LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL TEISINGUMO MINISTRO 2019 M. SAUSIO 3 D. ĮSAKYMO NR. 1R-6 „DĖL PATAISOS PAREIGŪNŲ PAREIGYBIŲ POREIKIO NUSTATYMO METODIKOS IR PATAISOS PAREIGŪNŲ RENGIMO IR TARNYBOS ORGANIZAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO
2020 m. spalio 22 d. Nr. 1R-340
Vilnius
1. Pakeičiu Lietuvos Respublikos teisingumo ministro 2019 m. sausio 3 d. įsakymą Nr. 1R-6 „Dėl Pataisos pareigūnų pareigybių poreikio nustatymo metodikos ir Pataisos pareigūnų rengimo ir tarnybos organizavimo taisyklių patvirtinimo“ ir jį išdėstau nauja redakcija (Pataisos pareigūnų pareigybių poreikio nustatymo metodika ir Pataisos pareigūnų rengimo ir tarnybos organizavimo taisyklės nauja redakcija nedėstomos):
„LIETUVOS RESPUBLIKOS TEISINGUMO MINISTRAS
ĮSAKYMAS
DĖL PATAISOS PAREIGŪNŲ PAREIGYBIŲ POREIKIO NUSTATYMO METODIKOS IR PATAISOS PAREIGŪNŲ RENGIMO IR TARNYBOS ORGANIZAVIMO TAISYKLIŲ PATVIRTINIMO
Vadovaudamasis Lietuvos Respublikos vidaus tarnybos statuto 6 straipsnio 2 dalimi, 11 straipsnio 1 dalimi ir 2 dalies 2 punktu, 12 straipsnio 2 dalimi, 14 straipsnio 5 dalimi, 15 straipsnio 5 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, 51 straipsnio 7 dalimi, 61 straipsnio 6 dalimi, 63 straipsnio 4 dalimi ir 80 straipsniu,
2. Pakeičiu nurodytu įsakymu patvirtintas Pataisos pareigūnų rengimo ir tarnybos organizavimo taisykles:
2.1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:
„1. Pataisos pareigūnų rengimo ir tarnybos organizavimo taisyklės (toliau – Taisyklės) nustato atrankos dėl siuntimo į pataisos pareigūnų profesinio mokymo ar kitą švietimo įstaigą išdavimo, šio siuntimo išdavimo, asmenų priėmimo į pataisos pareigūnų profesinio mokymo įstaigas tvarką, asmenų, pretenduojančių dalyvauti konkurse į laisvas pareigūno pareigas, tikrinimo tvarką ir konkursų į laisvas pareigūnų pareigas organizavimo tvarką, taip pat – asmenų tikrinimo valstybės informacinėse sistemose ir registruose, kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose, skyrimo į pareigūno pareigas tvarką, mokymosi atostogų pareigūnams suteikimo ir apmokėjimo tvarką, grąžinimo į vidaus tarnybą tvarką, užsienio valstybių apdovanojimų, pasižymėjimo ir mokslo įstaigų baigimo ženklų nešiojimo tvarką, pataisos pareigūno tarnybos bylos aprašą, tarnybinių pažymėjimų išdavimo, keitimo, grąžinimo, naikinimo ir paskelbimo negaliojančiais tvarką.“
2.3. Pakeičiu 32 punktą ir jį išdėstau taip:
„32. Į konkurso komisijos narių sąrašą turi būti įtrauktas tiesioginis būsimo pataisos pareigūno vadovas arba jį pavaduojantis pataisos pareigūnas ir profesinės sąjungos narys, jeigu įstaigoje, kuri vykdo konkursą, yra veikianti profesinė sąjunga. Jeigu įstaigoje veikia kelios profesinės sąjungos, jos susitarimu skiria bendrą atstovą į konkurso komisijos narius. Jeigu profesinės sąjungos nesusitaria dėl bendro atstovo paskyrimo, profesinių sąjungų atstovas į konkurso komisijos narius neskiriamas. Kai profesinės sąjungos atstovas neskiriamas konkurso komisijos nariu, konkurso komisijoje stebėtojų teisėmis dalyvauja darbo tarybos atstovas.“
