LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRO 2011 M. GRUODŽIO 20 D. ĮSAKYMO NR. V-2487 „DĖL VALSTYBĖS TIKSLINIO FINANSAVIMO STUDIJŲ PROGRAMOMS“ PAKEITIMO
2004 m. sausio 15 d. Nr. V-90
Vilnius
1. P r i p a ž į s t u netekusiu galios Lietuvos Respublikos švietimosi mokslo ministro 2013 m. gruodžio 31 d. įsakymą Nr. V-1295 „Dėl švietimo ir mokslo ministro 2011 m. gruodžio 20 d. įsakymo Nr. V-2487 „Dėl valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms“ pakeitimo“;
2. P a k e i č i u Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2011 m. gruodžio 20 d. įsakymą Nr. V-2487 „Dėl Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms“ ir išdėstau jį nauja redakcija:
„LIETUVOS RESPUBLIKOS ŠVIETIMO IR MOKSLO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL VALSTYBĖS TIKSLINIO FINANSAVIMO STUDIJŲ PROGRAMOMS
1. T v i r t i n u pridedamus:
1.1. Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašą (toliau – Aprašas);
Švietimo ir mokslo ministras Dainius Pavalkis
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro
2014 m. sausio 15 d.
įsakymu Nr. V-90
Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašas
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto (toliau – valstybės biudžetas) lėšos konkurso būdu gali būti skiriamos aukštųjų mokyklų (toliau – aukštosios mokyklos) studentų, išskyrus Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 72 straipsnio 1 dalyje nurodytus asmenis, kiekvienais metais priimamų studijuoti arba studijuojančių pagal pirmosios pakopos arba vientisųjų studijų programas, studijų kainai arba jos daliai apmokėti (toliau – tikslinis finansavimas).
2. Tikslinis finansavimas gali būti skiriamas:
2.1. asmenų, priimamų studijuoti pagal pirmosios pakopos arba vientisųjų studijų programas, studijų kainai apmokėti;
2.2. studentų, studijuojančių antrame ir aukštesniuose kursuose valstybės nefinansuojamose studijų vietose pagal pirmosios pakopos arba vientisųjų studijų programas (netaikoma menų studijų sričiai), studijų kainai arba jos daliai apmokėti ir sumokėtos studijų kainos, bet ne didesnės nei norminė studijų kaina, daliai kompensuoti.
3. Aukštosios mokyklos konkursui tiksliniam finansavimui gauti iki einamųjų metų vasario 24 dienos Švietimo ir mokslo ministerijai pateikia:
3.1. paraišką, parengtą pagal 1 ir (arba) 2 priedą, pagrindžiančią specialistų ilgalaikį poreikį tam tikrame valstybės ūkio sektoriuje ir argumentus, kad tikslinio finansavimo skyrimas išskirtinai svarbus to sektoriaus plėtrai valstybės ar regiono mastu (toliau – paraiška);
3.2. aukštosios mokyklos ir darbdavio (ūkininkų atveju – ir su Lietuvos ūkininkų sąjunga) ir (ar) kompetentingos ministerijos pasirašytą ketinimų bendradarbiauti įgyvendinant studijas protokolą, numatantį darbdavio ir (ar) kompetentingos ministerijos ir aukštosios mokyklos įsipareigojimus (netaikoma menų studijų sričiai):
3.2.1. jei darbdavys yra privataus sektoriaus atstovas, protokole turi būti numatytas ketinimas įdarbinti baigusį studijas asmenį ne trumpesniam kaip 3 metų laikotarpiui pagal įgytą aukštojo mokslo kvalifikaciją, nustatant teisingą atlyginimą ir prisidėti prie studijų finansavimo per visą studijų laikotarpį sumokant ne mažiau kaip 20 procentų aukštosios mokyklos nustatytos studijų kainos;
3.2.2. jei darbdavys yra viešojo sektoriaus atstovas, protokole turi būti numatytas ketinimas įdarbinti baigusį studijas asmenį ne trumpesniam kaip 3 metų laikotarpiui pagal įgytą aukštojo mokslo kvalifikaciją;
5. Paraiškas svarsto švietimo ir mokslo ministro įsakymu sudaryta komisija (toliau – komisija). Komisija veikia pagal darbo reglamentą, jai pirmininkauja švietimo ir mokslo viceministras, koordinuojantis aukštojo mokslo sritį.
