LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRAS

 

ĮSAKYMAS

DĖL Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. rugsėjo 17 d. įsakymo Nr. v-861 „DĖL pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo Tvarkos aprašO PATVIRTINIMO“ pakeitimo

 

2020 m. kovo 19 d. Nr. V-459

Vilnius

 

 

P a k e i č i u  Pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2012 m. rugsėjo 17 d. įsakymu Nr. V-861 „Dėl Pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“:

1. Papildau nauju 3.3 papunkčiu:

3.3. Nuotolinė pirminė ambulatorinė psichikos sveikatos priežiūros paslauga (toliau − NSP paslauga) – naudojantis informacinėmis ir elektroninių ryšių technologijomis, kuriomis yra galimybė identifikuoti asmenį, Aprašo nustatyta tvarka teikiama psichikos sveikatos centro gydytojo psichiatro ir (ar) gydytojo vaikų ir paauglių psichiatro pagal teisės aktais nustatytą kompetenciją paslauga pacientui, jam nevykstant į pirmines ambulatorines psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančią  įstaigą (toliau – PAPSPĮ).“

2. Buvusius 3.3–3.7 papunkčius laikau atitinkamai 3.4–3.8 papunkčiais.

3. Papildau 101 punktu:

101. Pacientams ar jų atstovams psichikos sveikatos centre turi būti sudaryta galimybė kreiptis į gydytoją psichiatrą ar gydytoją vaikų ir paauglių psichiatrą įstaigos vadovo nustatyta tvarka ir gauti NSP paslaugas.“

4. Papildau 102 punktu:

102. NSP paslaugos paskirtis – skirti pacientui pakartotinius tyrimus, tęsti vaistinių preparatų (įskaitant tuos, kurių įsigijimo išlaidos kompensuojamos PSDF biudžeto lėšomis) (toliau – vaistai) skyrimą.“

5. Papildau 103 punktu:

103. Pradėdamas teikti NSP paslaugą, gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras pirmiausia išsiaiškina subjektyvią paciento sveikatos būklę (remdamasis paciento ar jo atstovo suteiktais duomenimis) ir sprendžia dėl tolesnio paslaugos teikimo:

103.1. gydytojui psichiatrui ar gydytojui vaikų ir paauglių psichiatrui suteikus NSP paslaugą, formoje Nr. 025/a „Ambulatorinė asmens sveikatos istorija“, patvirtintoje Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2014  m. sausio 27 d. įsakymu Nr. V-120 „Dėl Privalomų sveikatos statistikos apskaitos ir kitų tipinių formų bei  privalomų sveikatos statistikos ataskaitų formų patvirtinimo“ (toliau –  forma Nr. 025/a), nurodoma NSP paslaugos suteikimo data, laikas, naudotos informacinės ir ryšių technologijos, paciento kreipimosi priežastis, subjektyvi paciento sveikatos būklė (arba gali būti nurodomas su NSP paslaugos teikimu susijusios skaitmeninės medžiagos atsekamumas) ir suteikta paslauga;

103.2. gydytojui psichiatrui ar gydytojui vaikų ir paauglių psichiatrui nusprendus NSP paslaugos neteikti (negalima įsitikinti paciento ar jo atstovo pateikiamų duomenų apie sveikatą tikrumu, prašoma paslauga nėra NSP paslauga, nes tai naujas gydymo atvejis, gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras negali įvertinti paciento sveikatos būklės be apžiūros, prašoma paskirti vaistų, kurių jis anksčiau nevartojo, ir pan.), pacientas turi būti registruojamas į konsultaciją įprastine tvarka. Apie atsisakymo suteikti NSP paslaugą pacientui priežastį įrašoma formoje Nr. 025/a.“

6. Papildau 104 punktu:

104. gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, teikdamas NSP paslaugą, gali:

104.1. tęsti anksčiau paskirtų vaistų skyrimą, išrašydamas receptą Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2002 m. kovo 8 d. įsakymo Nr. 112 „Dėl Receptų rašymo ir vaistinių preparatų, medicinos priemonių (medicinos prietaisų) ir kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių išdavimo (pardavimo) vaistinėse gyventojams ir popierinių receptų saugojimo, išdavus (pardavus) vaistinius preparatus, medicinos priemones (medicinos prietaisus) ir kompensuojamąsias medicinos pagalbos priemones vaistinėje, taisyklių patvirtinimo“ nustatyta tvarka; o vaikams – ne ilgiau kaip 1 mėnesio laikotarpiui;

104.2. jei paciento būklė stabili, skirti pakartotinius tyrimus ir paaiškinti pacientui ar jo atstovui atliktų tyrimų rezultatus bei pagal juos koreguoti gydymą, vaistų vartojimą.“

7. Papildau 105 punktu:

105. PAPSPĮ vadovas privalo:

105.1. įstaigos vidaus tvarkos taisyklėse nustatyti paciento, norinčio gauti NSP paslaugą, identifikavimo ir registravimo gauti NSP paslaugą tvarką;

105.2. patvirtinti sutikimo gauti NSP paslaugą formą, atitinkančią Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2010 m. kovo 8 d. įsakyme Nr. V-184 „Dėl Sutikimo dėl sveikatos priežiūros paslaugų teikimo formos reikalavimų aprašo patvirtinimo“ nustatytus reikalavimus;“

8. Papildau 106 punktu:

106. Pacientas ar jo atstovas prisiima atsakomybę už informacinėmis ar elektroninio ryšio technologijomis pateiktų duomenų apie paciento sveikatos būklę teisingumą.“

9. Papildau 107 punktu:

107. gydytojas psichiatras ar gydytojas vaikų ir paauglių psichiatras, teikdamas NSP paslaugą, gali tęsti pacientui anksčiau paskirtų vaistų skyrimą, skirti pakartotinius tyrimus ir komentuoti pacientui ar jo atstovui atliktų tyrimų rezultatus bei pagal juos koreguoti gydymą ne daugiau kaip 1 kartą. Suteikus NSP paslaugą, pacientas kitą kartą dėl tos pačios priežasties privalo atvykti į PAPSPĮ.“

 

 

 

Sveikatos apsaugos ministras                                                                                      Aurelijus Veryga