PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

SPRENDIMAS

DĖL PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS BUDINČIO IR NUOLATINIO GLOBOTOJO, GLOBĖJO (RŪPINTOJO) VEIKLOS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2024 m. birželio 27 d. Nr. T2-199

Palanga

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 15 straipsnio 2 dalies 30 punktu, Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo Nr. X-493 pakeitimo įstatymo 4 straipsniu pakeisto Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymo 23 straipsniu, Palangos miesto savivaldybės taryba nusprendžia:

1. Patvirtinti Palangos miesto savivaldybės budinčio ir nuolatinio globotojo, globėjo (rūpintojo) veiklos organizavimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. spalio 5 d. sprendimą Nr. T2-256 „Dėl Palangos miesto savivaldybės budinčio globotojo ir globėjo (rūpintojo) veiklos organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

3. Nustatyti, kad šis sprendimas įsigalioja nuo 2024 m. liepos 1 d.

 

 

 

Meras                                                                                                                    Šarūnas Vaitkus

 

PATVIRTINTA

Palangos miesto savivaldybės tarybos

2024 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. T2-199

 

 

PALANGOS MIESTO SAVIVALDYBĖS BUDINČIO IR NUOLATINIO GLOBOTOJO, GLOBĖJO (RŪPINTOJO) VEIKLOS ORGANIZAVIMO TVARKOS APRAŠAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Palangos miesto savivaldybės budinčio ir nuolatinio globotojo, globėjo (rūpintojo) veiklos organizavimo tvarkos aprašas (toliau – Tvarkos aprašas) reglamentuoja likusio be tėvų globos vaiko, socialinę riziką patiriančio vaiko priežiūros / globos (rūpybos) budinčio ar nuolatinio globotojo ar globėjo (rūpintojo) šeimoje organizavimą, mokėjimo už vaiko priežiūrą budinčio ar nuolatinio globotojo šeimoje dydžius ir tvarką.

2. Vaiko priežiūra / globa (rūpyba) budinčio globotojo ar globėjo (rūpintojo) šeimoje organizuojama siekiant užtikrinti netekusio tėvų globos vaiko teisių ir įstatymų ginamų interesų įgyvendinimą ir apsaugą, suteikiant vaikui tokias artimiausias šeimos gyvenimui sąlygas, kokių reikia jo fizinei, protinei, dvasinei, dorovinei bei socialinei raidai, ir tokią šeimos aplinką, kokios reikia jo gerovei.

3. Tvarkos apraše vartojamos sąvokos atitinka Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatyme, Vaiko teisių pagrindų įstatyme, Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos apraše, patvirtintame Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28 (su pakeitimais), ir kituose teisės aktuose apibrėžtas sąvokas.

4. Globos centro funkcijas vykdo:

4.1. biudžetinė įstaiga Palangos miesto socialinių paslaugų centras;

4.2. nevyriausybinės organizacijos socialinių paslaugų įstaiga, iš kurios globos centro paslaugas savivaldybė perka Lietuvos Respublikos viešųjų pirkimų įstatymo nustatyta tvarka.

5. Palangos miesto socialinių paslaugų centro (toliau – Globos centro) teises ir pareigas apibrėžia Lietuvos Respublikos socialinių paslaugų įstatymas, funkcijas – Globos centro veiklos ir vaiko budinčio globotojo vykdomos priežiūros organizavimo ir kokybės priežiūros tvarkos aprašas, patvirtintas Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. sausio 19 d. įsakymu Nr. A1-28 (su pakeitimais) (toliau – Aprašas).

6. Vaikų laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba) gali būti organizuojama socialinių paslaugų įstaigose, kurias savivaldybė finansuoja tiesiogiai, sudarydama paslaugų finansavimo sutartis dėl vaikui teikiamų socialinės globos paslaugų įstaigose, kurias globėjais (rūpintojais) Lietuvos Respublikos civilinio kodekso, Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo bei kitų globos (rūpybos) nustatymą reguliuojančių teisės aktų nustatyta tvarka paskiria teismas ar Palangos miesto savivaldybės administracijos direktorius. Socialinių paslaugų įstaigos socialinės globos kainą apskaičiuoja vadovaudamosi Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje Socialinių paslaugų finansavimo ir lėšų apskaičiavimo metodikoje nustatyta tvarka. Savivaldybė iš biudžeto lėšų dengia socialinės globos kainą, neviršijant Palangos miesto savivaldybės tarybos nustatyto maksimalaus socialinės globos išlaidų finansavimo dydžio.