2.4. Pakeičiu 35 punktą ir jį išdėstau taip:
2.5. Pakeičiu 36.7 papunktį ir jį išdėstau taip:
„36.7. kitus konkursą organizuojančios įstaigos arba įstaigos, centralizuotai atliekančios Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo administravimo funkcijas, reikalaujamus dokumentus, būtinus patvirtinti pretendento atitiktį Statuto ir pareigybės, kuriai eiti paskelbtas konkursas, aprašyme nustatytiems reikalavimams, ir šių dokumentų kopijas.“
2.6. Pakeičiu 37 punktą ir jį išdėstau taip:
2.7. Pakeičiu 39 punktą ir jį išdėstau taip:
„39. Paštu, elektroniniu paštu, faksu arba kitais telekomunikacijų galiniais įrenginiais siunčiamos Taisyklių 36.2, 36.3 ir 36.7 papunkčiuose nurodytų dokumentų kopijos, o šių dokumentų originalai pateikiami asmeniškai konkurso dieną. Sutikrinus dokumentų originalus su jų kopijomis, dokumentų originalai grąžinami pretendentui.“
2.8. Pakeičiu 40 punktą ir jį išdėstau taip:
2.9. Pakeičiu 42 punktą ir jį išdėstau taip:
„42. Jei pretendentas atitinka pareigybei nustatytus reikalavimus, jam per 3 darbo dienas išduodamas siuntimas į CME komisiją pasitikrinti sveikatos ir psichologinio tinkamumo vidaus tarnybai. Kai būtina asmenį patikrinti kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose ir gauti informacijos apie jį iš Valstybės saugumo departamento, tokį patikrinimą atlieka Kalėjimų departamentas, kuris taip pat kreipiasi į Valstybės saugumo departamentą dėl informacijos apie asmenį pateikimo. Kalėjimų departamentas per 3 darbo dienas nuo minėto patikrinimo ir informacijos gavimo dienos informuoja įstaigą, centralizuotai atliekančią Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo administravimo funkcijas, apie patikrinimo kriminalinės žvalgybos informacinėse sistemose rezultatus ir pateikia gautą informaciją iš Valstybės saugumo departamento. Siuntimas į CME komisiją pasitikrinti sveikatos neišduodamas pretendentui, kurio sveikatos būklės patikrinimas buvo atliktas per paskutinius 12 mėnesių ir per šį patikrinimą nustatyta, kad jo sveikatos būklė leidžia eiti pataisos pareigūno pareigas.“
2.10. Pakeičiu 43 punktą ir jį išdėstau taip:
„43. Jei per 35 kalendorines dienas nuo Taisyklių 42 punkte nurodyto siuntimo išdavimo dienos negaunama CME komisijos išvada dėl pretendento sveikatos ir psichologinio tinkamumo vidaus tarnybai arba gaunama CME komisijos išvada, kurioje nurodyta, kad pretendentas netinkamas vidaus tarnybai, arba patikrinimo valstybės informacinėse sistemose ir registruose (kai būtina, – ir kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose) metu nustatyta aplinkybių, dėl kurių pretendentas negali tarnauti vidaus tarnyboje, šiam pretendentui dalyvauti konkurse neleidžiama ir apie tai per 2 darbo dienas nuo šiame punkte nustatyto termino pabaigos arba CME komisijos išvados gavimo, arba tikrinimo valstybės informacinėse sistemose ir registruose (kai būtina, – ir kriminalinės žvalgybos subjektų informacinėse sistemose) patvirtinimo dienos pretendentui išsiunčiamas pranešimas.
