mėnesį, jeigu dokumente data nurodyta iki 15 dienos, paskutinįjį mėnesį, jeigu dokumente data nurodyta po 15 dienos.

 

VI. VIETINĖS RINKLIAVOS MOKĖJIMO TVARKA

 

42. Vietinės rinkliavos surinkimą organizuoja ir tvarko Rinkliavos administratorius.

43. Pagal Vietinės rinkliavos mokėtojų registro duomenis Rinkliavos administratorius parengia ir du kartus per metus pateikia rinkliavos mokėtojams nustatytos formos mokėjimo pranešimą apie apskaičiuotas mokėtinas Vietinės rinkliavos įmokas ir mokėjimo terminus.

44. Mokėjimo pranešimai Vietinės rinkliavos mokėtojams už pirmąjį pusmetį pateikiami iki einamųjų metų vasario15 dienos, už antrąjį pusmetį – iki rugpjūčio 15 d.

45. Vietinės rinkliavos mokėjimo pranešimas siunčiamas patalpų savininkui arba teisėtai patalpas naudojančiam asmeniui.

46. Mokėjimo pranešime yra nurodomi šie duomenys:

46.1. Vietinės rinkliavos mokėtojo, kuriam siunčiamas mokėjimo pranešimas: fizinio asmens - vardas, pavardė, gimimo data, juridinio asmens – pavadinimas, kodas;

46.2. Vietinės rinkliavos mokėtojo kodas;

46.3. Vietinės rinkliavos mokėtojo adresas, juridinio asmens buveinės adresas;

46.4. įmokos gavėjas (pavadinimas, įmonės kodas, banko pavadinimas, sąskaitos numeris, įmokos kodas);

46.5. laikotarpis, už kurį apskaičiuota Vietinė rinkliava;

46.6. mokėtina suma (už pusmetį, mėnesį).

47. Mokėjimo pranešime nurodyta Vietinė rinkliava mokama Vietinės rinkliavos mokėtojo pasirinkimu už mokėjimo pranešime nurodytus laikotarpius (pusmetį ar mėnesį).

48. Vietinė rinkliava sumokama į Rinkliavos administratoriaus mokėjimo pranešime nurodytą specialią sąskaitą.

49. Vietinė rinkliava mokama taip:

49.1. mokant Vietinės rinkliavos įmoką už mėnesį – iki ateinančio mėnesio paskutinės dienos;

49.2. mokant už pirmąjį pusmetį iš karto – ne vėliau, kaip einamųjų metų liepos 31 dienos, už antrąjį pusmetį – ne vėliau kaip iki kitų metų sausio 31 d.

50. Vietinė rinkliava gali būti sumokama bankų skyriuose ar naudojantis elektroninės bankininkystės paslaugomis, pašto skyriuose arba kitose Vietinės rinkliavos administratoriaus nustatytose vietose. Už įmokos priėmimo paslaugą moka Vietinės rinkliavos mokėtojas pagal bankų, pašto bei kitų įstaigų nustatytus tarifus.

51. Mokant Vietinę rinkliavą, turi būti užpildomas mokėjimo dokumentas, kuriame privalomai nurodomi šie duomenys:

51.1. Vietinės rinkliavos mokėtojo: fizinio asmens - vardas, pavardė, gimimo data, juridinio asmens – pavadinimas, kodas;

51.2. Vietinės rinkliavos mokėtojo kodas;

51.3. Vietinės rinkliavos mokėtojo adresas, juridinio asmens buveinės adresas;

51.4. įmokos gavėjas (pavadinimas, įmonės kodas, banko pavadinimas, sąskaitos numeris, įmokos kodas);

51.5. įmokos suma.

52. Rinkliavos administratorius, praėjus vienam mėnesiui po Nuostatų 49 punkte nustatytų mokėjimo terminų, savo duomenų bazėje nustato Vietinės rinkliavos skolininkus ir išsiunčia jiems raginimus registruotu laišku sumokėti Vietinę rinkliavą arba atitinkamas jos dalis.

53. Gavęs registruotu laišku raginimą sumokėti Vietinę rinkliavą arba jos dalį, Vietinės rinkliavos mokėtojas privalo nurodyto dydžio sumą sumokėti per 20 kalendorinių dienų nuo raginimo įteikimo datos.

 

VII. VIETINĖS RINKLIAVOS IŠIEŠKOJIMAS

 

54. Vietinės rinkliavos mokėtojams nesumokėjus Vietinės rinkliavos per Nuostatų 53 punkte nurodytą terminą, Rinkliavos administratorius turi teisę pasinaudoti trečiųjų asmenų skolų išieškojimo paslaugomis. Tokiu atveju išlaidas šioms paslaugoms privalo apmokėti skolininkas.

