LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL PSICHIKOS SVEIKATOS AMBASADORIŲ INICIATYVOS 2024 METŲ ATRANKOS KONKURSO ORGANIZAVIMO NUOSTATŲ PATVIRTINIMO
2024 m. vasario 14 d. Nr. V-201
Vilnius
Įgyvendindamas Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. kovo 10 d. nutarimu Nr. 155 „Dėl Aštuonioliktosios Lietuvos Respublikos Vyriausybės programos nuostatų įgyvendinimo plano patvirtinimo“, 4.6 veiksmą „Įdiegti ne mažiau kaip 4 inovatyvias paslaugas mažinant psichikos sveikatos stigmą ir savižudybių skaičių bei plėtojant bendruomeninę psichikos sveikatos priežiūrą“ ir vykdydamas Psichikos sveikatos stiprinimo, psichosocialinės pagalbos ir savižudybių prevencijos intervencijų plėtojimo 2024 metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2023 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. V-1345 „Dėl Psichikos sveikatos stiprinimo, psichosocialinės pagalbos ir savižudybių prevencijos intervencijų plėtojimo 2024 metų veiksmų plano patvirtinimo“, 2.1 papunktį „Psichikos sveikatos ambasadorių programos įgyvendinimas ir kitų šalių gerosios praktikos perdavimo planuojant ir įgyvendinant programą konsultavimas“:
1. T v i r t i n u Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos 2024 metų atrankos konkurso organizavimo nuostatus (pridedama).
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos sveikatos
apsaugos ministro
2024 m. vasario 14 d.
įsakymu Nr. V-201
PSICHIKOS SVEIKATOS AMBASADORIŲ INICIATYVOS 2024 METŲ ATRANKOS KONKURSO ORGANIZAVIMO NUOSTATAI
I SKYRIUS
Bendrosios nuostatos
1. Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos 2024 metų atrankos konkurso organizavimo nuostatai (toliau – Nuostatai) nustato 2024 metais vykdomo psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvai įgyvendinti skirtų projektų (toliau – projektai) atrankos konkurso organizavimo tvarką, reikalavimus paraiškas teikiantiems viešiesiems juridiniams asmenims, reikalavimus projektų paraiškoms, projektų paraiškų atitikties formaliesiems kriterijams vertinimą, jų atmetimo tvarką bei pagrindus, paraiškos finansavimo skyrimo tvarką, sutarčių sudarymo, keitimo ir nutraukimo tvarką, finansuotinas projektų išlaidas, atrinktam projektui keliamus rezultato rodiklius bei atsiskaitymo už įgyvendintą projektą tvarką.
2. Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos 2024 metų atrankos konkurso (toliau – Konkursas) tikslas – atrinkti ir finansuoti projektus, skirtus įgyvendinti psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą.
3. Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos tikslas – įgalinti asmenis, patyrusius arba patiriančius psichikos sveikatos sunkumų ar susidūrusius su artimųjų psichikos sveikatos sunkumais, tapti psichikos sveikatos ambasadoriais savo bendruomenėse ir dalytis savo patirtimi šioje srityje.
4. Projektų metu įgyvendinamos veiklos, kurių metu sudaroma galimybė psichikos sveikatos ambasadoriams dalytis savo psichikos sveikatos sunkumų patirtimi (arba patirtimi, kurią išgyveno susidūrę su artimųjų psichikos sveikatos sunkumais) su asmenimis, neturinčiais psichikos sveikatos sunkumų patirties. Veiklų metu taip pat turi būti sudaryta galimybė įvykti pokalbiui tarp psichikos sveikatos ambasadoriaus ir kito asmens, t. y. turi būti sudaryta galimybė užduoti klausimus ir į juos pateikti atsakymus.
5. Nuostatuose vartojamos sąvokos:
5.1. Pareiškėjas – viešasis juridinis asmuo, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 2.34 straipsnio 2 dalyje, teikiantis projekto paraišką Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos 2024 metų atrankos konkursui.
5.2. Projekto vykdytojas – pareiškėjas, kuriam skirtos Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšos projektui įgyvendinti ir kuris yra pasirašęs valstybės biudžeto lėšų naudojimo sutartį.
5.3. Psichikos sveikatos ambasadorius – psichikos sveikatos sunkumų ar psichikos sveikatos ir elgesio sutrikimų patyręs ir (ar) su jais susidūręs savo artimoje aplinkoje asmuo, norintis dalytis savo sunkumų patirtimi ir patiriama stigma dėl psichikos sveikatos sunkumų arba kalba bendrai apie psichikos sveikatos stigmą su kitais ir savanoriškai dalyvaujantis psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvoje.
5.4. Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva – veikla, kuria siekiama mažinti psichikos sveikatos stigmą, pasitelkiant psichikos sveikatos ambasadorius.
5.5. Psichikos sveikatos ambasadorių koordinatorius (toliau – koordinatorius) – asmuo, baigęs Higienos instituto Psichikos sveikatos centro organizuojamus psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos koordinatorių mokymus ir turintis tai patvirtinantį sertifikatą, išklausęs Higienos instituto Psichikos sveikatos centro organizuojamus Psichikos sveikatos ambasadorių apmokymo mokymus bei koordinuojantis ir (ar) vykdantis projekto paraiškoje nurodytas veiklas.
5.6. Psichikos sveikatos sunkumai – būklė dėl neigiamo psichikos sveikatos rizikos veiksnių poveikio, kuri gali lemti psichikos sveikatos ar elgesio sutrikimą (-us).
5.7. Psichikos sveikatos stigma – stereotipai arba neigiama nuostata, nukreipta į asmenų grupes ar asmenis, turinčius psichikos ir elgesio sutrikimų, psichikos sveikatos sunkumų, psichosocialinę negalią. Stigma prieš psichikos sveikatos sutrikimų turinčius asmenis vyksta skirtingais lygiais: savistigma, priskirta stigma, visuomeninė stigma ir struktūrinė stigma.
6. Kitos Nuostatuose vartojamos sąvokos suprantamos taip, kaip jos apibrėžtos Lietuvos Respublikos psichikos sveikatos priežiūros įstatyme, Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. liepos 31 d. įsakymu Nr. V-1733 „Dėl Psichologinės gerovės ir psichikos sveikatos stiprinimo paslaugų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, ir kituose teisės aktuose.
