Kaunor-m

 

 

KAUNO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBA

 

12 POSĖDIS

 

 

SPRENDIMAS

DĖL MOKYMO LĖŠŲ DALIES, TENKANČIOS SAVIVALDYBEI, APSKAIČIAVIMO, PASKIRSTYMO IR PANAUDOJIMO TVARKOS APRAŠO PATVIRTINIMO

 

2021 m. lapkričio 25 d. Nr. TS-404

Kaunas

 

 

Vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo 7 straipsnio 7 punktu, 16 straipsnio 4 dalimi, 18 straipsnio 1 dalimi, Lietuvos Respublikos švietimo įstatymo 67 straipsnio 1 ir 2 dalimis, Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašu, patvirtintu Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimu Nr. 679 „Dėl mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“, Kauno rajono savivaldybės taryba  nusprendžia:

1. Patvirtinti Mokymo lėšų dalies, tenkančios Savivaldybei, apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašą (pridedama).

2. Pripažinti netekusiu galios Kauno rajono savivaldybės tarybos 2018 m. rugsėjo 27 d. sprendimą Nr. TS-260 „Dėl Mokymo lėšų dalies, tenkančios savivaldybei, apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ su visais pakeitimais ir papildymais.

 

 

 

Savivaldybės meras                                                                                       Valerijus Makūnas

 

PATVIRTINTA

Kauno rajono savivaldybės tarybos

2021 m. lapkričio 25 d. sprendimu Nr. TS-404

 

 

mokYMO LĖŠŲ Dalies, Tenkančios savivaldybei, apskaičiavimo, paskirstymo IR PANAUDOJIMO tvarkos aprašAS

 

I SKYRIUS

BENDROSIOS NUOSTATOS

 

1. Mokymo lėšų dalies, tenkančios Savivaldybei, apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašas (toliau – Aprašas) nustato iš Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto skiriamų Kauno rajono savivaldybės biudžetui mokymo lėšų dalies (toliau – Mokymo lėšų dalis) apskaičiavimą, paskirstymą ir panaudojimą Kauno rajono savivaldybės ir nevalstybinėms mokykloms, teikiančioms ikimokyklinį, priešmokyklinį ir bendrąjį ugdymą, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų formalųjį švietimą papildančioms ugdymo programoms finansuoti, Kauno rajono pedagoginei psichologinei tarnybai.

2. Aprašo tikslas – stiprinti mokyklų finansinį savarankiškumą, finansavimo skaidrumą, optimalų, efektyvų ir ekonomišką lėšų naudojimą ugdymo reikmėms.

 

II SKYRIUS

MOKYMO LĖŠŲ DALIES, TENKANČIOS SAVIVALDYBEI, APSKAIČIAVIMAS

 

3. Savivaldybei skiriamą Mokymo lėšų dalį sudaro:

3.1. lėšos ugdymo finansavimo poreikių skirtumams tarp mokyklų sumažinti;

3.2. lėšos kitoms ugdymo reikmėms.

4. Lėšos ugdymo finansavimo poreikių skirtumams tarp mokyklų sumažinti sudaro 2,4 proc. apskaičiuotus nuo lėšų ugdymo planui (ugdomajai veiklai) įgyvendinti sumos.

5. Lėšas kitoms ugdymo reikmėms sudaro Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimu Nr. 679, 1 priede nurodytų ugdymo reikmių koeficientų, padaugintų iš pareiginės algos bazinio dydžio (BD) ir iš faktinio mokinių skaičiaus, suma.

6. Savivaldybei skiriama mokymo lėšų suma apskaičiuojama pagal mokinių skaičių rugsėjo 1 dieną Švietimo valdymo informacinės sistemos (ŠVIS) duomenimis, o sanatorijų klasėms – pagal vidutinį metinį mokinių skaičių.

 

 

III SKYRIUS

MOKYMO LĖŠŲ DALIES, TENKANČIOS SAVIVALDYBEI, PASKIRSTYMAS IR PANAUDOJIMAS

 

7. Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius Mokymo lėšų dalį, apskaičiuotą Aprašo 4–6 punktais, paskirsto Kauno rajono savivaldybės ir nevalstybinėms mokykloms, teikiančioms ikimokyklinį, priešmokyklinį ir bendrąjį ugdymą, neformaliojo vaikų švietimo mokyklų formalųjį švietimą papildančioms ugdymo programoms ir teikia tvirtinti Savivaldybės tarybai.