 

VIII. VIETINĖS RINKLIAVOS GRĄŽINIMO ATVEJAI

 

55. Vietinės rinkliavos mokėtojui sumokėjus didesnio dydžio nei mokėjimo pranešime nurodytą Vietinę rinkliavą ar neteisingai apskaičiuotą arba neteisėtai išieškotą Vietinę rinkliavą, permokėta suma rinkliavos mokėtojo raštišku prašymu užskaitoma kaip įmoka už būsimą laikotarpį arba jam grąžinama per 30 dienų nuo prašymo gavimo datos. Grąžinama permokėta suma Vietinės rinkliavos mokėtojui pervedama į jo prašyme nurodytą banko sąskaitą.

56. Sumokėta Vietinė rinkliava grąžinama, jeigu prašymas dėl jos grąžinimo pateiktas per vienerius metus nuo grąžinti prašomos rinkliavos sumokėjimo datos ir mokėtojas neturi įsiskolinimo už ankstesnį laikotarpį.

57. Sprendimus dėl rinkliavos ar jos permokos grąžinimo priima Vietinės rinkliavos administratorius.

 

IX. VIETINĖS RINKLIAVOS APSKAITA

 

58. Rinkliavos administratorius privalo organizuoti ir tvarkyti Vietinės rinkliavos apskaitą.

59. Rinkliavos administratorius atidaro specialią sąskaitą, kurioje kaupiamos Vietinės rinkliavos lėšos. Lėšos, gautos į sąskaitą, du kartus per mėnesį - iki einamojo mėnesio 15 dienos ir iki einamojo mėnesio paskutinės darbo dienos -  pervedamos į Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sąskaitą Nr. LT 24 7300 0101 1239 4300, nurodant įmokos kodą 54056.

60. Rinkliavos administratorius iki einamųjų metų liepos 30 dienos ir kitų metų sausio 30 dienos pateikia Savivaldybės administracijai informaciją apie rinkliavos mokėtojų grupėms apskaičiuotą ir jų sumokėtą Vietinę rinkliavą. Be to, informacija apie Vietinę rinkliavą bei Vietinės rinkliavos mokėtojus teikiama atskiru Savivaldybės ar kitų institucijų prašymu.

61. Rinkliavos administratorius gali kreiptis į Savivaldybės administraciją dėl beviltiškų skolų pripažinimo.

62. Beviltiška pripažįstama ta Vietinės rinkliavos mokėtojo mokestinė nepriemoka, kurios neįmanoma išieškoti dėl objektyvių priežasčių:

62.1. mirė rinkliavos mokėtojas (fizinis asmuo);

62.2. likviduotas rinkliavos mokėtojas;

62.3. skolininkas yra bankrutavęs;

62.4. skolininkas (juridinis asmuo) yra išregistruotas iš Juridinių asmenų registro.

63. Mokestinei nepriemokai pripažinti beviltiška Rinkliavos administratorius teikia Savivaldybės administracijai informaciją ir dokumentų kopijas, reikalingas Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymui parengti.

64. Vietinės rinkliavos mokėtojo mokestinės nepriemokos, pripažintos beviltiškomis, pasibaigia ir nurašomos iš apskaitos dokumentų, kai savivaldybės administracijos direktorius išleidžia įsakymą jas pripažinti beviltiškomis.

 

X. VIETINĖS RINKLIAVOS RINKIMO KONTROLĖ IR ATSAKOMYBĖ

 

65. Vietinės rinkliavos rinkimą kontroliuoja vietos mokesčio administratorius, Valstybės kontrolė, Savivaldybės kontrolieriai.

66. Rinkliavos administratorius yra atsakingas už Vietinės rinkliavos mokėtojų duomenų bazės organizavimą ir tvarkymą, Vietinės rinkliavos duomenų kaupimą ir apskaitą, Vietinės rinkliavos dydžių rinkliavos mokėtojams apskaičiavimo teisingumą bei mokėjimo pranešimų rinkliavos mokėtojams pateikimą laiku.

67. Už Vietinės rinkliavos mokėjimą laiku atsakingi visi komunalinių atliekų turėtojai – Savivaldybės teritorijoje esantys fiziniai ir juridiniai asmenys, jų filialai, atstovybės ir bet kokio tipo atskirai esantys struktūriniai ar ūkiniai padaliniai, kuriems teikiama šių atliekų tvarkymo paslauga.