II SKYRIUS
KONKURSO ORGANIZAVIMO TVARKA
8. Konkursas skelbiamas viešai HI interneto svetainėje adresu www.hi.lt, pranešimas apie skelbiamą Konkursą – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos interneto svetainėje www.sam.lrv.lt. Skelbime nurodoma:
8.1. paraiškų teikimo pradžios ir pabaigos data (paraiškų teikimo terminas turi būti ne trumpesnis nei 10 kalendorinių dienų);
8.2. informacija apie tai, kad paraiškos projektui HI turi būti siunčiamos elektroniniu paštu bei elektroninio pašto adresas, kuriuo turi būti pateikta paraiška. Paraiška ir prie jos pridedami dokumentai gali būti pateikiami naudojant specialias didelės apimties byloms siųsti pritaikytas programas ir (ar) mainavietes internete, kur paraiška prieinama ne trumpiau kaip 5 darbo dienas po paraiškos pateikimo dienos;
8.3. teikiančio konsultacijas pareiškėjams su Konkursu, paraiškos teikimu susijusiais klausimais paskirtas (-i) atsakingas (-i) asmuo (-ys), nurodant pareigas, vardą (-us), pavardę (-es), telefono numerį (-ius), elektroninio pašto adresą (-us) ir konsultavimo laiką;
9. Konkursas laikomas įvykusiu ir projektui vykdyti skiriamas finansavimas, jei pateikiama bent viena Nuostatų reikalavimus atitinkanti paraiška.
III SKYRIUS
REIKALAVIMAI PAREIŠKĖJAMS
11. Konkursui paraiškas teikiantys pareiškėjai privalo atitikti visus šiuos reikalavimus:
11.1. pareiškėjas Lietuvos Respublikos įstatymų nustatyta tvarka yra registruotas viešasis juridinis asmuo;
11.3. pareiškėjas iki Konkurso skelbime nurodytos paskutinės paraiškų pateikimo dienos yra teisės aktų nustatyta tvarka pateikęs finansinių ataskaitų rinkinį ir veiklos ataskaitą Juridinių asmenų registro tvarkytojui;
11.4. pareiškėjas per paskutinius 2 (dvejus) metus iki paraiškos pateikimo termino pabaigos arba per laiką nuo pareiškėjo įregistravimo dienos (jeigu pareiškėjas vykdė veiklą mažiau nei 2 (dvejus) metus), yra tinkamai įvykdęs ir (ar) vykdo bent 2 (du) ar daugiau projektų;
11.5. pareiškėjas turi ne mažiau nei dvejų (2) metų veiklos vykdymo patirtį su bent viena iš išvardytų tikslinių grupių: vaikai ir paaugliai, tėvai, darbuotojai, Lietuvos Respublikos socialinio draudimo pensijų įstatyme nustatyto senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenys, asmens sveikatos priežiūros specialistai, psichikos ir elgesio sutrikimų turintys asmenys, asmenys turintys psichikos sveikatos sunkumų patirties, kitos pažeidžiamos visuomenės grupės (pavyzdžiui, asmenys su negalia, savižudybės grėsmę patiriantys asmenys ir pan.);
11.6. pareiškėjas projektui vykdyti turi vieną ar daugiau koordinatorių (-ius), atitinkantį (-čius) Nuostatų 5.5 papunktyje nustatytus reikalavimus, kuris (-ie) dirba pareiškėjo organizacijoje arba su juo (jais) yra sudarytas susitarimas projektui vykdyti ir, kuris (-ie) kiekvienas per paskutinius 2 (dvejus) metus iki paraiškos pateikimo termino pabaigos atitinka vieną iš šių reikalavimų:
11.6.1. yra dalyvavęs (-ę) mokymuose, seminaruose (ne mažiau nei 30 (trisdešimt) akademinių valandų) psichikos sveikatos temomis;
11.6.2. vedęs (-ę) mokymus (ne mažiau nei 16 (šešiolika) akademinių valandų) psichikos sveikatos temomis;
11.6.3. yra tinkamai įvykdęs (-ę) ir (ar) vykdo ir (ar) valdęs (-ę) bent 2 (du) ar daugiau projektų, susijusių su psichikos sveikatos sunkumų ir (ar) psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių asmenų situacijos gerinimu. Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos mokymai, kuriuos vedė koordinatorius arba juose dalyvavo, nebus įskaitomi;
12. pareiškėjas be koordinatoriaus gali pasitelkti kitus kvalifikuotus specialistus projektui įgyvendinti pagal Nuostatų 53.1.2 papunktį, kurie turi turėti ne mažesnę nei 2 (dvejų) metų darbo patirtį srityje, už kurią specialistas bus atsakingas projekto vykdymo metu. Projektui įgyvendinti psichikos sveikatos ambasadorius negali būti pasitelkiamas kaip kvalifikuotas specialistas.
IV SKYRIUS
REIKALAVIMAI TEIKIAMOMS PARAIŠKOMS
13. Pareiškėjas Konkursui gali pateikti tik vieną paraišką. Pateikus daugiau nei vieną paraišką, vertinama ta paraiška, kurios pateikimo data yra vėliausia, tačiau ne vėlesnė nei paskutinės paraiškų teikimo skelbime nurodyto termino dienos 23 val. 59 min. (įskaitytinai) Lietuvos Respublikos laiku. Siekiant užtikrinti projektų vertinimo skaidrumą ir pareiškėjų lygiateisiškumą, pateikus paraišką, jos taisymas, tikslinimas, pildymas ar papildomų dokumentų teikimas pareiškėjo iniciatyva negalimas.