 

II SKYRIUS

VAIKO PRIEŽIŪROS/GLOBOS (RŪPYBOS) ORGANIZAVIMAS BUDINČIO IR NUOLATINIO GLOBOTOJO, GLOBĖJO (RŪPINTOJO) ŠEIMOJE

 

7. Budinčiais ir nuolatiniais globotojais, globėjais (rūpintojais) gali tapti asmenys, atitinkantys Civiliniame kodekse globėjui (rūpintojui) keliamus reikalavimus, taip pat Socialinių paslaugų įstatyme numatytus reikalavimus.

8. Asmuo, pageidaujantis tapti budinčiu ar nuolatiniu globotoju ar globėju (rūpintoju), kreipiasi į Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – VVTAĮT) teritorinį skyrių ir pateikia teisės aktais nustatytus dokumentus.

9. Globos centras teisės aktų nustatyta tvarka konsultuoja asmenis, pageidaujančius tapti budinčiais ir nuolatiniais globotojais ir globėjais (rūpintojais), vykdo budinčių ir nuolatinių globotojų ir globėjų (rūpintojų) pasirengimo prižiūrėti / globoti (rūpintis) vaikus mokymus pagal VVTAĮT direktoriaus patvirtintas Globėjų ir įtėvių mokymo ir konsultavimo programas (toliau – GIMK programos), vertina budinčių globotojų, nuolatinių globotojų ir globėjų (rūpintojų) pasirengimą pagal GIMK programas, rengia išvadą apie jų tinkamumą prižiūrėti vaikus ir teikia kopiją VVTAĮT teritoriniam skyriui.

10. Tarp Globos centro ir budinčio globotojo arba nuolatinio globotojo, kuris prižiūri vaikus apibrėžtus Tvarkos aprašo 14 punkte, pasirašoma tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartis (toliau – Sutartis).

11. Sutartyje turi būti sulygta dėl šių sąlygų: Sutarties šalys; Sutarties objektas ir tikslas; vaiko priežiūros vieta; prižiūrimų vaikų skaičius; lėšų vaikui išlaikyti bei atlygio už vaikų priežiūrą dydis ir mokėjimų tvarka; (laikino atokvėpio) budinčiam ar nuolatiniam globotojui suteikimo tvarka; Sutarties šalių atsakomybė dėl netinkamo sąlygų vykdymo; kitos budinčio ar nuolatinio globotojo ir Globos centro teisės ir tarpusavio įsipareigojimai; pagalbos teikimo budinčiam ir nuolatiniam globotojui ir vaikui tvarka; Sutarties nutraukimo sąlygos ir tvarka (Sutarties forma tvirtinama Globos centro direktoriaus įsakymu).

12. Veiklą budintis ir nuolatinis globotojas vykdo pagal individualios veiklos pažymėjimą.

13. Budintis globotojas prižiūri vaiką, nesusijusį giminystės ryšiais, savo gyvenamojoje vietoje ir natūralioje šeimos aplinkoje, užtikrindamas jam emocinį bei fizinį saugumą, visavertį vaiko poreikius atitinkantį ugdymą, auklėjimą ir kasdienę priežiūrą, vykdo kitas teises ir pareigas, numatytas Socialinių paslaugų įstatyme.