6. Paraiškas dėl biomedicinos, fizinių, technologijos, socialinių ir humanitarinių mokslų studijų sričių studijų programų finansavimo komisija vertina pagal šiuos kriterijus:
6.1. pagrindimą ir argumentus, kad tikslinio finansavimo skyrimas programai išskirtinai svarbus sektoriaus ar regiono plėtrai;
6.3. aukštosios mokyklos siūlomus būdus pritraukti geriausius studentus į tiksliniu būdu finansuojamas studijų vietas ir studentų atrankos principus;
6.5. numatomą absolventų įdarbinimo laikotarpį ir kitų darbdavio ir (ar) kompetentingos ministerijos įsipareigojimų apimtį;
7. Paraiškas dėl menų studijų srities studijų programų finansavimo komisija vertina pagal šiuos kriterijus:
7.3. pripažinto menininko deklaruotą ketinimą ir sutikimą asmeniškai atrinkti geriausius studentus į studijų programą pagal jam reikšmingiausius kriterijus;
8. Komisija iki einamųjų metų kovo 20 dienos išnagrinėja ir pateikia švietimo ir mokslo ministrui siūlymus dėl tikslinio finansavimo skyrimo studijų programoms skaičių pagal aukštąsias mokyklas ir kursus. Švietimo ir mokslo ministras ne vėliau kaip iki einamųjų metų balandžio 15 dienos tvirtina preliminarius tiksliniu būdu finansuojamų studijų vietų skaičius pagal aukštąsias mokyklas ir studijų programas. Tikslinis finansavimas skiriamas paraiškoms, labiausiai atitinkančioms Aprašo 6 arba 7 punktuose nurodytus kriterijus.
II. ASMENŲ, PRIIMAMŲ STUDIJUOTI Į PIRMĄJĮ KURSĄ TIKSLINIO FINANSAVIMO BŪDU, ATRANKA
9. Aukštosios mokyklos, kurioms skirtos preliminarios tiksliniu būdu finansuojamos studijų vietos, senato (akademinės tarybos) nustatyta tvarka atrenka kandidatus į šias vietas iš stojančiųjų, turinčių teisę pretenduoti į valstybės finansuojamas studijų vietas, dalyvaujančių bendrajame studentų priėmime, kurį vykdo Švietimo ir mokslo ministerijos įgaliota institucija (toliau vadinama – įgaliota institucija).
10. Asmenys į biomedicinos, fizinių, technologijos, socialinių ir humanitarinių mokslų studijų sričių studijų programų tiksliniu būdu finansuojamas studijų vietas priimami po bendrojo priėmimo pagrindinio etapo rezultatų paskelbimo. Į menų studijų programų tiksliniu būdu finansuojamas studijų vietas priimamų asmenų atranka vykdoma stojamųjų egzaminų į atitinkamą studijų programą metu.
11. Praėjus ne daugiau kaip 2 dienoms po bendrojo priėmimo pagrindinio etapo pabaigos, aukštosios mokyklos praneša įgaliotai institucijai ir Švietimo ir mokslo ministerijai asmenų, priimtų į valstybės finansuojamas studijų vietas ir pasirašiusių studijų sutartis, bei asmenų, atrinktų į tiksliniu būdu finansuojamas studijų vietas, skaičius.
12. Švietimo ir mokslo ministras, gavęs 11 punkte nurodytą informaciją, tvirtina galutinius pirmojo kurso tiksliniu būdu finansuojamų studijų vietų skaičius pagal aukštąsias mokyklas ir studijų programas.
13. Aukštosios mokyklos per 3 darbo dienas nuo Aprašo 12 punkte nurodytų skaičių patvirtinimo dienos pasirašo su atrinktaisiais į tiksliniu būdu finansuojamas studijų vietas studijų sutartis, mutatis mutandis parengtas pagal Standartines studijų sutarties sąlygas, patvirtintas Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. birželio 29 d. įsakymu Nr. ISAK-1333. Atrinktasis į biomedicinos, fizinių, technologijos, socialinių ir humanitarinių mokslų studijų sričių studijų programas tuo pačiu metu pasirašo studijų tikslinio finansavimo sutartį su aukštąja mokykla ir darbdaviu ir (ar) kompetentinga ministerija (3 priedas).
III. ANTRAJAME IR AUKŠTESNIUOSE KURSUOSE VALSTYBĖS NEFINANSUOJAMOSE STUDIJŲ VIETOSE STUDIJUOJANČIŲ STUDENTŲ ATRANKA
15. Aukštoji mokykla, kuriai skirtas tikslinis studijų programos finansavimas Aprašo 2.2 punkte nustatytu atveju, senato (akademinės tarybos) nustatyta tvarka atrenka kandidatus į skirtas studijų vietas iš studijuojančiųjų valstybės nefinansuojamose studijų vietose ir neturinčių akademinių skolų.