8. Lėšos ugdymo finansavimo poreikių skirtumams tarp mokyklų sumažinti paskirstomos ikimokyklinį, priešmokyklinį ir bendrąjį ugdymą vykdančioms mokykloms:

8.1. kurioms, vadovaujantis šių mokyklų pateiktais pedagoginių darbuotojų tarifikacijų sąrašais, trūksta lėšų ugdymo planui įgyvendinti (įskaitant pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientų padidinimą dėl veiklos sudėtingumo pagal mokyklos darbo apmokėjimo tvarkos apraše nustatytus kriterijus);

8.2. ikimokyklinio, priešmokyklinio ir bendrojo ugdymo prieinamumui užtikrinti, mokiniams mokyti namuose, kai toks mokymas paskiriamas po rugsėjo 1 dienos;

8.3. ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo formų įvairovei diegti;

8.4. finansuoti rečiau pasirenkamų užsienio kalbų mokymuisi laikinosiose grupėse;

8.5. finansuoti priemonėms, skirtoms mokinių iš nepalankios socialinės, ekonominės ir kultūrinės aplinkos, mokymosi skirtumams sumažinti.

9. Aprašo 8 punkte nurodytoms ugdymo reikmėms tenkinti skirtos lėšos paskirstomos ikimokyklinį, priešmokyklinį ir bendrąjį ugdymą vykdančioms mokykloms atsižvelgus į mokyklų vadovų pateiktus motyvuotus, finansiškai pagrįstus raštus.

10. Lėšas, skirtas pagal Aprašo 8 punktą, mokyklos naudoja pedagoginių darbuotojų darbo užmokesčiui, socialinio draudimo įmokoms, išmokoms ir kompensacijoms mokėti, ir / ar kitoms išlaidoms, tiesiogiai susijusioms su šių veiklų įgyvendinimu.

11. Mokymo lėšos kitoms ugdymo reikmėms skiriamos:

11.1. ugdymo procesui organizuoti ir valdyti;

11.2. švietimo pagalbai mokyklose vykdyti;

11.3. pedagoginę psichologinę pagalbą teikiančioms įstaigoms;

11.4. mokymosi pasiekimų patikrinimams organizuoti ir valdyti;

11.5. formalųjį švietimą papildančio ugdymo programoms finansuoti;

11.6. skaitmeninio ugdymo plėtrai.

12. Lėšas, skirtas ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, ikimokyklinį, priešmokyklinį ir bendrąjį ugdymą vykdančios mokyklos naudoja:

12.1. mokyklos direktoriaus, direktoriaus pavaduotojo ugdymui, ugdymą organizuojančio skyriaus vedėjo darbo užmokesčiui (įskaitant pareiginės algos kintamąją dalį, kuriai skiriama ne mažiau 8 proc. šių lėšų) ir su juo susijusioms socialinio draudimo įmokoms, išmokoms ir kompensacijoms mokėti;

12.2. priemokoms, kai nustatyta apimtimi ugdymo proceso organizavimo ir valdymo funkcijas vykdo kiti darbuotojai.

13. Lėšas, skirtas švietimo pagalbai mokyklose, ikimokyklinį, priešmokyklinį ir bendrąjį ugdymą vykdančios mokyklos naudoja:

13.1. socialinių pedagogų, psichologų, specialiųjų pedagogų, logopedų, mokytojo padėjėjų darbo užmokesčiui ir su juo susijusioms socialinio draudimo įmokoms ir kompensacijoms mokėti;

13.2. mokyklos bibliotekos darbuotojų darbo užmokesčiui (įskaitant pareiginės algos kintamąją dalį) ir su juo susijusioms socialinio draudimo įmokoms, išmokoms ir kompensacijoms mokėti;

13.3. švietimo pagalbos paslaugoms pirkti, užtikrinant švietimo pagalbos teikimą mokiniui, šeimai, mokyklai;

13.4. prevencinėms programoms įgyvendinti.

14. Lėšos, skirtos Kauno rajono pedagoginei psichologinei tarnybai, naudojamos specialistų darbo užmokesčiui ir su juo susijusioms socialinio draudimo įmokoms, išmokoms ir kompensacijoms mokėti, paslaugoms, susijusioms su psichologine, specialiąja pedagogine, specialiąja ir socialine pedagogine pagalba, prevencinėms programoms įgyvendinti.