14. Nuolatinis globotojas prižiūri likusį be tėvų globos vaiką, kuriam įstatymų nustatyta tvarka yra arba turi būti nustatyta nuolatinė globa (rūpyba), su kuriuo jis nėra susijęs giminystės ryšiais ir kuriam būdingas bent vienas iš šių požymių: turi nesėkmingos laikinosios priežiūros, globos (rūpybos) / įvaikinimo patirties (globėjo nušalinimas, atleidimas, tėvų valdžios ribojimas įtėviams); turi sunkiai išgydomų ir (ar) nepagydomų raidos ir (ar) psichikos sutrikimų, negalių; piktnaudžiauja psichotropinėmis medžiagomis arba turi priklausomybių; turi funkcionavimo sunkumų (neadaptyvus elgesys, socialinis nusišalinimas, prisitaikymo mokykloje sunkumai ir mokyklos nelankymas, polinkis į savižudybę ir pan.); yra vyresnis nei 10 metų; drauge su juo (kitais vaikais) yra nepilnamečiai tėvas / motina; priežiūros reikia ne tik jam, bet ir daugiau nei 3 jo broliams / seserims.

15. Budintis globotojas vienu metu negali prižiūrėti daugiau kaip 3 vaikų. Bendras vaikų skaičius šeimoje su savais vaikais – ne daugiau kaip 6. Prižiūrimų vaikų skaičius gali būti didesnis išimtiniais atvejais, kai neišskiriami broliai bei seserys ir tai raštu suderinta su Globos centru, budinčiu globotoju. Globos centro ir budinčio globotojo tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje konkrečiai nurodoma, kiek ir kokio amžiaus, kokių poreikių vaikus budintis globotojas vienu metu įsipareigoja prižiūrėti.

16. Nuolatinis globotojas vienu metu negali prižiūrėti daugiau kaip vieno vaiko ar jų grupės, jeigu neišskiriami broliai ir seserys arba prižiūrimas vienas iš nepilnamečių tėvų su vaiku (vaikais), o jeigu nuolatinis globotojas vykdo ir budinčio globotojo veiklą, vienu metu jis negali prižiūrėti daugiau kaip 3 vaikų. Bendras vaikų (su kitais šeimoje augančiais vaikais) skaičius nuolatinio globotojo šeimoje – ne daugiau kaip 4. Bendras vaikų skaičius gali būti didesnis, jeigu neišskiriami broliai ir seserys ir (ar) nepilnametis tėvas (motina) su vaiku (vaikais), jei vaikas (vaikai) gimė tėvo (motinos) priežiūros pas nuolatinį globotoją metu.

17. Budintis globotojas vykdo vaiko priežiūrą:

17.1. kriziniais atvejais (iki 3 mėnesių), kai vaiką reikia skubiai, bet kuriuo paros metu apgyvendinti saugioje aplinkoje;

17.2. kai reikia suteikti laikiną atokvėpį kitiems budintiems globotojams, globėjams (rūpintojams), esant galimybei, – ir šeimynos dalyviams (iki 2 savaičių, išimtiniais atvejais ir tik tuo atveju, jeigu vaikas yra vyresnis nei 7 metų, – iki 1 mėnesio);

17.3. iki baigsis vaiko laikinoji globa (rūpyba) ir jis bus grąžintas į šeimą, jam bus nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) arba jis bus įvaikintas. Išimtiniais atvejais, kai teismas nustato vaiko nuolatinę globą (rūpybą) Globos centre, – iki vaikui bus nustatyta nuolatinė globa (rūpyba) šeimoje arba vaikas bus įvaikintas.

18. Budintis globotojas gali vykdyti kelių Tvarkos aprašo 17 punkte numatytų rūšių priežiūrą. Tvarkos aprašo 17.1 papunktyje numatyta priežiūra gali būti keičiama į Tvarkos aprašo 15.3 papunktyje numatytą priežiūrą, jei vaikui reikia ilgesnės nei 3 mėnesių priežiūros.

19. Laikinoji ar nuolatinė globa (rūpyba) vaikui, apgyvendintam budinčio globotojo ar globėjo (rūpintojo) šeimoje, nustatoma teisės aktais nustatyta tvarka.

20. Globos centras organizuoja budintiems globotojams ar nuolatiniams globotojams laikino atokvėpio paslaugą Aprašo nustatyta tvarka. Laikino atokvėpio paslaugos suteikimo tvarka nustatoma Sutartyje.

