HERBAS2

mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentO

prie krašto apsaugos ministerijos

DIREKTORIUS

 

įsakymas

DĖL Į CIVILINĮ MOBILIZACINIO PERSONALO REZERVĄ ĮRAŠYTŲ ASMENŲ MOBILIZACINIO IR PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO TVARKOS APRAŠo patvirtinimo

 

2018 m. balandžio 4 d. V-83

Vilnius

 

 

Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatymo 8 straipsnio 4 dalies 3 punktu, 19 straipsnio 1 ir 3 dalimis:

1. Tvirtinu Į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašytų asmenų mobilizacinio ir priimančiosios šalies paramos mokymo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažįstu netekusiais galios:

2.1. Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus 2011 m. lapkričio 16 d. įsakymą Nr. V-37 „Dėl Mobilizacinio mokymo organizavimo, planavimo ir vykdymo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

2.2. Mobilizacijos departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus 2012 m. sausio 23 d. įsakymą Nr. V-7 „Dėl Į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašytų asmenų priimančiosios šalies paramos mokymo planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarkos aprašo tvirtinimo“.

 

 

 

Direktorius                                                                                      Virginijus Vitalijus Vilkelis

 

PATVIRTINTA

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

2018 m. balandžio 4 d. įsakymu Nr. V-83

 

Į CIVILINĮ MOBILIZACINIO PERSONALO REZERVĄ ĮRAŠYTŲ ASMENŲ MOBILIZACINIO IR PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1.    Į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašytų asmenų mobilizacinio ir priimančiosios šalies paramos mokymo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato į civilinį mobilizacinį personalo rezervą įrašytų asmenų mobilizacinio ir priimančiosios šalies paramos (toliau – PŠP) mokymo planavimo, organizavimo ir vykdymo tvarką.

2.    Mobilizacinis ir PŠP mokymas susideda iš paskaitų, seminarų ir pratybų ar kitų karinių renginių (toliau vadinama Mobilizacinio mokymo renginiai ir PŠP mokymo renginiai).

3.    Paskaitų metu į civilinį mobilizacinį personalo rezervą įrašyti asmenys supažindinami su pasirengimu mobilizacijai, PŠP teikti, valstybės ginkluotos ir neginkluotos gynybos būdais.

4.    Seminarų metu tobulinami įgūdžiai ir gebėjimai įgyvendinant valstybines mobilizacines ir PŠP užduotis, pristatomos įstatymų ir kitų teisės aktų nuostatos, reguliuojančios, mobilizacijos vykdymą ir PŠP teikimą, karo padėties teisinį režimą ir pilietinį pasipriešinimą, sprendžiami su pratybų organizavimu ir jų vykdymu susiję klausimai ir aptariami įvykusių pratybų rezultatai.

5.    Pratybų metu atliekamas praktinis pasirengimo mobilizacijai ir PŠP teikti patikrinimas siekiant įvertinti mobilizacijos sistemos subjektų gebėjimą veikti paskelbus mobilizaciją ir teikiant PŠP, taip pat pasirengimą vykdyti valstybines mobilizacines ir PŠP užduotis, visų mobilizacijos sistemos subjektų bendradarbiavimą ir jų veiksmų suderinamumą.

6.    Pratybos skirstomos į:

6.1. institucinio lygmens pratybas, kurių metu tikrinamas ir vertinamas civilinės mobilizacijos institucijos ar ūkio mobilizacijos subjekto pasirengimas mobilizacijai ir PŠP teikti;

6.2. teritorinio lygmens pratybas, kurių metu tikrinamas ir vertinamas civilinių mobilizacijos institucijų, ūkio mobilizacijos subjektų pasirengimas mobilizacijai ir PŠP teikti, taip pat gebėjimas veikti kartu su kitais mobilizacijos sistemos subjektais visoje valstybės teritorijoje ar jos dalyje;

6.3. tarptautinės ir nacionalinės PŠP pratybos, kurios organizuojamos Priimančiosios šalies paramos mokymo, kuriame dalyvauja profesinės karo tarnybos, aktyviojo rezervo ir rezervo kariai ir (ar) į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys, tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministro 2012 m. sausio 31 d. įsakymu Nr. V-94 „Dėl Priimančiosios šalies paramos mokymo, kuriame dalyvauja profesinės karo tarnybos, aktyviojo rezervo kariai ir (ar) į civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys, tvarkos aprašo tvirtinimo“, nustatyta tvarka.

7.    Apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos mobilizacijos ir priimančiosios šalies paramos įstatyme vartojamas sąvokas.

II SKYRIUS

MOBILIZACINIO MOKYMO PLANAVIMAS, ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

8.    Kiekvienais metais, iki gruodžio 20 d., Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos (toliau – Departamentas) sudaro 3 metų planuojamų Mobilizacinio mokymo renginių sąrašą (1 priedas) ir jį pateikia civilinėms mobilizacijos institucijoms ir (ar) ūkio mobilizacijos subjektams.

9.    Civilinės mobilizacijos institucijos ir (ar) ūkio mobilizacijos subjektai pagal 3 metų planuojamų Mobilizacinio mokymo renginių sąrašą sudaro 1 metų mobilizacinio mokymo planą (toliau – Mokymo planas) (2 priedas), kurį iki einamųjų metų sausio 10 d. pateikia Departamentui.

10Atsižvelgdamas į Mokymo planus, Departamento direktorius kiekvienais metais, iki sausio 20 d., patvirtina 1 metų valstybės mobilizacinio mokymo planą (3 priedas).

11Civilinė mobilizacijos institucija ir (ar) ūkio mobilizacijos subjektas, pakeitę Mokymo planą, apie šiuos pakeitimus raštu informuoja Departamentą ne vėliau nei likus 5 darbo dienoms iki Mobilizacinio mokymo renginio, su kuriuo susiję pakeitimai.

12Paskaitų ir seminarų medžiagą rengia ir skaito Departamento direktoriaus paskirti Departamento darbuotojai, taip pat iš kitų valstybės ir savivaldybių institucijų ar įstaigų kviesti asmenys arba lektoriai.

13Departamentas, atsižvelgdamas į valstybės mobilizacinio mokymo planą, organizuoja Mobilizacinio mokymo renginius, nustato jų vietą, laiką, darbotvarkę, pratybų situacijas, skiria pratybų vadovą, vertintojus ir dalyvius.

14Departamento direktorius institucinio ir teritorinio lygmens pratyboms organizuoti iš mobilizacijos sistemos subjektų atstovų gali sudaryti pratybų rengimo grupę.

15Departamentas, atsižvelgdamas į valstybės mobilizacinio mokymo planą, likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki Mobilizacinio mokymo renginio pradžios, išsiunčia civilinei mobilizacijos institucijai ir (ar) ūkio mobilizacijos subjektui kvietimus dalyvauti mobilizaciniame mokyme.

 

III SKYRIUS

PŠP MOKYMO PLANAVIMAS, ORGANIZAVIMAS IR VYKDYMAS

 

16.       Departamentas, vadovaudamasis krašto apsaugos ministro patvirtintomis PŠP mokymo gairėmis ir atsižvelgdamas į Lietuvos kariuomenės vado patvirtintą PŠP teorinio mokymo renginių ir pratybų, kuriuose dalyvauja profesinės karo tarnybos, aktyviojo rezervo ir rezervo kariai ir (ar) civilinį mobilizacinio personalo rezervą įrašyti asmenys, planą (toliau – Renginių ir pratybų planas), per mėnesį nuo šio plano gavimo sudaro einamųjų metų planuojamų PŠP mokymo renginių kariams ir (ar) civiliams asmenims sąrašą ir reikalavimus dalyviams (toliau – Sąrašas) (4 priedas) ir pateikia jį civilinei mobilizacijos institucijai ir (ar) ūkio mobilizacijos subjektui.

17Civilinės mobilizacijos institucijos ir (ar) ūkio mobilizacijos subjekto vadovas ar jo įgaliotas asmuo ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo Sąrašo gavimo dienos, atsižvelgdamas į jį, parengia civilinės mobilizacijos institucijos ir (ar) ūkio mobilizacijos subjekto einamųjų metų PŠP mokymų planą (toliau – PŠP planas) (5 priedas) ir pateikia Departamentui.

18Departamentas, vadovaudamasis Renginių ir pratybų planu ir atsižvelgdamas į PŠP planus, per 15 darbo dienų nuo PŠP planų gavimo sudaro einamųjų metų valstybės PŠP mokymo planą (6 priedas). Valstybės PŠP mokymo planą tvirtina Departamento direktorius.

19.       Civilinė mobilizacijos institucija ir (ar) ūkio mobilizacijos subjektas, pakeitę PŠP planą, apie šiuos pakeitimus raštu informuoja Departamentą:

19.1.    ne vėliau nei likus 5 darbo dienoms iki PŠP mokymo renginio (seminaro, skirto pasirengti PŠP pratyboms);

19.2.    ne vėliau nei likus 1 mėnesiui iki PŠP mokymo renginio (PŠP pratybų).

20.       Departamentas, atsižvelgdamas į valstybės PŠP mokymo planą, organizuoja PŠP mokymo renginius ir likus ne mažiau kaip 10 darbo dienų iki PŠP mokymo renginio pradžios, išsiunčia civilinėms mobilizacijos institucijoms ir (ar) ūkio mobilizacijos subjektams kvietimus dalyvauti PŠP mokyme.

