LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO 2015 M. GRUODŽIO 21 D. ĮSAKYMO NR. V-1491 „DĖL SIŪLYMO PARDUOTI VAISTINIUS PREPARATUS GYVENTOJAMS NUOTOLINIU BŪDU TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO“ PAKEITIMO

 

2016 m. rugsėjo 30 d. Nr. V-1121

Vilnius

 

 

P a k e i č i u Siūlymo parduoti vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2015 m. gruodžio 21 d. įsakymu Nr. V-1491 „Dėl Siūlymo parduoti vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Pakeičiu 1 punktą ir jį išdėstau taip:

1. Siūlymo parduoti vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato interneto svetainei, kurioje vaistinė ar jos filialas gyventojams siūlo parduoti nereceptinius vaistinius preparatus (toliau – interneto svetainė), keliamus reikalavimus, bendrojo logotipo naudojimo sąlygas, vaistinės ir (ar) jos filialo, kurie siūlo parduoti nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu, pareigas, siūlymo parduoti nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu dokumentus ir duomenų tvarkymą.“

2. Papildau 4.11 papunkčiu:

4.11. Siūlymas parduoti nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu – nereceptinių vaistinių preparatų siūlymas internete, sudarant galimybę gyventojui naudojantis informacinės visuomenės paslaugomis internete pasirinktą nereceptinį vaistinį preparatą pirkti sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį ar užsisakyti (rezervuoti) siūlomą nereceptinį vaistinį preparatą nereceptinio vaistinio preparato pirkimo–pardavimo sutartį sudarant vaistinėje.“

3. Pakeičiu 7 punktą ir jį išdėstau taip:

7. Vaistinė ir (ar) jos filialas, jei gyventojas pageidauja, kad siūlomi parduoti nuotoliniu būdu užsakyti nereceptiniai vaistiniai preparatai būtų pristatyti į Europos ekonominės erdvės (toliau – EEE) valstybę, gali nuotoliniu būdu parduoti gyventojui tik toje EEE valstybėje registruotus nereceptinius vaistinius preparatus.“

4. Pakeičiu 9.9.4 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.9.4. vienu kartu nereceptinių vaistų, kurių sudėtyje yra pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtakų (prekursorių), galima įsigyti ne daugiau negu vieną išorinę, jei jos nėra, vidinę pakuotę. Nereceptinių vaistų, kurių sudėtyje yra pirmos kategorijos narkotinių ir psichotropinių medžiagų pirmtako (prekursoriaus) pseudoefedrino, skirtų vartoti skirtingu paros metu, pseudoefedrino vienam gydymo kursui galima įsigyti ne daugiau kaip 720 mg.“

5. Pakeičiu 9.9.5 papunktį ir jį išdėstau taip:

9.9.5. atsisakius konsultuotis su farmacijos specialistu naudojantis ryšio priemonėmis prieš sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, nereceptiniai vaistai parduodami tik vaistinėje ar jos filiale, sudarant nereceptinio vaisto pirkimo–pardavimo sutartį vaistinėje.“

6. Pakeičiu 10 punktą ir jį išdėstau taip:

10. Bendrasis logotipas gali būti naudojamas tik vaistinės ir (ar) jos filialo pranešime nurodytoje interneto svetainėje, kurioje vaistinė ir (ar) jos filialas siūlo parduoti nereceptinius vaistinius preparatus nuotoliniu būdu.“

7. Pakeičiu 11 punktą ir jį išdėstau taip:

11. Teisę vaistinei ir (ar) jos filialui interneto svetainėje naudoti bendrąjį logotipą suteikia Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba, sudarydama sutartį su vaistine ir (ar) jos filialu dėl teisės naudotis bendruoju logotipu.“

8. Pakeičiu 14 punktą ir jį išdėstau taip:

14. Bendrasis logotipas negali būti kopijuojamas, perleidžiamas naudoti tretiesiems asmenims ar naudojamas kitur nei vaistinės ir (ar) jos filialo, kuriems suteikta teisė juo naudotis, nurodytoje interneto svetainėje.“