21. Kriziniu laikotarpiu, esant laikino atokvėpio paslaugos poreikiui, kurį įvardija budintis ar nuolatinis globotojas ir (arba) nustato Globos centro darbuotojai, budintis ar nuolatinis globotojas raštu pateikia Globos centrui laisvos formos motyvuotą prašymą dėl laikino atokvėpio paslaugos teikimo, likus ne mažiau kaip 3 darbo dienoms iki prašyme nurodytos šios paslaugos teikimo pradžios.

 

III SKYRIUS

MOKĖJIMAS UŽ VAIKO PRIEŽIŪRĄ/GLOBĄ (RŪPYBĄ) BUDINČIO IR NUOLATINIO GLOBOTOJO, GLOBĖJO (RŪPINTOJO) ŠEIMOJE

 

22. Globos centro teikiamos paslaugos budintiems ir nuolatiniams globotojams finansuojamos iš Savivaldybės biudžeto lėšų.

23. Savivaldybės administracija Globos centrui už budinčio ar nuolatinio globotojo prižiūrimą vaiką, kurio gyvenamoji vieta yra Palangos miesto savivaldybėje, skiria ir moka:

23.1. atlygį budinčiam globotojui:

23.1.1. Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimu nustatytos 1,0 minimalios mėnesinės algos (toliau – MMA) dydžio, nepriklausomai nuo faktiškai prižiūrimų vaikų skaičiaus, ir tais atvejais, kai neperduotas prižiūrėti vaikas, ir tuo metu, kai budinčiam globotojui suteikiamas laikinas atokvėpis;

23.1.2. atlygis budinčiam globotojui didinamas po 0,5 MMA per mėnesį už kiekvieną budinčiojo globotojo šeimoje apgyvendintą vaiką nuo 3 iki 12 metų (už faktiškai suteiktas paslaugas);

23.1.3. atlygis budinčiam globotojui didinamas po 0,75 MMA per mėnesį už kiekvieną budinčiojo globotojo šeimoje apgyvendintą vaiką iki 3 metų, paauglį nuo 12 metų arba vaiką, kuriam nustatytas vidutinis arba sunkus neįgalumo lygis (už faktiškai suteiktas paslaugas);

23.2. atlygį nuolatiniam globotojui:

23.2.1. už vieną nuolatinio globotojo šeimoje apgyvendintą 14 punkto reikalavimus atitinkantį vaiką po 2 MMA;

23.2.2. už kiekvieną nuolatinio globotojo šeimoje apgyvendintą 14 punkto reikalavimus atitinkančio vaiko brolį ar seserį, neatitinkantį 14 punkte nustatytų reikalavimų – po 0,75 MMA;

23.3. vaiko globos (rūpybos) išmokas, mokamas Lietuvos Respublikos išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka;

23.4. globos (rūpybos) išmokų tikslinius priedus, mokamus Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka;

23.5. išmokas vaikui, mokamas Išmokų vaikams įstatymo nustatyta tvarka, vaikui skirtą slaugos ir priežiūros (pagalbos) išlaidų tikslinę kompensaciją, mokamą pagal Lietuvos Respublikos tikslinių kompensacijų įstatymą, ir kitas išmokas, jei teisė gauti šias išmokas vaikui ir globėjui (rūpintojui) numatyta įstatymuose;

23.6. jeigu, pasibaigus vaiko globai (rūpybai) dėl pilnametystės, asmuo ir toliau yra prižiūrimas budinčio ar nuolatinio globotojo ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, šio asmens mokymosi laikotarpiu budinčiam ir nuolatiniam globotojui mokamas atlygis, bet ne ilgiau, iki asmeniui sukaks 24 metai.