14. Konkursui teikiama paraiška privalo atitikti visus šiuos reikalavimus:
15. Kartu su paraiška privaloma pateikti elektronines šių dokumentų kopijas:
15.2. dokumentus, pagrindžiančius Nuostatų 11.6 papunktyje nurodytus koordinatoriui reikalavimus (bendradarbiavimo susitarimą, laisvos formos ketinimo protokolą ar kitą dokumentą, patvirtinantį, jog pareiškėjas turi koordinatorių, atitinkantį Nuostatų 5.5 papunktį, ir (ar) pažymėjimus apie baigtus ir (ar) vestus mokymus, kursus, ir (ar) pareiškėjo pažymą, kurioje nurodoma koordinatoriaus vykdytų projektų, susijusių su psichikos sveikatos sunkumų ir (ar) psichikos ir elgesio sutrikimų turinčių asmenų situacijos gerinimu, jų vykdymo laikotarpį ir trumpą projekto aprašymą);
15.3. dokumentus, pagrindžiančius Nuostatų 11.4–11.5 papunkčiuose minimas pareiškėjo patirtis (pvz., veiklos ataskaitos (-ų) kartu su veiklos ataskaitas (-ų) patvirtinantys (-čių) dokumentai (-ų) iš projekto (-ų) iniciatoriaus (-ių), sutarčių kopijos ir pan.);
15.4. jeigu pareiškėjas pasitelkia kitus kvalifikuotus specialistus projektui įgyvendinti, pareiškėjas pateikia dokumentus, pagrindžiančius Nuostatų 12 punkte minimą pasitelkiamų kvalifikuotų specialistų patirtį (pateikiami pasitelkiamų specialistų gyvenimo aprašymai (CV));
16. Pareiškėjas paraišką gali teikti norimai gauti finansuotinai sumai (bet ne mažesnei nei 25 000 (dvidešimt penkių tūkstančių) eurų).
17. Užpildyta paraiška kartu su visais pridedamais dokumentais turi būti pasirašyta saugiu elektroniniu juridinio asmens vadovo ar jo įgalioto asmens parašu, sukurtu saugia parašo formavimo įranga ir patvirtintu galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu.
18. Paraiška atmetama, jeigu paraiška kartu su visais pridedamais dokumentais nepasirašyta kvalifikuotu elektroniniu parašu arba pateikta pavėluotai, tai yra, pasibaigus nustatytam paraiškos pateikimo terminui.
19. Teikdamas paraišką Konkursui, pareiškėjas sutinka, kad informacija, pateikta paraiškoje (išskyrus informaciją, kuri negali būti viešinama teisės aktų nustatyta tvarka), gali būti viešinama su Konkursu susijusioje informacinėje medžiagoje, viešinimui skirtuose pranešimuose, internetinėse svetainėse (https://hi.lt/, https://zvelkgiliau.lt/, https://sam.lrv.lt/), renginiuose. Duomenys galės būti viešinami visą projekto įgyvendinimo laikotarpį.
V SKYRIUS
PAREIŠKĖJŲ ATITIKTIES FORMALIESIEMS KRITERIJAMS VERTINIMAS, PARAIŠKŲ VERTINIMAS, PARAIŠKŲ ATMETIMO TVARKA BEI PAGRINDAI.
PARAIŠKŲ FINANSAVIMAS
20. Pateiktas paraiškas vertina Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvos 2024 m. paraiškų vertinimo ir atrankos komisija (toliau – Komisija).
21. Komisija sudaroma HI direktoriaus įsakymu. Ją sudaro: ne mažiau nei 1 (vienas) Sveikatos apsaugos ministerijos atstovas ir ne mažiau nei 4 (keturi) HI atstovai. Komisija vadovaujasi HI direktoriaus įsakymu patvirtintu Komisijos darbo organizavimo tvarkos aprašu.
22. Komisija ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo paskutinės paraiškų pateikimo dienos įvertina jų atitiktį formaliesiems kriterijams, patikrindama, ar:
22.2. pareiškėjo pasitelkiami kiti kvalifikuoti specialistai projektui įgyvendinti, jeigu juos pasitelkia, atitinka Nuostatų 12 punkte nustatytus reikalavimus;
23. Jeigu kartu su paraiška nepateikti visi Nuostatų 14 ir 15 punktuose nurodyti privalomi pateikti dokumentai ar neužpildytos visos privalomos užpildyti paraiškos dalys, Komisija raštu kreipiasi į pareiškėją, nurodydama jam pateikti privalomus dokumentus ar patikslinti paraišką per 5 darbo dienas nuo nurodymo gavimo dienos.
24. Jeigu pareiškėjas ir (ar) jo pateikta paraiška neatitinka Nuostatų 11.1–11.6 papunkčiuose ir 13–18 punktuose nurodytų formaliųjų kriterijų arba per nurodytą terminą pareiškėjas nepateikė visų reikalaujamų dokumentų ir (ar) paaiškinimų ir patikslinimų, laikoma, jog pateikta paraiška neatitinka formaliųjų kriterijų.
25. Komisija, atlikusi paraiškų atitikties formaliesiems kriterijams vertinimą, padaro suvestinę paraiškų, atitikusių formaliuosius kriterijus, bei suvestinę paraiškų, neatitikusių formaliųjų kriterijų. Kartu nurodoma, kokių kriterijų kiekviena paraiška neatitiko. Komisija suformuluoja pasiūlymą HI direktoriui, kurias paraiškas finansuoti ir kokia apimtimi (Nuostatų 28 punktas), o kurias – ne. Paraiškos, neatitikusios bent vieno iš Nuostatų 11.1–11.6 papunkčiuose ir 13–18 punktuose nurodytų formaliųjų kriterijų, turi būti siūlomos nefinansuoti, o paraiškos, atitikusios visus formaliuosius kriterijus, turi būti siūlomos finansuoti.
26. Paraiškoms finansuoti skiriamos valstybės biudžeto lėšos. Bendra 2024 m. projektams finansuoti skiriama suma yra 320 000 (trys šimtai dvidešimt tūkstančių) eurų. Mažiausia projektui 2024 metais galima skirti valstybės biudžeto lėšų suma – 25 000 (dvidešimt penki tūkstančiai) eurų.
27. Kiekvienai paraiškai, atitikusiai formaliuosius kriterijus, turi būti skiriamas ne mažesnis nei 25 000 (dvidešimt penkių tūkstančių) eurų finansavimas.
28. Jei turimo finansavimo nepakanka finansuoti visa apimtimi visų paraiškose nurodytų sumų, tai tos paraiškos, kuriose nurodyta didesnė nei mažiausia galima finansavimo suma, yra finansuojamos iš dalies (bet ne mažesne nei 25 000 (dvidešimt penkių tūkstančių) eurų suma). Tokiu atveju Komisija atlieka reikiamus skaičiavimus ir juos užprotokoluoja. Dalinis finansavimas paraiškai nurodomas šimtųjų tikslumu ir apskaičiuojamas taip:
Čia:
F – paraiškai skiriamas dalinis finansavimas (tūkst. eurų);
Fp – paraiškoje nurodytas prašomas skirti finansavimas;
St – paraiškoms skirti turima bendra finansavimo suma (Nuostatų 26 punktas);
Sb – bendra visų paraiškų prašoma finansuoti suma;
N – gautų paraiškų skaičius.