16. Aukštoji mokykla iki einamųjų metų rugsėjo 8 dienos apie atrinktus studentus informuoja Švietimo ir mokslo ministeriją nurodydama atrinktų asmenų skaičių pagal studijų programas, kursą, aukštosios mokyklos nustatytą metinę studijų kainą ir likusį studijų laikotarpį.
17. Švietimo ir mokslo ministras, gavęs 16 punkte nurodytą informaciją, tvirtina galutinį antrojo ir aukštesniųjų kursų studentų, kuriems likusį studijų laikotarpį skiriamas tikslinis finansavimas ir sumokėtos studijų kainos dalies kompensavimas, skaičių pagal aukštąsias mokyklas, studijų programas ir kursus.
18. Aukštosios mokyklos, neviršydamos švietimo ir mokslo ministro patvirtinto galutinio atitinkamai studijų programai patvirtinto studentų skaičiaus, per 3 darbo dienas nuo jų patvirtinimo dienos pakeičia atrinktų studentų, studijuojančių valstybės nefinansuojamose studijų vietose, studijų sutartis, parengtas pagal Standartines studijų sutarties sąlygas. Pakeitimas įforminamas atskiru dokumentu, kuris yra neatskiriama sutarties dalis. Tuo pačiu metu atrinktasis pasirašo studijų tikslinio finansavimo sutartį (3 priedas).
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
20. Valstybės biudžeto lėšos studijų kainai apmokėti aukštosioms mokykloms skiriamos Norminių studijų krypties (studijų programų grupės) studijų kainų apskaičiavimo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų studijų kainai valstybės finansuojamose studijų vietose apmokėti skyrimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2009 m. gegužės 13 d. nutarimu Nr. 402, nustatyta tvarka.
21. Valstybės biudžeto lėšos, tiksliniu būdu finansuojamų studentų sumokėtos studijų kainos daliai kompensuoti, skiriamos aukštajai mokyklai. Aukštoji mokykla šias lėšas perveda į tiksliniu būdu finansuojamų studentų, kuriems kompensuojama studijų kainos dalis, sąskaitas.
22. Informaciją apie tiksliniu būdu finansuojamų studentų skaičių aukštosios mokyklos teikia Švietimo informacinių technologijų centrui Informacijos, kurios reikia Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšų sumai studijoms apskaičiuoti, teikimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2009 m. rugpjūčio 17 d. įsakymu Nr. ISAK-1707, nustatyta tvarka.
23. Aukštųjų mokyklų tiksliniu būdu finansuojamų studentų studijų kainai apmokėti mutatis mutandis taikomos Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymo 70 straipsnio 4, 6 ir 14 dalių nuostatos.
24. Tiksliniu būdu finansuojamoje studijų vietoje studijuojančiam asmeniui privalu vykdyti studijų tikslinio finansavimo sutarties ir (arba) studijų sutarties sąlygas.
25. Asmuo, neįvykdęs studijų tikslinio finansavimo sutarties sąlygų, turi grąžinti į valstybės biudžetą jo studijoms skirtas valstybės biudžeto lėšas. Asmens studijoms skirto tikslinio finansavimo valstybės biudžeto lėšų grąžinimą administruoja Valstybinis studijų fondas fondo direktoriaus nustatyta tvarka.
26. Asmuo, studijuojantis tiksliniu būdu finansuojamoje studijų vietoje, po aukštosios mokyklos nustatyto akademinio mokymosi laikotarpio, ne ilgesnio negu studijų metai, netenka tikslinio finansavimo studijoms, jeigu atitinkamo laikotarpio jo studijų rezultatų vidurkis yra daugiau kaip 20 procentinių punktų mažesnis negu aukštosios mokyklos atitinkamos studijų programos ir formos to paties kurso studijuojančiųjų atitinkamo laikotarpio studijų rezultatų vidurkis. Tikslinio finansavimo netekęs asmuo už studijas turi mokėti aukštosios mokyklos nustatytą studijų kainą, o jo tikslinio finansavimo būdu finansuojamą studijų vietą aukštosios mokyklos nustatyta tvarka gali užimti geriausiai valstybės nefinansuojamoje vietoje besimokantis asmuo.