23.7. pagalbos pinigus:

23.7.1. 3 bazinės socialinės išmokos (toliau – BSI) dydžio išmoką per mėnesį už kiekvieną budinčio ar nuolatinio globotojo šeimoje apgyvendintą vaiką, kuri naudojama vaiko poreikiams tenkinti. Jeigu, pasibaigus vaiko globai (rūpybai) dėl pilnametystės, asmuo ir toliau yra prižiūrimas budinčio ar nuolatinio globotojo ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, šio asmens mokymosi laikotarpiu budinčiam ir nuolatiniam globotojui mokami pagalbos pinigai, bet ne ilgiau, iki asmeniui sukaks 24 metai;

23.7.2. vienkartinę 10 BSI dydžio įsikūrimo išmoką, skirtą vaiko (-ų) gyvenimo sąlygoms pritaikyti ir būtiniausiems buities reikmenims įsigyti (toliau – įsikūrimo išmoka), siekiant tinkamai organizuoti priežiūros paslaugą. Įsikūrimo išmoka mokama už kiekvieną įkurtą vaiko apgyvendinimui skirtą vietą pas budintį ar nuolatinį globotoją, jeigu Sutartis yra pasirašyta ne mažiau nei 12 mėnesių, ir pervedama per 5 darbo dienas nuo Sutarties pasirašymo dienos. Įsikūrimo išmoka grąžinama, jeigu Sutartis su budinčiu ar nuolatiniu globotoju nutraukiama nepraėjus 12 mėnesių nuo Sutarties pasirašymo dienos. Įsikūrimo išmoka mokama tik pirmą kartą pasirašius Sutartį, išskyrus atvejį, kai įkuriama nauja (papildoma) vaiko apgyvendinimui skirta vieta. Naujai pasirašius Sutartį su tuo pačiu fiziniu asmeniu išmoka mokama tik tuo atveju jei nuo ankstesnės Sutarties nutraukimo dienos praėjo ne mažiau nei 36 mėn.;

23.7.3. 6 BSI dydžio išmoką per mėnesį vaiko išlaikymui kriziniais atvejais už kiekvieną budinčio globotojo šeimoje laikinai apgyvendintą vaiką iki vaikas bus grąžintas įstatyminiams vaiko atstovams arba iki vaikui bus nustatyta globa (rūpyba). Ši išmoka mokama proporcingai vaiko laikino apgyvendinimo dienų skaičiui.

24. Globos centras kas mėnesį perveda 23.1-23.5 ir 23.7.1 papunkčiuose numatytas iš Savivaldybės gautas lėšas budinčiam ar nuolatiniam globotojui Sutartyje nustatytomis sąlygomis.

25. Tais atvejais, kai Sutartį sudaro sutuoktiniai, atlygis mokamas tik vienam iš jų.

26. Budintis ar nuolatinis globotojas, siekdamas patenkinti vaiko pagrindinius ir saviraiškos poreikius, įsipareigoja Tvarkos aprašo 23.3, 23.4, 23.5 ir 23.6.1 papunkčiuose numatytas gaunamas išmokas skirti vaikui išlaikyti (pvz.: maistui, drabužiams, kanceliarinėms prekėms, higienos prekėms, laisvalaikiui ir ugdymui, kišenpinigiams, medikamentams ir pan.). Globos centras turi teisę prašyti budinčių ar nuolatinių globotojų pateikti išlaidas pagrindžiančius dokumentus tarpusavio bendradarbiavimo ir paslaugų teikimo sutartyje nustatyta tvarka.

27. Pagalbos pinigai – 3 BSI dydžio išmoka per mėnesį už kiekvieną globėjo (rūpintojo) šeimoje, šeimynoje globojamą (rūpinamą) vaiką, kuri naudojama vaiko poreikiams tenkinti – skiriami globėjams (rūpintojams), kurių globojamiems (rūpinamiems) vaikams nustatyta globa (rūpyba) teismo sprendimu pagal Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnybos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos Klaipėdos apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus Palangos mieste pareiškimą arba Palangos miesto savivaldybės mero potvarkiu, bet ne ilgiau, iki globojamam (rūpinamam) vaikui sukaks 18 metų arba iki nepilnametis vaikas pripažįstamas emancipuotu ar sudaro santuoką.

Jeigu, pasibaigus vaiko globai (rūpybai) dėl pilnametystės, asmuo ir toliau yra prižiūrimas globėjo (rūpintojo) šeimoje, šeimynoje ir mokosi pagal bendrojo ugdymo programą, pagal formaliojo profesinio mokymo programą ar studijuoja aukštojoje mokykloje pagal nuolatinės studijų formos programą, šio asmens mokymosi laikotarpiu globėjui (rūpintojui ir šeimynai mokami pagalbos pinigai, bet ne ilgiau, iki asmeniui sukaks 24 metai.