Pavyzdys: gautos 9 paraiškos, kurių bendra prašoma finansuoti projektų suma yra 410 000 eurų (t. y. Sb = 410). Turima bendra suma projektams finansuoti yra 320 000 eurų (t. y. St = 320). Vadinasi, norai (prašoma finansuoti bendra suma) viršija galimybes (turimą sumą paraiškoms finansuoti), todėl tos paraiškos, kurios prašo didesnio nei mažiausias galimas finansavimas, bus finansuojamos iš dalies. Tarkime, viena paraiška prašo skirti 35 000 (Fp = 35) eurų finansavimą, tai šiuo atveju šiai paraiškai bus skiriamas toks finansavimas:
F = 25 + (35 – 25) x = 25 + 10 x 0,51 = 25 + 5,1 = 30,1 tūkst. eurų
Vadinasi, paraiška, kurioje buvo prašomas 35 000 eurų finansavimas, bus finansuojama iš dalies skiriant 30 100 eurų finansavimą.
29. Dalinio finansavimo atveju Komisija per 3 darbo dienas nuo paraiškų atitikties formaliesiems kriterijams vertinimo baigties susisiekia su pareiškėju ir informuoja raštu jį apie siūlymą jo paraišką finansuoti iš dalies. Pareiškėjui su siūlymu sutikus, jis per 3 darbo dienas atitinkamai pakoreguoja teiktą paraišką ir pateikia ją HI nurodytu el. pašto adresu.
31. Galutinį sprendimą dėl lėšų skyrimo 2024 metų projektams, įvertinęs Komisijos pasiūlymus, priima HI direktorius ir jo įsakymas dėl Konkurso rezultatų yra skelbiamas HI interneto svetainėje www.hi.lt ne vėliau kaip per 3 darbo dienas nuo Komisijos pasiūlymų gavimo dienos.
VI SKYRIUS
PROJEKTŲ FINANSAVIMO SUTARČIŲ SUDARYMAS, KEITIMAS
IR NUTRAUKIMAS
33. Su pareiškėju, kurio paraiškai skiriamas finansavimas ir kuris sutinka su skiriamu finansavimu, HI sudaro sutartį 2024 metams (toliau – sutartis). Projektui įgyvendinti 2024 metams skirtos valstybės biudžeto lėšos turi būti naudojamos nuo sutarties įsigaliojimo dienos iki 2024 m. gruodžio 9 d.
34. Pareiškėjui, kuriam yra skirtas finansavimas, nesudarius sutarties per 10 darbo dienų nuo HI direktoriaus sprendimo dėl valstybės biudžeto lėšų skyrimo priėmimo dienos, HI direktoriaus įsakymo dalis dėl valstybės biudžeto lėšų skyrimo šiam pareiškėjui HI direktoriaus įsakymu pripažįstama netekusia galios.
35. Sutartis turi būti keičiama, kai:
35.1. projekto vykdytojas nori patikslinti sutartimi patvirtintą projekto išlaidų sąmatą. Projekto vykdytojas elektroniniu paštu pateikia HI pagrįstą projekto vykdytojo vadovo arba jo įgalioto asmens pasirašytą prašymą tikslinti projekto išlaidų sąmatą (nurodomas juridinio asmens pavadinimas, kodas, Konkurso pavadinimas, sutarties data, numeris ir išdėstomas pagrįstas prašymas tikslinti projekto išlaidų sąmatą), kartu pateikdamas lyginamąjį tikslinamos projekto išlaidų sąmatos variantą ar palyginimą, kaip kis informacija atitinkamose projekto išlaidų sąmatos eilutėse, ir susitarimo dėl sutarties keitimo projektą. Projekto vykdytojas gali teikti prašymą tikslinti tik dar nepatirtas išlaidas, išskyrus atvejus, kai tinkamos finansuoti išlaidos sumažėjo. Prašymai tikslinti projekto išlaidų sąmatą HI teikiami ne daugiau nei vieną kartą per pusmetį, likus ne mažiau kaip 40 dienų iki projekto lėšų panaudojimo ataskaitų ir projekto veiklų įgyvendinimo ataskaitų teikimo datos. Vėliau pateikti prašymai nenagrinėjami;
35.2. projekto vykdytojas paraiškoje buvo nurodęs didesnį renginių ir (ar) socialinių kontaktų, ir (ar) komunikacijos žinučių skaičių, nei Nuostatų 44 ir (ar) 49 punktuose nurodyti privalomi pasiekti minimalūs kiekybiniai rodikliai, ir juos projekto vykdytojas sutarties vykdymo laikotarpiu nori sumažinti. Bet kokiu atveju sumažintas renginių ir (ar) socialinių kontaktų, ir (ar) komunikacijos žinučių skaičius negali būti mažesnis nei projekto vykdytojui nustatyti privalomi minimalūs kiekybiniai rodikliai. Projekto vykdytojas elektroniniu paštu pateikia HI pagrįstą, projekto vykdytojo vadovo arba jo įgalioto asmens pasirašytą, prašymą mažinti renginių ir (ar) socialinių kontaktų, ir (ar) komunikacijos žinučių skaičių (nurodomas juridinio asmens pavadinimas, kodas, Konkurso pavadinimas, sutarties data, numeris, išdėstomas pagrįstas prašymas mažinti renginių ir (ar) socialinių kontaktų, ir (ar) komunikacijos žinučių skaičių, nurodoma, kiek renginių ir (ar) socialinių kontaktų, ir (ar) komunikacijos žinučių mažinama ir koks skaičius šių rodiklių lieka) ir susitarimo dėl sutarties keitimo projektą;
35.3. projekto vykdytojas nori pakeisti sutartimi patvirtintą projekto koordinatorių. Projekto vykdytojas elektroniniu paštu pateikia HI pagrįstą, projekto vykdytojo vadovo arba jo įgalioto asmens pasirašytą, prašymą pakeisti projekto koordinatorių (nurodomas juridinio asmens pavadinimas, kodas, Konkurso pavadinimas, sutarties data, numeris, išdėstomas pagrįstas prašymas pakeisti projekto koordinatorių ir nurodomas naujas projekto vykdytojo pasitelkiamas koordinatorius), kartu pateikdamas susitarimo dėl sutarties keitimo projektą ir Nuostatų 11.6 papunktyje nurodytus dokumentus, pagrindžiančius koordinatoriui taikomus reikalavimus.