27. Aukštoji mokykla iki einamųjų metų lapkričio 1 dienos pateikia Valstybiniam studijų fondui informaciją apie asmenis, turinčius grąžinti į valstybės biudžetą jų studijų tiksliniam finansavimui skirtas valstybės biudžeto lėšas. Nuo lėšų grąžinimo studentas atleidžiamas, jeigu:
27.1. asmuo buvo išleistas akademinių atostogų dėl ligos gydytojui ar gydytojų konsultacinei komisijai rekomendavus arba nėštumo ir gimdymo arba vaiko priežiūros atostogų ir nepasibaigus akademinių atostogų terminui raštu pranešė aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą;
27.2. asmuo teisės aktų nustatyta tvarka pripažintas neįgaliu ir pateikia pažymą apie savo neįgalumą;
28. Aukštoji mokykla ne vėliau kaip iki einamųjų metų lapkričio 1 dienos pateikia Švietimo ir mokslo ministerijai ataskaitą apie įsipareigojimų vykdymą pasibaigus kiekvienos studijų tikslinio finansavimo sutarties galiojimo laikotarpiui ir dar 3 metus iš eilės – duomenis apie absolventų įdarbinimą.
29. Jei darbdavys dėl susiklosčiusių aplinkybių nebegali vykdyti studijų tikslinio finansavimo sutartyje numatytų įsipareigojimų, jo įsipareigojimus gali perimti kitas darbdavys. Jei darbdavys yra privataus sektoriaus atstovas, savo įsipareigojimų perdavimą kitam darbdaviui jis turi suderinti su darbdavių organizacija ar ūkininkų asociacija, kuri yra pasirašiusi rekomendaciją skirti tikslinį finansavimą. Neįvykdęs įsipareigojimų darbdavys ir darbdavių organizacija ar ūkininkų asociacija, kuri yra pasirašiusi rekomendaciją skirti tikslinį finansavimą, 4 metus iš eilės negali dalyvauti konkurse ar rekomenduoti dėl dalyvavimo konkurse studijų programos tiksliniam finansavimui.
Valstybės tikslinio finansavimo studijų
programoms įgyvendinti skyrimo
tvarkos aprašo
1 priedas
TIKSLINIO FINANSAVIMO BIOMEDICINOS, FIZINIŲ, TECHNOLOGIJOS, SOCIALINIŲ AR HUMANITARINIŲ MOKSLŲ STUDIJŲ SRIČIŲ STUDIJŲ PROGRAMOMS GAUTI PARAIŠKOS FORMA
Gauta (data) |
|
Registracijos Nr. |
|
Komisijos sprendimas: |
|
1. PAREIŠKĖJO DUOMENYS
Pareiškėjas |
Institucijos pavadinimas |
|
Institucijos kodas |
|
|
Buveinės adresas: gatvė, namo numeris, pašto indeksas, vietovė |
|
|
Telefono numeris |
|
|
Fakso numeris |
|
|
El. pašto adresas |
|
|
Institucijos vadovo v., pavardė, tel. Nr. |
|
2. TIKSLINIO FINANSAVIMO POBŪDIS
2.1. ASMENŲ, PRIIMAMŲ STUDIJUOTI PAGAL PIRMOSIOS PAKOPOS ARBA VIENTISŲJŲ STUDIJŲ PROGRAMAS, STUDIJŲ KAINAI APMOKĖTI
Studijų programa |
Skaičius |
(kiekviena studijų programa įrašoma atskiroje eilutėje) |
(ties kiekviena studijų programa įrašomas prašomas tiksliniu būdu finansuotinų studijų vietų skaičius) |
|
|
|
|
Studijų programos vykdyme dalyvaujantis darbdavys ir (ar) kompetentinga ministerija |
(įrašomi studijų programos vykdyme dalyvaujantis darbdavys ir (ar) kompetentinga ministerija ir jeigu yra - partneriai) |
2.2. STUDENTŲ, STUDIJUOJANČIŲ ANTRAME IR AUKŠTESNIUOSE KURSUOSE VALSTYBĖS NEFINANSUOJAMOSE STUDIJŲ VIETOSE PAGAL PIRMOSIOS PAKOPOS ARBA VIENTISŲJŲ STUDIJŲ PROGRAMAS STUDIJŲ KAINAI ARBA JOS DALIAI APMOKĖTI IR SUMOKĖTOS STUDIJŲ KAINOS DALIAI KOMPENSUOTI
Studijų programa |
Kursas |
Skaičius |
(kiekviena studijų programa įrašoma atskiroje eilutėje) |
(ties kiekviena studijų programa įrašomas studijų kursas, kuriame studijuojantiems studentams prašoma jų studijoms tikslinio finansavimo ir kompensavimo, ir skliausteliuose – likęs jų studijų laikotarpis studijų metais) |
(ties kiekviena studijų programa įrašomas studentų, kurių studijoms prašoma tikslinio finansavimo ir kompensavimo, skaičius) |
|
|
|
|
|
|
Studijų programos vykdyme dalyvaujantis darbdavys ir (ar) kompetentinga ministerija |
(įrašomi studijų programos vykdyme dalyvaujantis darbdavys ir (ar) kompetentinga ministerija ir jeigu yra - partneriai) |
3. INFORMACIJA APIE STUDIJŲ PROGRAMAS
Eil. Nr. |
Studijų programa |
Studijų apimtis, trukmė |
Studijų kaina |
Studijų programos rentabilumas |
Duomenys apie studentų priėmimą** |
Duomenys apie absolventus ir jų įsidarbinimą |
|||
|