28. Vaiko, patiriančio socialinę riziką, išlaikymo budinčio globotojo šeimoje, iki kol bus nustatyta laikinoji globa (rūpyba) ar vaikas bus grąžintas į šeimą, laikino atokvėpio paslaugų budintiems globotojams išlaidos ir jų mokėjimas atliekamas Globos centro ir budinčio globotojo Sutartyje nustatyta tvarka.

29. Asmeniui, kuris siekia tapti budinčiu ar nuolatiniu globotoju, globėju (rūpintoju), įvaikintoju ir kuriam siūloma GIMK programoje dalyvauti ne Palangos miesto savivaldybėje, kompensuojamos kelionės į kitą savivaldybę išlaidos ar organizuojama transporto paslauga.

30. Globos centro atstovų, dalyvaujančių vaiko globos peržiūrose, atvejo vadybos posėdžiuose, kelionės išlaidas finansuoja ta savivaldybė, kurios teritorijoje inicijuotas vaiko laikinosios globos (rūpybos) ar nuolatinės globos (rūpybos) nustatymas.

31. Globos centras turi teisę veikti kaip paramos gavėjas Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymo nustatyta tvarka. Paramos priėmimo tvarką nustato Palangos miesto socialinių paslaugų centro direktorius.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

32. Sutartis gali būti keičiama ar nutraukiama budinčio ar nuolatinio globotojo iniciatyva prieš tai Globos centrą įspėjus ne vėliau kaip prieš 1 mėnesį, jei šeimoje nėra laikinai apgyvendinto ir prižiūrimo vaiko, ir ne vėliau kaip prieš 3 mėnesius, jei šeimoje yra apgyvendintas ir prižiūrimas vaikas, išskyrus atvejus, kai vaiko laikinoji globa baigiasi anksčiau šio termino.

33. Globos centras Sutartį gali nutraukti vienašališkai, iš anksto neįspėjęs budinčio ar nuolatinio globotojo, jei paaiškėja aplinkybės, dėl kurių būtini tokie sprendimai. Apie Sutarties nutraukimą budintis ar nuolatinis globotojas informuojamas motyvuotu raštu.

34. Globos centras vienašališkai gali nutraukti Sutartį:

34.1. kai budintis ar nuolatinis globotojas nevykdo Tvarkos apraše nustatytų reikalavimų ir Sutartyje numatytų įsipareigojimų;

34.2. kai budintis ar nuolatinis globotojas be pateisinamos priežasties atsisako apgyvendinti ir prižiūrėti vaiką;

34.3. kitais nenumatytais atvejais VVTAĮT teritorinio skyriaus teikimu.

35. Sutartis gali būti keičiama tik raštišku šalių susitarimu. Susitarimas tampa neatskiriama Sutarties dalimi.

36. Globos centras teikia informaciją Savivaldybės administracijai dėl lėšų poreikio ir planuojamų paslaugų teikimo Savivaldybės administracijos nustatyta tvarka. Lėšos vaikų priežiūrai budinčio ar nuolatinio globotojo šeimoje užtikrinti planuojamos kiekvienų metų Palangos miesto savivaldybės biudžete.

37. Esant aplinkybėms, dėl kurių Globos centras neturi galimybės teikti vaiko priežiūros paslaugos budinčio ar nuolatinio globotojo šeimoje, Palangos miesto savivaldybės administracija gali pirkti, finansuoti socialines paslaugas, teikiamas kitų savivaldybių globos centrų, sudarydama su jomis socialinių paslaugų teikimo ir finansavimo sutartis.

38. Kai budinčio globotojo šeimoje apgyvendinamas vaikas, kurio faktinė gyvenamoji ir deklaruota gyvenamoji vieta yra ne Palangos miesto savivaldybės teritorija, už suteiktą laikiną apgyvendinimą budinčio globotojo šeimoje sumoka ta savivaldybė, kurioje yra vaiko ar jo tėvų nuolatinė gyvenamoji vieta.

_________________