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

21.       Mobilizacinio ir PŠP mokymo apskaitą vykdo Departamentas. Šiai apskaitai tvarkyti sudaromas mobilizacinio ir PŠP mokymo dalyvių sąrašas (7 priedas).

22.       Departamento direktoriaus paskirti Departamento darbuotojai paskaitų ir seminarų metu pateikia dalyviams apklausos anketas (8 priedas) ir ne vėliau kaip per 15 darbo dienų po paskaitos ar seminaro parengia anketų apibendrinimus.

23.     Departamento direktoriaus paskirti Departamento darbuotojai asmenims, dalyvavusiems paskaitose ir seminaruose, išduoda Departamento direktoriaus pasirašytus pažymėjimus (9 priedas).

24.       Departamentas ne vėliau kaip per 30 darbo dienų po įvykusių pratybų parengia ir pateikia pratybose dalyvavusioms civilinėms mobilizacijos institucijoms ir (ar) ūkio mobilizacijos subjektams pratybų ataskaitą, kurioje aprašoma pratybų eiga, įvertinami pratybų rezultatai, pateikiamas pratybų vertinimas, rekomendacijos ir pasiūlymai.

25.       Departamentas iki kiekvienų metų sausio 30 d. Departamento direktoriui pateikia praėjusių metų Mobilizacinio ir PŠP mokymo renginių vertinimo ataskaitą, kurioje pateikiamos išvados ir siūlymai dėl mobilizacinio ir PŠP mokymo planavimo, organizavimo, vykdymo ir mokymo kokybės tobulinimo.

_________________

 

 

Į civilinio mobilizacinio personalo rezervą

įrašytų asmenų mobilizacinio ir

priimančiosios šalies paramos mokymo

tvarkos aprašo

1 priedas

 

 

(Planuojamų mobilizacinio mokymo renginių sąrašo formos pavyzdys)

MOBILIZACIJOS IR PILIETINIO PASIPRIEŠINIMO DEPARTAMENTAS PRIE KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS

 

 

20____–20____M. PLANUOJAMŲ MOBILIZACINIO MOKYMO RENGINIŲ SĄRAŠAS

 

Mobilizacinio mokymo renginio pavadinimas

Mokymo vieta

Data

Institucija, organizuojanti mobilizacinį mokymą

Planuojama mokyti

Institucijos ar ūkio mobilizacijos subjekto pavadinimas

Asmenų skaičius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

_______________

 

Į civilinio mobilizacinio personalo rezervą

įrašytų asmenų mobilizacinio

priimančiosios šalies paramos mokymo

tvarkos aprašo

2 priedas

(Mobilizacinio mokymo plano formos pavyzdys)

 

___________________________________________________________________________

(Civilinės mobilizacijos institucijos ar ūkio mobilizacijos subjekto pavadinimas)

 

TVIRTINU

 

_____________________________

(pareigų pavadinimas)

_____________________________

(parašas)

_____________________________

(vardas ir pavardė)

20_____M. MOBILIZACINIO MOKYMO PLANAS

 

Mobilizacinio mokymo pavadinimas

Eil. Nr.

Asmens, įrašyto į civilinio mobilizacinio personalo rezervo sąrašą,

vardas, pavardė

Asmens, įrašyto į civilinio mobilizacinio personalo rezervo sąrašą, pareigos

Pastabos

Paskaitos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Seminarai

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pratybos

 

 

 

 

 

________________

 

Į civilinio mobilizacinio personalo rezervą

įrašytų asmenų mobilizacinio ir

priimančiosios šalies paramos mokymo

tvarkos aprašo

3 priedas

 

 

(Valstybės mobilizacinio mokymo plano formos pavyzdys)

 

PATVIRTINTA

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

20____ m. _______mėn. ___ d.

įsakymu Nr. _____

20____M. VALSTYBĖS MOBILIZACINIO MOKYMO PLANAS

 

Mobilizacinio mokymo pavadinimas

Mokymo vieta

Data

Institucija, organizuojanti mobilizacinį mokymą

Planuojama mokyti

Institucijos ar ūkio mobilizacijos subjekto pavadinimas

Asmenų skaičius

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________

 

Į civilinio mobilizacinio personalo rezervą

įrašytų asmenų mobilizacinio ir

priimančiosios šalies paramos mokymo

tvarkos aprašo

4 priedas

 

 

( Planuojamų priimančiosios šalies paramos mokymo renginių kariams ir (ar) civiliams asmanims sąrašo ir reikalavimų dalyviams formos pavyzdys)

MOBILIZACIJOS IR PILIETINIO PASIPRIEŠINIMO DEPARTAMENTAS PRIE KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJOS

 

20____M.PLANUOJAMŲ PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO RENGINIŲ KARIAMS IR (AR) CIVILIAMS ASMENIMS SĄRAŠAS

IR REIKALAVIMAI DALYVIAMS

 

 

Eil.

Nr.