36. HI projekto vykdytojo prašymą pakeisti sutartį išnagrinėja per 10 dienų nuo jo gavimo dienos ir apie sutikimą arba motyvuotą nesutikimą ją keisti informuoja projekto vykdytoją elektroniniu paštu.
37. Projekto vykdytojas turi nedelsiant informuoti HI atsakingą specialistą elektroniniu paštu, jeigu nori keisti savo paraiškoje nurodytą šią informaciją:
38. HI atsakingas specialistas, gavęs iš projekto vykdytojo pranešimą apie pageidaujamus 37.1–37.4 papunkčiuose nurodytos informacijos keitimus, išsiunčia projekto vykdytojui elektroniniu paštu patvirtinimą apie informacijos gavimą ir per 5 darbo dienas informuoja apie sutikimą arba motyvuotą nesutikimą keisti pageidaujamą informaciją.
39. Projekto vykdytojas negali keisti pasitelktų kvalifikuotų specialistų be raštiško HI sutikimo. Keičiamas specialistas (-ai) turi turėti ne žemesnę kvalifikaciją, nei nurodyta Nuostatų 12 punkte. Projekto vykdytojas, siekdamas pakeisti specialistą (-us), turi elektroniniu paštu informuoti HI atsakingą specialistą, kokius specialistus keičia ir pateikti Nuostatų 15.4 papunktyje nurodytus dokumentus, pagrindžiančius specialistui (-ams) taikomus reikalavimus. HI, gavęs dokumentus, per 5 darbo dienas išnagrinėja prašymą ir informuoja projekto vykdytoją elektroniniu paštu apie sutikimą ar motyvuotą nesutikimą dėl specialisto (-ų) pakeitimo.
40. Jei koordinatorius atsisako vykdyti projektą, o pareiškėjas neturi kito koordinatoriaus, sutartis nutraukiama. Tokiu atveju projekto vykdytojas turi ne vėliau nei prieš 20 darbo dienų iki norimo sutarties nutraukimo raštu apie tai informuoti HI. Nutraukus sutartį nepanaudotos projektui skirtos valstybės biudžeto lėšos turi būti grąžintos HI. Taip pat iki sutarties nutraukimo turi būti pateiktos ir su HI suderintos Nuostatų 57 punkte nurodytos ataskaitos už projekto metu įvykdytas veiklas ir patirtas išlaidas.
41. HI nutraukia sutartį su projekto vykdytoju ir visas skirtas valstybės biudžeto lėšas projekto vykdytojas privalo grąžinti, kai:
41.1. nustatoma, kad projekto vykdytojas nevykdo Nuostatų reikalavimų ir (ar) sutarties su HI įsipareigojimų. HI nustačius tokį pažeidimą pirmą kartą, projekto vykdytojas apie tai įspėjamas raštu, nurodomas terminas ištaisyti padarytus pažeidimus ir paraginamas vykdyti visus Nuostatų reikalavimus ir (ar) sutarties įsipareigojimus. HI nustačius, jog projekto vykdytojas ir toliau nesilaiko Nuostatų reikalavimų ir (ar) sutarties su HI įsipareigojimų, arba per nurodytą terminą neištaiso padarytų pažeidimų, sutartis nutraukiama. HI apie tai informuoja pareiškėją ne vėliau nei prieš 10 darbo dienų iki sutarties nutraukimo;
42. Sutarties šalys privalo viena kitą informuoti apie savo adreso, pavadinimo, projekto sąskaitos numerio, elektroninio pašto adreso ar atsakingų asmenų kontaktinių duomenų, kuriuos viena kitai nurodė sutartyje, pasikeitimą. Sutarties šalis, neįvykdžiusi šio reikalavimo, negali pareikšti pretenzijų ar atsikirtimų, kad kitos šalies veiksmai, atlikti pagal paskutinius jai žinomus duomenis, neatitinka sutarties sąlygų arba ji negavo pranešimų, kurie buvo siųsti pagal šiuos duomenis.
VII SKYRIUS
PROJEKTO VYKDYMO REIKALAVIMAI
43. Projektas įgyvendinamas pasitelkiant psichikos sveikatos ambasadorius. Koordinatorius yra atsakingas už jų paiešką ir apmokymą pagal HI parengtą mokymų programos turinį. Mokymų programos turinys negali būti keičiamas, tačiau galima papildomai naudoti aktualią tikslinei grupei medžiagą. Mokymus, pagal HI parengtą mokymų programos turinį, privalo vykdyti paraiškoje numatytas koordinatorius. Jei yra vykdomi papildomi, pagal aktualią tikslinei grupei medžiagą, mokymai, šiuos mokymus gali vykdyti ir kitas specialistas. Koordinatorius psichikos sveikatos ambasadorių mokymams vykdyti gali pasitelkti kitą (-us) koordinatorių (-ius). Projekto įgyvendinimo laikotarpiu organizuojamų renginių ir užmezgamų socialinių kontaktų metu tikimasi, jog dalijantis psichikos sveikatos ambasadoriaus asmenine ar artimojo psichikos sveikatos sunkumų patirtimi, patiriama stigma dėl psichikos sveikatos sunkumų arba kalbant bendrai apie psichikos sveikatos stigmą, mažins psichikos sveikatos stigmą visuomenėje, didins arba formuos teigiamas nuostatas į psichikos sveikatą.