(kiekviena studijų programa įrašoma atskiroje eilutėje; studijų programos kodas – pagal Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registrą) |
(įrašoma studijų programos apimtis kreditais ir skliausteliuose – trukmė metais) |
(įrašoma aukštosios mokyklos nustatyta metinė studijų kaina) |
(įrašomas mažiausias* galimas ir didžiausias planuojamas studentų skaičius, pvz. 8/20) |
(įrašomas priėmimo periodiškumas – kas kiek metų vykdomas studentų priėmimas į studijų programą) |
(įrašomi faktiniai valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiai per pastaruosius du priėmimus ir skliausteliuose – priėmimo metai) |
(valstybės nefinansuojamų studijų vietų skaičiai per pastaruosius du priėmimus ir skliausteliuose – priėmimo metai) |
(įrašomi pastarųjų 5 metų absolventų skaičiai (neišskiriant finansavimo pobūdžio) ir skliausteliuose – baigimo metai) |
(įrašomi absolventų įsidarbinimo rodikliai, pageidautina - pastarųjų 5 metų) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* – įrašomas švietimo ir mokslo ministro pastarajam studentų priėmimui patvirtintas mažiausias galimas studentų skaičius.
** – jeigu studijų programa vykdoma mažiau negu penkerius metus – pateikiami atitinkamai trumpesnio laikotarpio duomenys, jeigu studijų programa vykdoma pirmus metus, pateikiamas atitinkamų specialistų poreikis ir įsidarbinimo galimybių pagrindimas.
4. PRAŠYMO SKIRTI TIKSLINĮ FINANSAVIMĄ PAGRINDIMAS (APIE 2000 SPAUDOS ŽENKLŲ)
(pagal Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašo 6 punktą).
Data |
___________ |
Aukštosios mokyklos vadovas |
(Parašas) |
(Vardas ir pavardė) |
A. V.
Valstybės tikslinio finansavimo studijų
programoms įgyvendinti skyrimo
tvarkos aprašo
2 priedas
TIKSLINIO FINANSAVIMO MENŲ SRITIES STUDIJŲ PROGRAMOMS GAUTI PARAIŠKOS FORMA
Gauta (data) |
|
Registracijos Nr. |
|
Komisijos sprendimas: |
|
1. PAREIŠKĖJO DUOMENYS
Pareiškėjas |
Institucijos pavadinimas |
|
Institucijos kodas |
|
|
Buveinės adresas: gatvė, namo numeris, pašto indeksas, vietovė |
|
|
Telefono numeris |
|
|
Fakso numeris |
|
|
El. pašto adresas |
|
|
Institucijos vadovo v., pavardė, tel. Nr. |
|
2. TIKSLINIO FINANSAVIMO POBŪDIS – ASMENŲ, PRIIMAMŲ STUDIJUOTI PAGAL PIRMOSIOS PAKOPOS ARBA VIENTISŲJŲ STUDIJŲ PROGRAMAS, STUDIJŲ KAINAI APMOKĖTI
Studijų programa |
Skaičius |
(kiekviena studijų programa įrašoma atskiroje eilutėje) |
(ties kiekviena studijų programa įrašomas prašomas tiksliniu būdu finansuotinų studijų vietų skaičius) |
|
|
|
|
Studijų programos vykdyme dalyvaujantys partneriai |
(įrašomi studijų programos vykdyme dalyvaujantys partneriai) |
3. INFORMACIJA APIE STUDIJŲ PROGRAMAS
Eil. Nr. |
Studijų programa |
Studijų apimtis, trukmė |
Studijų kaina |
Studijų programos rentabilumas |
Duomenys apie studentų priėmimą* |
Duomenys apie absolventus ir jų įsidarbinimą |
|||
|
(kiekviena studijų programa įrašoma atskiroje eilutėje; studijų programos kodas –pagal Studijų, mokymo programų ir kvalifikacijų registrą) |
(įrašoma studijų programos apimtis kreditais ir skliausteliuose – trukmė metais) |
(įrašoma aukštosios mokyklos nustatyta metinė studijų kaina) |
(įrašomas mažiausias |
(įrašomas priėmimo periodiškumas – kas kiek metų vykdomas studentų priėmimas į studijų programą |
(įrašomi faktiniai valstybės finansuojamų studijų vietų skaičiai per pastaruosius du priėmimus ir skliausteliuose –priėmimo metai) |
(valstybės nefinansuojamų studijų vietų skaičiai per pastaruosius du priėmimus ir skliausteliuose –priėmimo metai) |
(įrašomi pastarųjų 5 metų absolventų skaičiai (neišskiriant finansavimo pobūdžio) ir skliausteliuose – baigimo metai) |
(įrašomi absolventų įsidarbinimo rodikliai, pageidautina - pastarųjų 5 metų) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
* – jeigu studijų programa vykdoma mažiau negu penkerius metus – pateikiami atitinkamai trumpesnio laikotarpio duomenys, jeigu studijų programa vykdoma pirmus metus, pateikiamas atitinkamų specialistų poreikis ir įsidarbinimo galimybių pagrindimas.