15. Lėšos mokymosi pasiekimų patikrinimams organizuoti ir valdyti naudojamos mokyklų pedagogams darbo užmokesčiui ir socialinio draudimo įmokoms už valstybinių ir mokyklinių brandos egzaminų organizavimą ir vykdymą. Mokymo lėšos apskaičiuojamos ir bendrąjį ugdymą teikiančioms mokykloms skiriamos vadovaujantis Lietuvos Respublikos švietimo mokslo ir sporto ministerijos priimtais teisės aktais. Pasibaigus mokymosi pasiekimų patikrinimams, Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius, atsižvelgdamas į bendrąjį ugdymą teikiančių mokyklų, kuriose vyko mokinių pasiekimų patikrinimas, pateiktus duomenis, ir vadovaudamasis Lietuvos Respublikos švietimo mokslo ir sporto ministerijos nustatytais įkainiais apskaičiuoja lėšas ir teikia Savivaldybės administracijos direktoriui tvirtinti mokymo lėšų paskirstymą mokykloms.

16. Mokymo lėšos, tenkančios formalųjį švietimą papildančio ugdymo programoms finansuoti, proporcingai paskirstomos Savivaldybės tarybos sprendimu Kauno rajono neformaliojo vaikų švietimo įstaigoms: Kauno r. Garliavos meno mokyklai, Kauno r. sporto mokyklai, Kauno rajono dziudo ir jojimo sporto mokyklai, atsižvelgus į tose įstaigose pagal formalųjį švietimą papildančias ugdymo programas besimokančių mokinių skaičių, fiksuotą spalio 1 d. Mokinių registre. Lėšos naudojamos apmokėti už darbą mokytojams, dirbantiems pagal formalųjį švietimą papildančias programas, jų kvalifikacijai tobulinti, su šių programų įgyvendinimu susijusių prekių ir paslaugų įsigijimo išlaidoms pagal finansų ministro tvirtinamą Lietuvos Respublikos valstybės ir savivaldybių biudžetų pajamų ir išlaidų klasifikaciją.

17. Mokymo lėšas skaitmeninio ugdymo plėtrai mokyklos naudoja švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus reikalavimus atitinkantiems skaitmeniniams mokymo(si) ištekliams, priemonėms ir informacinių ir komunikacinių technologijų įrangai įsigyti, taip pat mokytojų skaitmeninio raštingumo kompetencijai tobulinti pagal skaitmeninio raštingumo programas, atitinkančias švietimo, mokslo ir sporto ministro nustatytus reikalavimus. Šios lėšos gali būti naudojamos pagal kiekvienos ugdymo įstaigos poreikius.

18. Mokymo lėšos ugdymo reikmėms finansuoti skiriamos tokia tvarka:

18.1. Aprašo 11.2, 11.3, 11.5 ir 11.6 papunkčiuose nurodytoms ugdymo reikmėms finansuoti skiriama 100 procentų lėšų, apskaičiuotų pagal Mokymo lėšų apskaičiavimo, paskirstymo ir panaudojimo tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2018 m. liepos 11 d. nutarimu Nr. 679, 1 priede nurodytus atitinkamų ugdymo reikmių koeficientus ir mokinių skaičių rugsėjo 1 d.;

18.2. Aprašo 11.1 ir 11.4 papunkčiuose nurodytoms ugdymo reikmėms tenkinti mokymo lėšos skiriamos pagal poreikį ir finansines galimybes.

19. Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius mokymo lėšas tarp mokyklų perskirsto pakitus mokinių ir sąlyginiam klasių (grupių) skaičiui einamųjų metų rugsėjo 1 dieną. Savivaldybei skiriamos Aprašo 8 punkte nurodytos mokymo lėšos gali būti perskirstomos švietimo įstaigoms per mokslo metus šiais terminais:

19.1. iki einamųjų metų liepos 20 d.;

19.2. iki einamųjų metų lapkričio 20 d.;

19.3. iki einamųjų metų gruodžio 20 d.

 

IV SKYRIUS

BAIGIAMOSIOS NUOSTATOS

 

20. Gautas ir nepanaudotas mokymo lėšas įstaigos teisės aktų nustatyta tvarka grąžina į valstybės biudžetą iki teisės aktuose nurodytos datos.

21. Efektyviam ir rezultatyviam mokymo lėšų panaudojimui užtikrinti Savivaldybės administracijos Kultūros, švietimo ir sporto skyrius vykdo sistemingą ugdymo proceso, Savivaldybės administracijos Biudžeto ir finansų skyrius – mokykloms skirtų valstybės biudžeto lėšų panaudojimo stebėseną.

22. Mokyklos vadovas atsako už:

22.1. realiais finansiniais ištekliais grindžiamų sprendimų vykdymą, kad ugdymo programos ir ugdymo planų įgyvendinimas būtų susietas su švietimo įstaigų finansavimu;

22.2. tikslingą, teisingą ir racionalų Mokymo lėšų naudojimą.

23. Šis Aprašas gali būti keičiamas Savivaldybės tarybos sprendimu.

______________________________