 

XI. VIETINĖS RINKLIAVOS MOKĖTOJŲ TEISĖS IR PAREIGOS

 

68. Vietinės rinkliavos mokėtojai turi teisę susipažinti su savo duomenimis, įregistruotais Rinkliavos administratoriaus Vietinės rinkliavos mokėtojų registro duomenų bazėje, bei su visa informacija, susijusia su Vietinės rinkliavos dydžiais.

69. Vietinės rinkliavos mokėtojai turi teisę reikalauti iš Rinkliavos administratoriaus pakeisti ar patikslinti apie juos įregistruotus duomenis, jei tokie duomenys yra neteisingi, netikslūs ar neišsamūs.

70. Vietinės rinkliavos mokėtojai privalo sumokėti savivaldybės Tarybos patvirtintą Vietinę rinkliavą pagal gautus mokėjimo pranešimus iki šių Nuostatų 49 ir 53 punktuose nurodytos datos.

71. Vietinės rinkliavos mokėtojai Rinkliavos administratoriaus prašymu privalo teikti visus duomenis, reikalingus Vietinei rinkliavai apskaičiuoti.

72. Vietinės rinkliavos mokėtojai, perleisdami nekilnojamąjį turtą, privalo informuoti naują savininką (naudotoją) apie prievolės mokėti Vietinį rinkliavą įvykdymą, o naujas savininkas (naudotojas) turi informuoti Rinkliavos administratorių apie prievolės pradžią ar pasikeitimą.

73. Asmenys, nepateikę duomenų ar pateikę neteisingus duomenis Vietinei rinkliavai apskaičiuoti, ir asmenys, laiku nemokantys Vietinės rinkliavos, pažeidžia šiuos Nuostatus bei kitus atliekų tvarkymą reglamentuojančius teisės aktus ir už tai atsako Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka.

 

XII. VIETINĖS RINKLIAVOS LENGVATOS

 

74. Vietinės rinkliavos lengvatas nustato savivaldybės Taryba atskiru sprendimu.

 

XIII. VIETINĖS RINKLIAVOS LĖŠŲ PANAUDOJIMAS

 

75. Vietinės rinkliavos lėšos naudojamos išimtinai komunalinių atliekų tvarkymo sistemos sąnaudoms apmokėti.

 

XIV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

76. Vietinės rinkliavos administravimo veiksmai, nereglamentuoti šiuose Nuostatuose, atliekami vadovaujantis Lietuvos Respublikos įstatymais bei kitais teisės aktais.

 

_________________________________

 

 

Kretingos rajono savivaldybės vietinės rinkliavos už komunalinių

atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą nuostatų,

patvirtintų Kretingos rajono savivaldybės tarybos

2014 m. gruodžio 18 d. sprendimu Nr. T2-378,

priedas

 

VIETINĖS RINKLIAVOS DYDŽIAI KRETINGOS RAJONO SAVIVALDYBĖS VIETINĖS RINKLIAVOS MOKĖTOJAMS

 

Eil. Nr.

Atliekų turėtojų grupė

Atliekų turėtojų veiklos, patalpų ar pastatų apibūdinimas

Vietinės rinkliavos dydžio apskaičiavimo kriterijus

Metinis Vietinės rinkliavos dydis, Eur

1.

Gyventojai daugiabučiuose namuose ir vieno ar dviejų butų gyvenamosios paskirties pastatuose (namuose)

Daugiabutis namas – trijų ir daugiau butų gyvenamasis namas.

Gyvenamosios paskirties pastatai (namai), skirti gyventi vienai ar dviem šeimoms, prie jų priskiriami namai sodininkų bendrijose, kuriuose gyvenama nuolat.

Vienas gyventojas

29

2.

Gyventojai sodininkų bendrijose

Naudojami poilsiui ir (arba) sodininkystei ir (arba) daržininkystei sodininkų bendrijos nariams priklausantys arba nepriklausantys sodininkų bendrijos nariams, bet esantys sodo teritorijoje sodo sklypai su pastatais.

Sodo sklypas su pastatu kuris naudojamas tik sezono metu (sezonas – 5 mėnesiai)

17

3.

Gyvenamosios paskirties (įvairių socialinių grupių asmenims) pastatai (namai)

Pastatai (namai), skirti gyventi įvairių socialinių grupių asmenims (bendrabučiai, vaikų namai, prieglaudos, globos namai, šeimos namai, vienuolynai ir pan.).

Pastato vienas bendrojo ploto m2

0,9

4.

Maitinimo paskirties patalpos ir pastatai

iki 300 m2  bendrojo ploto

Patalpos ir pastatai, skirti žmonėms maitinti (valgyklos, restoranai, kavinės, barai ir kiti).

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

2,1

didesni kaip 300 m2  bendrojo ploto

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

1,9

5.