9. Pakeičiu 15 punktą ir jį išdėstau taip:

15. Vaistinė ar jos filialas, kurie siūlo parduoti nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu, turi užtikrinti, kad siūlant parduoti nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu, farmacinė paslauga būtų teikiama vadovaujantis Geros vaistinių praktikos nuostatais, patvirtintais Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2007 m. birželio 15 d. įsakymu Nr. V-494 „Dėl Geros vaistinių praktikos nuostatų patvirtinimo.“

10. Pakeičiu 16 punktą ir jį išdėstau taip:

„16. Pareiga įrodyti, kad prieš sudarant nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį gyventojui suteikta farmacinė paslauga ryšio priemonėmis, tenka vaistinei ar jos filialui, kurie siūlo parduoti nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu.“

11. Pakeičiu 17 punktą ir jį išdėstau taip:

17. Nereceptinius vaistinius preparatus, įsigytus sudarius nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, gyventojui pristato į jo pageidaujamą vietą vaistinė ar jos filialas, kurie siūlo parduoti nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu, arba jų įgaliotas (-i) trečiasis (-ieji) asmuo (-enys), su kuriuo (-iais) vaistinė ar jos filialas, kurie siūlo parduoti nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu, sudaro sutartį (-is) (toliau – įgaliotas asmuo), kurioje (-iose) būtų aiškiai nustatytos kiekvienos šalies pareigos.“

12. Pakeičiu 18 punkto pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

18. Vaistinė ar jos filialas, kurie siūlo parduoti nereceptinius vaistinius preparatus gyventojams nuotoliniu būdu, atsako, kad nereceptiniai vaistiniai preparatai, įsigyti sudarius nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, gyventojui į jo pageidaujamą vietą būtų pristatomi:“.

13. Pakeičiu 18.1 papunkčio pirmąją pastraipą ir ją išdėstau taip:

18.1. vaistinių preparatų kokybę ir saugą užtikrinančiomis sąlygomis, kad nereceptiniai vaistiniai preparatai būtų vežami taip, kad:“.

14. Pakeičiu 18.2 papunktį ir jį išdėstau taip:

18.2. siuntimo pakuotėse, paženklintose etiketėmis, kuriose nurodoma informacija, leidžianti nustatyti gavėją, jei reikia, specialias laikymo (pvz., temperatūros) sąlygas, ir pateikti transportavimo simboliai;“.

15. Pakeičiu 18.3 papunktį ir jį išdėstau taip:

18.3. tik kartu su dokumentais, kuriuose būtų nurodyta dokumento pavadinimas ir data, vaistinio preparato pavadinimas, stiprumas ir farmacinė forma, serija, pakuočių kiekis, vaistinės ar jos filialo, su kuriais sudaryta nuotolinė sutartis, pavadinimas ir adresas; gavėjo vardas (-ai), pavardė (-ės), adresas.“

16. Pakeičiu 20 punktą ir jį išdėstau taip:

20. Siūlomų parduoti nereceptinių vaistinių preparatų gyventojams nuotoliniu būdu apskaita vykdoma taip, kad būtų galima nustatyti nereceptinio vaistinio preparato, įsigyto sudarius nuotolinę pirkimo–pardavimo sutartį, pavadinimą, seriją, gavimo vaistinėje ir (ar) jos filiale ir išsiuntimo gyventojui datas, parduoto vaistinio preparato pakuočių kiekį ir kainą, gavėją, taip pat atsekti, iš ko vaistinė ir (ar) jos filialas įsigijo vaistinį preparatą.“

17. Papildau 201 punktu:

201. Nereceptiniai vaistiniai preparatai, užsisakyti (rezervuoti) internetu, vaistinių preparatų pirkimo–pardavimo sutartį numatant sudaryti vaistinėje, gyventojui parduodami (išduodami) tik vaistinėje, vadovaujantis šiuo Aprašu ir kitais teisės aktais, nustatančiais vaistinių preparatų pardavimo (išdavimo) vaistinėse taisykles.“ 

 

 

 

Krašto apsaugos ministras,

pavaduojantis sveikatos apsaugos ministrą                                                                            Juozas Olekas