4. INFORMACIJA APIE PRIPAŽINTĄ MENININKĄ**
Informacija apie pripažintą menininką |
(vardas, pavardė, mokslo laipsnis ir (arba) pedagoginis vardas (jei turi) |
Veiklos sąsajos su studijų programa |
(veiklos sąsajos su studijų programa, į kurią jis atrinks geriausius stojančiuosius pagal jam reikšmingus kriterijus) |
Pripažinto menininko sutikimas |
(prie paraiškos pridedamas pripažinto menininko pasirašytas sutikimas asmeniškai atrinkti geriausius studentus į studijų programą. |
** – informacija apie pripažintą menininką pateikiama tuo atveju, jei studijų programos įgyvendinimas atitinkamais metais susijęs su šio pripažinto menininko atsakomybe bei asmeniškai vykdoma stojančiųjų atranka.
Pavyzdinė forma
Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašo
3 priedas
ĮREGISTRUOTA
____________________________________
(Registracijos vieta)
___________________________________
(Atsakingo asmens pareigos)
____________________________________
(Atsakingo asmens vardas, pavardė ir parašas)
____________________________________
(Registracijos data ir numeris)
STUDIJŲ TIKSLINIO FINANSAVIMO SUTARTIS
20 m. d. Nr.
____________________
(sudarymo vieta)
__________________________________________________________(toliau – aukštoji mokykla),
(aukštosios mokyklos pavadinimas)
atstovaujama ____________________________________________________________________,
(vardas, pavardė, pareigos)
veikiančio pagal __________________________________________________________________;
(dokumento pavadinimas)
_____________________________________________________________ (toliau – darbdavys ir
(darbdavio ir (ar) kompetentingos ministerijos pavadinimas)
(ar) kompetentinga ministerija), atstovaujama_________________________________________,
(vardas, pavardė, pareigos)
veikiančio pagal __________________________________________________________________,
(dokumento pavadinimas)
ir _____________________________________________________________________________
(studijų programos pavadinimas, kursas, studento vardas, pavardė, asmens kodas
________________________________________________________________________________
arba gimimo metai, nuolatinės gyvenamosios vietos adresas)
(toliau – studentas), vadovaudamiesi Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatymu ir jį įgyvendinančiais teisės aktais, sudaro šią sutartį:
I. ŠALIŲ ĮSIPAREIGOJIMAI
1. Aukštoji mokykla įsipareigoja:
1.1. sudaryti studentui sąlygas studijuoti jo su aukštąja mokykla sudarytoje studijų sutartyje Nr._____________ (toliau – studijų sutartis) nustatytomis sąlygomis;
1.2. ______________________________________ informuoti darbdavį ir (ar) kompetentingą ministeriją apie studento studijų sutarties įsipareigojimų nevykdymą;
1.3. pervesti ________________ (suma Lt) į šioje sutartyje studento nurodytą asmeninę sąskaitą banke, jeigu tikslinis finansavimas skirtas jo sumokėtos studijų kainos daliai kompensuoti;
1.4. vykdyti kitus Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos apraše patvirtintus įpareigojimus;
2. Darbdavys ir (ar) kompetentinga ministerija įsipareigoja:
2.1. finansuoti _____ proc. visos mokėtinos studento studijų kainos (jei darbdavys yra privataus sektoriaus atstovas ir (ar) kompetentinga ministerija);
2.2. įdarbinti (kompetentingos ministerijos atveju – tarpininkauti įdarbinant) studentą ne trumpiau kaip 3 metams pagal įgytą aukštojo mokslo kvalifikaciją ir 3 metus iš eilės iki einamųjų metų rugsėjo 15 d. informuoti aukštąją mokyklą apie šio įsipareigojimo vykdymą, taip pat ir apie tiksliniu būdu studijas baigusio darbuotojo atleidimą iš darbo dėl darbo drausmės pažeidimų;