Šiame punkte nustatytas 35 kalendorinių dienų terminas pratęsiamas iki 60 kalendorinių dienų, jei CME komisija informuoja siuntimą į šią komisiją išdavusią įstaigą, kad ekspertinis sprendimas nepriimtas dėl nebaigtos ekspertizės.“
2.11. Pakeičiu 45 punktą ir jį išdėstau taip:
„45. Pretendentui neatvykus į bendrojo fizinio pasirengimo ir papildomų reikalavimų patikrinimą arba neatitikus bendrojo fizinio pasirengimo ir (ar) papildomų reikalavimų, jam konkurse dalyvauti neleidžiama. Bendrojo fizinio pasirengimo patikrinimas neatliekamas pretendentui, kurio fizinis pasirengimas buvo tikrintas ne vėliau kaip prieš vienus metus, jeigu buvo pateikti dokumentai apie pretendento atitiktį bendrojo fizinio pasirengimo reikalavimams.“
2.12. Pakeičiu VIII skyriaus pavadinimą ir jį išdėstau taip:
2.13. Pakeičiu 68 punktą ir jį išdėstau taip:
„68. Pataisos pareigūnas, pageidaujantis gauti mokymosi atostogų, ne vėliau kaip likus 10 darbo dienų iki planuojamų gauti mokymosi atostogų pradžios turi raštu pateikti įstaigos vadovui prašymą. Kartu su prašymu suteikti mokymosi atostogas turi būti pateikta Lietuvos Respublikos darbo kodekso 135 straipsnyje nurodyta formaliojo švietimo programas vykdančio švietimo tiekėjo pažyma.“
2.14. Pakeičiu 69 punktą ir jį išdėstau taip:
2.17. Pakeičiu XIV skyrių ir jį išdėstau taip:
„XIV SKYRIUS
TARNYBINIAI PAŽYMĖJIMAI, JŲ IŠDAVIMAS, KEITIMAS, GRĄŽINIMAS, NAIKINIMAS IR PASKELBIMAS NEGALIOJANČIAIS
93. Priimtam į tarnybą pataisos pareigūnui per vieną mėnesį nuo pareigūno statuso įgijimo dienos išduodamas Taisyklių 6 priede nustatytos formos 8 metus galiojantis tarnybinis pažymėjimas. Pataisos pareigūnui, skiriamam į pareigas trumpesniam nei 8 metų terminui, ir pakaitiniam pataisos pareigūnui tarnybinis pažymėjimas išduodamas pataisos pareigūno skyrimo į pareigas laikotarpiui.
94. Tarnybinius pažymėjimus pataisos pareigūnams išduoda ir keičia įstaiga, centralizuotai atliekanti Kalėjimų departamento ir jam pavaldžių įstaigų personalo administravimo funkcijas.
95. Tarnybiniam pažymėjimui išduoti pataisos pareigūnas įstaigai, kurioje paskirtas į pareigas, pateikia nuotrauką su savo veido atvaizdu (nuotraukos formatas 30 x 40 mm).
96. Išduodami tarnybiniai pažymėjimai registruojami Tarnybinių pažymėjimų registracijos žurnale (7 priedas).
97. Tarnybiniai pažymėjimai keičiami:
98. Keičiant tarnybinį pažymėjimą, anksčiau išduotas tarnybinis pažymėjimas grąžinamas, o tarnybinių pažymėjimų registracijos žurnalo skiltyje „Pastabos“ įrašoma „Išduotas naujas tarnybinis pažymėjimas“ ir daromas naujas įrašas pagal nustatytas skiltis.
99. Praradęs tarnybinį pažymėjimą, pataisos pareigūnas privalo nedelsdamas raštu apie tai pranešti įstaigos, kurioje tarnauja, vadovui ir nurodyti praradimo aplinkybes. Prarastas tarnybinis pažymėjimas paskelbiamas negaliojančiu Kalėjimų departamento interneto svetainėje.
100. Tarnybinis pažymėjimas tampa negaliojančiu:
101. Atleidžiamas iš tarnybos arba perkeliamas į kitas pareigas kitoje statutinėje įstaigoje (išskyrus Statuto 31 straipsnyje nustatytą perkėlimą į kitas pareigas tarnybinio būtinumo atvejais), taip pat nušalintas nuo pareigų pataisos pareigūnas privalo tą pačią dieną grąžinti tarnybinį pažymėjimą. Pataisos pareigūnui grąžinus tarnybinį pažymėjimą, žurnalo skiltyje „Pastabos“ įrašoma „Grąžinta“, nurodoma grąžinimo data ir pasirašoma tarnybinį pažymėjimą priėmusio asmens.
102. Grąžintas tarnybinis pažymėjimas saugomas vienus metus. Jeigu pareigūno nušalinimas trunka ilgiau negu vienus metus, tarnybinis pažymėjimas saugomas, iki baigiasi nušalinimo laikas arba iki pareigūnas atleidžiamas iš tarnybos. Nušalintą pareigūną grąžinus į pareigas, tarnybinis pažymėjimas jam grąžinamas. Pasibaigus saugojimo terminui, tarnybinis pažymėjimas sunaikinamas.“
3. Nustatau, kad: