LIETUVOS RESPUBLIKOS ŽEMĖS ŪKIO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL ŽEMĖS ŪKIO MINISTRO 2001 M. GEGUŽĖS 9 D. ĮSAKYMO NR. 146 „DĖL PIENO SUPIRKIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2024 m. birželio 11 d. Nr. 3D-460
Vilnius
P a k e i č i u Pieno supirkimo taisykles, patvirtintas Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministro 2001 m. gegužės 9 d. įsakymu Nr. 146 „Dėl Pieno supirkimo taisyklių patvirtinimo“:
1. Pakeičiu 8.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„8.2. turėti karvių, įregistruotų Ūkinių gyvūnų registre, savo vardu. Laikomų karvių skaičius ir iš šių karvių primelžto pieno kiekis turi pagrįsti pagamintus, parduotus, sunaikintus, suvartotus, atiduotus pieno ir (arba) pieno produktų kiekius (pagal bandos ar vidutinį kontroliuojamų karvių produktyvumą šalyje).“
2. Pakeičiu 9 punktą ir jį išdėstau taip:
„9. Gamintojas parduoti perdirbti gali tik jo vardu registruotų karvių pieną. Jei asmuo parduoda ne savo vardu registruotų karvių pieną, jis turi be reikalavimų gamintojui atitikti ir supirkėjui keliamus reikalavimus, nurodytus IV skyriuje.
Šio punkto reikalavimas netaikomas asmenims, kurie parduoda mirusiojo gamintojo vardu registruotų karvių pieną, paveldėjimo dokumentų tvarkymo laikotarpiu.“
3. Pakeičiu 15.2 papunktį ir jį išdėstau taip:
„15.2. prieš pradėdamas pirkti pieną iš pradedančio tiekti pieną gamintojo, laboratorijos duomenų bazėje patikrinti, ar gamintojas turi savo vardu registruotų karvių ir ar nebuvo nutrauktas šio gamintojo pieno supirkimas pagal šių taisyklių 39, 44 ir 49 punktus. Pieną supirkti galima tik atnaujinus pieno supirkimą, kaip nurodyta šių taisyklių 50 punkte.“
4. Pakeičiu 21.5 papunktį ir jį išdėstau taip:
„21.5. parduoto pieno tyrimų rezultatų neišduoti tiems gamintojams, kurie neįtraukti į Ūkinių gyvūnų registrą, išskyrus gamintojo mirties atvejį, kai rezultatai išduodami asmenims, kurie parduoda mirusiojo gamintojo vardu registruotų karvių pieną, paveldėjimo dokumentų tvarkymo laikotarpiu, pagal supirkėjo pateiktą prašymą, ir apie tai pažymėti suvestiniame protokole bei duomenų analizės programose, skirtose gamintojams, supirkėjams, Žemės ūkio ministerijai, Centrui ir VMVT.“
5. Pakeičiu 69 punktą ir jį išdėstau taip:
„69. Pieno supirkimo ir priskaitymo knygelę, kuri gali būti popierinė arba elektroninė, gamintojui išduoda (parengia) ir pildo supirkėjas. Popierinės pieno supirkimo ir priskaitymo knygelės registruojamos įrištame, numeruotais lapais, vyr. finansininko (arba vadovo) pasirašytame, antspauduotame pieno supirkimo ir priskaitymo knygelių išdavimo registracijos žurnale. Elektroninės pieno supirkimo ir priskaitymo knygelės pildomos tik tiems gamintojams, kurie raštu sutinka su jos pildymu šiuo būdu ir raštu patvirtina, kad turi technines galimybes (pavyzdžiui, mobilųjį ryšį ir tinkamą telefoną) laiku gauti šių taisyklių 70 ir 71 punktuose nurodytą informaciją. Elektroninės pieno supirkimo ir priskaitymo knygelės duomenys turi būti apsaugoti nuo keitimo arba keitimas turi būti aiškiai identifikuojamas.“
6. Pakeičiu 74 punktą ir jį išdėstau taip:
„74. Pieno pirkimas iš gamintojų – juridinių ir, jeigu pageidauja, fizinių asmenų, iš kurių pienas superkamas tiesiogiai iš ūkio, įforminamas išrašant važtaraštį, kurio viena kopija lieka gamintojui, kita supirkėjui, o trečia – vežėjui. Važtaraštis gali būti popierinis ir (arba) elektroninis. Jeigu pienas vežamas pieno supirkimo įmonės transportu, važtaraštis gali būti paliekamas tik supirkėjo įgaliotam asmeniui (vairuotojui), o gamintojui vietoj važtaraščio galima daryti įrašus Pieno perdavimo-priėmimo žurnale, kuris gali būti popierinis arba elektroninis.
Popierinis pieno perdavimo–priėmimo žurnalas turi būti įrištas arba susegtas metalinėmis sąsagėlėmis, numeruotais lapais, antspauduotas bei pasirašytas gamintojo arba, jei gamintojas yra juridinis asmuo, – finansininko (ar vadovo). Pieno perdavimo–priėmimo žurnalus parengia supirkėjas. Elektroninio perdavimo–priėmimo žurnalo ir važtaraščio duomenys turi būti apsaugoti nuo keitimo arba keitimas turi būti aiškiai identifikuojamas“.