2.3. užtikrinti atlyginimą ne mažesnį nei __________________ BMA _______________________ (organizacijos (organizacijų) pavadinimas (pavadinimai) ___________________mieste (miestuose), suteikti socialinių ir kitų garantijų _______________________________________________________________________________, užtikrinti darbo sąlygas, nustatytas Lietuvos Respublikos darbo kodekse ir kituose darbo santykius reglamentuojančiuose teisės aktuose (šis punktas galioja tik darbdaviui);
2.4. nedelsdamas informuoti šalis, jei susiklosčius aplinkybėms nebegali vykdyti sutartyje numatytų įsipareigojimų;
2.5. vykdyti kitus Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos apraše nustatytus įpareigojimus;
2.6. jei darbdavys yra privataus sektoriaus atstovas - suderinti su darbdavių organizacija ar ūkininkų asociacija, kuri pasirašė rekomendaciją skirti tikslinį finansavimą, savo įsipareigojimų perdavimą kitam darbdaviui, jeigu susiklosčius aplinkybėms nebegali vykdyti sutartyje numatytų įsipareigojimų;
3. Studentas įsipareigoja:
3.1. studijuoti jo su aukštąja mokykla sudarytos studijų sutarties sąlygomis ir nenutraukti sutarties be svarbių priežasčių;
3.2. neįvykdęs šioje sutartyje numatytų įsipareigojimų, grąžinti į valstybės biudžetą jo studijoms skirtas valstybės biudžeto lėšas išskyrus atvejus, kai:
3.2.1. buvo išleistas akademinių atostogų dėl ligos gydytojui ar gydytojų konsultacinei komisijai rekomendavus arba nėštumo ir gimdymo arba vaiko priežiūros atostogų ir nepasibaigus akademinių atostogų terminui raštu pranešė aukštajai mokyklai apie studijų nutraukimą;
3.3. grąžinti į valstybės biudžetą jo studijoms skirtas valstybės biudžeto lėšas, jei netenka tikslinio finansavimo studijoms Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašo 26 punkte nustatytu atveju;
3.4. baigęs studijų programą, įsidarbinti šios sutarties 2.3 punkte nustatytomis sąlygomis bei dirbti ne trumpiau kaip 3 metus;
3.5. jei baigęs tiksliniu būdu finansuojamą studijų programą bei įsidarbinęs šios sutarties 2.3 punkte nustatytomis sąlygomis yra atleidžiamas iš darbo dėl darbo drausmės pažeidimų praėjus trumpiau kaip 3 metams po studijų baigimo, laikoma, kad asmuo neįvykdė šioje sutartyje numatytų įsipareigojimų bei turi grąžinti į valstybės biudžetą jo studijoms skirtas valstybės biudžeto lėšas, išskyrus atvejį, kai pagal įgytą aukštojo mokslo kvalifikaciją įsidarbina per 2 mėnesius po atleidimo;
II. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
5. Ši sutartis įsigalioja nuo tos dienos, kai paskutinioji iš šalių ją pasirašo, ir galioja iki visų įsipareigojimų pagal šią sutartį įvykdymo.
6. Visi ginčai, kurių sutarties šalys negali išspręsti geranoriškai ir susitarus, sprendžiami Lietuvos Respublikos teisės aktų nustatyta tvarka.
7. Sutartis sudaryta trim egzemplioriais, turinčiais vienodą teisinę galią, po vieną kiekvienai sutarties šaliai.
PATVIRTINTA
Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro
2014 m. sausio 15 d.
įsakymu Nr. V-90
komisijos VALSTYBĖS TIKSLINIU BŪDU FINANSUOJAMOMS aukštŲJŲ mokyklŲ sTUDIJŲ PROGRAMOMS ATRINKTI darbo reglamentas
I. BENDROSIOS NUOSTATOS
1. Komisijos tiksliniu būdu valstybės finansuojamoms aukštųjų mokyklų studijų programoms atrinkti (toliau vadinama – komisija), darbo reglamentas (toliau vadinama – reglamentas) nustato komisijos funkcijas, teises, pareigas ir darbo organizavimą.
2. Komisija savo veikloje vadovaujasi Lietuvos Respublikos įstatymais, Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašu, šiuo reglamentu ir kitais teisės aktais. Komisijos darbas grindžiamas kolegialiu klausimų svarstymu, teisėtumo, nešališkumo ir objektyvumo principais.
