LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2002 M. birželio 13 D. ĮSAKYMO NR. 276 „DĖL riboto karantino režimo kontrolės tvarkos PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2020 m. spalio  5 d. Nr. V-2189

Vilnius

 

P a k e i č i u Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. birželio 13 d. įsakymą Nr. 276 „Dėl Riboto karantino režimo kontrolės tvarkos patvirtinimo“:

1. Pakeičiu pavadinimą ir jį išdėstau taip:

DĖL riboto karantino skelbimo ir atšaukimo pagrindų bei riboto karantino režimo kontrolės tvarkos APRAŠO PATVIRTINIMO“.

2. Pakeičiu preambulę ir ją išdėstau taip:

„Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo 21 straipsnio 10 ir 13 dalimis:“.

3. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Tvirtinu Riboto karantino skelbimo ir atšaukimo pagrindų bei riboto karantino režimo kontrolės tvarkos aprašą (pridedama).“

4. Pakeičiu nurodytu įsakymų patvirtintą Riboto karantino režimo kontrolės tvarką:

4.1. Pakeičiu pavadinimą ir jį išdėstau taip:

riboto karantino skelbimo ir atšaukimo pagrindų bei riboto karantino režimo kontrolės tvarkos APRAŠAS“.

4.2. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Riboto karantino skelbimo ir atšaukimo pagrindų bei riboto karantino režimo kontrolės tvarkos aprašas reglamentuoja riboto karantino skelbimo ir atšaukimo pagrindus, riboto karantino režimo atskiriems objektams priemonių, kuriomis siekiama užkirsti kelią ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų ar jų sukėlėjų įvežimui į Lietuvos Respubliką ir paplitimui joje, taikymo ypatumus bei kontrolės tvarką.“

4.3. Pakeičiu 2 punktą ir jį išdėstau taip:

2. Riboto karantino objektus, tokio karantino taikymo trukmę ir režimą nustato, skelbia ir atšaukia Lietuvos Respublikos arba apskrities vyriausiasis epidemiologas, o riboto karantino režimo kontrolę pagal savo kompetenciją vykdo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – NVSC) bei Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ir jos teritorinės įstaigos.“

4.4. Pakeičiu 4 punktą ir jį išdėstau taip:

4. Riboto karantino režimo priemonių naudojimą šio tvarkos aprašo 3.1 ir 3.3 papunkčiuose nurodytiems objektams organizuoja atitinkamos savivaldybės gydytojas ir (ar) NVSC, o 3.2 papunktyje nurodytiems objektams riboto karantino režimo priemonių naudojimą organizuoja Muitinės departamentas prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.“

4.5. Papildau 6.7 papunkčiu:

6.7. jei atvykusioje transporto priemonėje (išskyrus atvejus, kai asmuo vyksta tranzitu per Lietuvos Respubliką) yra COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) sergantis ligonis, asmuo, įtariamas, kad serga, ar asmuo, turėjęs sąlytį:

6.7.1. jis hospitalizuojamas ir / ar izoliuojamas teisės aktų nustatyta tvarka;

6.7.2. jis tiriamas dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).“

4.6. Papildau 71 punktu:

71. Dėl išplitusio COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) protrūkio Lietuvos Respublikos arba apskrities vyriausiasis epidemiologas gali priimti sprendimą taikyti riboto karantino režimo priemones (sustabdyti ar apriboti veiklą) vietiniams gamintojams ir paslaugų teikėjams, esant bent vienai iš šių aplinkybių:

71.1. dėl vieno gamintojo ar paslaugos teikėjo veiklos COVID-19 liga (koronaviruso infekcija) susirgo daugiau kaip 100 asmenų;

71.2. dėl vieno gamintojo ar paslaugos teikėjo veiklos sutrikdoma 5 ir daugiau įmonių, įstaigų ar organizacijų veikla.

4.7. Papildau 72 punktu:

72. 71 punkte nurodytos riboto karantino režimo priemonės atšaukiamos, esant bent vienai iš šių aplinkybių:

72.1.  per 14 dienų nuo veiklos sustabdymo ar apribojimo neregistruojamas nė vienas naujas su protrūkiu susijęs COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) atvejis;

72.2. po 7 dienų, kai gamintojas ar paslaugos teikėjas pateikia pagrįstus įrodymus NVSC, kad atnaujinus veiklą nebebus keliamas pavojus žmonių sveikatai.“

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                       Aurelijus Veryga