44. Projekto vykdytojas, įgyvendindamas projektą, turi pasiekti šiuos minimalius kiekybinius rodiklius, kurių apimtis priklauso nuo skirto finansavimo dydžio:
44.1. jei skiriamas mažiausias galimas finansavimas 25 000 (dvidešimt penkių tūkstančių) eurų), tai turi būti:
44.1.1. dalyvauta ne mažiau nei 7 renginiuose. Dalyvavimas renginyje suprantamas kaip buvimas nuotoliniu ar tiesioginiu būdu vykstančiame viešame ar uždarame renginyje, kuriame dalyvauja ne mažesnė nei 20 asmenų grupė, kurio metu psichikos sveikatos ambasadorius yra vienas iš renginio pranešėjų ir dalijasi savo asmenine arba artimojo patirta psichikos sveikatos sunkumų patirtimi, kalba apie psichikos sveikatos stigmą ir jos mažinimą arba dalijasi patirta psichikos sveikatos stigma, o renginio dalyviai turi galimybę užduoti klausimus;
44.1.2. užmegzta ne mažiau nei 150 socialinių kontaktų su skirtingais asmenimis. Socialinis kontaktas suprantamas kaip gyvas ar nuotolinis pokalbis viešoje arba privačioje erdvėje, kurio metu psichikos sveikatos ambasadorius dalijasi savo asmenine arba artimojo patirta psichikos sveikatos sunkumų patirtimi, patiriama psichikos sveikatos stigma su vienu ar keletu asmenų, skatindamas kitą (-us) dalyvį (-ius) klausti, įsitraukti į pokalbį, dalytis grįžtamuoju ryšiu;
44.2. jei projektui skiriamas didesnis finansavimas, tai minimalus renginių ir socialinių kontaktų skaičius, kurį projekto vykdytojas turi pasiekti, yra proporcingai padidinamas, vadovaujantis šiomis formulėmis, atsakymas pateikiamas sveikųjų tikslumu:
R =
K =
Čia:
R – renginių skaičius;
F – skirtas finansavimas;
K – socialinių kontaktų skaičius;
Pavyzdys: Jei paraiškai skirtas 30 100 eurų finansavimas, tai projekto vykdytojui atitinkamai reikės pasiekti tokius minimalius kiekybinius rodiklius: R = =8; K==181, t. y. dalyvauti bent 8 renginiuose ir užmegzti bent 181 socialinius kontaktus.
45. Projekto įgyvendinimo metu vykdomi renginiai ir užmezgami socialiniai kontaktai turi būti vykdomi viso projekto įgyvendinimo laikotarpiu:
45.1. pirmasis renginys turi įvykti ne vėliau nei per 45 dienas nuo sutarties pasirašymo. Paskutinis renginys turi būti suorganizuotas likus ne mažiau nei 15 dienų iki sutarties vykdymo pabaigos;
45.2. ne mažiau nei pusė renginių ir socialinio kontakto veiklų turi įvykti tiesioginiu būdu. Kiti renginiai ir socialinio kontakto veiklos gali vykti nuotoliniu būdu;
45.3. renginiuose turi būti naudojamas psichikos sveikatos puoselėjimo kampanijos „Žvelk giliau“ prekės ženklas;
45.4. renginio, kuris yra organizuojamas pagal Nuostatuose nurodytą paraišką, dalyviams dalyvavimas turi būti nemokamas;
45.5. apie organizuojamus renginius projekto vykdytojas turi informuoti HI atsakingą specialistą elektroniniu paštu ne vėliau nei 5 darbo dienas iki renginio. Jei atsiranda aplinkybės dėl kurių keičiasi organizuojamo renginio laikas ar pobūdis, arba renginys numatomas anksčiau nei už 5 darbo dienų, projekto vykdytojas apie tai nedelsiant informuoja HI atsakingą specialistą elektroniniu paštu;
46. Tiesioginiu būdu organizuojamų renginių pavyzdžiai:
46.1. klausimų ir atsakymų vakarai, diskusijos, mokymai specialistams ar visuomenei, konferencijos, kita veikla grupėje, kurių metu psichikos sveikatos ambasadorius dalijasi savo patirtimi su visais ar dauguma renginio dalyvių;
46.2. teminiai renginiai didelėms auditorijoms, kurių metu psichikos sveikatos ambasadorius (-iai) yra vienas iš pranešėjų;
47. Nuotoliniu būdu organizuojamų renginių pavyzdžiai:
47.2. tiesioginės transliacijos socialiniuose tinkluose, kurių metu psichikos sveikatos ambasadorius dalijasi savo patirtimi ir yra sudaroma galimybė žiūrovams užduoti klausimus (raštu ar žodžiu);
47.3. tinklalaidžių, tinklaraščių, vaizdo ir (ar) garso įrašai arba tiesioginės transliacijos, kuriuose psichikos sveikatos ambasadorius dalijasi savo patirtimi ir yra sudaroma galimybė žiūrovams užduoti klausimus;
48. Socialinio kontakto veiklų pavyzdžiai:
48.1. asmeniniai pokalbiai viešose vietose, įstaigose (mokyklose, universitetuose, darbovietėse ir pan.), privačiose erdvėse (pvz., namuose, svečiuose, darbe);
49. Projekto vykdytojas turi reguliariai viešai komunikuoti apie psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvą (bent 1 projekto vykdytojo parengta unikali komunikacinė žinutė per 2 savaites). Komunikacijos žinutėje turi būti:
49.1. aiškiai matomas naudojamas prekės ženklas „Žvelk giliau“ arba, nesant galimybės naudoti paveikslėlius su prekės ženklu „Žvelk giliau“, nurodomas pavadinimas „„Žvelk giliau“: psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva“;
49.3. nurodomas projekto organizatorius – Higienos institutas, finansavimo šaltinis – Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija;
49.4. komunikuojant turi būti nepažeidžiamas Lietuvos Respublikos elektroninių ryšių įstatymas, Lietuvos Respublikos reklamos įstatymas, Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymas, 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamentas (ES) 2016/679 dėl fizinių asmenų apsaugos tvarkant asmens duomenis ir dėl laisvo tokių duomenų judėjimo ir kuriuo panaikinama Direktyva 95/46/EB (Bendrasis duomenų apsaugos reglamentas) ir kiti teisės aktai, reglamentuojantys asmens duomenų apsaugą.
50. Jei projekto vykdytojas neįvykdo Nuostatų 44 ir 49 punktuose ir paraiškoje nurodytų visų minimalių kiekybinių rodiklių (laukiamų rezultatų) daugiau nei 20 procentų, jis turi grąžinti visą skirtą finansavimą.