Prekybos paskirties patalpos ir pastatai

iki 500 m2  bendrojo ploto

Patalpos ir pastatai, skirti didmeninei ir mažmeninei prekybai (prekybos centrai, parduotuvės, vaistinės, prekybos paviljonai, dengtas turgus ir kiti).

Patalpų ar pastatų vienas bendrojo ploto m2

2,4

didesni kaip 500 m2 bendrojo ploto

Patalpų ar pastatų vienas bendrojo ploto m2

3,5

6.

Administracinės, specialiosios paskirties patalpos ir pastatai

Pastatai ir patalpos, skirti administraciniams tikslams (bankai, paštas, valstybės ir savivaldybės įstaigos, teismai, biurai, kontoros, kiti įstaigų ir organizacijų administraciniai pastatai ar patalpos), taip pat pastatai, skirti specialiesiems tikslams (karinių vienetų pastatai, policijos, muitinės, priešgaisrinių ir gelbėjimo tarnybų pastatai ir kt.), geležinkelio ir autobusų stotys.

Patalpų ar pastatų vienas bendrojo ploto m2

0,6

7.

Religinės paskirties patalpos ar pastatai

Patalpos ir pastatai, skirti religiniams tikslams (bažnyčios, koplyčios, maldos namai ir kt.).

Patalpų ar pastatų vienas bendrojo ploto m2

0,1

8.

Prekyvietės

Prekybos veiklai suformuota lauko teritorija, pritaikyta prekybai nuo laikinųjų prekybos įrenginių, iš automobilių, stoginėse, paviljonuose, ir kituose joje pastatytuose statiniuose.

Prekybos ploto vienas m2

1,3

9.

Gamybos ir pramonės paskirties patalpos ir pastatai

Patalpos ir pastatai, skirti gamybai (dirbtuvės, produkcijos perdirbimo įmonės, energetikos pastatai, gamybinės laboratorijos ir kt.).

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

1,1

10.

Paslaugų patalpos ir pastatai

Patalpos ir pastatai, skirti paslaugoms teikti (pirtys, soliariumai, grožio salonai, skalbyklos, taisyklos, autoservisai, plovyklos, laidojimo namai ir kiti).

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

1,2

11.

Gydymo paskirties patalpos ar pastatai

Patalpos ir pastatai, skirti gydymo reikmėms, kuriuose teikiama stacionari medicininė pagalba žmonėms ir gyvūnams visą parą (ligoninės, klinikos, medicininės priežiūros įstaigų slaugos namai ir pan.).

 

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

1

Patalpos ar pastatai, skirti gydymo reikmėms, kuriuose teikiama medicininė pagalba žmonėms ir gyvūnams (poliklinikos, ambulatorijos ir kt.).

 

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

0,8

12.

Mokslo paskirties patalpos ir pastatai

 

 

 

mokinių ir/ ar vaikų skaičius iki 150

Patalpos ir pastatai, skirti švietimo ir mokslo reikmėms (mokyklos, vaikų darželiai, dienos veiklos centrai ir pan.).

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

0,2

mokinių ir/ ar vaikų skaičius nuo 151 iki 400

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

0,2

mokinių ir/ ar vaikų skaičius daugiau kaip 400

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

0,2

13.

Kultūros ir sporto paskirties patalpos ir pastatai

Patalpos ir pastatai, skirti kultūros reikmėms ir viešiesiems pramoginiams renginiams (teatrai, kino teatrai, kultūros namai, klubai, bibliotekos, muziejai, parodų rūmai ir kt.), taip pat patalpos ar pastatai, skirti sportuoti (sporto salės, teniso kortai, stadionų pastatai ir kt.).

Pastato ar patalpų vienas bendrojo ploto m2

0,2

14.

Viešbučių ir poilsio paskirties pastatai

Pastatai, skirti trumpalaikiam apgyvendinimui (viešbučiai, moteliai, svečių namai, ir kt.), pastatai, skirti žmonių visaverčiam fiziniam bei dvasiniam poilsiui (turizmo centrai, poilsio namai, jaunimo nakvynės namai, ir kt.).

Pastato vienas bendrojo ploto m2

1

15.

Kaimo turizmo sodybos

Kaimo turizmo pastatai

Pastato vienas bendrojo ploto m(veiklos laikotarpis- 3 mėn.)

0,2

 

Gyventojams pagal rinkliavos administratoriaus sudarytą ir su seniūnijos seniūnu suderintą vienkiemių, iki kurių dėl blogų kelių sunku privažiuoti, sąrašą Vietinė rinkliava, numatyta 1 punkte, – 50 proc. mažesnė.