Mokymo renginiai

Data

Reikalavimai dalyviams

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

___________________

 

Į civilinio mobilizacinio personalo rezervą

įrašytų asmenų mobilizacinio ir

priimančiosios šalies paramos mokymo

tvarkos aprašo

5 priedas

 

(Priimančiosios šalies paramos mokymo plano formos pavyzdys)

 

___________________________________________________________________________

(Civilinės mobilizacijos institucijos ar ūkio mobilizacijos subjekto pavadinimas)

 

TVIRTINU

 

_____________________________

(pareigų pavadinimas)

_____________________________

(parašas)

_____________________________

(vardas ir pavardė)

20_____M. PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO PLANAS

 

Eil.

Nr.

Mokymo renginiai

Data

Dalyvaujantys asmenys

(pareigos, vardas, pavardė)

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________

 

Į civilinio mobilizacinio personalo rezervą

įrašytų asmenų mobilizacinio ir

priimančiosios šalies paramos mokymo

tvarkos aprašo

6 priedas

(Valstybės priimančiosios šalies paramos mokymo plano formos pavyzdys)

 

PATVIRTINTA

Mobilizacijos ir pilietinio pasipriešinimo departamento prie Krašto apsaugos ministerijos direktoriaus

20____ m. _______mėn. ___ d.

įsakymu Nr. _____

 

 

 

20____M. VALSTYBĖS PRIIMANČIOSIOS ŠALIES PARAMOS MOKYMO PLANAS

 

Eil. Nr.

Mokymo renginiai

Data

Civilinė mobilizacijos institucija ar ūkio mobilizacijos subjektas

Dalyvaujantys asmenys

(pareigos, vardas, pavardė)

Pastabos

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

________________

 

 

Į civilinio mobilizacinio personalo

rezervą įrašytų asmenų mobilizacinio ir

priimančiosios šalies paramos mokymo

tvarkos aprašo

7 priedas

 

(Paskaitos \ seminaro dalyvių sąrašo formos pavyzdys)

 

_______________________________________________________________________

(Civilinės mobilizacijos institucijos ar ūkio mobilizacijos subjekto pavadinimas)

 

 

PASKAITOS \ SEMINARO DALYVIŲ SĄRAŠAS

20_____m.______mėn. ____d.

 

Eil. Nr.

Institucija

Vardas, pavardė

Pareigos

 

Pažymėjimo Nr.

Parašas

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Pareigų pavadinimas)

(Parašas)

(Vardas ir pavardė)

 

 

Į civilinio mobilizacinio personalo

rezervą įrašytų asmenų mobilizacinio ir

priimančiosios šalies paramos mokymo

tvarkos aprašo

8 priedas

 

 

Gerbiami dalyviai, prašome užpildyti anketą. Mums svarbi Jūsų nuomonė siekiant įvertinti mokymų kokybę, Jūsų poreikius ir mūsų darbo efektyvumą! Jūsų atsakymai konfidencialūs, jie bus naudojami tik statistiniams apibendrinimams. Iš anksto dėkojame.

 

ANKETA

 

Pažymėkite Jums tinkantį variantą þ:

Mokymų kokybės vertinimas:

Kaip Jūs vertinate gautos informacijos aktualumą?

□ taip, buvo iš esmės išnagrinėti pagrindiniai klausimai;

□ temos buvo aktualios tik iš dalies;

□ ne, temos buvo neaktualios.

Kaip Jūs vertinate medžiagos pateikimą?

□ buvo įdomu klausyti, medžiaga pateikta kūrybiškai;

□ medžiaga pateikta gerai;

□ medžiaga išdėstyta vidutiniškai;

□ buvo neįdomu klausyti.

Kaip manote, ar mokymų metu įgytas žinias galėsite pritaikyti savo veikloje?

□ taip;

□ iš dalies;

□ ne.

Kokias naujas temas Jūs siūlytumėte įtraukti į mokymų programą?

__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Mokymų organizavimo kokybės vertinimas:

Kaip Jūs vertinate mokymų laiko planavimą?

□ taip, mokymų laikas buvo panaudotas optimaliai;

□ ne, reikėtų__________________________________________________________________

Kokios trukmės mokymų Jūs pageidautumėte?:

□ ne ilgiau nei 4 akademinės valandos;

□ vienos dienos (8 akademinių valandų).

Ką, Jūsų nuomone, reikėtų tobulinti organizuojant kitus mokymus?

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Bendras mokymų vertinimas :

 

□ labai gerai;

□ gerai;

□ patenkinamai;

□ nepatenkinamai.

 

 

 

Pastabos: ______________________________________________________________________

 

______________________________________________________________________________

 

 

Į civilinio mobilizacinio personalo

rezervą įrašytų asmenų mobilizacinio ir

priimančiosios šalies paramos mokymo

tvarkos aprašo

9 priedas