51. Jeigu projekto vykdytojas yra perkančioji organizacija, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatyme, jis, įsigydamas prekes ir paslaugas psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvai įgyvendinti, turi vadovautis Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymu bei kitais teisės aktais, reglamentuojančiais viešuosius pirkimus.
VIII SKYRIUS
TINKAMOS IR NETINKAMOS FINANSUOTI IŠLAIDOS
52. Projektui vykdyti skirtos valstybės biudžeto lėšos negali būti perkeliamos į kitus biudžetinius metus. Finansuojamos tik tinkamos finansuoti projekto vykdymo išlaidos. Jos turi būti tiesiogiai susijusios su projekto veiklomis ir būtinos projektui vykdyti (be kurių objektyviai (nepriklausomai nuo vykdytojo veiksmų ir valios) neįmanoma vykdyti projekto veiklų). Išlaidos laikomos tinkamomis finansuoti, jei jos patirtos ir apmokėtos sutarties galiojimo metu (t. y. nuo sutarties pasirašymo dienos (kai pasirašo abi sutarties šalys) iki 2024 m. gruodžio 9 d.). Tinkamos finansuoti išlaidos turi būti pagrįstos išlaidų apmokėjimą pagrindžiančiais dokumentais arba jų kopijomis.
53. Tinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:
53.1. projekto administravimo išlaidos:
53.1.1. atlygis koordinatoriui ir su tuo susiję mokesčiai. Koordinatoriumi gali būti tik asmuo, atitinkantis Nuostatų 11.6 papunkčio reikalavimus;
53.1.2. atlygis koordinatoriaus komandai ir su tuo susiję mokesčiai. Komandą gali sudaryti administratorius, finansininkas, komunikacijos specialistas, psichologas, renginių organizatorius ar kitas (-i) specialistas (-ai), kurių pagalbos koordinatoriui prireikia įgyvendinant projektą (pvz., organizuojant renginius, viešinant projektą, ieškant psichikos sveikatos ambasadorių ir pan.);
53.2. projekto veiklų įgyvendinimo išlaidos (išlaidos, susijusios su renginių bei socialinio kontakto veiklų įgyvendinimu, psichikos sveikatos ambasadorių apmokymu pagal HI parengtą mokymų programą, komunikacijos žinučių rengimu ir sklaida, supervizijų ar intervizijų organizavimu psichikos sveikatos ambasadoriams ir (ar) koordinatoriui, kitos išlaidos, susijusios su kitais reikalingais mokymais psichikos sveikatos ambasadoriams ir kitomis veiklomis):
53.2.1. psichikos sveikatos ambasadorių patiriamos išlaidos, susijusios su dalyvavimu psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvoje (pvz., transporto, maitinimo, apgyvendinimo išlaidos);
53.2.2. koordinatorių patiriamos išlaidos, susijusios su dalyvavimu psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyvoje (pvz., transporto, maitinimo, apgyvendinimo išlaidos);
53.2.4. ryšių įrangos ir ryšių paslaugų įsigijimo išlaidos (interneto, fiksuoto ir (ar) mobiliojo ryšio, pašto);
53.2.5. materialiojo ir nematerialiojo turto nuomos išlaidos projekto veikloms vykdyti (organizacinės technikos, patalpų nuoma);
54. Netinkamomis finansuoti laikomos šios išlaidos:
54.2. ilgalaikio materialiojo turto, kaip jis apibrėžtas Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, kurio vertė 500 eurų ir didesnė, įsigijimo išlaidos;
54.3. statinių ir (arba) pastatų, patalpų statybos, rekonstrukcijos, kapitalinio ir (arba) einamojo remonto, aplinkos tvarkymo išlaidos;
54.4. išlaidos, susijusios su projekto parengiamuoju etapu, t. y. išlaidos, susijusios su veikla, vykdyta iki pateikiant paraišką (pvz., paraiškos rengimo išlaidos);
54.6. išlaidos, skirtos pareiškėjo, projekto vykdytojo skoloms, nesusijusioms su finansuojamo projekto įgyvendinimu, padengti;
54.7. išlaidos patalpų, nuosavybės teise priklausančių pareiškėjui, projekto vykdytojui, nuomai projekto veiklai vykdyti;
IX SKYRIUS
PROJEKTO VYKDYMAS IR KONTROLĖ
55. HI tikrina finansuojamo projekto įgyvendinimą, ar laikomasi ir kaip laikomasi Nuostatuose ir sutartyje projekto vykdytojui numatytų reikalavimų, ir atlieka skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimo ir veiklos vykdymo bei kokybės kontrolę.
56. Projekto vykdytojas, kurio projektui yra skirtas finansavimas ir su kuriuo sudaryta sutartis, privalo projektą įgyvendinti iki sutartyje nustatytos dienos, bet ne vėliau kaip iki 2024 m. gruodžio 9 d.
57. Projekto vykdytojas privalo pateikti HI sutartyje nurodytas projekto lėšų panaudojimo ir projekto veiklų įgyvendinimo ataskaitas sutartyje nustatytais terminais ir tvarka:
57.1. kartu su projektų lėšų panaudojimo ataskaita turi būti pateikiami ir išlaidas pagrindžiantys dokumentai:
57.1.1. projekte dirbančių darbuotojų darbo sutartys (arba projekto veiklų vykdytojų paslaugų teikimo sutartys) arba projekto vykdytojo vadovo sprendimai (įsakymai ir pan.) paskirti darbuotoją (-us) dirbti projekte;
57.1.2. darbo laiko, skirto projektui vykdyti, apskaitos žiniaraščiai, darbo užmokesčio apskaitos žiniaraščiai;
57.1.4. prekių ir paslaugų tiekėjų pateiktos sąskaitos faktūros, pirkimo ir pardavimo kvitai ar lygiaverčiai įrodomieji dokumentai. Išankstinė sąskaita nėra išlaidas pagrindžiantis dokumentas;
57.1.6. banko arba kitos kredito įstaigos sąskaitos išrašas, mokėjimo nurodymai, kasos išlaidų orderiai, įrodantys, kad pagal išlaidas pateisinančius dokumentus buvo atliktas mokėjimas;
57.2. projekto veiklų įgyvendinimo ataskaita, kurioje turi būti nurodyta:
57.2.1. informacija apie Nuostatų VII skyriuje išvardytų kiekybinių ir projekte numatytų kiekybinių rodiklių pasiekimą;
57.2.2. informacija apie organizuotų renginių ir socialinio kontakto veiklų pobūdį ir formas, auditorijos, tikslinių grupių pasiekiamumą;
57.2.3. informacija apie surinktą grįžtamąjį ryšį iš psichikos sveikatos ambasadorių, renginių ir socialinių kontaktų dalyvių grįžtamojo ryšio analizė;
58. HI, gavusi Nuostatų 57 punkte minimas ataskaitas, per 10 darbo dienų patikrina, ar jos yra tinkamos, įvertina nurodytų patirtų išlaidų tinkamumą bei pasiektų kiekybinių rezultatų atitiktį numatytiems sutartiniams įsipareigojimams ir projekto vykdytoją informuoja elektroniniu paštu apie išvadas.