II. KOMISIJOS FUNKCIJOS, TEISĖS IR PAREIGOS
3. Komisija svarsto aukštųjų mokyklų (toliau vadinama – pareiškėjai) pateiktas paraiškas ir teikia siūlymus švietimo ir mokslo ministrui dėl paraiškose nurodytų studijų programų finansavimo pagal Valstybės tikslinio finansavimo studijų programoms įgyvendinti skyrimo tvarkos aprašą, kurį tvirtina švietimo ir mokslo ministras.
4. Komisija savo funkcijoms vykdyti ir veiklai organizuoti turi teisę:
5. Komisijos narys privalo:
5.4. pranešti komisijai apie galimą interesų konfliktą, kurį gali sukelti konkrečios aukštosios mokyklos paraiškos svarstymas ir nusišalinti nuo tos paraiškos svarstymo;
III. KOMISIJOS DARBO ORGANIZAVIMAS
7. Komisijos pirmininkas:
8. Komisijos sekretorius:
11. Komisijos nariams informacija apie komisijos posėdžio laiką, vietą, posėdžio darbotvarkė bei kita posėdžiui reikalinga medžiaga išsiunčiama elektroniniu paštu ne vėliau kaip prieš 3 darbo dienas iki posėdžio.
12. Informacija apie nenumatytus posėdžius bei jų darbotvarkes gali būti pateikta ne vėliau kaip prieš dieną telefonu pranešant kiekvienam komisijos nariui. Šiais atvejais medžiaga, susijusi su posėdžiuose svarstomais klausimais, pateikiama kiekvienam komisijos nariui iki posėdžio pradžios.
14. Komisijos sprendimai priimami dalyvaujančių posėdyje komisijos narių balsų dauguma. Komisijos nariai, nesutinkantys su priimtu sprendimu, gali raštu pareikšti atskirąją nuomonę, kuri pridedama prie posėdžio protokolo.
15. Komisijos sprendimai įforminami komisijos posėdžių protokolais. Protokolą pasirašo komisijos pirmininkas ir komisijos sekretorius. Komisijos sekretorius elektroniniu paštu išsiunčia protokolo kopijas visiems komisijos nariams. Komijos nariai turi teisę per 3 darbo dienas nuo protokolo išsiuntimo dienos pateikti pastabas ir pasiūlymus dėl protokolo.
IV. BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS
Komisijos valstybės tiksliniu būdu finansuojamoms valstybinių aukštųjų mokyklų studijų programoms atrinkti darbo reglamento priedas
(Komisijos nario vardas, pavardė)
KOMISIJOS VALSTYBĖS TIKSLINIU BŪDU FINANSUOJAMOMS AUKŠTŲJŲ MOKYKLŲ STUDIJŲ PROGRAMOMS ATRINKTI NARIO
NEŠALIŠKUMO DEKLARACIJA
20 __m. _______________d.
Vilnius
Būdamas (-a) komisijos nariu pasižadu ir įsipareigoju:
1. Objektyviai, dalykiškai, be išankstinės nuostatos, vadovaudamasis lygiateisiškumo, nediskriminavimo ir skaidrumo principais, atlikti komisijos nario funkcijas ir pareigas.
2. Nedelsdamas raštu pranešti komisijai ir nusišalinti nuo interesų konfliktą sukeliančio klausimo svarstymo:
2.1. paaiškėjus, kad aukštojoje mokykloje, pateikusioje komisijai paraišką, ar paraiškos pateikėjo partnerėje-įmonėje dirba asmuo, susijęs su manimi pavaldumo, artimos giminystės ar svainystės ryšiais;
2.2. vertinant ir atrenkant aukštųjų mokyklų bei įmonių, su kuriomis turiu asmeninį turtinį ar neturtinį suinteresuotumą, paraiškas.
Man išaiškinta, kad asmenys, susiję su manimi artimos giminystės ar svainystės ryšiais, yra: tėvai, įtėviai, broliai, seserys ir jų vaikai, seneliai, sutuoktiniai, vaikai, įvaikiai, jų sutuoktiniai ir jų vaikai, taip pat sutuoktinių tėvai, broliai, seserys ir jų vaikai.
Esu įspėtas (-a), kad nesilaikydamas (-a) nešališkumo principo, pažeisiu šią nešališkumo deklaraciją ir man bus taikoma atitinkama Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų numatyta atsakomybė.
___________________ ___________________________“
(Parašas) (Vardas, pavardė)
_____________________