59. Jeigu projekto lėšų panaudojimo ataskaita neatitinka nustatytų reikalavimų arba išlaidos patirtos pažeidžiant teisės aktus, arba kai išlaidų tinkamumo finansuoti negalima įvertinti dėl to, kad pateikti ne visi dokumentai, HI direktoriaus įsakymu pripažįstama tinkama finansuoti tik ta išlaidų suma, dėl kurios pateikti tinkami dokumentai ir nėra nustatyta trūkumų, ir (ar) prašoma projekto vykdytojo pašalinti trūkumus, nustatant ne ilgesnį kaip 5 darbo dienų nuo prašymo dėl trūkumų pašalinimo gavimo dienos terminą. Jeigu per nustatytą terminą trūkumai nepašalinami arba pašalinami ne visi trūkumai, tinkama finansuoti pripažįstama tik ta išlaidų suma, dėl kurios pateikti tinkami dokumentai ir nėra nustatyta trūkumų. Išlaidų, kurios pripažintos netinkamomis finansuoti, suma turi būti grąžinta HI ne vėliau kaip iki kalendorinių metų gruodžio 23 d. Negrąžintos valstybės biudžeto lėšos išieškomos Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka.
60. Jeigu galutinėje projektų veiklų įgyvendinimo ataskaitoje pateikta informacija, kad projekto vykdytojas daugiau nei penktadaliu (20 proc.) neįvykdė sutartyje nurodytų minimalių kiekybinių rodiklių (laukiamų rezultatų), projekto vykdytojas privalo grąžinti į sutarties rekvizituose nurodytą HI banko sąskaitą visą projektui skirtą finansavimą ne vėliau kaip iki kalendorinių metų gruodžio 23 d.
61. Jei projekto vykdytojas išleido ne visas projektui skirtas lėšas, tai nepanaudotos projektui skirtos lėšos turi būti grąžintos į sutarties rekvizituose nurodytą HI banko sąskaitą ne vėliau kaip iki kalendorinių metų gruodžio 23 d.
62. HI turi teisę kreiptis į projekto vykdytoją dėl papildomos informacijos pateikimo ir (ar) ataskaitos patikslinimo, prašyti projekto vykdytojo pateikti papildomus dokumentus, reikalingus išlaidų tinkamumui finansuoti įvertinti.
63. HI turi teisę 2 (du) kartus raštu argumentuotai kreiptis į projekto vykdytoją dėl projektą vykdančio koordinatoriaus ir (ar) pasitelktų kitų kvalifikuotų specialistų projektui įgyvendinti, jei šie asmenys netinkamai atlieka savo funkcijas, nurodant trūkumus. Jei po 2 (dviejų) kreipimųsi dėl to paties trūkumo, jis iš esmės nėra pašalinamas, HI turi teisę reikalauti projekto vykdytoją pakeisti netinkamai savo funkcijas atliekantį asmenį, laikantis Nuostatuose nustatytų reikalavimų.
64. Projekto vykdytojas privalo informuoti raštu HI, jei vykdoma ar numatoma vykdyti projekto vykdytojo reorganizacija, ir pateikti dokumentus bei informaciją, pagrindžiančius, kad po reorganizacijos veiksiantis juridinis asmuo, perimantis projekto vykdytojo teises ir pareigas, bus pajėgus tinkamai vykdyti projekto veiklas.
65. Už informacijos ir su projekto bei jo įgyvendinimu susijusių duomenų tikslumą, teisėtumą, gautų valstybės biudžeto lėšų buhalterinės apskaitos tvarkymą atsako pareiškėjas, projekto vykdytojas. Dokumentus, susijusius su projektu ir jo įgyvendinimu (buhalterinės apskaitos dokumentus, darbo, paslaugų pirkimo ir (ar) teikimo sutartis, ataskaitas ir kt.), projekto vykdytojas privalo tvarkyti ir saugoti dokumentų tvarkymą ir saugojimą reglamentuojančių teisės aktų nustatyta tvarka.
X SKYRIUS
baigiamosios nuostatos
66. HI, vykdydamas Nuostatuose nurodytas funkcijas, pareiškėjai, rengdami, teikdami paraiškas ir įgyvendindami projektus, turi užtikrinti 2016 m. balandžio 27 d. Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2016/679 ir Lietuvos Respublikos asmens duomenų teisinės apsaugos įstatymo reikalavimų laikymąsi. Pareiškėjai fizinių asmenų duomenis gali tvarkyti tik paraiškų teikimo, projektų vykdytojai – projektų vykdymo ir atsiskaitymo už gautą finansavimą, HI – Nuostatuose nurodytų funkcijų vykdymo tikslais.
67. Paraiškos ir kiti su Konkurso organizavimu ir projektų įgyvendinimu susiję dokumentai saugomi Lietuvos Respublikos dokumentų ir archyvų įstatymo nustatyta tvarka.
68. HI sprendimas dėl lėšų projektams skyrimo gali būti pakeistas ar pripažintas netekusiu galios pasikeitus teisės aktams, kuriais remiantis skiriami valstybės biudžeto asignavimai projektų konkursams, ar kitiems dokumentams (pvz., HI sąmatoms). HI, Komisijos veiksmai ir neveikimas, HI direktoriaus sprendimas dėl lėšų skyrimo gali būti skundžiami Lietuvos Respublikos viešojo administravimo įstatymo ir Lietuvos Respublikos administracinių bylų teisenos įstatymo nustatyta tvarka.